Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FOGAMZÁSGÁTLÓ ABBAHAGYÁS

agee
Létrehozva: 2005. Április 19. 14:00
Sziasztok!
Most szeretném abbahagyni a gyógyszer szedést,de légyszi írjatok,h mire számítsak..(vérzés,görcsök)...és,h kivel-mi történt utána(pattanások,mégha nem is volt előtte,fogyás,stb..)
köszi
  1. Torolt_felhasznalo_803330
    Torolt_felhasznalo_803330
    2005. július 7. 13:56176.
    A gyógyteák azok mindenképpen jók, én a Melius tisztítóteát ittam, jó íze van, olcsó és hatásos. De ne filtereset vegyél, hanem ömlesztettet, az ömlesztett tea jobb minőségű. 4 hétig napi 2l tisztító teát kell meginni, lehetőleg melegen vagy langyosan cukor, édesítőszer, méz és citrommentesen. Jó íze van a teának, nem igényel ízesítést, akinek eddig ajánlottam, mindenkinek ízlett. 1 dobozzal kb. 1 hétre elég. Lehet kapni drogériákban, bioboltokban, én mindig ugyanott veszem, de már máshol is láttam. Persze akkor igazán hatásos a kúra, ha nem nem iszol mellette alkoholt, szénsavas üditőket, se kávét, se fekete teát! Meg persze a táplálkozásra is oda kell figyelni, egyél sok gyümölcsöt, zöldséget és minél több bio élelmiszert és hamar meg lesz az eredménye. Ezt most itt nem akarom jobban részletezni, mert erről oldalakat lehetne írni, de ha kitartó vagy, pár hét múlva már jelentkezik javulás. A többit majd priviben.
    előzmény:
    Juliette** (173)
     
  2. 2005. július 7. 13:54175.
    Más 1 hónapra abbahagyni, meg más gyereket vállalni, amikor ígyis-úgyis felborul minden.

    Én csak azt tudom mondani, amit a blogban írt (babavállalás fog. gátló után), ráadásul írta, h neki is van egy így "gyártott" gyereke. Nyilván nem akar magának és a gyerekének rosszat. . .

    Nem mondom, h együnk nyakló nélkül fog. gátlót, de legalább ne riogassuk 1mást, és ne bíztassuk feleslegesen abortuszra a másikat. . . Czeizel szerint is eg csomó abortusz van amiatt, h a nő nem tudta, h terhes, bevett egy fájdalomcsillapítót, aztán biztos, ami biztos, elveteti, pedig semmi baja nem lett volna a babának. . .

    Arról nem beszélve, h allergia, asztma, meg minden szar lehet amiatt is, amilyen kajákat eszünk, terhesen és nem terhesen is, szóval sztem ez nem oszt, nem szoroz. A mai ember meg úgyis el van savasodva, ha eszik antibébit, ha nem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (174)
     
  3. 2005. július 7. 13:13174.
    Én pont Radványi doktornőhöz járok :)) Az én tabim papírjában bennevan. Legalábbis régen benne volt, mostanában már nem olvasom a használati utasítást :))

    Nekem pont ő mondta, hogy hülyeség 1 hónapra szünetet tartani, annyi idő alatt nem ürül ki semmi, csak felborul minden.
    előzmény:
    Kisbolygó (170)
     
  4. 2005. július 7. 12:48173.
    Tudsz ajánlani ilyen méregtelenítő diétát?
    Nekem 2 hónapja rossz volt a májfunkcióm, amire doki csak legyintett, de én beijedtem, és ezért hagytam abba a bogyó szedését. Viszont jó lenne rásegíteni a természetes méregtelenítési folyamatra. Sok teát iszok, zöldet, csipkebogyót, de lehet, hogy lenne más, hatásosabb is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803330 (172)
     
  5. Torolt_felhasznalo_803330
    Torolt_felhasznalo_803330
    2005. július 7. 12:45172.
    Sajnos a pattanások megjelenése szinte mindig megtörténik, ha valaki abbahagyja a fogamzásgátlót. A szervezet el kezd méregteleníteni, végre kap rá engedélyt, mert a fogamzásgátló hormonálisan mindent beállít és a méregtelenítés is csökken, ezért szépül a bőr, ha elkezded szedni. De a méreganyagok csak gyűlnek benned, a felszín szépnek és egészségesnek mutatkozik és te is azt hiszed, hogy milyen jó, hogy szeded. De egyszer mindent abba kell hagyni, nem szedheted életed végéig és minél később hagyod abba, annál drasztikusabb lesz a méregtelenítés, mert a felhalmozott rengeteg salakanyagtól majd meg akar szabadulni a szervezeted. Az első persze az, hogy pattanásaid lesznek. Ilyenkor kellene méregtelenítő kúrát tartani. ha kitartó vagy, pár hét alatt rendbe lehet tenni a bőrt és egészségesebb leszel, mint előtte.
    előzmény:
    eri777 (169)
     
