Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 januári babák!!!!

re
re
Létrehozva: 2005. Április 18. 12:10
Azt hiszem, terhes vagyok... :-). A kalkulátor szerint jan. 1-én jön a baba. Mivel nem volt még ilyen topic, remélem, nem baj, ha indítottam egyet.
  1. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 13. 20:3936201.

    Minden alkalommal, mikor itthon vagyunk, elhatározom, hogy nem írok semmit anyósomról...de ez sajnos lehetetlen Tudom, hogy hülyeség bármit szívemre venni, de ez szintén lehetetlen. Előre bocsátom, hogy hosszú, unalmas és lelkizős leszek...

    1. egész életem tele van rossz döntésekkel, de két dologban biztosan jól döntöttem:mikor 2001. aug.10-én igent mondtam Kincsemnek arra,hogy "járnék"-e vele és mikor a két csík láttán természetesnek vettem, hogy Picurnak jönnie kell.

    2. sajnálom anyósom,hogy egyedül van, de Apám is egyedül él, mégsem akarja sz*rrá alázni a szívem választottját és gyermekem apját.

    3. butaság lelkiznem a beszólásain, szeretnem kellene, hiszen világra hozta és megszülte Életemet...

    folyt köv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 13. 20:0436200.
    Linos, aranyosak a képek, főleg a csokis édes !
    előzmény:
    Linos (36196)
    2007-03-13  19:58
  3. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 13. 20:0336199.

    Anikó, péntekig maradunk itt. Örülök, hogy ilyen jól érzed magad, de tényleg!! Nemcsak a terhességre gondolok, hanem a két lurkóra! Ilyen Anyával a harmadikkal sem lesz semmi gond! Megnéztem a lakást, nagyon jónak tűnik, de a térkép alapján tényleg nagyon közel van a vasút. Én egyszer aludtam vasút mellett Fonyódon, szörnyű volt, igaz, hogy nyár volt, ablak tárva-nyitva és még a hangszoró is ott volt mellettünk. Sokat nem aludtunk. Van ismerősöd, aki azon a környéken lakik?

    Hajcika, reméljük, hogy a mostani éjszakád jobb lesz! Milyen volt a napotok?

    Szamóca, sajnos én sem tudok neked ajánlani nőgyógyászt, de sok ismerősöm van, akinek nem jött össze, vagy nehezen jött össze a baba. Ők viszont nem orvost, hanem intézményt kerestek.

    Lassan megyek zuhanyozni, a mai nap elég fárasztó volt, úgy tűnik, én jobban elfáradtam, mint Marci. 

    Pmarci

    előzmény:
    marosanikó (36195)
    2007-03-13  16:04
  4. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 13. 20:0036198.
    Jut eszembe: új játék- kikergetni Aput a világból luficsikorgatással    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 13. 19:5836197.
    Vmikor januárban, de közelebbit nem tudok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36193)
    2007-03-13  13:11
  6. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 13. 19:5836196.

    Mondtam,hogy jönnek a képek ezerrel: mai termés

    Azért bámulatos, hogy mit képes egy ilyen maszatmanó művelni fél kocka csokival...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. március 13. 16:0436195.

    Sziasztok!!!    

    Tuti az idő!!! Délelőtt már voltunk kint egy jót, már várom, hogy felkeljenek a fiúk, és indulhassunk megint ki a jó időbe!!!  

    szamóca27 valszeg lakást fogunk venni, újépítésűt a szocpol miatt itt Dorogon! Nekem nagyon tetszik a www.cronushaz.hu oldalon látható, persze még messze van a késztől, de ilyen lesz. az I-5-ös lakást néztük ki a párommal, bár ő még kicsit kérdőjeles a lakással, mert hogy túl közel van a vasút. Nem mondom, hogy nekem az előny, de engem nem zavar!! Tudna nekem segíteni valaki, hogy a szocpollal kapcsolatban hol találok, hiteles, mindent átfogó információt??? Például, ha 3 gyerekre szeretném felvenni, van e szobaszám megkötés, m2, stb... köszi

    Remélem elmúlt a fejfájásod!!! Fővárosi dokit sajna nem ismerek!!!

    flajar csak írj, és dicsekedj, és stb......remélem sikerül megvalósítani a terveket!!!

    Hajcika nem volt egyszerű az éjszakátok!!! Remélem ma jobb lesz, és a csajok is jobban vannak!!!

    Pocakmarci meddig vagytok el otthonról??? érezzétek jól magatokat, és pihenj ha van rá lehetőséged!!

    Bercikém még mindig nem indult el magától, de kapaszkodva már nagyon szépen megy mindenhol, és néha minden elenged és áll.  Az ő kedvenc játékai az autótologatás, olyan búgós lendkerekes, és úgy, hogy közben a bratyit kergeti négykézláb. Nagyon szeret labdázni, hintázni ( főleg, ha a Matyi hintáztatja ), engem meg a frász tör ki!!!  , fiókokat huzigatni. Eddig csak kivett belőle dolgokat, most már pakol is bele minden félét!!! nagyon szereti a zenés meséket, a zenét magát, szépen nézegeti a mesekönyveket, eddig úgy néz ki eszébe sem jut eltépni!! 6 foga van, és nem látom, hogy most készülődne újabb. Éjszaka egy nyekk nélkül alszik Matyival külön szobában a saját kiságyában. Panaszom nem lehet rá   . Kajában nem válogatós, amivel kínálom azt eszi, de csak ha éhes!!! Ha nem éhes fejre is állhatok, akkor sem eszik!!! ...de nincs igaza???

    Szóval elvagyok ezzel a két lurkóval nagyon!!! Remélem a harmadikkal is minden simán fog menni!!!  

    ...este majd benézek hozzátok!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. március 13. 14:2336194.

    Sziasztok!

     

    Süt a nap 

    Remélem mindenki meggyógyult már!

    Nálunk orrfolyás,köhögés van egész nap,éjjel.Tegnap reggel Alízom végighányta a konyhát,még kétszer a kukát is.Csórikámnak taknya-nyála egybefolyt.De legalább kijött belőle a takony.Alexám hajnalban kezdett el köhögni,és fél 5-kor az egész ágyát széthányta.Úgyhogy jó kis éjszakám volt,5-kor már ment is a mosógép.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 13. 13:1136193.

    Sziasztok!

    Csillanna, valószínűleg pénteken megyünk vissza. Ezt a teregetek, de inkább leszedem dolog nálunk is megy, és persze törölget is a nedves ruhával... Elképzelem Annát, ahogy takarít .

    Blueme, nem tudom, miért írnak valótlanokat az emberek magukról, talán azért, mert úgy a másik el sem menne a randira, ha meg már elmegy, talán úgy gondolja, hogy személyesen jobban tud hatni a másikra. Vagy egyszerűen csak így könnyebb neki. Szurkolunk neked és válogass bátran!

    Flajar, írj csak bátran minél többet! Lili tényleg tündéri.

    Linos, mikor volt ilyen hó? És hol? Nekem a babakocsis kép tetszik nagyon! Marci is bújik minden kis lyukba.

    A fogócska nálunk is menő játék, meg amit lehet tologatni, azt tologatjuk. Egyik kezébe a taxi, másikba a viziló. Ha elfárad, lecsüccsen a virágállvány alsó fokára (kb. 10mp) Ja és persze amikor valamit ki kell vinni a szemetesbe, ő azonnal ott van. Szereti még a kis házikóját tele labdával.

    Ma voltunk játszóházba, nagyon tetszett Marcinak és nekem is. Nagy a hely, kicsiknek, nagyoknak, tele van játékkal. Ahogy belépett, szólt a zene és táncolt. Van felfújhatós rész is, ott végigmentünk, majd a végén lecsúsztunk. Volt keksz, chips, ropi is. Marci rá is rabolt a kekszre (Csilla, nem kell aggódnod&nbsp.  Szóval nagyon jó volt, azót is alszik a gyerek. 

    Pmarci

    előzmény:
    Linos (36191)
    2007-03-13  08:01
  10. 2007. március 13. 13:0436192.

    Sziasztok!

    Csak gyor bekukkra van időm.

    Kösz mindenkinek. Pontosítok a megfogalmazáson, a doki azt hitte hogy babát várok (Amit én nem nagyon szerettem volna). AZ uh-n látott is ott valamit, de ma reggel szerencsére megjött a menzim. Így tuti nem gazdagítoma a pocakosok táborát!  Megnyugodtam, mert kicsit korai lett volna az ikerk után még egy baba meg egy kicsit sok is (negyedik). meg januárra meg van beszélve a munkába való visszamenetelem.

    Más. Csajok tudtok nekem valami jót írni a spirálról mint fogamzásgátló eszközről? A hormonokra allergiás vagyok a gumitól meg napokig viszketek....  Köszi.

    SZép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 13. 08:0136191.

    olyan szép idő van, gondoltam egy kis nosztalgia a furcsa tél után ezek a képek.Bizonyíték,hogy igenis volt télhez hasonló idő

    A babakocsis képen az emlegetett kommandózás volt, mondtam- minél kisebb,annál jobb! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 13. 07:5536190.

    Jó reggelt!  

    A teregetés nálunk is megy, hát még utána a száradó ruhák leráncigálása

    Ma fontos küldetésem van:be kell vinnem Vicust az apám sulijába- dicsekedni akar a rohangáló, mindenkit "kiosztó" és sétára hívó unokájával  

    Mostanság, ha levegőzünk, Viki ismeretlen /főleg fiatal lányokat/ embereket fog kézen és hívja sétálni  

    Lassan indulunk is a boltba,ahol,ha kivenném a kocsiból...jajj,bele se gondolok, miket pakolna és hova.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. március 12. 22:5836189.
    előzmény:
    csillanna (36187)
    2007-03-12  22:53
  14. 2007. március 12. 22:5736188.
    SZAMÓCA: én sajna nem tudok ebben segíteni...Bp-et nem ismerem

    CSILLANA: köszönöm!! Még nem tudjuk...a 18 hetesen nem foglalkozott ezzel a doki (nem az én orvosom volt)...legközelebb meg a 32. héten lesz uh...az még 7 hét....Édes lehet Anna, ahogy felmos!! ..meg leszedi a ruhákat (Lili is és már bújik is bele)....valahogy meg kéne tanítani, hogy szárazon szedje be! ...olyan édesek!...próbálnak segíteni....egyik nap, gondoltam rendszerezem a játékokat....kiöntöttem az építőkockás dobozt, mert tele volt mással is, aztán eszembe jutott, hogy a gázon felejtettem a kaját...kirohantam, elrendeztem a kaját....mire visszaértem, Lili mindent visszapakolt ...egészen meghatódtam!....utána persze nem burítottam ki mégegyszer, hanem megköszöntem, hogy segített...elnapoltam a rendszerezést :D

    na, most már tényleg megyek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. március 12. 22:5336187.
    Csak beszélj....beszélj...és beszélj  
    előzmény:
    flajar (36186)
    2007-03-12  22:44
  16. 2007. március 12. 22:4436186.
    Szép estét Mindenkinek!!!

    gyorsan bekukk...

    LIZ: mi is az örlőkkel kínlódunk....sejtem mit élsz/éltek át...én attól tartok, hogy utána meg megindulnak a szemfogak...vagy van nagyobb szünet köztük?....asszem a 16. hónapra mondják...ugye nem????!!! ....mi is vágyunk 1-2 hét nyugira Lili is most leginkább tejet iszik.....nem nagyon akar enni mást...de akkor megnyugszom, hogy ettől van....tanulni...hát elhiszem, hogy a hátad közepére kívánod!!!...kitatás!!!...meglesz!!!...aztán nem lesz mibe belekötni....mámint a munkahelyeden....persze, nem úgy értem, hogy kötekedősek lennének...én azt nem tudhattom...csak emiatt a sok leépítés miatt írtam

    BLUEME: köszönöm a jó kívánságokat! ...én is hasonló jókat kívánok neked, olyan téren, amilyenben szükséged van rá!!! .....egyedül sem egyszerű ismerkedni.....gyerekkel meg mégnehezebb, mert még vele is el kell fogadtatni....igaz, ilyen kiskorban még könnyebb, mint később.....csak legyél kitartó!!!!....ne add fel az első kudracoknál!!!!...ne menjen el a hited!!!...szorítok nagyon!!!!!

