Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FOGAMZÁSGÁTLÓ ABBAHAGYÁS

agee
Létrehozva: 2005. Április 19. 14:00
Sziasztok!
Most szeretném abbahagyni a gyógyszer szedést,de légyszi írjatok,h mire számítsak..(vérzés,görcsök)...és,h kivel-mi történt utána(pattanások,mégha nem is volt előtte,fogyás,stb..)
köszi
  1. 2009. május 16. 12:56401.

    igen, én is ezt írtam, h az elején v azért nem borul mert A) még hat vmelyest a bogyó (pláne ha sokáig szedték) vagy B) mert semmi gond és rendben minden.

     

    és én nem írtam azt h azért borul hónapokkal később mert még hat a gyógyszer...nemtom ezt miért írtad nekem, v mért gondolod h azt hiszem

    előzmény:
    Kisskee (391)
    2009-05-16  11:02
  2. 2009. május 16. 12:51400.

    Szőrösebb is lettem...

     

    még jó,hogy abbahagytam a gyógyszert!

    több a gond,mint előtte...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. május 16. 12:42399.
    A két legontosabbat elfelejtettem amióta nem szedem a bogyót: izzadós lettem és nagyon hullik a hajam.
    előzmény:
    MyLife (387)
    2009-05-16  10:22
  4. 2009. május 16. 12:41398.

    Én nagyon sokáig szedtem a fogigátlót,majd dec-ben úgy döntöttem,hogy elég,és abbahagytam.

    Utána 1-2 hónapig elég összevissza jött meg,de ez a 2.hónap,hogy 32-33 napra megjön a menzeszem.

    A hajam baromira zsírosodik,úgy mint még soha,és az arcom is eléggé zsíros lett,főleg a homlokom,+a pattanások is megszaporodtak.

     Fogyni nem fogytam(sajnos),pedig vártam,hogyha kiürül valamennyire a szervezetemből a sok hormon,könnyebb leszek 1-2 kilóval

    előzmény:
    MyLife (385)
    2009-05-16  09:39
  5. 2009. május 16. 12:13397.

    Gumi az kizárt nálunk, én utánanéztem a pasi foggátlóknak, de még nincs igazán hatásos bogyó nekik, max műtéti úton megoldható, de azt azért nem kívánom szegény embernek

     

     

    előzmény:
    Kisskee (396)
    2009-05-16  11:42
  6. 2009. május 16. 11:42396.
    Mi sem tervezünk második babát  esetleg pár év múlva, persze a narancsbőr azért halványodik már most, mivel  nem is szedem a gyógyszert, de biztos ez a 6 kiló fogyás is segített benne,még nekem sem tökéletes de tényleg sokkal szebb, és vékonyabb vagyok 2 kilóval mint terhesség előtt. Mi most gumizunk, de ha nagyon ráun a férjem akkor biztos hogy a gyűrűt( nuvaring) fogom kipróbálni, az is hormon, de az helyileg hat, csaqk ne lenne olyan drága, de amíg lehet nem használok semmi hormont, azóta hogy nem szedem nyugodtabb is vagyok, meg jobban is érzem magam
    előzmény:
    MyLife (395)
    2009-05-16  11:36
  7. 2009. május 16. 11:36395.

    Hm narancsböröm nekem is lett, bár az nem olyan régen.

    Na hétfőn abbahagyom, marha kíváncsi vagyok mi lesz a hatás. Azért hétfőn, mert akkor jobban tudom követni az eseményeket, egy hétfőt könnyebb megjegyezni

     

    Egyetlen különbség, hogy én nem tervezek babát mostanában...úgyhogy védekezni majd kell. Egyelőre az a terv, helyi hormonmentes fogamzásgátóval, meglátjuk...

     

     

    előzmény:
    Kisskee (392)
    2009-05-16  11:20
  8. 2009. május 16. 11:32394.

    Én is Femodent szedek :D

     

     

    előzmény:
    Kisskee (392)
    2009-05-16  11:20
  9. 2009. május 16. 11:22393.

