Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 januári babák!!!!

re
re
Létrehozva: 2005. Április 18. 12:10
Azt hiszem, terhes vagyok... :-). A kalkulátor szerint jan. 1-én jön a baba. Mivel nem volt még ilyen topic, remélem, nem baj, ha indítottam egyet.
  1. 2007. február 5. 19:5235501.
    Kocsi kész. Nem 50 lett 77 majdnem pofára estem hát azt hiszem, ebben a hónapban sem tudunk félretenni
    előzmény:
    birozsoltn (35500)
    2007-02-05  19:13
  2. 2007. február 5. 19:1335500.

    Fejem még mindig fáj, majd holnap doktor bácsi megnézi, egész nap hőemelkedés-közeli állapotban vagyok Olyan betegségtudatom van.

    Nem is csináltam egész nap semmit sem Pedig melóm is lenne, de valahogy nem visz rá a lélel

    Viszont van egy uram, akibe ma megint beleszerettem (nem mintha nem szerettem volna eddig is nagyon), szóval képzeljétek, reggel látta, hogy milyen sz@rul vagyok, hát bepakolt a mosogatógépbe, kimosott vagy 4 adagot, felmosott, most meg vacsit csinál hármunknak. Vagyis épp félbe hagyta, mert a kocsink ugye szerelőnél van, és beugrottak a haverjukkal, hogy megnézzék, mi a helyzet. Azt hiszem, meglepem, és csinálok neki egy gyertyafényes vacsit  Ha még lesz annyi időm. Megyek is......

    előzmény:
    biazsu (35499)
    2007-02-05  18:54
  3. 2007. február 5. 18:5435499.

    Sziasztok!

    Most nézem hogy a hozzászólásom fele elveszett...  Én már nem is tudom, hogy mit írtam.

    Pont most mondták a hírekben hogy eddig is kellett fizetni az anyukáknak a kórházban, kivéve a szoptatós és tartósan beteg gyerekek anyukájának! Mostantól viszont mindenki fizet.... és ha nem tudsz fizetni majd tápszerezik kórházi pénzből a szopós gyereket.... hülyék ezek. 

    Hű ilyen nagy sláger a tanulókutyus? Lányok nem szeretik, igaz nekünk nincs csak az egyik isminknek, és amikor náluk voltunk a lányok hozzá se nyúltak, pedig direkt mutogattam, nyomogattam nekik. Igaz ők szinte csak a Bence játékaival szeretnek játszani...

    Nem si tudom mit akartam még írni.

    Boldog névnapot  Dóriknak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. február 5. 17:1335498.
    No újra itt..
    korábban többen kérdeztétek, hogy miként készültek a fotók, amiken Jázmin jázminban csücsül, meg kocka oldalain vannak a képek..
    Ha érdekelne még bárkit is az ilyesfajta fotó, a www.afotos.hu oldalon meg lehet nézni, a fényképész vállalja, hogy küldött digitális képből is készít ilyeneket, s küld utánvéttel papírképet.

    Holnap Dóra névnap, ha Bocila Dórija nem is, lehet, hogy Utidora most ünnepel, bár annyira régen nem jelentkezett már. Azért Isten éltesse az ünneplőket!

    Noraneni, kívánom, hogy érezzétek jól Magatokat ez elő-valentin napi programotokon!

    Csucsu, nem semmi, hogy bírta Flóra az egy hetet, meg azért az is tök jó, hogy Nálatok is ilyen a nagymama, hogy rá lehet bízni a gyereket nyugodtan.

    Ismét mennem kell, felébredt Jázmin, sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. február 5. 16:3235497.
    Sziasztok!

    Köszönöm a vígasztaló szavakat, az az igazság, hogy valahol én is tudom, hogy a mai világban sajnos gyakori a vetélés, sokaknak csak az x-edik jön össze..bízzunk a legjobbakban.

    Mtike, nem semmi a túrázás, ez tök jó, hogy már most szeret "túrázni" Ádám. A beszédhez is gratula, tőlünk is épp ma kérdezte az orvos, hogy mit beszél már Jázmin, hát érthetőt szinte semmit..

    Ja, amúgy 79 cm és 9910gr a 12 hós adatunk, ha még él a tábla.

