Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FOGAMZÁSGÁTLÓ ABBAHAGYÁS

agee
Létrehozva: 2005. Április 19. 14:00
Sziasztok!
Most szeretném abbahagyni a gyógyszer szedést,de légyszi írjatok,h mire számítsak..(vérzés,görcsök)...és,h kivel-mi történt utána(pattanások,mégha nem is volt előtte,fogyás,stb..)
köszi
  1. 2009. május 23. 20:02426.

    Nyugalom csajok!

     

    Bocs, vissza olvastam az írásaitokat, de elfelejtettem, hogy te UGYAN EZT a cikket másoltad be...

     

    Na mindegy, azt hiszem azért tényleg nem kéne ennyire fel kapni a vizet, mert valaki figyelmetlen volt, elvégre inkább kétszer, mint egyszer se...vagy nem!?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. május 22. 19:44425.

    Meg valami!

     

    En nem bantani akartalak sem Karolt sem pedig teged heroine!

     

    Azt hiszem ha valaki kerdezett es mondjuk tolem, normalisan valszoltam meg akkor is ha soha nem ertettem miert jo az masoknak, ha ossze -vissza es tobbnyire ellentetes valszokat kapnak komoly kerdesekben, mint pl. a nogyogyaszati dolgok.

     

    En amit beirok, foleg ha ilyen tema , szeretem alatamasztani.

     

    Szoval ha neked megis jobb  hogy osszezavarodsz az a te dolgod mert lehet, hogy meg nem akarsz babat de kesobb biztosan!

     

    Minden jot neked!

     

     

    előzmény:
    héroine (423)
    2009-05-22  18:46
  3. 2009. május 22. 19:24424.

    Olvassal mar vissza, kinek a beirasara nyomsz valaszt!

     

    En joindulatuan irtam be valamit , ellenben ha annyira nem erdekel akkkor miert teszed fel ujra a kerdest es hurrogsz le utana?

     

    Jogos amit irtam csak egy kicsit tobb faradtsagot kene venni , hogy egyazon oldalon szakertotol is tudsz kerdezni!

     

    De nem baj, azert szep napot neked!

     

     

    előzmény:
    héroine (423)
    2009-05-22  18:46
  4. 2009. május 22. 18:46423.

    nézd, köszi szépen amiket írtál

    visszaolvastam, valóban utóbbi 2 hsz-em (ez a 3.) mind úgy íródott h neked válaszként, de nem TŐLED kérdeztem, hanem tudja-e itt valaki

     

    másrészt nem akarok babát,annyira nem érdekel a dolog h elmenjek ezért nődokihoz, puszta kíváncsiságból

     

     

    úgyhogy további kellemes háborgást neked

    előzmény:
    ocean33 (417)
    2009-05-21  19:57
  5. 2009. május 22. 18:11422.

    Ez most komoly Karol vagy csak ugratsz?

     

    Esetleg figyelmetlenseg?

     

    Nem szoktal picit visszaolvasni?

     

    A 408. hozzaszolasban ugyanezt masoltam be!

     

    Kicsit most felment a pumpam mert mar tegnap is azt gondoltam, hogy "hat ez nem igaz! Sokak elott ott a net , raadasul ugyanaz az oldal de algya vigye! Bemasolom , belinkelem !" 

     

    Ne hari, ha tul reagalom, de heroine se vette figyelembe amit irtam neki ketszer talan es ujra feltette ugyanazt a kerdest.

     

    Na mindegy!

     

    A lenyeg , hogy megvan a valasz!

     

    Inkabb tobbszor mint egyszer sem!

    előzmény:
    karol86 (421)
    2009-05-22  11:06
  6. 2009. május 22. 11:06421.

    Megtaláltam, és már meg is kaptam a választ anélkül, hogy fel tettem volna a kérdést, ugyanis gondolom sokan fordultam emiatt a doktor nőhöz, ezért már írt erről egy hosszab "cikket".

