Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. 2009. május 5. 18:345026.

    "Iránya= ha arccal kifelé nézve beállsz az ajtóba és úgy nézed"

    Akkor ez DK, hiába az ÉK a megfelelő. Kertkapura gondolok.

    előzmény:
    Katica7 (5024)
    2009-05-05  14:37
  2. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. május 5. 17:505025.

    Elkezdtem dolgozni a rajzon.

    Egyenlőre addig jutottam, hogy berajzoltam, szerintem mi a többlet, (kék vonalkázás) meg a középpontot, piros X.
    Katica jó lenne, ha te is ránéznél, mert eléggé a falhosszak felénél kezdődnek a kiugró méretek, de a ferdeségük miatt kisebbek a falszakasz felénél.

     

    Elég sötét lett a felosztott rajz szkennelés után, úgyhogy azt most nem teszem fel.

    Majd megpróbálok vele valamit csinálni.

    Ha van másik rajzod  amin pl teljes a terasz rajza, és feltennéd akkor beszélhetünk majd arról is, hogy  miként fog változni a helyzet a terasz elkészülte után.

     

    A többlet a karrier területet érinti jelentős részben, amit ajánlott orvosolni.
    A víz elem többletét fa elemmel ajánlott levezetni, zöld szín, fából készült kiegészítők.

    Nem tudom mikor költöztetek be, és alaklmaztatok-e ösztönösen valamilyen orvoslást. Pl zöld színű a függöny.
    Bár az látszik, hogy nagyon új ez  ház az alább felsorolt problémák alakulhatnak ki az évek során karrier terület többlete mellett.

     

    Az orvosolatlan karrier többlet terület jellemzői a mindennapi élet során:

    Túlzott figyelem másokra.
    Munkamánia, zsúfolt szakmai élet.
    Idegrendszeri túlhajszoltság, idegi problémák.
    Érzelmi blokkok

    Ezek közül érzed valamelyiket a magatokénak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. május 5. 14:375024.

    Szia!

    Ahogy Szami írta az a jó szerintem is, az iránytű iskola! Várjuk meg amíg felteszi ő is a rajzot.

    A bejárathoz csak annyit, hogy mást jelent a helye és más az iránya. Az irányát kell a családfő gua-számához nézni a megfelelés miatt. Iránya= ha arccal kifelé nézve beállsz az ajtóba és úgy nézed, ez sztem ÉK. A helye viszont a középpont meghatározástól függően K, vagy DK, melyik bágua-szeletbe esik. Ez majd Szami rajzáról ki fog derülni.

    előzmény:
    AN0102 (5016)
    2009-05-04  15:35
  4. 2009. május 5. 12:355023.

    Ezt a BHS elnevezést még nem hallottam. Viszont eddig ezt a módszert használtam.

    A környezetnél mire vagy kíváncsi? Szomszédra? Szomszédunk mondhatni nincsen, mert csak a telek bal oldalán van ház, de nem lakják. Hátul van egy sínpár, jobbra meg egy alacsony átjáró. Igazából az átjáró közepéig tart a telek, de akkor beletartozna a töltésre felvezető lépcső is.

    Ha kell olyan rajz, amit nem firkáltam össze, szólj, feltöltöm.

    Egyébként imádom a ház formáját, de a tervező is.

    Kisiskolás gyermek nincsen, de én tanulok kb. még egy évig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5022)
    2009-05-04  22:20
  5. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. május 4. 22:205022.

    Az iránytűs módszernél is meg kell állapítani a hiányokat és a többleteket.
    Ezek megállapítását a bejárathoz viszonyítva kell megtenni.
    Tehát egy elemzés elkezdése ott kezdődik, hogy megállapítjuk melyik a főbejárat.
    Ez változó lehet.
    Sok esetben pl a garázsajtó a főbejárat, mert ott megy be a házba a családfő.

    Nálatok az a főbejárat, ahol először léptek a tető alá.
    Ezért kell sokszor fotó is, nem elég az alaprajz a részletek tisztázásához.
    Persze a fotók se adnak tökéletes képet, mert a környezet is figyelembe kellene venni, de hát így távolból ennyit tudunk segíteni.


