Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FOGAMZÁSGÁTLÓ ABBAHAGYÁS

agee
Létrehozva: 2005. Április 19. 14:00
Sziasztok!
Most szeretném abbahagyni a gyógyszer szedést,de légyszi írjatok,h mire számítsak..(vérzés,görcsök)...és,h kivel-mi történt utána(pattanások,mégha nem is volt előtte,fogyás,stb..)
köszi
  1. Torolt_felhasznalo_946730
    Torolt_felhasznalo_946730
    2009. december 9. 17:42476.
    Miután én abbahagytam három hónapig nem volt semmi különösebb, de utána lefogytam 10 kilót, úgy hogy ezen kívül semmi sem változott az életemben. (Nekem csak ennyi volt.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_962764
    Torolt_felhasznalo_962764
    2009. december 9. 11:09475.

    Sziasztok.

     

    Barátnőm október elején hagyta abba a fogamzásgátlót, tehát bő két hónapja. Az első hónap kegyetlen volt, nem volt köztes vérzés, de a menstruáció előtt a PMS tünetei jelentkeztek. http://drinfo.eum.hu/drinfo/pid/0/betegsegKonyvKapcstema/o id/0/KonyvKapcstema.4_443 

     

    A második menstruáció már mondhatni normálisan zajlott, bár valamivel erősebbek voltak a görcsök és a vér mennyisége is több volt.

     

    Sajnos a gyógyszer abahagyása óta testsúlycsökkenést nem tapasztaltunk (talán többet kellene tornázni?)... Még annyi, hogy valamivel több pattanás jön ki menszesz előtt,  de a fáradékonyság megszűnt.

     

    Ha valami változik majd jelentkezem.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_919535
    Torolt_felhasznalo_919535
    2009. december 7. 09:04474.

    Sziasztok!

    Azt még nem is írtam, hogy a tabletta szedése alatt sosem voltak menstruációs görcseim, de mióta abbahagytam, azok is vannak néha. Ja, és rosszullétek is voltak már, émejgés, hányinger, fejfájás.

    De amúgy nem bánom, hogy már abbahagytam, hisz biztosan nem egészséges hosszú ideig szedni.

    Üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_919535
    Torolt_felhasznalo_919535
    2009. december 7. 09:00473.

    Sziasztok!

    Regisztráltam én is CSAK AZÉRT, hogy leírjam nektek, mi is történt velem, mióta abbahagytam a fogamzásgátló tablettát.

    Kb. 12 évig szedtem, és úgy gondoltam, illetve gondoltuk a párommal, hogy ideje családot alapítani így 30 évesen.

    Most már 5 hónapja, hogy nem szedem a tablettát.

    Szóval...

    Miután abbahagytam hullik a hajam (kb.3-4 hónapja), tele vagyok pattanásokkal (most már azért Istenes, mint az első hónapokban), de ez még nem minden, ugyanis még híztam is kb. 2 hét alatt 5 kilót. Rettenetes, és teljesen kétségbe is vagyok esve, mivel nagyon nehezen mennek le a plusz kilók.

    Amúgy a menstruációmmal nem igazán volt gond, csak 1-2 nappal előbb szokott megjönni.

    Hát röviden ennyi. Ha valakinek esetleg kérdése lenne még ezzel kapcsolatban, írjon bátran.

    Üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. november 3. 19:05472.

    Nekem azóta annyi változott, hogy:

    - kilókból ment le (jártam  is)

    - pattanásból talán több lett rajtam (de szerencsére sosem voltam igazán pattanásos, és szerencsére nem lett -nagyon- sok rajtam)

    - késni nagyon késik

    - görcsök, rosszullét, negatívum nincs

    - nincs meg (mint szedés előtt sem volt) hetekig

    - JAAAAAJ: és több    

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. november 3. 15:18471.

    Sziasztok!

     

    Gondoltam én is megosztom veletek a tapasztalataimat. 

