Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FOGAMZÁSGÁTLÓ ABBAHAGYÁS

agee
Létrehozva: 2005. Április 19. 14:00
Sziasztok!
Most szeretném abbahagyni a gyógyszer szedést,de légyszi írjatok,h mire számítsak..(vérzés,görcsök)...és,h kivel-mi történt utána(pattanások,mégha nem is volt előtte,fogyás,stb..)
köszi
  1. 2009. január 3. 13:33301.

    Tudom, régi topik.

    2008. június 9-én volt egy nőgyógyászati műtétem, amiatt hagytam abba. Kihozott jónéhány pattanást, de nme volt annyira vészes. 2008. decemberében kezdtem újra, amikorra minden eredményem jó lett és az orvosom mondta, hogy mivel még 2 évig nem akarunk gyereket, szedhetem nyugodtan. Minden rendben volt, méhnyálkahártya, vérkép minden. 7 évig szedtem előtte.

    szóval férjnél vagyok, gumiztunk előtte, de én nem éreztem azt annyira biztonságosnak. Még szedem 2 évig, aztán jöhet a baby.

     

    Nekem a pattanáson kívül semmi bajom nem volt, rendes volt a ciklusom minden. Meglepően kevés, alig 2 napig menstruáltam. Ezt is mondtam a dokinak, de nem talált semmit, mondta, hgy örüljek, hogy csak ennyi.

    előzmény:
    agee (1)
    2005-04-19  14:00
  2. 2009. január 3. 12:50300.

    Jaj, neee!!! én másfél hét múlva hagyom abba egy jó időre a bogyit!!! Majd három éve szedem, de szingli lettem, tehát...

    Nade, most aztán elvettétek a kedvem!!! De mindenképp akarok szünetet tartani, legalább egy évet, ha nem többet!!

    Próbálok nem rágörcsölni, és akkor remélem, nekem visszaáll a menzeszem...

     

    Ja, és majd írok, hogy összement-e a mellem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727725 (299)
    2009-01-02  23:47
  3. Torolt_felhasznalo_727725
    Torolt_felhasznalo_727725
    2009. január 2. 23:47299.
    Sziasztok, én is 1 éve vacakolok ezzel a problémával. Azt hittem,  csak én vagyok ilyen szerencsétlen, de látom, többen vagyunk. 10 évi gyógyszer után januárban váltottam spirálra. Azóta 2-3 havonta jön meg. 1-1 alkalomra sikerült hormonnal meghozni, de köv. hónapban megint semmi. Én is híztam, vannak pattanásaim, de sokkal jobban zavar, hogy két vérzés  közt a pms több hétig is eltart, hisztis vagyok, akkora a libidóm, hogy már fáj, felpuffadok, és  a melleim majd felrobbannak. Most csináltunk teljes hormonvizsgálatot, de semmi eltérés. Úgyhogy várok tovább. Viszont elmúlt a migrén és a lábgörcsök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. december 13. 19:44298.

    Sziasztok!

     

    Lindynette20-at keresek sürgősen!! Akinek vann kérem privizzen!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. december 2. 09:48297.

    ajjaj..kísértetiesen hasonlít az eset, de én tizenévig szedtem :(

    Egyelőre kivárok. Azt gondolom (egyébként ebben sok orvos is megerősített, köztük nőgyógyász -de nem a kezelőorvosom), hogy HÁROM hónap szünet után érdemes felkeresni a saját dokit.

    Szóval azt gondolom, hogy ideje lenne elmenned dokihoz. Persze, nem hiányzik az ember lányának az a havi pár nap, de ez akkor sem normális jelenség.

    előzmény:
    merwell (285)
    2008-11-24  19:56
  6. Torolt_felhasznalo_116555
    Torolt_felhasznalo_116555
    2008. november 30. 20:09296.

    Sziasztok!

     

    Nekem simán ment az "átállás" pedig 12 évig szedtem a bogyót. Először Triquilar-t, aztán Triodena-t, majd Trinordiol-t. Legalábbis most úgy tűnik, hogy simán ment, mert egy bő hónapja hagytam abba és most rendeződött a "dolog".

