Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. 2009. november 15. 13:325076.
    sziasztok, milyen növényeket tegyek a teraszra, a bejárat elé, ami kedvező feng shui szempontból, és télálló is? (és ugye nem mű!!!) már minden a helyén van a bejáratnál, de szeretnék díszíteni növényekkel. köszi előre is a segítséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. november 12. 09:055075.
    Szívesen látogatom én is ezt a web-helyet, örülök, hogy neked is bejött ez az oldal!
    előzmény:
    uhuka (5074)
    2009-11-10  17:24
  3. 2009. november 10. 17:245074.
    köszönöm, Katica.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2009-11-09  09:24
  4. 2009. november 8. 15:335073.
    Azt mondják, a keleti szőnyegek nagyon jól energetizálnak feng shui szempontból, csak a megfelelő szimbólummal kell kiválasztani. Vajon hol lehet olvasni a motívumok jelentéséről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. november 4. 21:245072.
    Katica a páromtól kaptam, ő nem hisz a feng shuiban, így nagyon nehéz, de szerencsére kezdi elfogadni, hogy én úgy érzem ez miatt a liba miatt elröpült a szerencsénk. Visszagondolva miután kaptam, munkahelyi gondjai támadtak, amik nem is értek jó véget. Megbántani nem akarom, a liba kap még egy esélyt talán egy párral az erkélyen, de ha továbbra sem érzem jól magam tőle, akkor "röpül" Köszi a választ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. november 4. 12:265071.
    Amit kérdezel az két különböző iskola. Az iránytű iskola és a BHS, vagy 3 ajtós módszer. Neked kell eldöntened melyiket szeretnéd alkalmazni. A korábbi hsz-knél olvashatsz e témában. Alaprajz pedig jó lenne, hogy tudjunk segíteni. Melyik fs-s könyved van meg, hol ismerkedtél meg a fs-val? Hol tartasz a tanulmányaidban?
    előzmény:
    kevezs (5068)
    2009-11-02  17:58
  7. 2009. november 4. 12:205070.
    Hát ez a libás kérdés számomra nehéz! Főleg látatlanban! Azonban ha nem tudod elhelyezni akkor nem értem miért nem válsz meg tőle. Kaptad valakitől, aki fontos számodra, vagy mit jelent neked ez a liba. Erkélyre, vagy kertbe nem próbáltad elhelyezni? Most novemberben még az étkezőben is lehet, mint "Márton-napi" díszités.
    előzmény:
    kfrani (5069)
    2009-11-04  07:47
  8. 2009. november 4. 07:475069.
    A libás kérdésben nem tudnátok segíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. november 2. 17:585068.
    sziasztok! egy kezdeti kérdésem lenne >>> a bágua térképet iránytűvel jelöljem ki, hogyan teszem a ház alaprajzára, vagy a karrier terület közepén legyen a bejárati ajtó? melyiket javasoljátok, melyik működik? ill. még egy kérdés >>> a bejárati ajtó előtti teraszt bele kell kalkulálni a térrendezésbe (a teraszról nyílik egy helyiség, ami fizikálissan a ház része, egybe van építve, de csak a terazsról tudjuk megközelíteni, és kb. spajznak, rakodó helyiségnek és padlásfeljárónak funkcionál)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. október 26. 16:095067.
    sziasztok! bejárati ajtószín kérdésem lenne>>>milyen színű a pozitív energiát bevonzó bejárati ajtó színe? kertes házban, nem közvetlen az utcáról van a bejárat, ez számít? És gondolom a tájolás is...milyen virágokat tegyek a bejárat két oldalára, legyen szélcsengő a bejáratnál?hol tudnék bővebben olvasni erről? vagy ha adtok taácsot, nagyon örülnék neki! Köszi! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. október 24. 08:185066.

    Sziasztok!

    Van egy libám, ajándékba kaptam már ebben a lakásban sem találtam a helyét, az újban meg végképp nem tudom hová tegyem. Ebben tudnátok segíteni? És ha pár kellene neki, annak ugyanolyannak és ugyanakkorának kell lennie? Ez egy viszonylag nagy, 30 cm körüli, amolyan kert törpe jellegü. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. október 18. 17:495065.
    Igen, és Neked is köszönöm, jó ez a fórum! Jövök még biztosan!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. október 18. 15:255064.
    Bocsi azt gondoltam érthető, hogy rád a beugrós bejárat vonatkozik /2. mondat/ Előtte az általános szabályt írtam le. Uhuka is írta már tehát, hogy többlet a szobátok. Én nem láttam a rajzon az égtájak bejegyzését, ezért nem írtam a többiről. Uhuka amit ír az sztem a BHS iskola vagy 3 ajtós iskola szerinti megoldás, de az Iránytű iskola szerint lehet más terület is itt. Ehhez azonban méretarányos rajz és Északi irány meghatározása szükséges. Az általad készített és ide feltett rajzból Uhuka megválaszolta amit lehetett. Ha van még kérdésed írj csak, látod azért vagyunk néhányan akik válaszolnak. 
    előzmény:
    kfrani (5058)
    2009-10-17  17:31
  14. 2009. október 18. 13:435063.
    Igen, azt tudom, arra vigyázok! Köszönök mindent, ha még lesz kérdésem /márpedig sanda gyanúm hogy lesz / ide fogok fordulni.  Nemsokára költözünk, addigra kész szeretnék lenni a tervvel, hogy mit hogyan hová. Addig is olvasom a régi hsz-okat is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. október 18. 09:245062.

    Azt hiszem én a hálószobában a személyes kua-számokra figyelnék leginkább, pl. ha az ágytámla északra néz, az a 9-es kua-számú embernél a párkapcsolatot erősíti, egy 3-as számúnál az egészséget stb. Ha a 6-os terület valamiért nem jó a benne lakók személyes kua-számának, akkor is a szám szerint érdemes erősíteni, hogy az éjszakai alvás tényleg feltöltődés legyen.

