Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 januári babák!!!!

re
re
Létrehozva: 2005. Április 18. 12:10
Azt hiszem, terhes vagyok... :-). A kalkulátor szerint jan. 1-én jön a baba. Mivel nem volt még ilyen topic, remélem, nem baj, ha indítottam egyet.
  1. 2007. június 5. 12:1636801.

    Érdekes, hogy ezek a gyerekek mit ki nem találnak, Domcsi nálam múltkor a növények földjének tetején lévő agyaggolyókat kezdte el rágcsálni.

    A nyári talinál Siófokról volt szó, és ha jól emlékszem, Arwen ajánlotta fel, hogy megszervezi. (Tényleg, Panka merre vagytok?)

    előzmény:
    blueme (36800)
    2007-06-05  11:59
  2. 2007. június 5. 11:5936800.
    Sziasztok!

    Réka, nagyon köszönöm a babaszobás tippeket, konkrétan ugyan még nem találtam cipőt, de láttam már egész jó eladókat, úgyhogy biztos menni fog!
    Mikor lesz a fórumos tali? Te szervezel mindent? Hihetetlen csaj vagy, hogy elbírsz ennyi mindennel !

    Mtike, hát én is csak ámultam a képeken, ez nagyon tuti. Na itt a jó vállalkozási ötlet, hogy mit kell létrehozni

    Lovernice, régebben rendszeresen tettem fel képeket, amiken Jázmin kikente magát, pl. popsikrémmel. Ha megtalálom, felteszem, szerintem mindenhol vannak ilyen malőrök. Reméljük mindig időben közbe tudunk lépni, hogy baj ne legyen ezekből

    Janette21, jó hogy jöttél és várjuk a fotókat! Merre költöztetek?

    Marosanikó, Neked is üdv! Bennem is ott motoszkált a gondolat, hogy mennyire hasonlítanak a fiúk! S drukkolok nagyon

    Csucsu, szóval itt jártatok a közelben? Én is megyek jövő héten előadásra, letudom a kötelező éves továbbképzést..
    Örülök, hogy jól vagytok és ez valóban klassz időzítés, hogy kapsz egy kis plusz segítséget!

    Sün, jól sikerült a körutazás?

    Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_503066
    Torolt_felhasznalo_503066
    2007. június 4. 22:5236799.

    Lovernice: Ezek tök jó emlékek lesznek később. CSak nevetni fogsz rajtuk. A fiam már fegyelmezve van ilyen téren, alányommal még sok ilyen baleset volt, és midnig az első az volt, hogy rohantam a fényképezőgéphez, a többinek már úgyis mindegy. Aztán nőnek, és egyre rosszabb lesz a helyzet, ma kakival kent ki mindent, pedig elmondása szerint először csak a nyomokat akarta eltüntetni, egy rosszul sikerült fenéktörlés után. Na ez volt az az eset, amikor először nem a f.gépért szaladtam, hanem a kád fölé. Mindezt a legszebb déli álmomból felkeltve. De a tegnap reggeli papírvágás is szerencse, hogy balesetmentes volt. Szóval midnig van mit tanulnom, hogy nem elég egy keryítéssel elzárt konyha fiókjába rejteni az ollót, és elpakolni minden létező papírdarabot a színről. Egy gyereket sosem lehet lebecsülni. Azt tudta, hogy az ollót hol tartjuk, hát fellépő és egyébbel kiügyeskedte az ollót, talált a pelenkázó szekrény mélyén egy még cimkés fürdőjátékot, és nekiállt vagdosni, míg mi szülők a vas. reggeli lustálkodást élveztük. A kicsi nyugiban itta a tápszert egy szobával arébb, a nagy meg elvileg pizsamáról átöltözött a kikészített ruhájába. Szerencsére megúsztuk az érfelvágást, pedig még elég bénán vág egyedül, csak az egyik ujján látszik, hogy beleszaladt az olló hegye. De legalább nem panaszkodott.

    Tarzánia: Természetesen mi a Tártában lévőben voltunk. Alacsny-Tátra, Chopok lábánál Tále nevű helységben. Síelők biztosan ismerik Tále nevét. A hotel és a sípályák között az utóbbi években szépen rendbetették a hatalmas területet, épült egy óriási golfpálya is, mert világbajnokságot akartak rendezni, de nem tudom, hogy végül megkapták-e a jogot, ill. hogy már megrendezték-e. De hallottam már ilyen helyeket, pl. Szlovániában és Ausztriában, no meg még általános iskolásan az NDK-ban, Meissenben is voltam egy hasonlón, csak az sokkal kisebb területen volt. Mo.-on még soha nem voltam, de állítólag a Mecsekben van egy hasonló, Mecsekextrém néven. És a szomszédunk a hétvégén az Úttörővasútról látott hasonlót CSillebércen. És az még elég közel is van, szóval annak hamarosan utánajárok. Általában nem szokott lenni gyerekpálya, aminek pedig nagyon örültem, mert melyik gyerek nem szeretne felmenni a magasba, ahol a szülei mászkának. Jó volt, hogy így őket is le lehetett kötni, pedig félve kérdeztem meg, hogy ilyen kicsik mehetnek-e, mivel a haverék kislánya sincs még 3 éves. Azóta Laura minden motoros és biciklis láttán megjegyzi, hogy sisakban vannak. Lagalább nem lesz gond, ha kerékpárizni kezdene, hogy ő olyat nem akar a fejére. (Mondjuk nem fenyeget a veszély, hogy nagy kedve lenne biciklizni, 2,5 évesen kezdte érdekelni a motorozás, csak mert ha Ádám azon megy, akkor nehogy már ő ne, és még sehol sem érdekli a bicikli.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150876 (36798)
    2007-06-04  21:43
  4. Torolt_felhasznalo_150876
    Torolt_felhasznalo_150876
    2007. június 4. 21:4336798.

    Sziasztok!

    MTike: nagyon jó helyen kirándultatok, jók a képek, engem is érdekelne hol van ez.

    Kislányom ma reggel megint alkított, bár az én hibám volt, hogy a kiságyból elérte a sampont, mert az egész lepedőjét, takaróját, ruháját bekente vele, egy nagy flakonos sampont majdnem teljesen kinyomott.

    Nemrég ugyan ezt eljátszotta a popsikrémmel, előtte bontottam fel, tehát tele volt, lefektettem délután aludni, negyed óra múlva hallom, hogy "beszél", benézek, hát a tégely krémet teljesen kikente, de annyira, hogy már egy popsikenésnyi sem maradt. Szépen, mint este mikor fürdik és keni a hasát, hát bekrémezte a hasát, lábát, arcát, a hiba, csak az volt, hogy ruha is volt rajta, szóval miután már a ruha tocsogott a krémtől folytatta a lepedővel és a kiságy rácsaival.  

    Janette21: örülök, hogy te is jelentkeztél, összefoglalót sajnos nem tudok mondani, most én is pár hónapot kihagytam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503066 (36796)
    2007-06-04  14:03
  5. 2007. június 4. 21:2536797.
    Mtike, hol van ez heylileg? Teljesen felcsigáztál.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503066 (36796)
    2007-06-04  14:03
  6. Torolt_felhasznalo_503066
    Torolt_felhasznalo_503066
    2007. június 4. 14:0336796.
    Nagy eszemmel a képeket lehagytam. Szóval, Laura Tarzániában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503066 (36794)
    2007-06-04  00:00
  7. Torolt_felhasznalo_626103
    Torolt_felhasznalo_626103
    2007. június 4. 10:3636795.

    Sziasztok kedveskéim!

    Én már vagy 2000 éve nem jártam itt, de most gondoltam írok nektek egy pár sort.

    Remélem minden gyerkőc és anyuka&apuka szuperül van!

    Velünk minden szuper! Túl vagyunk egy költözésen és egy autócserén. Ezek elég húzósan zajlottak, de mostmár minden oké!

    Lara lánykánk jövő héten csütörtökön lesz 17 hónapos és egy nagyon okos zsivány kiscsajszi! Sajnos képet most nem tudok róla mellékelni, de ha legközelebb erre járok, akkor rakok majd fel azt is.

    Kicsit visszaolvasgatok, gyűjtök egy-két infót mi történt veletek mióta nem jártam itt. Akinek van kedve mesélhet is nekem, nagyon szívesen fogadom!

    Pusszantás kedveskéim!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_503066
    Torolt_felhasznalo_503066
    2007. június 4. 00:0036794.

    Blume: Nem is emlékeztem, hogy arról tettem fel képet, de akár csukott, akár felnyitott állapotben van, tényleg felmászik a zongorára is, folyton le kell parancsolni onnan is. De ha már hegymászás teszek fel pár képet a lassan 3 éves lányomról, aki persze azt akarta csinálni, amit mi fent a magasban. Még szerrencse, hogy volt gyerekpálya.

    J.Virág: Újonnan én sem vettem volna meg, ha nem találtam volna erre a neten, akkor idén csak egy kétüléses rönkhinta lett volna, és jövő nyáron egy házikó. Így most a házikó csúszik valszeg 2 évet, mert még jövőre elég lesz nekik a torony. Meg azóta már ott tartok, hogy a házikót lehet, hogy még mi is össze tudnánk eszkábálni.

    Ez a reptér nekem is nagyon tetszik, bár tőleünk egy kicsit messze van, de ha anyuéknál vagyunk, akkor...

    CSucsu: lesz még egy ilyen jó a ruha érzésed, mikor a eplust lecseréli a lány bugyira, és jó lesz az összes előző évi rövidnadrág.

    Marosanikó: tényleg nagyon haszonlítanak a gyerek. Ahogy nő Ádám, egyre jobban összenőnek. Szerintem azért anyósom és apósom a két arc, de férjem szülei nagyon hasonlítank egymásra. Néézték már ikreknek őket, a 9cm különbség dacára. De ha felveszem Ádámot a karom, akkor tényleg nem látszik a mozgásbeli különbség sem. Legutóbb most kedden az orvosiban kérdezett rá egy anyuka, hogy ikrek-e.

    Mindenki: Van vmi fejlemény 1,5 éves, vagy ahogy nevezzük, nyári tali ügyben?

    előzmény:
    blueme (36787)
    2007-05-31  21:21
  9. 2007. június 3. 15:0836793.

    Sziasztok!!   

    Jó régen voltam, pedig nagyon hiányoztok ám!!! Visszaolvasgattam, mert mind nem győzöm, de látom, hogy egyre több a kismama!!!    Ez nagyon klassz!!   ...én is várom, hogy ismét pocakosodjak!!   

    J.Virág Nagyon szupi a játszi!!!! Igazi gyerekparadicsom a házatok!!! A mi épülő társasházunknál is kész a kis játszi, de a mérete jóval kisebb mint a tiétek!! De legalább van, amit csak mi használhatunk ott lakók!!! ...hány hetes kismama is vagy???  bocs, de már olyan régen beszéltünk... Nagyon szép a házatok színe is!!! A csajok, meg igazán tündériek!! A kisebbik tiszta apja!!! 

    Mtike ...a ti játszitok is szupi!!!  ...és hallod, teljesen azt hittem a párkányon ülős képeknél, hogy a kislányodat látom, aztán nem is!! Marhára hasonlítanak a gyerekek!! ...legalábbis így képen...mások is mondták már?? Vagy én látom rosszul?? ...mert az én fiaimat sokan leikrezik, pedig szerintem teljesen mások!! 

    csuccsu, barab, blueme, luczazs, anyanyul, csillana, biazsu, ...és a többiek, gyönyörűek a gyerkőcök, nem lehet eleget nézegetni őket!!

    Mi jól vagyunk, fiúk nőnek mint a gomba!! Sokat csavargunk, jövünk megyünk, élvezzük a jó időt, a hosszú nappalokat!!!

     

    előzmény:
    J.Virág (36788)
    2007-06-01  05:58
  10. 2007. június 2. 21:1136792.

     

    Sziasztok!    

    Én is bejelentkezem, mint elveszett bárány!  

    Az utóbbi hetek elég rohangálósak voltak, szerencsére a szó jó értelmében. Múlt héten apának továbbképzése volt Pécsett és elkísértük, ma meg egy kecskeméti konferenciáról jöttünk éppen haza.

    Fló tündéri (továbbra is elfogult vagyok a csajszival kapcs.   ), még mindig nem beszél - bár a tiktak, baba, gye(re), aje(add ide) ké(rem szépen) foszlányok már egészen nagy arányban érthetők, viszont szintén mozgógép, mint itt többen, ő is próbálgatja a határait feszegetni, ami nem is zavarna, de olyan visítást rendez, ha nem az történik, amit ő szeretne, hogy az embernek beleszakad a dobhártyája!  

    Tökipocakról nem tudok újat mondani, rendben vagyunk, 11-én megyünk uh-ra, már nagyon kíváncsi vagyok rá!!! 

    Nem tudom írtam-e már, költözünk abba a házba, ahol anyu lakása is van, ráadásul anyu elmegy nyugdíjba pár nap múlva, hihetelen nagy segítség lesz nekem, ha töki megszületik! És lesz egy évünk megtalálni álmaink házát.

    A cipőméretünk még 20-as, de már van 21-es cipője is. Ruhaméretben mostanában váltjuk a 74-est 80-asra. Szerencsére elég sokáig hord minden méretet! Ráadásul elővettem a tavalyi nyári rucijait és egy csomó még jó rá! (Igaz, van amit már csak haspólónak tud használni...  )

    Na mostmár eldugulok, pusszancs nektek!