    LINOS: Vikid továbbra is tündéri!!!....én is a babakocsison lepődtem meg legjobban! ...nem semmi!!!...édes kis Piroska!!! :D :D Játékok: fogócska nálunk is régen megy....már a mászás óta...elkaplak-bekaplak felkiáltással..:D :D :D.....most még a tánci, ami nagyon megy (bármire: porszívóra, harangra, reklámra, gyerekdalokra, de elég ütemes taps, vagy dobolás is), könyveket nézeget, mutogatunk belőle (van, hogy ő, van hogy én), labda mindenek felett, meg a pakolás ki-be, oda-vissza, szék és vonat tologatás, és régóta, de nagy favorit az "öltözködés", mindent magára aggat, felpróbál (időnként egészen ügyesen megy neki) és rohan a tükörhöz :D :D...építőkockázás, fürdővíz ivás és bugyburékolás...bocsánat, hogy ennyit írok, de ezek a mindennapos dolgok, amik naponta többször visszatérnek :D :D :D...ja, és igen!!!....birkózunk nagyokat, imádja....van egy csel, amit mindig bevet ellenem: átkúszik a fejemen, közben sunyin a hajamba markol és kúszik tovább...:D :D :..na, ennek én nem szoktam annyira örülni, de szerintem neki ez benne a poén.....legalábbis gondolom, mert nagyon huncutul kuncog hozzá...édes lehet a kis kommancs Viki!!! :D :D :D

    SZAMÓCA: Csenge is tündéri!!...és hogy kunkorodik a haja!!!...:D :D :nagyon aranyos!!!.....remélem, hamar elmúlik a fejfájásod.....szerencsére engem nem érint így a fronthatás, csak néha....tök jó, hogy sok programotok van!!!...fontos a sok együtt töltött idő!!!...használd csak ki máskor is!!!.....más is tünik el időnként (ld. én :D )

    Elköszönök lassan...már mindenki alszik...nekünk is cudar éjszakánk volt megint a fog miatt...meg mert napok óta csak bogyózott Lili...ma végre kipakolt...agy egy rizikófaktorral keveseb!!! :D :D.....de nem is reménykedem nyugodt éjszakában (hátha kellemesen csalódok)

    Jó éjt Mindenkinek!!!!

    Jaj, még azt akartam: ne haragudjatok, hogy annyit áradozok Liliről...teljesen oda vagyok érte!!!...tudom, mindenki így van a sajátjával....de most valahogy állandóan kitör belőlem......és olyan kényelmetlenül érzem magam, hogy jó kihagyás után jöttem...aztán csak Liliről beszélek....és beszélek....és beszélek.... Bocsika!

    Mégegyszer jó éjt!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. március 12. 22:4136185.

    Sziasztok

    Flajar: immmmádni való Lili a Piroskás jelmezben . Lehet már tudni, hogy kisfiú vagy kislány érkezik?

    Biazsu: nagyon remélem, hogy nincs semmi komoly gond . Mikor lesz eredmény?

    Szamóca: tényleg nagyon édi a 2 kiscsajszi a nyakkendőkkel .

    Pocakmarci: semmi okos ötlettel nem tudok segíteni a külön alvással kapcsolatban. Egész héten ott vagytok?

    Blueme: hiába drukkoltunk most , de előbb-utóbb egészen biztosan sikerül a  . A teregetés nálunk is így megy , de néha meg azt játsza, hogy amit kiteregettem már azt szépen mind leszedegeti  . A vizes zoknival meg megy és feltörli 4 kézláb a járólapot ( csak 1 kockát, de azt nagyon alaposan) . Kis szorgalmas .

    Linos: Kergetőzéses játék Annának is bejön, meg az apjával olyan édesen tudnak " bírkozni". Akkorákat kacag és olyan hangosan amikor Apája a hasát harapdálja. A játékok eldugásában is versenyképes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. március 12. 22:3436184.

    Kis segítséget szeretnék kérni!!!!!

    Van egy nagyon kedves ismerősöm, akiknek nem akar összejönni a baba. Az én dokimhoz járt, de most váltani akar, mert nagyon sokat kell mindig várni.

    Tud valaki jó szívvel budapesti nőgyógyászt ajánlani, aki esetleg ilyen meddőségi ügyekben is profi?
    Priviben írjatok kérlek néhány szót, meg elérhetőségeket, címet.

    Előre is köszönöm!!!

    Puszi,
    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. március 12. 22:2936183.
    ajjaj, nem semmi. akkor le vagy terhelve rendesen...
    előzmény:
    liz74 (36182)
    2007-03-12  22:06
  20. 2007. március 12. 22:0636182.

    Tündér a nyakkendős képen!   (az én fejem is majd szétrobban egy hete...)

    Mindenkitől elnézést, hogy nem írok, de hulla vagyok. Azért igyekszem olvasni, és képben lenni. Tami szenved a negyedik kisörlő fogával, én meg a nemalvással, remélem ha ez kibújik utána alhatunk egy nagyot és végre mást is fogunk enni mint tápszert....

    Holnap megyek beiratkozni egy suliba (kötelező a munkakörömhöz elvégezni 2008-ig) már csak ez hiányzott a kezdődő építkezés mellé..

    Puszi mindenkinek!!! (olvaslak benneteket!!!)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (36177)
    2007-03-12  17:16
  21. 2007. március 12. 21:5736181.
    Sziasztok,

    Üdv, Linos, jó, hogy tudtál újra jönni! Nagyon klasszak a képek, a babakocsi "csomagtartóba" egyedül sikerült bemásznia Vikinek ?
    Játék: egyre jobban szereti Jázmin is a fogócskát, bár ő még csak térden jár, nem talpon. S a pakolás is nagyon megy.. a kedvencem, amikor együtt kiteregetünk, a lavorból mindent odaad egyesével..imádom!

    Szamóca, a Ti fotóitok nemkülönben édesek! A fejfájást meg kívánom, hogy mihamarabb elmúljon.

    Flajar, gratula a nagy tervekhez s remélem sikerrel is jártok, mind a szocpol, mind a három gyerekes terv kapcsán!

    Pocakmarci, igazából éppen ezek miatt igyekszem az első, vagyis ahogy én nevezem nulladik randikat idejekorán megejteni, mert akármennyire is akarja az ember, hosszabb idő és levélváltások után alakul ki kép a másikról és minél tovább húzza az ember, annál nagyobb lehet az eltérés s az esetleges időfecsérlés. Csak nem értem, miért hazudnak ilyenben, hiszen úgyis kiderül..
    Dehogy vagy indiszkrét, hiszen én hoztam fel a témát Nektek. Most nincs még megbeszélt, de van még néhány szóbajöhető személy..
    Meg aztán tudom, hogy idő, hiszen még alig pár kezdtem bele, lehet, hogy hosszú hónapok, mire tényleg ideális jelölt akad.
    Ágyba visszaszoktatásban én is csatlakozom a kíváncsiskodókhoz, hiszen mi is igen régóta együtt alszunk, bár én még nem tervezem most, de később jól jöhet egy jó ötlet

    Biazsu, drukkolok, hogy minden rendben legyen Nálad.
    Beszéltem egy barátnőmmel ma, képzeld, ő meg áradozott, hogy milyen jó holmikat vett a vásáron a lányának

    Jóéjt, Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 12. 19:0636180.

    Nálatok mik az aktuális játékok? Nálunk megy a "szaladj, mert elkaplak!", imád rendezkedni-hihetetlen összpontosítással pakolja az almadarabokat a tányér egyik feléből a másikba... és a legújabb mánia a kommandózás.Ha csöndben van és épp nem a macskát nyúzza, biztos, hogy két fotel közt fekszik a padlón és kúszik.Minnél szűkebb a járat,annál jobb.

    Egyébként tanítandó,ahogy semmibe veszi amit mondok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 12. 18:5336179.
    Én is ígértem képeket... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. március 12. 18:1636178.
    képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. március 12. 17:1636177.

    Sziasztok!!!

    Simisz, köszönöm, hogy hiányoltál!

    Meg vagyok ám, csak tele vagyunk programmal, a múlt héten meg apa is itthon volt végig, úgyhogy intéztem/intéztük azt, amit máskor nem tudok/tudunk (fodrász, kozmetikus-nyomkodás, Van Gogh kiállításon voltunk, munkahelyem-adóbevalláshoz szükséges papírok miatt, házkeresés!!!...), meg ugye együtt töltöttük az időt és nem nagyon kapcsoltam számítógépet.
    Szuper volt.

    Marosanikó! Merre néztek lakást-házat?

    Isten éltesse a névnaposokat!!!!!!!

    Sajnos többet nem tudok írni, mert nem tudtam visszaolvasni.

    Nektek nem fáj a fejetek?
    Engem ez a melegfront eléggé megvisel. Egész nap szét akar robbanni a fejem és a térdem is fáj.
    Persze annak nagyon örülök, hogy ilyen fantasztikus idő van. Az előbb jöttünk haza a sétából.

    Ma baba-mama klub-ban voltunk itt Budakalászon. Nagyon jó volt, Csenge élvezte a sok gyereket és, hogy bemászhatja az egész nagy termet, ahol lenni szokott. Meg ugye mások a játékok is.

    Most nem tudok többet írni, mert nagyon fáj a fejem, csak életjelet adtam magunkról.

    Sok puszi Mindenkinek!!!!!!!!

    A betegeknek gyógyulást kívánok!!!!!!!

    CsengeBea 

    előzmény:
    marosanikó (36165)
    2007-03-10  15:39
  26. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 12. 16:4936176.

    Sziasztok!

    Újra hazajöttünk szombatig, úgyhogy zaklatlak titeket ezerrel. Csak úgy záporoznak majd a képek!

    Minden betegeskedő és fogzó babának jobbulást!

    Nálunk kibújt a 6. fog, úgyhogy felül meg van 4, alul 2. Szerencsére nem volt semmi nyűgi, csak az adott oldalon piros volt az arca.

    Viki iszik sportkupakos üvegből magától (persze szűken hagyom nyitva, mert fullad külömben), és pohárból, ha lassan itatom.Magától egyszerűen magára önti...

    'apa' és 'anya' után ,egszületett a 3. értelmes szó: 'cica'. Hát igen, a mi lányunk   

    No, gyorsan kicsinyítek pár képet az elmúlt időszakból, aztán felrakom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2007. március 12. 15:1436175.
    NORANÉNI: végül jó lett Robcsi laborja??????..remélem okés!!

    MTIKE: már olyan régen szeretnék írni neked, aztán mindig elmarad.... ....nem semmi ahogy ezt a bölcs/ovi témát rendezed!!! Elképesztő mennyire nem egyszerű!!! Én nem is gondoltam volna!!!...A barátnős...tudod, ő jól van?.....már akartam kérdezni...sőt írtam is akkor sms-t, mégegyet...csak pont hívott Apukám, és már nem tudtam, hogy elküldtem-e...másnaptól meg hetekig nem volt telefonom...szervizelték....és persze a memóriáját teljesen törölték...vissza sem tudtam nézni....

    LÁNYOK: máre most sokat tanuétam a bölcsis tortúráitokból.....nem fogok rózsaszín köddel a szemem elött nekiállni...mondjuk nálunk a Kistesó miatt még nem aktuális....de ő már nem lesz olyan szerencsés, mint Lili...mert GYES-re nem tudok itthon maradni....aztán lehet, hogy majd a harmadik

    Hú, tényleg lépek, mert mire pihiznék, Lili ébred!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2007. március 12. 15:0836174.
    Sziasztok!!

    BLUEME: én is sajnálom!!...de fel a fejjel!!...van miből/kiből válogatni!!!...és kell is válogatni!! ...szerintem is jobb, hogy most derült ki, mint már később....megy a drukk továbbra is!! Helyes Jázmin!! :D

    BIAZSU: remélem, csak valami jó!! .....szorítok, hogy minden oké legyen!!!

    POCAKMARCI: ez az alkoholmentes sör ez nagyon jó!!!! ...nemhiába, pasi!! ...egyem meg a kicsi szívét...azóta is ezen nevetek!!... a barátnőmék is 1 évesen szoktaták külön ágyba, külön szobába a kislányukat...és teljesen zökkenő mentessen ment a dolgo...pár nap alat...majd megkérdezm, hogyan csinálták...de szerintem annyi volt, hogy bement vele a barátnől elaltatni,ha felsírt is bement hozzá...ennyi....de megkérdezem!!! Ez a rész még nálunk is hátra van...de sajna nyár elött biztos nem lesz kész a másik szoba (most csak egy van). A bilit én is próbálgatni fogom...de nem fogok kétségbe esni, ha nem megy....még lesz időnk....

