Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. Torolt_felhasznalo_569052
    Torolt_felhasznalo_569052
    2010. március 17. 11:185101.

    Köszi Katica a választ!

     

    Az ajtónyílást semelyik megoldás sem akadályozná.

    Csatolok ábrát: a rózsaszín az ágy, a háromszög az ajtó, a falon kitüremkedő téglalap az ablak.

    Jelenleg az A megoldás van, igaz nem ágy, hanem matrac, ezért ha ki akarom nyitni az ablakot csak átsétálok rajta. 

    (Racionális érv, ha ágy lesz, akkor a B változat legyen, de az A közelebb áll hozzám)

    Nem szeretném ha fűtésidényben a fejemet sugározná a hő.

     

     

    A Gua számom a legtöbb kalkulátor szerint 5, bár volt egy ami a születési hónapot és napot is figyelembe vette, aszerint 8.

    Azt láttam, hogy a nyugati irány ezeknél a számoknál általában kedvező, de mit jelent kedvező irányban feküdni? 

    A fejünk van a kedvező irány felé vagy a lábunk, vagy párhuzamosak vagyunk vele?
    előzmény:
    Katica7 (5099)
    2010-03-16  12:37
  2. Torolt_felhasznalo_569052
    Torolt_felhasznalo_569052
    2010. március 17. 11:165100.

    Köszi Katica a választ!

     

    Az ajtónyílást semelyik megoldás sem akadályozná.

    Csatolok ábrát: a rózsaszín az ágy, a háromszög az ajtó, a falon kitüremkedő téglalap az ablak.

    Jelenleg az A megoldás van, igaz nem ágy, hanem matrac, ezért ha ki akarom nyitni az ablakot csak átsétálok rajta. 

    (Racionális érv, ha ágy lesz, akkor a B változat legyen, de az A közelebb áll hozzám)

    Nem szeretném ha fűtésidényben a fejemet sugározná a hő.

     

     

    A Gua számom a legtöbb kalkulátor szerint 5, bár volt egy ami a születési hónapot és napot is figyelembe vette, aszerint 8.

    Azt láttam, hogy a nyugati irány ezeknél a számoknál általában kedvező, de mit jelent kedvező irányban feküdni? 

    A fejünk van a kedvező irány felé vagy a lábunk, vagy párhuzamosak vagyunk vele? 

     

    előzmény:
    Katica7 (5099)
    2010-03-16  12:37
  3. 2010. március 16. 12:375099.

    Szia!

    Sok lehetőséged nincs, ha az ajtót akadálytalanul ki akarod nyitni. Feng shuiban az a jó – röviden és nagy általánosságban - ha az ágy három oldalról körüljárható, ha a fej a falnál van és az ágy nincs huzatenergiában valamint nincs kitéve a káros földsugárzásoknak. Ebből nálad max. azt tudod megvalósítani, hogy a fejed a védett falnál legyen.

    Ha akarsz párkapcsolatot akkor mindenképpen maradj a dupla ágynál, hisz ki tudja mikor lesz szükséged arra, hogy ketten is elférjetek.J ))

    A gua-számodat ha kiszámolod megtudhatod melyik irányban jó feküdnöd, talán ez az amit még fel tudsz használni és ez megmutathatja az ágyad irányát is. Ha egyedül nem tudod kiszámolni írd meg a születési idődet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569052 (5098)
    2010-03-15  19:08
  4. Torolt_felhasznalo_569052
    Torolt_felhasznalo_569052
    2010. március 15. 19:085098.

    Sziasztok!

     

    A segítségeteket szeretném kérni:

    Egy 6 nm-es hálószobám van, az lenne a kérdésem, hogy hogyan helyezzem el benne az ágyat.

    A rövid oldala 2m, a hosszú 3,18m. Az ajtó és az ablak a rövid oldalakon vannak egymással szemben. Az ablak alatt a falon végig (faltól falig) radiátor van. Az ablak nyugatra néz. 

    Egy 140cm széles ágyat szeretnék belerakni, nagyjából az a kérdésem, hogy hosszába vagy keresztbe?