  6. Torolt_felhasznalo_803330
    Torolt_felhasznalo_803330
    2005. július 7. 12:38171.
    A fogamzásgátló átállítja a normál hormonháztartásodat. Ha közvetlenül az abbahagyás után (az első 3 hónap annak számít) esel teherbe, a baba egy mesterségesen beállított környezetben kezd fejlődni, amely környezet igyekszik visszaállni a normál egyéni működésébe, ami nem könnyű feladat és nem tesz jót a babának, ha egy ilyen hormonálisan instabil környezetben fejlődik, mindenféle mesterséges hormonmaradványok között + rendkívül savas környezetben. Ez az oka annak, hogy rengeteg gyerek allergiás, asztmás, ekcémás, sokszor már születése után nem sokkal. Hiszen annak a babának még nincs immunrendszere, az majd a szülés után alakul ki, nem tud védekezni semmi ellen, ezért kellene, hogy az anya szervezete méregmentes (a fogamzásgátló is méreg!!) és hormonálisan stabil legyen.
    Még annyit, hogy a gyógyszeripar a legjobban jövedelmező iparág a földön. Nem 4-5x haszonnal, hanem akár 100x-sal is! A fogamzásgátló az egyik legjobb biznisz a gyógyszerek között, mert ugye hatalmas rá a kereslet, a nők egy fél életen át szedik és akkor is megveszik, ha drága. Ráadásul mellékhatásai vannak, például fejfájás, erre újabb gyógyszert kell szedni természetesen ez a gyógyszer lobbinak újabb bevétel. Nem mondják azt az orvosok, hogy ne szedj fogamzásgátlót, mert mérgezi a szervezetedet, mert ha nem szednénk, akkor ők sok pénztől esnének. Ráadásul az orvostanhallgatók már nem is gyógyítást tanulnak, hanem gyógyszertant. Arról nem tanulnak, hogy mi az egészséges táplálkozás ill. természetes gyógymódok. Minek is, abból úgy sem lehet meggazdagodni :o(((
    előzmény:
    Kisbolygó (170)
     
  7. 2005. július 7. 11:09170.
    jaj, ne mondj már ilyet. . . . melyiknek a papírjában van benne??? Ma ilyet már senki nem mond. . . pl Radványi drnő sem. Pedig ő elég hiteles sztem. Szted bíztatná arra a nőket, h rögtön az abbahagyás után essenek teherbe, ha ártana a babának?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (164)
     
  8. 2005. július 7. 10:55169.
    Nekem egy bajom volt az abbahagyással: pattanások! Úgyhogy visszatértem a fogamzásgátlóra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. július 7. 10:46168.
    Ha rákeresel yahoon, egy csomó cikket kidob, részlet az egyikből, ahol értelmesen el is mondják, mi ez:
    http://www. origo. hu/noilapozo/szuloknek/20020918pcoszindroma. html
    A közöket vedd ki az URL címből.

    "PCO egy mozaikszó - a policisztás ovárium annyit jelent, hogy a petefészkekben folyadékot tartalmazó képletek, illetve tömlők, vagyis ciszták vannak. Önmagában ez a tény még nem jelent kezelendő állapotot: a petefészekciszták gyakran maguktól is felszívódnak, és nem befolyásolják a termékenységet.



    A PCO szindróma - más néven Stein-Leventhal szindróma - egy speciális tünetegyüttest takar, amikor a petefészekciszták mellett hormonális zavarok is megjelennek. A betegség rendkívül változatos, pontosabban nem mindenkinél alakul ki minden tünet, és az is valószínűsíthető, hogy az állapot minimum két teljesen különböző okból jöhet létre - a végeredmény azonban azonos. A PCO szindróma meglehetősen gyakori - egyes adatok szerint a fogamzóképes korban lévő nők 2-5 százalékát, más adatok szerint 5-10 százalékát érinti. Ha nem kezelik, meddőséget okozhat, és hajlamosít a szívbetegségekre, a cukorbetegségre, valamint a rákra.

