Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FOGAMZÁSGÁTLÓ ABBAHAGYÁS

agee
Létrehozva: 2005. Április 19. 14:00
Sziasztok!
Most szeretném abbahagyni a gyógyszer szedést,de légyszi írjatok,h mire számítsak..(vérzés,görcsök)...és,h kivel-mi történt utána(pattanások,mégha nem is volt előtte,fogyás,stb..)
köszi
  1. 2009. július 29. 12:39451.

    Sziasztok!

     

    Négy éve szedem a Femodent, eljött az ideje egy három hónapos szünetnek. Múlt héten nem kezdtem el szedni, hát én olyan sz@rul vagyok, hogy az borzalom...

    Hőhullámaim vannak, két naponta barnázok, fáj a hasam alul (gondolom a petefészkem...)

    Bedagad a lábam, és fáradékony vagyok. Nem tudom, hogyan élem túl a három hónapot...

    Volt már valakinek ilyen?

    Abbamaradtak egyáltalán a kellemetlen tünetek?

     

    Akárhogyy nézem, októberig kell kihúzni

    előzmény:
    barvivien (448)
    2009-07-01  11:10
  2. 2009. július 10. 22:11450.

    szerintem így nem működik a gyúgyszer. nem a levegőbe találák ki h mikor kell elkezdeni. menj el nődokihoz, ad vmi hormonsz@rt amitől vérzel (én utálnám bevenni) és akkor talán szedheted.

     

     

    egyébként most kéne 3adszorra megjönnie, eddig tök rendbenvolt. de most nem érzem, meg késik is már, kedden v csütörtökön kellett volna neki megjönni (júniusban 2 nappal korábban volt)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697031 (449)
    2009-07-10  20:26
  3. Torolt_felhasznalo_697031
    Torolt_felhasznalo_697031
    2009. július 10. 20:26449.

    Lesz valami bajom, hogy úgy kezdtem el szedni a fogamzásgátlót hogy elötte nem jött meg? (nem vagyok terhes)

     

    Áprilisban hagytam abba a bogyót és akkor jött meg utoljára.
    Ha most elkezdem visszaáll a hormonháztartásom egyensúlya és megjön újra nem?

     

    Hétfőn megyek nődokihoz, de a gyógyszert nem szeretném abbahagyni. :/

     

    üdv.
    Lizi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. július 1. 11:10448.

    Sziasztok!

    3,5 hete vette be az utolsó tablettát (harmonett) 2,5 hete kelett volna bevennem a következőt, de nem teetem

    Ami változott:(tabi szedésekor - abbahagyása után)

    Mindig fáztam - minig melegem van

    zsibbadt a lábam - nem zsibban napi 8 ülés után sem

    Folyton álmos, fáradt voltam 10-12 óra alvás melett - Napi kb 6 órát alszom és nem vagyok álmos

    Folyamatos rosszkedv, ingerültség - megkérdezték a melóhelyemen hogy mit szedek mostanában mert mintha nem is én lennék

    Hüvelyszárazzság még fél óra petting után is - tök ellentetje

    Nulás libidó olyannyira hogy a hátam közepéére se kívántam a szex-et és felőlem akár a közepén is abbahagyhattuk volna mert még akkor sem jött meg a kedvem - visszatért a régi libidó sőt

    Szürke egér érzés - észreveszik az emberek hogy vagyok sőt mi több: több füttyöt és dícséretet kaptam két hét alatt mint az elmúlt pár évben

    Vérnyomás 90/60 - vérnyomás 100/70(ez nálam magas érték)

    sok pattanás - kevesebb pattanás (vettem megelőzés képpen egy eddig tökéletesen működő szuzspenziót)

    szex 10-es skálán 5-ös (beleéléshez sem volt kedvem) - most 10-es skálán 11-es párom szerint is és szerintem is

     

    és akkor a negatívumok:

    Kb peteérés tájékán minimális alig észrevehető has fájás

    Extra érzékeny mellbimbók

    nem betervezhető menstruáció( de én bíztatom magam hogy avval is minden rendben lesz)

    és hát az óvszer, de még mindig jobb óvszerben szexelni mint sehogy

    Jó rendben nekem benne van az is hogy nagyon elegem volt abból ahogy éreztem magam és mindenképp változtatni akartam mindenen, de ha nem is a gyógyszer elhagyása miatt vagyok jobban hanem csak attól hogy be beszélem magamnak nekem az is jó...legalább nem bombázom tovább a testemet hormonokkal.