     

    És lenne egy ehhez kapcsolódó pótkérdés is: 

    jelenleg egyedül vagyok, elváltunk, akkor is tanácsos a kétszemélyes ágy vagy legyen inkább 90cm-es? 

    (Szeretnék társat találni)

     

    Köszi a válaszokat!

    P

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. március 13. 17:195097.

    Az egyes életterületek eleme szerint kell a szélcsengőket használni amennyiben erősíteni szeretnénk az energiákat. Eszerint pld. Ny-on, ÉNy-on, és É-on fémből készült, ÉK-n DNy-on és középen kerámia, D-en K-en és DK-en fából készült szélcsengők használata a legalkalmasabb. A karrier területe Észak és a víz elemhez tartozik. Ide jó az üveg, kagyló, fém szélcsengő. Olyat válassz, amelynek a hangja tetszik és megnyugtatóan hat rád. Azért a veled együttlakók véleményét is kérd ki.J ))

     

    előzmény:
    kfrani (5096)
    2010-03-12  14:08
  6. 2010. március 12. 14:085096.
    A karrier területén van a bejárati ajtónk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. március 11. 09:165095.

    A szélcsengő fajtáját az határozza meg milyen életterületre helyezed. Ha akarod hallani hogy valaki érkezik akkor érjen hozzá.

    előzmény:
    kfrani (5094)
    2010-03-04  17:08
  8. 2010. március 4. 17:085094.

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni, ha a bejárati ajtó a fürdőszoba ajtóval szemben van, akkor milyen, és miből készült szélcsengőt lehet alkalmazni? És ezt úgy kell feltenni, hogy az ajtó ki-be nyitásakor hozzáérjen?

    Köszönöm előre is a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. március 1. 08:395093.

    Kedves Katica7!

    Egy-két hozzászólást olvasva látom, hogy itt Te vagy a Feng Shui szakértő, ezért Hozzád intézem a kérdésem. Magam is gondolkodom azon, hogy Feng Shuit tanulnék, ami azért is kézenfekvő lenne, mert építész vagyok. A problémám az, hogy még senkit nem láttam TV-ben, újságcikkekben, könyvekben igazán hitelesen és bölcsen megnyilvánulni ebben a témakörben. (Csak magyar szakértőkre gondolok.) Még nem találtam senkit, aki legyűrte volna a szkepticizmusomat, és nem az lett volna a válasza bizonyos kérdésekre, hogy "Csak. Mert ez így van." Érdekelne, hogy neked mi a tapasztalatod, hogy látod ezt, és hogy benned vannak/voltak-e kétségek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. február 25. 14:355092.
    Hasonló a szobánk beosztásaLátom te is kezdő vagy a témában,én is.Én inkább kérdezek Katicától,hogy minden a helyére kerüljön és jó helyre.Nem bízok  magamban....
    előzmény:
    spyridons (5090)
    2010-02-22  13:11
  11. 2010. február 25. 11:345091.

    Szia! 

    Egy lakás vagy szoba fengshuizásához szükség van egy méretarányos rajzra. Erre helyezzük a bagua térképet és ez mutatja meg az életterületek helyét. Ezen kívül szükséges még az ott lakó/k gua számát is meghatározni, hogy tudjuk mely irányok a kedvezők, ill. kedvezőtlenek. Ezek után jöhet az orvoslás, ha szükséges. Minden esetben a harmónia megteremtése a cél.

    Ha ablakod a gazdagság területen /ez a fa elemhez tartozik/ van, akkor energetizálhatod oda helyezett virágokkal, ablakba lógatott kristállyal, egy jól megválasztott színű függönnyel, ablakképpel. Jó hogy szereted a színeket és kreatív vagy, így biztos könnyen megoldod ezt.

