Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. 2012. február 6. 12:555151.
    2012 a víz/Sárkány évére kívánom legyen mindig időtök:
    Nevetni, mert az a lélek legszebb zenéje.
    Olvasni, mert az a bölcsesség alapköve.
    Dolgozni, mert ez a siker ára.
    Játszani, mert ez az örök ifjúság titka.
    Szeretetet adni, mert gyógyítja az embert, azt is aki kapja, azt is aki adja.
    Egy pillanatnyi mosolyra, mert ez az arc legszebb ékszere.
    Néhány kedves szóra, mert ezzel egymás számára könnyebbé tehetjük az életet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. február 1. 11:575150.

    Folytatás:
    A kívánságaid megvalósulásában fontos szerep jut a „Segítők”-nek is, ezért kívánság-listád optimális helye a „Segítők, utazás” életterületen van, ami lakásod ÉNy-i részét jelenti.
    Ezt a területet kell most - különösen odafigyelve - rendbe tenned, energiáit felfrissítened.
    A kívánság-lista elhelyezésének legegyszerűbb módja a kívánság-boríték, ami egy piros színű boríték amit nem zárunk le. Helyezhetünk rá akár egy kristály levélnehezéket, hogy energetizáljuk.

    Lehet a listát az elefánt ormányára is helyezni. Igen jó, ha az ormány felfelé áll és hátra gömbölyödik, mert ilyenkor csak ebbe a körbe dugjuk bele a feltekert listát és így helyezzük el az elefántot ezen az életterületen.

    előzmény:
    Gloria836 (5148)
    2012-01-17  09:42
  3. 2012. január 19. 15:435149.
    Kedves Glória!
    Az elefánt a nyugalom, a nagyság, az ész és a szerencse megtestesítője, jó egészséget hoz, kitartásra ösztökél.
    Az elefánt felálló ormánya a hosszú távú elképzelések megvalósítását is jelképezi és a szerencse szimbóluma. Ormányát fordítsuk abba az irányba, amely sarkot erősíteni szeretnénk vele /Gazdagság terület a lakás DK-i része/. Ha az elefántunk hátán nincs szerencseládika, akkor ráköthetjük a kívánságlevelünket piros szalaggal a felfelé álló ormányra.
    Karrier területen /lakás É-i része/ a felfelé tartott ormányú elefánt (az ajtónak háttal állítva) nem hagyja hogy a pénz „elfolyjon” a házból.
    Javasolt elhelyezése az Egészség területén / lakás K-i része/, ablak vagy a bejárati ajtó közelében, az ajtó irányába nézve, hogy őrizze az itt élők boldogságát /hálószobánál ez még állítólag abban is segít, hogy fiú utód szülessen /. Jó készülődést a Víz/Sárkány évére! Remélem tudtam segíteni!
    előzmény:
    Gloria836 (5148)
    2012-01-17  09:42
  4. 2012. január 17. 09:425148.
    A segítséged szeretném kérni. Az egyik kereskedelmi csatornán láttam, hogy febr. 4-e előtt írjunk össze kívánságokat és tegyük bele az elefánt orrmányába. Nem emlékszem, hogy milyen színű szalaggal kell összekötni? Milyen írányba kell, hogy nézzen az elefánt? Előre is köszi válaszod.
    előzmény:
    Katica7 (5147)
    2012-01-09  16:48
  5. 2012. január 9. 16:485147.

    A kínai Hold újév 2012. január 23-án kezdődik. A feng shui szerinti újév pedig 2012. február 3-án kezdődik, ez a yang Víz / Sárkány (yang Föld) éve lesz.  

    A repülőcsillag tábla szerint 2012-ben az égtájak energiája a következőképpen alakul.

    2012-ben középen a 6-os csillag áll. Körötte Északon: 2 csillag, ÉK-en: 9 csillag, Keleten: 4 csillag, DK-en: 5 csillag, Délen: 1 csillag, DNy-on:  3 csillag, Nyugaton:  8 csillag,  ÉNy-on: 7 csillag áll.

    Jó csillagok: az 1, 9, 8.