    Képzeljétek! Azt találtuk ki, hogy nem várunk a szocpollal a tetőcserére...még pár év bizti kell, hogy abba belevágjunk, viszont félünk, hogy addigra esetleg nem is lesz. Ezért most járunk utána a hogyan, s miként-nek...Szeretnénk felvenni felújításra (amúgy is csak arra kapnánk), és akkor meg tudnánk normálisan csinálni a nappali, meg a központifűtést, és meg ablakcsere is valszeg beleférne!!!...én úgy rákattantam!!!....csak gyorsnak kéne lenni..khmkhm...mert ugye 3,5 hónap múlva itt a Kistesó....addigra szerettük volna a napalit megcsinálni...viszont így lehet, hogy csúszik az ügyintézés miatt, de legalább normálisan meg lehetne csinálni

    Most megyek, pihizek kicsit, mert nagyot sétáltunk...Lili már alszik....de igyekszem úgy jönni, hogy mindennap egy kicsit...már jobban vagyok, kicsit visszabillentem a napirendbe...

    Ja, és a szocpollal kapcsolatban: képzeljétek, gyuri be akar vállani egy harmadikat is!
    Ezen jól meglepődtem, mert én már mondtamneki, hogy esetleg lehetne három gyerekünk is, de akkor kategórikusan elzárkózott....remélem, nem csak a pénz miatt....na jó, akárhogy is lesz, bizti miden imádni fogja!! Lilibe is szerelmes

    Most megyek tényleg.... szép napot Mindenkinek...jó Napsütéses játszós- sétálós-kirándulósat!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 12. 14:1536173.

    Sziasztok!

    Anikó, örülök, hogy jól vagy és remélem, hogy az eredmény is hasonlóan jó lesz!

    Blueme, nézd a jobbik oldalát, jobb, hogy most derült ki, mint később. Azért csak hajrá, mikor lesz a következő randi? Persze, csak akkor, ha nem vagyok túl indiszkrét!

    Biazsu, mit láthatott a doki? Reméljük, semmi komoly, azért írd meg, ha tudod, mi a helyzet. Nekünk nincs szükségünk babakocsira, de hátha kell valakinek.

    Annyi mindent akartam írni, illetve reagálni.

    Flajar, jó, hogy írtál magatokról! Lili nagyon édes, nem csodálom, hogy körülrajongták. Marci is imádja a társaságot, megpróbálom többször gyerekek közé vinni.

    noranéni, jó kis sztori, és milyen igaz!

    Ez a kórházasdi elég durva. Elhiszem, hogy nincs szükség ennyi kórházra és szükség van reformra, de nem így. Most akarnak bepótolni mindent, amit az elmúlt 16 év alatt nem csináltak meg? És persze nincs sok idejük, már csak három év. Csak azt nem tudom, mi lesz három év múlva. MSZP biztos nem, én azt gondolom, hogy a FIDESZ sem. Na de nem akarok politizálni, sajnos a cégnél elég sokat hallom.

    Ja, a fogmosás egész jól megy már, egy fogkefét már szétrágtunk, nekünk is az a bizonyos dm-es volt. A pohárból ivás is egész jól megy, persze, csak olyan helyen, ahol könnyen fel lehet törölni a nem a megfelelő helyre kerülő innivalót ! De tényleg, szeret pohárból inni és egész szépen alakul is. A varázsitatóból csak vizet, pohárból néha teát is kap. Persze, korábban próbáltam neki adni üdítőt, teát, stb., de csak a víz volt jó. Ja és az alkoholmentes sört is szereti .

    Bili, én úgy gondoltam, hogy amikor jön a jó idő, akkor próbálom meg.

    Nagyobb gondom az, hogy hogyan szoktassam vissza őt a saját ágyra. Nem tudom, mennyire emlékeztek, nálunk az a helyzet, hogy 8 és fél hónapos koráig saját szobában, saját ágyban aludt, aztán átszokott hozzánk és ez azóta így is van. Most csináltatunk neki normál nagy ágyat, ha kész lesz, akkor indulna a visszaszoktatás. Ha van jó ötletetek, akkor osszátok meg velem! 

    Most egyébként itt vagyunk a szüleimnél Nyíregyházán, az apja mondta is Marcinak még az autóban, hogy ne szokja meg azt, ami majd itt lesz a nagyszülőknél.  Persze, mindenki körberajongja. Ez nekem is nagyon jó, mert legalább tudok pihenni egy kicsit, ami igazából nagyon rám is fér.

    Lassan készülődöm, megyünk játszótérre, aztán a keresztlányomért a suliba, aztán meg itthon csapunk egy gyros partyt.

    Na jó sokat írtam, írjatok Ti is!

    Pmarci

    előzmény:
    blueme (36171)
    2007-03-12  11:16
  30. 2007. március 12. 13:1936172.

    Sziasztok!

    Szilvi sajnálom. De megy a drukk hogy a következő jelentkező jobb legyen! Jázmin nagyon szép kislány.

    Nekünk ez a babaymarkt nem jött be annyira itt inkább kereskedők voltak anyukák kinőtt holmikkal kevésbé. Sok volt a használt angolrucis (turis). Mi azért mentünk főleg ki mert a vaterán vettem két babakocsira szerelhető napernyőt és az eladó felhozta ide. Ja, erről jut eszembe nem kell valakinek használt esernyőkocsi? Teljesen egyszerű, könnyű, keveset használt, jó állapotban van, kettő kék (teszek majd fel róla képet ha valakit érdekel).

    Kicsit szétt vagyok zuhanva, pénteken voltam nőgyógyásznál (éves vizsgálat) és valamit "látott" az ultahangon. Ma voltam bhcg tesztelésen. Ha pontosabbat tudok, jelentkezek.

    Szép napot!

    előzmény:
    blueme (36171)
    2007-03-12  11:16
  31. 2007. március 12. 11:1636171.
    Sziasztok!

    Olvasom az aggódó soraitokat a kórházi rendszer miatt, valóban ijesztő.. épp a reggeli hírműsorban mutatták be példával, hogy a Dunántúlon akár a szélrózsa minden irányában küldhetik a beteget, különböző problémák esetén..

    Kismamák, örülök, hogy jól vagytok!

    Réka s persze, ha volt más, Tőle is érdeklődöm, milyen volt a börze?

    Nálunk még nincs pohárból ivás, ugyanis még a cumisüveget is folyton csapkodja Jázmin, illetve ha eleget ivott, egyből földhöz vágja, vagy elhajítja.. mondjuk ő szinte csak vizet iszik, úgyhogy fogromlástól emiatt nem kell tartani. Egyébként mi is próbálgatjuk a fogmosást, inkább csak rágcsálás, de legalább szokja.

    Hát lányok hiába drukkoltatok ennyien, nem volt elég.. egy olyan pasit sikerült kiismernem a hétvégén, aki kissé másnak mutatta magát képekben és mailben, mint a valóság.. pedig ollyan szimpi volt, amíg meg nem láttam élőben
    No nem baj, elvégre a tavasz még csak most jön !

    Üdv: Szilvi és JÁzmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2007. március 11. 23:0136170.

    Milyen csönd volt itt ezen a hétvégén....

    MINDEN NÉVNAPOSNAK ÉS SZÜLINAPOSNAK ÉN IS SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!!!   

    ...és Matyikám nevében köszönjük a jókívánságokat!!!!  

    Remélem a betegeskedők gyógyulnak!!!!

    Jó éjszakát mindenkinek!!! Megyek lassan aludni!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2007. március 11. 09:3436169.
    2 kis legénykéről tegnap megfeledkezetem!!!! Ezer bocsánat!!!

    PETRO Tomijának és BORS Tomijának pedig utólagosan kívánok boldog névnapot!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2007. március 10. 23:2936168.
    az elmaradt köszöntéseim...

    UTÓLAG BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK sTELLA 77-NEK, ÉS MAROSANIKÓ Matyijának, BOLDOG NÉVNAPOT PEDIG BLUEME Jázminjának!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2007. március 10. 18:0736167.
    hát...régen voltam...
    előzmény:
    marosanikó (36165)
    2007-03-10  15:39
  36. 2007. március 10. 15:4736166.

    Jajj noraneni!!!!

    Neked akartam írni, hogy nekem is megjött emailen ez a levél, és nagyon tetszett mindenkinek!! Felolvastam itthon!!!! 

    flajar nem vagy semmi ennyit írni!!!! Amúgy mi is az anyagi helyzetünket figyelembe véve, valszeg nem megyünk 4D-re!  Matyival, Bercivel sem voltunk!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36159)
    2007-03-09  22:09
  37. 2007. március 10. 15:3936165.

    Sziasztok!!!     

    Tündéri anyukám van, 3 éjjelt itt aludt velünk, ma kisérjük majd haza, remélem már nem fog esni!!!   

    Amúgy hál istennek semmi bajom, tegnap már voltam angolon is, ma meg épülő lakásokat néztünk, de semmi tekintettel nincsenek ezek az építtetők a kisgyermekes családokra!!!   Tisztára bepipultam!!! A lakás maga nem lenne rossz, de hogy odáig eljuss a gyerekekkel, minimum 4 kezednek kéne lenni, plussz szárnyaidnak!!!   

    KEZD SÜTNI A NAPOCSKA!!!!!!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36159)
    2007-03-09  22:09
  38. 2007. március 10. 14:0336164.
    Na, jól telítettem a topicot!!

    Most elköszönök, megyek kicsit pihizni...Lili is alszik....

    MIndenkinek nagyon szép napot kívánok!!!!...és gyógypuszit küldök a betegeskedőknek!!!
    előzmény:
    flajar (36163)
    2007-03-10  14:01
  39. 2007. március 10. 14:0136163.
    Kicsit írok magunkról...meg teszek fel pár képet...

    Lili nagyon szépen fejlődik. Édes, aranyos, általában jókedélyű. Már sokszor babakocsi nélkül megyünk sétálni, hát imádja!!! Állandóan mutogat, nézelődik, keresgél. És egyre többször a nehezebb terepeken is...nem lehet ám a kezét megfogni!!...majd ő egyedül! Olyan édes!....Az étvágya mostanában romlott.....de ettől függetlenül szerintem jó húsban van ...egy re több szót próbál mondani, több-kevesebb sikerrel. És rájöttünk, hogy tud pápát inteni! Sosem tette, hiába mondoghattuk, mutattuk, kérleltük...aztán egy kislánynak csak úgy....utána többet senkinek...aztán megint találkoztunk a kislánnyal, és neki megint....2 nap múlva, most már nekünk is!!! Most jön a 11-ik fogacskája, de egy metsző még mindig hiányzik....fogmosásról, pohárról már írtam....mi van még?....nem is tudom...éppen a napokba rendezgettem a képeit....elképesztő, hogy akár december óta mennyit változott!!!...de ezzel biztos ti is így vagytok!...tényleg olyan kisgyerekes lett...az arca...a haja....a mozgása...és hát a régi-régi huncut zsiványság!

    Pocaklakó jól van....még nem tudjuk, hogy fiú-e, vagy lány....asszem anyagi okok miatt nem jutunk el 4D-re....így majd csak olyan 8 hét múlva tudhatjuk meg legközelebb...szerdán megyek majd cukorterhelésre, remélem jó lesz.

    Nézegettem a kórházlistákat...hát nekem nem tűnik ésszerűnek...mint felnőttek, még nem vagyunk gondban, mert itt Veszprémben szinte minden elérhető...de a gyerek szakorvosi dolgok!!!...lányok!...van itt is!!...de nekünk Győrbe, a SOTE-re és Szombathelyre kell mennünk!!!....remélem, ez csak a bentfekvős dolgokra, mint Pl. a mandulaműtét vonatkozik....remélem egy -egy ambuláns szakorvosi vizsgálatra nem..Bp. 100 km., Győr olyan 50-60...Bp-re busszal, átszálással oda 3 óra és vissza is..., vonattal rövidebb...de az meg nem megy túl sok....utiköltség oda-vissza 1 személynek 3000 ft....és még nem tömegközlekedtem Bp-en a kórházig....szóval remélem, tényleg csak a befekvős dolgokra vonatkozik....ha nem, akkor megkérem anyukámékat, had jelentsük be hozzájuk Lili ideiglenes lakcímre....még az a szerencse, hogy csecsemő-és gyermekgyógyászatot itt is vehetünk igénybe...gondolom ha pl. hányás miatt infúzió kell...ez nem szakorvosi feladat, illetve probléma a gyermekgyógyászaton belül...de gégészet, kardiológia, sebészet, tüdőgyógyászat, szemészet....és minden ilyesmi , ha be kell feküdni, akkor amiket írtam...ennek alaposan utána kell járnom!!!

