Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FOGAMZÁSGÁTLÓ ABBAHAGYÁS

agee
Létrehozva: 2005. Április 19. 14:00
Sziasztok!
Most szeretném abbahagyni a gyógyszer szedést,de légyszi írjatok,h mire számítsak..(vérzés,görcsök)...és,h kivel-mi történt utána(pattanások,mégha nem is volt előtte,fogyás,stb..)
köszi
  1. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. Április 20. 15:5776.
    Nem, nem, nem, az én barátnőmnek meg akkor hullik a haja, ha nem szedi a Yadine-t + még zsírosodik is, a szedés mellett teljesen jó "karban van". Ezért is nem meri abbahagyni.
    előzmény:
    Hamurappi (63)
     
  2. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. Április 20. 15:3975.
    szerintem nem lehet tablettánként különválasztani a mellékhatásokat. Aki hajlamos a ragyákra(mint én )az tök mindegy mit hagy abba(én 2x hagytam abba két különböző készítményt)a hatás nem marad el. Van aki szerencsés és se nem hízik, se nem fogy, se nem lesz ragyás. Aztán vannak pechesek akiknél vagy az egyik vagy mind megjelenik. Két év után kezd csak rendeződni a pattanások tömege az arcomon, és most próbálkozom a hegek tüntetésével. Az önbizalmam a romokban hever.
    előzmény:
    KicsiSüni (66)
     
  3. 2005. Április 20. 15:2974.
    valószínű, de mindenki mást mond. . mát nem tudom, h kinek higgyek, ill. én sem tudom, mitől van. . :((
    de már elegem van. . mert igazából az a bajom, h nem is indul meg a fogyás!!kőkeményen megingathatatlan. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932432 (73)
     
  4. Torolt_felhasznalo_932432
    Torolt_felhasznalo_932432
    2005. Április 20. 13:0373.
    Bizonyos pajzsmirigybetegségek egyik fő kísérője a hízás.
    :-(
    előzmény:
    agee (62)
     
  5. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2005. Április 20. 10:4172.
    hogy megnyugtassalak, nekem nem igazán voltak pattanásaim.
    előzmény:
    agee (58)
     
  6. Torolt_felhasznalo_166301
    Torolt_felhasznalo_166301
    2005. Április 20. 00:0771.
    köszi, ez bíztató, talán szerencsém lesz nekem is.
    valamennyi panasz biztos lesz először, de a pattanásoktól félek.
    előzmény:
    cleo (68)
     
  7. 2005. Április 19. 23:3570.
    Szia!
    2 hónapja hagytam abba a Gracialt 2, 5 év után, mert arra gyanakodtam, hogy attól fáj a fejem állandóan. Nem jött be a tipp, úgyhogy újra fogom kezdeni. Gyakorlatilag elöntöttek a pattanások, azóta alapozó nélkül nem merek kimenni az utcára (arc, hát, dekoltázs). Fogyni nem fogytam, pedig azt szerettem volna a leginkább, mert a tabi szedése alatt 20 kilót híztam. A ciklusom teljesen normális, napra pontosan akkor jött meg az első tabi-mentes mensim, mint anno a tabival. A második 2 napot késett. A hasam újra görcsöl menszesz közben. Kb. ennyi.
    Katy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878543 (37)
     
  8. 2005. Április 19. 23:1569.
    Szia!

    Köszi, hogy szóltál, nekem eleve vékonyszálú a hajam, nem dús, szóval ez nem túl jó hír:(
    előzmény:
    colop2400 (57)
     
  9. 2005. Április 19. 22:5968.
    Szia Dina!

    En Femodent szedtem 7, 5 evig, ez hatoanyagban ugyanaz, mint a Minulet, csak egy picit olcsobb (mas ceg gyartja - a Lyndinette 30 is ugyanez, egy 3. cegtol). Semmi panaszom nem volt az abbahagyas utan. Sot, ellenkezoleg, megjott a kedvem a szexhez, es a korabban napi rendszeresseggel jelentkezo fejfajasom is megszunt. A masodik tabletta-mentes honapban pedig a babat is osszehoztuk :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166301 (64)
     
  10. Torolt_felhasznalo_331534
    Torolt_felhasznalo_331534
    2005. Április 19. 22:5667.
    Sziasztok! Tavaly én is önkényesen abbahagytam, mert mindig elfelejtettem bevenni, meg egyébként sem volt rá szükség. . .

    Én rettenetesen pattanásos lettem, főleg a felkarom. Írtó ronda volt ráadásul nyáron. Arról nem is beszélve, hogy hol megjött, hol nem.
    És nagyon sokat híztam. Majdnem 10 kg egy nyár alatt.

    Aztán ősszel elmentem dokihoz, aztán felírattam a Novynette-t.
    Azóta semmi bajom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. Április 19. 22:4366.
    sziasztok!