    Tim és Fló

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. június 1. 21:4936791.
    Barab, nem tudom, hogy ki mondta, de mi ahányszor voltunk F1-en a kilátó mindíg nyitva volt..... viszont az F2-őn sokszor be van zárva
    Majd a jövő héten lecsekkoljuk mi is, amennyiben nem lesz hőség
    előzmény:
    barab (36790)
    2007-06-01  21:23
  12. 2007. június 1. 21:2336790.
    Sziasztok!
    Régóta terveztük, hogy kimegyünk mi is a reptérre, tegnap megvalósítottuk. De Feri1-en amióta felújították, nem nyitott a kilátó biztonsági okokból-állítólag. Átmentünk Feri2-re, ahol az indulási oldal technikai okok miatt zárva volt, érkezési oldalon pedig a leszálló gépeket csak szemből látni. Milánt nem kötötte le, pedig még az Állatkertben is nézte a repülőket, amint a hangjukat hallotta. Mindezt azért írom, hogy ha valaki kimenne, érdeklődjön előtte. Azonkivül a parkolás fél óráig 280Ft, fél óra és egy óra várakozás ára 350Ft, a kilátó felnőtteknek pedig 300 Ft.
    Az Állatkertet viszont nagyon élveztük, és jó kis árnyékos játszóteret is találtunk.
    Kellemes hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. június 1. 08:5836789.
    Sziasztok!
    Köszönöm, az érdeklődést, mi megvagyunk ám, csak a futkosás miatt olvasó üzemmódban vagyok mostanság Jól vagyunk, Gabi szépen fejlődik, okosodik Hintázás közben énekli, hogy ííííííííííííííííTA pajíííííííííííííííííTA meg hasonló fincsiségek, olyan cuki. Dehát gondolom, mindenki így van a csemetéjével
    Ma megyünk végre látogatni a barátokat. Dunaújvárossal nyitunk, aztán holnap-holnapután Balatonboglár. Már nagyon vártam, mert azért hiányoznak a haverok....Itt, Egerben nemigen maradt régi jó cimbora....
    EGyébként azon fáradozunk, hogy eladjuk a házat de nagyon nehéz
    Cipőt, ruhát én is sokszor veszek a Babaszobán, tényleg olcsóbb minden. Én mondjuk használt ruhát is szoktam venni, de az újak is jóval olcsóbbak, mint a boltban. A Prince Olvier bodykat újonnan pl. 1000 ft körül veszem
    Mennem kell pakolászni, mert tíz körül indulnunk kéne...
    Puszi mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. június 1. 05:5836788.
    Sziasztok!

    Rita, az a lényeg, hogy a babával minden rendben van. Azért megjegyzem, hog az is jó kis orvos, aki nem mutatja meg a babát és még a monitort is úgy fordítja, hogy az anyuka ne lássa
    Én biztos szóvá tettem volna

    Blueme, rendszerint a babszobán veszem a cipőket, nem tudom,hogy ők honnan szerzik be, de még a bolti ár felénél is olcsóbban lehet hozzájutni, amikor éppen lehet
    pl. ez:
    http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=207939
    vagy ez egy kicsit drágább (400froncsival, de nagyobb a választék):
    http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=207172
    még ezt is találtam:
    http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=208164

    Valószínűleg ugyanaz a forrás, csak ki tud többet beraktározni... viszont ez engem nem izgat, az annál jobban, hogy nem kell 7-10ezer forintot kiadnom egy gyerekcipőért, főleg, hogy Pannus 1hónap alatt kinőtte a szandiját, amit, amikor vettem még jóval nagyobb volt rá
    Julcsi tavaly májusban 21-essel kezdett, szptemberben már 24-es volt a lába.
    Ki bírja ezt anyagilag?

    Mtike nagyon szupi a játszóteretek, eredetileg ilyesmit szerettem volna én is, de az teljesen megfizethetetlennek bizonyult, használtan meg nem találtam

    Megyek, kedvesem csinált egy bögre
    előzmény:
    blueme (36787)
    2007-05-31  21:21
  15. 2007. május 31. 21:2136787.
    Sziasztok!

    Csajok, ha ennyire tetszik mindenkinek a repülő nézegetés, lehet oda kéne szervezni a talit (na jó, ezt én sem gondoltam komolyan..)

    Rita, azért a lényeg, hogy jól vagytok, minden rendben, a baba neme meg majd kiderül, ha mást nem, hát 22 hét múlva! A nevekkel hamar meglettetek, mondtam én , hogy jön majd az ihlet

    Cherish, Luczazs, nagyon jó, hogy felbukkantatok, csak így tovább
    Zsu, nálunk is ugyanez van a cipővel, csak azt lehet felvenni, amit Jázmin kiválaszt. Nem gondoltam, hogy ilyen korán jön az önállósodás..

    Réka, azon felül, hogy netről veszed a cipőket, konkrétan honnét? Mert postástól annyi pénzért valóban nagyon jó vásárt csináltál

    Lovernice, nálunk Jázmin még csak huszas szandit használ. Bár ő amúgy is a kisebb súlyúak közé tartozik.. pasi fronton még annyira frissek a dolgok, hogy nem volt közös találkozás, bár az az igazság, hogy inkább az mérvadó, hogy egy pasi miként reagál, mert Jázmin éppen abban az időszakában van, hogy bárkinek integet, bárkihez odamegy..

    Mtike, nagyon klassz a Ti játszóteretek is, ügyesen vásároltatok!
    A fiad le sem tagadhatná, hogy hegyekbe jár, ahogy a bútorokon mászik, nem semmi.. bár emlékszem, anno nagyon hamar meghódította a zongorát is (remélem jól emlékszem s róla volt a fotó )

    No elköszönök, vonz az ágy..
    Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. május 31. 20:5536786.

    Sajnos csak most tudok jelentkezni, mert ma volt a társasági adó bevallások határideje, szóval volt munkám dögivel, valamivel 7 után vittem vissz Óvárra az Erzsit, holnap még jön, de már nem lesz annyi a meló. Ráadásul ma kétszer is vissza kellett mennünk Óvárra, és nem vihettem magammal Domcsit, aki persze sírt rendesen, sőt inkább zokogott. Annyira sajnáltam szegényt, de szerencsére elég hamar sikerül megvigasztalni. De azért a mai nap szinte alig látott, most is csak annyi időre ültem ide a géphez, amíg nektek írok.

    Domcsi amúgy hangutánzó lett, remekül utánozza apa motorjának zúgását, a vonatot, az autót, de a kedvenc továbbra is a traktor

    Picurival minden rendben, habár tegnap 9-től 1-ig ott ültem a kórházban, és az Ultrahangra vártam. Ráadásul tiszta huzatban ültem végig a 4 órát. Végül aztán még képet is elfelejtettem kérni, még a pici babát sem láthattam, mert a doki felé volt fordítva a monitor De a lényeg, hogy a babócival minden rendben van, korának megfelelő, minden ott van elvileg, ahol kell lennie, de persze a nemét azt ilyenkor még az itteni doki még csak saccolni sem saccolja meg....

    Végül is mindegy, hogy mi lesz, habár egy icuripicurival jobban szeretnénk kislányt. Már megvannak a nevek is, eddig csak a fiúnév volt a tuti, a Bence, de most már lánynevünk is van: Katica. Olyan jól hangzik, hogy Bíró Katica.

    És valószínű, hogy októberben bébibumm lesz, mert az ismeretségi körömben legalább 10 kismami van, mind 18 hetes körüliek.

    Na megyek, pótolom a kisfiammal való törödés hiányát.

    Puszi mindenkinek

    Rita, Domcsi, és az ifjabbik Bíróbaba 18+ 

    előzmény:
    Cherish2 (36785)
    2007-05-31  18:41
  17. 2007. május 31. 18:4136785.
    Sziasztok
    Háát, én is rég jártam már errefelé, a játszóterezés, garden partyk mennek mindig. Van hová mennünk bőven. Ehhez a repülőgép nézegetéshez, mi is kedvet kaptunk.
    Vivien is már szinte mindent megért, megteszi amit kérek tőle-kivéve amikor nem Nagyon jó megfigyelő, mindent utánozni próbál, olyan kis édes. Teljesen jól beszél magyarul, csak nem mindig értem. De tényleg ha telefonon át hallják, akkor tényleg úgy hallják, hogy folyékonyan beszél. Pedig korántsem De mindig próbálja ismételni amit mondok, általában az első szótagot mondja. Mondja mostanában, hogy kágé (káv&eacute, na ké(sz)! anya=agi, anyi,néha anya is sikerül.
    És mászik fel mindenhová, mint egy kismajom. A kis labdákat ő is nagyon imádja, játszótéren szereti a homokozót, hintázást, csúszdázást úgy mint a többi kis lurkó! A motorral még nem nagyon tud mit kezdeni, áll mellette húzogatja, tekergeti a kormányt, de rendeltetésszerüen még nem használja. Néhány lépéssel gurította csak magát, eddig. Mindig elakad a saját kis lábától. Cipőjét és zokniját tudja hova kell húzni, de még nem sikerül neki. A sapkával is próbálkozik. Szandija most 22-es, de legközelebb már nagyobbat kell vennem, mert nagyon közel van a lábujja a végéhez.
    Hisztivel is úgy van mint a nagyátlag Toporzékol, ledobja magát és várja a hatást. Szerencsére hamar lecsillapodik, könnyen el tudom terelni a figyelmét.
    Foga még mindig csak 4 db van, de már látszik kettő,felül, hamarosan előbújik.
    Na rólunk ennyi elég, mert még lelőttök!!
    Minden kismamának sok boldogságot kívánok a babaváráshoz, kellemes játszóterezést a nagyoknak. Strandolással hogy álltok, volt már valaki?
    blueme. sok sikert a párkereséshez!! Betegeskedőknek jobbulást!!
    MIndenki gyerkőce nagyon ügyes és gyorsan fejlődik!!

    Most mennem kell, mert zokon vette a kiscsaj, hogy nem vele foglalkozok!!
    Szép estét mindenkinek!!
    C+V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. május 31. 13:3536784.
    Sziasztok!

    Mióta játszóterünk van és ugye saját homokozó, nem lehet a csajokat berángatni. Már az egész kertet belakták

    Én legtöbbször netről veszem a gyerekek cipőjét, mert jóval kedvezőbb áron jutok hozzá, mint bármelyik cipőboltban. Pannusnak pl. ma jött meg a Superfit szandija 4000forintért postával.

    Igaz sokszor magamnak is online veszek cipőt, különben lehet, hogy már mezítláb járnék, mert nincs időm boltokba járni, kivétel persze a kaja.

    Lesz megint börze, jövő hét végén, majd ott is körbenézek, mert kellene 1-2kismama cucc, meg sosem tudom kihagyni, hogy ne vegyek a lányoknak is rucikat

    Pannus ma már magától ment fel a toronyba, lefelé csuszizik, így már nincs rám szükség odakint. Az egyik szemem azért mindíg rajtuk tartom.

    Flajar, hogy vagy?

    Olyan jó nézegetni a képeket.

    Most szervezem Julcsiék szülinapi buliját, így tudom, hogy Amaryllék jól vannak, mert gyerekei hónapra pontosan egyidősek az enyémeivel.
    Azért jó lenne tudni, hogy mi van az eltűntekkel, Mityupityu, Utidóra, Csuccsu, arwen, Bocila, Jenci és a többiek, Sün, a teljesség nélkül, mert jó sokan voltunk, vagyunk(mert sokan azért biztos olvasnak )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_150876
    Torolt_felhasznalo_150876
    2007. május 31. 12:5136783.

    luczazs:Gratulálok a járáshoz!

    Nagyon csinos Lili a rózsaszín szerelésben! Jó lehetett a szandálos sztori, nálunk egyenlőre még ruhához nincs ragaszkodás. Labda szintén sláger, nekünk is több van, a játszón is reklamál ha valaki elveszi tőle.

    Hányas a gyerekek lába?

    Kiara most növi ki a 22-es szandiját, hónap elején már újat is kell venni neki.

    Rita, mi volt az UH-on?

    Mtike: a kanapét lehet, hogy nekünk is be kéne fordítani, mert Kiara kedbenc elfoglaltsága, hogy feláll rá.

    blueme: drukkolok, hogy a pasi bejöjjön, Jázmin, hogy fogadja, vagy ott még nem tartotok, hogy összeismerkedjenek?

    előzmény:
    luczazs (36782)
    2007-05-31  12:03
  20. 2007. május 31. 12:0336782.

    Ja, a babakocsiba nem hajlandó beülni, úgyhogy messzire nem igazán tudok menni vele. Teszek fel pár képet.

    Még eszembe jutott a szandál vásárlás sztorija: amikor a nyári kalapját vettük, akkor azt csinálta Lili, hogy feltettük a fejére egy rózsaszín virágosat és nem hagyta levenni többet, azt kellett megvenni. Most ugyanez játszódott le a szandál vásárlásakor, de nekem nem esett le első pillanatban, hogy mi is a helyzet. Az történt ugyanis, hogy rápróbáltunk egy kis rózsaszínt, aztán próbáltunk volna egy következőt, de nem hagyta a lábára húzni, ordított torka szakadtából, lökte ki magát az apukája öléből, szóval hiszti volt rendesen. Mindaddig, míg rá nem jöttünk, hogy a rózsaszínt akarja! Ráadtuk, elhallgatott, abban jött ki a boltból... Szerencsére mindenben megfelelt, nem volt gond, hogy azt vegyük meg.