    Akit érdekel itt van:

    Terhesség tervezése fogamzásgátló után

    Naponta felmerülő kérdés, nem egyszerű a válasz. A következők a személyes véleményem, részben szakma

    A petefészekben lévő petesejt éretlen alakjai már a lánymagzat méhen belüli életében kifejlődnek. A nemi érés megkezdődésekor /8-10! évesen/ kezdenek ismét fejlődni, hogy az első menstruáció előtt megérjen és kiszabaduljon az első és így tovább, amíg a klimax el nem jön. Minden hónapban több is kiválasztódik, de általában egy lesz a domináns, ez jut el az ovulációig, a többi elsorvad, vagy a következő ciklusban használódik fel. És ezek a következő ciklusban felhasználódókról lesz most szó. Ezek okozzák a fogamzásgátló szedési hibájából származó nem kívánt terhességeket, hiszen ott ülnek szemfülesen, lehetőségre várva és elég egy kis megingás a gátlásban, hogy felszabaduljanak és készre érjenek. Ez a nem szép tulajdonságuk. Most jöjjön, ami szép és hasznos.
    Amikor több éves gyógyszer szedés után tervezetten jön a baba, a tankönyvek szerint 3 hónapig kell új éleetet élnünk, egészségesen és azátn jöhet a baba. Igen ám, de amikor a gyógyszer szedését abbahagyjuk, ezek az előbb említett félig megérett, várakozó petesejtek tovább érnek és van peteérés, néha több is. Ezért kb rendszeres a ciklus a gyógyszer abbahagyása után néhány hónapig. Kb mire letelik az előírt 3 hónap, addigra ezek elfogynak és elkezdődik a vérzészavar, hiszen a petefészek nem tért magához az új tüszők érlelésében. Tehát ekkor kezdve a baba programot jön a kudarc élménye.Természetesen van gyógyszer, pl Diane35, ami nem "csak" egyszerű hormont tartalmaz, ez után megfontolandó a szünet. De mivel ha tabletta /bármelyik/ mellett esik teherbe valaki, akkor sem ok a terhesség megszakítására, legalábbis nem orvosi indikáció /tehát védőnő, csekk, csak 12. hétig/, ezért gondolom, nem hiba utána próbálkozni, a sikeresebb időszakban, tehát a három hónapon belül. Vagy kivárni, de akkor nagy türelemmel, mert lehet, hogy csak fél-egy év múlva lesz pozitiv a teszt.

     

    előzmény:
    ocean33 (420)
    2009-05-21  23:24
  7. 2009. május 21. 23:24420.

    Szia!

     

    Itt

     

    http://www.nlcafe.hu/szakertok

     

     

    Majd lejjebb gorgeted az egeret egeszen az egeszseg-eletmod menu aljara, ott kivalsztod a szamodra szimpi szulesz-nogyogyaszt es megkeresed a kerdezz-felelek menupontot ezen belul.

     

    Sok szerencset!

     

     

    előzmény:
    karol86 (419)
    2009-05-21  20:58
  8. 2009. május 21. 20:58419.

    Azt meg tudnád mondani, hogy hol találom azt, ahol lehet a szakértőtöl kérdezni!?

     

    Előre is köszi!

    előzmény:
    ocean33 (418)
    2009-05-21  20:14
  9. 2009. május 21. 20:14418.

    Szia Karol!

     

    Nos, en is nyomozgattam de mar nem is latom a cikket.

     

    A babazzunk reszben van ugyan egy olyan, hogy mit tehetunk az egeszseges terhessegert de az nem az.A foto is mas.Tegnap meg megvolt ez a cikk es azon a kepen az allapotos holgy egy sziv format alakitott ki a kezevel a koldoke korul.

     

    Annyi volt egyebkent a szokasos dolgokhoz odairva, hogy  dr.Ujvary .....(a masodik nevet nem jegyeztem meg)is kozvetlenul a tabletta szedes utan mar javasolja a probalkozast mert igy nagyobb az esely a teherbeesesre.

     

    Azert erdekes, hogy igy eltunt ez a cikk mert veled karoltve en sem talaltam mar meg, pedig nem is regi.

     

    udv

     

    ocean33

    előzmény:
    karol86 (415)
    2009-05-20  11:48
  10. 2009. május 21. 19:57417.

    Kedves heroine!

     

    En csak azt nem ertem, hogy miert itt kerdezel laikusoktol?

     

    Ha mar nem akarsz elmenni ezert nogyogyaszhoz, akkor itt az nlc-n van szakertoi oldal.Szepen kikeresed maganak a szimpatikusabb nogyogy nenit vagy bacsit es felteszed a kerdesed.En mar megtettem egy parszor es mindig kaptam a kerdesemre szakszeru valaszt.

     

    Javaslom, hogy Te is tedd ezt!