    Kellemesebb téma: lányok, mi olyan keveset tudunk gyerektársaságba menni!...valahogy a barátnőmékkel sem azonos a napirendünk, bár mostanában jobban egymáshoz alakultak a dolgok....amiért ezt írom, voltunk farsangolni!!!..látni kellett volna Lilit!!!....én azt hittem, majd jól megszeppen...volt vagy 20 különböző korú gyerek és egy csomó szülő....de ő kapásból belevetette magát a tömegbe!!...jött-ment, leskelődött, játszott...alig bírtam a tempót..Gyuri nem volt...én meg jól végiglihegtem így az egészet ....igaz, nem nevetgélt...annyira azért nem engedte el magát....de folyamatosan pörgött....hol itt volt, hol amott....simán dobálta másnak is a játékot, próbált bekapcsolódni másokhoz....és mindeközben egyáltalán nem is keresett engem....egyszer sírt, mert felvették ölbe....és egy idő után ez nem tetszett neki....de ennyi...mindenki rajongott érte
    előzmény:
    flajar (36162)
    2007-03-10  13:36
  40. 2007. március 10. 13:3636162.
    Szép napot Mindenkinek!!!

    Jó nehezen értem ide....olyan fáradt vagyok!....mire kibújt a 3 örlőfogacska...és lett volna egy kis nyugi...hát megindult a negyedik! ....de legalább már újra a régihez hosonló a napirendünk...elöbb kel lili és elöbb is fekszik este....mondjuk.....mert nem mindig

    MAROSANIKÓ: örülök, hogy túl vagy a nagy vizsgálaton!!! És szorítok, hogy jó legyen az eredmény!!!!

    VIRÁG: gratulálok a Pocaklakó fejlődéséhez!!!...nem is tudom, hányadik héten jársz...lehet már tudni, hogy kisfiú-e, vagy kislány?

    CSILLANA: nagyon huncut Anna!!!!...az a kekszes kép haláli!!!!

    PETRO: mi mosunk már fogat...nekünk is DM-es készlet van....a masszírozót már régóta rágja Lili (most is)....mióta kibújt 4 metszőfoga, azóta adom neki a gumitüskéset...előszőr csak úgy rágcsálni....karácsonyra az nlc-Angyalka hozott gyerekfogkrémet....azóta fürtcsi közben azzal rágcsálja, csak picit teszek rá....de ismerje az ízét...hát imádja!!!....persze én kicsit meg is dörzsölöm neki, utána meg ő rágcsálja, míg jól esik neki...kb. 1 hete elővettem a rendes fogkefe változatát a DM-esnek.....azért, mert állandóan kunyerálta ami fogkefénket és azt rágta...most már így neki is szőrős van! .....a kis drága előszőr tartja a kis fogait, hogy mossam meg (most jön a 4. örlő), aztán rágcsálja kedvére...ja, meg megmossa ő is az enyémet! ...igazából semmi tudatos nem volt ebben. Csak odaadtam neki ismerkedni, játszani...és ez lett belőle.

    POCAKMARCI: Lili is iszogat pohárból, de segítséggel. Ez is a fürdőkádba alakult ki ...mindenből inni próbált, amibe megmaradt egy kis víz....hát fürdővíz, de mit csináljak?..előszőr nem hagytam neki.....de annyira furmányos volt, hogy igazából akkor minden fürdős játékát elvehettem volna tőle....egészen szépen megtanult így inni...igaz, azért ha ruhában van, poharat inkább nem adok a kezébe, hanem itatotm, de talán már az sincs messze...

    NÓRI: sajnálom a vérvételes tortúrát!!!...áhh...annyi helyen nem nézik, hogy mekkora gyerekkel van az ember!!!...van aki nem is érti..van aki meg hamar elfelejeti...

    BLUEME: úgy örülök, hogy randizgatsz!!!...nagyon ügyi vagy!!!...és válogass!!!!!!!....úgy látom van miből! ...ez nagyon klassz!

    TOMIHUSI: kiderült, hogy Lilinek bárányhimlője van-e?....jobbulást kívánok neki is és Ádámnak is!!!...hát nem tudom, talán jobb, ha Ádi is átesik rajta elöbb, nem?....persze tudom, hogy már eleged van, mert mindig van valami....gyógypuszi nekik!!!!!

    VÉDŐOLTÁSOK: az agyhártya elleninél ti a Pneumococcusra gondoltok?....én amit most majd feltétlen szeretnék beadatni, az a kullancs elleni (agyhártya és agyvelőgyull. elleni)...kertes házban lakunk..és ha megyünk valamerre....a Bakony eléggé fertőzött terület...az influenzát én majd már csak ősszel, amikor esedékes a szezon elött.....ezen a Pneumon meg gondolkodom.....a bárányhimlővel én is úgy vagyok, hogy inkább kapja el.....de ha oviskor végéig nem sikerül, akkor lehet.....majd most megyünk hónap végén a 15 hós oltásra, ott mjad utána kérdezek, hogyan, milyen ütemben érdemes ...a kullancsot már elötte megkérdezem, mert lehet, hogy együtt megkapná akkor.

    SÜN: na, kibújt az a fogacska teljesen? ...tudom milyen lehetett az az éjszaka....nekünk mostanában rendszeres...

    Ha van még betegeskedő "baba", anyuci, vagy apuci, hát mielöbbi gyors gyógyulást kívánok!!!

    BIAZSU: nem semmik ezek az akrobata lányok!!!

    Olvasom, hogy egyre több az ilyen hajlamokkal rendelkező gyerkőcüünk!! Lili is újabban a kanapéról felmászik az ablakba.....elég balesetveszélyes...állandóan résen kell lennem. De baromi ügyes....és persze hiába szidom meg és magyarázom, hogy nem szabad... ...nem zavarja...én meg nem győzöm megőrizni a nyugalmam, nehogy attól ijedjen meg, hogy megijedek...és leessen.

    Bocsánat, hogy nem reagálok mindenkinek névszerint....olyan régen voltam már...szégyenlem is magam....az utolsó naőpokat igyekeztem frissen is visszaolvasni...

    MINDEN GYERKŐC OLYAN NAGY MÁR!!! ÉS OLYAN SZÉPEK!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2007. március 10. 11:5936161.
    sziasztok!

    Hajcika
    Köszi az infot Neked is bili ügyben
    biazsu
    Én is nagyon várom már, hogy kiengedhessem Vivit a játszótérre, most hogy már tud járni rendesen. felfedeztünk egy új, zárt játszóteret. Eddig is odajártunk hintázni. Mostmár szaladgálni és homokozni is lehet, főleg ha el áll az eső és felszárad.
    Pocakmarci
    Jobbulást Neked! Vivi már próbálgatja a poharat, kisebb-nagyobb sikerrel. Néha pólót kell cserélni, mert a textilpelus is átázik a nyakában.:D Csőrős poharat még nehezebben használja.
    marosanikó
    Az szupi, hogy túl vagytok rajta. Jó sokáig tart a kiértékelés... De biztos nem lesz semmi gond!

    Vivinek két foga van, azt tiszta textil pelussal(kis darabjával) szoktam tisztogatni. A harmadik még alig látszik.
    Sajnos a babateák is tele vannak cukorral. Nem szabad, h a szájába legyen állandóan a cumisüveg sem. Rokon kisfiainak így mentek tönkre a fogaik pár éves korukra.
    noraneni
    Igen én is elképzelem a dolgot és Ők is, "képzelik" majd valahogy, aztán majd meglátjuk mi lesz,bili ügyben.

    Búcsúzom,szép napot mindenkinek..ebben a ramaty időben is!
    C.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2007. március 10. 06:5736160.
    Sziasztok!

    Jön valaki a börzére?

    Útálom ezt a vizes, szürke időt.... Így sosem fogják befejezni a kertet, pedig már nagyon ültetném azt a füvet, sőt, leginkább már labdáznék rajta.

    Tegnap voltam dokinál, csöppség fejlődik szépen, aranyosan integetett az UH-n

    Mindenkinek szép napot:
    Réka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. március 9. 22:0936159.

    "Megkérdezhetem," mondta a nő érdeklődve, "egész pontosan mit csinál ezen a területen?"

    Hűvösen, az izgalom legkisebb jele nélkül a hangomban, szinte kívülről hallottam, amint így válaszolok: "Folyamatos kutatási programban veszek részt (melyik anya nem) laboratóriumban és terepen is. (normálisan azt mondtam volna kint és bent). Dolgozom a felettesemnek (elsőként az Úrnak, aztán egész családomnak), és van már négy kreditem is. (mindegyik lány).
    Természetesen a munkámhoz tartozó tevékenység igényli a legtöbb figyelmet az ember-szakmákban (melyik anya tagadja?) és gyakran dolgozom 14 órát 1 nap (inkább 24-et).
    Ebben a munkában jóval több a kihívás, mint más, átlagos foglalkozásoknál. A jutalom inkább a megelégedettség, mint pusztán a pénz.
    Érzékelhetően folyamatosan nőtt az elismerés a hivatalnok hangjában, amint kitöltötte a nyomtatványt. Felállt és személyesen kísért az ajtóig.
    Miközben hazafelé vezettem, fényes új karrierem lebegett a szemem előtt. Otthon 13, 7 és 3 éves labor-asszisztenseim üdvözöltek. Az emeletről hallottam új (6 hónapos)  kísérleti modellünket gyermekfejlesztési programunkból, amint új hangmintáit próbálgatja.

    Úgy éreztem, ütést mértem a bürokráciára. Hivatalos feljegyzés készült rólam egy, az emberek számára elfogadhatóbb foglalkozásról. Egy újabb anya", vagy Anyaság már nem hangzik elég jól. Micsoda pompás pálya! Különösen, ha van egy titulus is az ajtón.

    Netán ez teszi a nagymamákat haladó kutatási munkatárssá a gyermekfejlesztési és emberi kapcsolatok területén, a dédnagymamákat pedig a haladó kutatási munkatársak ellenőreivé? Szerintem igen! Még azt is gondolom, hogy a nagynénik kutatási munkatárs asszisztenssé léphetnének elő!

    Kérlek, tudasd ezt a jó hírt a többi anyával,nagymamával, nagynénivel vagy más barátoddal, akiket csak ismersz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. március 9. 22:0936158.

    Egy nőtől - miközben jogosítványát újította meg egy önkormányzati hivatalban - egy adatfelvevő hölgy megkérdezte, hogy mi a jelenlegi foglalkozása.
    A megkérdezett egy ideig tétovázott. Bizonytalan volt, hová is sorolja magát.

    "Arra gondolok, magyarázta az adategyeztető, hogy van-e munkája, vagy csak..?
    "Természetesen van munkám!" csattant fel a nő. "Anya vagyok."

    "Nincs anya kategóriánk foglalkozásként. A háztartásbeli fedi le ezt." mondta az adatfelvevő segítőkészen.
    Már el is felejtettem ezt a történetet, mígnem egyik nap ugyanilyen helyzetben találtam magam a városházán. A hivatalnok nyilvánvalóan egy karrierista nő volt. Magabiztosan, hatékonyan dolgozott, olyan jól csengő címet viselt, mint például "Hivatali kikérdező" vagy "Városi adatfelvevő".
    "Mi a foglalkozása?" kérdezte. Mi késztetett arra, hogy ezt mondjam? Nem tudom. A szavak egyszerűen kibuggyantak belőlem. "Gyermekfejlődési és emberi kapcsolatok területén dolgozom társkutatóként.

    A hivatalnok abbahagyta pillanatnyi munkáját, golyóstolla megállt a levegőben. Felnézett, mint, aki rosszul hallott. Megismételtem a titulust lassan, kihangsúlyozva a leglényegesebb szavakat. Aztán csodálkozva láttam, hogy ezt mind leírta nagy fekete betűkkel a hivatalos kérdőívre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. március 9. 22:0836157.

    Most kaptam ezt az történetet, szerintem nagyon édes, megosztom gyorsan veletek:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2007. március 9. 10:3736156.
    Juj de dinka vagyok, Jánost akartam írni. 4 keületnek lessz a kórháza? De az Imre szülészetét meghagyják nem? Én úgy tudtam.... mert hát az teljesen hotelszerű, új. A negyediket én ott szeretném szülni, ha lehet. Na megyek és megnézem!  Köszi az infot csuccsu.
    előzmény:
    csuccsu (36154)
    2007-03-09  08:28
  47. 2007. március 9. 08:3036155.
    "Ezt nem értem pár éve lett felújítva, akkor meg minek költöttek rá pénzt?"

    Azért, mert így jobban el tudják adni a haveroknak hotelnek, irodaépületnek v. akárminek
    előzmény:
    biazsu (36153)
    2007-03-09  06:14
  48. 2007. március 9. 08:2836154.

     

    A hivatalos kórházlista tegnap jött ki, az eüm honlapján néztem, elvileg július 1-ig meg kell csinálniuk az átalakításokat/bezárásokat.

