Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A csábító naplója

Garp
Létrehozva: 2002. július 28. 11:02
Ket, altalam fontosnak tartott gondolatot szeretnek megvitatni Veletek. Az elso: mikent csabulunk el, milyen osi es ujabb praktikak aldozatai vagyunk, amikor valaki ugy dont, "megszerez" bennunket. Milyen a jo csabito? Masreszt megkiserelhetjuk leirni az elcsabulas anatomiajat, mi adja a pillanat varazsat, mit erzunk ott es akkor, lehetnek-e elvarasaink. Vajon "kivesezhetunk" ilyen intim momentumot? Hat akkor. . .
  1. 2002. július 30. 12:4626.
    Csabitas. Sok arca van, en most kettore gondolok. Az egyik ilyen: a masik nemnek hodol. Szerelmes. Vagy termeszetes neki szerelembe esni. Verbeli vadasz. Meglatja a "predat" es beleszeret. Oszinten. Es becserkeszi. Levadassza. A "preda" semmit sem tehet, mar ott elveszett, amikor meglattak. A vadaszat veget er, a vadasz szerelme elmulik, de a hodolat megmarad. A "preda" irant. S akit elejtettek? O kapta a szep emleket, egy igazi Vadasszal. Meg a meleg szalat, ami mindig visszavezetheti hozza. De nem kell visszamenni ezen a fonalon, mert az emlek tobbet er annal, hogy az ismetles elhomalyositsa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. július 30. 11:5125.
    De aranyos!:-)))))))))))
    előzmény:
    Trisica (23)
     
  3. 2002. július 30. 10:4524.
    A gaz csábító esete, aki hideg és alattomos, egyben a személyiségzavaros esete is. Célja a csábítás maga, az elcsábított teljesen súlytalan, ő csak a mennyiségre megy. Van ilyen. . . :(
    előzmény:
    Garp (21)
     
  4. 2002. július 30. 08:3023.
    Sziasztok. . . Ismertem egy "csábítót", illetve egy "csábítással-próbálkozót", aki felvilágosított, hogy ő tulajdonképpen egyfajta missziónak érzi: segítenie kell kielégüléshez juttatnia az elhanyagolt barátnőket, feleségeket. És ezt olyan őszintén és komolyan mondta, hogy. . . uhh. Ez is egy érdekes hozzáállás és életfilozófia, nem? (Elnézést, ha nem idevág, nekem ez jutott eszembe a CSÁBÍTÓ NAPLÓJÁ-ról)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. július 30. 07:0122.
    Véleményem szerint a csábító szó már maga tudatosságot takar. Bár tény, nem feltétlen csupán negatív értelemben.
    előzmény:
    samari (18)
     
  6. Torolt_felhasznalo_913420
    Torolt_felhasznalo_913420
    2002. július 29. 20:1521.
    Sajnos kihagytad a szamitasbol az un. gaz csabito esetet. O hideg es alattomos, az elso pillanattol kezve celjai vannak. Ennek szolgalataba allitja fegyvereit. Neki is sikerulni szokott.
    előzmény:
    samari (18)
     
  7. Torolt_felhasznalo_913420
    Torolt_felhasznalo_913420
    2002. július 29. 20:1020.
    Erzem en, hogyne ereznem. Azert is irok ilyen roviden , mert felek kisul a monitorom. Fuleim hatra simulnak es magaba sziv a hoorveny.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (17)
     
  8. 2002. július 29. 14:5819.
    Ez így van, tényleg kell valami az elején, ami megmozdít benned valamit. Hiszen valljuk be, azért próbálkoznak többen, de. . . Szerintem egy csábítás akkor "sikeres", ha a csábított meglát, megérez valami olyan, akár apró dolgot is a másikban, amit úgy érez hogy kell neki, ez bármi lehet, egy mozdulat, egy hang bármi. És ez vonzza. És itt jön a birtoklási vágy. Bocs, ha érthetetlen voltam.
    előzmény:
    samari (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_167445
    Torolt_felhasznalo_167445
    2002. július 29. 14:2318.
    Szerintem az esetek többségében nem tudatosan indul a dolog, mert kell hozzá egy szikra, ami vagy van, vagy nincs. A "hát kipróbálom, ha annyira nyüzsög körülöttem" meg nem erről szól, a csábításba legalább az egyik fél érzelmeinek is benne kell lenni. Maga a folyamat lehet később tudatosan írányított, de az első lépés nem.
    előzmény:
    csippi (13)
     