    Aztán, ha megvan a főbejárat akkor el kell kezdeni vizsgálni azt a falszakaszt amin a bejárat található, majd pedig a többi falon kell végig méricskélni.
    Ha vannak kiugrók az egyenesből akkor meg kell nézni, hogy ez a vizsgált fal felénél nagyobb vagy kisebb hosszúságú-e.
    Ha kissebb akkor többletről beszélünk, ha nagyobb akkor pedig hiánnyal állunk szemben, és ki kell egészíteni a méretét a rajzon.


    Így előbb utóbb kapunk egy szabályos négyzetet, vagy téglalapot, ami ugye levághat bizonyos részeket, többleteket.

    Az ilyen részeket másként kell kezelni, mint az otthon azon részeit amik a megrajzolt téglalapon belül helyezkednek el.

    Hogy pontosan mi a helyzet a másik hálóval még nem tudom.
    Letöltöm a rajzot, aztán majd méricskélek rajta.
    Abban már egyet értettünk Katicával, hogy a ti alaprajzotok nem egyszerű eset , de majd lassacskán megoldjuk.

     

     

    Ja, és a kilenc kockás módszert nem forma iskolának hívják, hanem BHS (Black Hat School), háromajtós, vagy bagua iskolának.

    A forma iskola az épületet körülvevő tájat vizsgálja, illetve lakáson belül az ülő bútorok elhelyezésének irányát stb...

    A macska wc-t olyan helyre ajánlott tenni amelyik életterület számotokra jelenleg nem kiemelt fontossággal bír. Pl ha nem tanultok és nincs iskolás korú gyereketek akkor mondjuk az önművelés tudás területre.

    előzmény:
    AN0102 (5021)
    2009-05-04  21:22
  6. 2009. május 4. 21:225021.

    Tulajdonképpen miért fontos nekünk a bejárat, ha az iránytűs módszerrel dolgozunk? Egyébként van olyan tervem is, amin rajta van az iránytű, bár igyekeztem egész pontosan bejelölni Északot.

    Szami, hosszú időre tervezünk, olyan 40-50 évre.

    Ilyet nem is hallottam még, hogy le lehet vágni az alaprajzból. Szegény alvóhelyem! A kisebbik szoba marad?

    A telekre egyébként azért is jobb az iránytűs módszer, mert a töltésen folytatódik. Mármint a telek. Földmérő kimérte ugyan a határpontokat, de én nem tudnám pontosan megállapítani a 9 helyet a formaiskolás módszerrel.

    A halott kutyum vagy a Szerelem, házasság vagy az Alkotókészség, gyerek területen pihen, és semmiképpen nem akarom exhumálni. Nagyon szerettük, nem egy dögnek számít, családtag volt.

    MacskaWC-t hova tanácsos tenni? Fürdőbe?

    Elnézést, ha sokat kérdezek, de egész belelkesedtem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5017)
    2009-05-04  19:03
  7. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. május 4. 20:415020.

    Így már egészen más!

     

    Hol ér fel a lépcső emeletre? Ahol te főbejáratot írtál? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863573 (5019)
    2009-05-04  20:34
  8. Torolt_felhasznalo_863573
    Torolt_felhasznalo_863573
    2009. május 4. 20:345019.

    Szia Szami!

     

    pontosítok: egy emeletes családi házról van szó. A rajz az emelet felosztását ábrázolja (méretekre a földszint is ugyanakkora csak más a felosztása). Probálok minél hamarabb kčpet is küldeni. Köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5011)
    2009-05-03  15:16
  9. Torolt_felhasznalo_863573
    Torolt_felhasznalo_863573
    2009. május 4. 20:205018.

    Szia Katica!

     

    sajnos csak  "házilag" tanulmányozom a feng shui-t, pontosabban Lillian Too egyik könyve ill. az interneten talált cikkek alapján. Én a lo shu négyzeteket próbáltam alkalmazni, de nem tisztázódott le, hogy hogyan kellene ráhelyezzem a rajzra. Visszatérve a te üzenetedre: jelenleg 3-an lakunk a házban : anyum (1945.03.01), a nejem (1985.03.05) és jómagam (1972.11.18), de egy-másfél hónapon belül még egy (črkezőben lévő) családtaggal fogunk szaporodni.

    Követtem az általad leírtakat és felosztottam (a rajzon ) a tortaszeleteket.

    Érdekelne nagyon a 2-ős hálszoba is (ami a vonalon kívül esik), hogy mit tudok vele kezdeni. Köszönöm.

     

    előzmény:
    Katica7 (5009)
    2009-05-01  17:40
  10. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. május 4. 19:035017.
    Sokat segítettek a képek.