    Zsu

    előzmény:
    luczazs (36781)
    2007-05-31  11:52
  21. 2007. május 31. 11:5236781.

    Sziasztok Lányok!

    Én sem írtam már régóta... Elég nehéz napjaink vannak. Azért majdnem minden nap próbálom elolvasni a termést.

    Lili még mindig nem eszik, most tényleg semmit! Csak tápszer és tej. Néha rágogat egy kis almát vagy kiflit, kekszet, néhány kiskanál joghurt, ennyi. Ti is úgy tudjátok, hogy napi fél liternél nem ajánlott több tejet adni a gyerkőcöknek? Én így emlékszem valahonnan, ezért a többi étkezés az tápszer. Most 16 foga van, de több helyen is be van pirosodva, úgyhogy útban van a többi is.

    Imád motorozni, most már egyre ügyesebb/bátrabb is. Ja, és nagy áttörés történt: kb. 1,5-2 hónapja tud egyedül lépegetni, de nagyrészt mászásban közlekedett eddig. Most kb. egy hete egyedül megy! Már a fűben és a betonon is nemcsak a szobában. Nagyon édi, ahogy eltolja a kezem, amikor segíteni próbálok neki.

    Lili nagyon akaratos kislány, ragaszkodik mindenhez,amit kigondol. Ennek ellenére szépen meg lehet vele beszéni mindent, kivéve ha fáj a foga, mert akkor irtóra nyűgös, sírós, türelmetlen. Sajnos nagyon megviseli a fogzás, pedig már sokmindent kipróbáltunk.

    Imádja a Micimackót nézni, ezen kívül más mese valamiért nem érdekli.

    Mondja, hogy anya, apa, labda, Lili és jópár hangutánzó szót. Ja, igen, a labda a kedvence, jópár van már belőle.

    Nagyon jók az otthoni  játszóterek!

    Flajar:könnyű szülést kívánok, már igazán közeledik! A többi kismamának is üdvözlet!

    Irtóra nagyfiúsak/nagylányosak már a gyerkőcök!

    Zsu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503066 (36780)
    2007-05-31  09:20
  22. Torolt_felhasznalo_503066
    Torolt_felhasznalo_503066
    2007. május 31. 09:2036780.

    A szokásos elütéseim mellett írtam egy bakit is. Ádámnak nem 11, hanem 15 foga van már nagyon rég óta. Így talán érthetőbb a problémám, hogy ennyivel miért nem rág még midnig rendesen. Talán kényelmes ebben is, minek, ha a gyomor így is bírja.

    Ma reggel nem csak a homlokát tartotta nekem, hanem mondta: "puű". Eddig még sosem mondta ki a puszi szót. Imádom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_503066
    Torolt_felhasznalo_503066
    2007. május 30. 15:2936779.
    még pár régebbi kép, többek között a Vasúttörténeti Parkból
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_503066
    Torolt_felhasznalo_503066
    2007. május 30. 15:1336778.

    Sziasztok! Én is egy elveszett bárány vagyok, és nem is ígérem, hogy gyakran fogok jönni. Jó idő=kert, angol, házimunka, a levegő meg az én erőmet is kiveszi. Lemaradásom van a fénképrendezés terén is, Ádámomról még egyetlen kép sincs előhivatva. Szóval se visszaolvasás, se irogatás. Azért néha benézek, hogy haladnak a kismamáink, már alig várom Flajar Lilijének kistesóját, és aztán a többiekét, gratulálok a rengeteg új kismamának! És várom a fejleményeket a nyári talival kapcsolatban, ha lesz, arra feltétlen elmegyünk, jó lenne minél előbb tudni az időpontot, nehogy azon betegek legyünk, előtte karanténban tartom a gyerekeket, mert emiatt az agyévesről is lemaradtunk.

    Látom aki teheti, játszóterezik, vagy a kertbe szerezbe mászókákat. Mi is vettünk használtan egy rönkjátszóteret, Tatáról hozattuk ide, és így még egész megfizethető volt. No meg 2 gyerekre vetítve jobb az arány. Az össz családi nyaralásunk most volt ebben a 3 napban, naná hogy a Tátrába mentünk, csak most épp az Alacsonyba.

    Ádám továbbra is a legtündéribb családtag, jól eljátszik egyedül, de már eltanulta a nővére hiszitjét, és visszadja a lökdösődést, verekedést, szóval jól fog érvényesülni ősszel a bölcsiben. 83cm, 10,6kg, már nem olyan falánk, de továbbra is jó evő. Régóta 11 foga van, átalussza az éjszakát este 8-tól reggel 6- fél7-ig. Hihetetlenül gyorsan szalad és motorozik. öltözni ő sem öltözik, néha próbál zoknit húzni, de egyetlen ujjára sem tudja feltenni. Egyre értelmesebben beszél, de nem teljes szavakat, mint annak idején a lányom, hanem csak a szótagokat mondja. Már nem csak az első, egyre gyakrabban a második szótagot is. Komplet 3-4 szavas mondatokban beszélt, de minden szó csak 1-2 szótagos, szóval bajlódok a megértésével, ha nincs szituáció. REttentő kifejező lett minden szava, mozdulata. Nagyon anyás, bújós, játék közben is egyszer csak feláll hozzámszalad és tartja a homlokát, hogy adjak puszit. Aztán mintha semmi nem történt volna, visszamegy játszani. Ez nekem nagyon új, a lányom soha nem csinált ilyet. Séta közben még midnig nehéz az adott irányba terelni, de rettentő kitartóan gyalogol. Utálja a csokoládét, és általában minden édes dolgot, ezzel is szerencsém van, de egy hete már nem tudtam megállítani, elvette a nővére eprét, és azóta üvölt ha nem kaphat, nem tudom, hogy lehet megtiltani neki vmit, amit a nővére kaphat már, de ő még nem, ha egyszer mással lekenyerezni nem lehet, hogy ne kérje. Cseresznyét, meggyet is adok már neki, mert azért is üvölt, de nem rágja szét rendesen, és az eddigi napi egy széklete 3-ra sűrűsödik tőle.

    Hát itt tartunk. Ovi/bölcsi még mindig nem tisztázott, talán a jövő hétre már mindenhovvét meglesznek az eredmények. Próbálok pár képet feltenni, legalább lássátok, hogy tényleg élünk még.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. május 30. 11:2036777.
    Sziasztok!

    Na én sem értem már ide utána, mert msn-en kicsit besűrűsödött az esti program

    Rita, kíváncsian várjuk a fejleményeket!!

    Lovernice, köszi a drukkot, az igazat megvallva most éppen van egy egész esélyes pasi, de tanulva az előző pechsorozatból, egyelőre nem akarom szétkörtülni, nehogy elkiabáljam
    Amiket írtál beszéd és tevékenység téren, szinte leírhattam volna én is Jázminról

    Réka, nagyon klassz a játszótér s a ház is szép lesz. Nekem is ilyesmi szín az elképzelésem, ha egyszer oda sikerül jutni, hogy kívülről is meg tudom csináltatni a házat.

    Jó ötletet adtatok ezzel a jármű nézegetéssel, repülő ugyan nincs (vagyis nézhető, mert reptér azért akad) de vasút nincs is messze. Meg éppen a hétvégén lesz történelmi kerékpár kiállítás.. bár nem is tudom, amit itthon művel a biciklikkel Jázmin, lehet jobb, ha elkerüljük messzire a muzeális darabokat

    Nem tudom, mikor érek ide legközelebb, ezért már most szeretnék névnapi köszöntőt írni, hiszen itt sorakoznak egymás után:
    Angéla, Tünde és Anita is. Boldog névnapot minden most ünneplőnek!

    Szép napot, Szilvi és JÁzmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150876 (36776)
    2007-05-30  08:59
  26. Torolt_felhasznalo_150876
    Torolt_felhasznalo_150876
    2007. május 30. 08:5936776.
    Szia, megy a drukk az UH-hoz! 
    előzmény:
    birozsoltn (36775)
    2007-05-30  08:20
  27. 2007. május 30. 08:2036775.

    csak gyorsan bepótoltam az elmaradt hozzászólások visszaolvasását, ma megyek 18 hetesre, megpróbálom megtudakolni, hogy milyen nemű lesz, hátha

    Persze a legfontosabb az, hogy egészséges legyen

    Majd mesélek

    Puszi.

    Rita18+

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150876 (36774)
    2007-05-29  22:02
  28. Torolt_felhasznalo_150876
    Torolt_felhasznalo_150876
    2007. május 29. 22:0236774.

    Sziasztok, újra itt!

    150 hozzászólást már visszaolvastam, látom sok minden történt. Gratulálok az újdonsült kismamáknak: Rita, Simisznek, Diversenek és Petrónak!

    Flajar te meg már nemsokára szülsz is, nagyon jó lehet.

    Mi is rajta vagyunk elég rég óta a babaprojekten, de eddig sajnos sikertelenül. Én is azt szerettem volna ha 1,5-2 év lesz közöttük, hát ez már nem jön össze 

    Marosanikó: nagyon sajnálom ami veletek történt, az indított fórumodat is olvastam a szülésig és agyon zokogtam magam, nem is tudom mit lehet ilyenkor írni. Azt kívánom, hogy legyen még egy egészséges babátok!

    Tomihusi: nagyon sajnálom, hogy ilyen sok betegségen estek át és remélem mind el fog múlni. Te lelkileg, hogy vagy, gondolom most ezek miatt elég rosszul, de különben  hogy vagy, nincs valami lelki problémád? Én azt tanultam, hogy hát éves korig a gyerek akkor lesz beteg, ha az anyának van valami problémája. Azt látom, írtad, hogy a párkapcsolatoddal minden rendben, nincs valami más probléma? Mielöbbi gyógyulást!

    Blueme: sok sikert a randikhoz, biztos megtalálod a párod.

    Most, hogy nézegettem a képeket, hihetetlen milyen nagyok már a gyerekek és milyen ügyesek, Flajar mindig elcsodálkozom, milyen ügyes Lili, de emlékszem már egész kicsinek nagyon jó volt a kézügyessége.

    Kicsit magunkról: hisztéria az nálunk is van, ha valami nem úgy történik ahogy Kiara kigondolja, akkor toporzékol, csapko, ordít. Hihetetlenül rossz, minden percben azon töri a fejét, hogy milyen rosszaságot csinljon. Beszélni még nem sok mindent tud, ezeket mondja: annnya, olyan parancsolóan tudja mondani, hogy ebben benne van az is, hogy most azonnal, de rögtön. Mondja még, hogy apa, mamma, vau vau, ha valamit odaad akkor tetty, ez a tessék akar lenni, és legújjabban azt, hogy gyeje ez a gyere, a kakát is, úgy hogy koka, de sosem akkor, mikor van is a pelusban. Naponta kétszer megyünk játszóterezni, de mostanában ha megunja odamegy a kocsijához elkezdi tolni és mindenkinek integet és mondja, hogy pá-pá. Többször is visszafordul és integet mindenkinek.

    Mindent megért, néha hihetetlen miket ért, nagyon segítőkész, bár gondolom ez el fog múlni. Akárki megjö hozza oda a papucsát, ha levesszük akkor is rögtön hozza utánunk. Mikor mondom neki, hogy visszük ki a fürdővizét, már rohan is a fürdőbe és hozza a vödröt, hogy beleöntsem. Játszón is segít összeszedni a homokozóit és pakolja őket a szatyorba.

    Szerencsére evéileg nincs semmi gondunk, mindent szeret és jó étvágy is van. Szerencsére sohasem beteg.

    Látom írtátok többen, hogy vetkőzik, öltözik a gyerek, nálunk még ilyen nincs, legfeljebb a zokniját próbálja, de azt sem tudja még, viszont fürdésnél keni magát a fürdőkrémmel, pelenkázásnál meg törli magát a kendővel, ja és fésülködik.

    Egyenlőre ennyit rólunk, ezentúl megpróbálok sűrübben jönni.

    Jó éjt mindenkinek! 

    előzmény:
    blueme (36773)
    2007-05-29  21:01
  29. 2007. május 29. 21:0136773.
    Lovernice, hol kezdted a visszaolvasást?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150876 (36772)
    2007-05-29  14:11
  30. Torolt_felhasznalo_150876
    Torolt_felhasznalo_150876
    2007. május 29. 14:1136772.

    Sziasztok, itt egy elveszett bárány.

    Nagyon rég nem voltam, de az az igazség, hogy már le sem ülök, ide, mert akkor itt ragadok és így sincs semmire sem időm. Ti hogy csináljátok?

    Kiarám, ha ébren van csak rosszban töri a fejét és 1 percre sem lehet szem elől téveszteni.

    Megpróbálok visszaolvasni és ezentúl jönni is, remélem mindenki jól van és még nem felejtettetek el.

    Most kezdek visszaolvasni addig is puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2007. május 28. 14:5836771.

    Akkor a  vonatot is megnézzük, remélem ez is bejön Annának.

    Mondtam Apának, hogy ha netán lenne majd kistesó  akkor úgy " dolgozzunk ill. történjen a baleset" hogy még véletlenül se nyáron kelljen majd szülni, mert ezt a nagy meleget elviselni nagy pocakkal nem lehet könnyű...sőt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (36768)
    2007-05-28  09:02
  32. 2007. május 28. 14:5236770.