    Én 3-4 évig szedtem Lindynette 20-at. Tavaly decemberben hagytam abba a szedését, szóval közel 1 éves tapasztalatokat tudhatok magaménak.

    Amikor elkezdtem szedni a gyógyszert, fölszaladt 3-4 kg, az évek során nem tudtam tőlük megszabadulni. A bőröm hibátlan volt. Menstruációs görcseim alig voltak, vérzésem is kevesebb volt, mint előtte. 

    A gyógyszer abbahagyása után a következőket tapasztaltam

    - első pár hónap:  menzeszem 3-4 napot késik

    - félév: menzeszem még mindig késik 3-4 napokat, és tele lettem pattanásokkal, menstruációs görcseim és a vérzésem jóval erősebb lett

    - közel egy év: még mindig nem állt be a menzeszem (pedig már a gyógyszer szedése előtt rendszeres 28 napos ciklusaim voltak évekig)

    és a görcsök és a vérzés erőssége se enyhült, és a bőröm se lett szebb

    De mindezek ellenére is úgy gondolom, hogy jól tettem, hogy abbahagytam a szedését, mert hosszú távon több kárt okoz, mint amennyi haszna van. A védekezésnek pedig már számtalan módja van.

    Ja, és a plusszkilóktól sikerült megszabadulnom! Ez azért pozitívum.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. november 2. 11:46470.

    Sziasztok!

     

    Szeretném megosztani veletek mi történt nálam tabletta elhagyás után.Kezdem az elején...

     

    Én kb 3 hete hagytam abba a Lindynette 20-at.Igazából mondhatni bevált, teljesítette a követelményeket, amit egy tablettának kell: terhes nem maradtam,menzeszem alig volt,...görcsölésem is, néha meg sem éreztem, hogy épp megvan,....A bőröm olyan lett mint a babapopsi, semmi zsírosodás, se egy miteszer, örült is a fejem rendesenA nagy vitát kiváltó súlyprobléma nálam nem volt olyan vészes, kb 3 kiló jött fel,...de ez kb a szedés első 3 hónapjában és ezt "tartottam".Most remélem ez távozik.

     

    Én kb  4 éve szedtem rendszeresen tabit, ebből volt egy másfél év Diane 35 és ugye végül jött egy Lindynette 20, amit a Diane abbahagyása után nagyobb szünetet követően elkezdtem szedni.

    Most abbahagytam,....az okok:

     

    ♥egyfolytában olyan fújott voltam mint egy lufi, (pedig kg-ban nem voltam olyan vészes).Totál beerősödtem, nem voltam sosem egy szál bél, volt vállam, combom, mellem, szóval olyan menyecske tipus.De a szedés alatthát majdnem sikerült egy NDk-s úszónő alkatot felvenni,....

    ♥ állandó puffadás

    ♥mellfeszülés (nem csak a menzesz előtt, úgy állandóan feszesek voltak).Ennek csak a párom örült, nem ő hordja ugyebár,...

    ♥ami a legjobban bántott: libidócsökkenés...pedig imádom a párom, de mintha kicseréltek volna...no kedv, kezdeményezés sem sok,...

    ♥hüvelyszárazság, pedig fordítottunk mindenre elég időt,...nem ment az Istenért sem....

    ♥aztán ott volt még a hüvelyflóra felborulás,....ennek minden nő tudja mi a következménye,...nem győztem a drága gyógyszerem ára mellé venni a csodaszuper kúpokat és a nőgyógyászom már mikor bementem tudta mi a baj,...miért megyek, de persze egyik alkalommal sem a bogyóra fogta,....

     

    Asszem ennyi volt a mellékhatás, de nekem elég is volt egyelőre ebből a bogyózásból, most elmondhatom a csúnya tünetek mind megszüntek, a libidóm visszatért, igaz máshogy kell megoldanunk a fogamzásgátlás kérdését, de ez a legkevesebb baj...meg már 25 éves leszek,...gyermekvállalásig kihúzzuk vhogy.Szerencsére szervi bajom nincs.Kopp-kopp...és remélem minden szépen helyrerázódik,....kitartást mindenkinek.