     

    Udv

     

    ocean33

    előzmény:
    héroine (414)
    2009-05-19  22:40
  11. 2009. május 21. 16:00416.

    Sziasztok!

    Én is most hagytam abba a gyógyszert, 1,5 évig szedtem Diane35-öt, a pattanásaimra kaptam de mint fog.gátlo is jol jött.Az arcom szépen helyrejött ezért abbahagytam meghát sok rosszat is olvastam rola. A problémám az hogy a gyógyszer abbahagyása óta mult vasárnap kellett megjönnie és még semmi. Másnak is volt igy?Mikor még nem szedtem akkor is késett 5-7 napot de megszoktam hogy 1,5 évig napra pontosan jött meg most meg semmi.....még sohasem maradt ki nem tudom mi lesz...többet nem fogok ilyen lomokat szedni

    előzmény:
    agee (1)
    2005-04-19  14:00
  12. 2009. május 20. 11:48415.

    Ki kerestem a "babázzunk" részben a "menniy időt kell várni kérdésre a választ".(nem volt egyszerű kikeresni!)

    A következőt olvastam:a fogamzásgátló abbahagyását követő 3 hónap az úgynevezett felkészülés időszaka, ez arra jó, hogy más akkor el kezdhetünk szedni bizonyos vitaminokat, és megvárjuk, hogy a szervezetünk vissza álljon a normális kerékvágásba. Ez az időszak arra is jó, hogy van időnk lelkileg is felkészülni , hogy bizony az egész világ meg fog változni körülöttünk ahogy letelik a 3 hónap és élesben megy a dolog....

    Én ezt találtam.... az hol van amit te említettét  Ocean ? Azt is szeretném elolvasni, de nem találom!?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. május 19. 22:40414.

    én nem akarok még babát:) nagyon nincs még itt az ideje semmilyen szempontból

     

    az teljesen logikus meg érhető amit írtál h ha abbahagyjuk a szedést utána az érőfélben lévő peték gyorsan beérnek s így könnyebb teherbe esni. én azt a részét nem értem, h az elején miért marad meg a rendes ciklus annak ellenére h akár több pete is beérik, s 3-4 hónap után miért borul fel, miért nem jön meg sokaknak 28-30 nap múlva.

     

    (bár én ismétlem úgy tudtam h aki borul, az rögtön borul, s akinek az első jól jön meg, annak már nem kell nagyon aggódnia)

     

     

    s most emiatt nem megyek el dokihoz h ezt megkérdezzem, hátha itt tudja rá valaki a választ

    előzmény:
    ocean33 (412)
    2009-05-19  20:45
  14. 2009. május 19. 21:55413.

    Mi azonnal próbálkoztunk...

    33 leszek,tudtam,hogy nem fog azonnal sikerülni a terhesség.

    egyébként mindenki össze-vissza beszél,bocsi...

    szerintem dönts belátásod v. az orvosod véleménye szerint.

     

    miért vártunk idáig?

    anyagi okok,még nem éreztem akkora hiányát egy gyereknek,nemrég költöztünk be az új lakásba stb...

    anyagi okok most is fennt állnak...

    előzmény:
    karol86 (408)
    2009-05-17  14:09
  15. 2009. május 19. 20:45412.

    Szia!

     

    Figyelj, en nem vagyok orvos!Talan szerencsesebb lenne a kerdesedet tenyleg szakember fele iranyitanod.

     

    En csak annyit tudok, hogy az en testem valoban ugy mukodott ahogyan azt a doktorno leirta, ebbol itelve nem csak nekem, hanem meg sok mas nonek is rajtam kivul.A harom honapon tuli reszrol is csak azert tudok tapasztalatot mondanni , mivel az eltelt 8 ev alatt hagytam mar abba fogigatlo szedest, es eppen a buvos idopont utan aludt el ugymond az egyik petefeszkem, ahogy a nogyogyom fogalmazott.

     

    Egyebkent az volt az eredeti kerdes itt, hogy mikor erdemes babaval probalkozni?En bemasoltam valamit errol.Jelenleg is fut egy szalagcim az nlc-n , hogy mit tehetunk a sikeres teherbe esesert.Ha kinyitjatok a cikket, egy masik nogyogyasz ugyanezt irta , hogy rogton tabiszedes utan erdemes probalkozni.

     

    Minden jot !