    A karrier területe a lakás vagy szoba Északi része /ez a víz elemhez tartozik/, erősítéséhez jók a szürke, fehér, és kékes színű dolgok, fém kiegészítők, vizes képek, csobogók, akvárium. Azon kívül hogy energetizálod ezeket az életterületeket érdemes figyelmet fordítanod magadra és az önismeretedet fejlesztened. Mivel semmit sem írtál magadról, így csak általánosságban azt tudom javasolni, hogy gondold át mik az erősségeid/gyengéid és mit szeretnél elérni, milyen út vezet az általad vágyott karrierhez. Írj magadnak listát az oda vezető feladatokról és tűzz ki magadnak határidőket is ezen feladatok végrehajtására. Haladj fokozatosan lépésről-lépésre és meglátod nem marad el a siker! Emellett hasznos ha tovább folytatod az ismerkedést a feng shuival.

    előzmény:
    spyridons (5090)
    2010-02-22  13:11
  12. 2010. február 22. 13:115090.

    Most kezdem én is a dolgokat.

    Sok kérdés....ha nem pontosan ott vannak az irányok,ahol ugye hagyományosan vannak,akkor mettől-meddig tart egy terület?

     

    Gazdagság terült nálam az ablakomra esik.Oda hogy tudok betenni tárgyakat vagy ide kapcsolódó dolgokat?

     

    Ha rossz  helyre teszem,akkor nem úgy fognak alakulni a dolgok,ahogy kellene v.ahogy szeretném?Értem azt,hogy belecsúszik az egyik a másikba...?!

     

    Én ragaszkodok a színekhez,mert imádom a színes dolgokat.Eég színes a szobám,kreatív vagyok,tény:-)

     

    De a karrierem kellene erősítenem ill.abban kéne segítség jelenleg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. február 10. 10:595089.

    Szia!

    Egy Feng Shui méret-egység 42,96 cm, amely felosztva 8 egyenlő részre, tartalmaz 4 jó és 4 rossz méretet. Minden méret még további 4 méretre van felosztva, így összesen 32 különböző jelentésű méretet ismerünk. A kedvezőtlen méret gyengülő koncentrálást, sikertelenséget vált ki belőlünk, míg a jó méret sikert, jó ötleteket hoz, amelyek anyagi téren is jól kamatozhatnak.

    A méretek megállapítására a Feng shui vonalzót használják, amellyel egyszerűen lehet tájékozódni és ezt a Feng Shui Centrumban meg is vásárolhatjuk..
    A méretekről bővebben Szilvásy Judit Feng Shui kalauz - tippek irodára című könyvében olvashatunk. Addig is a Feng shui méret 8 szakasza és a szakaszok jelentése

    1 0 - 5,4 cm gazdagság
    2 5,5 - 10,7 cm betegség
    3 10,8 - 16,1 cm válás
    4 16,2 - 21,4 cm igazságosság
    5 21,5 - 26,8 cm valami sikerül/előléptetés
    6 26,9 - 32,1 cm rablás/veszteség
    7 32,2 - 37,5 cm véletlen
    8 37,6 - 42,9 cm eredet/egység

    1 43,0 - 48,4 cm gazdagság
    2 48,5 - 53,7 cm betegség
    3 53,8 - 59, 1 cm válás
    4 59,2 - 64,4 cm igazságosság
    5 64,5 - 69,8 cm valami sikerül/előléptetés
    6 69,9 - 75, 1 cm rablás/veszteség
    7 75,2 - 80,5 cm véletlen
    8 80,6 - 85,9 cm eredet/egység

    A fenti táblázatban az első két szakaszt látható, de a sort a végtelenségig lehet folytatni, mert minden 43 cm után megismétlődik a mindegyik nyolc szakaszra tagolódó ciklus.
    Ha pl.: a névjegykártya nagysága: a szélessége 5,4 cm, a hosszúsága pedig 3,4 cm. Ez a méret pedig a Feng shui vonalzó alapján gazdagságot ígér.

    Kezdő vállalkozáshoz jó ha a névjegykártya álló, zöldes színvilágú és a betűi jobbra dőlnek.

    Remélem tudtam segíteni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938403 (5088)
    2010-02-09  12:38
  14. Torolt_felhasznalo_938403
    Torolt_felhasznalo_938403
    2010. február 9. 12:385088.