     

    Cupppp

    előzmény:
    agee (1)
    2005-04-19  14:00
  8. Torolt_felhasznalo_790671
    Torolt_felhasznalo_790671
    2009. október 3. 15:24469.
    Én a Belara fogamzásgátlót hagytam abba még júliusban,de most megint elkezdtem,mert iszonyatosan pattanásos lettem Nem beszélve a hajzsírosodásról,hajhullásról stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. október 3. 02:27468.

    MABIUS,

    én is olvastam a cikket anno, és teljesen a tabletta ellen vagyok. Legalábbis nincs az a férfi, akinek a kedvéért szedném.  A férfi meg, ha szeret egy nőt és képben van a tabl.  hosszútávú hatásaival, nem egyezhet bele a védekezés ezen módjába. Nem azért, mert a bogyót szedő nő nem a megfelelő partnert "szagolja ki", hanem mert... hadd ne soroljam.  A lényeg, h én soha nem szedtem, de 4 éve összejöttem egy pasival, akivel kölcsönösen szerettük egymást, és a 2 együtt töltött év első pár hónapjában talán még áltattam magam azzal, h szerelmes vagyok belé, de "sajnos" hamar kiderült, h nem, mégis együtt maradtunk. /Azért mondom, h sajnos, mert ha rögtön lelépek,  sok kínlódástól meg álmatlan éjszakától megkíméltem volna magam./ Hm, miért... imádtam az illatát. Nem használt semmi arcszeszt, parfümöt, mégcsak pasitusfürdőt sem, helyette babaszappant, parfum-free borotvahabot. So, jólápolt volt, de mesterséges-illat-mentes. Közel jött hozzám, begőzöltem, minden észérv ellenére. Nekem elég volt /akarom mondani, lett volna/ ennyi előjáték. A szex enyhén szólva is fergeteges volt, amiben elég rendesen közrejátszott, h nem tudtam betelni az illatával. Egyébként rengeteget veszekedtünk /akkor pár napra, hétre nem is volt szex, tehát nem vita utáni adrenalin-szexről volt szó, az inkább visszavetett mindig/, jól tudtam, h nem tudnék vele élni, nem ő a megfelelő partner számomra. Rengeteget bántottuk egymást, az ágyon kívül nem illettünk össze- akkor sem, ha nem volt éppen semmi vita, csak pl. elmentünk sétálni. Hülye pillanataimban mégis azt gondoltam, igen, ettől a pasitól tehes akarok lenni. Akkor éppen elborította az agyamat vmi. Így utólag nagyon sajnálom, h nem voltam határozottabb és a testemre meg az orromra "hallgattam". Meg persze szerettem őt és kötődtünk egymáshoz. Jól megszívtam, a kapcsolatunk idején kialakult egypár nőgy.-i betegség /endometriózis, pcos/, ekcéma- nem nehéz kitalálni, h a jó kémia nem oldja fel a mélyebben rejlő összeférhetetlenséget, ellentéteket. Kicsit tönkrementem abban a kapcsolatban, lelkileg-fizikailag is. Mindezzel csak azt akarom mondani, h előfordulhat, h az evolúciós pszichológia, az ösztönök bölcsebbek néha nálad, civilizált, intellektuális oldaladnál, és néha arra érdemes hallgatnod. Csak az, h kinek az illatától őrülsz meg, kivel jó a szex, kivel csinálnád ez evolúció szempontjából legéletképesebb gyerekeket, kivel működik leginkább a fizika-kémia- nem biztos, h egybeesik azzal, akibe tényleg szerelmes vagy, akivel tényleg EGY PÁR vagytok, ergo, működőképes a kapcs. INNENTŐL KEZDVE PEDIG NEM FEKETE-FEHÉR A KÉP, hanem kénytelen leszel elővenni mégis a józan eszed. Igen, biztos van ebben a szag- elméleben igazság, de nem alkalmazható minden esetben és nem 100 %-ban. Történt, h szakításunk után találkoztam egy másik sráccal. Love for the 2nd sight. Azóta is, 2 éve. És semmi különös illata nincs. Mondhatni, semmilyen. A szex milyenségén kezdetben kicsit meglepődtem. Máshoz szoktam. Teljesen máshogyan viselkedtem, mint az előző kapcsolatomban, talán az illat hiánya miatt is. Azt hiszem, ez a kapcsolat /és benne a szex/  intellektuális oldalamon keresztül jutott el hozzám igazán, ami ugyebár kevésbé látványos, mint egy szinte csak fizikai vonzalom. Mondjuk én alapból lassan veszem az adást érzelmi dolgokban, nehezen szokom meg az újat, nehezen oldódom fel. Soha nem jutott eszembe, h ettől a fiútól milyen jó lenne teherbe esni. Ahhoz, h ebben a kapcsolatban oda eljussak, rengeteg idő kellett volna. Tehát most tudtam normálisan gondolkodni, és ez az igazán hosszútávú, életképes kapcsolat. Egyszerűen, mert annyira önmagam voltam, annyira passzoltunk egymáshoz, olyan szabadságot éreztem mellette, mint még soha életemben senkivel, sőt egyedül sem. Ezt hívják úgy, h az IGAZI? /.../ Lehet, h elsőre nem tűnik úgy, h a szex fenomenális, és lassan épül fel /nem erőlködve!/ az ágyjelenet, de hagyni kell a dolgokat haladni a maguk útján. Brand-new-feeling, pótolhatatlan, kimondhatatlan- ha azzal szeretkezel, akibe szerelmes vagy. Igazán, kölcsönösen. Pedig semmi extra illata nincs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133631 (457)
    2009-09-04  13:10
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 26. 09:43467.
    Remélem nem kell majd orvoshoz mennem, hogy beindítsa a menzeszemet.
    előzmény:
    Picura (466)
    2009-09-25  20:04
  11. 2009. szeptember 25. 20:04466.