    Kösz a repteres választ. Akkor inkább az 1-re megyünk ki, mert a 2-en többnyire az álló gépeket lehet látni közelről. Az induló és érkező gépek messzebb vannak, ( mi ezt is nagyon élveztük), de ha az 1 jobb, akkor jövő héten irány oda.

    Nagyon szép a ház és az a játszótér..... .

    előzmény:
    J.Virág (36769)
    2007-05-28  12:11
  33. 2007. május 28. 12:1136769.
    Még min.5év és készen is leszünk a házzal. Sajnos a pénz az nagy úr...
    Örülünk, hogy meg tudtuk venni, és hogy már ennyivel is beljebb vagyunk, de még sokminden van hátra, így fontossági sorrendbe raktuk a tennivalókat és az alapján haladunk....

    Mi mindíg Ferihegy 1-re megyünk, mert ott majdnem mindíg nyitva a terasz, ellentétben F2-vel. Az F1 teraszról vagy csak a felszálló vagy csak az érkező gépeket lehet látni, de az összeset, mert mindkét reptérre innen történik a fel vagy leszállás, így kb. 1-5percenként van csodálható gép...
    és szerintem kevésbé szeles is, mint F2. Utóbbira akkor megyünk, ha visszük vagy hozzuk apát....

    előzmény:
    csillanna (36767)
    2007-05-27  21:14
  34. 2007. május 28. 09:0236768.

    sziasztok!!!

    Rég voltam én is...de naponta bele olvasok azért a forumba!

    Ádi nem nagyon hagy gépezni-most is pl.kinnt játszik az erkélyen de még jó hogy rálátok innenen az étkezőből.

    "pepülő"- mi is voltunk kinnt veszprém mellett szentkirályszabadján a reptéren gyereknap-és repülőnap alkalmából. Most vette meg valaki és állitólag nemzetközi reptért csinálnak belőle...hát jó volna,az biztos!

    Ádi is ámult bámult a sok kisebb gép malőrjein , és csak azt mondta otta,otta, brümmbrümm...és mutatott az ég felé! :-)

    Neki egyébként a mult héten a vasutállomás is nagyon tetszett-tudom ajánlani 

    Igaz hogy nem olyan tiszta és szép mint a reptér,de ádi ott is tátott szájjal nézte a jövö menő vonatokat. És a kalauzok integgetek neki,ő meg vissza,hogy "sziiiia", pápá! 

    Kismamáinknak minden elismerésem ebben a melegben...én ha még 1 x babát vállalok,megpróbálom elkerülni a nyarat a pocakosság nagy részével mert nagyon nem birom a meleget még igy szimplán sem 

    jók a képek, tüdérek a nagy lányok/fiuk!  

    na ennyire futotta most...talán még 2 képet feldobok gyorsan az én szerelmemeről!

    szép napot Mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2007. május 27. 21:1436767.

    Sziasztok

    Mi is Boldog Gyereknapot kívánunk mindenkinek!

    J.Virág: a munkás emberek szokták mondani,  hogy " a jó munkához idő kell"  . Viszont drukkolok, hogy mielőbb kész legyetek teljesen és csak élvezni kelljen az új házatokat. A Ferihegy 1-en is van terasz vagy kilátó ( nem tudom minek hívják pontosan) ? Mi a 2-esen voltunk, mert azt hittem, hogy csak onnan lehet nézni a gépeket fentről.

    Barab: Milán finoman értésedre adta, hogy menni kell.... .

    Blueme: Jázmin sem semmi. Hihetetlen helyekre tudnak felmenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2007. május 27. 15:1236766.
    Sziasztok!

    Boldog gyereknapot kívánok minden babónak és az anyukájuknak is persze !!

    Köszönöm szépen a megnyugtató sorokat, én is higgadtabb vagyok, bár a régi orvos azért így is bizalomhiányos..az új meg kiderül, hogy egyáltalán rendbe tudja-e hozni tényleg Jázmint, mert egyelőre maradtak a köhögős éjszakák

    Nálam továbbra sincs komoly helyzet, bár tegnap is randiztam egy jót, remekül éreztem magam, már igyekszem ezeket értékelni, s ha netán több is lesz belőle, akkor pláne jó

    Barab, csatolok képet, mennyire aktuális a mindenre mászás!

    Réka, megmutatod majd nekünk is a játszóteret?

    További jó hosszú hétvégét, üdv: Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2007. május 27. 09:3436765.
    Boldog gyereknapot!

    Tegnap, végre, meghozták a játszóteret és össze is rakták. Apjukkal itt irígy kedünk, hogy bezzeg nekünk ilyen nem volt, amikor mi voltunk gyerekek. Remélem, hogy kitart vagy 10évig.....Rá is kell szánjuk magunkat, hogy még egyszer lekezeljük a tartósság kedvéért és , hogy a házhoz illő színe legyen.
    Erről jut eszembe, elkezdék a házat színezni is. Mire azt hinném, hogy már haladunk a vége felé, kijelentik, hogy jövő héten nem jönnek, mert mindenki hazautazik. Ezt meg is értem, csakhát a ház nem halad....

    Barab, most még Leányfalura járunk, de amint kinyit a Pünkösdfürdői, szerinetm oda fogunk járni, majd még meglátom....

    Képeket majd később csatolok...
    előzmény:
    barab (36764)
    2007-05-26  23:40
  38. 2007. május 26. 23:4036764.
    Sziasztok!
    Zúgolvasó2 jelentkezve!
    Olvasgatom a fórumot, és jó, hogy vannak kik nem hagyják elhalni. Milán naponta egyszer alszik, olyankor kicsit pihenek, illetve dolgozom, amikor ébren van, akkor nagyon ébernek kell lennem, mert ha itthon vagyunk asztalról szedem le, általa szétdobált cuccokat pakolom. Fölöslegesen. Ezért hát sokat csavargunk, játszótér, manótorna, stb.
    Minden hazaérkezésnél időbe telik Milánnak bejönnie a folyósoról. A minap egy kis sámlira ültettem, amikor cipőjét adtam rá, így hamar észrevette érkezéskor az előszobában felejtett kisszéket. Rögtön meg is ragadta, kivitte, és már rá is pattant, hívta a liftet. Kiváncsi voltam mit akar a székkel, így lefotoztam, csatolom. Másnak is mászik a csemetéje mindenre?
    Kismamák, hogy bírjátok ezt a meleget? Flajar, Réka?
    Merre strandoltatok Réka? Próbáltátok a Leányfalui strandot?
    Kellemes hétvégét mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2007. május 26. 21:5336763.
    Most, hogy írtad...mind két név nagyon tetszik .
    előzmény:
    biazsu (36762)
    2007-05-26  14:45
  40. 2007. május 26. 14:4536762.

    Sziasztok!

    Szilvi jobbulást Jázminnak, gyógyuljon meg gyorsan! A dokitok tényleg nincs túlságosan a toppon. Válts ha nem bízol benne. A másik meg egy kicsit túldramatizálta szerintem... (a nők min. 80%-a lúdtalpas) De ha úgy érzed, hogy attól megnyugszol, mindenképpen vizsgáltasd ki nézesd meg Jázmint! Jobb a tutira menni.

    Csillanna nagyon édes Anna ahogy gondolkozóba esik. Repülő nálunk is téma, csak nem lenne olyan messze az a reptér. Konkrétan a Borka vagy a Borbála tetszik?(mondjuk én elfogilt vagyok a lányom nevével kapcsolatban)

    J.Virág nagyon jó lehetett a koncert idáig (óbuda) hallottam... Mondjuk én szeretem GM-t na nem a kedvencem, de bírom a zenéjét.

    P.marci tényleg, mi újság a mosógéppel?

    Szép napot!

    előzmény:
    blueme (36757)
    2007-05-25  21:38
  41. 2007. május 26. 10:1636761.

    Szilvia: nagyon szép képeket tudsz csinálni Jázminról, jól áll neki a virág háttérképnek

     

    előzmény:
    blueme (36757)
    2007-05-25  21:38
  42. 2007. május 25. 22:5036760.

    sziasztok!!!!

    annyit olvastam,h már én is lusta vok írniiiiiiiiiiii      bocsiiiika!

    Gratulálok az újabb kismamákhoz!!!Jvirág!!!simisz!!!   

    álmitos vagyok!!!!uuuuuááá! 

    nálunk még mindig a Vitéz László bábfilm a kedvenc,és abban ezt mondják:álmitos,nadidrág....meg ehhze hasonlók,s már apával is így beszélünk   

    jó éjt!!!!!!!!!!!!!

    ja és a bölcsihez annyit,h mi sem tudunk bölcsizni,mert nem tudtam,h áprilisban le kell adni a jelentkezést!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2007. május 25. 22:4036759.
    Sziasztok!

    Mi ma strandolni voltunk

    Szilvi: azért, szerintem ez a doki meg átesett a ló túloldalára .3éves korig nincs lúdtalp, csak nagyon súlyos esetben nyúlnak hozzá, mert a járás még kialakulóban van, még vannak zsírpárnák a talpon, a szalagok, izmok még fejlődnek.
    Szívzörej, hát az is előfordulhat, hiszen fejlődés közben van...
    Én, személy szerint, ezért nem szeretek orvoshoz menni,mert még kiderül, hogy beteg vagyok, amikor olyan jól érzem magam

    Csilla: Mi is imádunk repülőtérre járni, mármint Julcsi. Mióta ,eleg van, nem voltunk, de egyébként nálunk rendszeres program az állatkert és a játszóbölcsi mellett. Havonta egyszer biztos megyünk Ferihegy1-re


    Pocaklakó nagyon jól bírta a koncertet Julcsi és Pannus is hamar kapott a kultúrából Nem lehet korán kezdeni, nem igaz?
    előzmény:
    csillanna (36758)
    2007-05-25  22:01
  44. 2007. május 25. 22:0136758.

    Sziasztok , zugolvasó1 bejelentkezik  !

    Tényleg olyan ciki, mert minden nap itt vagyok olvasni, de az íráshoz hihetetlenül lusta vagyok.

    Blueme: remélem Jázmin nagyon hamar renbe fog jönni, így hogy egy másik orvos komolyan is veszi a szakmáját. Pasi fronton történt valami említésre méltó ?

    Simisz: szerintem még nem is gratuláltam a pocaklakódhoz, GRATULÁLOK  !!!! Zsofkának pedig igencsak utólag, de annál boldogabb névnapot kívánok és persze minden Zsófinak is itt a fórumon.

    Birozsoltn: Rita Neked is boldog névnapot kívánok ( Neked is utólag  )  . Lánynevek közül nálam a Sára és az Emma viszi a prímet, de még a Borkáért is oda vagyok.

    J.Virág: most már biztos, hogy Cili lesz? Tutkó? Már mint, hogy biztos nem lesz kukis?

    Pocakmarci: mi lett a mosógéppel?

    Hétfőn kimentünk a repülőtérre, hogy nézzük a "pepülő"-ket, hát azt a földöntúli boldogságot amit láttam Anna arcán, annyira aranyos volt. Egy órán keresztűl megállás nélkül mondta és mutatta, hogy pepülő. Rohant a teraszon mindig abba az irányba ahonnan épp érkezett vagy épp indult egy gép .

    előzmény:
    blueme (36757)
    2007-05-25  21:38
  45. 2007. május 25. 21:3836757.
    Sziasztok!

    Stella, nagyon szép Lilid ! Szerintem örülj, hogy van ilyen lehetőséged, hogy nagyival lehet a lányod, elég sokan vagyunk, akiknek nincs más választása, csak a hagyományos bölcsi. Mi is decemberben kezdjük majd, feltéve ha jövő héten pozitív választ kapunk..

    Réka, pocaklakó Cilike jól bírta a koncertet? (Én anno pl. nem bírtam az erősebb zenét vagy a túl mély hangzást..)

    Rita, remek, hogy jól vagytok és az eredmények is jók. A névválasztással meg lehet ráértek addig, míg ki nem derül a baba neme. De biztos vagyok benne, hogy jönni fog az ihlet, ne aggódj!

    Nálunk úgy néz ki a helyzet, hogy valszeg tényleg sort kell kerítenem az orvosváltásra.. szerdán voltunk kontrollon és azt mondta, ha én hallok levegővételnél zörejt, az nem baj, csak ő ne halljon a műszerrel s haza is engedett bennünket gyógyszer nélkül. Na két nap telt el, de most éjjel már újra felébredt Jázmin hajnalban a köhögésre, ráadásul a szemei is begyulladtak. Elvittem egy másik orvoshoz, ő azzal kezdte ma reggel, hogy röntgen arcüregről és mellkasról. Szerencsére csak arcüregben van baj, a tüdeje tiszta. De van szívzörej, ezért javasolt egy kardiológust, s hát eddig ilyet a mi dokink nem mondott egy szóval sem.. meg lúdtalp és a köldöke sem rendesen néz ki, szerinte. Szóval nagyon ledöbbentem, remélem azért nem lesz komoly gond, csak akkor nem tudom, minek a háziorvos..

    Na jól kipanaszkodtam itt magam.. bár nem tudom, lesz-e egyáltalán olvasója..

    Nagyon kellemes hosszú hétvégét kívánok Mindannnyiótoknak !