    De van egy barátnőm, akinek 3 évig sem állt helyre a ciklusa, aztán úgy böntöttek, hogy babát szeretnének, de nem nagyon bíztak benne, hogy összejön...és végül összejött A ciklusa azóta sem rendeződött, de van egy egészséges, gyönyörű kislánya!

    előzmény:
    Angel_fire (276)
    2008-11-19  14:13
  7. Torolt_felhasznalo_177599
    Torolt_felhasznalo_177599
    2008. november 30. 17:48295.

    Sziasztok!

    Én kb. 4 évig szedtem Tri-Regolt - semmi mellékhatása nem volt ,a kezdeti émelygést leszámítva. Aztán sok véig nem szedtem semmit, és most tavasztól 1 hónapig NuvaRing nevű hüvelygyűrűt használtam. Nem volt vele súlyosabb baj, csak eszméletlen folyást okozott  - a gyógyszerismertető azt írta, hogy ez direkt jó, mert kimossa az esetleges rossz baktériumokat. Én viszont úgy éreztem magam, mint egy nemibeteg, ezért áttértem a hagyományos tablettára (Triodena).

    Ezzel sincs komolyabb bajom, egyet leszámítva: a bal lábam vénái (hm.... mondjuk, kezdődő visszér ) láthatóbbak lettek és idővel már fájtak is. Most Venorutont kell szednem, hogy ne fájjon. Úgyhogy eldöntöttem, hogy én is tartok pár hónap szünetet - kizárólag a lábam miatt, mert egyébként szerencsére nincs más bajom ezekkel a hormonos dolgokkal .

    ... Viszont MOMENTÁN nagon nem akarnék teherbe esni, ezért kérdezném azttól, aki szintén szünetel, hogy a gumiban teljesen meg lehet bízni?? Vagy mellé használjak pl. naptármódszert? Vennék hüvelykrémeket is, csak sajnos egyet sem ismerek belőlük (és félek, hogy esetleg nem bírja a nyálkahártyám...)

    Ha esetleg  tudnátok vmi okos tippet adni, megköszönném!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. november 30. 17:17294.

    sztk-s nődokim van, akihez leghamarabb 2, de inkább 3 hónap múlvára kapnék időpontot..ezért nekem a gyógyszert illetve a vérvételes beutalót mnidig a háziorvos adta.

     

    ezt tapasztalatból írom, mikor bajom volt is kaptam 7 héttel későbbre időpontot, amikoris benyögtem a recepción h "én addig elvérzek" és akkor csodák csodájára bejutottam még aznap, de még a doki is megszidott kicsit h mért nem voltam bejelntkezve...hát szuper.

     

    azért ha valaki tudja, írja meg: 23 vok, 7 éve szedek bogyit. most tartanék pár hónap szünetet, de ha nem jön meg, akkor hogy tudom újra elkezdeni a szedést??

    köszi.

    előzmény:
    andibaby22 (292)
    2008-11-30  11:57
  9. 2008. november 30. 17:14293.

    uhh... és megtartod a babát?

    nekem egyszer egy olyat nyögött be egy nőgyogyi (ekkor voltam nála utoljára), mikor kértem az éves teljes vérkép és májfunkcióra a beutalót:

    "minek? még a végén találnak valamit!"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886737 (291)
    2008-11-30  11:50
  10. 2008. november 30. 11:57292.

    ezt mindenképp nődokival beszeld meg.

     

    előzmény:
    héroine (289)
    2008-11-29  23:20
  11. Torolt_felhasznalo_886737
    Torolt_felhasznalo_886737
    2008. november 30. 11:50291.

    Namármost!

    Hokifli hozzászólását kiegészítve engem egy olyan nőgyogyival hozott össze a sors - én nem is tudom hogyan nevezhető az ilyen orvosnak-, szóval a kedves doktorúr közölte velem, amikor rákszűrésre mentem, hogy jó volna már 27 évesen abbahagynom a fogamzásgátlót (5évig szedtem), mert nagyon nehezen fogok teherbe esni, mert a méhem már most annyira kicsi a bogyótól...

    Mire én: "Igen, már én is gondolkodtam rajta, hogy abbahagyom, legalább most meglépem ezt. Addig is milyen más fogamzásgátló módszert ajánl? 

    Ő: - arrogánsan rámförmedve: "Ilyen kicsi méhhel még vagy fél évig biztos nem eshet teherbe!!!" 