    Szia!

    Én majdnem 7 év után tettem le, elsőre bő 2 hónap után jött, most jönne 2.-szor, de már most (is) késik.....

     

    előzmény:
    MohóJojó (465)
    2009-09-23  21:18
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 23. 21:18465.

    Sziasztok!

     

    öt év után múlt hét szombaton nem kezdtem el az új levelet szedni a fogamzásgátlómból. Kicsit fura történet, kacifántos, de bánom, hogy abba kellett hagynom. mikor ti abbahagytátok, akkor mennyi idő múlva jött meg újra? Remélem, hogy hamar helyreáll a menzeszem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_962764
    Torolt_felhasznalo_962764
    2009. szeptember 23. 18:38464.

    Köszi a választ, reméljük a mi esetünkben is testsúlycsökkenés lesz

     

    A hozzászólásokat olvasgatva azt a következtetést lehet levonni, hogy aki elkezdte szedni a tablettát és hízott tőle az az abbahagyás után fogyni fog (legalábbis stagnál és nem szed fel több kilót), akinek a súlya a szedés közben nem változott (esetleg fogyott), az hízik néhány kilót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (463)
    2009-09-23  16:23
  14. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2009. szeptember 23. 16:23463.
    Lyndinette 20-at szedtem, amikor elkezdtem elég vékony voltam, rámjött pár abszolút nem zavaró kiló. Abbahagytam és most úgy lefogytam, a 34-es ruha lóg. Most dolgozom rajta, hogy visszaszedjek valamit. Ilyen is van. Mire rájöttem, hogy mitől fogyhatok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_962764 (462)
    2009-09-23  12:05
  15. Torolt_felhasznalo_962764
    Torolt_felhasznalo_962764
    2009. szeptember 23. 12:05462.

