Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 januári babák!!!!

re
re
Létrehozva: 2005. Április 18. 12:10
Azt hiszem, terhes vagyok... :-). A kalkulátor szerint jan. 1-én jön a baba. Mivel nem volt még ilyen topic, remélem, nem baj, ha indítottam egyet.
  1. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 17. 06:5236501.

    Sziasztok!

    J.Virág, nem semmik a csajok!  Mit dolgozol otthon?

    Noraneni, örülök, hogy Robi már jobban van, hátha kicsit hízik is majd az antibiotikumos kezelés után. A bölcsire nem erre az összegre gondoltam, hanem ezen felül 40-50eFt/hó. Emellett nyilván a magánbölcsik ára is emelkedik. De hátha nem lesz belőle semmi, bár ebből a jelenlegi vezetésből sok jót nem nézek ki 

    Szamóca, úgy látom Csenge megtalálta a neki való játékot! 

    Arwen, Zazin mindig elcsodálkozom, mennyire hihetetlenül nagyfiú!

    Anikó, az angolnál majd elmúlik ez a lámpaláz! Addig is kitartás!

    Marci tegnap kapta meg a 15 hós oltást, egy szó nélkül tűrte, olyan édes volt, csak csodálkozott. Azt mondta a doktornő, hogy 7-8 nap múlva lehet az oltásnak hatása. Aki megkapta az oltást, volt valamilyen hatása?

    Tegnap voltunk fordrásznál, olyan édes lett Marci. Persze azért sajnálom a nagy haját.

    Szép napot mindenkinek!

    Ja, hallottatok valamit a solus kft. cipőiről? Van ennek honlapja?

    Pmarci 

    előzmény:
    J.Virág (36495)
    2007-04-16  15:23
  2. 2007. Április 16. 23:1436500.

    Sziasztok!!! Jó estét!!!  ...jókor jutok ide mi??? 

    Voltam a hugommal és a nagylányával az épülő lakásunkban, megnéztük, hogy áll!! Csinálják, de még sok minden hátra van!!! Fényképezek már, lássátok a változást ti is velünk együtt!!!   

    ...apával már eléggé egymára vagyunk kattanva, de még várnunk kell   ...nem haragszotok, hogy ilyeneket írok??? ...de ez is annak a jele, hogy térünk vissza az életbe egyre jobban, és hál istennek Ő is!!!...mármint apa...

    Voltam ma angolozni, hát, van mit tanulnom   !!! Tök gáz, mikor meg kell szólalnom!!! Tiszta lámpaláz leszek...   

    Ma 15 hónapos a Bercikénk!!!!    ...holnap kapja a szurit, ami ilyenkor dukál   . Nem tudom, hogy ilyenkor jó e beadatni, mert lehet, hogy lappang benne a bárányhimlő... a hugom nagylányával lett össze engedve, akin elég rendesen kijött!!! De Bercinek még kutya baja, igaz 2 hét vagy mennyi a lappangási idő, és csak 3 napja taliztak!!! ...és lehet, hogy el sem kapta!!

    Azért megemlítem holnap a dokinéninek...

    J.Virág tuti lett a konyha!!!! ...majd kikérem tanácsod, ha már ott fogunk tartani, hogy lehet nem drága csempével jópofán csempézni... érted??  ...mit dolgozol otthon??? ...na meg a csajok!!!  

    birozsoltn nagggyon szépek lettetek!!! ÜGYESEK VAGYTOK!!!!

    anyanyul, szamóca27, arwen30 NAGYON KLASSZAK A KÉPEK!!!

    Mindenkinek jó éjszakát kívánok, egy jó kis viccel  :

    A Kínaiak világhódító hadjáratba kezdenek, és szépen
    lassan eljutnak a Székelyföldig. Felsorakozik a két hadsereg egymással szemben, majd a kínai vezér megbeszélésre hívja a székely vezért, Áront.
    - Nem félsz? kérdi a kínai.
    - Há mér félnék? kérdi hetykén Áron.
    - Azért, válaszol a kínai, mert mi 200 millióan vagyunk, ti meg csak 40
    ezren.
    Elkerekedett Áron szeme, feltolta a kucsmáját, megvakarta a fejét majd hátrafordult a hadaihoz:
    - Emberek! Hova a f...-omba fogunk eltemetni 200millió kínait?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. Április 16. 22:5836499.

    folyt.

    Jó éjt mindenkinek!

    előzmény:
    arwen30 (36498)
    2007-04-16  22:41
  4. 2007. Április 16. 22:4136498.

    Mindig olvasok én is, csak hozzászólni nem jut időm.

    Az összes baba hatalmas nagy már, baromi ügyes, meg szép, meg aranyos, meg vicces, meg minden. Olyan jó nézegetni őket!!!! A fiúk egyre jóképűbbek és férfiasabbak , a kislányok meg egyre csajosabbak. 

    Lakáseladóknak illl felújítóknak nagy-nagy gratula, örülök, hogy mindenkinek nagyjából úgy alakulnak a dolgai, ahogyan szeretnék.

    Kismamáink hogy vannak?

    Marosanikóéknak annyi, de annyi erejük van! Nagyon csodálom őket, hogy ilyen pozitívan állnak hozzá az élethez! Így is kell csinálni, belevetni magatokat a mindennapokba. Édesek a fiúk, az a túra a szigeten biztos jó izgis lehetett...

    Blueme: remélem azóta mióta utoljáta írtam 1-2 kellemes randin vagy túl   

    Csengusnak és Pannusnak hajrá a járáshoz!

    Csillanna, Simiszke jól eltűntetek. Titeket is elvitt a jóidő Lovernice, Bocila nálatok mi újság?

    Rólunk: a nagy hír az az, hogy szombaton életében először Zalán egyedül eljátszott kB.egy negyed óráig a szobájába!!!!!!!!!!!! lehet ez másnak nem újság, viszont nálunk hatalmas előrelépés!!! Azóta már többx megismételte, úgyhogy talán alakulnak a dolgok. Ismét elemében van, haverkodik, incselkedik. ma  T-ONLINE-nál egy labdát, meg egy kulcstartót gyűjtött be a kedvességével.

    Apját 1-2 napja Apokának hívja, engem meg apának

    Ma voltam bölcsiben: novembertől már biztosan Zazi is a bölcsisek népes táborát fogja gyarapítani.

    Imádja a porszívót, seprűt, kinti csapokat és a vizet (Balaton, kisebb tavak, források)

    Motoron, tanulószéken és egyéb bébitaxi-féleségeken még mindig nem hajlandó megülni. Hétvégén kiderült az oka is. Én voltam ilyen  Mindig azt mondtam, hogy: Leszállok!Leszállok!     

    Még mindig nagyon szépen és sokat eszik. Aítejre szoktatjuk éppen már 1.5 dl-nél járunk.

    Hétvégén Törekiben a Cinege pihenőn piknikeztünk 2 másik családdal. Nagyon jól éreztük magunkat.

    Rakok fel pár képet is.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. Április 16. 21:4836497.

    Sziasztok!

    Csak egy gyors bekukk, és én is csatolok néhány képet
    Megnéztem, amiket Ti tettetek fel, nagyon élvezetes volt!!!

    MTike, a megszűntetéseket, összevonásokat én is gondoltam a létszámcsökkenés miatt, de azt hittem, hogy azért most kicsit több a gyerek, mint mondjuk pár éve, és ezért lett kevés a férőhely, de akkor nem pont ez a helyzet... Nem lehet könnyű...

    Pocakmarci, már nagyon jól állunk, sikerült összeszedni a papírokat, hogy tudjunk egy foglalós szerződést írni, ma a földhivatalban voltam Csengével, ahol nagyon pozitívan csalódtam, ugyanis a kisgyerekeseket teljesen előre engedték, így hamar végeztünk. Ja, ez Szentendrén volt
    Szóval, holnap valószínűleg lefoglalózzák, mert már tényleg csak az OTP-n múlik, de a tulajdonjogot tudjuk igazolni, és látják a végét, úgyhogy most már sínen vagyunk

    Még akartam írni, de nem emlékszem, mit...

    Mi a Skanzenben voltunk a hétvégén. Sikerült jól lebetegedni. Már a múlt héten kezdtük, aztán javultunk és most sikerült visszaesni, vagy egy másik vírus bekapni. Csenge belázasodott, köhög, és nagyon taknyos, én dettó, csak láz nélkül.

    Na, búcsúzom!!!
    Puszi,
    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. Április 16. 20:0736496.
    Pocakmarci: köszi az érdeklődést, Robi baba már jobban van, holnap lesz az utolsó antibiotikumos nap, aztán vége. Csórikám fosik, mint a lagzis kutya az antibiotikumtól, amúgy is olyan sovány, hát most a bordái is kilátszanak, pedig tényleg zabál egyfolytában. De már csak holnap, és remélem helyrejön minden. Normafloret is kap, de nem sokat számít (bár lehet, hogy nélküle még rosszabb lenne?). Egyébként a bölcsik (legalábbis amelyikben eddig megfordultam) fizetősek most is, legalábbis itt a kerületünkben kb havi 5 ezerbe kerül (napi 240 ft körül), persze találtam már havi 80 ezreset is  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36494)
    2007-04-16  13:37
  7. 2007. Április 16. 15:2336495.
    Fizetőssé? Én nem hallottam, de szerencsére minket nem is érint. Nekem bejött a munka itthon a gyerekek mellett. Mondjuk, nem tudom, hogy mi lesz, ha nem veszik fel Julcsit oviba, vagy neki nem tetszik és 3-an lesznek itthon...

    Reggeliztek a lányok, közben megjöttek a munkások és ki kellett szaladnom, mire visszajöttem ez fogadott... nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek, ezért inkább előkaptam a fotóaparátot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 16. 13:3736494.

    Sziasztok!

    Először is nagyon jók a képek, látom, sokan sokfelé kirándulgattak! Szerencsére az idő is alkalmas erre.

    Anyanyúl, látszik is Ádin, hogy jól érzi magát! Nem semmi súlya van!

    Anikó, gratulálok a lakáshoz, biztosan jó lesz majd, ha beköltöztök! És a börzéhez is gratulálok, ügyesek vagytok, hogy ezt megvalósítottátok!

    Szamóca, hogy áll a lakás dolog? Ugye sikerült eladni?  

    Noraneni, hogy van Robi?

    Gitta, hogy vagy? Sajnálom nagypapádat!

    Mi szombaton voltunk a Margitszigeten, annyira elfáradt szegénykém, hogy már a babakocsiban, úton az autó felé, elaludt. Vasárnap meg bejártam 9 cipőboltot, szandit kerestem, persze nem kaptam, aztán meg bográcsoztunk. Ma megyünk fodrászhoz, a fiúk levágatják a hajukat fél centisre. Majd csinálok előtte-utána képet .

    Réka, Rita, szépek lettek a konyhák is!

    Hallottatok arról valamit, hogy 2008-tól fizetőssé akarják tenni a bölcsiket?

    Lovernice, Kiarának előre is nagyon boldog névnapot kívánok!

    Pmarci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (36493)
    2007-04-16  13:11
  9. 2007. Április 16. 13:1136493.

    sziasztok!!!

    ELőször is nagyon jók a hétvégi képek Mindenkié!!!!

    és j.virág+birozsoltné konyhája és a szoba is tuti lett!!! Még nekem sem régi emlék, csak fél éve hogy ide költöztünk...remélem még sokáig ilyen szépnek látom a sajátunkat is! :-)

    Mint sokan mi is a szabadban töltöttük a hétvégénket!

    Szombaton itt a veszprémi állatkertben voltunk, vasárnap meg a barátainkkal grilleztünk az alsóörsi telkükön! SZUPER VOLT mind2 program! Ádikám felülmulta az elképzeléseimet, olyannyira jól érezte magát,hogy számomra ez volt a legjobb!!!- mindjárt csatolok is képet!

    Marosanikó!-hihetetlen hogy már mindent lehet "kicsiben"-kicsiknek is kapni amiket mi-nagyok használunk!-és gondolom a fiad is büszke most,hogy "olyanja van mint apájának" :-)

    Sün- hát nagyon arik a képek!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. Április 16. 09:0936492.
    Sziasztok!

    Akkor tévedtem, bocsi! Mindkettőtökhöz ugyanazokat a topikokat dobta fel....
    A képek lemaradtak, csak most látom.
    A nagy hír, hogy Pannus elindult, igaz, csak néhány lépés erejéig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (36486)
    2007-04-14  07:30
  11. 2007. Április 16. 08:0636491.
    2. adag kép a lakásunkról
    előzmény:
    birozsoltn (36490)
    2007-04-16  08:01
  12. 2007. Április 16. 08:0136490.

    Hosszú ideig nem jöttem, mert ugye lakásfelújítás, húsvét, nálunk a kettő egybefolyt, talán mostanra vagyunk úgy-ahogy készen, szóval kivagyok, mint a ló

    Most is csak annyi időm van, míg el nem indulok vérvételre, délután rendel a nőgyógyászom, terhestanácsadásra megyek, csütörtökön valszeg 12 hetes UH, aztán ma délután jön az Erzsi, holnap is jön délelőtt, úgyhogy könyvelek, szerdán meg elvileg számítógépet veszek. Szóval zsufi a hét megint.