    Persze - gondoltam, nem vagyok én hülye, így aztán az elején védekeztünk krémmel szorgalmasan. Hanem egyszer ez biza elmaradt. És a "kedves" doktorúr visszhangzó szavaiba kapaszkodva vártam a következő havibaj édes gyötrelmeit.

     

    Péntek óta egy pozitív terhességi teszt boldog tulajdonosa vagyok. Összezavarodva és némileg kétségek között. 

     

    Szóval Miranda szavaival élve (S&NY) "Használj gumit!"

    előzmény:
    hokifli (287)
    2008-11-25  07:04
  12. 2008. november 30. 11:35290.
    valaki....?
    előzmény:
    héroine (289)
    2008-11-29  23:20
  13. 2008. november 29. 23:20289.

    akinek nőtt a cicije a fogigátlótól, az miután abbahagyta, újra összement?

     

    16 évesen kezdtem el szedni bogyót, 7 éve folyamatosan szedem, és most úgy gondoltam h tartok szünetet..dehát ahogy olvastam 3 hónapnak semmi értelme, vagy 6-12 hónap minimum, v nem is érdemes belevágni:(

     

    és ha nem szedem, és nem jön meg mondjuk hónapokig, akkor hogyan tudom elkezdeni újból szedni???????????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. november 25. 07:07288.

    Bocsánat a helyesírásért.

     Ui.:

    Én első körben adnék időt a természetes gyógymódnak.

    előzmény:
    hokifli (287)
    2008-11-25  07:04
  15. 2008. november 25. 07:04287.

    Szia! 

    Azt olvastam, hogy 3 hónap után kiürül a szervezetből a szedett hormon, és anak származékai. Ezért van az, hogy sok nődoki 3 hónap várakozást tanácsol, ha valaki babázni szeretne. 

    A méhnek 6 hóapra is szüksége lehet, hogy regenerálódjon a fogigátló után, ezt is egy orvosi összefoglalóban olvastam.

    Viszont ha nem áll vissza 3 hónap után a vérzés, akkor nem a tabletta miatt van, hanem azért, mert a te szervezetednek nem skerült még visszaállnia a megfelelő kerékvágásba.

     

    A természetes gyógymódok közül állítólag a cickafarkfű tea, reggelente 1 csészével, hogy az segít a hormonok rendeződésében. Itt a szakértők között Radványi doktornő is szokott ajánlani természetes modszereket, szerintem biztos van a kérdések-válaszok között hasonló. Vagy akár te is megkérdezheted.

       

    előzmény:
    merwell (286)
    2008-11-24  19:57
  16. 2008. november 24. 19:57286.

    JAj, bocsi, hogy 2x írtam, de azt hittem az előző nem ment el!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. november 24. 19:56285.

    SZiasztok!

     

    Én triodenát, majd yadine-t szedtem kb 2 évig, kb. márciusban hagytam abba, der még azóta nem jött meg. Voltam már nemolyanrég nőgyógyásznál, azt mondta, hogy teljesen normális, hogy abbahagyás után nem rendeződik a ciklusom azonnal, és fél év még belefér.

    De nekem olyan fura, hogy nem jön meg, lehet, elmegyek újra a dokihoz, igaz, semmi furcsát nem érzek, vagy ilyesmi, őszintén szólva nem is hiányzik... :)

     

    Szerintetek akkor ez tényleg normális hogy nem jött meg egy fél éve?

    Meddig várjak még? Érdemes feliratni valamilyen gyógyszert, ami "elősegíti"?  VAgy az is csak rosszat tesz a szervezetemnek, hormonháztartásomnak?

     

    Köszi előre is a választ!

    előzmény:
    Angel_fire (276)
    2008-11-19  14:13
  18. 2008. november 24. 19:55284.

    SZiasztok!

     

    Én triodenát, majd yadine-t szedtem kb 2 évig, kb. márciusban hagytam abba, der még azóta nem jött meg. Voltam már nemolyanrég nőgyógyásznál, azt mondta, hogy teljesen normális, hogy abbahagyás után nem rendeződik a ciklusom azonnal, és fél év még belefér.

    De nekem olyan fura, hogy nem jön meg, lehet, elmegyek újra a dokihoz, igaz, semmi furcsát nem érzek, vagy ilyesmi, őszintén szólva nem is hiányzik... :)

     

    Szerintetek akkor ez tényleg normális hogy nem jött meg egy fél éve?