    Sziasztok.

     

    Barátnőm is tervezi a fogamzásgátló abbahagyását, több panasz miatt is.

     

    Elsősorban a tabletta abbahagyása utáni testsúlyváltozás érdekelne.

     

    A tabletta elkezdésével hízás következett be, reméljük, hogy ez az abbahagyás után nem fog bekövetkezni.

     

    Aki hízott a leállás után, az gondolom a tabletta szedése közben nem szedett fel semmit, esetleg még fogyott is tőle, cáfoljatok meg ha rosszul gondolom.

     

    Egyébként nőgyógyász először Milligest-et írt fel, ez volt kb 3 évig, majd visszametnünk, hogy adjon valami kisebb hormontartalmút, és mit írt fel? Cypromix-et (Aki nem ismerné ez ugyanaz mint a Diane35)!. Legjobb tudomásunk szerint ez jóval magasabb hormontartalmú, mint a Milligest. Akkor még nem nagyon foglalkoztunk vele. Ennek utólag nagyon örülünk .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 23. 08:24461.

    Szia!

     

    A tabletta abbahagyása után én is híztam kb. 4 kilót és rettenetesen zavart, hogy az akkor megvett nadrágjaimat nem tudtam már 2 hét múlva sem hordani!

    Úgyhogy megértem, miről beszélsz! Nekem nagyon lelassította az anyagcserét és magától nem is állt helyre, ésszerű étrendmódosítás+torna, de irtó nehezen megy le - korábban ezzel soha nem volt gondom....

    előzmény:
    Apricot (459)
    2009-09-08  20:31
  17. 2009. szeptember 23. 07:29460.

    Szia,

     

    ez csak az véleményem: de sztem nem kizárólag a fogigátló abbahagyásától hízhattál. Pl. egészséges táplálkozás mellett ez teljesen kizárt....Nem lehet esetleg a közelgő vérzés miatti vízvisszatartás az oka?

     

    :)Szerintem még így is szerencsésnek mondhaod maga, bár úgy 1 hónap után általában más tünetek is társulnak mindehhez, mivel a szervezet akkor veszi észre,h leálltál.

     

    Hidd el, van ennl rosszabb is: én pl. görcsökkel küszködök, küszködem, mivel a petefészkeim marhára erőlködtek,hogy a normális kerékvágásba billentsék magukat.

     

    Kívánok neked gördülékeny gyógyszermentes napokat!

    Tornázz, mozogj sokat, sok gyümi, sok zöltség és VÍZ!(sztem ezzel nem hízhatsz egy dekát sem)

     

    kitartás

    előzmény:
    Apricot (459)
    2009-09-08  20:31
  18. 2009. szeptember 8. 20:31459.

    Sziasztok!

     

    Két hete hagytam abba a Triodenat.

    Egyelőre se pattanás se hajzsírosodás, vérzés meg értelemszeűen nincs még.

    Viszont 3 kgt híztam!!!!!! Két hét alatt! És nagyon ki vagyok borulva.

    Nem eszem sokat, járok tornázni rendszeresen és sosem voltam még ennyi kiló, kivéve mikor a kisbabámat vártam, de az más tészta :)

     

    Van esetleg valaki aki szintén hízott a tabletta elhagyása után és ha igen vissza tudta-e fogyni és mennyi idő alatt?

     

    Nagyon el vagyok kenődve, világ életemben vékony voltam (ok, most is az vagyok) de tudjátok, ha nem érzem jól magam a bőrömben... :(:( :(

     

    Köszi ha válaszoltok.

    előzmény:
    agee (1)
    2005-04-19  14:00
  19. 2009. szeptember 7. 21:17458.

    Én a köv. tapasztaltam:

    - (járok tornázni is) végre fogytam

    - több kedvem van  

    - nem lettem pattanásos

    - nem volt más a vérzés (igaz, hogy késett jócskán)

    - nem voltak görcseim.