    Ráadásul tegnapelőtt kellett újratelepítenem a gépet, mert az ügyfélkapu teljesen tönkrevágta a netemet, a Java miatt (a könyvelők ezt úgyis értik bocs attól, aki nem, de lényeg csak annyi, hogy vírus került a gépemre, még jó, hogy azért értek a számítógéphez, mert az újrainstallálás nem kevés pénz.

    Szóval visszatérve a húsvétra, nálunk igazándiból előtte lakásfelújítás, utána lakásfelújítás, szóval a húsvét (ilyen még nem is volt, mióta élek), csak úgy volt. Még sütni sem sütöttem semmit, pedig az nálam nagy szó. De nem is volt helyem sütni, két napig anyuéknál ettünk lent, akkora rumli volt fent mindenhol.

    Húsvét hétfőn rohanás anyuékhoz, itthoni locsolás után ottani is megvolt, aztán ebéd után rohanás haza, mert délután sógornőmékkel elterveztük, hogy elmegyünk a Bakonyba. Húgom felvetette, hogy ők is szívesen eljönnének, de ehhez apuék beleegyezése is kellett, mivel ő volt a másik sofőr. Végül is a sógornőmék is hoztak plusz rokonokat, úgyhogy majdnem 20-an mentünk túrázni a Bakonyba. Rengetegen voltak, ilyet még nem is láttam. MOndjuk gyönyörű idő is volt, a gyerekek meg aztán végképp élvezték.

    Manó fogainak száma 8+3, azért írom így, mert most egyszerre három is bújik neki, olyan gyorsan jönnek elő, mintha muszáj volna. Most hozzák be a lemaradást. 

    Amúgy szerencsére nem viseli meg, szinte észre sem vettem, már csak akkor, amikor hegyes volt az ínye.

    Beszéd témában már azért kicsit előrehaladtunk, rájöttem, hogy először nem teljes szavakat kell várnom a kisfiamtól, mert egyre jobban utánoz dolgokat. Például ha leesik valami az asztalról, már mondja, is hogy leese..., vagy a cipő, a ci, és mindjárt mondja is hogy keő... (mármint hogy kettő van neki). Este fürdetésnél már egyre ügyesebben segít vetkőzni, a zokniját, nadrágját már tolja lefelé. Látnotok kellene, mit küzd vele 

    Rakok fel egypár képet, a teljesség igénye nélkül.

    Előrebocsátom, a konyhabútoron lévő kék munkalap azért van, mert még nem jött meg a végleges

    előzmény:
    marosanikó (36489)
    2007-04-15  22:13
  13. 2007. Április 15. 22:1336489.

    Sziasztok!!!   

    Látom, többen a kinti programra szavaztatok most a hétvégén!! Nem csodálkozom, hiszen igazi jó idő volt, ami jó testnek, léleknek egyaránt!!! 

    Mi is jó sokat voltunk kint a szép időben!!!   

    Mára megint szerveztünk börzét, nagyon jól sikerült!!!  ...talán ilyen jól még sosem, pedig pont most áprilisban csináljuk egy éve!!! Hogy elment!!! Többen néztek, hogy a múltkorin már elég nagy pocakkal, most meg semmi. Egy anyuka gratulált, és kérdezte, hogy kislány, vagy kisfiú? ...mikor meg mondtam, hogy kisfiú, de meghalt mielőtt megszületett, szegény nem tudta hová nézzen kínjába...mondtam neki, nem tudhatja mindenki, hogy mi történt velünk, ne érezze rosszul magát...

    Remélem marad a jó idő!!!!  

    Kedden megyek fodrászhoz!!! Apa szeretné ha kicsit megnöveszteném a hajam. Hát nem tudom, majd kikérem a fodrász véleményét is!!! Amúgy ennél a fodrásznál még sosem voltam!!  

    Voltunk pénteken ovinézőben!!! Matyinak tetszett, de talán a Bercinek mégjobban!!    Matyesz rám volt gyógyulva, nem nagyon csinált önálló programot magának!! De nem mondták az ovonénik, hogy ez kóros lenne... ...pedig kérdeztem...

    ...és hozott Matyinak a nyuszi egy ráadás ajándékot!!! Az összelocsolt pénzéért!!! Régen vágyott fűkaszát!!! Amilyen apának is van!!!  

    Holnap is megpróbálok benézni hozzátok...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. Április 15. 19:1336488.
    Sziasztok!
    Látom mindenki inkább a szabadban töltötte a hétvégét!!! Nagyon örülünk mi is ennek a csoda időnek, ha Gabi nem alszik, megyünk, megyünk, megyünk!
    Ma a siroki várban voltunk kirándulni, nagyon klassz volt. Persze a délutáni alvás után még kóboroltunk hármasban itthon, a városban is két órát. Szóval hulla vagyok, de nagyon jól esik.
    Tegnap megnyitottuk a grillszezont a kertben. HIába, semmi sem fogható a faszénen sült husihoz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. Április 15. 18:0536487.
    Sziasztok!
    Mi is kedvet kaptunk a lakásfelújításhoz, na meg pihenésképp' a játszóterezéshez, bográcsozáshoz.
    A babócák tündériek és már nem is igazi babócák Hanem kis gyerkőcök.
    Mi még nem próbáltuk a homokozást, régebben beletettem, de akkor még nem nagyon érdekelte. Hintázni szokott Vivi és van az a rugós játék..., de homokozó szett van már, majd megint kiprobáljuk. Ja és még a motortol is tart egy picit, de még alig próbálta, mert apjánál maradt, alig, hogy megkapta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. Április 14. 07:3036486.

    Szia RÉka!

    Most nem igazánvettem ki a szavaidból,hogy arra jöttél rá,hogy én vagyok "anyanyúl" is??? mert NEM. Én ezenkivül csak egy 90napos fogyis topikba irtam ....ott engem találsz meg de most néztem hogy egy másik anyanyúl sok helyre irogat/ott. Neki is jelszó nélküli ugyan a beme,de az nem én vagyok! 

    Rájöttem,hogy ha a keresőbe akár hosszú "ú"val akár röviddel irom be hogy anyanyul akkor is mindkettönket bedob. Én a rövid u-s vagyok! 

    Szép napot Mindenkinek!!!!!!

    előzmény:
    J.Virág (36485)
    2007-04-13  20:26
  17. 2007. Április 13. 20:2636485.
    Sziasztok!

    Mi sem sokat vagyunk errefelé...
    viszont ma rá kellett döbbenjek, hogy anyanyúl=anyanyul
    Véletlenül belédpotlottam egy másik topikba és meglepődtem, hogy jelszó nélkül is rá tudok menni a bemedre aztán meg azon lepődtem meg, hogy tök más képek vannak fent a két oldalon...

    Az ovival mi is nagy bajban vagyunk, még fogalmam sincs, hogy ofg-e Julcsi oviba járni szeptembertől vagy senem, ha igen, akkor hova.

    Tápszer ügyben nem tudok hozzászólni, mert mi még sosem ittunk, nem is fogunk, remélem.

    Blueme, próba cseresznye, ugyebár, úgyhogy ne add fel! vagy ott vagy máshol, de úgyis egymásra találtok

    teszek fel néhány képet magunkról és megpróbálok még egy kicsit visszaolvasni!
    Mindenkinek kellemes hétvégét, ha addig nem találkoznánk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_503066
    Torolt_felhasznalo_503066
    2007. Április 13. 16:0036484.

    Szamóca: Szerintem továbbra is csökken a születések száma, vagy alig emlekedik, szóval kevés bölcsi és ovi férőhely inkább egyrászt az oviösszevonásokkal/megszüntetésekkel magyarázható, másrészt viszont a "jóléttel", hogy úgy mondjam. Mert a városokban általában van férőhely, a gondok a környező településeken és a felkapott helyeken vannak. Mostanában aki teheti, kertvárosi részre költözik ráadásul főleg a kisgyerekesek. Érd-Parkváros felső fele tiszta új építésű ház, nincs 10 évnél régebbi. (A miénk itt az alsó felén 25 éves, és bár nagyi építtette, az itteni régiekeket is főleg fiatal házasok vették meg. Még a szomszédunk is egy 3 éves kisfiú és persze a szülei.)

    Puzzle: Számomra idegnyugtató. Én is örülök pl. a jóidőnek, de nagyon kimerít a 2 gyerek után való rohangászás a játszótéren, hogy épp mikor idétlenkedik a lányom hajmeresztő módon a csúszdán, csak mert a nagyfiúkat utánozni akarja, vagy mikor lát meg vmi szimpatikus flakont Ádám egy másik padnál, amihez persze a hintázók előtt szaladna el. Annak örülök, ha végre egykupacban homokoznak, mert akkor én is leülhetek kicsit. Szóval a kirakózás ezt ellensúlyozza, mert bár imádok vasalni is, mert az is emgnyugtat, az egésznapos állás és szaladgálás után semmi kedvem nincs már vasalni. El sem tzdom képzelni, mit csinálnék pl. Biazsu helyében, egyszerűen csodálom a 3 gyerekes anyukákat. Pláne amíg még iylen kicsik, nagyon fárasztó a futkosás.

    Gitta: Nekem nagyon sok hülye és megalapozatlan nézetem van, mint pl. az első fiú gyerek után nagyon ritka, hogy kis korkülönbséggel kislány szülessen. Meg hasonlók. De az egyik ilyen, hogy aki nagyon-nagyon duci az iskoláskora előtt, az felnőttként vékony ember lesz. És szerintem ez fordítva gyakran igaz. Szóval nyugi, nyugi, nyugi!

    Blueme: köszi kérdésed, edzés ment e hétig, most lejárt a bérlet, de már kezdődik a lustaságom, mert kedd óta még nem mentem meghosszabbítani. Az angol is jól megy, a héten írtunk témazárót a teljes ezévi anyagból, hétfőn megláttom az eredmény. Sajnos egész húsvét alatt nem tudtam rá semmit sem tanulni, de én nem éreztem olyan neháznek, mert a nyelvtanit azért nem lehet egy hét alatt elfelejteni, a szavakra meg nem ment rá anyyira a dolgozat, szóval valszeg jó lett. 60%-ot kell teljeseíteni, hogy tovább mehessek a többiekkel, de az biztos meglesz. Viszont leszerepeltem a főnökom előtt, mert megviccelt (francia lévén angolul) a múlt héten, mikor bent voltam, és csak 3x-orra értettem meg, hogy mi akar mondani, mikor már szájbarágósan lassan ismételte a szavakat. Nem tanultunk még jövő időt, így még az is kész szerencse, hogy egyáltalán megértettem, hogy mit is akar mondani. "Neked az lesz az igazi szabadság, ha a gyerekek mellől visszajössz dolgozni!" Hangzott a mondat, mikor a lányom már másodszor szökött be hozzá a zárt irodájába, miközben a kicsit induláshoz öltöztettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (36479)
    2007-04-13  08:55
  19. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. Április 13. 15:2536483.

    Biazsu: Látom, nálatok is megy a homokozás
    Csengét alig lehet elhurcolni a játszótérről.
    Jól teszitek, hogy minél többet vagytok levegőn!!! Mi is igyekszünk, de ma biztosan kimarad, mert dokihoz megyünk. Ugyan ma már nincs hőemelkedése Csengének, de csúnyán köhög.

    4 lakásos sorház egyikét vesszük meg, kicsi kerttel, ami nekünk, panelhoz szokottaknak (a mostani nem panel, csak pici és kert nélküli) nagyon szuper lesz. Építkezésbe mi nem vágtunk bele, mert ahhoz ugye telek is kell, és a kiszemelt környékeken nagyon magas a telkek ára.

    Noraneni, jókor reggelizel!!! Mondjuk, ilyen nálunk is előfordul. Általában írni sem nagyon tudok, de most kicsit géphez vagyok kötve, ezért is tudok ilyen szorgalmasan írogatni.
    Gyógyulást kívánok Robinak!!!!!

    Lassan viszont uzsi és elindulunk a rendelésre. 5-től van, de sétálunk előtte egyet, meg szeretnék az első lenni.
    Pusz,
    Bea

    előzmény:
    biazsu (36482)
    2007-04-13  13:54
  20. 2007. Április 13. 13:5436482.

    Sziasztok!

    Minden kis betegskedőnek jobbulást!

    NAgyon kevés időm van jönni (szerencsére vagy sajnos), minden lehetséges időt kint töltönk valamelyik közeli játszótéren. Az alvásidőben meg az (elmaradt) házimunkákat próbálom behozni! Úgy örülök ennek a jó időnek!

    Pocakmarci köszi Mtike már jelentkezett priviben.

    MTike köszi szépen megnéztem a honlapot! A barátnőm még vacilál...