    Meddig várjak még? Érdemes feliratni valamilyen gyógyszert, ami "elősegíti"?  VAgy az is csak rosszat tesz a szervezetemnek, hormonháztartásomnak?

     

    Köszi előre is a választ!

    előzmény:
    zsuzsigrín (277)
    2008-11-19  14:23
  19. 2008. november 19. 16:57283.

    Én Trinordiolt szedtem anno több évig. Nem szedtem vagy 5 évig. Most el akartam kezdeni szedi és ezt írt fel a doki, mert hogy régen is bevált. Elkezdtem szedni a menzi első napján és a 9. tabinál megjött meginta  vérzésem.

    Visszementem dokihoz, vakargatta a fejét aztán felírt egy ösztrogén meg egy progesztagén készítményt, ami olyan mint a progeszteron, mert hogy gondolom arra gyanakszik alacsony a hormonszintem és nem elég erős a fogigátló nekem. Igazából nem tudom pontosan, mert az orvosokból mindig harapófogóval kell kihúzni az információt. Azt írta ha abba hagyom ezeknek a szedését akkor meg kell megint jönnie és akkor utána már elméletileg be kell állnia normálisra a menzeszemnek, ha meg nem akkor diagnosztikai küretet kell venni tőlem.

    Na ezek után úgy döntöttem soha többet fogigátló!

    előzmény:
    zsuzsigrín (277)
    2008-11-19  14:23
  20. Torolt_felhasznalo_567724
    Torolt_felhasznalo_567724
    2008. november 19. 15:41282.

    Sziasztok!

     

    Én kb. 2 hete hagytam abba a fogamzás gátló szedését, mert már sokadszorra csomók lettek mindkét mellemben. Az orvos megtiltotta, hogy tovább szedjem. Viszont megmaradt 2 levél tri-regol, ha esetleg még valakinek kell az írjon.

    előzmény:
    agee (1)
    2005-04-19  14:00
  21. 2008. november 19. 14:46281.

    ..és nem beszélve a mellékhatásairól

    én olyan idegbeteg voltM, míg szedtem,hogy így utólag visszagondolva

    CSODÁLOM a körülöttem levő embereket, a családtagjaimat, hogy el tudtak viselni..

    nem beszélve a munkahelyemről...

    előzmény:
    Angel_fire (280)
    2008-11-19  14:42
  22. 2008. november 19. 14:42280.
    hát ez az! Én még gyakorlatilag nem hallottam olyan emberről, akinek "simán" ment volna :-(
    előzmény:
    zsuzsigrín (279)
    2008-11-19  14:36
  23. 2008. november 19. 14:36279.

    ..én már hallottam olyanról is, akinek nem okozott problémát.

    abbahagyta s utána rendesen megjött neki

    nem vagyunk egyformák

    egy biztos.. én nem szedek többet.

    előzmény:
    Angel_fire (278)
    2008-11-19  14:33
  24. 2008. november 19. 14:33278.

    Hát, ez nem jó hír :-(

     

    Függetlenül, hogy eredményét tekintve lényegében tökmindegy az ok, a dolog az esetek többségében nem is a "kiürülésről" szól sajnos, inkább arról, hogy a hormonrednszer vissza tudjon állni a régi, normál kerékvágásba. Én is szedtem egy ideig (3 hónapig csak) Yadine-t, majd áttértünk az alacsonyabb hormontartalmú kistesójára, a Yasminelle-re.

    Tényleg csak rossz tapasztalatok léteznek..?

     

    előzmény:
    zsuzsigrín (277)
    2008-11-19  14:23
  25. 2008. november 19. 14:23277.

    Én Yadinet szedtem 4 évig...

    mikor abbahagytam 1 évig nem jött meg..

    irány a doki..

    kaptam gyógyszert - ami szintén hormontartalmú volt-

    ettől megjött..

    majd ismét 1 évig semmi 

    most tartok ott,hogy utóbbi 3 hónapban beállt 30-36 napra.

    szóval kb 2 év kellett,hogy ez az "alacsony hormontartalmú" készítmény "kiürüljön" a szervezetemből.. hihetetlen nem?!

    előzmény:
    Angel_fire (276)
    2008-11-19  14:13

Címlap

top