    Ha túl nyersen fogalmaztam bocsánat, de mint "mellékhatás" szabadszájúbb gátlástalanabb lettem...lehet a jókedv hatása:)

    A további fejleményekről meg majd még referálok

    Úgyhogy hajrá csajok én ezentúl bíztatni fogok mindenkit ha akár egy panasza is van hogy a tabletta abbahagyása nem világ vége

    előzmény:
    barvivien (445)
    2009-06-12  13:40
  5. Torolt_felhasznalo_383399
    Torolt_felhasznalo_383399
    2009. június 30. 15:35447.

    Sziasztok! Én a Yadine-t szedtem kb 5 és fél évig! Igaz közben váltottam a Lindynette 20-ra is, de azt 1 hét után abbahagytam, mert nagyon rosszul voltam tőle...

    Februárban abbahagytam a gyogyót, az első mensim napra pontosan megjött. Azóta is megjön rendesen, igaz néha késik 1 hetet, de ennyi még belefér szerintem

    Az arcomon max 1-2 pati van, de az is csak mensi előtt! a hasam jobban görcsöl az igaz, de azért kibírható. Fogytam is vagy 4-5 kg-ot, igaz nem mozogtam és inkább többet ettem. Sajnos a mellem 2-3 cm-rel kisebb lett, de más negatív tapasztalatom nincsen!

     

    Azért hagytam abba, mert állandó jellegű folyással küszködtem+ gombával, nulla libidóval, rossz közérzettel, haspuffadással...

     

    Természetesen a dokik szerint a gyógyszer nem okoz ilyen tüneteket és szedhetem nyugodtan!

     

    Nos lehet még mindig rosszul érezném magam, ha nem hagytam volna abba! Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy aki ezt fontolgatja tegye meg minél előbb! MEGÉRI!!!!!!! 

    előzmény:
    agee (1)
    2005-04-19  14:00
  6. 2009. június 15. 11:21446.

    Sziasztok!

     

    Én a LOETTE nevű fog. gátlót szeretném a héten abbahagyni, már elég régóta szedem (több éve), azt szeretném megkérdezni, hogy ennek a gyógyszernek az abbahagyása után (nem sokaktól hallottam még, hogy ismernék, vagy szedték volna...) TI esetleg milyen hatásokat tapasztaltatok???

    Nagy izgalommal és nem kis "félelemmel" vágok neki...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 12. 13:40445.

    Köszi a bíztatást.

    Nagyon belelkesedtem és hát már aktuális a dolog.

    nagyon fontos lenne viszatérnem a régi önmagamhoz ( vagy annak legalább halvány árnyékához).

    Ma kéne bevennem a következő hónap kezdő tablettáját, de érzem hogy nem fogom.

    A menstruációm sem megfelelő( konkrétan kb 1,5 nap és alig valammi) meg hát az életkedvem sem a legjobb( na azért a depitől messze vagyok:)

    Este még megbeszélem párommal mit is tervezek ( ha már velem volt még fénykoromban is akkor megérdemli hogy tudja mi van, bár le a kalappal elötte hogy majd 8 éve elvisel még ilyen dolgokkal is) és kitudja még az is lehet hogy a párkapcsolatom is javul.( mondjuk a 0 libidónál csak jobb lehet).

    előzmény:
    Adrus (443)
    2009-06-12  13:00
  8. 2009. június 12. 13:07444.
    Nekem csak annyi volt, amikor abbahagytam több év után, hogy átmenetileg csúnyább lett a bőröm. Kb. fél alatt rendeződött a dolog. Ugyan úgy megjött, napra pontosan. Nem fogytam, nem híztam.
    előzmény:
    agee (1)
    2005-04-19  14:00
  9. 2009. június 12. 13:00443.
    Szia!Hagyd abba nyugodtan lehet nem lesz könnyü de megéri,velem azota minden oké, a pattik naná h visszajöttek
    előzmény:
    barvivien (442)
    2009-06-12  11:38
  10. 2009. június 12. 11:38442.