    Szilvi
    előzmény:
    Stella77 (36754)
    2007-05-24  09:42
  46. 2007. május 24. 20:5336756.

    Hát fiúnevünk az már nekünk is van, a Bence a befutó, de lánynévnél még nem tudtunk dönteni. Igazándiból az a baj, hogy a Bíró rövid név, és nem illik hozzá a rövid keresztnév.

    Úgyhogy kérek ötleteket, hátha.

    Amúgy jól vagyunk, tegnap kezdtem meg a 18. hetet, Picuri már elég sokat mocorog, tegnapelőtt Domcsi élvezettel figyelte, hogy hullámzik a hasam

    Hála Istennek, az AFP-m sem érkezett meg 2 héten belül, vagyis ez azt jelenti, hogy jó az eredmény, majd a védőnőnél tudom átvenni.

    Hízni még kg.-ra nem híztam, pocakom viszont már most akkora, mint Domcsinál a 6. hónapban.

    Ráadásul tegnap a sógornőmék is bejelentették, hogy ők is babát várnak, az Erika december 20-a körül fog szülni. Szóval lesz a két gyerek között alig 2 hónap

    Megyek is, mert Manókám engem akar, apája meg megy éjszakára dolgozni, szóval szalma leszek.

    Rita, Domcsi, és Picuri 17+1

    előzmény:
    J.Virág (36755)
    2007-05-24  10:54
  47. 2007. május 24. 10:5436755.
    Sziasztok!

    tegnap voltunk George M. koncerten. Nem mondanám, hogy a kedvencem, de már rég szerettem volna látni, hogy mit alakít a színpadon. Nem csalódtam, nagyon jó volt, igazi profi technika, nagyon jó hangzás.

    A harmadik lányunk Cecília Kincső lesz, apósom után, őt Cecilnek hívják. Ezt is tegnap agyalta ki a párom. Igazából nem bánom, hogy lesz egy Cilikénk majd őt Annának becézem

    Már olyan szép a fű, amit lassan két hete ültettünk! Mondtam is apának, hogy a hétvégén már nyírhatja is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2007. május 24. 09:4236754.

    Sziasztok,

    nagyon régen jelentkeztem én is, szintén csak olvasni szoktam, sajnos most már a munkahelyről teszem mindezt. Május elejétől jöttem vissza dolgozni, kizárólag anyagi okok miatt, és sokszor majdnem a szívem szakad meg, hogy nem én vagyok egész nap Lilivel. Rá a nagymamája vigyáz, szerencsére nagyon jól megvannak, hamar egymásra hangolódtak.

    Gratulálok a pocakosoknak, látom egyre többen vannak. Kicsit irigykedek, de majd nálunk is eljön egyszer a második babó ideje. A feltett képeket mindig megnézzük, egytől egyig minden gyerek nagyon szép és ügyes!

    Liliről egy kicsit: 14 hónapos kora óta szalad, amikor csak tudunk, a szabadban vagyunk vele. Rengeteget beszél, nagyon ügyesen ki tudja fejezni magát. Éjszakáink továbbra sem túl nyugodtak, de már megszoktam. Foga egy éves kora óta 16 van, most mintha jönnének az utolsók is, de ebben azért nem vagyok teljesen biztos. Mi is a szopisok egyre kisebb táborát gyarapítjuk még, hétvégén és pénteken (akkor nem dolgozom) többször szopizik, hét közben reggel, este és éjjel.

    Most hirtelen ennyi, remélem hamarosan a többiek is jelentkeznek.

    Stella és Lili

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2007. május 23. 22:2336753.
    Én is bekukk, meglesni, mit ér az "erőfeszítésünk", de úgy látom nem sokat...
    azért tegnap ha nézte valaki a híreket, megdöbbentett egy mondat, miszerint javasolták, hogy csökkentsék Magyarországon a gyermekkel otthon tölthető időt. Bár most állítólag alapból elutasították, de gondolom ez csak ideig-óráig lesz így, mert bár ne legyen igazam, de bármi, ami számunkra negatív, ha egyszer felreppen rémhírként, szinte mindig beteljesítik

    S hogy méginkább lehúzzak, olvastam egy cikket a tudatosvásárló hírleveleében, a lényege ez volt:

    A bostoni Harvard Egyetem közegészségügyi tanszékének kutatói szerint már több mint 200 olyan kémiai vegyületet határoztak meg, amelyek roncsolhatják az agyat. A tudósok azt javasolják, hogy a várandós nőket és a kisgyerekeket próbálják megóvni a kémiai anyagok hatásától, hiszen a fejlődő agy különösen érzékeny.

    Az 1980-as évekből származó vizsgálatok szerint a korábbi évtizedekben született korosztályban az iparilag fejlett országokban mintegy 50%-kal csökkent a magas intelligenciájú (&rt;130 IQ) gyerekek aránya, míg a gyengébb képességekkel rendelkezők aránya növekedett, mivel a gyermekek többsége túlzott mértékben volt kitéve a benzinből származó ólomszennyezés hatásának. Az olyan, ma már új berendezésekben nem alkalmazott segédanyagok, mint pl. a PCB, szintén kimutathatóan rontották a szennyezésnek kitett csoportok szellemi képességeit.

    Na mostmár lehet senki nem mer majd erre jönni ??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2007. május 23. 17:1136752.
    Lááányok,hol vagytok???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2007. május 23. 13:0436751.

    Sziasztok!

    Pocakmarci szeptembertől vették fel őket, majd meglátjuk mikortól kezdhetjük a beszoktatást! Igen a májusiban vannak benne!

    Szörnyű ez a pechsorozat a mosógépetekkel, leet az lenne a legjobb, ha kicserélnék. Mekünk tavaly augusztusban egy héttel a garancia lejárta előtt romlott el a gép, és mivel nem tudták megjavítani 15napon belül (és cserekészüléket se adtak) kaptunk új gépet! Remélem ez már azért tovább bírja.

    Szilvi édes Jázmin ahogy összekente magát!

    Rita boldog névnapot! Édesek a lányok a paradicsomban. Akkor most mi is lessz a pocaklakó neve?

    Szép napot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36749)
    2007-05-23  10:05
  52. 2007. május 23. 11:0536750.
    Halihóóóó!

    Erősítsünk...

    Pocakmarci, nem semmi a mosógépes pechsorozat.. még jó, hogy ilyen jó idő van, nem kell olyan sok ruha

    Réka, nagyon klasszul haladtok s a lányok is édesek továbbra is. Te jól bírod? Szóval mégis kislány lesz a harmadik is.. akkor mégis lehet keresni az "annás" nevet?

    Nálunk is nagy kedvenc a joghurt evés/szétkenés, mindjárt teszek is fel képet

    Biazsu, mi is ma megyünk vissza dokihoz, úgyhogy kiderül, meddig kapunk halasztást oltás ügyben..

    Szép napot, üdv: Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36749)
    2007-05-23  10:05
  53. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. május 23. 10:0536749.

    Sziasztok!

    Alakul .

    Rita, utólag is nagyon boldog névnapot kívánok neked!

    Szilvi, sajnálom Jázmint, remélem, mostmár hamarosan kutya baja sem lesz! Viszont nagyon ügyes, hogy szól a nagydolognál! Én azt imádom, amikor megyünk pancsizni és ahogy szedi le magáról a ruhát, a végén a pelusnál már elég türelmetlen, tolná lefelé .

    Biazsu, mikor mennek a lányok bölcsibe? Melyik újságba is vannak benne a csajok? Kismama május?

    JVirág, a joghurtos kép nagyon tetszik! Fantasztikus! Annyira édesek, ahogy próbálgatják utánozni a nagyokat. A házzal viszont nagyon jól haladtok. Eddig volt nyugi, most jöhet a fűnyírás . Nekünk majdnem két év után sikerült lecsempézni a terasz lépcsőjét

    Ja, tegnap megérkezett a mosógép, tök jó, csak nem működik . Szervíz, aztán ha úgy van, csere...

    Pmarci

     

    előzmény:
    J.Virág (36748)
    2007-05-22  18:28
  54. 2007. május 22. 18:2836748.
    Mi is itt vagyunk....

    A pocaklakó fiúnk átalakult kislánnyá. Érdekes a kukis és nunis kép egymás mellett a hűtőn csak néhány hét külömbség......

    A 15hós oltással szerintem mi vagyunk a legjobban elmaradva, mert Pannusnak már a 18hósat kellene majd kapni, de még csak a 15hós jön soron
    Hogy mikor, fogalmam sincs. Mindíg van valami. Talán majd a jövő héten.

    Pannus is nagyon élvezi, hogy már két lábon közlekedik, próbálj a utánozni a nővérét az ugrálásban, bukfencben, így aztán vannak nagy bukások, nevetések

    A ház is alakul, már teszik vel a hungarocelt, állítólag a héten már színezik is.
    Egy részét a kertnek elkezdtem füvesíteni, mert nem akartam megvárni, míg befejezik az egész építkezést. Egy hetes, de már szépen zöldel, lehet, hogy a jövő héten le is nyírom

    Voltam vasárnap börzén, nagyon jó áron sikerült megvennem álmaim babakocsiját, amit kétgyerekesre is át lehet alakítani, de normál esetben egygyerekes, úgyhogy nem lesz probléma eleinte a két kicsit tolni

    teszek fel én is néhány képet a lányokról.
    Remélem, hogy mindenki jól van, és ha legközeleb erre járok, lesz mit olvasnom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2007. május 22. 17:4136747.

    Sziasztok!

    Hát én se vagyok egy gyakori vendég errefelé!  

    Szilvi nem bizti hogy ti lesztek az utsók a 15hós oltásnál, még mi se kaptuk meg, úgy volt hogy ma, de a lányok vasárnap köhögni kezdtek és így nem kapták meg, majd jún 12-én!

    Hajcika nagyon ügyi Alízod! Ő még a régi oltásrend szerint kapja, ugye?

    Pmarci aranyos lehetett a fiad ahogy elmagyarázta, hogy zoknit kér a lábára! Mi már (sajnos) beiratkoztunk a bölibe és fel is vették őket. Mennek a bátyjuk csoportjába... ő meg tovább oviba (ha felveszik).

    Nusi sajna szobabiciklit nem tudok én most Rubintrékázom (útálom a nőt, de a tornája nagyon jó popsi-comb-has).

    Horvátevi gartula a melóhoz. ÉS boldog szülilinapot utólag is!

    SZép napot mindenkinek!

    előzmény:
    blueme (36746)
    2007-05-22  15:32
  56. 2007. május 22. 15:3236746.
    Sziasztok!

    Pocakmarci, csatlakozom a kísérlethez

    Én is elég régen nem jelentkeztem, de bennünket is mindenféle megfázások és nyavalyák kerülgettek.. pénteken pl. szinte felkelni se volt erőm, addig tudtam fent lenni, míg készítettem reggelit Jázminnak. Aztán pakoltam a játékokat az ágy szélére, hogy fekve tudjak vele azért foglalkozni.Délután szerencsére felmentettek, így aludtam nagyot és másnap reggelre elmúlt ..
    Viszont Jázmin hiába szedi a gyógyszereket, már nem köhög ugyan, meg jó a kedélye is, de levegővételnél bizony érezni, hogy nem tiszta még most sem a tüdeje.. úh. holnap tuti nem engedem meg az oltást beadni még. Szerintem mi leszünk az utolsók a 15 hós oltással.

    Jázmin nagyon élvezi, hogy tud mostmár menni. ő Marci fordítottja, mert ő a cipőt szedi le magáról, ha éppen eszébe jut. Szívesebben mászkál zokniban.
    Néhány napja elkezdte jelezni ő is, ha bekakilt.
    Étvágya viszont elveszett a megfázások közepette..

    Hát hirtelen ennyi jutott eszembe..ja, nálam pasifronton egyelőre nincs semmi komoly, de lehetőségek szerencsére még akadnak, úgyhogy bizakodom

    Teszek fel néhány képet az utóbbi idők terméséből..

    Üdv: Szilvi és Jázmin



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. május 22. 13:2936745.

    Sziasztok!

    Tényleg nagyon jó idő van, na de ennyire . Merre vagytok? Gondolom, mindenki csak benéz, látja, hogy nincs új hozzászólás és megy is tovább.

    Próbálok egy kis életet lehelni a fórumba, hátha... 

    Velünk mostanában csupa rossz dolog történik, ellenben Marci már elég sok mindent mond, többnyire neveket. Amikor nem akar beszélni, akkor csak a kakukk-ot mondja. De olyan édes, kis vékony hangja van. Felmászik mindenhova, több cumival mászkál és estére el is hagyja az összeset. Nagyon szereti az autókat és a cicát. Enni a szomszédba jár .  A hétvégén levettük róla a kertben a szandit és a zoknit, ezután lábujjhegyen járkált a drágám. Aztán megszokta. Bement a házba a nagyapjához, felállította, bevitte őt a gyerekszobába, megmutatta, hogy melyik fiókban van a zoknija és mutogatott a lábára.  Annyira édes volt.

    Horváthevi, örülök, hogy ilyen jól sikerült a munkába állás! Domi nagyon ügyes, hogy így segített neked! És persze az sem mindegy, hogy jobb beosztásba kerültél. Gratulálok és üdvözöllek a harmincasok között . Ez már a negyedik X....