    A János kórház fog ellátni 55 ágyon 4 kerületet... kíváncsi leszek.

    Nekem ott egy nagyon jó "csapatom" van (szülészorvos, szülésznő, ultrahangos), akikkel már régóta jó a kapcsolat és ha őket szétszedik, nem tudom, hogy ki után menjek, mert nekem az orvos és a szülésznő is ugyanolyan fontos (az uh-snak szerencsére van magánrendelője, oda mehetek).

    Ma megpróbálom felhívni őket, de nem hiszem, hogy sokkal többet tudnának...

    előzmény:
    biazsu (36153)
    2007-03-09  06:14
  49. 2007. március 9. 06:1436153.

    Jó reggelt!

    Csuccsu mikor fogják bezárni?Már tuti? Ezt nem értem pár éve lett felújítva, akkor meg minek költöttek rá pénzt? Én a Bencét szültem ott (az mondjuk a privát véleményem, hogy nem mennék oda szülni még egyszer) Akkor a szt. István lessz a 3ker kórháza? Vagy melyik? Meg hát a környező településekről is ide járnak.

    Szé napot!

    előzmény:
    csuccsu (36152)
    2007-03-08  21:16
  50. 2007. március 8. 21:1636152.

    Sziasztok lányok!  

    Bocs, most nem reagálok senkinek, kicsit magam alatt vagyok, a Margit kórház szülészetét bezárják.....   Hol fogok szülni???   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2007. március 8. 14:2336151.

    Sziasztok!

    Minden nőnek/lánynak boldog nőnapot kívánunk!

    Ánikó örülök, hogy jól vagy. Pihizz és gyógyulgass!

    Petro nálunk a csajok a Bencétől tanulják a fogmosást, igaz én "teszek" rá nekik egy kis fogkrémet (picit hozzáértetem a fogkémhez szinte alig van rajta), olyan aranyosan ráncigálják a szájukban. Reggel csapatostul mosunk fogat a 3 gyerek meg a 2felnőtt egyszerre este meg fürdés után még a kádban állva követelik a fogkeféjüket mind a hárman. Szerncsére ezzel nincs gond!

    Pmarci lányok pohárból még nem iszank egyedül, de ha tartom nekik ügyin isznak, sportkupakos üvegből is tudnak inni. Most cseréltük ki (pár hónapja) a teás cumisüvegükön a cumit aventes itatócsőrre. AZ olyan mint a varázsitató, csak olcsóbb megoldás. Nekünk a pohár úgy jött be hogy gyümilevet adtam belőle (kecskeméti barackot a jól elmékszem) és az nagyon ízlett nekik, ezért itták. Azóta bármit megisznak pohárból is.

    Csillana maszatosan legédesebbek a gyerkőcök szerintem  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_323212
    Torolt_felhasznalo_323212
    2007. március 8. 13:5736150.

     Sziasztok Anyucik és Babucik! 

    Csillanna: tündéri a kis Anna.  Mondjuk az ő jó kis étvágyával csodálom, hogy ennyit azért meghagyott az etetőszéknek!   Zsofkám minden egyes morzsát megeszik, vagy megeteti velem.  

    Anikó: nagyon örülök, hogy túl vagy rajta. Használd ki a mamik kényeztetését és pihenj sokat!

    Pmarci: Zsofkának átadom Marcid jókívánságait. Annál is inkább, mert a babatalálkán úgy láttam Zsofkám egészen odáig van Marcitól.   

    Jencus: hogy vagytok?

    Petro: nálunk is a DM-es fogkefe készlet középső fogkeféje van soron. Zsofka szíve szerint egész nap rágná. Szerintem az a lényeg, hogy ne érezze a gyerkőc, hogy kötelező fogat mosni, mert akkor utálni fogja. Egyszerűen csak mossatok előtte gyakran fogat, közben nevetgéljetek, hidd el egy idő után ő fogja kérni, hogy adjál neki is egy fogkefét.

    Pmarci: Zsofkám elég régóta pohárból iszik. Csak ha elmegyünk valahova, akkor viszünk csőrös poharat. Nálunk úgy vettem észre, hogy ő igényli, mivel cumisüvegből nem volt hajlandó inni napközben egy kortyot sem.

    Most ennyi, de még jövök!

    Puszi mindenkinek

    Szilvi

    előzmény:
    csillanna (36147)
    2007-03-08  12:50
  53. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. március 8. 13:3836149.

    Csillana: igazából nem is tudom miért mentünk vérvételre   Robit kicsit sárgának találta a doki néni, úgyhogy néztek vizeletet is (korábban volt meszesedés a veséjében), meg kicsit fehérnek is találta, úgyhogy néztek vasat is. A mostani takonykór és láz nem hiszem hogy kapcsolódik a vérvételhez, amiatt csak a szokásos oltásunkat kellett elhalasztani.

    Cherish: mi is nyáron fogunk próbálkozni a bilivel. Ha igazán meleg van, úgy melegíti a babócát a pelus, hogy ő lesz a leghálásabb, ha leveszed róla. Ezek után cserébe simán beleteszi a bilibe, csak ne kerüljön vissza az izzasztó pelusba   Aztán persze lehet, hogy ezt csak én így jól elképzelem magamnak, Robinak meg teljesen más véleménye lesz erről  

    Petro: fogmosással én is próbálkoztam már, de Robit szemmel láthatóan nem érdekli. Lehet az a hiba, hogy nekünk elektromos van, és az nem kell "huzogatni", ezért ő sem tudja mit kellene csinálni a sajátjával. Bár nem tudom, igazából a szájába sem veszi, ha meg én közelítek a fogkefével felé, az ellene ezerrel tiltakozik. Kéne valami jó ötlet nekünk is... 

    Pocakmarci: mi még nem iszunk pohárból, de olyan jó lenne áttérni rá. Varázsitatóból iszik csak Robi (szerencsére a cumisüveget már nagyon régen elhagytuk). Gondolkodtam azon, hogy esetleg üvegből (fél literesből, sima vagy sportkupakosból) is meg kellene tanítani inni, mert nyáron jó lesz, akárhova megyünk, mindenhol tudunk venni kis üveges vizet / gyümilét, nem kell az itatót cipelni magunkkal. Robi elüti a poharat, ha közelítek felé, nem tudom mit kéne csinálni. 

    Anikó: örülök, hogy minden rendben volt a magzatvíz vételnél. MOst már csak tessék sokat pihenni.

    előzmény:
    csillanna (36119)
    2007-03-06  18:59
  54. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 8. 13:1836148.
       
    előzmény:
    csillanna (36147)
    2007-03-08  12:50
  55. 2007. március 8. 12:5036147.
    2 darab győri csokis keksz mire képes az etetőszékkel !?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2007. március 8. 12:4136146.

    Sziasztok

    Gyors bekukk. Szinte csak aludni járunk haza .

    Petro: mi is csak a fogkefével tisztítjuk neki natúr, fogkrém nélkül. A dm-es 3 db-os kiszerelés közül a középsővel dörzsölgetjük.

    Pocakmarci: pohárból még nem tud inni Anna, ha próbáljuk, akkor nem is akarja nyelni a vizet, kifolyik 2 oldalt azon nyomban.

    Anikó: örülök, hogy túl vagy végre rajta. Szerencsések vagytok, hogy alig 1 órát kellett csak várni. Biztosan minden rendben lesz .

    Hajcika: aranyosak a csajok nagyon

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302247 (36142)
    2007-03-08  09:02
  57. 2007. március 8. 12:1536145.

    Sziasztok anyucik, babucik!!!

       A fiúkáim nevében nagyon boldog nőnapot kívánunk  kis- és nagy csajonak egyformán itt a topikon!!!  

    Tegnap megvolt a magzatvízvétel!!! nem volt gáz, csak egy kicsit kellemetlen. Ráadásként kaptam egy szurit is a popómba, mert Rh negatívos vagyok, Peti meg pozitív. 11-re voltunk berendelve, 12-kor már benn is voltam , az egész nem volt több 5 percnél. Kint még üldögéltünk kicsit, aztán hazajöttünk. A mamák vigyáztak a fiúkra, kettesben voltunk csak párommal. anyukám itt is aludt tegnap, mert Peti elég szarul van, homloküreg gyulladása van. Nehogy éjjel felemeljem a gyerekeket.  Nagyon rendesek a mamák, egy szavunk nem lehet. ...Szóval ma még erős pihi, de holnap már szeretnék egyet sétálni kint is . Amúgy jól vagyok. Tegnap szurkált a hasam, meg érezhető volt, hogy valamit csináltak vele. Annyit mondott a doki, amikor kiszívta a magzatvizet, hogy ilyen szép tisztát már régen látott  .

    Április 2-án lesz meg az eredmény, akkor kell felmennünk érte, de ha valami nagy gáz van, hamarabb hívnak telefonon. Remélem nem fognak!!!!

    Továbbra is sok gyógypuszi és tea a betegeknek!!!!  

    Jövök még, csak anyukám vízszintesbe parancsol!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. Torolt_felhasznalo_154030
    Torolt_felhasznalo_154030
    2007. március 8. 10:3036144.

    Sziasztok Lányok Asszonyok!

    Minden nőneműnek boldog nőnapot kívánunk! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 8. 09:1436143.

    Sziasztok!

    Marci nevében szeretnék minden kisasszonynak és Anyukának boldog nőnapot kívánnni! 

    Petro, ilyet sajnos már hallottam, sőt azt is, hogy a terhesség 8. hete körül alakulnak a fogak és a kismama akkori egészséges állapota is befolyásolja a későbbi fogak állapotát. Nálunk a fogmosással nincs szerencsére probléma, reggelente az apjával együtt mosnak fogat úgy, hogy ő megkapja a kis fogkeféjét, tologatja a szájában és utána az apja kicsit korrigál, vagyis megmossa rendesen. Egyelőre még fogkrém nélkül.

    Tényleg, van aki már pohárból itatja a gyermekét?

    Bocsánat, mostanában nem nagyon tudok jönni, elég ramatyul vagyok, de majd később bepótolom.

    Pmarci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302247 (36142)
    2007-03-08  09:02
  60. Torolt_felhasznalo_302247
    Torolt_felhasznalo_302247
    2007. március 8. 09:0236142.


    Sziasztok lányok

    Először is Tomika nevében köszönjük a névnapi jókívánságokat.
    Már sokkal jobban van, elég reggel és este porszívozni az orrát, viszont étvágya még mindig nincs.
    Ráadásul tegnap még fogorvosnál is voltunk, mert úgy néz ki hogy túl későn vettem el tőle a cumisüveget és az első foga (az egyik) kezd elromlani, vagy már el is romlott?
    Nem gondoltam volna hogy ezek a babateák és a cumisüveg megtudják roncsolni a fogakat még szinte mielőtt kibújt volna.
    Ti hogy mostok a babáitoknak fogat? Én szinte mindeneste csak szenvedek mert nem igazán engedi sem az ujjra húzhatóssal sem pedig a normál fogkefével hogy a szájába nyúljak. Nincs valami jó trükkötök erre?

    Tegnap beszereztünk 2 nagyon aranyos nyári sapkát, ill.kalap szerűt majd teszek fel róla képeket.

    Sz+T
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2007. március 8. 08:4136141.
    avasz hajnalán Róluk emlékezünk,
    A nőkről, kiknek Életünk köszönhetjük.

    Ki mindent Megtesz értünk, a nő,
    Dajkál, ápol, És felnevel ő.

    Hálánk szálljon Lányra, anyára,
    Ki a családot Összetartja.

    Szépséges nők, Jó asszonyok,
    Kívánunk boldog, Víg nőnapot
    .
    (Kéri János: Nőnapi köszöntő)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2007. március 7. 22:4736140.
    Sziasztok!!!

    Tudom, igértem magam...de ne haragudjatok, olyan fáradt vagyok!....olyan, mintha hajnali kettő lenne....de holnap igyekszem jönni..jó?

    Jó éjszakát Mindenkinek és a még betegeskedőknek jobbulást!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2007. március 7. 18:4936139.

    Szisztok!

    Hajcika szerencsére a közelünkben csak bekerített játszótér van, igaz az egyik hiába van bekerítve. A játszi mellett van egy 4emeletes panel és a fölszinten lakik egy néni néhány macskával, az ablakba létra van szerkesztve és a macsakák ki-be járnak amikor akaranak. És sajnos a játszótér kis homokozóját használják wc-nek. Hiába szóltunk a néninek, az önkormányzatnak senkit nem érdekel, hogy a gyerekek a macskakakis homokban játszanak (ha az anyuka engedi). Az egyik ismerős gyerkőc férges is lett ahogy írtam 

    Cherish nem már, én annyira élveztem ezt a jó időt, szerintem a lányok is (na meg a többi gyerek).