    Sziasztok!

    Végigolvastam a topikot és nagyon örülök hogy rátaláltam!

    8 éve szedem a Harmonet-et.....

    Egy életvidám, bulizós jókedvű magas libidójú leányzó voltam a fogamzásgátla szedése elött 17 éves koromig....

    Mostanra egy mindig fáradt, rosszkedvű, hirtelen haragú, 0-ás libidójú emberke lettem és ettől hogy tudom hogy ilyen vagyok még inkább rosszkedvű vagyok.

    De elolvastam a topikot és ráébredtem hogy a hiba lehet nem bennem van.

    Azt addig is tudtam hogy a fogamzásgátló szedése óta vagyok ilyen, de mivel pont akkor más az életemet is befolyásoló dolog is történt velem annak tudtam be.

    De a topik elolvasásával rájöttem hogy nem kell a kedvetlen életemet folytatnom, ha leállok a gyógyszer szedésével és hiszek benne lehetek ugyan olyan, akár pattanások, görcsök árán, de talán újra boldogan.

    Nagyon örülök hogy rátaláam a topikra!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_389496
    Torolt_felhasznalo_389496
    2009. június 11. 00:35441.

    Szia!

     

    Tudom ajánlani a Colonixet!

    Első körben 2 hónapot ajánlanak.

    Nem valami olcsó, de a legeslegjobb!!!!

    Ha esetleg baba projeckt céljából hagyod abba a fogamzásgátlót akkor meg mégjobban ajánlom!

    Volt egy ismerősöm, nem esett teherbe.

    Már voltak meddőségi vizsgálaton is és sehol semmi probléma.

    Aztán valaki ajánlotta neki, hogy méregtelenítsen egyet.

    Másfél hónap múlva teherbe esett és előtte meg 3 évet próbálkoztak!

    Ja, ne ijedj meg a honlapon nagyon dúrva dolgok vannak, mert nagyon hatékonyan kihajtja a felgyülemlett mindenfélét ami lerakodott éveken kersztül, értds ezt a bennünk lévő élősködőkre.

    De heves hasmenésre ilyensmire nem kell számítani!

    Én megcsináltam candida miatt két hónapot, a kellemetlen tünetet 1 nap alatt megszüntette.

    Most is végigcsinálnám a két hónapot bármikor.

    Itt találsz róla infót és itt tudod megrendelni is:

    (esetleg állj valakivel össze aki szintén megcsinálná mert több darabnál van kedvezmény)

    www.drnatura.hu

     

    Szia, Kati

    előzmény:
    Marianna38 (440)
    2009-06-10  17:22
  12. 2009. június 10. 17:22440.

    Sziasztok!

    én két hónapja hagytam abba a yasminellet, előző hónapban ittam cickafark teát, egy hét késéssel meg is jött és azóta sok lett a pattanásom és miteszerem is.:( az lenne a kérdésem h nemtud vki vmilyen méregtelenítő v tisztító kúrát, teát, bármit, amivel felgyorsíthatnám h kiürüljön a szervezetemből???légyszi segítsetek!!

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. május 31. 14:07439.
    Én most vagyok a köztes időben és jelentkezett egy kis pecsételés, de nem vészes, gondolom ez normális...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. május 29. 09:14438.
    Látod, nem kell megijedni egyből. Szerencsére 1 hét késéssel nekem is megjött rendben. Hogy lehet ennek is örülni, nem? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. május 29. 09:08437.
    Azóta megvan sőt már múlik,szerencsém van
    előzmény:
    karol86 (436)
    2009-05-28  20:16
  16. 2009. május 28. 20:16436.
    Remélem tényleg állandó lesz és talán lassan helyre áll a szervezeted!
    előzmény:
    Adrus (435)
    2009-05-25  21:05
  17. 2009. május 25. 21:05435.
    Ma megjött újra 1 körül, és azota folyamatosan megvan....remélem ez jót jelent
    előzmény:
    karol86 (434)
    2009-05-25  20:00
  18. 2009. május 25. 20:00434.