  10. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2002. július 29. 12:3817.
    Ha te annyira vagy férfi, amennyire én nő, éreznéd, szinte lágbaborul már a gép, ahogy billentyűihez érek, csukott szemmel már rajtad játszanak ujjaim!
    előzmény:
    Garp (8)
     
  11. 2002. július 29. 11:0316.
    Lehet hogy egy kicsit komolytalan hasonlat, de hátha megbocsátható. . . :naggyon szabad asszociációval a pecázás jutott az eszembe. . . a hely kiválasztása, beetetés, aztán hogy milyen cuccal jöttél, mit raksz rá, hogy leeszi-e, stb. . . /bocs-bocs-bocs/:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. július 29. 06:1315.
    A hideg fejjel elhatározott csábításnál viszont előfordulhat, hogy fordítva sül el a dolog és a gaz csábító saját "csapdájába" esik:( :))))))))))))))))
    előzmény:
    csippi (14)
     
  13. 2002. július 29. 06:1114.
    És mégegy: a csábítás - szerintem - egy előre elhatározott dolog. Amikor az ember agyában egy röpke pillanat (esetleg körmönfont módon alaposan kitervelt) alatt lejátszódik egyfajta "sakkjátszma".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. július 29. 05:5313.
    Szép jó reggelt mindenkinek:)) Minden csábításnak az alapja a másik nem figyelmének a felhívása magunkra. "Nézz meg, itt vagyok!" A bátrabbak elkezdenek flörtölni, azt sugallva, hogy "csupán ki kell nyújtanod a kezed és elérhető vagyok". Ha valaki okosan "csábít", akkor azért vigyáz arra, hogy nehogy az elsőre elérje az a kinyújtott kéz - hiszen ha ez rögtön megtörténik, akkor szinte már nem is csábítás. Véleményem szerint ugyanis maga a csábítás egy folyamat. És igen, lehet többféle célja is hosszabb távon, de az alap mégiscsak az első mondatomban van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_167445
    Torolt_felhasznalo_167445
    2002. július 29. 00:1712.
    A csábítás, mint fogalom többféleképpen is érthető. Valószínűleg sokunkkal előfordult, hogy beléptünk egy helységbe, ahol volt valaki, akire elég volt ránézni és tudtad, hogy elvesztél, mert megigézett egy pillanat alatt. Aztán volt úgy, hogy megmozdult, vagy megszólalt és a pillanat varázsa szertefoszlott, de volt úgy is, hogy elkezdődött a csábítás, mert csak fokozódott a vonzása. Egyszer hasonlókat írásban is átéltem itt a neten, volt egy nem mindennapi levélváltásom egy férfival, akinek a stílusa vonzott és kíváncsivá tett a személyét illetően. . . azóta együtt vagyok vele. . . mint kiderült, fordítva is így történt. Néha olyan kis dolgok lehetnek a csábítás indítói, mint egy gesztus , vagy egy mozdulat, vagy akár a tekintetek találkozása. . . valami kell, ami elindítja a dolgot. Ezt, mint nő, így gondolom, de lehet más tapasztalat is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128762 (11)
     
  16. 2002. július 28. 22:3811.
    Emlegetett híres emberünk mást is mondott és az is érdekes:férfi és nő hogy is érthetnék meg egymást, hisz mindketten mást akarnak-a férfi a nőt és fordítva. /Elnézés-hegyek a pontatlanságért, most nincs kéznél a könyv. /Éppen ezért a csábítás egy amolyan művészeti ág, minden érzékedre szükséged van, hogy sikerrel járj és egyre közelebb és közelebb kerülj, olyan közel, ahonnan már nem lehet visszafordulni. Valóban nem mindig vehető észre, hisz nem tudatos. (az elcsábított részéről). És ez a lényeg, mert tudatos énünk nem úr a saját házában és mire észbekapsz, már nem menekülhetsz. . .
    előzmény:
    Garp (8)
     
  17. 2002. július 28. 22:2810.
    Kedves Garp! Hol maradt a humorérzéked??! :))))
    előzmény:
    Garp (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_913420
    Torolt_felhasznalo_913420
    2002. július 28. 21:019.
    Az elharito rendszer kifejezes:szarva kozt a togye. Az emberi erzelmekkel semmifele gepesitest nem lehet osszeegyeztetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128762 (4)
     