    Hajcika, Alíz nagyon ügyes, hogy így viselte az oltást. Az oviban biztosan jól fogja érezni magát. Sajnos, a hiszti nem könnyű, reméljük, hamar túl lesztek rajta.

    nusi, szobabiciklit nem tudok, csak az otthon árválkodót, amit nem ártana már használni...

    Pénteken megyünk beiratkozni a bölcsibe, akkor lesz gyereknap is.

    Szép napot!

    Pmarci

    előzmény:
    Sün (36744)
    2007-05-20  15:33
  58. 2007. május 20. 15:3336744.
    Szia Karen0, válaszoltam, írtam e-mailt
    Na, visszaolvasok már, ha már itt vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484218 (36743)
    2007-05-20  12:50
  59. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. május 20. 12:5036743.
    Kedves Sün!!

    Írtam neked privit, remélem, megkaptad! ha esetleg nem, akkor most is megkérdezem tőed, vagy esetleg bárkitől, aki tudja, hogy hol lehet plüss Elmot kapni? elég fontos lenne. Ha tudsz, kérlek segíts! Előre is nagyon köszi és jó babázást mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2007. május 19. 22:3736742.

    egy gyors reagálás ,mert nem bírom szó nélkül..... 

    szóval Lilike is ilyen akarat,hiszti,nem ezt akarom,nem azt,nem tudom mit akarok,aztán meg ölelget ,szeretget....hát ma nagyon kiakasztott....nagyon rossz volt....szóval szerintem a génjük ilyen,hozták az őseiktől....remélem a második gyerekem azért kissé higgadtabb vérmérsékletű lesz!...mert emiatt nem merek még vállalni gyereket....most ne vessetek meg,mert ettől függetlenül ,a mi gyerekünk,és imádjuk....dehát... néha kiakaszt.....

    előzmény:
    Hajcika (36741)
    2007-05-19  14:38
  61. 2007. május 19. 14:3836741.

    Sziasztok!

    Ma sincs nagy mozgás,nálunk esett az eső éjjel,még vizes minden.

    Nem nagyon olvasgatok vissza,a képeket nézegetem,nagyon édik a gyerkők,az ikrek(biazsu) nagyon arik.

    Tomihusi jól vagytok?

    Hová tűntek a többiek???Akik már rég voltak erre?

    Flajar én a szorulásra tiszta baracklét adok a lánynak,másna szinte mindig van kaki.De a spenót is jó.A laevolacot akartam én is próbálni,de a védőnőm lebeszélt róla.Én is féltem a második kölyöktől,de nem nehezebb,mint egy babával,sőt,sokszor könnyebb.Szülés után mi hamar belerázódtunk a két gyerekbe,kb. 3 hét alatt.Nekem könnyebb volt az éjszakázás,etetés,stb.,mint az elsővel.

    Látom vannak újabb kismamáink,nagy-nagy gratula!!Kinek mennyi ideje van még a szülésig??Már nem tudom követni 

    Mogyorót még Alexám nem kapott,2éves koráig nem is fog.

    Jázminnak gratula a járáshoz!

    Anikó sajnálom!Mikortól kezdhettek újabb babaprojektbe?

    Homokzni a kölkök imádnak,a kicsim egész nap a homokban ülne,meg is eszi,de ő mit nem kóstol meg? 

    Csuccsu Flónak helyrejött a bőre?Én nem tapasztaltam,az én lányom ugyanis nagyon tud hisztizni 

    Alízom megkapta a 3éves oltást,meg sem nyikkant!!!Naggggyon büszke vagyok rá!! Szeptembertől megy oviba,rendesen délután 4-ig,talán jobb lesz neki is így,mert sokszor nem bírok vele itthon,hiányzik neki a gyerektársaság.Maci csoportba fog járni,és maci lesz a jele,ezt apája választotta.Az ovónénit is ismerem,apjuk meg az ovi vezetőjét ismeri,hozzá járt oviba még annó.

    Alexa rendesen egy ördög,akaratos,hisztis kislány,sokszor már a falhoz tudnám kenni.Apa rá szokott csapni a kezére,akkor úgy üvölt,mintha rendesen elverte volna.Nem tudom,talán az a baj,hogy én meg nem csapok rá,csak milliószor elmondom,hogy nem szabad!Passz.Már most lehet látni,hogy túl fog tenni 10 fiún,lehet azért,mert 8 hónapig csak fiú nevem volt ,fiút szerettem volna.Alízkám ennyi idős korára már tudta,hogy mit engedhet meg magának,lassan elő fogom nekik venni a népneveőt 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2007. május 19. 14:1236740.
    Horvathevi boldog szülinapot!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2007. május 18. 22:3136739.

    Sziasztok!

    Megkerültem Én is!

    Lányok tök jó melózzni,de komolyan és végül magasabb beosztásba(raktárvezetőnek) vettek vissza,viszont sokkal nagyobb a felelőségem is.Szóval nem unatkozom.Lányom egy angyal azonnal elfogadta a nagyanyját,reggel integet amikor elmegyek majd leesik a kis keze és mondja Szijja   semmi gond nincs vele.Délutánonként amikor hazaérek,akkora örömmel fogad meg tudnám zabálni  Végre elkezdett egyedül sétálni ügyesen nagy távokat,de azért még a mászást részesíti elönyben,de egyre többet megy segítség nélkül.Beszéd ügyileg viszont néha sírok a röhögéstől amit elő tud adni.15 hónapos kora ellenére hihetetlen mennyire tisztán,érthetően és nagyon sok értelmes szót mondd,tudatosan,nem ismétléssel.Neveket beazonosit arcokhoz,jármüveket felismer,köszön nekik én hol anya,hol Ébi vagyok,apa is Ati néha viszont furi,mert az állatok nevét hiába mondom neki,hogy háp,háp,miau,vagy cic neki kacsa meg cica tisztán stb...Hát 30 éves lettem!Kicsit szar,mert nagyon sokan elfelejtették a közvetlen családomból(igaz aki számít az nem)és még páran,de párom édes volt és ez a lényeg a többiek le vannak sajnálva.Kaptam egy kis kényeztető szépségszalonos vásárlási utalványt hirtelen nem is tudom mire kéne költsem!Fodrász,kozmetika,masszás,szoli .... rengeteg mindenre lehet.

    Látom nincs nagy forgalom ebben a jó időben,Domit sem lehet kiimátkozzni a homokozóból imádja a hintával együtt.

    Szép hétvégét mindenkinek

    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2007. május 18. 14:2136738.
    szobabiciklit szeretnék venni,ha vki tud eladót,szóljon légyszíves privibe!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2007. május 18. 11:4136737.

    Úgy látszik,ebben a jó időben mindenki tavaszol (azért annyira jó idő még nincs, habár hétvégére már elég jó időt mond megint). Manót is alig lehet benn tartani, kicsit furcsa neki, hogy múlt héten már reggel a homokozóban lehetett, most meg még vizes a fű, reggelente még csak 10-12 fok van.

    Tegnap olyan álomkór jött rám, délután is aludtam 4 órát (!), meg este is fél 10-kor már ágyban voltam. Nem is tudom, mi volt velem 

    Rakok fel képeket.

    előzmény:
    J.Virág (36736)
    2007-05-18  09:35
  66. 2007. május 18. 09:3536736.
    Sziasztok!

    Tegnap végre sikerült kimozdulni itthonról, két hét után. A kirándulás balesetmentesen sikerült Julcsi nem bánta, hogy máshol kell pisilni, az autóban sem volt semmi baj. Délután még grátisz lementünk a cukiba fagyizni is

    Ma hozzák a játszóteret, a szigeteléást és a szinezővakolatot a házra, egyszóval elég forgalmas és költséges napunk lesz.

    Pannus egyre többet beszél, két-három szavas mondatokban is, számol ötig is.
    Mondja például, hogy: kéjek még, anya gyeje mááá, haggyá békén, engedj el, nem akajom, Panni megy sétálni, Balhé feküdj le... stb.
    Olyan édes, annyit nevetünk a csajokon, persze napi szinten többször is fel tudnak bosszantani is.

    Flajar, ne idegeskedj, kettővel nem kétszer olyan nehéz, mint eggyel, sőt, sokszor sokkal könnyebb, meglátod.
    Szerintem a nagy "trauma", változás az első után következik be, a másodiknál már nem igazán változnak a dolgok és meglátod, 6-10hónap és sokkal könnyebb lesz, mint az elsővel volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. május 18. 08:1236735.

    Sziasztok!

    Nem nehéz visszaolvasni mostanában! Itt a jó idő, mindenki a szabadban van? Tudjátok már, hogy gyereknapon hova mentek, esetleg tudtok valamilyen jó programot valahol?

    Csuccsu, hogy van Fló? És Te?

    Kismamáink, hogy érzitek magatokat?

    Réka, gratulálok Pannusnak a járáshoz! Julcsit sikerül már öltöztetni?

    Sün, a homok nálunk is nagy sláger, a kertben van egy talicska homok, arra szokott felmászni, belehasal és ott túrkál.  

    Zsu, Lili nagyon édes!

    Rita, nagyon szuper a bababirodalom. Úgy látom, neked is rengeteg energiád van. Azért vigyázz magatokra!

    Anikó, köszönjük, hogy megosztottad velünk az eredményt, tényleg zavarosnak tűnik. De ezen sajnos nem lehet változtatni, remélem, az idő valamennyire begyógyítja a sebeket. A fiúk hogy vannak? És Ti a pároddal?

    nusi, még én sem adtam mogyorót Marcinak.

    Tomihusi, nem semmi, ahogy alakulnak a dolgok, nagyon sajnálom.  A lányok jó tanácsokat adtak, sikerült felkeresni egy homeós orvost? 

    Flajar, jobban vagy már? Ne csodálkozz, hogy türelmetlen vagy, biztos, hogy nem vagy egyedül. Én is az vagyok egy gyerek mellett, ráadásul én még nem várok babát! Meglátod, minden rendben lesz, amikor megszületik a második baba, nem lesz könnyű, ezt mindannyian tudjuk, de egyben csodálatos is lesz ismét egy kis védtelen babát istápolni! Kitartás!!

    Én azóta rendeltem egy mosógépet, de nem volt túl egyszerű. Kinéztem kettőt és persze nehezen tudtam választani. Végül sikerült, beszéltem velük telefonon, aztán megrendeltem. Felhívtam őket délután, hogy mikor tudják szállítani, közölték, hogy egy hét múlva. Én erre mondtam, hogy interneten 24 órán belül szállítható volt, közölte, hogy visszahív. Vissza is hívott, hogy sajnos ebből a mosógépből már nincs, véletlenül maradt fent a neten. Kicsit kiakadtam. Akkor gondoltam, majd megrendelem a másikat, sajnos abból sem volt raktáron. Ha viszont az első nem játssza el ezt, akkor hétvégére lett volna mosógépem. Persze, tudom, hogy két-három nap nem sokat számít, de azért jó lett volna, ha nem tornyosul tovább a ruha. Bocsánat, hogy ezt leírtam, de még mindig bosszant egy kicsit.

    Marcival szerencsére minden rendben, imádja az almát, a garázsból mindig elcsen egyet-kettőt, csak aztán nem fér más a kezébe . A paradicsom is nagyon bejön. Tegnap elvarázsolta a szomszédot, amikor kimondta a nevét, Böbe (Bö-be). Persze, még a fürdőkádban is ezt mondogatta .

    Nem fárasztalak benneteket, csak gondoltam, legyen egy kis olvasnivaló annak, aki bekukkant ide .

    További szép napot!

    Pmarci 

    előzmény:
    Hajcika (36734)
    2007-05-17  13:26
  68. 2007. május 17. 13:2636734.

    Látom senki nem ér rá.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2007. május 16. 12:3536733.

    Sziasztok!

    Hajcika naaagyon jópofa az a napocska torta!

    Pocakmarci sajna nekem csak a candy mosógépekkel van tapasztalatom, de az nagyon jó (én szeretem). A barátnőm vett egy ezustmosásos gépet (nem tudom a márkáját) isszonyatosan jó (és drága is).

    HÉtfőn gyereknapoztunk a lányokkal a bölcsi játszócsoportában. Nagyon jól érezték magukat és kifestette (vagy be?) őket egy arcfestő. Íme a kép!

    SZép napot!

    előzmény:
    Hajcika (36732)
    2007-05-16  11:38
  70. 2007. május 16. 11:3836732.
    Képek 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. május 16. 08:0136731.

    Sziasztok!

    Remélem mindenki jól van, egyelőre nem igazán tudtam visszaolvasni.

    Igazából egy kérdéssel jöttem, van valakinek tapasztalata, ismerete Samsung mosógéppel kapcsolatban? Sajnos a miénk elromlott és most éppen mosógépet nézek.

    Köszönöm!

    Pmarci

    előzmény:
    csuccsu (36730)
    2007-05-14  21:24
  72. 2007. május 14. 21:2436730.

     

    Sziasztok lányok!  

    Átrohant rajtunk egy kisebb megfázás, ráadásul Fló beleült vmilyen permetezett fűbe valszeg Balcsin és tele lett piros pöttyökkel a popsija. A közérzete szerencsére tök rendben van, úgyhogy szorgalmasan kenegetjük.

