Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. január 8. 10:37276376.

    Szép napot!


    Errefelé borongós arcát mutatja az idő ...köd van és nyirkosság.


    Készülődök a háziorvosnál való " jelenésre".


    Pötyikém próbáld meg a MOSPILAN-t. Locsolóvízben feloldva a gyökéren át szívódik fel.Hátha használ.

    előzmény:
    potymama (276375)
    2018-01-08  10:16
  2. 2018. január 8. 10:16276375.

    Errefelé tiszta tavasz van. Van a kertben egy olyan kis babarózsa bokor féle..az virágba borult szegény.


    Nekem van két hibiszkusz fám-bokrom? az egyik 10 év körül, a másikat Ilikétől kaptam az is van vagy 6 éves..és most mindkettő haldoklik. Már mindennel permeteztem őket, nagy a gyanúm a gyökereit eszi valami..be kellene mennem egy növényvédős boltba hátha adnak valami ellenszert.


    Nem is tudom ma mit kellene csinálni, főznöm nem kell..na majd csak szembejön velem valami.

  3. 2018. január 8. 09:49276374.

    Sikerült észrevétlenül lemosni az ablakotOlyan kihalt az utca...nem is tudom, miért nem fogtam hamarabb a lemosáshoz, hiszen ezt a típusú ablakot olyan könnyű tisztán tartani. Az volt a baj, hogy a szúnyogháló le volt húzva, akkor semmi nem látszott. Aztán felhúztam és a háló szépen kirajzolódott az ablakon.

  4. 2018. január 8. 09:39276373.

    Örülök, hogy "feledhetetlen" vagyok! Az összehasonlítás megtisztelő számomra! 


    Macsi mindenki visszavár, én is!

    előzmény:
    franci47 (276367)
    2018-01-07  20:41
  5. 2018. január 8. 09:37276372.

    Sziasztok!


    Tegnap alig voltam, most olvastam vissza.


    Nahát! Nahát!! Sajnálom.

  6. 2018. január 8. 08:57276371.

    De jó helyre estek azok a levelek...nem estek be a kávéba. de látom van mááásik...ügyesen öntöd


    Kénytelen vagyok ablakot mosni. majd látják a népek, hogy karácsony előtt nem volt lemosva. Szörnyen néz ki a ragyogó napsütésben.


    A tegnap zöldborsós csirkéből maradt egy szárny és elég sok alap, borsó...kicsi répa, zeller,, Főzök egy karfiolt és megforgatom ebben a finom szaftban. Olyan ragu lesz,,és végzek a gezemice levessel. Egy időre elegem lesz belőle

    előzmény:
    franci47 (276370)
    2018-01-08  08:46
  7. 2018. január 8. 08:46276370.

    Jó reggelt a csapatnak. 


     


    Itt nagy köd van, de ma csak gyalog megyek pár lépést a fodrászhoz.


    Majd vigyázok magamra. bár nem mindig sikerül az embernek. 


    Mindenkinek szép napot. 

  8. 2018. január 8. 07:10276369.
    A HÉT VÉGÉN MEGJÖHET A HÓ

    2018. január. 08 4:44


     

    A melegrekordokat hozó hétvégét követően, ezen a héten időjárásunk fokozatosan téliesre hangolódik át, olyannyira, hogy vasárnapra a hó is megérkezhet hazánk nagy részére.


    Én meg azon gondolkodtam, hogy vissza viszem a hólapátot a színbe. csak útban van itt a taeraszon. Ezek szerint még használni kell az idén.


     


    Miért ír vastagon? Olyan fontos hír???


    Kellemes új hetet kívánok!!!!!

  9. 2018. január 8. 06:48276368.

    Szervusztok!


    Ez a nap más mint a többi...nem forog a kávéfőző, nincsen kedves kép.


    Meglepve látom, ránk lett csapva az ajtó. Minden magyarázat nélkül.


    Próbálom kideríteni, kifogni a szelet a vitorlából, félve, elsüllyed a hajónk.


    Figyelmesen átolvasva úgy értelmezem a dolgokat: Ildi kért egy kétágyas szobát. Lett is, kettő darab. Az egyik egy kis szoba, ami Ildinek nem felelt meg. Nem az ára miatt...a másikat, a nagyobbat, a drágábbat  kérte volna, Anikó miatt, Anikó asztmája miatt. Neki a tágasabb jobb lett volna. Ennyi a történet. Gondolom elbeszéltek egymás mellett. Ildi leveléből arra következtetek,  hogy szegény  Gabi is bekerült a történetbe, pedig neki is csak annyi volt a bűne, anno, hogy értetlenkedett az ár miatt. de hangsúlyozom, Ildi nem a szervezést kifogásolta, ,  nem az ár miatt kért tájékoztatást.