    Gitta büszke lehetsz Martinára hogy ilyen szépen beszél. Nem kell a védőnőket olyan húde komolyan venni, vannak husibb és kevésbé husi (pl a lányaim) babák. ( a férjem szerint minden védőnő dinka még egy jó tippet, ötletet nem hallottunk egyiktől se)Szurkolok a babaprojekthez. Nem olyan nagy kiadás egyébbként mint az első, mert az nagyobbról sokminden marad a picinek, kiságy, járóka, babakocsi, ülés, hordozó, játékok, ruhácskák stb.

    Szamóca szurkolok a lakáseladáshoz és az építkezéshez. Mit építettek? Édes Csenge a babakocsival.

    Blueme szorítok az "igazi"-hoz. Jázmin írt nekünk? És nem is szóltál?!  

    Hajcika jól a létrás képek. Nálunk a lépcsőzés nagy sláger! Egyedüljönnek fel a másodikra... legalább nem kell cipelni!

    Tegnap végre elvittem magammal a fényképezőt a játszótérre. Íme néhány kép...  

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. Április 13. 13:2836481.

    Sziasztok! Jó régen nem jártam erre, de mindig olvaslak titeket. Robi beteg (garatgyulladása van), nagyon nyűgös, alig akar elengeni, csak olyankor jövök a fórumra, ha alszik (mint most pl). Az ember állást váltott, úgy néz ki költözünk Fehérvárra (vigyázz Anyanyúl, jövünk!), egyfolytában a netet böngészem albérletek és bölcsik után, tiszta zizi vagyok   . Ha esetleg tud valaki Fehérváron kiadó lakást / házat, akkor szóljon légyszi (nagyon megbízható egygyerekes házaspár vagyunk   főbérlők álma). Remélem pár hét alatt lecseng ez az egész, és remélem az albiban is lesz net  , különben csak hétvégén tudok majd jönni.

    Mindenki babája nagyon szép (azért hajmeresztő létrás képeket is láttam   ), a puzzle is tök jó lett, bekeretezitek Eszti? Blueme ne add fel, nem jön elsőre tökéletes, a kitartásod jutalmát csak győzd kivárni. DM-es tápit nem ismerem (már nem is emlékszem mikor evett utojára Robi tápszer, olyan régen volt). Gitta részvétem nagypapid miatt, a gyerekvállalás meg majdcsak összejön még egyszer. Anyagilag tényleg nagy teher, de talán a második már nem akkora plusz, mint az első volt, elvégre ott a sok ruha, játék... Luczazs: örülök, hogy Lili kezd rákapni a kajálásra, meglátod napról napra többet eszik majd, csak ne sürgesd. Nagyon jó kismotort vettél, tényleg tök stabilnak látszik. Be kéne szerezni nekem is valami hasonlót... Rohanok, még nem reggeliztem, Robi meg mindjárt ébred, hétvégére is kellene húst venni, JAJJJJJJ

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. Április 13. 12:2536480.

    úgy látom, nem túl nagy a forgalom ma...

    Csenge most feküdt le, én megyek ebédelni.

    Beszkenneltem egy csomó papírt / lakásunk, hogy le tudják foglalózni, azóta bejelentkezett még egy korábbi vevő jelölt, akinek szintén kellene a lakásunk. Most 3 potenciális van, ebből 1 az ügyvédnél ül...

    Izgi...

    Na puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. Április 13. 08:5536479.

    Jó reggelt kívánok!!!

    Csenge még alszik, úgyhogy gondoltam belesek.
    Kicsit lebetegedtünk. Elkaptuk apától. Csengének "csak" hőemelkedése volt tegnap elég sokszor, semmi orrfolyás vagy köhögés, estére 38 fok. Nem tudom, hogy mi lehet ez, az is lehet, hogy a foga miatt, minden esetre, ha ma is lesz hőemelkedés, 5-től rendel a dokink, elviszem, megmutatni.

    Marosanikó, nagyon izgalmasan hangzik, hogy így beindult a lakás (lefoglalózás, falak tilitolizása). Merre veszitek a lakást?

    Nekünk is megint van 2 komoly érdeklődőnk a lakásra. Az egyiknek még megnézi az ügyvédje a tulajdoni lapot, és, ha azon kívül, amit mi is elmondtunk, nincs nagyobb gáz vele, akkor ma lefoglalózzák. DRUKKOLJATOK!!!!!
    Tegnap meg hívott az éppíttető, 2 hét múlva van meg az építési engedély, és azonnal el is kezdik az építkezést, akkor kell foglalóznunk (eddig szándéknyilatkozatot tettünk + 200.000 Ft). Nagyon izgi

    Hajcika, köszönöm!!! Nem félsz, a létrázástól???? Bár gondolom ott állsz/álltok és nagyon figyeltek rá. Elég ügyes, hogy így fel tud mászni.

    Ovi, szerintem a demográfiai hullám miatt ilyen nagy a helyhiány. A mi korosztályunkban (+-) vagyunk nagyon sokan, és nagyjából egyszerre is szültünk. Szerintem ez lehet a magyarázat. Gondolom korábban meg csökkentések voltak, a kevés gyerek miatt. Anyum tanítónő-igazgatóhelyettes, és korábban ő is panaszkodott, hogy milyen kevés a gyerek az iskolájukban. Kevesebb osztályokat indítottak, el kellett küldeni pedagógusokat. Gondolom ovi szinten is ez lehetett.

    Gitta, azért Martina nagyon magas is. Csenge pl. 75 cm magas.
    A dumája pedig tényleg szuper!!!

    Blueme, nálunk is volt már hasonló jelenet az asztalon

    Mtike, a Vasúttörténeti park tényleg fantasztikus, biztosan jól fogjátok érezni magatokat!!!

    Szopizás, akkor már nem vagyunk túl sokan, legalábbis, akik reagáltak, azok közül

    Szép napot Mindenkinek!!!
    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. Április 13. 08:0836478.

    Sziasztok!

    Jöttem "kisírni" magam!

    Szerdán voltunk védőnőnél mérésen, jövőhéten kedden kapjuk az oltást....

    adataink :

    85cm 
    14,20kg (14,45-nek mérték badyban és pelusban)

    3 hónap alatt 1,5 kg, még most is hozza a havi fél kilót....

    Mikor áll már ez le? 

    A védőnő szerint nem kövér, habár kissé a 100% felett van....

    A beszédjétől és az érdeklődésétől el volt ájulva, ott is mindenre rámutaott, és mikor mondtam mi az visszamondta....

    Megyek mert szétpakolja, a lakást!!

    Köszönöm, aki együttérzett velünk, már eltemettük nagyapámat, és azóta kicsit enyhült a fájdalom...

    A gyerekvállalás,  hát természetesen az anyagi oldala csak az egyik, igaz a közvetlen forrás az ez, de a párommal sem felhőtlen a kapcsolatunk... pont a pénztelenségnek köszönhetőn...., na de ez megoldható lenen, csak a kocsit kéne eladnunk... szóval lehet leszmég ,majd egyszer baba, ha rendezni tudunk mindent.... igazából mineketten szeretnénk azt hiszem!

    Szép hétvégét!!!

    Gitta!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. Április 12. 21:5636477.
    Sziasztok!

    Na akkor én lemaradtam.. pedig készültem megnézni az űrállomást.
    Sün, mi látszott belőle?

    Hajcika,ez hajmeresztő! Én meg ma örültem, hogy a játszótéri csúszdához vezető létrán egyedül jön megy Jázmin, de ehhez képest az piskóta..
    Köszi a kérdést, úgy néz ki, hogy rendben van Jázmin, de holnap lesz azért kontroll. Remélem ott már nem szed össze semmit..

    Luczazs, nem tudom, a DM tápszer alatt a tejpépet értitek-e, vagy van külön tápszer is.. mert tejpépet én szoktam tenni a reggeli turmixba sűrítésként és nekünk nagyon bevált.
    Remélem, hogy nem lesz semmi rossz eredmény, drukkolok!
    S a többi eredmény is nagyon jó, mi is nagyjából itt tartunk alvásban is, járásban is, úgyhogy nagyon átérzem a dolgokat.

    Mtike, drukkolok az ovihoz. Hihetetlen milyen nagy gond ez.. pedig pár éve mást sem lehetett hallani, csakhogy így nincs elég gyerek, úgy nincs elég gyerek.. most meg harmincas csoportlétszámok.. vagy már ennyi ovit bezártak időközben? s a bölcsinél ugyanez a helyzet..
    Edzés, nyelvtanulás továbbra is megy? Ha igen, el sem tudom képzelni, honnét van még erőd a puzzle-hoz is. De nagyon jól néz ki, minden elismerésem, hogy kiraktad!

    Marosanikó, tök jó, hogy ilyen változatos programjaitok vannak.. jól hangzik ez a jégpálya dolog is!
    Gratula az első lépésekhez!
    Pocakmarci, egyelőre változatlan a helyzet pasi téren. Randik vannak, de átütő siker nincs. Időnként kezdek belekeseredni, ilyenkor mindig jól jön a barátnőm, aki nem túl régen fél évig kísérletezgetett, mire normális pasit talált, olyankor ő nyugtat és biztat. Aztán alszom rá egyet és én is új reményekkel nyitom meg a postaládát, hátha aznap talál rám az "igazi"..

    Ha már az álmoknál tartunk, jó éjt lányok!







    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2007. Április 12. 21:2736476.
    Tök jó: LÁTTAM a nemzetközi űrállomást!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2007. Április 12. 20:4836475.

    Szia Lucazsu!

    Én sokszor veszek DM-es tápit! és én megvagyok vele elégedve...az igaz hogy gyorsn össze kell rázni a csomómentesség érdekében!!! de ádi szereti...mondjuk mit nem !? 

    előzmény:
    luczazs (36474)
    2007-04-12  19:40
  28. 2007. Április 12. 19:4036474.

    Köszi Sün! Akkor egy próbát megér.

    Zsu

    előzmény:
    Sün (36472)
    2007-04-12  19:39
  29. 2007. Április 12. 19:4036473.
    Ja, és hajrá Lilike, menni fog ez, majd rájössz szépen milyen sok finomság van a világon
    előzmény:
    luczazs (36470)
    2007-04-12  16:15
  30. 2007. Április 12. 19:3936472.
    Szia Zsu!
    Gyorsan válaszolok: én vettem egyszer-kétszer dm-es tápszert, ízlett is GAbinak, csak az a gondom volt vele, hogy néha be-becsomósodott. Szóval nagyon jól össze kell rázni a cumisüvegben. Amúgy nem rossz, csak ez bosszantott kissé.
    előzmény:
    luczazs (36470)
    2007-04-12  16:15
  31. Torolt_felhasznalo_503066
    Torolt_felhasznalo_503066
    2007. Április 12. 16:1836471.

    Mivel Ádám imádja a járgányokat, legyen az bármilyen, a hétvégén a Vasúttörténeti parkba megyünk. Felteszem a linket, hátha érdekel mást is. 

    http://www.mavnosztalgia.hu/esemenynaptar/126

    Ma rosanikó: Tényleg rég voltam, visszaolvasni sem tudtam, így meglepett a képed. Nagyon sajnálom a történteket! Biztosan van rá magyarázat, ha más nem az, hogy egy biztosan kislány és biztosan egészségesen akar jönni hozzátok. Szóval hajrá továbbra is, ha már lehet!

    Az oviprojekt nálunk is beindult, és már megvan, hogy a lányom az összes közül hová akar járni. Természetesen a legesélyetelenbb tetszik neki legjobban, pedig ennek van a legkisebb udvara, és ott is 30-as a csoportlétszám, mégis nekem is ez a legemberibb ovi, a mai nyílt nap után meg pláne örülök, hogy láttam ilyet is, ahol végre nem azt nézik, hogy hányféle különórára járassák a gyereket, korcsolya, úszás, lovaglás oviangol, stb., hanem csakis párszor tartásjavító meg lúdtalp óra van, és játék, ének meg kirándulás minden mennyiségben. Nagyon remélem, hogy ha akad egyetlen körzeten kívüli helyi is, akkor mi kerülünk be első helyen, csak sajnos így is nagyon reménytelen. Jövő héten iratkozunk oda is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2007. Április 12. 16:1536470.

    Sziasztok Lányok!

    Van valakinek tapasztalata DM-es tápszerrel kapcsolatban?

    Ma nagy sikerélményem volt:Lili megette a tejfölös karfiollevest! Pedig eddig a húslevesen kívül nem evett meg más levest! Remélem, most már rendbejönnek az evéssel/alvással kapcsolatos gondjaink.

    Zsu

     

    előzmény:
    Hajcika (36469)
    2007-04-12  15:35
  33. 2007. Április 12. 15:3536469.

    Evéssel nálunk nincs gond,a kicsikém egész nap eszik kukit,bobit,kiflit,meg amit elér a keze az asztalról Alíz már inkább eljátssza az evést,úgy kell megtömnöm a lányt,a pisivel is ezt csinálja,sajna.