    Én is szedtem Dianet, de csak két évig, ugyanis kb. másfél év után azt mondta a nődokim, hogy ez egy nagyon erős hormon tartalmú gyógyszer és igazából nem fogamzásgátlónak írják fel, hanem olyan nőknek akiknek nem akar beállni normálisan a ciklusuk (a sógórnőm is ezért kapta), vagy aki nagyon szőrösödik, és egyéb hormonális problémája van.

    Ezért két év után én is váltottam Gracial-ra. 3 hete nem szedem és már érzem a hatását...:jobban kívánom a sexet , kevesebbet eszem és valami szörnyem fájnak és feszülnek a melleim.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. május 25. 14:40433.
    Hát az nem jo...nekem annyiban más hogy abbahagyás után ez az első hónap és még elsőre sem jött meg rendesen.Nem akarom elkiabálni de ugy néz ki mintha most megjött volna,remélem nem csak köztes vérzés...kopp kopp kopp
    előzmény:
    Babmac (432)
    2009-05-25  13:07
  20. 2009. május 25. 13:07432.

    Szia!

     

    Bár nem Dianet szedtem, de velem is ez a helyzet. Először még tökéletesen megjött magától még március közepén. Két hete is megjött, de kb fél napig tartott. Voltam dokinál, azt mondta, ha június közepéig semmi, akkor menjek vissza.  De már kezd fogyni a türelmem

    előzmény:
    Adrus (428)
    2009-05-25  08:00
  21. 2009. május 25. 11:57431.
    Én úgy tudom, a közti vérzés előfordulhat gógyszer abbahagyása esetén, de ha ennyire aggódsz miatta mindeképpen fordulj nőgyógyászhoz.
    előzmény:
    Adrus (430)
    2009-05-25  11:14
  22. 2009. május 25. 11:14430.
    Én még nyugodt lennék ha nem lett vna a köztes vérzés ezt nem tudom mire vélni.Nagyon aggódok...
    előzmény:
    cs.amazonok (429)
    2009-05-25  09:36
  23. 2009. május 25. 09:36429.
    A barátnőmnek azt mondta a doki, hogyha másképp nem megy, akkor mesterségesen kell beindítani a mensijét. Ő inkább vár, mert nem szeretne egy jó adagnyi hormont megint benyelni. Neki eléggé tönkrevágta, viszont ő Diane előtt 5 évig másik bogyót szedett. Lehet, hogy ez a kettőnek az együttes hatása.(Nem tartott szünetet, tehát 7 évig szedte a gyogyót).  Nálad remélhetőleg másként lesz. Nekem csütörtökön kellett volna a bogyó abbahagyása óta másodszor megjönnie. Hát...még nem jött, pedig az előző hónapban nagyon kis "rendes" volt és 3-4 nap késéssel beköszöntött. Sajnos ez egy harc a türelmünkkel
    előzmény:
    Adrus (428)
    2009-05-25  08:00
  24. 2009. május 25. 08:00428.

    Köszönöm a válaszod, sikerült megijesztened de semmi baj.Tegnap elvileg megjött gyakorlatilag 2 percig sem tartott én nem értem.

    Sok helyen olvastam hogy a diane hazavágta a ciklust.Valaki járt már így?Mi ilyenkor a teendő?Gondolom a doki, de szerintem az most még korai lenne.Érdeklődtem a nögyogyásztól, azt mondta ha egy hónap kimarad az normális,de ez a köztes vérzés megijesztett.Ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata az kérem írjon.Köszi

    előzmény:
    cs.amazonok (427)
    2009-05-24  19:28
  25. 2009. május 24. 19:28427.

    Szia Adrus!

     

    Nem akarlak megijeszteni, de a barátnőm ugyanezt szedte 2 évig, kb. 5 hónapja hagyta abba és azóta sem jött meg neki... Persze nagyon remélem, hogy ez Nálad nem így alakul. 

    előzmény:
    Adrus (416)
    2009-05-21  16:00

Címlap

top