    Remélem nincs itt a vég...lehiggadva még meg lehet menteni a barátságot.


  10. 2018. január 7. 20:41276367.

    Én sem.


    Ebből a kérdésből ekkora vihar? 


    Lehet, hogy olyan vagyok mint Gabi? Valószínű igazad van Macsikám. 


    Megsértődtünk. Hülyeség, majd belátod,hogy értelmetlen. 

    előzmény:
    macska54 (276365)
    2018-01-07  20:34
  11. 2018. január 7. 20:39276366.

    Kedves Lányok!


    Miután Ildikóval nem tudtam szót érteni én úgy döntöttem elbúcsúzok tőletek. 


    Kívánok mindenkinek nagyon jó egészséget, sikeres topik életet, találkozót. 


    További szép estét mindenkinek. Jó éjszakát. 

  12. 2018. január 7. 20:34276365.

    Kedves Ildikó!


    Hívd fel a hotelt és kérdezd meg.


    Részemről nem kívánok menni. 

  13. 2018. január 7. 20:32276364.

    Jöttem én is  bólintani....bár nincs jelentősége , a többség akarata a szent...de tetszik is, bár képen az előző is jónak tünt


    Macsi ...köszönet neked, hogy ilyen alaposan utánajártál...

  14. 2018. január 7. 20:19276363.

    Magdikám, nagyon tetszik a te idézeted is. 


    Elfelejtettem megírni. 


    Tudjátok milyen jó energia van Szentendrén? 


    Kell vennem egy cipőt, ami kényelmes, és nem ráz meg az ára!. /nem tévesztendő össze az áram-mal/


    A sorozat 10 részénél vagyok, hát nem semmi.  11. rész jön.  Nemis érünk rá a szerelemmel foglalkozni. gondolatomban sincs. 


    Most megint annyi tárgyalásos  sorozat van. 


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (276360)
    2018-01-07  20:11
  15. 2018. január 7. 20:17276362.

    Hívj fel mert nem értem. Köszi.


    Meg nem én szabom az árakat sem. 

    előzmény:
    franci47 (276361)
    2018-01-07  20:14
  16. 2018. január 7. 20:14276361.

    Macsikám, ahol két külön ágy van az egy kicsi szoba, de az 10000 Ft. 


    Ami 14000 Ft-os ott franciaágy van /ami nem számít/  és az van a listádban. 


    Majd kérdezd meg melyik lesz. Nekem jobban tetszik a nagyobb. 

  17. 2018. január 7. 20:11276360.

    Drága Julika...hogy te miket nem gondolsz . Annyira röhögtem, hogy majd kidűlt/somogyiasan / a szúró oldalam.Dehogy bántódtam meg .....nem megy az olyan könnyen .....meg ki is beszélném melegében .


    Ildikém ....és is a Kovács Margit múzeumot szúrtam ki elsőnek...és azt,hogy étterme is van a panziónak....tudunk hol enni.A HÉV sem lehet nagyon messze ....kisváros..nincsenek távolságok.


    Az idézet nagyon jó....remélem " hercegasszony" könyörületes lesz .


    Elkezdtem az este a filmet....jónak ígérkezik. A fiú / ügyész/ nagyon ismerős...láttam már vele filmet...csak nem jut az istennek sem eszembe.


     


    Nem vagyok "rémképlátó" ..de a Nagy Testvér/G/figyelheti a készülődésünket,mert mindenhol feltűnnek a sz-i szálláshelyek.Üzenem. nekünk Macsi jóvoltából már van .

    előzmény:
    Picivirág1 (276354)
    2018-01-07  19:38
  18. 2018. január 7. 20:04276359.

    Lányok nincs messze a HÉV. De... ez attól függ ki mennyit bír menni. De semmi gond értetek megyek.


    Rajzoltam egy skiccet. Ezen kb eltudjátok képzelni. 

  19. 2018. január 7. 19:56276358.

    Felség, kérem bocsásson meg a hercegnek. 


    Felség bocsásson meg kérem a hercegnek.  - - A jövőben is elő fog fordulni. 


    Felség, kérem bocsásson meg a hercegnek. 


    Felség, kérem bocsásson meg a hercegnek. 


    /tömeg térdel a trónterem előtt./


     


    Vagy tán száműzetésbe is kell mennie? Akkor erre jöjjön, sok munka lenne a hegyen. 


    /loptam a d.koreai filmekből/ 


     

  20. 2018. január 7. 19:50276357.

    Macsi, kedves lányok,  megnéztem a szobákat, szépek, tetszik. Csak azt felejtettem el, hogy hol is van ez a szálloda. Pedig korábban figyeltem, nagyon. Semmi fontosat ne bízzatok rám, látjátok: mindent elfelejtek. Röstellem is erősen.