    Flajar a kicsim is hisztis tud lenni,de csak ha eső lesz.Azt megérzi.Tanácsot ez ügyben sajnos nem tudok adni,talán elmúlik pár hét alatt.Oltással nálunk még nem volt gond,azért sírtak,mert le lettek fogva.Remélem a 15-hós oltással sem lesz gond.

    Gitta kicsit elmaradtam,nem tudom,hogy kid halt meg,de részvétem!Martina meg egy igazi kiscsaj!Az anyagi okok miatti nem gyerekvállalást én is sajnálom!!

    Csillana jól fut a járgány? 

    Anyanyúl én fél 9-kor teszem le aludni,reggel 7-8-ig alszik.Kicsit késve is,de reagálok 

    Pmarci nálunk már csak tej van reggel-este.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2007. Április 12. 15:1436468.

    Szia Hajcika!

    Nem semmi a lányod a képeken!

    Mi a Heim Pálba járunk a Tasnádi dokihoz az angiológiára, ahol fagyasztással kezelik. A dokinőnk sem akarta sehová sem küldeni, de szerintem fontos, hogy kezeljék, mert nagyon veszélyes helyen van. Így nem nőtt tovább, szépen fejlődik vissza, de szükséges a folyamatos kezelés, kontroll.

    Az ő foltja is kiemelkedő? Mert ami nem emelkedik ki, az nem haemangioma hanem tűzfolt. Mondjuk ez a doki azzal is foglalkozik.

    Zsu

    előzmény:
    Hajcika (36467)
    2007-04-12  15:01
  35. 2007. Április 12. 15:0136467.

    Sziasztok csajok!

     

    Most,hogy ennyire jó idő van,nem nagyon írok,és olvasni is csak néha tudok.Élvezzük a jó időt!

    Szamóca gratula Csengének,nagyon ügyes kislány!

    A kismamák meg pihenjenek sokat ezeken a napos délutánokon!!!

    Luczazs mivel kezelik a pici lányka haemangiomáját???Az egyik ismerősöm lányának is van egy nagy foltja az orrciján,és itt nem adtak rá semmit.

    Gitta gratula a 7.foghoz,nálunk is megjelent a 7. 

    Blueme meggyógyultatok már?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2007. Április 12. 00:1936466.

    Sziasztok anyucik!!!    jó késő van, én meg itt nyomkodom a billentyűket, nemhogy bebújnék apa mellé az ágyba!! 

    Na megmutatom magam immáron pocak nélkül!!    

    Meg az én kis tökijeimet a jégen!!  ...képzeljézek, nem messze tőlünk Táton, van műjégpálya!! +20 fokig üzemel!! 

    Apa ma elvitt minket a jégre , ő aztán jéghokizott is, mi meg kint játszótereztünk!!! Este fél 9-re értünk haza. Nem sokat kellett altatgatni a fiúkat!! 

    Jó gyorsan elment ez a mai nap is!!! Voltam a fiúkkal szórni a hétvégi börze plakátokat, aztán voltunk az irodában, ahol a leendő lakásunkat intézzük. Már lefoglalóztuk, ma mondtam meg, melyik falat szeretnénk módosítani, és hol legyenek a TV csatlakozók!! ...csak az év végére lesz kész, de már nagyon várjuk!!! Itt látszik, hogy milyen lesz, ha kész lesz. meg alaprajzok is vannak. A miénk lesz az I-5-ös, ha minden igaz!! www.cronushaz.hu

    Sikerült átkérnem magam egy másik angolcsoportba is a nyelvsuliba!!  Kicsit lassabban haladnak, és kezdőbb színtről!!...szóval ma jó napom volt az mondhatom...amit szerettem volna azt megcsináltam!!!

    Péntek délelőtt nyilt nap lesz az oviban ahová a Matyit is járatni szeretnénk!! Ott a helyünk!! Már Matyikánk is várja!!  

    ...zajlik az élet!!! ...de azért sokszor eszembe jut... két hete ilyenkor nem volt ilyen szép napunk mint ma... 20 perc, és megszületik... 

    MTike ...de régen voltál!!! Jó hallani felőletek!! Jól néz ki a kirakott puzzle!!!   Mikre nincs ideged!!! 

    Pocakmarci Helemba szigete Búbánattal szemben van bent a Dunán. csak csónakkal lehet odajutni... Esztergomból, ha Visegrád felé indulsz... Drága férjemnek is van ott telke (bérelt) már 30 éve. De most a szomszédnál voltunk vendégségbe!!! Nagyon jó ismerős, szinte családtag...

    anyanyul Ádi a régi fényében tündököl!!  Mekkora nagyfiú már!!!

    Képzeljétek!!! Húsvét vasárnap Berci is megtette első önálló lépéseit!!!  
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2007. Április 11. 20:2036465.

    Jó estét!

    Ha most többen irtátok a babáink adatait akkor én is leirom a tegnapi friss centit és mázsát :-)

    Ádim 13,5kg és 86cm!!!

    4 hónap alatt 10cm-t nőtt, és persze hizni is hizott 1kg   

    De azért már nem anniyra nagyon dundi mint volt...na jó, husos husos persze,de még sem anniyra!  

    Mitke-nek a "látszat csal" képe nagyon találó! de legalább ráül...hátha egyszer meglep Téged valamivel!!! 

    Lucazsu!- tök szuper a járgánya mit vettél lilinek!!!!-szoritok hogy ne igazolodjon be a dr.nőtök elmélete!

    Egyébként anniyra örülök,mert ádi a tegnapi 2 oltás után sem volt nyügös, sirós, lázas, anyás sem!

    Szóval jól viselte a drágám!!!!

    Ezen a héten elfogy a tápszere ádinak és  áttérek a tejre ugy döntöttem!- csak este iszik már, de majd meglátjuk hogy válik be. 1/2-esben adok majd neki 1-1dl-t, most is 200ml-tápit nyom be esténként....kiváncsi leszek a hatásra!

    Szamóca! CSenge haláli a integetős képén- mintha azt mondaná közben neked,hogy "hello Anya, majd valamikor jövök !"  

    Blueme! a csokimajszolásos képen mintha csak ádimat látnám!!!- ennyit mosni mint amennyit ezekre a gyerköcökre kell mostanság!!!!

    MArosani! -szép helyen kirándultatok nagyon!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2007. Április 11. 19:5436464.

    Sziasztok Lányok!

    Nagyon édesek a gyerkőcök a képeken!

    Mi ma voltunk Miskolcon a gastroenterológián, gondoltam megosztom veletek, hogy két hét múlva végre megtudjuk, hogy van-e tejallergiája Lilinek, vagy csak a dokinőnk agymenése miatt volt ez az egész cirkusz. Nagyon sírt Lili, amikor megszúrták a kézfejét (olyan volt a tű mint egy zsákvarrótű, és iszonyú lassan csömögött a vér, nagyon soká tartott az egész). Megmérték Lilit 10450 g és 85 cm. Ez azt jelenti, hogy annak ellenére sem torpant meg a fejlődése, hogy 3 hónapja kapja a tejalapú tápszert. A tejallergiásoknál általában leáll a fejlődés. Szóval szorítsatok!

    Lilinek vettünk ma egy motort a Tescoban, annyira tetszett neki, hogy nem akart leszállni róla, fel-le motorozott a játékos polcok között. Ez kevésbé borulékony mint a baby-taxi, - jobb szerintem- nagyon ügyesen közlekedik vele. Fürdéskor a homokozó készletet is kipróbálta, az is tetszett neki.

    Lili kb. két hete kezdett el egyedül lépegetni, eddig 4 önálló lépés a csúcs.

    Más pozitív dolgok is történtek velünk: már több éjszaka csak 1-szer kelt fel Lili! Ez nálunk óriási dolog.

    Rászokott a délutáni alvásra kb. 2 körül, délelőtt már nem alszik általában. Ez is nagyon jó, mert én is tudok pihenni kicsit, ha úgy alakul vagy elvégezni a házimunkát.

    És ami még nagyon biztató, hogy egyre többször eszeget normális kajákat és egyre kevesebb tápszert iszik. Igaz még nem sok minden eszik meg, de én már ennek is nagyon örülök. Sajna nehéz vele, mert egyedül akar kanalazni, ami még nem megy túl jól, sok kaja az ölében köt ki. Eddig kettő bújt ki a kisőrlő fogakból, kettő helye pedig nagyon be van dagadva. Szóval 10 foga van egyenlőre.

    Bocs, hogy most csak magunkról írtam, de hulla fáradt vagyok,viszont a miskolci dolgot meg akartam osztani  Veletek.

    Zsu

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503066 (36463)
    2007-04-11  16:06
  39. Torolt_felhasznalo_503066
    Torolt_felhasznalo_503066
    2007. Április 11. 16:0636463.
    jav: 3000 db-os
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_503066
    Torolt_felhasznalo_503066
    2007. Április 11. 16:0136462.

    Sziasztok!

    Látom pont akkor kerülök elő, mikor emlegettek, pedig sajnos a tali óta - amin ugye nem voltunk - még csak olvasni sem tudtalak benneteket. Húsvétra végre kiraktam a nappaliba kerülő 300 db-os puzzle-t, amit jóformán csak a gyerekek déli alvása alatt, meg ha éjszaka volt erőm, akkor tudtam rakni. Aztán jött a jóidő, és de a kertben du meg játszótereken vagyunk. A múlt héten elkezdődtek az ovis beiratások, 5 helyre próbálkozom a lányommal, meglátjuk, sajnos a környéken szinte mind esélytelen. Még úgy is, hogy a munkahelyemről megkaptam a teljes munkaidős igazolást hozzá. De hogy hogy fogok dolgozni, azt nem tudom. Júliusban kell új szerződést kötni a vélhetően 6 órás munkaviszonyról, de hogy milyen munkakörben és mennyiért vesznek vissza, arról még semmit sem tudnak mondani, így számolni sem tudok, hogy egyáltalán megéri-e? Ez van, legfeljebb azt hazudom, ha nem tetszik a szerződés, hogy nem vették fel a lányom oviba, nem tudok még visszamenni.

    Röviden rólunk, Ádám 4.-én megkapta a 15 hós oltást, néma csöndben tűrte, sőt, a másik karjába a kullancsot beadták neki, és azt is csak meglepetten konstatálta. Nagyon büszke voltam rá, A lányom is némán tűrte a 3. kullancsot, sőt figyelmeztette a dokit, hogy elfelejtette Ádámom torkát megvizsgálni. Ádám 10,8kg, de hosszt most sem tudok. Nem látszik vékonynak, mégsem átlagon felüli a súlya. Eszméletlen mennyit eszik, és szerencsémre nem rajong a csokiért és az édességekért. Így Húsvétkor is a járgány érdekelte, nem a csoki. (Ellentétben a rossz evő nővérével, aki fél órát le sem bírt szakadni a csokitojásokról.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 11. 14:3036461.

    biazsu, MTike volt, írj neki privit, ha gondolod.

    előzmény:
    biazsu (36460)
    2007-04-11  14:28
  42. 2007. Április 11. 14:2836460.

    Sziasztok!

    Bocs, hogy nem reagálok semmire, rohan a lakás és a két gyerek is (3). Olvaslak benneteket, képben vagyok.

    Minden gyerkőc nagyon édes.

    Gratulálok a pocakkukhoz és pocaknunusokhoz is ....

    Kérdéssel fordulnék hozzátok, ha jól emlékszem ezen a topikon csináltatott magáról valaki szép képeket karira bocs, de nem emlékszem ki... . Barátnőm is szeretne ilyesmit a párjának házassági évfordulóra adni. Meg tudnátok(tudnád) nekem adni a fotós számát? Köszi.

    Szaladtam, felkeltek a csöppek.

    SZép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 11. 13:5736459.

    Csuccsu, köszi a tippet, megjegyzem! Kipróbáltuk a rizstejet, úgy tűnik, tetszik Marcinak!

    Pmarci

    előzmény:
    csuccsu (36451)
    2007-04-11  12:12
  44. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 11. 13:4536458.

    Szamóca, Csenge lassan szaladni fog, Te meg majd utána! A lakáseladáshoz sok sikert, remélem, hamarosan elmegy!

    Anikó, már akartam kérdezni, hol van Helemba szigete? A gyerkőcök nagyon édesek! Jó lehetett ez a kis kiruccanás!

    Blueme, kitartást neked! Randik hogy állnak? Jázmin jobban van már?

    Folytatom a munkát, de annyira nehezen megy most...

    Pmarci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (36450)
    2007-04-11  10:51
  45. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 11. 13:4136457.

    Süni, Tomi nagyon ügyes!! És szépen megnőtt így is, úgy is! 

    Pmarci

    előzmény:
    Sün (36455)
    2007-04-11  13:27
  46. 2007. Április 11. 13:2936456.

    Elöször is sok sikert a lakáseladáshoz.Ha jól emlékszem,akkor azt írtad,hogy Dunakeszi alsóra fogtok költözzni,közel leszel hozzánk.Csenge volt tavaly a babaholmis szépségversenyen ugye jól emlékszem?Ha esetleg nem láttad most is van szépségverseny.