    gracialt szedett valaki?az abbahagyásának milyen következményei voltak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. Április 19. 22:4165.
    a barátnőm haja nem hullik a Yadine-tól. És általában a környezetemben nem okoz problémát a fogi szedése. Csak mikor elhagyod, a többségnél kellemetlenségeket okoz. De ez csak átmeneti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_166301
    Torolt_felhasznalo_166301
    2005. Április 19. 22:1564.
    sziasztok,

    ez rettenetes, ennyi negatív tapasztalatot!egy-két dologról már hallottam a tabi abbahagyás után, de azok után hogy ezt elolvastam sose hagyom abba, de akkor hogy lesz gyerekem később?
    Minuletről van valakinek valami tapasztalata?nekem ugyanúgy görcsöl a hasam mint előtte, ugyanaddig tart a mensesem, csak kevesebb. alapvetően semmi különösebb változás, mégis ha abbahagyom ilyenekkel szembesülhetek?
    ijesztő!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. Április 19. 21:5163.
    érdekes, szinte mindenkitől azt hallom hogy hullik a haja a Yadine-tól. . . baratnőmtől is. . . ez tök furcsa. . . a végén mindenki kopasz lesz aki nem akar gyereket??!!!. . . rémes:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. Április 19. 21:1462.
    Már valahogy kezdem érezni, h kár volt "kísérletezni". . . lehet, h nekem sem attól van, hanem valami mástól. . vagy a pajzsmirigybetegségem mitatt. . . vagy már nem tudom. . . :((((
    előzmény:
    colop2400 (61)
     
  16. 2005. Április 19. 21:1361.
    Én mondjuk nem hiztam tőle, és egyéb bajom nekem se volt tőle. :)
    előzmény:
    agee (60)
     
  17. 2005. Április 19. 21:1160.
    Nem jobban, mint máskor. . amúgy semmi látható éreztehő negatív hatása nem volt rám. . hacsak nem a hízás, amit most szeretnék kideríteni. .
    előzmény:
    colop2400 (59)
     
  18. 2005. Április 19. 21:0959.
    Neked nem hullott a hajad a Yadintöl? Nekem azt mondták ez hormonálisan hullik, egyértelmüen ettöl:((
    előzmény:
    agee (58)
     
  19. 2005. Április 19. 21:0558.
    Úristen!!!!!
    Én indítottam a topikot!!Nagyon köszönöm a sok hozzászólást!elolvastam mindent. . .
    Nos, én nem szeretnék még babát, kb 2 éve szed(t)em a Yadine-t. . . most hagyom abba, mert meghíztam és van közben egy pajzsmirigy betegségem is. . . szóval mindent ki kell zárnom, h mitől hízhattam. . de nem gondoltam, h ez ennyi bajjal fog járni. . mármint gondoltam, de 10 hozzászólás közül 8 negatív. . és mind azt írjátok, h pattanások!!!!amitől igazán rettegek, mert sosem voltam. . és mondjatok hiúnak, de őszíntén nagyon csúnya tud lenni, ha egy nő pattanásos. . ráadásul egy felnőtt! :(((
    azért még reménykedek, h a kevesebb százaléákhoz tartozom. . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. Április 19. 21:0357.
    Szia.
    Azért csak csinján a Yadinnel, én azt szedek, de hullik tölle a hajam. Elöl kétoldalt már elég jol látszik , hogy nem a régi az állapot, bár babahajam nött , de nekem nem olyan volt. Ezért lecserélni készülök. Csak szoltam:))
    előzmény:
    judith. (53)
     
  21. 2005. Április 19. 20:5556.
    Sziasztok! Hát én nem vmi sokáig szedtem fogamzásgátlót, mégis mikor abbahagytam, a bőröm katasztrófa lett. Amúgy is zsíros bőröm van, de akkor tele lett nagyon komoly gyulladt gócokkal, ráadásul ki sem lehetett őket írtani, pedig én kozmetikus vagyok. Ilyenkor átmenetileg felborul a hormonháztartás, ezen pedig csak a türelem segít. 4 hónap és egy pár tisztítás meghozta az eredményt, azóta rendben van, de az az időszak szörnyű volt. Tele voltam gátlásokkal. Ráadásul a mensim is leg. fél évig szórakozott, volt hogy 3 hónapig meg sem jött. Előbb-utóbb viszont úgy is ki kell böjtölni ezt a gázos néhány hónapot (már ha az ember gyermeket akar). Kitartás mindenkinek, ez tényleg csak átmeneti. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. Április 19. 20:4355.
    Nekem minden hónapban egy nappal hosszabb lett a ciklusom, míg eljutottam a negyven napig. És megéreztem a peteérést, görcsölt nagyon és barnáztam közben.
    előzmény:
    agee (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. Április 19. 20:1254.
    A pattanásosság kb. mikor jelentkezett?

    Mert nekem is gáz lett a bőröm a gyogyi abbahagyása után, de a bőrdoki azt állította, hogy ez egy aknés bőrfertőzés volt a részemről szóval semmi köze a fogigátlóhoz.

    Azok alapján amit írtatok nem merem abbahagyni majd sohase a gyogyit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. Április 19. 19:4053.
    Sziasztok!

    Én novemberben hagytam abba a gyógyszer szedését, rá 6 hétre megjött, utána 3 hónapig semmi, kaptam gyógyszert ami beindította. A hátam tele lett pattanással, azelőtt sose volt, és hiába kenem semmi nem változik, az arcom is tele lett pattanással, és ezalatt a 4 hónap alatt rendesen meghíztam. Most várom hogy ismét megjöjjön és elkezdek szedni egy másik fogamzásgátlót. Melianet szedtem, most Yadine-t fogok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. Április 19. 19:2852.
    Sziasztok!
    Elolvastam a hozzászólásaitokat és szörnyűlködtem, hogy mik vannak.
    Nekem ezek szerint szerencsém volt. Amikor abbahagyatm a gyógyszert, késett 2 hetet, azóta napra pontosan jön meg már több hónapja. semi fájdalomerősödés, semmi pattanás (csak a néhány szokásos a mesi előtt, de remélem, ezt még kinövöm), és teljesen pontos :) Azért írtam, hogy legyen pozitív válasz is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top