     

    Ocean33

    előzmény:
    héroine (407)
    2009-05-17  00:59
  16. 2009. május 18. 10:29411.
    Igazából tök egyénfüggő az egész...az orvosoktól meg szerintem már annyiszor kérdezték, hogy azt sem tudják mit mondjanak. Én a bogyónak tulajdonítottam, a saját testemnek és szervezetemnek előbb hiszek, mint bármelyik dokinak. Én így vagyok vele...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567724 (410)
    2009-05-18  09:41
  17. Torolt_felhasznalo_567724
    Torolt_felhasznalo_567724
    2009. május 18. 09:41410.
    Sziasztok! Egyébként érdekes volt, amikor én pár évvel ezelőtt felirattam a nőgyógyásszal a bogyót. Kérdeztem erről a hízás dologról, és most figyeljetek mit mondott á ez nem igaz, csak meghozza az étvágyat. És mondom én ha az embernek meghozza az étvágyát, akkor eszik nem? És ha eszik, nem is keveset, akkor hízik nem? Tehát akkor??Szépen körül írta a dolgot. Én mondjuk annyira nem éreztem hogy híztam volna, nekem amúgy is probléma egyáltalán egy dekát is felszednem, vékony vagyok. Viszont a csípőm az megnőtt, és két számmal nagyobb ruhát kell vennem, hogy kényelmes legyen. És persze az elején én is rengeteget ettem, édesre sósat, sósra édeset. Már nem szedem a bogyót, korábbi hsz.-ben leírtam miért.
    előzmény:
    cs.amazonok (409)
    2009-05-18  09:09
  18. 2009. május 18. 09:09409.
    Sziasztok! Látom jól felpesdült itt az élet :) Korábban már leírtam én is a negatív hatásokat, amit a bogyónak tulajdonítottam. Elvileg most kell megjönnie 2x-ra azóta, hogy abbahagytam. Az elsővel semmi gond nem volt azon kívül, hogy késett 4 napot. Hasonlóan az előttem szólókhoz azért hagytam abba, mert híztam kb. 5-6kg-t. Persze én is annak képzeltem, hogy a korral jár...de könyörgöm 25 éves leszek, 30 éves koromra már gurulni fogok? Persze mozogtam és rendezesen étkeztem és egyre csak híztam. Szerintem ez nem normális, főleg azért sem mivel korábban sosem volt ilyen problémám és feltűnően csak 2 éve indult, amikoris elkezdtem szedni a bogyót. Szerintem igenis van sok negatív hatása a testünkre és szervezetünkre, persze egyénfüggő. Aki úgy érzi, hogy megváltozott tőle az élete - negatív irányban - az hagyja abba. Én is ezt tettem és köszönöm nagyon jól érzem magam nélküle! Persze baromira kényelmes volt, nem tagadom, de nem szeretnék semmilyen negatív következmény áldozata lenni. Akinek semmi problémája az pedig örüljön neki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. május 17. 14:09408.

    Dalmata: ti is kivárátátok a 3 hónapot, vagy azonnal próbálkoztatok!? Én mostmár teljesen el bizonytalanodtam, ugyhogy mivel jövő héten mindenképpen megyek dokihoz megkérdezem és akkor talán tiszta víz kerül a pohárba!

     

    Gondolom a neved mellett a 76 a születési éved..? Meg kérdezhetem miért vártatok eddig?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. május 17. 00:59407.

    ez jó, meg érthető is

    de miért jön meg pontosan az első hónapokban, ha van sok félérett/beérett petesejt ami a bogyó alatt éregetett...megjöhetne akármikor összevissza is

     

    és miért borul fel miután ezek a peték gyorsan megérnek és a rendesek, az újak elkezdenek termelődni...?

    előzmény:
    ocean33 (406)
    2009-05-16  16:59
  21. 2009. május 16. 16:59406.

    Sziasztok lanyok!

     

    A talagatasok helyett szerintem nem art neha utana is erdeklodni a dolgoknak , foleg akkor ha pl. az nlc-n is van rengeteg szakerto a szakertoi oldalon , tortenetesen szulesz-nogyogyasz.

     

    Nekem is hamar megfogant a babam a fogigatlo szedese utan, ep es egeszseges, semmi baja! Ennek mar 8 eve!

     

    Ide masolom Dr. Radvanyi Kirsztina blogbejegyzeset.

     

    Kellemes bongeszest!