    Sziasztok,

    szeretném megkérdezni, h. induló vállakozás esetén milyen bélyegzőt készítsek? Azt hiszem, mivel a tartalom elég kötött, csak a méretet lehet meghatározni a feng shui szerint, esetleg a színt.. 

    Amennyiben ez fontos, a társam és én is fa Tigrisek vagyunk. 

     

    Előre is köszönöm a választ!

     

    j.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. január 31. 09:075087.
    Azon gondolkodom, hogy egy adott életterületen milyen hatású az ott elhelyezett olyan növény, ami bár gyönyörű, de élősködő fajta. Gondolok itt a mostani orchidea dömpingre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_355960
    Torolt_felhasznalo_355960
    2010. január 11. 19:295086.

    köszönöm szépen a válaszod - csak most tudtam megnézni - éreztem én is, hogy valami nem az igazi

     

     

     

    előzmény:
    Katica7 (5080)
    2009-12-16  13:09
  17. 2010. január 5. 14:455085.

    Kedves Katus!

     

    Már korábbi hsz-nél is írtam, hogy látatlanban nem lehet korrekt tanácsot adni. Még akkor is nehéz, ha csatolják az alaprajzot. Az igazi energiákat pedig csak a helyszínen lehet érezni, tapasztalni, egyébként csak ötletelgetni lehet. Az elemzésekhez pedig szükség van az ott lakók születési adataira is.

    Amit írsz abból kitűnik, hogy aggódsz kisfiad viselkedése miatt. Igazán nem tudom pontosan mit értesz azon, hogy “nagyon hisztis”.

    Ha megírnád - lehet priviben is- születési dátumát és a sajátodat is lehet többre jutnánk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203186 (5084)
    2010-01-04  18:56
  18. Torolt_felhasznalo_203186
    Torolt_felhasznalo_203186
    2010. január 4. 18:565084.

    Kedves Katica!

     

    Gyermekemmel kapcsolatban szeretnék tanácsot és segítséget kérni! Sorházi két (+1) szintes lakásunkban a gyermekek területre esik sajnos a nyitott lépcsőházunk a földszinten. Leventém 5 éves, fa elem, egyébként a bejárati ajtó szerinti iskolát próbálom megvalósítani otthonunkban hobbi szinten.  Röviden, a kisfiam sajnos nagyon hisztis, én 40 éves vagyok, egyedüli gyerek, mivel tudnám ellensúlyozni azt a káros energiát, amit a lépcsőház eredményez? Próbálok rendet tartani, de a szelektív papírt és műanyagot csak ott tudjuk gyűjteni, igaz, két fedett edényben.

    A szobája az emeleten van, tetőtéri, világoskék fal, ruhásszekrény van a szobája gyermekek területén.

    Tudom, hogy ez nem minden, amit megtehetek, de ha ezzel előremozdíthatnám a javuló tendenciát, hogy nyugodtabb, kiegyensúlyozottab legyen, megtenném. Érdekes, hogy annak elenére, hogy az ágyának a fej része az ő bejárati ajtajával megegyező falra esik, mindeig jól aludt, és nem volt alvásproblémája.

    Hátha tudsz nekem valami kis trükköt, segítséget, mivel tehetném Őt kicsit nyugodtabbá! vagy más területen kellene orvosolni valamit?

    Előre is köszönöm szépen!

    Űdv: Katus

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. december 23. 14:145083.

    Egy pillanatnyi igazság megszépítheti, és meg is fogja szépíteni a világot.

    Egy pillanatnyi béke megmentheti, és meg is fogja menteni a világot.

    Egy pillanatnyi szeretet tökéletessé teheti, és tökéletessé is fogja tenni a világot.

    Áldott Békés Karácsonyt   és Boldog Újévet Kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. december 17. 10:205082.

    Szia Katica!

     

    Koszi a valaszt!