    Az elmúlt hétben nagy változásokat veszek észre nála. A déltől kettőig alvást egyik pillanatról a másikra felváltotta a kettőtől négyig alvás, határozottan megmutatja, hogy mit szeretne (pl peluscsere - eddig jelezte, ha már nagyon tele volt, most odamegy a pelenkázóhoz, ha úgy gondolja, hogy le kell cserélni), többet eszik, kevesebbet iszik (nála a kevesebb ivás nem gáz, eddig naponta 2 litert ivott, most csak 1-et) és teljesen úgy tűnik nekem, mintha pontosan tudná, hogy mit miért kér és csinál! Még nem beszél, de annyira sokat gyagyorog, hogy félek, hogy beszél, csak én nem értem!!! Igaz, hogy most elég taknyos voltam, ezért nem tudtam kivenni, mit akar mondani, de érzem, hogy türelmetlenebb, ha nem értem meg, mit akar! Szerencsére nem hisztizik, pontosabban gyorsan le tudom szerelni, ha elkezdi. Ti tapasztaltatok ilyesmit a csöppségeiteknél?

    Tök jó nektek kerteseknek, mi már alig várjuk, hogy leköltözhessünk a Balcsira, ott van kert, vettünk már csúszdát, meg homokozót, ezeket nagyon szereti. Ha nem "félnék" annyira vidékre költözni, meg a családi ház nehézségeitől nem paráznék, annyira vennék egy házat nagy kerttel valahol nagy csöndben!

    Marosani: nem lehetett megnyugtató ez az eredmény nektek, de szuper dolog, hogy van két klassz kispasitok, aki bearanyozza az életeteket!!!

    Blueme: gratula Jázminnak az önálló járáshoz!

    Pusszancs nektek!

    Tim

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2007. május 14. 16:1036729.

    Gyors bekukk.

    Hétvégi + mai képek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2007. május 14. 12:4536728.
    Hova tűntek a jelek?

    Homokozó? nálunk még a teraszon is van egy, nlküle nem telhet el nap.
    Igaz, most, hogy megint ennyire jó az idő, egész nap pacsálnak, nem lehet kirángatni őket a vízből. Szegény virágok sem ússzák meg, lassan ők is megtanulnak úszni

    Pannus most már csak kétlábon jár, hétvégére tlejesen elhagyta a kúszást.

    Julcsit még nem lehet felöltöztetni, azért remélem, hogy ez hamarosan változik, mert én már nagyon unom az itthonlétet.

    Tegnap Mike felásott egy elég nagy részt a kertből, én utánkapáltam, ráhordtunk termőföldet és befüveztük.

    Sajnos az egyik tekim elsétált péntek délután egy pillanatra nem figyeltünk oda és ennyi elég is volt, hogy elcsatangoljon).

    Nagyon jó nézni a képeket, akkorák már ezek a gyerkőcök!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2007. május 14. 12:0836727.
    Nálunk is nagy sláger a homokozó. Nagy meglepődésemre nem tömte egyszer sem a szájába, pedig GAbi amolyan igazi mindentmegkóstolok fajta Sajnos egyelőre odáig terjed a tudomány, hogy fellapátolja a homokot és beterít vele mindent és mindenkit. Most is még ropog a fogam alatt a homok, mert játszóterezni voltunk Csúzdázni is egész ügyesen tudunk már, a hinta palintát pedig velem énekli a manó, persze nagyrészt halandzsázva, de egyes részek tisztán kivehetők
    előzmény:
    biazsu (36726)
    2007-05-13  20:29
  76. 2007. május 13. 20:2936726.

    Sziasztok!

    ZSu nálunk pont a fordítottja egy, addig kis se szállnak a homokozóból amíg nyakig nem homokosak... még a pelusba is jut a homokból. Na meg persze a szájukba is jut. A legújabb hóbort, hogy gombócokat kell gyártanom, ők meg bombáznak vele. De olyan ügyesen lapátolják már a homokot a vödörbe a formákba és utána meg borítják a tartalmát az ölükbe  

    Szilvi gratula Jázmin menéséhez. Többször kéne a nagyinak vigyáznia rá?   

    Bírozsoltné nagyon király a bababirodalom.... most aztán lehet hintázni, csúszdázni.... 

    Szép estét!

    előzmény:
    luczazs (36725)
    2007-05-13  18:40
  77. 2007. május 13. 18:4036725.

    Azt még elfelejtettem elmesélni, hogy nálunk még nem igazán kedvenc a homokozás: Lili utálja ha homokos lesz a keze! Ja, és ma többször is a szájába vette a homokot, aztán sírt.

    Van más is akinél így megy?

    Teszek fel még pár képet.

    Zsu

    előzmény:
    luczazs (36724)
    2007-05-13  18:36
  78. 2007. május 13. 18:3636724.

    Sziasztok Lányok!

    Látom, a jó idő távoltart minket a fórumtól. Én is csak egy percre ugrottam be...

    Blume:gratula Jázminnak! Lili eddig még mindig kb. 8 lépést tett meg legtöbbet egyedül. Pár napja kifejezetten nyújtja a kezét, hogy fogjam meg.

    Birozsoltné: nagyon szuper a játszótér!

    Udidora merre lehet? Remélem, már nem betegeskednek! És Anyanyúl felétek mi újság?

    Marosanikó: valóban borzasztó ez az egész! A húgomnak is volt egy "esete", egy terhessége a gyerkőcök előtt, amire azt mondták, hogy üres petezsák és el kellett vetetni. Ebbe a tesóm mái napig nem tudott teljesen belenyugodni, mert nem akarták elhinni neki, hogy nem középidőben van a peteérése, hanem sokkal később. Mivel azt tekintik normálisnak, ebből a szempontból nézik, hogy mekkorának kell lennie. Vagyis szerinte még nem lehetett akkora a magzat, amekkorának a doki várta. Vagyis valószínűleg a nem átlagos ciklusa miatt volt az egész. Sajnos az orvostudomány még rengeteg mindenben bizonytalan.

    Lili jól van, igaz még mindig nem eszik újra rendesen, dehát ez van. Hétvégén megkeresztelték a húgom kislányát, mi lettünk a keresztszülők, majd teszek fel képet Petráról is.

    Ma elmentünk egy nagyobb játszótérre/parkba, Lilinek tetszett, rengeteget ment az apukájával. Aztán 3 órát aludt, biztosan jól elfáradt.

    Az előbb levágtuk a haját géppel, szerintem nagyon édes lett, majd holnap lefényképezem.

    Zsu

    előzmény:
    birozsoltn (36723)
    2007-05-13  16:38
  79. 2007. május 13. 16:3836723.

    Most fejeztem be a takarítást, főzést, sütést, van egy kis időm. Most nekiállhatok a ruhákat összehajtogatni, vasalni

    Végre tudok képet felrakni a homokozóról, csúszdáról + a hintáról is.

    előzmény:
    blueme (36722)
    2007-05-13  14:32
  80. 2007. május 13. 14:3236722.
    Sziasztok!

    Képzeljétek, tegnap lagziban voltam Keszthelyen, így majd 24 órás ügyeletet tartott a nagyi.. este síró hangon hívott, majd a szívem ugrott ki a helyéről, hogy mi a baj.. hát Jázmin elkezdett önállóan közlekedni

    Mikor délelőtt hazaértem, megmutatta a tudományát, de aztán rájött, hogy újra itt vagyok s annyira ragaszkodott, hogy újra nem volt hajlandó menni, vagy max. csak kézenfogva. Aztán pár óra után felengedett s mostmár úgy néz ki, hogy tényleg lesz ebből a szaladásból is valami

    Remélem mindnekinek olyan jól telt a hétvégéje, mint nekem, mert a kiruccanás is nagyon jó élmény volt..

    Bocsánat, hogy most csak magunkról írtam, de rengeteg pótolni valóm van még Jázmin rövid alvása alatt..

    Üdv. Szilvi és Jázmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2007. május 12. 19:4836721.
    Sziasztok!
    Nálunk ilyen jó idő volt ma
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2007. május 12. 14:2136720.

    http://www.babavilag.com/gallery_popup_picview.php?gid=16

    lapozzatok bele,ott van közte az én CSIJJAGOM is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2007. május 12. 13:2436719.

    Sziasztok!

    Anikó ez elég megdöbbentő, mármint az, hogy a 4d-n nem tudják (nem látják) és mi van ha egy fiatalabb kismamánál nem veszik észre (mert ugye csak bizonyos kor és kórkép felett küldenek aminocetézisre). Őszintén nem is tudom, hogy mit írjak... "szerencse" hogy észrevették.

    Nusi még nem adtam nekik (pedig már lehetne) azt olvastam erről, hogy ennyi dősen már lehet adni de a csak akkor ha a gyerkőc rendesen meg tudja rágni! Ha nem akkor darált formában... most jövök rá már adtam a csajoknak sütiben (zserbó és mogyitorta tészta).

    Szép napot!

    előzmény:
    marosanikó (36717)
    2007-05-12  11:24
  84. 2007. május 12. 12:4236718.

    hjaj Anikó!

    ezek szörnyű tények...sajnálom....semmit se értek én se ezekhez a dolgokhoz,de nem is akarok....tudom Ti se akartatok,de ezt hozta az ÉLET

    sajnálom,és minden jót kívánok Nektek,igazán megérdemlitek!

    puszikák!

    előzmény:
    marosanikó (36717)
    2007-05-12  11:24
  85. 2007. május 12. 11:2436717.

    Sziasztok!!!

    Már jó régen voltam!!!  ...minden ok, a srácok nőnek mint a gomba, Berci egyre ügyesebben megy!!!!  

    Kik az új kismamák???  

    ...bocsi, de olyan kíváncsi vagyok!! ...és hogy vannak?

    puszi mindenkinek!!

    Ja, és voltunk a szövettani eredményért a SOTE-n:

    Vélemény: A számított 23. gestatios hétnek megfelelő érettségű fiúmagzat. A klinikailag felállított 21-es trisomia diagnózisát az észlelt dysmorphologiai eltérések (szemek ferde metszésűek, tátott száj, kilógó nyelv, nagyobb orr, mélyen ülő fülek, tarkótáj megvastagodása ) megerősítik.

    Végül is ennyi!   A belső szervekkel kapcsolatban semmi eltérést nem találtak... Csak külső jegyekkel támasztják alá a DOWN szindrómát. Amit ugye a 4D-n nem találtak. Pedig úgy néztek akkor, hogy valszeg beteg a babánk... A 4D-n akkor a tarkóredőt abszolút nem látták. ...na mindegy, csak olyan zavaros nekem, nekünk apával egy kicsit. Persze laikusok vagyunk nagyon, és nálunk az érzelmek nagymértékben befolyásolják egy lelet un. súlyosságát, hogy mennyire elég nekünk az adott szituban. Ez most egy kicsit kevés, de igazán már tök mindegy, csak úgy leírtam nektek...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2007. május 12. 09:5936716.

    Gyors kérdeésem lenne....mogyorót adtok a gyerekeknek?bármilyen formában?

    puszi a régi és az újdonsült kismamáknak!!!!

    ........na és persze a többieknek is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2007. május 12. 08:5336715.

    Sziasztok!

    TYű de nyomott szar idő van ma, a tegnapihoz képest!

    Szép napot  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2007. május 11. 22:3636714.
    Hahóóóóó!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. május 10. 14:2136713.

    Sziasztok!

    Beugrottam egy internet caféba,úgyhogy,csak pár mondatot...

    Teljes döbbenetemre 3 hét alatt 2x szültem: megnéztem a magyarorszag.hu- n a betegutamat....szültem 05.12.15-én és 06.01.06-án is... 

    No, a lényeg: Vikinél elkezdődött vmi pre-dackorszak.Bármi kevéssé tetsző dolog van, földre dobja magát és bömböl. Majd látja,hogy nem hat meg, feláll és megy tovább- ált. vigyorogva. Nem veszem fel a dolgot, akárhol csinálja, csak arra figyelek,hogy a buksiját ne verje be...Hálás lennék pár jó tanácsra ezügyben, priviben írva!

    VicaCica imádja a natúr joghurtot (kizárólag egy őstermelői tehenészetből valót eszi meg) és mindent, ami picit is hasonlít a pörkölthöz Aprómagvas gyümin és mogyoróféléken kívül már csak sima tejet nem iszik, egyébként a cici mellett minden játszik

    Teljes szerelem van az apja és közte, ha apjok hazajön, majd' 1 órát le vagyok sz*va...

    Mennem kell...

    Minden jót,puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2007. május 10. 13:4736712.

    Sziasztok!

    Flajar én is iszonyat türelmetlen vagyok...  Sokszor szakadt el a cérna, főleg hogy én egész nap egyedül voltam a 3 törpével (párom reggel megy éjjel jön). Alvással sajna nagyon nagy gondban voltam... éjjel a csajok nem alidtak nappal meg a Bence volt fönk (napi 1 alvás) de amikor összehangoltam őket (legalább nappal) már jobb volt. De vannak pozitívumai is látom őket (hármukat) együtt felnőni, mert pikk pakk összenőnek, együtt játszanak, meg ugye megtanultam úgy szoptatni két babót hogy közben a harmadiknak mesét olvasok.... Nálunk az első 3 hónap volt nagyon húzós! Szurkolok, hogy nyugis, alvós babócád legyen.