    Holnap megpróbálom megcsinálni az alaprajz felosztását.

    Nálatok a bejáratnak az számít ahol először léptek a tető alá tehát ott kell meghúzni a vonalat.

    Így csak a háló egyik sarka lesz többlet.

    Majd feltöltöm a  felosztott alaprajz képet aztán majd tovább törpölünk rajta Katicával.

    A teleknél is iránytű módszert kell használnod, gondolom még pár évig tervezitek az ott lakást, és keverni nem lehet a módszereket.
    Az csak káoszt okoz.

    előzmény:
    AN0102 (5016)
    2009-05-04  15:35
  11. 2009. május 4. 15:355016.

    Szia Katica7!

     

    Köszi a guaszámokat!

    Ha ráteszem a bágua-térképet a telekre, melyiket verziót javaslod használni?

    Nem értem ezt a bejárat meghosszabbítást. Akkor a háló és a fürdő leesik?

    A bejárat nekem DK, én a lakásét néztem. Vagy ennél a háznál a kapu számít a tető és a fal miatt? Mert akkor tényleg ÉK.

    Egyébként ÉK tényleg jó hely, ott töltjük a legtöbb időt!

    Igyekeztem szami minden kérdésére válaszolni, melyik maradt ki?

    előzmény:
    Katica7 (5015)
    2009-05-04  11:51
  12. 2009. május 4. 11:515015.

    Szia!

    Én is nézegettem a rajzodat, hát nem egy könnyű eset! Javaslom a telekre is tedd fel a bágua-térképet és utána a házra is. A háznál sztem u.az a helyzet áll elő, mint "kere"-nél azaz a bejárat vonalát hosszabbítsd meg, ami mögé esik az nem számít bele az alaprajzba. A fennmaradó résznél keresd meg a középpontot /nálam ez a nappaliba esik/ és rajzold bele a "körcikkes" bágua-térképet az égtájaknak megfelelően. Így a gazdagság-terület nekem a nappali-konyhába esik. A csobogó az előszobában nem rossz így sem, mert sztem ott van a család-egészség terület ami szintén fa elemű és ezt erősítheted. Ha sok rokon jön látogatóba hirtelen, akkor helyezd át a nappali-ba. A bejáratod irányát én ÉK-nek látom, ami jó a családfőnek /férjed/. Születési adataitokból kiszámoltam a gua/karakter/energetikai számaitokat, ami a következő: férjedé 2/föld/-7/fém/-9/tűz/, a tied pedig 6/fém/-2/föld/-9/tűz/. Mindketten a Nyugat-i csoporthoz tartoztok, így szerencsés irányaitok: ÉK, DNY, Ny, ÉNy. Színekben jók a földszínek. A házon belül mindkettőtöknek jó közös helyek az ÉK-en, és DNY-on vannak. Ha "szami" kérdéseire is válaszolsz még törpölhetünk jobban a rajzról.

    előzmény:
    AN0102 (5013)
    2009-05-03  22:48
  13. 2009. május 3. 23:025014.

    A ház a telek vonalát követi, a ferde rész párhuzamosan halad a határvonallal (átfogó).

    A konyha és az étkező néz az utcára, a nappali pedig a teraszra.

    Ja, a teraszról csak régebbi képem volt, de sok változás nincs, be van szórva fűmaggal, mert a markoló a lejtés kialakítása miatt kimarkolta a régi füvet. Legalább az legyen, amíg nincs letérkövezve. Rajta áll az egyik kutyaház, kutyám éjjel abban alszik. Nappal a másikban, ami a háló mellett van, az utcára néz, és március végén költözött ki a lakója.

    Az első képen a kert van, nincs teljesen kerítve, hogy a sitt könnyebben elvihető legyen a végéből. Egyébként kinyúlik a kanyarig.

    A második képet a teraszajtóból csináltam, a sarokban a rács alatt pihen a másik kutyim, a sírját már beültettem virággal, és talán még egy fa is kerül majd a környékére.

    A ferde földterület egy töltés, a tetején nagy ritkán még vonat is jár. Hetente 1-2 alkalommal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5012)
    2009-05-03  19:35
  14. 2009. május 3. 22:485013.

    Igazad van, én nem vagyok tisztában a fogalmakkal.  Nem tudom, mikor lesz teraszunk, lehet, hogy idén már nem. A telek egy derékszögű háromszög, hosszabbik oldalán van a ház, a rövidebbik oldaltól 3,6 m-re, és a hátsó rész az átfogó.