    Neked jobbulást  

    Olyan ügyes Csenge is már ahogy tolja a kocsit.

    Na most ennyi tellet töllem felkelt a lánykám.

    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (36450)
    2007-04-11  10:51
  47. 2007. Április 11. 13:2736455.
    Sziasztok LÁnyok!

    Voltunk ma szurin. A gyerekem - amíg várakoztunk - a váróban rohangált, ugrabugrált, visítozott, hahotázott, egyszóval ledöbbentette a többi picit TEljesen fel volt dobva és mindenáron ő akart bemenni, ahányszor kinyitották az ajtót... A szurit meg észre sem vette, annyira el volt foglalva egy pittyegős telefonnal, ami a rendelőben volt. Olyan büszke voltam rá, még csak meg sem nyekkent Ja és iszonyat sokat nőtt centiben, 81 cm (ez öt cm január óta, ami nála nem jellemző) és 11,5 kg. Hát ezért cipelem én egyre nehezebben
    Szóval örülök, hogy túl vagyunk rajta
    Most sajna nem tudok visszaolvasni, de majd igyekszem...
    Klári
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2007. Április 11. 13:2336454.
    Én június elején akarok felruházkodni az első fizumból,akkori számla jó lesz ha igen priviben küldd el az adatokat és,hogy milyen rucikról lehet számlád.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36452)
    2007-04-11  13:20
  49. 2007. Április 11. 13:2236453.

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen a hozzászólásokat!Ma is,hogy leraktam délben aludni Domit,olyan nyugtalan voltam,hogy majd anyóssal,hogyan is lesz.Közben meg tudom az eszemmel,hogy Dominak is jó ha mással is van nem csak velem,meg szeptembertől ha megy bölcsibe remélem könnyebb lesz a beszoktatás.Anyósomról csak annyit,hogy hiába Pesten laknak(mi a XV.kerben,ők a VIII.ban)talán 4-5 ször ha látták egymást a gyerekkel.Most ugy beszéltük meg,hogy jövő héten jön 1 vagy 2 napot pár órára,meg utánna való héten is,és május első hetétől pedig jön folyamatosan még,akkor is itt leszek velük,és amint látom,hogy Domi elfogadta,megyek 6 órába vissza dolgozzni.Páromék 4en vannak testvérek szóval van gyakorlata a legkisebb tesója most ballag általánosból,és szinte kitünő tanuló.Anyósom amióta megszületett a legkisebb gyereke(ja Ő Ati féltestvére) otthon van,mert mire elkezdett volna dolgozzni nem talált már munkát és egyre jobban feladta.Sajnos külsőleg le is épült valamennyire nagyon sokáig gondolkodtunk is Atival mi legyen rá merjük-e bizni,de sajnos nincs más lehetöség.Anyukám még dolgozik,bölcsibe meg csak szeptembertől van hely.Még januárban beíratattam Domit bölcsibe,de végül nem ide a kerületbe fog járni,hanem a melohelyemtől nem messze lévőbe Békásra(hamarabb érte tudok menni és legalább,már hazafele együtt leszünk).Holnap megyünk be személyesen kiváncsi vagyok,de oda jár az egyik kollégám kislánya is és Ők nagyon meg vannak vele elégedve,nekem meg azért jó,mert ha valami közbe jönne,és nem érnék oda időbe,akkor a kollégám felesége elhozza Domit is.Lányok napok óta nem alszok normálisan agyalok állandóan,hogy majd ekkor,meg akkor hogy kéne,hogy fogom,és különben is ..... Nem is gondoltam,hogy ennyire nehéz lesz.Na de nem is fárasztalak benneteket tovább a problémámmal,csak annyira jó volt kiírni,ilyenkor megnyugszom,meg ti is írjátok,hogy minden rendben lesz.

    Tényleg Pocakmarci te dolgozol régebb óta,milyen volt az első pár hét?Merre szeretnél cipőboltot,én a IV.kerületben tudok sisesta nagyker féleséget egész jó áron vannak cipők.

    Na és a nagy hírt majd elfelejtem írni.Ma délelött elöször ment segítség nélkül 2 lépést az ágyon a lánykám.Annyira furi ugyanis rájöttem,hogy az ágyon feláll egyedül,szépen lemászik,de a földön nem,probálkozik félig feláll és legugolva visszaül.Erre ma ahogy ment az ágyon rájöttem,hogy ott puhára esik,lehet ezért bátrabb,a földön meg ahogy visszagondolok még soha nem esett el,nem is annyira bátor.Szerintetek létezik olyan,hogy a gyerekem fél elesni?Amikor kapaszkodva sétál is elöször szépen legugol és utánna ül le soha nem dobta még le magát vagy huppant popora.Viszont annyit mindent mondd már,kész dumagép,szépen értelmesen ejti ki a szavakat,egyedül a néni ami nono,és mutatja is amit mondd.Rámutat a bácsira és mondja bácsi,kutyára,hogy kutyus vagy vauvau.Tegnap mentem be vele a párom munkahelyére meglátta az épületett és monjda ott apa"(ez az ott van apa)Amikor mondom neki,hogy köszönjél baba,mondja,hogy szijja,vagy integet.Annyira édes,mindenki meglepödik,hogy olyan kis pici és ilyeneket mondd.

    Na jó hosszú lettem be is fejezem.

    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 11. 13:2036452.

    Lányok, lehetne egy kérésem hozzátok? Ha valaki vesz női ruhát, cipőt és nem kell neki a számla róla, megtenné, hogy kér nekem számlát és postán elküldi?

    Pmarci

    előzmény:
    csuccsu (36451)
    2007-04-11  12:12
  51. 2007. Április 11. 12:1236451.

     

    Sziasztok lányok!  

    Örülök, hogy többnyire jól teltek az ünnepek! Mi is túléltük, bár Fló összevissza kajált mindent, úgyhogy volt egy hasfájós éjszakánk, de szerencsére csak pár óra volt az egész!

    Sün: Fló nem tejérzékeny, csak a védőnő azt javasolta, hogy önmagában tehéntejet még ne adjak neki, ezért rizstejezünk. De már belekontárkodik a tejeskávémba, és semmi baja nincs, úgyhogy inkább már csak a megszokás. Egyébként a biokávé mindenféle pörkölt árpa, zab, meg ilyesmi. 

    Szamóca: Csenge nagyon ügyes!   Jobbulást neked!

    Blueme: Jázmin tündéri és nagyon praktikus ajándékokat kapott. Mi még nem vettünk homokozós játékokat, pedig a játszótéren már nagyon hasznos lenne, hogy ne mások játékát nyúlja le mindig!  Örülök, hogy már gyógyulófélben vagytok!

    Évi: biztos jó lesz újra dolgozni, Domcsinak pedig meg kell tanulnia, hogy nélküled van, hidd el, sokkal könnyebb lesz így majd az oviba is beszoktatni!

    PMarci: én a Csalogány u-ban szoktam cipőket venni elfogadható áron (4-6000 Ft), ez budán van a Széna térnél egy kis raktárhelyiség, a tulaj is elég furi, de jó cuccok vannak és töredék áron, mint bárhol máshol! És vannak rucik, meg játékok is. Egyszer érdemes benézni.

    Anikó: Szuper helyen voltatok! A fiúk nem féltek a csónakban?

    Pusszancs nektek!

    Tim

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. Április 11. 10:5136450.

    Sziasztok!

    Látom, jól telt az ünnep!!!
    Én nem készültem szinte semmit rá, nem nagyon voltunk itthon és nem szeretem a locsolkodást.  

    Azért jól éreztük magunkat, mi is sokat voltunk levegőn.
    Csenge a hétvégén tökélyre fejlesztette a tolva járást Nem lehet leállítani Nagyon kitartó! Gyakorolta a lépcsőzést is Imre nagynénjééknél

    Isten éltesse a névnaposokat!!!!!!!

    Marosanikó, jó kis helyen voltatok!!!

    Csillanna, Pocakmarci, mindkettőtöknek igaza van a foglalóval kapcsolatban Most intézzük a papírokat, de nem egyszerű, mert az OTP-ben nem értették mi bajunk van. Volt itt azóta megint egy érdeklődő, akinek nagyon tetszett... Ő pl. lefoglalózná, ha ezt a lakást választja... Majd meglátjuk.
    Délután megint jön valaki

    Horváthévi, sok sikert kívánok a munkahelyeden!!!!!
    Remélem, Domi sem érez meg sokat a változásból, azaz semmi sem érinti negatívan!!!

    Olyan jó, hogy ilyen szép idő van már.
    Bár én sikeresen megfáztam gondolom a lengébb öltözék miatt.

    Most csak ennyi,
    puszi,
    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36423)
    2007-04-06  07:14
  53. 2007. Április 11. 09:2636449.
    Sziasztok!

    Nálunk nem volt túl nagy jövés-menés a húsvét alatt, sőt, hétfőn két locsolás között még egyet kocogtunk is a hugommal

    Jázmin mostmár kezd javulni, de azért tegnap elmentünk az orvoshoz, nehogy valami lerakódás miatt később legyen baj.. de egyetértett a doki is, hogy nem rohantunk egyből.. mostmár jobb a hangulata is, de bizony épp az ünnepben tetőzött, hogy folyton rajtam lógott s vacak éjszakáink voltak, úgyhogy bizony kezdtem érezni, hogy a türelmem fogyogat.. de átvészeltük nagyobb gond nélkül, csak én éreztem magamban, hogy nem jó.

    Horváthévi, szerintem ez egy nagyon jó lehetőség, hogy a nagyival lehet Domi. Persze én is aggódok előre, hogy mi lesz, majd ha ott kell hagynom, pedig mi csak kétéves kor utánra tervezzük a bölcsit. Drukkolok, hogy minden rendben legyen, s úgy is lesz, csak biztos kell egy kis átállási idő.

    Marosanikó, nagyon vadregényes ez a sziget és a bejutás, biztos klassz lehetett, a fiúk pedig gyönyörűek!

    Bors, Judit Isten éltessen benneteket!

    Szép napot, üdv: Szilvi és Jázmin


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 11. 09:0736448.
    Anyukám, nem anyikám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493770 (36447)
    2007-04-11  09:07
  55. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 11. 09:0736447.
    Köszönöm, köszönöm!!

    Úgy néz ki, hogy októbertől vagy novembertől Ricsi is bölcsis lesz, majd jövök hozzátok túlélési infókat gyűjteni. Szerintem nem lesz semmi gond. Évi, nálatok sem! Nálunk sajnos nem lehet nagymamákat mozgósítani bölcsi helyett, mert az én anyikám messze lakik, a páromé pedig még aktívan dolgozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36446)
    2007-04-11  09:02
  56. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 11. 09:0236446.

    Diverse, köszönöm!! Ezek a nagyszülők . Ricsi nagyon ügyes, hogy ilyen jól viseli a szurit. Mi még előtte vagyunk, de már kezdek aggódni. Gyönyörű nagy szemei vannak Ricsinek!

    Pmarci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493770 (36445)
    2007-04-11  08:55
  57. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 11. 08:5536445.
    Sziasztok!

    Pocakmarci, jelentkezem, mint zugolvasó!

    Íme a versike:

    Egy kismalac röf-röf-röf,
    Trombitálgat töf-töf-töf,
    Trombitája víg ormánya,
    Földet túrja döf-döf-döf.

    Jön az öreg, meglátja,
    Örvendezve kiáltja,
    Rajta fiam, röf-röf-töf-töf,
    Apád is így csinálja.

    Most már együtt zenélnek,
    Kukoricán megélnek,
    Töf-töf-töf-töf, röf-röf-röf-röf,
    Ezek ám a legények!


    Egyéb linkek:

    Óvodások aranyalbuma

    Versek, mesék, mondókák

    Gyerekversek, mondókák, dalok minden mennyiségben

    Mi a Húsvét nagy részét rokonlátogatással töltöttük, a süteményekre és sonkára rá sem bírok nézni, dugig velük a hűtő, hiába mondtam, hogy nem kell, a szülők, nagyszülők ebben nem ismernek tréfát.

    Ma egy hete megkapta Ricsi a 15 hónapos szurit, eddig szerencsére semmi komoly gond, tegnap este volt egy pici hőemelkedése, de ma már semmi. Remélem, minden baba ilyen jól viseli, mint ő!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36444)
    2007-04-11  07:23
  58. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 11. 07:2336444.

    Nem tudtok véletlenül Pesten valamilyen jó kis gyerekcipő boltot?

    Ismeri valaki az egy kis malac... dalt? Ha igen, leírná a szövegét? Marci olyan aranyosan próbálja mondani, hogy töf töf töf. 

    Pmarci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36443)
    2007-04-11  07:19
  59. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 11. 07:1936443.

    Szép jó reggelt!

    Évi, ne aggódj, túl leszel rajta. Domi hogy viszonyul Anyósodhoz? Nem lesz könnyű, valójában én még most sem tudtam belerázódni abba, hogy hazaérek, főzés, mosás, stb... és Marcival is szeretnék lenni. Nehéz, de Marcit nem viselte meg és nekem ez a lényeg. Arról már lemondtam, hogy a közeljövőben kipihenem magam.