    Orvoslásra szorulók:

    2 „betegség fekete csillaga” É-on, orvoslása: 6 db-os pénzfüzér elhelyezésével, és Wu Lou-val;

    3 „vita és konfliktus Jáde csillaga” DNy-on, orvoslása: tűz elemű tárgyak, (gyertya, piros szalag, vagy lámpa) elhelyezésével;

    5 „váratlan események, balesetek Sárga csillaga” DK-en, orvoslása: 6 fémrudas szélcsengővel;

    7 „rablás Vörös csillaga” ÉNy-on orvoslása: vízben nevelt 3-4 szál bambusszal üvegvázában; és a középen tartózkodó 6 a „peres ügyek

    Fehér csillaga”, orvoslása: mint a 7-nél. 

    Jó felkészülést a hamarosan beköszöntő Hold-újévre!:))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. december 31. 08:245146.

    Itt nem volt idén nagy forgalom, azért remélem mindenkinek - a körülményekhez képest - jól telt ez az év! A következőre pedig kívánom legyen jobb!

     

    Tervekhez szerencsét, munkához kedvet, minden földi jóból a legkedvesebbet.


    Kérem a Jóistent küldjön áldást rátok, hogy az új év minden napján vigyázzon Rátok!
    BUÉK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. február 2. 11:335145.

    A repülőcsillag tábla szerint 2011-ben az égtájak energiája a következő képpen alakul:

    Középen a 7-es csillag áll. Körötte Északon: 3 csillag, ÉK-en: 1 csillag, Keleten: 5 csillag, DK-en: 6 csillag, Délen: 2 csillag, DNy-on: 4 csillag, Nyugaton: 9 csillag, ÉNy-on: 8 csillag áll.

    Jó csillagok: az 1, 9, 8, míg az orvoslásra szorulók: 2 D, 3 É, 5 K, és a középen tartózkodó 7. Jó felkészülést a hamarosan beköszöntő Hold-újévre!:))))

    előzmény:
    Katica7 (5143)
    2011-01-21  10:36
  8. 2011. január 31. 10:555144.
    Íme néhány gondolat a 2011 évhez kapcsolódóan a 4 oszlopos sorsmeghatározás szerint.
    A fém és fa  oppozíciója miszerint a „fém elvágja a fát” -  idén is megmarad (Raymond Lonál: a kis kés, vagy tőr, ami belevág a fába, ez jelenthet sebészi operációt is).
    A Nyúl a földi ágon oppozícióban áll a Kakassal, így akinek a 4 oszlop földi ágában van a Kakas különösen figyeljen. Ha napjában van akkor a házastársára, hónapnál az anyára, évnél a nagyszülőre, óránál a gyerekre. Akik a Kakas évében születtek azoknál sok mozgolódás/változás várható az év folyamán, mivel az oppozíció az év oszlopban jön létre, ezért ez az év több nyugtalanságot, utazást, változást hozhat akár költözést, vagy munkahelyváltást.
    A Nyúl jó éve lehet a Disznó és Kecske év szülötteinek, de kedvezőtlenül hathat a Patkány szülöttekre. Akik a Tigris, Ló, Kutya évében vagy napján születtek azoknak a Nyúl a „románc csillaga”, ezért várhatóan ők többet vesznek részt társasági  rendezvényeken, eljárhatnak szórakozni, ismerkedni, nagyobb lesz a népszerűségük az ellenkező nem körében.