    Noranéni minden doki mást mond a sebészeten amikor Bencével voltunk a sebésznéni azt mondta hogy akkor volt ez kezelhető amikor kb 2-3 hós kortól huzigatva volt a garbónyak, mert így hozzászokott a bőr és nem szűkült be. A mi dokink 1éves kortól mondta hogy huzogassuk, fürdés közben amikor megázik a bőr, hogy táguljon, két hónap huzigálás után se ment teljesen hátra és a sebészeten szondával lefejtették a makkról, nem volt fájdalmas, szerencsére a Bence fütyiét nem kellett műteni, de a környékünkön 10 kissrácból 6nak műtve van (van akinek többször is).

    Arwen nagyon jó a lenyomat... hogyan csináltad? Megihletett engem is csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá!  

    Szép napot!

    előzmény:
    flajar (36705)
    2007-05-09  14:19
  91. 2007. május 10. 13:1736711.
    Sziasztok!

    NOraneni, nálunk ez a kuki dolog Apa reszortja, úgyis együtt fürdenek. A Gabeszét hátra lehet húzni, ha nem is annyira, hogy ott is maradjon. De így is szépen lehet takarítani. Nekünk is kiadta a dokinéni, hogy vízben óvatosan huzigáljuk hátra...
    Flajar, rakjad csak nyugodtan a képeket, amennyit csak tudsz, én nagyon szeretek édes babákat nézegetni És kitartás még erre a kis időre!!!
    J.Virág, irigyellek a szép gyerekszoba miatt A miénk nagyon picike, de talán idén sikerül eladni a házat és akkor költözünk!
    Tomihusi, a lényeg, hogy kiderült a baj oka!!! Mennyire tudja a felnőttek egészségét és hangulatát is befolyásolni, ha valami kellemetlen éri őket! Hát még az ilyen csöppségek!!!!!Csak azt nem értem, miért kell a félősebb gyerekeket is kényszeríteni a szereplésre Van elég lepcsesszájú aprónép is, elég őket végighallgatni, nem?
    Szamóca, Borzontorzi tündéri!!! Az a frizura......
    Arwen, Flajar, klasszak a kézlenyomatok. Mi csináltunk egyet kb. kéthónapos korában (tappanccsal együtt), de most megihlettetek
    Rita, Neked aztán szorgos fiacskád van Már ő készíti a reggelit....így könnyű!!!
    Zsu, a sapis képek olyan ééééédesek Biztos tudja, milyen jól áll neki, azért nem akarja levenni NÁlunk még mindíg Elmo a menő, ma kapott egy plüss Elmot is, hát teljesen el volt hűlve Na, elindul már a lányod, csak győzz utána szaladni
    GRATULÁLOK az újabb pocilakókhoz!!!
    Mi jól vagyunk, Gabi fut, szalad, gagyarászik, 16 fogat számoltam, de mindíg jön épp valamelyik...kapott egy kismotort, mert mindíg a többiekét nézte. Sikerült már két rosszfiús balesetet szenvedni. Mindkettőt az ágyon ugrálásból, fejessel a földre szerezte. Irtó haszontalan. Minden fiú ilyen????
    Na most már aztán eldugulok.....
    Klári
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36710)
    2007-05-10  09:51
  92. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. május 10. 09:5136710.
    Sziasztok! Csak egy gyors bekukkra futja, rohannom kell vasalni, és már itt ülök a gép előtt vagy fél órája   Fiús anyukákhoz fordulnék kuki ügyben: le van tapadva, vagy már hátrahúzható a "garbónyak". Tiszta frászban vagyok, Robinak még teljesen le van tapadva, meddig kell várnom, vagy mikor mutassam meg orvosnak? A doki nénink szerint csak huzogassam, aztán megoldódik, na de mégis mikor?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2007. május 9. 20:0236709.

    Flajar, Arwen:nagyon jók a kézlenyomatok!

    Zsu

    előzmény:
    luczazs (36708)
    2007-05-09  20:01
  94. 2007. május 9. 20:0136708.

    Sziasztok Lányok!

    Flajar:nagyon édes Lili! nagyon sokat nőtt, mióta nem láttam!

    Szamóca: eddig nem is vettem észre, hogy ennyire fürtös Csenge haja, nagyon aranyos!

    Tomihusi: köszi a dicséretet. Nagyon várok már képeket a gyerkőcökről. Szegény Lili, borzasztó lehet, ha az izgulás és a dokik miatt volt minden! Sajna nem tudok homeopatát csak itt Egerben.

    J.Virág: nagyon jó a gyerekszoba!

    Zsu

    előzmény:
    flajar (36707)
    2007-05-09  14:31
  95. 2007. május 9. 14:3136707.
    jaj, ezeket elfelejtettem!!
    bocsi, hogy ilyen sokat rakok fel!!

    na, most már elég
    előzmény:
    flajar (36706)
    2007-05-09  14:21
  96. 2007. május 9. 14:2136706.
    mégegy
    előzmény:
    flajar (36705)
    2007-05-09  14:19
  97. 2007. május 9. 14:1936705.
    Sziasztok!


    Köszönöm a biztatásokat!!! Nagyon jól esik!

    TOMIHUSI: én csak Veszprémben tudok ajánlani dokit.....Bp-en nem ismerek senkit. Remélem, hamar megtaláljátok a "kulcsot"...és akkor meglesz a megoldás is!!!

    VIRÁG: nagyon klassz lett a gyerekszoba!!!...hogy bírod ezt a sokmindent babával a pocakodban?

    SZAMÓCA: Gyurinak nem tetszik az Abigél.....de aztán második névnek beleegyezett ....jó Csenge sérója!

    ARWEN: nagyon jó lett a kézlenyomatos cuccos!!!...úgy csináltad, hogy előszőr megcsináltad a negatívot és utána kiöntötted?

    RITA:bizony....én sem tudtam nemet mondani..:D :D :D.....de most már nagyon nehéz a pocakomnak, ha emelem Lilit...vigyázz magadra te is!

    ZSU: nagyon aranyos Lili, ahogyan nézi a Mici Mackót!!!!..:D :D :D...teljesen belefeledkezik....hát, jó lenne, ha én is egy jóalvó bébit kapnék!

    BIAZSU: nagyon helyesek a csajszik!!!....hát ....el sem tudom képzelni, te hogyan csináltad hirtelen 3 gyerekkel az elején!!!...persze, én is szseretném bevonni Lilit...de azért mégis félek, hogy mellőzve érzi majd magát....mert ugye azért változni fog sokminden....nem tudok majd folyamatosan vele foglalkozni...és én még attól félek, hogy mikor fogok aludni?????...borzasztóan nehezen viselem a kialvatlanságot....ez a 1,5 év még nem volt elég, hogy hozzászokjak!!! .....félek, hogy türelm,etlen leszek....pedig nem szeretnék...

    Tettem fel pár április-májusi képet...

    Most elköszönök, megyek kicsit pihizni...

    Nagyon szép napot kívánok Mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2007. május 9. 09:0936704.
    Sziasztok4

    Tomihusi, próbálok keresni a környéketeken homeós dokit, vagy kineziológust.... Nálunk a körzeti gyerekdoki homeopata orvos (is).

    Most, hogy mondod a köldökcsonkot, olyanok jutottak eszembe, amik számításba jöhetnek:
    -terhesség alatt nem veszítettél el valamit(valakit), amihez nagyon rgaszkodtál, kötődtél?
    -Ádi természetesen indult el, vagy indított szülés volt?
    -Mióta veseproblémái vannak.... előtte nem volt cumis, vagy bármi, amihez ő ragaszkodott, de valamiért eltűnt az életéből?
    És még millió ilyen kérdés van, amiből egyre biztos ott a válasz, ha az megvan, akkor a tünet is szűnni fog.

    Az a baj, illetve nem is baj, hogy a mai gyerekek, teljesen mások, mint akár mi is voltunk a mi szüleinkről nem is beszélve. ÉS a világ is hihetetlenül felgyorsult körülöttünk...

    Lelövöm magam. teszek fel néhány képet az átrendezett gyerekszobáról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_926224 (36703)
    2007-05-09  08:10
  99. Torolt_felhasznalo_926224
    Torolt_felhasznalo_926224
    2007. május 9. 08:1036703.

    Folyt.köv.

    J.Virág: Nem tudom, hogy mihez ragaszkodik ennyire Ádám, de nem tudom, hogy emlékeztek-e Ádámnak 3,5 hónaposan vették le a sebészeten a köldökcsonkját, mondta a doki, hogy nem köldökcsonkkal megyünk oviba. ha akkor sem veszik le, nagyon sokáig maradt volna még, hisz erős, masszív volt.

    Flajar, remélem hamarosan rendeződik Gyuri munkahelye is, és nem részletekben kapjátok majd a fizetést. Hogy mennyi mindent tud Lili?? Nagyon ügyi kis csaj.

    luczazs: Gyönyörű Lili!

    birozsoltn: Nagyon helyes Domcsi, kis konyhatündér 

    arwen, nagyon jó lett a kézlenyomat.

    Szamóca, gyönyörű Csenge. Súlyügyileg hogy álltok? Hízik Csenge? Mert volt egy idő, hogy keveset, vagy egyáltalán nem hízott.

    Akkor most rólunk.

    Tegnap megvolt a tejcukor terhelés, szerencsére Lili nem allergiás rá, maradt a tojás. Viszont a gasztro és a pullmonológiás orvos kérdezte, hogy nem-e az ovitól fáj a gyerek hasa? Én váltig állítottam, hogy nem, hisz imád járni, alig tudjuk 4-kor hazahozni. De este minden megváltozott! Anyák Napja lett volna az oviban, és üvöltve indultunk el, mondta, hogy nagyon görcsöl a hasa, nem tud menni stb. Persze nem erőltettük, de mivel nagyon zokogott, hazahoztuk. És itthon megszünt a hasgörcs. Mivel mi a hasi fájdalmai miatt jártuk a dokikat, így most már szerintem meg van a bibi. Visszagondoltunk, karácsony, szüreti bál, farsang az oviban, Lili mindig beteg volt, másnap egyáltalán. És most már tudom, hogy ennyire izgul, ennyire nem akar kiállni a sok ember elé. Nem is erőltetjük, de még így is. És most már a hányás is tiszta a szembemben, akárhányszor orvoshoz mentünk, mindig akkor hányt, fájt a hasa. Egy szóval Lilinek semmi baja, csak izgul! De legalább most már tudjuk, viszont nagyon sok időnek kellett eltelnie ehhez, hogy rájöjjünk, és állandóan dokihoz vittük, hogy mi baja. Ma beszéltem az óvónővel, és ő is mondta, hogy ők se támogatják az ünnepségeket, mert nagyon sok gyerek fél, izgul, viszont rengeteg Anyuka elvárja, követeli tőlük. Nem mi voltunk az egyetlenek tegnap akik nem akartak szerepelni.

    Ádámkám még egy kakukktojás. Még semmi se mond, csak dünnyög, nem akar megszólalni, 12 foga van.

    Most ennyi, majd ha tudok akkor jövök még.

    Puszi mindenkinek.

    Erika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. Torolt_felhasznalo_926224
    Torolt_felhasznalo_926224
    2007. május 9. 07:5436702.

    Sziasztok Anyukák!

    Először is nagyon szépen köszönöm a jobbnál jobb tanácsokat, és hogy ennyien biztattok, nagyon jó érzés. Aranyosak vagytok.

    Sün, birozsoltn, köszönjük  

    Luczazs: Neked is köszönjük a hiányolást, biztatást, szívesen venném, aki tud Homeopátát.

    Gitta, köszönjük . Gyönyörű Martina, kész hölgy 

    csuccsu, remélem ezek után már tényleg csak jobb jöhet.

    arwen, Köszönjük, ha esetleg te is tudsz dokit, írd meg légyszi priviben, az elérhetőségeket. Gyönyörű Zalán, és levágott hajjal még csibészebb 

    Simisz, gratuálok a babához, nagyon könnyű és boldog babavárást kívánok Nektek.

    J.Virág, nagyon szépek a lányok, tündériek. Köszönöm a tippeket és várok tőled is elérhetőségeket, ha tudsz.

    Flajar, nem beparázni, nem könnyű két babával, de hamar belerázódsz, hidd el menni fog. Hogy milyen közel vagy már a szüléshez, hihetetlen Köszönjük. Ádámnak még van jócskán haladék, bár most kiderül a pisikből, hogy megcsinálják-e az izotópvizsgálatot vagy sem. 3 havonta kell pisit vinni, fél év múlva uh, addig még semmi. Nem tudok feszültségforrásról, Tamással sosem veszekszünk, Anyósom is állandóan mondja, hogy nőjetek már fel, mert állandóan játszunk egymással. Persze mindenkinek vannak nehezebb, rosszabb napjai, valamint itt a Lili is. Bár nem hinném, hogy miatta lenne, hisz imádják egymást, de azért tudnak vitázni, kiabálni egymással. Azért majd gondolkodom. Foglalkozni Ádámmal töredékét tudok, mint Lilivel foglalkoztam, amíg Lili oviban van, akkor főzök, mosok, takarítok, néha odaülök Ádámhoz játszani, de akkor az csak róla szól. Köszönjük a szorítást, ha esetleg Te is tudsz valami jó kis dokit, küldj elérhetőségeket légyszi.

    Pocakmarci, én köszönöm jól vagyok, a csomó a mellemben még a tejtől van, nem apadt még el. Mi már Lilinél megkaptuk mind 3 oltást, és nálunk is 3 év múlva jön a következő.

    biazsu, nagyon szépen köszönjük . Nem csodálom, hogy a kedvenc képed, gyönyörűek a lányok 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top