    Lányok, hol vagytok? Zugolvasók, tessék helyzetjelentést adni!

    Pmarci

    előzmény:
    Horváthevi (36442)
    2007-04-10  21:27
  60. 2007. Április 10. 21:2736442.

    Na itt vagyok csak altatás volt.... 

    Szóval nagyon várom az új feladatomat,hogy dolgozhassak,de közben félek is,hogy az én 1,5 éves kislányom,hogyan dolgozza fel a történteket.Erre azt mondta az én anyukám,hogy én is ennyi idősen mentem bölcsibe és nézzek magamba.Kissé megnyogtatott,de akkor jött az,hogy oké,de mi lesz a háztartással,mert nekem a férjem nagyon sokat van külföldön(szóval 0 segítség,örülök,hogy anyós egyáltalan a gyereket ellátja majd)szinte havi 5-6 napot van itthon és hát ilyenkor egész nap sütők fözök,hogy végre rendes kaját egyen,ő meg örül,hogy végre nyugi van.Ezt hogy oldom majd meg,amikor haza esek 4 fele és játszani kell a gyerekkel nem rakhatom félre.Szóval tuti lesz egy nagyon kemény hónapunk amig belerázodok mindenbe,de hát több szülő és gyerek túlélte mi is.Na nem is fárasztalak többet benneteket....

    Még van 1 szabad hónapom

    Évi

    előzmény:
    Horváthevi (36441)
    2007-04-10  20:20
  61. 2007. Április 10. 20:2036441.

    Sziasztok!

    Utolag is nagyon kellemes nyuszit mindenkinek!
    Félig meddig elköszönni jöttem 

    Ugy jöttek össze a dolgok,hogy nem szeptembertől,hanem már most május közepétől megyek vissza dolgozni.Nagyon várom,és iszonyatosan félek is,de a munkahelyemen végül olyan munkakör és olyan fizut ajánlottak fel,hogy nem tudtam visszautasítani.Sajnos nagyon szarul állunk anyagilag és kell a pénz.Igaz most sem írtam rendszeresen,de minden nap tudtalak benneteket olvasni,sajnos mostmár nem.Mindenképpen fogok jelentkezni,de mikor hogy fogja az időm engedni.Szeptemberig anyósom lesz Domival utánna pedig bölcsi.

    mindjárt folytatom.......

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2007. Április 10. 10:4436440.

    Sziasztok!!!    

    Nekünk is nagyon jól telt a húsvét!!! Szerencse, hogy ilyen szép idő volt és van!!!  Szinte egész nap kint voltunk mi is a levegőn. Délelőtt a fiúk elmentek locsolni, én meg vártam a locsolókat  . Aztán ebédre már Helemba szigetére voltunk hivatalosak!!! Ahová csak csónakkal lehet eljutni...nagyon izgalmas!!! Aztán 16 óra körül még elmentünk Dömösre a rokonokhoz...este 8 óra volt, mire hazaértünk!! Éjjel úgy aludtak a fiúk, velünk együtt, mint akiket fejbevágtak!!! ...én most is úgy tudnék aludni!!! ...majd ebéd után a fiúkal!!! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 10. 07:5236439.

    Sziasztok!

    Hogy sikerült a húsvét, illetve milyen volt a pihenés? Szerencsére jó idő volt, lehetett kirándulgatni is. Mi voltunk a budai várban, sétáltunk egy nagyot, meg otthon folyamatosan kint a kertben. Tegnap volt a "családi nap". A párom családja jött hozzánk. Volt eszem-iszom. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de ezek a sonkák... nekem egyik sem ízlett. Majd jövőre megpróbálunk beszerezni házi sonkát. Marci megkóstolta a csokinyuszit. Odaadtunk neki, bekapta a fülét, amikor kivette a szájából, már hiányzott is a füle. Nagyon ízlett neki. Persze igyekeztünk megosztani a nyuszit, nehogy az egészet megegye. 

    Szép napot mindenkinek!

    Pmarci

    előzmény:
    Cherish2 (36438)
    2007-04-09  12:30
  64. 2007. Április 9. 12:3036438.
    Sziasztok!
    Mindenkinek nagyon kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!!
    Gratula szamoca kislányának, menni fog ez a pici lány.
    Örölök, h marosanikó újra köztünk van. Nem sokára megyek és megnézem a másik topicot, mi újság vele?
    flajar
    Vivivel azóta nem probáltam ki a labdát, leengedtem, most el van rakva, talán majd ha nagyobb lesz..húúú, jól elment az idő, már a 28.hét??Sőt...,már több. És gratula a pici lányhoz. Már biztos?
    Gitta
    részvétem a nagypapád miatt....
    Már Vivi is kezdi a hisztit, ha valamit nem engedek neki, akkor sírás-rívás, ha az ölemben van, akkor tekereg, mint egy kis kígyó. És veszettűl tud kalimpálni, alig tudok elhajolni
    blueme
    mielőbbi jobbulást Jázminnak!
    Vivi is nagyon anyás lett mostanság, ez igen nehéz, ha más(rokon) akarna vele barátkozni és ő meg sírva kérckedik vissza hozzám. Senkinél nem marad meg, csak nálam.
    Most búcsúzom, ebédidő van, még később jövök és folytatom a reagálást, olvasást!
    C+V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2007. Április 9. 08:5536437.

    Igy Húsvét utolsó naján jutottam ide, de azért kellemes ünnepet még mára Mindenkinek! 

    Nekem ma könnyü dolgom van,a kispasim és a férjem mindjár t mennek locsolni a kislány szomszédot és anyukáját,   na megakivel utközben találkoznak- én meg addig kv-zgatok meg sütizek, és összeszedem magam, mert ma anyukámékhoz megyünk anyaraloba Badacsonytomajra.

    Tegnap Balatonakaliban voltunk párom szüleinél- ott jött a nyuszi. Kinnti csuszdát, homokozot, és hintát kaptak ádi és a kis zsófi (sogornőm lánya).

    Volt élő nyuszika is, hááát nagyon ari volt ádám ahogy simizte!!! 

    majd teszek fel képeket csak nem ezena gépen vannak.

    Én nekem sem kellett készülödnöm, csak sonkát föztemés 5piros tojást festettem az asztalra mutatóba 

    Egyébként ádival mimnd2-en nagyon náthásak vagyunk,már 1 hete lassan. De kedünk javulni szerencsére. Viszont a keddi 15hos oltás emiatt lehet hogy eltolodik. 

     

    Szép napot mindenkinek, sok pirostojást a kis fiuknak és sok locsolót a lánykáknak! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2007. Április 8. 21:2636436.

    NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT A NÉVNAPOSOKNAK!!!   

    Bocsánat, hogy csak így...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2007. Április 8. 16:4536435.

    Sziasztok!!!    

    Én sem viszem, túlzásba a húsvéti készülődést!!   Uri dolgom van még, tegnap anyóspajtinál voltunk enni-inni , ma anyukáméknál !! Fiúk épp alszanak!! Azért tudok itt ülni a gép előtt anyuéknál...

    Kis csúszdát kaptak a mamáéktól, hát nagyon tetszik nekik!!! 

    Holnap a fiúk elmennek locsólni, én meg otthon várom a locsolókat egyedül!!!  Aztán ebédre megint hivatalosak vagyunk, így tényleg egy szavam nem lehet. Sonkát azért főzök...

    J.Virág nagyon klassz, hogy úgy néz ki kissrác lesz a harmadik!!!  ...tényleg neveken már gondolkodtok?? Jó lehet bepakolni az új konyhabútorba!!! Irigykedem!!

    nusi80 Lili nagyon aranyos lehet, ahogy írsz róla!! Berci igazi ráérős, nyugis fiú itt a topikon a többiekhez képest 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2007. Április 8. 09:4936434.

    nem készülök a húsvétra!

    ma megyünk bográcsolni barátokkal,gyerekekkel.

    holnap dettó barátokkal megyünk Jászberénybe az állatkertbe!ennyi!majd jövőre nagyobb feneket kerítek ennek a dolognak,addig Lili is fog segíteni,mert már most olyan ügyesen figyel,h mit csinálok!utánoz! 

    vettem neki babakocsit,egész nap a lakásban azzal szekerezik,tolja,húzza,vonja maga után ,hihetetlen aranyos! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36427)
    2007-04-06  09:26
  69. 2007. Április 8. 09:4436433.

    sziasztok!

    KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!LÁNYOKNAK SOK LOCSOLKODÓT,FIÚCSKÁKNAK SOK PIROS TOJÁSKÁT!

     nagyon köszönöm,h érdeklődtök felőlünk,sajnos nagyon ritkán jutok ide ,még olvasni is csak alig...... 

    Nos dióhéjban:nemrég meghalt a nagymamám,nagyon nehezen viseltem....
    Lili nagyon megy ,bohóckodik,nagyon barátságos kislány,lent az udvaron mindenkinek pápázik,imádják a gyerekek, és a nénik,bácsik!jah és mondja,h néni,(nine) meg olyan kis cukin mondd dolgokat!pl. baba,apa,de ,neeeem,persze,cica,cici, más most nem is jut eszembe,pedig van,mert a múltkor összeszámoltam,kb 15 szót tudhelyesen használni.nameg egy csomó halandzsa   rengeteget beszél ,be nem áll!  nem tom kitől örökölte   

    NA és az is tök jó,h mivel kis barna a kezei  már mintha napoztatva lenne! 

    nálunk az alvás:napközben 11-13ig.
    estefele kidől kb 6-7 fele.és este 22kor alszik el reggel 8 ig.próbáltam,h kimaradjon az estefele  lévő szundi ,de nem bírja ,kidől.Lili még követeli a cicit! reggel és este!pedig próbáltam már tehéntejcsit adni,megcukrozva kicsit,meg mézzel,meg kakaóval.de naaaaagy nehezen issza meg,és akkor is cicizik!

    sokat mosolyog,imádnivaló,meg naaaaaagyon huncut kislány!színészkedik már most!  lesz bajom vele! ...de én is ilyen voltam!....kinőttem!

    na most rólunk ennyi,remélem nem uncsi!

    Költözünk nemsokára egy másik albérletbe ,s amíg ott is lesz net,biztos lemaradok sok mindenről:!

    puszikák mindenkinek!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2007. Április 7. 13:0736432.
    Sziasztok!!!

    Blueme, nekünk is volt egy időszak, amíg 2 cseppet kellett adnom naponta, mert Gabi úgy született, hogy nagyobb volt a kutacsa az átlagnál. Most már egy-egy cseppet kell adnom, aztán - a dokinéni szerint - nyáron nem, majd ősszel újra egy-egy csepp és ez kb. három éves koráig. Az orrvérzés meg nem vészes, elpattan néha egy hajszálér, sztem nem ártasz vele Jázminnak. Milyen édesen kunkorodik a kis haja

    CSuccsu, Fló tejérzékeny? MÁrmint azért nem adsz neki tehéntejet? Édes szép kislányod van ám!

    Pocakmarci, én már megfőztem a sonkát, klasszul néz ki. Este visszük apukámhoz némi töltött tojással kiegészítve, tesómék hozzák a franciasalátát. Nálunk ez a nagyszombati menű. Holnap meg hál' Istennek a tesóméknál lesz ebéd, úgyhogy nekem nem lesz dolgom a vendégséggel Gabinak vettem pár csokitojást, egy nyuszit meg egy pici plüssnyulat, majd - ha tényleg olyan szép idő lesz, mint mondják - eldugdosom a kertben, ő meg megkeresi....remélem Húsvét hétfőn rendszerint kirándulunk valamerre, de lehet, hogy felsétálunk a várba, ott is van mindenféle húsvéti program.

    J.Virág, Te is minden "típust" kipróbálsz, gratulálok a már majdnem biztos fiúhoz! MI lesz a neve?

    Csillanna, jó kis játékot talált ki a csajod Az én fiam a ruhákat borogatja a fejére, aztán elindul és persze neki-nekimegy a dolgoknak, mivel nem lát semmit. De ő jókat nevet közben és persze mi is!

    Gitta, dicsekedj csak nyugodtan, tényleg büszke lehetsz Martinára!

    Utólag is boldog névnapot a névnaposoknak!!!!!

    ÉS MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!!!!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2007. Április 7. 07:5936431.
    Sziasztok!

    Kezdeném a kérdésemmel: Jázminnak igen sokat porszívozom a nóziját, s picit vérzik neki? Járt már így valaki? Az orrszívó okozhatja gondolom, de nem tudom, mennyire ártalmas.. viszont anélkül megfulladna..persze nem olyan vérzés, mint amikor rendesen vérzik valakinek az orra, csak épphogy, s engedi is a porszívózást, nem sír tőle, tehát gondolom nem okoz neki fájdalmat. De azért kárt sem szeretnék benne tenni, úgyhogy ha valaki még erre vetődne, megköszönném, ha segítene, ha tud.