    Én az iránytűs módszert kezdtem tanulmányozni, meg utánaolvastam a gua számoknak. Ebből látom, hogy a férjem 2-es föld, én 6-os fém vagyunk.

    Köszönöm, hogy kielemzitek a rajzot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5012)
    2009-05-03  19:35
  15. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. május 3. 19:355012.
    Már rájöttem, hogy van a tető a házon, a szaggatott vonal jelzi.
    Kicsit megkavartál az előtető szóval, mert a rajz szerint nálatok nincs külön előtető, hanem a nagy tető fedi a bejárati lépcsőt is, viszont a terasz fölé már nem nyúlik ki a tető.

    Lécci majd írd le, hogy jól gondolom-e.
    előzmény:
    AN0102 (5008)
    2009-04-30  19:07
  16. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. május 3. 15:165011.

    Szia Kere!

     

    A rajz már látható, csak  az üzidben néha lakásnak, néha pedig háznak nevezed az otthonotokat.

    Ha lakásról van szó akkor ahogy Katica írta a hálószoba valóban többlet, és az elemzés során valóban akként kell kezelni.
    A bagua középpontját a maradó téglalapra kell ráhelyezni.

    Ha viszont ez egy családi ház akkor jó lenne fotó a bejáratról, mert a tető megváltoztathatja a viszonyokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863573 (5003)
    2009-04-28  11:12
  17. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. május 3. 15:085010.

    Szia Ani!

     

    Nézegettem az alaprajzodat, nem egy egyszerű forma, de majd kielemezzük

     

    Próbáltam ráképzelni a telekre a házat.

    Ha a sárga vonal a  kapu akkor a nappali ablakai utcára nézhetnek.

    Viszont ha van előtető a bejárat felett akkor kb annak a tetőnek a vonalában kell húzni egy vonalat ami lemetszi a fürdő és a háló egy részét, az többlet lesz.

    Jó lenne egy fotó a bejáratról, hogy hogyan viszonyul a tetővel.
    Ez segítség lenne.

    A teraszra azt írtad még nincs kész.
    Kb mikorra tervezitek elkészíteni és most milyen állapotban van?
    Fotó?

    Első lépés mindig a hiányok és a többletek megállapítása, de ehez általában családiházaknál nem elegendő az alaprajz.

    Ha lehet tegyél fel pár fotót, hogy tényleg tudjunk segíteni érdemileg.

    előzmény:
    AN0102 (5006)
    2009-04-28  19:52
  18. 2009. május 1. 17:405009.

    Szia kere!

    Jó lenne tudni hol tanulod a fs-t és hol tartasz benne. A rajzon kívül szükséges a bentlakók születési adata is egy elemzéshez. Amit most tudok írni a rajzod alapján: A főbejáratnál lévő vizszintes vonal feletti rész az érdekes, mivel ami a bejárat mögött van az a fs-ban nem számít bele a területbe, így az /a háló/ leesik. A maradék rész egy szabályos téglalap, ennek húzd be a középpontját és helyezd bele a bágua térképet a "tortaszeleteset" az írányokat figyelembe véve. Figyelj arra, hogy É a karrier középvonalán van. Nálam a középpontod így a nappali bejáratához esik. A főbejáratod DK. Írd meg sikerült-e eddig eljutnod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863573 (5003)
    2009-04-28  11:12
  19. 2009. Április 30. 19:075008.

    Szia szami5!

    Utánaolvastam az iránytűs módszernek, mert nem ismertem. Ez alapján jól gondolom, hogy az előszobában van Gazdagság területem? Mindjárt elő is kotrom a csobogómat, és kiteszem a polcra.  Van már ott egy szép üveg-kovácsoltvas gyertyatartó, de a macskaWC-t is ott tartjuk. Gondolom, annak mennie kell.

    Az előző hozzászólásban felraktam az alaprajzot, megtennéd, hogy rápillantasz? Köszönöm szépen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5004)
    2009-04-28  16:48
  20. Torolt_felhasznalo_863573
    Torolt_felhasznalo_863573
    2009. Április 28. 20:005007.

    Elnézést kérek, de  az elsö üzenetnél nem vettem észre, hogy a rendszer nem fogadta el a pdf formátumot.