    De természetesen a szobán belül is lehet a bágua-módszert alkalmazni.

    Legfontosabb az ágy elhelyezése lesz, vigyázz az ajtókra.

    előzmény:
    kfrani (5061)
    2009-10-18  08:56
  16. 2009. október 18. 08:565061.

    Köszönöm a választ és a pontosítást is, sokat segítettél! De a 6-os területre érvényes a zöld szívárványkristály ugye? Ezeket alkalmazni fogom.

    A követekző kérdésem pont az erkéllyel kapcsolatos lett volna, mert a párkapcsolat területére esik, hogy ez mennyire gond, és ilyen esetben mivel lehet erősíteni? És ha a szélcsengő mehet, annak örülnék, azt szépen meg lehetne oldani.

    Még amiben a véleményedre kíváncsí lennék, az az, hogy a többletterület a mi szobánk lesz a párommal, ezt a szobát is feloszthatom területekre, és erősíthetem pl. a karrier, ill. párkapcsolat területeket?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. október 18. 08:255060.

    elnézést a lustaságomért, a bemásolós technikával írtam, szóval többletterületed csak 6-os vagy 1-es területen lehet, 7-esen nem, csak nálam így volt meg a szöveg, mert a 6-7-es terület egy kalap alá esik.

     

    Az erkély nem számít hiányterületnek, és nagyon jó hely egy szélcsengőnek (lakáson belül max. a bejáratnál alkalmazzák, de inkább ott se). Ha 7-es részre eső területre rakod, akkor fémből, porcelánból legyen, ha 2-esre, akkor porcelánból vagy állati anyagból (pl. csont, kagyló).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. október 17. 18:235059.

    Katica a kiugró területekről írt, a bejáratra ez nem igaz, mindig a bejárat síkját kell nézni, ezért a szobátok többletterület. A többletterület attól függően okozhat problémát, hogy melyik területre esik, nálad ez a 7-6-1 közül eshet valamelyikre, nem tudom a pontos méreteket.

     

    7,6-osnál kommunikációs probléma, túlzott elvárások, bűnbakkeresés, felelőtlenség jelentkezhet, költekezési mánia, egészség szempontjából a tüdő és a vastagbél érintett. Orvosló eleme bagua- módszernél a fa.

     

    Ha 1-es területre is belóg a többletterület, akkor agresszív magatartás, földhözragadt gondolkodás, munkamánia, idegrendszeri túlhajszoltság, érzelmi blokk. Orvosló eleme bagua-módszernél a tűz.

     

    A többletterületre nem szabad szélcsengőt, mozgókát rakni. Viszont mindig többletterületen helyezik el a metszett szivárványkristályt, 7-6-os területnél zöld színű, 1-esnél piros, lila. A többletterület energiáját csökkenti a spirál is (de nem a DNS-szerű, mert az többletenergiát ad), szín ua., mint a kristálynál.

    előzmény:
    kfrani (5058)
    2009-10-17  17:31
  19. 2009. október 17. 17:315058.
    Szia Katica!Neked is köszönöm a választ. Kezdek elbizonytalanodni..... Az alaprajz szerint szerinted ez most melyik lesz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. október 17. 16:175057.

    Szia!

    Ha az alaprajzon a kiugrás hossza kisebb a lakás fal hosszának felénél, akkor az többletterület, ha kisebb akkor hiányterület van azon az életterületen. Ha a főbejárat beugróban található, úgy a rajta túlnyúló sávot többletterületként kezeljük. Mindegyik esetben szükséges orvosolni a problémát, mert az energiát tekintve a lakás egyensúlya felborulhat. Ha többletterületünk van, az adott irányhoz tartozó elem túlsúlyát, nyugtató cikluskört alkalmazva a következő elemet használva ellensúlyozhatjuk. A kieső rész energiahiányos terület, így ezt a hiányt más forrásból kell pótolnunk, hogy a harmónia meglegyen.

    előzmény:
    kfrani (5056)
    2009-10-17  13:57
  21. 2009. október 17. 13:575056.

    Szia Uhuka!

    Köszi a választ. Most már csak azt nem tudom, hogy egy többletterülettel mi is a teendő? Talán az, hogy azt a szobát külön bágua térképezem a szobaajtó alapján? Erre gondoltam. Szerintetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. október 17. 11:345055.
    Szia, én úgy tudom, hogy a bejárat a kiindulópont, és így a jobb oldali szoba így többletterület lesz.
    előzmény:
    kfrani (5053)
    2009-10-15  16:28
  23. 2009. október 17. 11:315054.
    ja, hogy az nem ugyanaz ?
    előzmény:
    Katica7 (5051)
    2009-10-09  10:06
  24. 2009. október 15. 16:285053.

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Erre az L alaprajzú lakásra hogy tudom a bágua térképet helyesen felhelyezni? A bejárati ajtótól kell kiindulnom, vagy téglalapra kiegészítenem, és akkor a központban van a bejárati ajtó? Terülte hiány, vagy terület többlet keletkezik? /A bejárati ajtót a nyíl jelöli, odaírtam de nem tudom menyire látható./ Előre is köszönöm a segítségeteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. október 15. 16:285052.

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Erre az L alaprajzú lakásra hogy tudom a bágua térképet helyesen felhelyezni? A bejárati ajtótól kell kiindulnom, vagy téglalapra kiegészítenem, és akkor a központban van a bejárati ajtó? Terülte hiány, vagy terület többlet keletkezik? /A bejárati ajtót a nyíl jelöli, odaírtam de nem tudom menyire látható./ Előre is köszönöm a segítségeteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top