  19. Torolt_felhasznalo_913420
    Torolt_felhasznalo_913420
    2002. július 28. 20:578.
    Mondotta volt masik hires ember, hogy amint belepek a szobaba csak annyira es ugy vagyok ferfi , amennyire a masik no. Ez az "ado-vevo" lenyege. De a csabitas meg nem kezdodott el. Ezidaig csupan kolcsonhatasrol van szo. A csabitas maga a jatekossag. Nem feltetlenul negativ fogalom, hiszen megtortenhet legalis es illegalis keretek kozott is. Az elcsabitott nem mindig kepes erzekelni a "csalast". Foleg akkor nem , amikor az egojaval kekeckednek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128762 (4)
     
  20. 2002. július 28. 18:427.
    A másik kérdés már bonyolultabb. Mit érzünk ott és akkor? Megérinti a lelkünket a másik ember megnyilvánulása. Ami lehet egy gesztus, egy gondolat. Reagálunk rá és ha a másik érti a visszajelzést minden sinen van. Már csak idő kell a kapcsolat kialakulásához. Elvárásaink természetesen lehetnek, de képesek vagyunk kompromisszumot kötni és megváltoztatni a bennünk kialakult képet. Az ember megérzi, ha olyasmire talált rá, ami hiányzott addigi életéből és ez betölti a benne keletkezett űrt. Ha meri vállalni, akkor megtörténik a "csábítás".
    előzmény:
    Garp (1)
     
  21. 2002. július 28. 18:196.
    Nem tudom az én véleményemre mennyire vagy kíváncsi pont itt (ugye érted?), de úgy gondolom leírom. Az a csábító. akit Te jellemeztél, sportot űz a csábításból és nem az érzelmei vezérlik. Ám ha két ember között kialakul valamilyen érzelmi kapocs és ez kölcsönös, akkor egyiküket sem lehet így jellemezni, pedig végeredményben itt is csábításról van szó. Csinev@ "adó-vevő" hasonlata tökéletes. Csak azt lehet elcsábítani, aki hagyja magát. És akkor hagyja magát, ha a jelenlegi kapcsolatában nem kap meg mindent, amire vágyik, ami boldoggá teszi. Jó esetben az eredeti partner képes időben változtatni és akkor a csábítónak nincs esélye vele szemben. Ám ez elég ritka, mert először mindig a másikat hibáztatjuk és nem nézünk magunkba, nem megyünk utána a baj eredetének.
    előzmény:
    Garp (2)
     
  22. 2002. július 28. 15:055.
    Nem nem, helyesbítenem kell: először is egy VEVŐ, aztán az ADÓ :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. július 28. 15:034.
    Egy csábítás-érzékelő és -elhárítóberendezés körvonalai rajzolódnak lelki szemeim előtt. A beérkező ingereket azonnal feldolgozza, eldönti:csábítás-e, s hogy mennyire őszinte. . . :)Mivel nem rendelkezem ilyen szerkezettel, sajnos könnyű préda vagyok. . . engem egy tekintettel, hanggal, mondanivalóval könnyű levenni a lábamról. Persze nem mindig bánom:)))Szóval a csábításhoz kell egy "adó", meg egy "vevő". . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. július 28. 12:263.
    Garp, ha azzal kezdi a csabito, hogy "nem mindig mondhat igazat", akkor en mar ejtettem is, nalam nem rugna labdaba:-))))megerzem a hamisat meterekrol, csak a nagyon naivak csabulnak az ilyen kozeledesre. Ha en csabitok, mindig oszinten csinalom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_913420
    Torolt_felhasznalo_913420
    2002. július 28. 11:092.
    . . . a csabito felelossege nagy. O maga is puskaporos hordon ul. A legveszelyesebbel jatszik: az emberi erzelemmel. Emiatt jo emberismeronek kell lennie. Nem mindig mondhat igazat, mert az o tortenete nem arrol szol ami van, hanem arra figyel, ahogy hat. Csak akkor sikeres, ha belead apait-anyait. Kellemes, enyhen ramenos, de finom. Neki az odaadas kell, amiben mar alig van jelen az ellenszegules lehetosege. Amde az odaadas veszelye abban all, hogy tulsagosan elmerulhet a megsemmisulesben. Hiszen csak igy van ertelme. Ezaltal tokeletes. (Az oszinteseg kedveert megjegyzem, a topic cimet kolcsonvettem egy nagy elmetol, Soren Kierkegaard mar egyszer megirta a csabito naplojat. De ne aggodjunk, az epigonoknak is jo elet jutott. ) Kedves csabitok es elcsabitottak, varom a hozza szolasokat!
    előzmény:
    Garp (1)
     

Címlap

top