    Nagyon élvezem most már a sétáinkat (eddig annyira nem mert a Bence motorozott én meg toltam a kocsit), kimegyünk valamelyik csukott játszóta és kiveszem a babakocsiból. Rohangálna, játszanak stb. Eddig a locs-pocsba nem tettem ki őket.  gondolom ti is íg vagytok (valahogy) vele!

    SZép napot

    előzmény:
    Hajcika (36138)
    2007-03-07  17:47
  64. 2007. március 7. 17:4736138.

    Sziasztok csajszik!

    Ma voltunk az agyhártyagyulladás elleni oltáson,kicsi lányomnak az volt a legnagyobb problémája,hogy lefogták  

    Blueme talán jobb lenne,ha most esne át a kicsi lány a bárányhimlőn,mert ilyenkor még nem viseli meg a szervezetét nagyon.Az enyémek meg sem érezték.

    Biazsu nem semmi a két lány,bírod még? A homokozóra én is allergikás vagyok,a gyerekeim imádnak homokozni,de sokan kutyapöcének használják,amit az ember ugy nem tud kivédeni.Na ilyenkor áll égnek a hajam Pár embert már elzavartunk kutyástól együtt,de este az megy oda,aki akar.

    Remélem mki meggyógyult már!!

    Cherish2 az orvosok 2év utánra teszik a biliztetést,mert akkorra tudják csak szabályozni a pisi,kaki tartást.Aléízom először másfél évesen ült magától a bilire,ruhástól.Majd egy idő után kezdte leszedni magáról a ruhát,kb 2 éves korára érett meg,hogy magától bilizzen.Ma már csak alváshoz van pelus,de azt hiszem kezdem arról is leszoktatni,mert 3 lesz májusban.Nyáron könnyebben leszoknak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2007. március 7. 16:4736137.
    Sziasztok!
    Mindenkinek köszönöm a szobatisztaságos hozzászólásokat. Úgy látom nagyjából hasonlóak az infok és tapasztalatok.
    Ma gyönyörű nap volt, remélem mindenki kihasználta a szép időt és sétált és játszóterezett! Mi is voltunk lent 2,5 órát.
    Holnap jön a rossz idő...!
    Mindenkinek kellemes estét kívánok!
    C.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2007. március 7. 16:3636136.
    Szia!
    Na igen, azt mondják, addigra tuti minden baba érett lesz a szobatisztaságra. Meglátjuk....

    Drukkolok továbbra is, h megtaláld az igazit
    A kislányod apukájával már reménytelen a dolog?
    C.
    előzmény:
    blueme (36128)
    2007-03-06  22:16
  67. 2007. március 7. 16:3136135.
    Szia Sün!
    Valahogy én is így gondolkodtam, h a nyár második felében, amikor már nekem is nyugisabb lesz. Megpróbáljuk a bilizést. ...Ha a Vivinek is van hajlandósága rá! Köszike.
    C.
    előzmény:
    Sün (36127)
    2007-03-06  21:57
  68. 2007. március 7. 13:0836134.
    Sziasztok!!! Szép napot Mindenkinek!!!

    Most gyors leszek...de estefelé szeretnék majd kicsit részletesebben is!!!

    A szobatisztaság miatt gondoltam, hogy írok....múlt héten, vagy mikor, pont ezzel kapcsolatban láttam egy műsort.....ott azt mondták, a lányok ebben ügyesebbek...a fiúknál csúszik.....normál ritmusba az fér bele, ha kb. 3 éves korukra nappalra szobatiszták...és 6 éves korukra éjjel is....6 éves kor után érdemes kivizsgáltatni a gyerkőcöt, ha nem megy....mert a legtöbbször valamilyen szervi ok áll fenn.....sokkal kevesebb a lelki.....sok féle módon lehet ezen segíteni....nem csak gyógyszeres formában.....és a legtöbbször az a gond, hogy nagyon mélyen alszik a gyerek....Szóval, én azt hiszem még senki nincs semmiről lekésve!!! nyáron én is biztos hagyom majd Lilit pelus nélkül...elsősorban az udvaron.....de nem leszek kétségbeesve, ha őszre nem lesz nappalra szobatiszta...azért had szellőzön a popsija

    Majd estefelé jövök!!! Rakok fel majd képeket is!!! Voltunk barátnőméknél farsangolni.... ..nagyon jól sikerült!!! Lili Piroska volt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2007. március 7. 13:0736133.

    Sziasztok!

    Szilvi gratula a randikhoz, és az erődhöz hogy belevágj ebbe! Nekem nem volna...

    Tomihusi jobbulást a gyerkőcöknek! NA meg persze minden betegeskedő apróságnak!

    Marosanikó majd ha tusz jelentkezz, hogy mi van veled!

    Szobatisztaság Bence nemsokkal 2éves kora után kezdet el magától nyárra már éjszakára is pekus nélkül volt, de én az elejét elcsesztem, kb 8hós volt amikor elkezdtem ráültetni a bilire, ment is egy darabig, de amint megtanult felállni róla elmemekült. Utána ha csak elővettem a bilit elfutott, sírt. Így eltettük. Dokink zt mondta, hogy igazából az agyi része a szobatisztaságnak 3 éves korra alakul ki. Persze ha valaki korán kezdi könnyen "betanítható" a gyerek. Néha próbálkozok a lányokat biliztetni, fürdés előtt Boginak sikerül is belepisilni, de ők annyira össze vissza kakailnak (mint a báttyjuk) hogy nem tudom azt mikorra sikerül beletenni a bilibe! Szerintem nyáron érdemes megpróbálni, én bizti leveszem róluk a pelust max több váltás ruhát viszek magunkkal a sétákra!  

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. Torolt_felhasznalo_926224
    Torolt_felhasznalo_926224
    2007. március 7. 12:2736132.

    Drága Simisz, aranyos vagy, hogy hiányolsz. Elvagyunk, mint a befőtt.

    Lilinek volt egy gennyes mandulagyulladása, végre hétfőn mehetett oviba, tegnap már tetőtöl - talpig pöttyösen hoztam haza az oviból. Nemtudom, hogy bárányhimlő-e, vagy valami más. Az egész teste, puncija, tenyere is piros pöttyös, nem lázas, nem viszket neki. Este 6-kor megyünk dokihoz, akkor eldől. Elvileg volt a csoportban bárányhimlős, de még nincs oviban, lehet most jön ki rajta?

    Ádámom is beteg volt, taknyos volt, köhögött, megint 40 fokos láz.

    Most pedig baromira izgulok, hogy nehogy bárányhimlő legyen, mert se én, se Ádám nem volt még az. Utána olvastam, hogy már felnőttetknél elhúzódik, és baromira fáj, zsibbad stb, ja és még azt is olvastam, hogy meddőséget okozhat - csak nem -. Lilikémet Pöttyös Pannának hívom, olyan vicces  - már mint a ráragasztott név -.

    szobatisztaság, én még nem kezdeném el. Lili is 2 éves volt, mikor nyáron kint, bent napközben nem volt rajta pelus, rá pár hónapra, már a déli alvásnál is elhagytam, és 2,5 éves elmúlt egy kicsivel, de szobatiszta volt. Az első 6 nap bepisilt, de mindig egyre később, majd 3 óránként keltünk hozzá pisiltetni felváltva a férjemmel és 3 éves korától teljes szobatiszta ébresztés nélkül. Szerintem még korai, de a gyerek úgy is jelzi, ha zavarja a pelus.

    Anikó, drukkolok Neked.

    Puszi mindenkinek, betegeskedőknek jobbulást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323212 (36129)
    2007-03-07  09:46
  71. 2007. március 7. 10:0836131.

    És akkor pótolom lemaradásaimat:

    Csuccsu, gratulálok a babához!   

    Petro, üdv a fórumon, és boldog névnapot a kisfiadnak! És persze Bors Tomijának is, amennyiben ma tartjátok!

     

    előzmény:
    bocila (36130)
    2007-03-07  10:06
  72. 2007. március 7. 10:0636130.

    Sziasztok!

    Itt vagyok, olvasok a háttérben.

    Minden rendben velünk, végre mindenki egészséges, a lányok oviban, suliban, Levente dolgozik, mi meg Vincével itthon.

    Vince tegnap kapta meg az agyhártygyulladás elleni oltást, ordított, mikor megkapta, de semmi baja nem volt tőle, nem lázasosodott be, jól viselte. Meg is mérték, 12 kg, jó súlyban van  

    Bárányhimlő ellen én nem oltatom be egyelőre, megvárom az ovis kor végét. Ha addig nem kapja el, akkor elgondolkodom a dolgon, de addig nem akarom. Jobban bízom a természetes módon kialakult védelemben, mint abban, amit az oltás ad. Hallottam már egy csomó verziót, miszerint 10 évig véd, vagy egy életen át, vagy 20 évig, de olyat is, hogy ezt még igazából nem tudják, nincs még erről tapasztalat. Így aztán én kivárok. A lányok sem kaptak oltást, mind a ketten voltak már bárányhimlősek, nem volt túl vészes, és így biztos vagyok benne, hogy Ők már védettek. És ennek nagyon örülök, hogy később, ha majd gyereket várnak, nem kell azon filóznunk, hogy vajon az egy évesen kapott oltás hat-e még vagy sem... Az ovi végén azért oltatnám be Vincét, mert a suliból két hétig hiányozni már nem túl szerencsés, de szinte biztos vagyok benne, hogy addig úgyis elkapja majd...

    Szobatisztaság: próbálkozni lehet, de sikerülni akkor fog, mikor a gyerek megérik rá, az meg úgyis látszik. A lányok mind a ketten két éves koruk után (már inkább két és fél évesen) ősszel lettek szobatiszták, maguktól, pedig egész nyáron próbálkoztam... Úgyhogy most nem különösebben izgat a kérdés, előbb-utóbb Vince is szobatiszta lesz, akkor is, ha nem idegeskedek, és nem mosok fel pisifoltokat és naponta 30x   Ehhez már valahogy nincs türelmem  

    Anikó, Neked szorítok ma nagyon!!!

    Szilvi, szívből örülök a randiknak, és Neked is szurkolok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323212 (36129)
    2007-03-07  09:46
  73. Torolt_felhasznalo_323212
    Torolt_felhasznalo_323212
    2007. március 7. 09:4636129.

     Sziasztok Anyucik és Babucik! 

    Úgy látom ma én vagyok az első  Még ilyen nem is nagyon volt szerintem.

    Csillanna: most már azt hiszem tényleg túl vagyunk a nehezén. Zsofka már alig-alig köhög és az orrát is csak max egyszer kétszer kell kiszívnom.  Örülök, hogy tüneményes Annád megúszta ezt az egészet!

    Ja Csilla, ezt még Neked írom, mert látom hiányoltad Pankát. Ők is még betegeskednek. De remélhetőleg lassan meggyógyulnak.  

    Blueme: örülök, hogy ilyen optimistán fogod fel ezt a helyzetet. Hidd el, hogy csak úgy árad belőled a pozitív kisugárzás, nem hiszem, hogy problémás lesz megfelelő kedvest találnod.  

    Anikó: nagyon szorítunk!!!!!!!!

    Petro: ne haragudj, azt hiszem, hogy még nem is üdvözöltelek itt. Ne haragudj, most be is pótolom. ÜDVÖZÖLLEK ÉN IS EBBEN A JÓ KIS CSAPATBAN  Nekem Zsofkám van, 2005. december 8-án született (január 1-re vártam - ezért vagyok itt). Első megszületett gyermekünk Ő  

    Merre vagytok?? Bocila, Anyanyul, Szamóca, Bogyó, Barab, Liz, Luczazs, Tomihusi? Már nagyon régen hallottunk rólatok!!!

    Most megyek főzni, sok PUSZI MINDENKINEK!! Betegeknek külön GYÓGYPUSZI IS!!!!

    Szilvi

    előzmény:
    csillanna (36119)
    2007-03-06  18:59
  74. 2007. március 6. 22:1636128.
    Sziasztok !

    Cherish, én azt olvastam, hogy a tutira biztos a három éves kor. Lehet ugyan korábban kezdeni, de addigra minden baba eléri a szobatisztaságot. De vannak itt tapasztalt anyukák, majd ők jól megmondják nekünk, mi igaz ezekből

    Marosanikó, szorítok ezerrel!