    Csucsu, nagyon szép Flóra, Jázmin majd belemászott a monitorba, mikor megmutattam neki!
    Ez a bio kávé engem is kíváncsivá tett..

    Szamóca, nálunk is van még egy kicsi szopi, egyszer vagy kétszer egy nap, de csupán röpke időre, úgyhogy inkább szokás lehet..

    Köszönöm a vigantolos hsz-eket is, nekünk anno a télen azt mondta a doki, hogy napi két cseppet adjak, mert ropog Jázmin háta, azért az a mennyiség kicsit soknak tűnik a Tieitekhez képest.. de mindjárt megyünk mi is oltásra és akkor utánajárok.

    Kívánom, hogy mindenkinek teljen kellemesen az ünnep, akár locsolókkal, akár anélkül. Nagyon szép időt ígérnek, úgyhogy ez már eleve öröm

    Szilvi és Jázmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2007. Április 6. 14:0836430.

    Sziasztok!

    Pocakmarci sehogy... úúúútálom a húsvétot, vagyis a vele járó locsolkodást kötelező örömködést. Nem tartjuk. De tuti sütni fogok valamit (mint minden másnap általában  ).

    Csuccsu  édes Flóra... ahogy alszik, egy kis tündér... Hol van biopiac? Milyen az a biokávé? Koffeinmentes? Cikória? Vagy csak sima bio? Szójatejet nekem is már sokan ajánlottak, de a dokinénink (sajnos?) kitart a HA tápi mellett 1,5 éves korukig mindenképpen sőt lehet hogy 2 éves korukig Azt mondta mást ne adjak nekik, ha tudtam volna tovább folytatom az anyatejezést.... 

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36427)
    2007-04-06  09:26
  73. 2007. Április 6. 12:5336429.
    Köszi!  

    Szerencsére a pocakom alig látszik, Flónál a 26. hétig nem is lehetett észrevenni, most vagyok a 19-edikben és még nem híztam, úgyhogy úgy tűnik, most is később kezdem a pocakosodást!  

    A rizstej édes, elsőre fura íze van, de meg lehet szokni. Én biopiacon szoktam venni, mert ott a legolcsóbb, de pl DM-ben is lehet kapni. Én sosem adtam tápot a manónak, mióta nem szopizik, azóta rizstejjel helyettesítem. (Meg mostanában a biokávémba kontárkodik bele reggelente!   ) 

    A húsvétra sajnos sehogy nem készülünk, mert szombaton apámékhoz megyünk ki Leányfalura - egésznapos program, vasárnap délelőtt a párom szüleinél, délután anyunál leszünk, hétfőn meg a párom ügyel, úgyhogy kábé levegőt tudunk talán venni, de ennyi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36427)
    2007-04-06  09:26
  74. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 6. 09:2736428.
    Az utolsó kérdésem mindenkinek szólt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36427)
    2007-04-06  09:26
  75. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 6. 09:2636427.

    Csuccsu, Fló tündéri!!  Neked mekkora a pocakod? Milyen a rizstej? Hol lehet kapni?

    Ti hogy készültök a húsvétra?

    Pmarci

    előzmény:
    csuccsu (36426)
    2007-04-06  09:08
  76. 2007. Április 6. 09:0836426.

    Sziasztok lányok!  

    Tiszta nosztalgia olvasni a névnapi jókívánságokat, hiszen már egy éve is kívántunk az akkor még alig megszületetteknek!  

    Alvás: nálunk 7 körül vacsi, fél 8 körül fürdés, 8 körül alvás és alszik reggel fél 8-8-ig. Már elég régóta nem szopizik, én rizstejet adok neki reggel meg este.

    Vitamin: jövő héten oltatjuk a manót, akkor megkérdezem, nekem azt mondta még régen, hogy nyáron egyáltalán nem kell és utána már csak 2 éves koráig.

    Végre leszedtem a képeket a gépemről, úgyhogy gyorsan csatolok néhányat!

    Pusszancs nektek!

    Tim és Flo

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 6. 08:3236425.
    Köszönjük szépen a névnapi köszöntéseket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 6. 07:4836424.

    Nem tudom, hogy hétvégén hogy jutok a géphez, így most

      kívánok mindenki kellemes nyuszis ünnepeket!!!  

    Pmarci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36423)
    2007-04-06  07:14
  79. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 6. 07:1436423.

    Sziasztok!

    Bocila, Vincének nagyon boldog névnapot kívánunk! Hogy vagytok?

    ... és természetesen Ricsinek is!!

    Szamóca, Marci még szopizik este. Van valami abban, amit Csilla írt a lakással kapcsolatban, de ez sajnos téged nem nyugtat meg. Viszont, ha adnak foglalót, és nem jön össze miattad az adásvétel, akkor - ha jól tudom - duplán kapják vissza. Ez azért elég szép biztosíték szerintem. Szóval én nem értem ezt a lebeszélték őket...

    Csillanna, szerintem Anna biztosan jól fogja bírni a szurit, észre sem veszi majd!

    J.Virág, gratulálok a konyhához, hajrá! Ez már szebbik része a dolognak.

    D vitamint naponta, kétnaponta adok Marcinak egy cseppet. De amint jön tartósan a napocska, abbahagyom.

    Szép napot mindenkinek!

    Pmarci

    előzmény:
    blueme (36417)
    2007-04-05  16:05
  80. 2007. Április 5. 22:0436422.
    Szavaztam a lányokra 
    előzmény:
    biazsu (36420)
    2007-04-05  20:35
  81. 2007. Április 5. 20:4036421.
    Sziasztok!

    Tegnap voltam a dokimnál és megint majdnem biztos, hogy fiú-t mondtak.
    Ezért aztán adhatom le a lányruhákat.

    Vigantol én nem adom a lányoknak, ióta szép az idő és őszig nem is fogom, mert kajával bekerül a d provitaminja, amiből a napocska d vitamint varázsol.
    Viszont még kapják a béres cseppet, amíg ennyire csalóka az idő, nem szeretném, ha lebetegednének.

    Végre kész a konyhánk, próbálom belakni, mindent elmosni visszapakolás előtt.... ebben a szép időben nem nagyon haladok, mert sokat csavargunk
    Voltunk ma kalászon, megnéztük a vándorcirkusz tevéit, lámáit meg a lovakat, kutyusokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2007. Április 5. 20:3536420.

    Tyű tényleg Vince nap van... boldog névnapot a nagylegénynek és Ricsinek is!

    Na meg minden ünneplő anyukának és apukának...  

    Csillanna amúlt haviban voltunk benne egy szösszenek erejéig, a mostani fotózás eredményét még véleményeznem kellene ahhoz, hogy megjelenhessen. (Szerintem) De majd szólok, hogy a kis fotómodelljeim mikor és hol fognak szerepelni  

    Aprópopó a mindmegette oldalára feltette a főzőcskézős fiamat és a spenótevős lányaimat a nővérem, aki most már tutira babát vár 8 hetes (a nővérem 31 éves, első baba lessz és remélem nem lessz semmi baj). Szóval lehet menni a mindmegette.hu -ra szavazni  Persze csak annak akinek tetszik a kép. 

    Szép napot, estét

    előzmény:
    csillanna (36418)
    2007-04-05  17:52
  83. 2007. Április 5. 18:2636419.
    Sziasztok!

    Most csak egy mondat...de tényleg!

    BOCILA VINCÉJÉNEK SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNUNK!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2007. Április 5. 17:5236418.

    Húú, tényleg: Bocila Vincéjének és utólag Diverse Ricsijének is nagyon boldog névnapot kívánok  

    Biazsu: végül is a mostani újságban vagytok benne? Még nem vettem meg, de ha igen akkor nem húzom tovább és gyorsan megveszem.

    Gitta: Neked is bár utólag, de nagyon boldog szülinapot kívánok

    Blueme: nekünk nem szólt a doki, hogy most már kevesebbet kellene adni, így mi még mindig napi 1 cseppet adunk a Vigantolból. Nagyon jó lett a botanikus kép .

    Szamóca: mi már nem szopizunk. Egyébként amikor mi adtuk el a lakást és még nem volt teljesen rendben a tulajdoni lap addig mi sem kaptunk se foglalót se előleget. Szerintem addig én sem adnék pénzt amíg nem látom, hogy teljesen tiszta a lakás amit meg szeretnék venni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2007. Április 5. 16:0536417.
    Sziasztok!

    Először is Bocila Vincéjének boldog névnapot kívánok!

    Pocakmarci, igen enyhén citromos testápolót sikerült benyakalnia! Attól nem lett baj, a náthával még viaskodunk, de már nyugodtabb volt az éjszaka.
    Marci nagyon ügyes, ha így halad, hamar szobatiszta lesz!

    Lányok, vigantolt mennyit adtok? Nekünk semmit nem szólt az orvos, de egyre többektől hallom, hogy csak heti egyszer.

    Sün, irigykedve olvasom a nyugis éjszakátokat!

    Anyanyul, köszi a megnyugtatást, hogy nem én vagyok az egyedüli ilyen beállítottságú, bár már más is megerősített ebben.Csak tényleg adjon az ég egy jó esélyt..
    Nálunk az elalvás 1/2 9 körül van, jó esetben csak egy hajnali ébresztővel s úgy 6-7 között már kel is Jázmin. Igaz délelőtt 10 körül újra alszik 40-50 percet, akkor írok én Nektek sokszor..

    Csillanna, drukk a gondmentes oltáshoz!
    No igen, látszik, hogy továbbra sem éhezik Annácska, s gyönyörű!

    Szamóca, én is totál így gondolkodom..s szerelmes is vagyok Jázminba (lehet ezért kevés a pasik esélye?)
    Lakás ügy remélem összejön, drukkolok!

    Gitta, hihetetlen ügyes a lányod, még jó, hogy dicsekedsz! Már írtam szewrintem, de sokkal több pozitív élményt kellene megosztanunk másokkal, nem pedig panaszkodni ok nélkül is.Ezt általánosságban írom, nem Neked címezve, csak ide passzolt.Szóval mindenki örömködjön a gyermekében!
    Köszi a képet..mondjuk én más szemmel nézem, de így azért nem látom tojásnak őket.. bár szöszkék, kunkori hajúak...

    Simisz, legyetek is kint, ki kell használni, míg lehet!

    Flajar, remélem már kihevertétek az orvosos traumát .Nagyon telik az idő, mindjárt mehetsz újra szülni, hihetetlen!

    Arwen, lehet nem is lesz étvágy csökkenés, de a barátnőm is a minap mondta, hogy a két éves lánya harmadát eszi, mint régen.Valszeg lelassul az az iszonyatos mértékű fejlődés, ami az első évben van.Bár mozogni meg rengeteget mozognak...

    Csucsu, akkor Flóra hamarosan sminkelni fog!

    Rita, gratula a jó uh-hoz, csak így tovább!

    Remélem nem maradt ki senki, semmi..szép napot Mindannyiótoknak!
    ÍSzilvi és Jázmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. Április 5. 14:2136416.
    Hmmmm.
    Akkor ez tényleg nagy probléma, én is így vettem észre, mert a környezetemben eddig minden kisfiúnak le volt tapadva és orvosi beavatkozásra volt szükség.
    Emlékszem, amikor tizenéves voltam, átjártam vigyázni vagy inkább játszani a szomszédba egy kisfiú babához. Egész pici volt, amikor jött a gyerekorvos és felrántotta neki. Vérzett, sírt... nagyon sajnáltam.
    előzmény:
    biazsu (36415)
    2007-04-05  14:11
  87. 2007. Április 5. 14:1136415.

    Bea a Bencének is volt. Sajnos nagyon nagy probléma amióta a dokik nem engedik az anyukákat, hogy a kezdetektől huzigálja(tisztítsa) a fitymát. Így az beszűkül és (jobb esetben) amikor egy évesen megengedik hogy hozzányúlj észreveszed hogy beszűkült vagy/és letapadt. Nekünk a sebészeten mondták, hogy sokkel egyszrűbb lenne ha pici korától huzigathatnák mert akkor mindez megelőzhető. Nekünk, vagyis Bencének szerencsére csak egy kicsit le volt tapadva semi extra, "csak" lefejtették egy kis fém szondával utána egy vagy két hétig kenegetni kellett. De mi könnyen megúsztuk, a környezetünkben 10 ből 9nek problémás volt és ebből 5 kissrácnak műtötték az egyiknek kétszer is. Egyszóval... nagy nagy probléma.

    Ja a legszebb az egyik doki hozzáállása itt 3 éves korig nem kell hozzányúlni... na azt a fiúcskát műtötték kétszer....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (36414)
    2007-04-05  13:44
  88. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. Április 5. 13:4436414.

    ez lemaradt

    Kuki probléma-letapadás... Olyan sokszor hallom ezt a fiús anyukáktól. Ennyire gyakori ez a probléma?????

    Ritus, nagyon pörögsz!!!! Gratulálok a jó eredményekhez!!!!