    Nekem az volt a kedvencem, hogy ó igen, ez alacsony hormontartalmú igen jó gyógyszer, véd 1 hét után, stb.

    Ismerősöm közben gyógyszer mellett teherbe esett, ugye egyből rohant orvoshoz, hogy ő nem tudta, szedte tovább a gyógyszert, most mi lesz, megnyomorította a babát, beteg lesz?? Mire a doki, hogy á nem, ez alacsony hormontartalmú, nem káros  a gyerekre nézve.

    Szóval, miért is jó ez nekünk? 

    előzmény:
    héroine (389)
    2009-05-16  10:41
  10. 2009. május 16. 11:20392.
    Én Amikor abbahagytam a Femodent, mert babát akartunk rá egy hónapra terhes lettem, de nem is ez a lényeg hanem hogy az egy hónap alatt lement 2 kiló + rólam mielőtt terhes lettem, ami pozitív változás volt hogy terhesen nem volt cellulitem, legalábbis alig láthatóvá vált, pedig 18 kg-ot híztam Szülés után 8 hónappal megint elkezdtem szedni a femodent,ekkorra már eredeti 63 kilós súlyomnál voltam,  7 hónapig szedtem és ezaltt feljött 5 kg+ durva cellulit!!!elkezdtem fogyizni, de nagyon lassan akart lemenni, mit február 23 óta diétával sikerült leadnom, de most hogy másfél hónapja nem szedem a  +5 kilóból már nincs egy sem, sőt 61 kg vagyok és a cellulitem ismét kezd eltűnni!!!Ez komoly , szerintetek mitől van az hogy a nők majd 90% a küzd narancsbőrrel,???Nem állítóm hogy a tablettától, de az én tapasztalatom az hogy van köze hozzá. Egyébként én azért hagytam abba, mert sokat fájt a fejem és a libidóm egyenlő volt a 0-val!!!Most minden rendben van vele sőőőtt
    előzmény:
    MyLife (387)
    2009-05-16  10:22
  11. 2009. május 16. 11:02391.

    Mindenkinek máshogy reagál a szervezete, ez függ attól is hogy ki milyern gyógyszert és mennyi ideig szedte.

    Azért borul a szervezet, mert hozzászokott valamihez éveken keresztül és attól hogy kiürül a hormon a szervezetből  attól borul fel mert a szervezetünknek idő kell hogy visszaálljon az eredeti természetes kerékvágásba, van akinél nem vehető észre a kelemetlen velejáró tünete, van akinek meg hónapogig tart míg visszarendeződik az eredeti természetes ciklusa,de minden esetben visszaáll nem kell agódni.

    Nem azért borul mert még van hatása a fog.gátlónak, hiszen ha még lenne hatása akkor nem lehetne teherbe esni sem , ezért kell naponta adagolni

    előzmény:
    héroine (389)
    2009-05-16  10:41
  12. Torolt_felhasznalo_567724
    Torolt_felhasznalo_567724
    2009. május 16. 10:58390.
    Szia! Én kb 3 évig szedtem a bogyót, és ősszel hagytam abba orvosi utasításra, mert cisztáim lettek a bogyótól. Én is szerettem, mert volt benne rendszer, nem voltak görcseim, mint sok-sok évig azelőtt, és a bogyó alatt kevés is volt, ami előtt nagyon-nagyon sok. Most hogy már nem szedem, iszonyat!!!! Az éjjel pl. fetrengtem a görcstől. Szerintem várd meg az esküvőt, mert lehet el fogja rontani, mert lehet össze-vissza fog megjönni utána és nem tudsz rá számítani. Legalábbis nálam még mindig nem állt vissza rendesen. Általában előbb jön meg mint kellene, a múltkor pont egy héttel előbb jött meg, most 4 nappal előbb. És most tovább is tart, mint bogyó alatt. Utálom!!!!
    előzmény:
    MyLife (385)
    2009-05-16  09:39
  13. 2009. május 16. 10:41389.