    A PCO szindróma jellemző tünetei

    Valószínű, hogy a PCO szindrómának különböző fázisai vannak, de általában, mire meddőséget vagy zavaró kozmetikai problémákat okoz, a tünetek nagyjából azonosak.

    Policisztás petefészek
    A petefészek nyálkahártyája megvastagodik, fehér lesz, alatta pedig gyöngyfüzérszerűen elhelyezkedő ciszták láthatók. Előfordul, hogy a petefészek megnő, de nem mindig. A ciszták és a megvastagodott nyálkahártya a peteérés, illetve a tüszőrepedés elmaradása miatt jön létre.

    Magas férfihormonszint a szervezetben
    Elsősorban a tesztoszteronszint magasabb az átlagosnál és kívánatosnál, ugyanis kellemetlen velejárója a gyakran súlyos, nehezen kezelhető akne, valamint az eseteknek körülbelül a felében a szőrösödés (arcon, mellen, combok között, hason). Ritkábban - egyéni hajlamtól függően - férfias tipusú hajhullást is okozhat.

    Inzulinrezisztencia
    Ebben az állapotban a szervezet nem képes elég hatékonyan felhasználni az amúgy megfelelő mennyiségben jelenlévő inzulint. A vérben cukor marad, amire a szervezet még több inzulin termelésével válaszol. Az inzulintöbblet viszont hajlamosít az elhízásra, majd későbbi életkorban a cukorbetegségre. A PCO szindrómától szenvedőknek körülbelül a fele súlyproblémákkal küzd.

    Vérzési rendellenességek
    Általában csak ritkán vagy nem is jön meg a menstruáció, vagyis rendszertelenül, vagy egyáltalán nincs peteérés és tüszőrepedés. Oka a ciklust szabályozó hormonok egyensúlyának felborulása. Kezelés nélkül általában teljes meddőséget okoz.

    Valamennyi tünet a PCO szindrómától függetlenül is kialakulhat. A PCO szindrómát éppen az jellemzi, hogy a tünetek együtt, egymással összefüggésben jelentkeznek. "

    Én azért tartok tőle, mert most felborult a hormonális rendszerem, és nincs peteérés, ezért nincs menzeszem. . .


    előzmény:
    salvago (167)
     
  10. 2005. július 7. 10:37167.
    mi az a PCO????
    előzmény:
    Juliette** (166)
     
  11. 2005. július 7. 10:22166.
    Május 30-án szedtem be utolsó Lindynette bogyót. Azóta nyoma nincs menzesznek. Veszek délután cickafark teát, hátha besegít rendezni a dolgokat.
    Nemsokára felkeresem dokimat, nézze már meg, mi zajlik "odabent". . .
    Nagyon nem szeretnék PCO szindrómát kapni utókövetkezményként. . .
    Világéletemben normál ciklusom volt, na most lőttek ennek.
    Kinyírtom a régi dokit, ha találkozok vele. Mondtam neki, ne írja ezt a @art fel, persze nem ilyen szavakkal, és hogy miért nem jó a Marvellon, azzal nem volt gond abbahagyás után se, kivéve a pihésedést, de mondta, á, ez a legújabb fejlesztés, tökéletes, sokáig szedhető, ksi hormontartalmú stb.
    Szomorú, hogy ilyen hentesek kezében van az ember lánya, mert nem ért hozzá ugye, és megbízik az ilyen álgyógyítókban.
    előzmény:
    salvago (163)
     
  12. 2005. július 7. 09:56165.
    Azért nem évekig, de minimum fél év.
    előzmény:
    salvago (163)
     
  13. 2005. július 7. 09:55164.
    Ezért van benne a papírban, hogy fél évig ne essen teherbe az ember abbahagyás után. Sőt, az is bennevan, hogy aki azért lesz terhes, mert elfelejtette bevenni, az NE tartsa meg a babát, mert veszélyes. Én nem mondtam, hogy jót tesz a tabi, és azt sem, hogy nem árt. Mindenki el tudja dönteni, hogy mit szeretne. Én sem fogom egész életemben szedni, de most ez a legjobb megoldás, nem akarok gyereket. Rendszeres ellenőrzés mellett nem alakulhat ki olyan baj, ami ne lehetne megoldható. Persze aki évente megy vagy még ritkábban, az ne csodálkozzon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803330 (162)
     
  14. 2005. július 7. 09:44163.
    komolyan mondod, hogy évekig tart, míg kiürül a gyogyó?????
    Én 5 évig szedtem a gyogyit, most februárban hagytam abba. . . azóta kétszer volt menstruációm. . . peteérésem egyszer. . . :((( most is majdnem a 40. napnál tartok, és a menstruációnak se híre, se hamva. . . :((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803330 (162)
     