    Na, végre tudtam reagálni is, igaz csak az aktuálisokra, de így már nem érzem magam olyan rosszul

    Bea

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. Április 5. 13:4136413.

    Sziasztok!!!!

    Megint bekukk
    Olyan jó megint kicsit bekapcsolódni a fóruméletbe.
    Persze festenem kéne, de egyáltalán nincs kedvem és ez így megy már 2 és fél hónapja... elég ciki, mert jövő héten megint Pécsre megyünk.

    Csillanna, olyan édesek vagytok a nyakbaülős képen!!!!
    Hasonló járgánya van Csengének is
    Már nagyon várom, hogy rohangáljon. így is egyfolytában szemmel kell tartani, mert persze, hogy oda mászik, ahova nem kéne. A négykézlábazást már tökélyre fejlesztette
    Csenge is ugyanezt mondja, ha éhes Én naív korábban azt hittem, hogy az én nevemet mondogatja, de aztán hamar kiderült, hogy enni akar

    Sün, a "miniterrorizmus" nálunk is beindult
    Ilyenkor jön a nem-de feleselés. Csak az a baj, hogy nehéz ilyenkor nevetés nélkül megállni Persze nem nagyon fogad szót.

    Hiszti az nálunk is van néha, de többnyire indokolt esetben, csak hisztibe fullad a panaszkodás. Olyankor Csenge elkezd öklendezni. Nem jó hallgatni. Az arcába szoktam fújni ilyenkor, hogy kizökkenjen belőle.

    Anyanyúl, nálunk az éjszaka is megváltozott az utóbbi hónapokban
    Csenge rosszabb esetben 5-kor, jobb esetben 7-kor ébred reggel, de ha 5-kor megszopiztatom, még alszik tovább 7-8-ig. Ez már egész jó szerintem, a korábbi 2-3 éjszakai ébredéshez képest
    Nálunk este 8-kor van a fektetés. Aztán kb. fél óra alatt alszik el, de ez fáradtságtól is függ. Előtte 1/2 8 kor fürdetés, majd evés.

    Tényleg, szoptat még valaki rajtam kívül?

    Fogak: 4 van kint teljesen, 2 félig és 2 éppen áttörte az ínyét Csengének Szerencsére csak a hígabb székleten és néhány pöttyön a fenekén lehet észrevenni, a hangulata semmit nem változott. Remélem az őrlőkkel sem lesz nagy gond.

    Pocakmarci, képzeld, ma megtaláltam a cipőt!!!!!!!!! Végre!!!!!
    Örültem neki nagyon. Bele tette az egyik ruhás dobozkájába
    A mi lakásunk vagy mi majd augusztus végén-szeptemberben lesz kész még pont tudjuk picit élvezni a kertet
    Még 2 napot adtam magamnak és felhívom azt a 2 érdeklődőt, akiket visszautasítottam lakás ügyben. Szerintem ma sem kapunk foglalót... Ha holnap sem, akkor telefonálok. Szerintem ennek nem így kellene működnie... Tök bizonytalanak érzem így az egészet.
    Már nagyon várjuk, hogy ez a 2 nap elteljen és apa ismét velünk legyen!!!!!
    Örülök, hogy Marcit sem viseli meg nagyon a fogzás!!! 

    Én semmilyen tehéntej származékot nem adok, mert Csengének nagyon csúnya lesz tőle a kakija, úgyhogy ebben sem tudok segíteni.

    Kuki probléma-letapadás

    előzmény:
    csillanna (36398)
    2007-04-04  23:43
  90. 2007. Április 5. 13:3936412.

    Sziasztok!!!   

    birozsoltn GRATULA AZ ifjabb BÍRÓBABÁHOZ!!! Már 10hetes??? Akkor már csak 30 hét, és megszületik!!!    

    csillanna, biazsu, Sün Nem lehet panaszotok a gyerkőcökre alvás téren!!!    

    Pocakmarci te se izgulj az új ágy miatt, ha ilyen ügyes Marci, nem lesz semmi gond!!

    ...még benézek!! 

    előzmény:
    birozsoltn (36409)
    2007-04-05  13:14
  91. 2007. Április 5. 13:2036411.

    Mi még nem próbáltuk egyiket sem.

    Éjszakai alvás: este 1/2 9 körül van a fürcsi, utána vacsi (tápi) és 9-körül teszem le, jó éjszakát kívánok és behajtom az ajtót. Reggel pedig 1/2 9-9 körül ébred.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36408)
    2007-04-05  10:35
  92. 2007. Április 5. 13:1936410.

    Sziasztok!

    Most tűnt el egy hosszú, majdnem mindenre reagáló hozzászólásom.... Nem tudom még egyszer leírni. 

    Anyanyúl, nálunk a lányok 6kor vacsiznak (vagy fél hétkor), hétkor van fürcsi és utána még kapnak tápot (100ml) 8kor már mindenki alszik, mármint minden gyerek. fél7-7 körül kelnek (fél8-8 körül esznek) és nappal már csak egyszer alsznak ebéd után 2-3 órát. (van amikor délelőtt vagy délután bealszanak a babakocsiban, de az kb. 10-15 perc, soha nem szerettek kint, séta közben aludni). Nem altatom őket (egyiket sem) Bogi macivl alszik, Borka csak úgy egyedül elalszanak.

    Nálunk is nagy kedvenc a cipő, főleg az enyém vagy az apjuké, mindig hozzák, sőt ha mondom még a saját cipőjüket is odahozzák. Olyan édik. 

    Szép napot!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (36399)
    2007-04-05  07:51
  93. 2007. Április 5. 13:1436409.

    Már dél után próbáltam jönni, de megint sz@rakodott az nlc

    Szóval ma voltam Uh-on, jelentem, hogy ifjabb Bíróbaba 10 hetes, 27 mm CRL, szabályos szívműködés. Egyelőre ennyit lehet tudni.

    Bevallom őszintén, Uh előtt kicsit cidriztem, mivan ha megint méhen belüli elhalás, vagy nincs szívhang, rossz lenne megint kórházba kerülni emiatt, de szerencsére semmi gond.

    Megkérdezte a dokim, hogy mikor volt utoljára menzesz, mondtam 2005-ben. Erre megkérdezte, hogy akkor most szülni jöttem? (persze csak viccből).

    Most megyek, mert a fürdőt ki akarom fugázni, mire apa hazaér, hogy vissza tudjon pakolni.

    Képeket majd rakok fel talán hétvégén, mert ha minden igaz, holnap hozzuk el a konyhabútorunk másik felét. Kicsit sz@r lesz még egy hónapig, mert a második garnitúrába nem kértünk mosogatótálcát és oda a munkalap 1 hónap alatt érkezik meg.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36408)
    2007-04-05  10:35
  94. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 5. 10:3536408.

    Lányok, ad valaki a gyerekének humanás babatejet? Vagy azt a junior italt?

    Pmarci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36406)
    2007-04-05  09:10
  95. 2007. Április 5. 10:3436407.
    Halihó!!

    Csak egy gyors bekukk!

    GITTA: betettem a júniusiakhoz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 5. 09:1036406.

    Sziasztok!

    Gitta, részvétem! Utólag is isten éltessen! Martina nagyon ügyes, dicsekedj csak bátran!!

    Blueme, az mi? Csak nem testápoló? Jobban vagytok már? Milyen volt az éjszaka? Kitartást a randikhoz!

    Flajar, tényleg jó sokat írtál, de írjál csak! Gratulálok a kislányhoz! Édes lehet Lili, amikor próbálja bekötni a cipőjét! Sajnálom a tanácsadásos dolgot, nem lehetett könnyű. Ha már ennyi ideje tart az anyás időszak, hátha hamarosan elmúlik.

    Arwen, evést illetően ha gáz, akkor mi is csatlakozunk . Húú, ez a helyzet viszont nagyon rossz lehetett.  Mi van Z. kukijával, ha szabad kérdezni?

    Szamóca, még mindig nincs meg a cipő? Én egy harisnyát nem találok már két hete... már csak két nap és jön haza apa! Ez a lakás hercehurca nem egyszerű, de hamarosan vége lesz! Mikor lehet beköltözni?

    Csillanna,  

    Anyanyúl, Marci még mindig nem alussza végig az éjszakát, köztünk alszik, cumit szokott keresni. De két hét múlva érkezik az ágya, akkor aztán kezdődik a szoktatás. Már előre félek tőle... Egyébként szopi után lemászik, odamegy az apjához puszit adni, aztán integet és indul be a szobába, közben hátrapillantgat, hogy megyek-e utána. Be az ágyba és kb. 10 perc után alszik.

     

    A 15 hós oltás lassan nálunk is aktuális lesz. Mi nem járunk tanácsadásra, a védőnő semmit se ér, sajnos. A dokinéni szokott kijönni, amikor hívjuk, 3000Ft/alkalom. Eddig úgy gondoltunk, hogy inkább jöjjön ki, most meg, hogy hál istennek ritkán kell, azt hiszem, nem változtatunk ezen a szokásunkon. Marci is nehezebben bírta az utóbbi időben a pelenkázást, a végére mindig el akart menni. De amióta ő jön oda és lefekszik magától a pelenkázóra, azóta nyugisan tűri. Tegnap olyan édes volt, kérdeztem, hogy van-e kaki, és hozta a pelenkázóalátétet, próbálta leteríteni.  És volt kaki.

    Csatlakozunk mi is az örökmozgókhoz! Hihetetlen, hogy nem fáradnak el.

    Tegnap sikerült megnéznem az alsó fogait is, lányok, 7 foga jön egyszerre.... kettő alul hátul, kettő elöl hátul, egy fent elöl, kettő fent hátul. Ezzel lesz 12 fogunk. Ahhoz képest nem viseli meg annyira.

    Azt hiszem, eleget írtam, szép napot mindenkinek, állítólag jó idő lesz!

    Pmarci

    előzmény:
    flajar (36384)
    2007-04-04  13:47
  97. 2007. Április 5. 09:0236405.
    Szia!
    Nálunk az esti altatás 1/ 7 - 7 körül kezdődik, ill. akkor kap vacsit a manó, aztán fürdik Apával úgy negyedórát. Beviszem, felöltöztetem és az ágyában behörpöl még kb. 1/4 liter tejcsit, ha elfogyott, oldalra fordul és átöleli a plüss zsiráfot. Utána betakargatom, odaadom a cumiját és otthagyom. Így alszik kb. 1/8-tól reggel úgy kb. 6-ig, amikor megkapja a reggeli telcsikét és általában tovább alszik 8-9-ig. (ma mondjuk nem így volt, mert hétkor felkelt, és most alattam vissza még egy picit- de ez ritka).
    Szóval nálunk így néz ki az éjszakai alvás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (36399)
    2007-04-05  07:51
  98. 2007. Április 5. 09:0036404.

    Sziasztok!

    Elnézést, hogy eltűntem, otthon voltunk az anyukáméknál tegnap este jöttünk haza. Kimerítő volt, minden nap mentünk valahova... délelőtt és délután is.

    Bocsi hogy nem reagálok sokmindenre, egymillió dolgom van (mosás pakolás stb.), meg egy kicsit fáradt is vagyok.

    Marosanikó, örülök hogy jól vagy, vagytok!

    Gitta részvétem.

    Jövök majd később és megpróbálok visszaolvasni!

    Szép napot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2007. Április 5. 08:3636403.
    Kedves Anikó! Nagyon sajnálom, hogy nem működik a topikod. Nem te csináltál rosszul valamit, sajnos a múlt heti többnapos leállás eredményeként néhány topik nem olvasható. Továbbítom leveled a főmoderátornak, remélem, a szakemberek hamar kijavítják a hibákat. Addig is további jó fórumozást! Üdv.: moderator@ ...most küldték!!! remélem nemsokára jó lesz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2007. Április 5. 08:2036402.

    Folyt....

    Blueme!- annyiszor belegondoltam a helyzetedbe (főleg amikor valami gond akad itthon a kedves férjemmel) hogy Te milyen karakán csaj vagy, és csinálod egyedül is....de azért nem irigyellek...én is olyan tipus vagyok akinél hamar kiderül(ne) hogy bejön e a pasas vagy mehet szegény a levesbe!

    Fogak: 8 stagnál már jó régóta....talán 11hós kora ota. Ezek simán jöttek, remélem a többi sem okoz majd nagymeglepetést!

    Hiszti!- na ez a korzsak elindult az fix!

    Ádinál még nem volt nagyon durva, de nekem épp elég volt ezek is! LEgutálatosabb számára ha fözök vagy takaritok és becsukom az ajtorácsot a szobáján és ő meg nem akar bennt maradni! na akkor képes ökölödni is, anyira belelovalja magát a hisztibe.

    A másik ha nem álmos,vagy éppen már tul álmos...akkor is be indul ám!

    ja és a "favoritom" amikor tisztába kéne tennem DE Ő FELSÉGE kézzel lábbal hadakozik a merényletem ellen!  ez akkor a legérdekesebb ugye amikor csupa kaka lesz minden! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top