    Valószínü, hogy még jónéhány évet fogunk ebben a házban eltölteni, ezért alapos és tartós változásokra van szükségünk. Bármilyen más adatra szükséged van, kérlek írjal. Köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5004)
    2009-04-28  16:48
  21. 2009. Április 28. 19:525006.

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, hogyan tegyem a bágua térképet a ház alaprajzára. A lenti piros nyíl jelzi a bejáratot, de felette előtető van. A sárga csík lenne a kapu.

    Továbbá erősíteni szeretném a gazdagság területét, mert eléggé legatyásodtunk az építkezés után. De nem tudom, hol van?!

    A nappali-konyha-étkező olyan terrakottás, mint amit házfalként használtam. A fürdő világoskék némi fehér dekorral, az ablak előtti sötétebb kék a függöny lenne. A háló szemközti fala bordó, a többi fehér, a függöny is bordó, a kisszoba sárga, a függöny kék. Berajzoltam Északot is. A teraszra van kijárat , de terasz még nincs.

    A születési időpontunk: 1971.06.15. (férjem), 1974.01.02. (én). Mire van még szükségetek?

    Nagyon bízom benne, hogy tudtok nekem segíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_863573
    Torolt_felhasznalo_863573
    2009. Április 28. 19:385005.
    Ez volna a rajz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124061 (5004)
    2009-04-28  16:48
  23. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. Április 28. 16:485004.
    A rajz mellékelése nem sikerült, legalább is én nem látom.

    Próbáld meg mégegyszer.

    Az, hogy melyik módszert alkalmazod, nem az alaprajztól függ, hanem attól hogy mennyi ideig akartok ott lakni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863573 (5003)
    2009-04-28  11:12
  24. Torolt_felhasznalo_863573
    Torolt_felhasznalo_863573
    2009. Április 28. 11:125003.

    Sziasztok.  Segítségeteket szeretném kérni  a lakásunk területeinek a megállapításában. A lakás alakja eléggé szabálytalan, ezért nem tudom lehet-e használni a lo shu négyzetet vagy a megoldás az iránytűs módszer. Én mostanában kezdtem el foglalkozni csak a feng shui-al, de itt el is akadtam. Ezért nagyon hálás lennék ha néhány jótanáccsal kisegítenétek. Mellékelem a ház rajzát is. Köszönettel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_124061
    Torolt_felhasznalo_124061
    2009. Április 3. 19:405002.

    Sziasztok!

     

    Mikor jártam tanfolyamra ott lejegyeztük a különböző tevékenységek elemeit, szóval a jegyzeteimből kerestem ki, hogy a kozmetika föld elemű.

    Igen három száma van az embereknek  a kilenc csillag ki nevű asztrológia szerint.

    A legismertebb a GUA szám ami a születés évéből adódik és a felnőttet jellemzi. A második szám a karakter szám, a hónapból adódik és a gyermeki ént jellemzi.
    Gyerekeknél ez a döntő jelentősségű, tehát a ruházatuk színét e szerint ajánlott választani. Megfigyeléseim szerint általában szeretik is azt a színt ami ahoz a számhoz tartozik, vagy azt a számot támogató elem színét.
    A lányom GUA száma 2 karakter száma 4-es és a kedvenc színe a kék.
    Időnként beleszeret egy egy barna ruhadarabba, de aztán nem hordja őket olyan szívesen mint a kék ruháit.
    Felnőttek pedig stressz helyzetben viselkednek a karakter számuknak "megfelelő" módon.
    A harmadik szám az energetikai szám. Ennek a számnak a jellemzőit látják bennünk azok akik távolabbi ismerőseink.
    Ennek a számnak a megfejtéséhez a lo shoura és annak a változataira van szükség.

    Megnéztem a rajzot.
    Az nem túl szerencsés, hogy a WC ajtó pont szemben van a bejárattal. Ha lehet a két ajtó közé mindenképp tegyél valami paravánt vagy valami elválasztót, (virágtartó fal).
    Rengeteg feleslegesen elpazarolt energiától mentheted meg magad.

    A barna taposó nagyon jó választás volt, biztos alapokat adsz a vállalkozásnak.


    Ha megírod a méreteket és a pontos irányát a bejáratnak akkor megcsinálom a felosztott rajzot és könnyebb lesz a  többiről is beszélni.

    A hálószoba színei függenek attól is, hogy a ház melyik részén van az a szoba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top