    A ferjem gua szama 7, az enyem 8-as. Ha jol neztem, akkor ez a terulet a csalad-gyerek reszhez tartozik.Ezzel van a gond egyebkent, ezert gondoltam, hogy jol jonne ide a valtozas. :)

     

    előzmény:
    Katica7 (5081)
    2009-12-16  13:29
  21. 2009. december 16. 13:295081.

    Szia!

    Látatlanban nehéz korrekt tanácsot adni. Milyen problémát érzel aminek ez lehet az oka? Bejárat jó irányának meghatározásához szükséges a családfenntartó guaszáma is. A lejárathoz kapcsolódva fontosnak tartom a jó megvilágítást a lépcsősornál, örökzöld növényeket mellette, esetleg egy bambusz szélcsengőt ami fenntartja és keringeti az energiát. Ami még fontos, hogy a pince mindig legyen tiszta, rendezett /és nem a megunt még jó lesz valamire dolgok tárolóhelye/, jól megvilágított, jó ha van ablaka és lehet szellőztetni. Ez a terület tulajdonképpen a tudatalattival van összefüggésben. Röviden ennyi jutott eszembe, remélem azért tudsz belőle hasznosítani valamit.

    előzmény:
    Keman (5078)
    2009-12-08  20:07
  22. 2009. december 16. 13:095080.

    Szia!

    A széthajtott legyező a fs-ban az otthon védelmét szolgálja, vonzza a szerencsét /különösen a piros színű/ és a jó chit.

    Sok helyen találkozhatunk azzal, hogy falakat díszítenek legyezőkkel én a hálóba mégse tenném. A háló a nyugalom helye, a legyező pedig szimbolikusan és spirituálisan -még a falon mozdulatlan állapotban is- mozgatja az energiákat ami megzavarhatja a nyugodt alvást. Ha mégis ott helyezed el figyelj arra, hogy kinyitva jobboldalra fordítva tedd fel a falra őket, már ha a mintájuk engedi.

    Véleményem szerint a nappali lenne az igazán jó helye a gyűjteményednek, ahol a vendégeid is megcsodálhatnák. Másik szempontom, hogy egy gyűjteményt én inkább a gazdagság, vagy a hírnév területére tennék és semmiképpen nem a lakás szerelem sarkába.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355960 (5079)
    2009-12-09  20:23
  23. Torolt_felhasznalo_355960
    Torolt_felhasznalo_355960
    2009. december 9. 20:235079.

     sziasztok!

     

    a tanácsotokat szeretném kérni:

     

    szépen gyarapodó legyező gyüjteményemet (jobb híján) a hálószobában tenném fel a falra - mi a szakértők véleménye erről?

     

    a hálószoba a legjobb helyen van - a lakás szerelem sarkában, nem szeretnék elrontani valamit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. december 8. 20:075078.

    Sziasztok!

     

    Tanacsot szeretnek kerni toletek a mellekelt csaladi haz alaprajzaval kapcsolatban. A problemam az, hogy a fedett teraszrol nyilik a bejarati ajto (D-K). A fedett teraszon, kozvetlenul a haz fala mellett egy lepcso talalhato, ami az ebedlo alatti pincebe vezet. Jol sejtem, hogy ez nem tul jo? Hogy tudnek ezen javitani?

    A haz jobb oldali sarka D-i, a bal oldali Ny-i.

    Elore is koszi! :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. november 16. 15:435077.

    Szia!

    Szerintem a törpe örökzöldek és a buxusok is jó megoldások lehetnek és bírják a telet is. Karácsonyra fel is díszítheted őket. Tavasszal a tövéhez, vagy ha ládába ültettél akkor közéjük is tehetsz hagymásokat, később egynyári virágokat. A színes virágok mindig jó hatással vannak ránk és díszítenek is, jó chit termelnek a bejárat körül. A feng shui a különböző életterületekre más-más színeket és formákat javasol, így van ez a virágok választásánál is. A tartóedényt is érdemes anyagát, formáját tekintve az életterületnek megfelelően kiválasztanod, ha fs szerint szeretnéd kialakítani a teraszt. Jó kertészkedést!

    előzmény:
    kevezs (5076)
    2009-11-15  13:32

Címlap

top