    én azért ebben kételkedem

    kiürül egy két nap alatt azt mondod..mégis 3 hónap után felborul sztd a ciklus. de mitől? 

    sztm nem ürül ki és az abbahagyást követően még mindig befolyásol..

    nem lehet ezt biztosra megmondani, a dokik is összevissza beszélnek, egyik azt mondja h várj, másik h nem kell....pfff

     

     

     

    egyébként én sokaknál éppenhogy azt olvastam h nem jött meg nekik előszörre és azonnal "borultak"

    előzmény:
    Kisskee (383)
    2009-05-16  09:12
  14. 2009. május 16. 10:36388.
    Nagyjából nekem is rendszeres volt, de 5 éve szedem, és nem emlékszem az előtte időkre, csak arra hogy kegyetlenül utáltam a havit
    előzmény:
    Serena. (386)
    2009-05-16  09:59
  15. 2009. május 16. 10:22387.

    Ez a fogyókúra dolog engem is kikészít. Olyanokat megcsinálok, amire soha nem volt szükség bogyó előtt, stabil 50 kg voltam, akárhogy is étkeztem.

     

    Most meg 58, edzek, diétákat tartok, már lassan nincs olyan amilyet ne, figyelek folyadékra, kajára, rendszeres edzés, izmosabb lettem, de egy centi nem változott. 

    Bogyó előtt nem voltak ilyen gondjaim, én sem a hízást fogom rá, de érdekes nagyon, hogy ennyi szenvedés és nem mozdul a mérleg nyelve, vagy a centi szorítása

     

    Emelett, nekem azóta hullik a hajam mióta bogyózom és izzados lettem. Az útobbit nagyon utálom, zuhany után 2 perccel, már folyik a víz rólam, akkor is ha épp ülök és semmit nem csinálok. 

     Én ezek megszűnését remélem a bogyótól.

     

     

     

    előzmény:
    Serena. (386)
    2009-05-16  09:59
  16. 2009. május 16. 09:59386.

    A 379. hozzászólásban már leírtam amit én tapasztaltam.

    Még annyit hozzátennék, hogy nekem a gyógyszer előtt is rendszeres volt.

    előzmény:
    MyLife (385)
    2009-05-16  09:39
  17. 2009. május 16. 09:39385.

    Kérdésem lenne, azokhoz akik már abbahagyták. Mennyi idő alatt állt be a rendszeresség? Mennyire borultak fel a dolgok?

     

    Én idén mindenképp abbahagyom, több tűnetemet is ennek tudom be, lassan 5 éve szedem, és azóta vannak ezek a mellékdolgok, és kíváncsi vagyok ha abbahagyom, helyreállok-e. 

    Szerettem szedni, mert tetszett a rendszeresség benne, hogy előre lehetett tervezni, de kezd gyanús lenni, hogy hiába minden próbálkozásom a tűnetek ellen, nem múlik. 

     

    Csakhogy idén esküvő, és úgy voltam vele, hogy majd utána, hogy ne legyen kellemetlen szitu esküvőn, de most már olyan türelmetlen vagyok, hogy legszívesebben már ma abbahagynám. Ezért érdekelne mennyi idő, mire kitisztul a szervezetből, és beáll az igazi havi, mert most irtó kényelmes, nem is vészes a görcs és csak 3 napig érdekes a dolog, előtte meg azért nálam egy hét erről szólt, ebből első 2 nap fetrengős görcsös...

     

     

     

    előzmény:
    Serena. (384)
    2009-05-16  09:18
  18. 2009. május 16. 09:18384.

    Több oka is van.

    Először is, amennyire kényelmesebbé tette a szexuális életünket, az utolsó időkben épp annyira nem volt kedvem szexelni

    A 4 év alatt újra és újra nem komoly, de mindig benyaltam valami gombás fertőzést (ami mindenki szerint normális annál aki gyógyszert szed és kissé érzékenyebb..kössz...)

    Azt mondták, hogy ezektől a modern gyógyszerektől már nem lehet hízni. Ok, nem is a gyógyszerre fogom azt a pár plusz kilót, de azt igen, hogy fogyni marhára nem tudtam. Mert ahogy abba hagytam a 2. hónapra már lement 3 kg. Lehet, hogy pszichés, lehet, hogy nem.