  15. Torolt_felhasznalo_803330
    Torolt_felhasznalo_803330
    2005. július 4. 11:39162.
    Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a máj ill. pajzsmirigy működés vizsgálatainál a határértékek nagyon tágak, nézd meg a papíron, amit kapsz, hogy milyen értékek között mozog a "normális" szint a kórház szerint. Aki ebbe nem esik bele, annak már nagyon komoly baja van. Nem kéne megvárni, amíg idáig eljutunk. A fogamzásgátló szedése többet árt mint használ. Évekig tart, amíg kiürül a szervezetből. Savasítja a testet, megterheli a szerveket. Ha nem sokkal gyógyszer szedés után teherbe esel, a gyermeked egy savas, mérgezett környezetben fog fejlődni (mert a mérgek még nem ürültek ki) ami nagyon nem jó neki, főleg, hogy még semmi immunrendszere nincs. Aztán csodálkoznak a szülők, hogy a gyerek allergiás, aszmás, ekcémás stb. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (149)
     
  16. Torolt_felhasznalo_436116
    Torolt_felhasznalo_436116
    2005. június 29. 16:33161.
    még az előző folytatása:

    Olvastam valahol, h a húsmentes éttrend (a húsban található állati hormonok miatt) az elég sokat segít az egyébként pattanásra és comedo képződésre hajlamos bőrön. Ezt is figyelembe véve már 4. hete nem husizok (tejtermékeket és tojást azért eszek) és egy hete nem jött ki újabb ragyika és atöbbiek is szépen gyógyulnak. a hegek szerintem még egy ideig látszani fognak (de már feltalálták a korrektort), de ha nincs utánpótlásuk, akkor az idő azokat is szépen megoldja.

    Összefoglalva a tapasztalataimat azoknak, akik szintén problémás bőrrel találkoztak a bogyeszok abbahagyása után:
    *Mielőtt abbahagynád, mérlegeld a kockázatait és legyél biztos a dolgodban.
    *Ha nagyon hiú vagy és néhány pattanáska elrettent, akkor inkább ne is próbálkozz, mert a többségnél sajnos ez előfordul.
    *Ha jó a kapcsolatod a nőgyógyival, akkor beszéld meg vele.
    * Ne add fel! A túlzott hormonkiürülés ideje a szervezetedből minimum 6 hónap (Áfonyának tök igaza van), ha ezt megszakítod valami fizikai elváltozás miatt, akkor szerintem nem sokat használtál a szervezetednek, inkább csak ártottál.
    *A húsmentes étrend nekem nagyon bevállt a pattanások és comedók eltűntetésében. Mivel ezek belső erederűek, ezért csodakészítmények nincsenek ellenük. A kozmetikumok is már csak akkor használnak, ha ezeknek a ragyáknak nincsen utánpótlása (segítenek normalizálni a hámodat és a gyulladáscsökkentők stabilizálják az állapotot).
    * Egyéb természetes gyógymódok is hatásosak lehetnek.

    Hajrá mindenkinek, én most várom a 4. menszeszt és szuperul érzem magam. A pöttyeket meg viselje el a pasi (ha jó akpcsolat, akkor ez nem gond és fél évet mindenki kibír), ha jó szexet akar :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_436116
    Torolt_felhasznalo_436116
    2005. június 29. 16:08160.
    Sziasztok!
    Én Femodent szedtem kb. 5 évig és egyszer volt egy 5 hónapos szünetem. Akkor a hátamon lettek nagyon-nagyon elképesztő pattanások (inkább kelések), ami semmilyen kozmetikumtól, vagy gyógyszertári kenőcstől, ecsetelőtől nem múlt el. A bőrgyógyi is felírt vagy 2 krémet, az egyik teljesen sivatagosra szárította a bőröm (a pattanásokkal semmi sem történt) úgyhogy a másodikat már ki sem váltottam. A megoldás az az volt, hogy elmentem kozmetikushoz, aki Ilcsi-néni termékekkel dolgozott. Na, ő szépen kitisztította a hátam (kb. 1 órás "műtét" volt) és utána minden nap Ilcsis gyógynövényes ichtiolos pakolást kellett használnom. Ezután max. 3 darab ilyen ragya jött elő, több nem. Viszont a tisztítástól nagyon heges lett a bőröm. Az kb. 1. 5 év volt, míg teljesen elhalványodott. Ezen kivül az abbahagyásnak semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam.