  21. 2018. január 7. 19:47276356.

    Köszönöm Macsi az intézkedést. Jó, hogy megnézted. 


    Hogy átverik az embert??!!!!!


    Annak örülök, hogy sok látnivaló lesz a környéken.  Azt tudom, hogy minőségben előnyére változott a szállás.   


    Macsikám mennyire van közel, vagy távol a közlekedési eszközökhöz. Még nem tudom mivel megyünk ki oda. Nem néztem utána.  Még ráérek. 


     


    Most néztem meg a térképen,   Kovács Margit Múzeumban nem voltam.  Remélem sikerül megnézni. Szamos marcipánt láttam, nem tudom mekkora a távolság a szállás és a  látnivalók között. 


    Reméljük jó lesz, és mindnyájan tudunk menni. 


     


    Én is bólogatok, és pecsét rá. 


     


     

  22. 2018. január 7. 19:44276355.

    Ha-ha-ha!!!!!   Szegény  férjed! Fogadja őszinte együttérzésemet. Igyekezetében történt biztos. Erika nézd el ezt a botlást  kérlek, és kapja csak vissza a hercegi címet. Mert megérdemli. Gondolj csak bele:  ha esetleg megbántódik, ki fogja neked ezután kikapálni,..bocsánat:  ... megkapálni, meglocsolni a kiskertedben a virágaidat?  Lehet, az is, hogy lemondhatsz a soffőrödről, ..oda lesznek a kispesti piacra  "kéjutazások!!..Aludj rá egyet. Kedves Erő, ..az ügyedben szót emelt: borsévi.

    előzmény:
    erry (276340)
    2018-01-07  16:53
  23. 2018. január 7. 19:38276354.

    Magdi!


    De jó, hogy itt vagy...miattad jöttem vissza az "igluba". Eszembe jutott, talán akaratlanul megbántottak a polifonnal. De azt írtad, hogy te tudsz a földön aludni, azért eresztettem meg azt a viccet..lehet, hogy neked nem is  volt vicces. Bocsánat..nem tudtam volna nyugodtan aludni, ha neheztelsz rám.

    előzmény:
    harangvirag08 (276353)
    2018-01-07  19:29
  24. 2018. január 7. 19:29276353.

    Elolvastam ...Macsi köszönöm az intézkedést.Ügyes vagy, hogy hamar találtál másikat.


    Pedig az előző hely a képek alapján jónak nézett ki ....sajnos a fotók csodákra képesek ....megint bebizonyosodott.Ez jó helyen van ....sok látnivaló van a közelben.


    Marika ....sajnos semmi sincs rendben.Remélem holnap talán kiderül valami.


    Erikám .....azért ne legyen " trónfosztás"....azért a hercegek is emberek.Van egy ilyen sláger....de nem jut eszembe .

    előzmény:
    macska54 (276350)
    2018-01-07  18:50
  25. 2018. január 7. 19:23276352.

    iSTENKÉM, DE SZÉPEK EZEK A MÉZES SZIVEK!  Pardon. Ritának szoktam nagy betűkkel írni, ő szemüveges, és jobban látja a betűimet. Aztán úgy felejtem.


    Ildike, Sacika, ...édes lányok,   épp most lettem kész vele, kb. 20-szor leírtam, hogy Cukkíni, cukkíni, stb.  Jaj, nagyon finom lett. Véletlenűl lett finom, ..nem tehetek róla.Amikor sip-sup összeütök valamit, akkor jó lesz. - Mindent bele - mondtam magamnak és került bele hagyma, fokhagyma, kaliforniai paprika, 1-2 szem apró  paradicsom, só bors, erős Pista, majoranna, minikanál vegeta.  És itt a csavar a recimben: pár gerezd mandrin. Igen, ..komolyan! Bevadította rendesen!


    Sacika te szoktad főzni az őzcombot? Vagy sütöd, ..nagyon izgalmas. 


    Annuska édes, már tervezed, mit csomagolsz  Ricsinek? Imádják a jó hazait. 


    Nagyon izgulok, mit írtatok a kirándulásunkról, ..most tudom csak rendesen elolvasni. Itt volt Patim és az anyukája Rita és mi csak mondtuk, mondtuk a magunkét. Azt mondták, hogy sok szeretettel üdvözölnek Titeket!!! Ezennek  átadtam.


    Magdika, ..jól vagy?  Minden rendben?   Gondolok Rád is szeretettel. 


    Nézem a "Mondjon igent a ruhára" c. műsort. Most igen teltkarcsúak a menyecskéknek valók, és nem is nagyon fiatalkák már. Régen ha elmúlt az ember lánya 20   és nem vitte le senki, akkor szorongtak az anyukák.


     

    előzmény:
    franci47 (276329)
    2018-01-07  08:45

Címlap

top