     Meg nem tudom megfogalmazni, valahogy volt egy érzésem, hogy ez már sok, és jobb lenne nélküle.

    1 hónappal korábban abba akartam hagyni, de akkor még tartottam a következményektől (van itt pár rémtörténet )de aztán végig szedtem ami már úgyis ki volt váltva.

    Én sokkal jobban érzem magam nélküle, a libidom is visszatért. 

    Nem mondom azt, mint sokan, hogy nem érte meg elkezdeni, mert azért volt szép időszak vele is, de nem kezdeném el újra szedni. 

     

    De ebben is különbözőek vagyunk, barátnőmnek semmi ilyen gondja-baja nem volt a gyógyszertől soha.

    előzmény:
    karol86 (381)
    2009-05-15  20:51
  19. 2009. május 16. 09:12383.

    Sziasztok, ha babát akar valaki és abba hagyja a gyógyszert , kb 3 hónapig nem borul fel a ciklus, tehát  ne várjatok 3 hónapnál többet, de inkább kevesebbet,sokkal könnyebben teherbe lehet esni ha pl 1 hónap múlva már próbálkoztok is. Tapasztalatból mondom  egy hónappal miután abba hagytam a gyóyszert első próbára megfogant a baba., most 17 hónapos és köszöni szépen nagyon jól van. Általában nehezebben esnek teherbe azok akik 3 hónapnál többet várnak, ezt az orvosom is alátámasztotta! A gyógyszer egy -két nap alatt kiürül a szervezetből, ezért kell mindennap szedni, és ha kihagysz egyet már nagy a teherbeesés lehetősége! Felesleges sokat várni.

    Aki babát akar annak hajrá!!!

    előzmény:
    héroine (382)
    2009-05-16  00:36
  20. 2009. május 16. 00:36382.

    szia én még nem akarok babót

    más miatt is abba lehet hagyni a gyógyszerszedést

     

    de ha babát szeretnék én a biztonság kedvéért kivárnék 3-6 hónapot m elég sokáig szedtem, s tuti televan a szervezetem egy csomó mocsokkal..

    előzmény:
    karol86 (381)
    2009-05-15  20:51
  21. 2009. május 15. 20:51381.

    Szia Héroine!

     

    Szóval te már túl vagy az első hónapon...

    Nekem még csak pár nap telt el.., még nem is érzek semmit

    remélem ez így is marad...

    Azt hiszem mindenképpen ki hagyunk néhány hónapot a baba projektig, nehogy valami baj legyen.

    A jövő héten megyek orvoshoz és ki kérdezem mindenről

     

    Ti mennyit vártok?

     

    Serena: akkor miért hagytad abba a gyógyszert?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. május 15. 19:33380.
    Nem, még nem igazán aktuális a téma.
    előzmény:
    karol86 (378)
    2009-05-13  20:46
  23. 2009. május 15. 15:29379.

    sziasztok egy hónapja hagytam abba Lindynette30at, kb 4 évig ezt szedtem, de összesen 8 év után álltam le

     

    teljesenjól napra megjött, nem fájt nagyon, bár ittam cickafarkfű teát többször.

     

    pattanások vannak, mondjuk nekem voltak is:( előtte is alatta is

     

    úh eddig pozitív :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. május 13. 20:46378.
    Ti is babát szeretnétek Serena!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. május 13. 15:58377.
    Én a minuletet hagytam abba 4 év után, a következő hónapban napra pontosan megjött, a 2. hónapban elenyészően minimális "vérzésem" volt, mert nem lehetett annak nevezni, de fixen kb 6 napig tartott, majd most a 3. hónapban kb 27 napra volt újra rendesen. Abszolút én is a szerencsések közé sorolom magam, bár lehet, hogy a 4. hónapban újra szinte semmi nem lesz... De örülök annak ami van
    előzmény:
    agee (1)
    2005-04-19  14:00

Címlap

top