    Egészség szempontjából: a hagyományos kínai orvoslás szerint a Fém a tüdőért, a légzőszervekért, és a bőrért felelős. A Fém fontos tényező a fogak, a csontok egészségének tekintetében és a mozgásban. Ezért kapcsolatba hozható a motorikus megbetegedésekkel, mint az Alzheimer-, vagy a Parkinson-kór. Légzési problémák és az influenzatípusok is köthetők a Fém elemhez. A Nyúl mint Fa elem a májhoz köthető, ezért fontos az immunerősítés és a méregtelenítés is. Mivel a Nyúl-Kakas oppozíció szimbolizálhat baleseti gerincsérülést is, ezért a gerincre és a nyakra is kell figyelni. Fontos elővigyázatosság lehet közlekedésnél a biztonsági öv használata!
    előzmény:
    Katica7 (5143)
    2011-01-21  10:36
  9. 2011. január 21. 10:365143.
    A kínai Hold újév 2011. február 3-án kezdődik; ez a yin-Fém / Nyúl (yin fa) éve lesz.
    Mivel az energiák helyzete évről évre változik, ezért fontos hogy felülvizsgáljuk  a jó és rossz energiák új helyzetét és időben reagáljunk rá. Itt az idő a „feng-shuis előkészületek”-nek, alapos takarítás és tértisztításnak. Nézzük meg az előző évben elhelyezett eszközöket, hol kell változtatni, módosítani az orvoslásokon. Lehet írni kívánságlistát, vagy készíteni gazdagság vázát is. Megoszthatnánk itt hasznos információkat az új évvel kapcsolatosan olvasmányaink, vagy tanulmányaink alapján! Addig is legyen szép napotok!
    előzmény:
    Katica7 (5142)
    2010-12-31  14:29
  10. 2010. december 31. 14:295142.

    Havas téli lepedő borítja a tájat, ilyenkor a jó pezsgő serkenti a májat.

    Sült malacka vándorol, surran a bendőbe,

    kívánok sok minden jót az új esztendőbe!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2010. december 3. 11:385141.

    Kedves Nehore!

    Írd meg priviben az e-mail címedet és átküldöm a leírását

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167626 (5140)
    2010-12-02  20:16
  12. 2010. december 2. 20:165140.

    Kedves Katica!

    Köszi a választ! A nagy rendrakás folyamatban. A tértisztítást hogyan kell elvégezni? A jelzett területeket igyekszem megerősíteni!

    Köszi még egyszer!

    nehore

     

    előzmény:
    Katica7 (5134)
    2010-11-24  13:59
  13. 2010. december 2. 17:005139.

    A házak típusát fekvése alapján határozzuk meg. A déli fekvésű ház a “Tűz háza” amelyiknek hátulja Délre néz eleje pedig Északra. Ennek a keleti részében van a legkedvezőbb csillag - a Sheng chi- azaz a mindent átható Életerő.

    előzmény:
    uhuka (5138)
    2010-12-02  08:22
  14. 2010. december 2. 08:225138.

    Kutakodtam egy kicsit, és ezt találtam:

     

    "Kínában úgy tartják, hogy a szobanövények és a virágok fokozzák a szerelmet, ezért gyakran javasolják, hogy helyezzünk friss virágokat vagy szobanövényeket a ház egy bizonyos részébe, a szilvavirágsarokba. Ez a szerelmi kapcsolat elmélyítésére szolgál, mert az ott lévő növények úgy viselkednek, mint a házasságközvetítők.

    Többféleképpen szokták meghatározni a szilvavirágsarok helyét. Az egyik megközelítés szerint például a déli fekvésű házakban az épület keleti részében van... Egy másik megközelígtés a születés évét és a kínai zodiákus jegyeit veszi alapul."

     

    (Dr. Shan-Tung Hsu: Jin és jang a szerelemben)

     

    Azt viszont nem tudom, hogy mit jelent a ház fekvése. A bejárati ajtó szerinti égtájat?

     

    A tv-ben a Shilla-királyság megy, imádom :D! Ott Szadaham szilvavirága egy naptár.

    előzmény:
    Katica7 (5137)
    2010-12-01  10:50
  15. 2010. december 1. 10:505137.

    Szia Uhuka!

    Én csak a szilvavirág jóslásról hallottam eddig ami a I Ching-hez hasonló. Nem tudom mi lehet a "szilvavirág sarok". A szilvavirág még előfordul valamelyik harcművészeti gyakorlatban is ha jól tudom és még az MTV 1 csatornán most futó koreai sorozatban is hallottam valamit erről, de ott szerintem szintén jóslással vagy naptárral - talán mint a repülőcsillag - kapcsolatban. Te milyen kapcsolatban hallottál erről?

    előzmény:
    uhuka (5136)
    2010-11-28  13:18
  16. 2010. november 28. 13:185136.