     

    Ennyinél járok most.

    előzmény:
    agee (1)
    2005-04-19  14:00
  20. Torolt_felhasznalo_133631
    Torolt_felhasznalo_133631
    2009. szeptember 4. 13:10457.

    Sziasztok,

     

    Ezt olvassátok el :

     

     http://www.nlcafe.hu/noklapja/20080917/a_fogamzasg atlok_hatasara_nem_a_megfelelo_part_szimatoljuk_ki/

     

    Ar ról szól, hogy a fogamzásgátlók hatására nem a megfelelő párt választjuk magunknak.

    Engem eléggé elgondolkodtatott, megijesztett. Én akkor ismertem meg a jelenlegi párom, mikor már szedtem 4 éve a gyógyszert, azóta is szedem folyamatosan. (+4 éve)

    Nektek van tapasztalatotok ez ügyben? Persze tudom, hogy egy szakítást nem lehet így "leegyszerűsíteni", de azért én kiváncsi lennék a tapasztalatotokra és a véleményekre.

    Eddig nem terveztem, de most komolyan elgondolkodtatott, hogy abbahagyom. Jobb ha még házasság, gyerek előtt derül ki mi van, vagy? Szerintetek?

     

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. augusztus 6. 19:17456.
    nem hagytam ki egyet sem. de úgy döntöttem, akármi van abbahagyom.
    előzmény:
    smytik (455)
    2009-08-06  16:54
  22. 2009. augusztus 6. 16:54455.

    én is olvasgattam utána a dolgoknak,és cseppet sem nyugtat meg h szedem,nekem annyira sok mellékhatása nem jött ki,de azért vannak gondok,és én is gondolkozom h vmi másra kéne átállni,párom foylton ezzel jön h ne szedjem már,emrt aggódik

    közti vérzés? nekem is volt,de mondjuk ezt nem tulajdonitottam agyógyszer mellékahtásának, hisz az amúgy is bármior megeshet, gyógyszer mellett én úgy tudom leginkább akkor ha kimarad egy két nap... 

    előzmény:
    Jane!! (454)
    2009-08-06  15:45
  23. 2009. augusztus 6. 15:45454.

    sziasztok!

     

    nagyjából végignéztem a topikot, megdöbbentő, mennyire ártalmas a fogamzásgátló. én most azért készülök abbahagyni, mert összevissza vérzek ebben a hónapban. emellett szőrösebb is lettem, viszeres is vagyok, migrénes is és semmi kedvem a szexhez. uh ideje abbahagynom. van vki, aki ilyen köztivérzés miatt hagyta abba? az elején is volt nekem ilyen, de most ez másfél év után van. arra is gondoltam, mi van ha terhes vagyok, azért van ez. tapasztalat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. július 31. 15:04453.

    Szia!

    Vegyél bio boltban görögszéna magot, oltárian rossz ize van de hatásos, meg kell főzni teának.

    fitoösztrogén tartalma miatt nekem enyhítette a panaszaimat.

    egy próbát megér:)

    előzmény:
    mikki (451)
    2009-07-29  12:39
  25. Torolt_felhasznalo_225471
    Torolt_felhasznalo_225471
    2009. július 31. 13:57452.

    Sziasztok!

     

    Annyira örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot! Komolyan többen tapasztaltátok, hogy a tabletta után helyreállt a libidó? Oh, anyám... Már épp kezdtem kétségbe esni, hogy miért nem kívánom a férjemet, akibe amúgy fülig szerelmes vagyok...  

     

    Köszönöm!

     

    Egyébként épp most készülök abbahagyni, mert januárban szeretnénk beindítani a babaprojektet. 

     

    Nincs valakinek egy csonka levél Belara-ja? Még kéne 7-8 szem, nyaralás miatt most eltolok egy ciklus, és utána nem veszek be többet.

     

    Van valakinek esetleg?

    előzmény:
    mikki (451)
    2009-07-29  12:39

Címlap

top