    Biazsu, mi is hosszú órákon át csaviztunk ma is és tegnap is, de olllyan jó végre a napfényben sütkérezni

    Sün, örülök, hogy Gabi is kikecmereg a náthából. Nálunk is bevált az a trükk, a gyógyszer elől elillant a láz

    Rita, részvétem a "pelus pocsékolás" miatt.. jó, hogy Dominak bevált a lánc, nálunk sajnos nem működött, bár rágni most is szereti Jázmin.

    Noranéni, mi is hasonlóan jártunk.. Jázmin már kiabált, mert majd egy órája vártunk, épp mi jöttünk volna, erre beért egy jólszituált öltönyös a kb. tini lányával és egyből hívta mobilon a dokinőt, aki kilibbent értük aztán bent bájcsevegtek majd fél órát.. igazábó az orvosra voltam mérges, szerintem hamarosan le is cseréljük, persze nem csupán emiatt, mert ilyenek mindenhol vannak ugyebár..

    A fogacskákhoz is gratulálok, de már nem is írom külön-külön, mert annyira sok babának jön a foga, hogy úgy látszik ez a tavasz hozza ezt a "csírázási kedvet"

    Köszönöm a drukkot és érdeklődést mindenkinek! Én eleve úgy tettem fel még képet is, hogy Jázminnal közös fotó legyen, hogy ebből ne legyen félreértés. Szóval csak olyan ír, aki ezt eleve tudja kezelni. Vannak azért jó páran, akikkel ilyen-olyan kapcsolatban vagyok (értem ezalatt, hogy mail, msn, számcsere, első randi..) úgyhogy nem reménytelen vállalkozás azthiszem. Nagyon sok lelkesítő példa van a környezetemben, úgyhogy egyelőre én is bizakodom. A vasárnapi és pénteki randi két külön eset, de egyiktől sem várok/vártam átütő sikert. De legalább megadom az esélyt, kimozdulok, próbálok tanulni a dolgokból, emberismeretből tapasztalatot szerezni, ilyesmik. Vannak azért szimpatikus pasik is, szóval nem tudni, mi jön össze.
    Na rólam ennyit..
    jóéjt Nektek, Szilvi
    előzmény:
    Sün (36127)
    2007-03-06  21:57
  75. 2007. március 6. 21:5736127.
    Szió!
    Múlt pénteken volt nálunk a védőnéni és azt mondta, hogy érdemes nyáron megpróbálni, mert akkor könnyű ruhát cserélni, meg hát ugye sokszor akár pucin is szaladgálhat a manócska. Persze ez még nem mindenáron sikeres, de érdemes megpróbálni, néha bejön.
    Szóval én úgy döntöttem, nyáron kipróbáljuk.....
    előzmény:
    Cherish2 (36126)
    2007-03-06  21:42
  76. 2007. március 6. 21:4236126.
    Sziasztok!

    blueme:
    Vivinek vasárnap kibújt a felső,bal metszőfoga. Végre beindult a kiscsaj. A járás is nagyon megy már neki, mintha mindig is ezt csinálta volna. bárány még mindig nincs... Ezzel az oltással még dilemmába vok,a neten olvastam pár dolgot, ami amellett szól, h jó az az oltás. Aztán addig gondolkodom, h tényleg elkapja és át is esik rajta...
    Gratula a randihoz és sok sikert! Hogy fogadják a pasik, ha már van babóca?

    petro
    Üdv a csapatban!!

    noraneni
    lsd. fent...

    marosanikó
    megy a drukk!!
    csillanna
    bízom benne, de a három hét az vasnap telik le.

    Anyukák!
    Tudom még elég korai erről beszélni, de gondolkoztatok már, h mikor kezditek a babócákat bilire szoktatni? Kiváncsi vok a véleményetekre. Én olvastam már olyat, h 12-14 hó körül már lehet megmutatni, próbálgatni egyszer-egyszer. Meg olyat is, h inkább 2 vagy 2,5-3 éves kora körül kell a bilire szoktatással probálkozni. (Nekem a 2-2,5 év körüli a legszimpibb)
    Mindenkinek jó éjszakát!
    Cherish
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2007. március 6. 20:4536125.

    Sziasztok!

    Először is, Anikó szorítunk neked a családunkban fellelkető összes kézzel, tappanccsal.

    MInden betegeskedőnek jobbulást, gyógyulgassatok!

    Gyönyörű idő volt ma, és holnapra is azt mondtak. CSak ebédelni és aludni jöttünk haza...  

    Szép estét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2007. március 6. 20:2636124.

    Sziasztok!!

    Köszi mindenkinek holnapra a drukkot!!!!!    

    Majd holnap beszámolok, az élményeimről!!!

    A betegeknek jobbulást!!!! A fogasodóknak kitartást!!!  

    Egyenlőre mi is a hat fognál állunk!!!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2007. március 6. 20:0436123.
    Sziasztok!

    Először is: Anikó, minden rendben lesz!!!

    Másodszor: végre végre több, mint egy hete először sikerült szörcsögés nélkül meginni az esti tejecskét, úgy tűnik, végre múlik az a rohadt nátha. Ma szerezte be apa a gyógyikat, amiket írtatok. Úgy látszik, a betegség ettől jóóóóóól megijedt és elmenekült.
    A fogacskára mindenesetre azért adtam Gabesznak egy kanál Panadol Babyt, ártani biztos nem árt, viszont talán nem töltjük a fél éjszakát ébren, mint tegnap...

    Rita, nem semmi a napi hat kakis pelus, csak győzzed! Majdcsak kibújik a fogacska és nem használjátok el a világ pelustermelésének a felét egy popira! Egyébként biztos lehet valami a nyakláncban, én nem vitatom, csak nekünk eddig néhány apró éjjeli felsíráson kívül semmi panaszunk nem volt az elmúlt 11 fognál, ezért nem vettem Gabinak. Sajnos a 12. kifogott rajtunk tegnap éjjel.

    Én is úgy tudom, hogy főleg serdülő fiúknál van veszélye a bárányhimlőnek. Nálunk Apa is tizenévesen esett át rajta és húúú miket mesélt, hogy hogy fel kellett támasztani a dóóógokat, nehogy baj legyen Ezek szerint sikerrel megúszta, hiszen különben nem lenne Gabink már több, mint egy éve.

    Jó éjt mindenkinek, jobbulást a betegeknek és vigyázzatok a kis akrobatákra!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2007. március 6. 19:0536122.

    Sziasztok!

    Anikó: neked először is nagyon-nagyon szorítok, hogy holnap és utána is minden rendben legyen. Tényleg, gondolkodtatok már azon, hogy mit szeretnétek? Kisfiút vagy kislányt? nem mintha még sok beleszólásotok lenne    Én mostanában kezdem egyre inkább érezni, hogy szeretnénk másodikra kislányt... de azért ha fiú lesz a második gyerkőc is, akkor is hazahozzuk a kórházból

    blueme: sok sikert a randizáshoz! szorítok neked is

    Kicsit magunkról: Domcsi ma kapta meg az influenza emlékeztető oltását, egyelőre agyhártya ellenit eltoltuk. Amúgy is azt javasolta a doki, hogy azt külön adassam be, ne kombinálva.

    Szerencsére meg sem érezte, tök vidám egész nap, pedig épp most vettem észre, hogy ismét van egy fogunk.

    Már tegnapelőtt akartam írni, hogy a szokásos napi 1 kakis pelus helyett most átlag napi 6-7 kakis pelus van, úgyhogy már aktuális lenne az újabb fogacska. Ugye mi féléves korunk óta tartjuk a 6-ot. Szóval mire jeleztem volna, hogy van egy újabb fogunk, addigra mire ideértem írni is, már a 8. is kibújt

    Úgylátszik, nálunk mindig párban jönnek. Mondjuk a hangulata ugyanolyan volt, úgyhogy akárki akármit mond, mi hiszünk a nyakláncban.

    Megyek is tisztába tenni, ez a gyerek kikakil minket a vagyonunkból, fél órája tettem tisztába

    előzmény:
    marosanikó (36118)
    2007-03-06  17:28
  81. 2007. március 6. 19:0336121.
    Marci sem lehet semmi, hogy hova fel nem mászik . Kis ördög palánta  .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36115)
    2007-03-06  10:20
  82. 2007. március 6. 19:0236120.
    Sün: visszavonom, hogy viszonylag hamar... . Inkább remélem, hogy "viszonylag hamar "rendbe jöttök teljesen 
    előzmény:
    Sün (36116)
    2007-03-06  10:22
  83. 2007. március 6. 18:5936119.

    Sziasztok

    Marosanikó: naná, hogy szorítunk Neked holnap!!!!

    Úgy tudtam én is, hogy a felnőttkori bárányhimlő okozhat sterilitást.

    Noraneni: miért kellett vérvételre menni?

    Blueme: remélem sikerül a pénteki randi is, drukkolok.

    Petro: mihamarabbi gyógyulást kívánok Tominak

    Cherish: úgy néz ki akkor, hogy megúsztátok a bárányhimlőt...most

    Biazsu: nagyon jó lett a fotós sorozat, hihetetlen miként és hova tudnak felállni már

    Horváthévi: remélem meggyógyultál már teljesen

    Sün: örülök, hogy Gabi viszonylag ilyen hamar rendbe jött

    Arwen: hogy vagytok?

    Simisz: sajnálom, hogy ilyen betegek lettetek a tali után 

    előzmény:
    marosanikó (36118)
    2007-03-06  17:28
  84. 2007. március 6. 17:2836118.

    Sziasztok!!!!

    Köszi J.Virág !!!! ...ez amúgy nem műtét, kb. 5 perces beavatkozás!   SZORÍTSATOK HOLNAP, 11-re rendeltek be minket, de itt sem kerülünk mindjárt sorra!!! ...legalábbis ezt mondják azok, akik ezt már átélték!!!

    ...még jövök...

    előzmény:
    J.Virág (36114)
    2007-03-06  10:07
  85. mli
    mli
    2007. március 6. 10:4536117.
    a mumpsz okozHAT terméketlenséget, nem a bárányhimlő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36113)
    2007-03-06  10:07
  86. 2007. március 6. 10:2236116.
    Sziasztok!
    Én is itt vagyok, nem túl jó hangulatban...Éjjel kb. 3 órán át "fogat növesztettünk", úgyhogy nem sokat aludtam
    A nátha is megvan még mindíg, bár nem olyan durva, már alig szívom Gabi orrát. Persze a bedugult orr miatt nyitott szájjal alszik, amitől meg olykor-olykor köhög...Apával együtt göthösek már több, mint egy hete...Szóval egyedül én vagyok egészséges-----egyelőre.
    Fogunk nekünk 11 van és az a gyanúm, hogy a 12. kínozza Gabit (meg engem is) éjjelente
    Szia Petro, jó, hogy itt vagy köztünk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36113)
    2007-03-06  10:07
  87. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 6. 10:2036115.

    Noraneni, sajnos ilyenek mindig lesznek, csak miért pont előttünk? Azért, mert valaki ott dolgozik, máris azt hiszi, hogy neki mindent lehet és nincs tekintettel a másikra. Sajnos ilyen világban élünk, reméljük, nem kell sokszor mennetek vérvételre! Nem próbáltad a homeós bogyókat? Biztosan segítene a köhögéseden.

    Az akrobatacsapatba csatlakoznánk, tegnap Marci felmászott a virágállvány második polcára, onnan át az etetőszékbe. Hihetetlen, pedig direkt arrébb toltam az etetőszéket, hogy ne érje el. Fogalmam sincs, hogy sikerült neki, de lehet jobb is, hogy nem láttam... Nagy tornászok ezek a gyerkőcök .

    Pmarci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36113)
    2007-03-06  10:07
  88. 2007. március 6. 10:0736114.
    A 9-est elég, ha ma délben kezded el szedni, gyorsabban hat, ugyanúgy 5 golyó délben, este, reggel, műtét elött és ahogy magadhoz tértél és már tudsz nyelni utána is. Még egy tanács, inkább játszd el, hogy szédülsz, stb. és maradj fekve, ameddig csak lehet a kórházban, mielőtt beülnétek az autóba. Gondolom nehéz lesz megoldani a gyerekek miatt is....
    előzmény:
    marosanikó (36107)
    2007-03-05  13:45
  89. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. március 6. 10:0736113.

    Sziasztok! Előkerültem én is, Robi szépen meggyógyult (igazából csak néhány napig volt lázas, de semmi takony), viszont engem elkapott rendesen. Péntekre már olyan szarul voltam, hogy felpakoltam a kis családot, és bevettük a nagyszülői házat. Ott aztán két napig fel sem keltem (férjemmel együtt, mert ő is belemászott rendesen), nagyszülők meg egész nap foglalkoztak Robival. Ne tudjátok meg, középiskolás korom óta nem voltam ilyen beteg, fel sem tudtam kelni, annyi energiám sem volt. Robi persze mászott volna ránk, és nem értette, miért van távol tartva, de tényleg nem akartam, hogy ő is visszaessen. Egész télen nem voltam beteg, még náthás sem, de most bepótoltam mindent rendesen. Mostanra már csak köhögök (igazából ugatok,  mint egy kutya), iszonyatosan fáj a fejem, és iszom a Coldrexet, de legalább már a háztartást ellátom, és módjával Robival is foglalkozom.