    Sziasztok, ma hallottam valamiről: "szilvavirág sarok". Mi ez, és hol található a lakásban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  17. 2010. november 24. 14:045135.
    Bocsi! A hírnév bágua 1 életterület a lakásban az Észak-i iránynak felel meg.
    előzmény:
    Katica7 (5134)
    2010-11-24  13:59
  18. 2010. november 24. 13:595134.
    Kedves Nehore!
    Most a hírnév /bagua: 9 életterület lakásodban iránya: D/ , a karrier /bagua: 1 életterület lakásodban iránya: K/  és a segítők /bagua: 6 életterület lakásodban iránya: ÉNY/  területét kellene energetizálnod! Előtte azonban alapos rendrakás és tértisztítás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167626 (5133)
    2010-11-16  15:03
  19. 2010. november 16. 15:035133.

    Sziasztok!

    Pár évvel ezelőtt nagyon nehezen tudtuk eladni a lakásunkat. Ti, Fórumozók segítettetek, mégpedig a feng shuin keresztül. Megerősítettem a lakás azon pontjait, amit ajánlottatok, és két hét alatt sikerült eladni. Mai napig állítom, hogy a feng shui használ.

    Szeretnék most is segítséget kérni: jópár év babázás után most szeretnék munkába állni. Munkahelyet keresek, ami a gyerekekkel összeegyeztethető. Gondolom, a feng shui ebben is tud segíteni. Légyszi adjatok ötleteket!

    Előre is köszi mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  20. 2010. november 5. 16:025132.
    köszönöm! ez tetszik :-)
    előzmény:
    m3gfigyelo (5131)
    2010-11-01  11:23
  21. 2010. november 1. 11:235131.

    szia,

     

    írd be a keresőbe: monyu

    én a napokban láttam ezekről az utcán nagy hirdetéseket, szerintem jópofa, és elérhető áron van!! 

    előzmény:
    Elvira98 (5130)
    2010-10-29  16:14
  22. 2010. október 29. 16:145130.

    helloka,

    valami jó pofa buddhás egyedi dolgot keresek karira.

    Tavaly találtam faltetoválást, az nagy sikert aratott.

     

    köszönöm előre is. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  23. 2010. október 14. 21:125129.

    Köszönöm a válaszod, majd fölteszek egy alaprajzot, É bejárat ÉNy kamra,ÉK kazán mosógép tisztítószerek, D-DNy konyha DK fürdő, Ny nappali ,K nappali lépcső ,a középpont a nappaliban van, tudom a FS nem szereti az amerikai konyhát,és a tetőteret , de a lakás kis alapterülete miatt(40m2)  szükség volt rájuk , amit lehet javítgatok, pl a lépcső mentén gyönyörű zöld növények vannak, a bútorok lábakon állnak :-) színekkel alacsony bútorokkal a funkcíókat igyekeztem elkülöníteni.Az emeleten É szülők hálója DNy nagyfiam szobája , DK fürdősz, Ny kicsi fiú szobája,K közlekedő ,gardrób szekrény,lépcső , a középpont az emeleten a gardróbban van :-)

    mi épitettük ezt a lakást 1,5 éve élünk itt és nagyon szeretjük amikor megtudják hogy csak 40m2 az alapterület (+ tetőtér)mindenki nagyobbnak hiszi.....

    előzmény:
    Katica7 (5128)
    2010-10-14  13:14
  24. 2010. október 14. 13:145128.

    Szia!

    Nekem így látatlanban tetszik. Én is szeretem a sólámpát! Egészségre is nagyon jó hatású. :)))

    Fs szerint a Középpont föld elemű ezt energetizálod vele. Hogy ez neked jó-e fs szempontból ahhoz nem elég amit leírtál.

    előzmény:
    HankaManka (5127)
    2010-10-08  22:16
  25. 2010. október 8. 22:165127.

    Sziasztok!

    Szeretném kikérni a véleményetek, mert szeretnék egy nagyobb sólámpát kb 40x50 cm ,szabálytalan alakú, narancsos színű , a középpontba  tenném...?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     

Címlap

top