     

    2004-06-09 20:17:00 - Radványi Krisztina #17 Terhesség tervezése fogamzásgátló után

    Naponta felmerülő kérdés, nem egyszerű a válasz. A következők a személyes véleményem, részben szakma

    A petefészekben lévő petesejt éretlen alakjai már a lánymagzat méhen belüli életében kifejlődnek. A nemi érés megkezdődésekor /8-10! évesen/ kezdenek ismét fejlődni, hogy az első menstruáció előtt megérjen és kiszabaduljon az első és így tovább, amíg a klimax el nem jön. Minden hónapban több is kiválasztódik, de általában egy lesz a domináns, ez jut el az ovulációig, a többi elsorvad, vagy a következő ciklusban használódik fel. És ezek a következő ciklusban felhasználódókról lesz most szó. Ezek okozzák a fogamzásgátló szedési hibájából származó nem kívánt terhességeket, hiszen ott ülnek szemfülesen, lehetőségre várva és elég egy kis megingás a gátlásban, hogy felszabaduljanak és készre érjenek. Ez a nem szép tulajdonságuk. Most jöjjön, ami szép és hasznos.
    Amikor több éves gyógyszer szedés után tervezetten jön a baba, a tankönyvek szerint 3 hónapig kell új éleetet élnünk, egészségesen és azátn jöhet a baba. Igen ám, de amikor a gyógyszer szedését abbahagyjuk, ezek az előbb említett félig megérett, várakozó petesejtek tovább érnek és van peteérés, néha több is. Ezért kb rendszeres a ciklus a gyógyszer abbahagyása után néhány hónapig. Kb mire letelik az előírt 3 hónap, addigra ezek elfogynak és elkezdődik a vérzészavar, hiszen a petefészek nem tért magához az új tüszők érlelésében. Tehát ekkor kezdve a baba programot jön a kudarc élménye.Természetesen van gyógyszer, pl Diane35, ami nem "csak" egyszerű hormont tartalmaz, ez után megfontolandó a szünet. De mivel ha tabletta /bármelyik/ mellett esik teherbe valaki, akkor sem ok a terhesség megszakítására, legalábbis nem orvosi indikáció /tehát védőnő, csekk, csak 12. hétig/, ezért gondolom, nem hiba utána próbálkozni, a sikeresebb időszakban, tehát a három hónapon belül. Vagy kivárni, de akkor nagy türelemmel, mert lehet, hogy csak fél-egy év múlva lesz pozitiv a teszt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. május 16. 16:36405.

    Teljesen felesleges megvárni a 3 hónapot.

    Állítólag utána még nehezebb lesz a teherbeesés.

    Én dec.óta nem szedem a bogyót,és még mindig nem vagyok terhes...

    Mondjuk lehet,hogy a kor is közrejátszik...

    előzmény:
    karol86 (403)
    2009-05-16  14:33
  23. 2009. május 16. 14:35404.
    A pattanásokra én is kíváncsi vagyok, bár nekem azelőtt is voltak, hogy elkezdtem volna szedni a tabit, de jócskán csökkent a számuk a bogyószedés miatt. Remélem nem jönnek vissza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. május 16. 14:33403.

    Sziasztok lányok!

     

    Látom felpezsdült egy kicsit a fórum ennek örülök!

     

    Az a helyzet, hogy én meg voltam győződve arról, hogy ami velem történik az telejesen normális dolog, mert ugyebár véget ért a tinikor, az ember egyre gömbölyűbb, és nőiesebb (kövérebb) lesz.

    aztán egy 4 éves lapcsolatban már normális, hogy nem kívánja az ember minden nap a szexet.....erre olvasom a ti tapasztalataitokat és rá kell jönnöm, hogy talán a bogyó volt az oka!?

     

    Hát ha ezt előbb tudtam volna!!!!!!!

     

    Mi babát szeretnénk azért hagytam abb a bogyót. Még csak egy hét telt el, de máris érzem a "hatást"..nem eszem annyit mint egy ló, jobb a kedvem és szexet is jobban kívánom

     

    Arról, hogy mennyit kell várni megoszlanak a vélemények, én is úgy tudom, hogy legalább 3 hónapot érdemes kihagyni....de majd meglátjuk, mit mondd az orvos a jövő héten!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_211114
    Torolt_felhasznalo_211114
    2009. május 16. 14:31402.
    Pattanásos lettem!! :(
    előzmény:
    agee (1)
    2005-04-19  14:00

Címlap

top