    Voltunk ma vérvételen, odamentünk már hétre, hogy tutira mi legyünk az elsők, erre az egyik asszisztensnő két unokája (mondanom sem kell kisiskolás mind a kettő) beelőzött minket, és vagy húsz percig bent voltak. Én meg egy ordító éhes-szomjas egyévessel küzdök lassan másfél órája a váróteremben. Úgy utálom az ilyet, legszívesebben jól beolvastam volna nekik, az a két gyerek bőven ráért volna várni, még örültek is hogy később kell menni iskolába, de magyarázzák már meg egy egyévesnek, miért nem ehet-ihat... sajnos nem volt elég energiám még a reklamáláshoz is, úgyhogy csendben tűrtem a sorsomat.

    Csatlakozom Simiszhez, ha lesz még téli babatali, tutira kihagyjuk, mert ez az egész betegség hercehurca nem hiányzik se nekem, se Robinak. Majd nyáron, ha kisebb a vírusveszély.

    Blueme: szorítok neked a következő randira. Milyen volt a fiatalember? Meg vagy vele elégedve? 

    Fog nálunk is megállt, ugyanaz a hat van, ami december-januárban kijött. Azóta semmi.

    Mozgásban ott tartunk, hogy jópárszor feláll Robi, és hosszú másodpercekig (van hogy egy percig is) áll anélkül, hogy kapaszkodna. Előbb-utóbb tesz is egy lépést, én mindenesetre le sem veszem a szemem róla, nehogy lemaradjak a nagy pillanatról. A betegeskedés miatt most kihagytunk egy tornát és játszóórát, majd csütörökön megyünk megint. Úszni sem voltunk (már két hete), de talán a köv héten bepótoljuk.

    Marosanikó: szorítok a vizsgálathoz, de biztos rendben lesz minden  

    Petro: nem is emlékszem, hogy üdvözöltelek-e a fórumon, de inkább kétszer, mint egyszer sem: isten hozott nálunk! A dokidnak lehet, hogy igaza van, mert a vírusra nincs gyógyszer (a tüneteket lehet csillapítani, pl lázcsillapítóval, de mást nem tehetsz), sok folyadék, sok hipenés stb. A bacikra tud adni antibiotikumot, viszont ha vírusra te magadtól antibiotikumot veszel be, akkor még rosszabbat teszel, mert ugyan nem gyógyulsz meg tőle, de még a bélflóráddal is jól kicseszel. Persze én sosem tudom megállapítani még magamon sem, nemhogy Robin, hogy ez most baci vagy vírus (pláne hogy alig voltunk betegek), úgyhogy elviszem mindig, aztán max fölöslegesen mentünk, mert gyógyszert nem kapunk rá. Az evés meg simán rendbejön magától, ne aggódj, még be is pótolja majd Tom amit most kihagyott.

    Cherish: én biztos nem oltatom be Robit bárányhimlő ellen. Jobb azon túlesni. Pláne hogy felnőtt fejjel nála sterilitást is okozhat, és ki tudja fogok-e emlékezni 20 év múlva, hogy meg kell ismételni az oltást... Persze ha tizenévesen sem kapja még el, akkor más a helyzet, mert ilyen korban már súlyosabb szövődményeket is okozhat, de most még inkább essen túl rajta.

    Biazsu: nem semmi mit művel Borka. Csatlakozhat Barab Milánjához, és meg is lesz az akrobata csoport  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 6. 08:1936112.

    Sziasztok!

    Hogy vannak a betegeskedők? Marcinak még mindig folyik picit az orra, de szerencsére nem volt semmi más gond. Orvosnál nem jártunk, reméltem, hátha megússzuk így is.

    Blueme, hajrá!! Szurkolunk neked, aztán számolj be, hogy hogy sikerült a randi! A pénteki ugyanazzal lesz, akivel tegnap randiztál?

    Elég nagy a pangás errefelé, mi történt?

    Fogak terén mi is gyarapodtunk eggyel, vasárnap észrevettem, hogy kijött az ötödik fogica, ahhoz képest, ahogy az előző néggyel szendvedtünk, ezt meg se érezte.

    Szombaton voltunk egy lakásavatón, alig aludt valamit Morci és végig pörgött. Annyira jól érezte magát, mindenki vele foglalkozott, még akkor is felállt és ment, amikor minden ötödik lépésnél elesett.   Persze, hazafelé aludt a kocsiban, sőt fürcsi közben is szépen eldőlt .

    Petro, hogy van Tomi? Még mindig nem akar enni?

    Líz, Tami?

    Többiek? Kismamáink?

    Pmarci

    előzmény:
    csuccsu (36111)
    2007-03-05  16:53
  91. 2007. március 5. 16:5336111.
    Fogak: nálunk megint két fog jön, valahol hátul alul, mindkét oldalon szép szimetrikusan! Minimál nyűgösködés van csak egyelőre, de éjszakánként fel szokott sírni, sztem ez már az előjel...
    előzmény:
    blueme (36109)
    2007-03-05  16:37
  92. 2007. március 5. 16:5136110.
    Sziasztok lányok!  

    blueme: gratulálok, remélem összejön! 

    lányok, sajnálom a betegeskedést, mi úgy néz ki - lekopogom - megúsztuk egy kis köhögéssel meg tüsszögéssel, láz nem volt. Viszont a párásítás nagyon fontos, sztem nálunk az használt!     
    előzmény:
    blueme (36109)
    2007-03-05  16:37
  93. 2007. március 5. 16:3736109.
    Sziasztok!

    Petro, sajnálom, hogy Nálatok is betegeskedés van. Mi ugyan még nem voltunk túl sűrűn betegek, de most pl. amit kiváltottam lázcsillapítót egyet sem kellett elhasználni belőle, igaz ez azért jó, ha van otthon. Evés: a folyadék a fontos, amúgy a babák szerintem azért nem esznek, mert náluk ez még ösztönös. (az állatok sem esznek, ha betegek, "tudják", hogy a szervezetnek az emésztés sok energiába kerül, azt inkább a gyógyításra fordítja a szervezet) szóval ha pár nap úgy telik el, hogy nem eszik szinte semmit, nincs olyan nagy baj, csak tényleg ijesztőnek hathat.

    Nálunk most bejött a hajnali háromkor ébredés és két órán át nem alvás.. gyanítom, hogy eljött az újabb fogacska áttörésének ideje..

    Réka, én is mindig ettől idegenedek az orvosnál, hogy mit szed még össze a gyerek. Amikor mi kicsik voltunk, két váróterem volt, az egyik a betegeknek, a másik a tanácsadásosoknak. Persze a vizsgálóban azért ugyanaz a levegő, de talán mégis jobb volt a helyzet. Meg már belegondoltam, hogy a gyógyszertárakban ugyanez a helyzet, hiszen a legtöbb beteg doki után odamegy..

    Képzeljétek, tegnap randin voltam ! És ha minden igaz, lesz pénteken is egy.. szóval talán van remény, hogy nem maradok "így"

    Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_323212
    Torolt_felhasznalo_323212
    2007. március 5. 13:4736108.

     Sziasztok Anyucik és Babucik! 

    Egy hét után itt vagyok én is. Zsofkám nagyon beteg lett. Egy hétig nem aludtunk semmit. És ezt értsétek szó szerint. 

    Így szerintem ha lesz még téli babatalálka, azt mi biztosan kihagyjuk, mert ennek nem szívesen tenném ki mégegyszer szegénykémet.

    Most rohanok is tovább, de ígérem jövök gyakrabban. Szerencsére már minden visszaállt a régibe.

    Puszi Mindenkinek! Betegek gyógyuljatok meg!!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2007. március 5. 13:4536107.

    Sziasztok!!!

    Végre mindent el tudtam olvasni, amit az elmúlt pár napban írtatok!!   

    J.Virág most voltam a patikában, és az ARNICA MONTANA ból csak a 9 CH volt. megvettem, de nem tudták megmondani, hogy ezt milyen adagban szedjem, mert a könyvükben is csak a 15 CH higítású volt benne. Szerinted?? Már ma elkezdjem? Szerdán veszik le a magzatvizat.

    Aranyosak nagyon a takarító manók!!!!!     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2007. március 5. 11:2736106.
    Sziasztok!

    Apjuk megint elutazott, egész héten magunkra vagyunk hagyva.

    Petro, szerintem álatalában igaza van azoknak a dokiknak, akik nem írnak fel gyógyszert egy megfázásra. A mi dokink már jól ismeri az anyukákat, nekem pl. csak akkor javasol "kemikáliát" ha már nincs kiút és akkor a lelkemre is köti, hogy ezt azért váltsam ki . Van olyan anyuka, aki mindíg recepttel távozik, neki az ad biztonságot. A mi dokink egyébként homeopátiás szereket részesíti előnybe, azért is választottam őt. Eddig még bejött, szerencsére az idei telet is megúsztuk láz nélkül.

    Viszont lehet, hogy pont ezért, megpróbálom lehalasztani Pannus 15hós oltását, mert nincs kedvem becitálni őket az egészséges rendelésre, ahol aztán könnyen összeszednek valamit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302247 (36105)
    2007-03-05  10:54
  97. Torolt_felhasznalo_302247
    Torolt_felhasznalo_302247
    2007. március 5. 10:5436105.


    Sziasztok lányok

    Mi is csatlakozunk a betegekhez, Tomika tegnap óta lázas és nagyon folyik az orra és persze írtóra nyűgös.
    Először csak azt hittem hogy a foga miatt lázasodott be mert most alul és felül is be van duzzadva az ínye, de sajnos nem. Az orvos nektek sem szokott felírni semmilyen gyógyszert? mert nekünk mindig csak azt mondja hogy porszívozzuk az orrát és gőzöljünk. Tomi ilyenkor egy falatot sem eszik, van valami tippetek mit lehet ilyenkor tenni. Én ilyenkor teljesen elvagyok keseredve, hogy nem eszik semmit sem.
    Amúgy kinek hogy telt a hétvége?

    Előre is köszi a tanácsokat.

    Sz+T

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2007. március 4. 15:2036104.
    Sziasztok!

    Látom a szokásos sehol senki hangulat...
    Cherish, akkor mostmár majdnem bizti, hogy megússzátok. Korábban volt itt téma, igazából azoknak ajánlották az oltást leginkább, ahol van közösségbe járó nagyobb gyerek, s akkor neki, hogy az otthon lévő icipicit ne fertőzze meg. Mondjuk én is hallottam már nagyon durva himlőkről is, de ha nem vészes járvány lesz, akkor én jobb szeretném, ha bizonyos dolgokon átesne s nem kellene minden ellen oltást beadatni.

    Csajok, szeretnénk csatlakozni a takarító brigádhoz, vállaljuk a felmosást

    Szilvi és Jázmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2007. március 4. 14:3636103.
    Szia!
    Bárányról még mindig semmi hír, szerencsére. Nem is tudom, ha Vivi nem kapja meg most, akkor lehet, hogy beoltatom. Sokan javasolták már....,nem tom...
    De 8 fog mégis több, mint 2. Na de ami késik nem múlik...
    Megyek, Vivi felébredt!
    Jó hétvégét Neked és Mindenkinek!
    C+V
    előzmény:
    blueme (36094)
    2007-03-02  16:37
  100. 2007. március 4. 12:4236102.

    Sün nátha esetetén au oscillococcinum napi egy ampulla 3napig meg mint arwen írta a coryzalia. Száraz köhögésre meg a aconitum, bryona, drosera golyókat és a stodal szirupot írja a könyv! (én ha köhögnek a csajok hársteát vagy hagymateát adok nekik)

    Orrsprének fluimar-t használunk (állítólag az gyengédebb mint a steri), meg kevert orrcseppet (dokin írja fel).

    Jobbulást meinden beteg gyerkőcnek, anyukának!

    Tegnap a nővéremmel elmentünk a symá-ba, kedvezményes cipős ruhavásár van ott. Tyű, ma megyünk a gyerekekkel nagyon jó (szép és minőségre is j&oacute szandikat, cipőket láttam ott! És nem kínai bóvli.  Ha arra jártok megéri benézni.

    előzmény:
    Sün (36097)
    2007-03-03  20:25

Címlap

top