    Aztán most márciusban megint úgy döntöttem, hogy leállok, mert a nemi vágyak, nos. majdnem lenullázódtak (vagy csak én nem vallom be, h tényleg 0 volt). Az első menszeszem teljesen jól 28 napra jött és azóta is minden 4. héten szépen rendesen.
    Viszont szegény bőrkém megint megsínyli. Most az előzővel szemben nem a hátam, hanem az államon jöttek elő szebbnél szebb képződmények. de nekem ez megéri, ha csak arra gondolok, h a sex újra szuper!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. június 29. 13:21159.
    sziasztok!! nem nagy gaz vajon, hogy en mar 4 eve szedem a tablettat, abbahagyas nelkul??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. június 29. 13:12158.
    A Femoden ugyanaz a hatóanyag, mint a Lyndinette :-( A Marvellon után nem volt gondom a menzesszel, de ez a másfél éves Lyndinette szedés most betett, rossz májfunkció, depire való hajlam volt a végén.
    Most meg nem akar megjönni a menzeszem, 1 hete késik már. Pedig állítólag ez ugye a csökkentett hormontartalmú volt, kész röhej.
    Nem izgatom magam egy ideig, sejtettem, hgoy nagyon @ar ez a gyógyszer, ettől lett cisztám és minden hülye vacak.
    De hogy forgalmazhatják akkor ezt???
    Állítom, hogy a sok pénzéhes nőgyógyász az egzotikus bónuszutak miatt ajánlja mindenkinek ezt, közben egy eü. leg káros, vacak készítmény, amiben ki tudja mi van. . .
    Szerencse, hogy nem akarok már gyereket, így annyira nem izgat, hogy visszajöjjön a termékenység, de viszont PCO-t se szeretnék kapni, még csak az kéne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970725 (157)
     
  20. Torolt_felhasznalo_970725
    Torolt_felhasznalo_970725
    2005. június 29. 12:12157.
    Sziasztok!

    Én 1, 5 hónapja hagytam abba a gyógyszer szedését, ami röpke 10 évig tartott. Először Marevelon utána Femoden. Soha nem tartottam szünetet. Most 2 hete meg kellett volna jönnie, de még semmi.

    Az abbahagyás után 2 héttel volt 2 napig pecsételő vérzésem, és amikor meg kellet volna jönnie olyan, mintha csak a méhnyálkahártya vált volna le vérzés nélkül. Na azóta viszont fájdogál a hasam, feszít a mellem, érzékeny a mellbimbóm és hányingerem is van. Terhes nem igazán lehetek, mivel azóta nem volt rá alkalom, hogy teherbe essek, de persze a biztonság kedvéért csináltam tesztet, ami negatív.

    Nekem nincs pattanás (előtte sem volt), hajam is normális. Súlyom eddig se és remélem ezután se fog változni. Csak nagyon nyűglődöm ennyi. Már bánom, hogy anno elkezdtem ezt a gyógyszeresdit. Még várok 1-2 hónapot, aztán azért csak elmegyek orvoshoz, nem mintha sokkal többet tudna mondani :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. június 24. 18:23156.
    hehe. . :))))
    nekem normálisan jött meg. . + nem is vagyok pattanásos. . mondjuk előtte sem voltam. .
    előzmény:
    Juliette** (155)
     
  22. 2005. június 24. 11:12155.
    Én kíváncsian várom, mikor méltóztatik megjönni a menzeszemnek. . .
    Most derül ki, visszaáll-e a ciklusom, és hogy hány napos lesz.

    Agee, hajzsírosodás lehet a hormonális változástól. Simán. Nekem jönnek a pattanások elQ, juhéj, újra kamaszlány vagyok! :-)))
    előzmény:
    agee (154)
     
  23. 2005. június 24. 10:26154.
    Lányok!Ti azt írtátok, h rossz lett a hajatok. . . száraz. . . nekem kb 2 hete olyan zsíros!!lehet, h nem ettől, csak nyár, stb. . . ddddde nem nagyon értem. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. június 14. 23:41153.
    viszont fájt a hasam. . :( valakinek volt pozitív tapasztalata is?mostmár megnyugodhatok, vagy még számítsak negatív dolgokra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. június 14. 23:40152.
    Na, most jött meg az abbahagyástól másodszorra, és viszonylag normális, kicsit előbb jött meg, de kb 5 napig volt meg. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top