    Mli: én is láttam a műsort, el is gondolkodtam, hogy pár ezret félre kéne majd tenni, ha már melózok. Tapasztalatom ugyan nincs, de az elmondottak alapján az önkéntes nyugdíjpénztár jobbnak tűnik, hiszen a több pénz jobb hozamot hozhat, bár ha nagyon profi valaki, hogy mibe fektessék a pénzét, a nyugdíj előtakarékosságival is lehet szerencséje. Meg ugye az önkéntesnél ott az adókedvezmény is, amit jóváírnak a számlán.

    Megírná nekem valaki, hogy hogyan áll a babatali?

    Rita, jobban vagy már fejfájás ügyileg?

    Nem tudok tovább visszaolvani, mennem kell, de remélem hamaroan tudom folytatni.
    Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. február 5. 16:1335496.
    Sziasztok!

    Jó sokat kellett megint visszaolvasnom....

    A Gasperini könyvek tényleg nagyon jók


    Nekem, személy szerint, a pirosaktól és a narancsoktól is kifordul a gyomrom, sőt az egész politikától. Sajnos egyik sem jobb a másiknál

    Mi is nagy ovikeresésben vagyunk, tavasszal beíratkozás, de közel sem biztos, hogy Julcsi szeptembertől ovis lesz, mert augusztus végén jön a kistesó.

    A kórházi fizetésről csak annyit, hogy a legtöbb kórházban, Heim Pál, Klinikák eddig is kellett fizetni, ha bent akartál maradni a gyerekeddel, kivéve, ha szoptatsz vagy még nagyon pici a baba.
    És erről az egész kórházreformról még annyit, hogy az eredeti(szakemberek által kidolgozott reform) teljesen másképp, másról szólt, mint ami a nyilvánosság elé került, ezért aztán akik előkészítették a tervezetet, felálltak és megvonták a nevüket a megjelent reformtól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. február 5. 14:5735495.

    Nekem is maximum gyedem van, de én állítólag többet is fogok kapni, mert a TGYÁS-em alapján számolják.  eddig családival együtt (11 e Ft), 84312 Ft volt, tehát a nettó gyed 73312 Ft volt. Most viszont emelték a minimálbért, úgyhogy a maximum gyed is nőtt, egészen pontosan 91.700 Ft (brutt&oacute.

    Viszont az adójóváírásról minden évben újra kell nyilatkozni, kérdezd meg, hogy nem amiatt lett kevesebb a béred, lehet, hogy nem adták meg az adójóváírást.

    előzmény:
    luczazs (35435)
    2007-02-02  20:35
  8. Torolt_felhasznalo_503066
    Torolt_felhasznalo_503066
    2007. február 5. 14:5635494.

    Sziasztok lányok!

    Egyszerűen nincs időm géphez ülni, egy hete nem voltam, így a visszaolvasással sem próbálkozom. Remélem, hogy a talin nagyon sokatokkal tudok majd találkozni, arra - ha nem vagyunk betegek- feltétlen elmegyünk. Ezer bocs, hogy csak ritkán jövök.

    Tegnap volt Ádám 13 hónapos, és 2 nagy dolgot is véghezvitt. Tudom, hogy sokatoknál már tetemes szókinccsel rendelkeznek a lurkók, nálunk még midnig sehol nincs egy fikarcnyi szótagocska sem, nemhogy szó. Viszont tegnap 2 szavaam ismételgetni kezdte, az egyik a "gyere", a másik viszont rögtön egy nehezebb. Mikor öltöztetem (harisnya, zokni, cipő), midnig mondom, hogy "kérem a jobb/bal lábad", vagy vmi hasonlót. Tegnap épp ezt mondtam: "jön: a bal lábad", és Ádám ismételte: "dönna", Majd igyanezt a jobb lábánál is megismételte. Végre tudatosan. Aztán azóta megint csak a magáét fújja. Kivehetelen, h. mit, pedig annyira magyaráz.

    A másik meg, hogy majd az egész Budakeszi vadasparkot végiggyalogolta. A kezét a legtöbb helyen fogni kellett, mert aki ismerti, tudja, hogy merdek emelkedő és lejtő a nagy része. Ádám meg csak ment felfelé, ha elfáradt, akkor legugolt pár sec-re, majd felállt és ment tovább. Nagyon elcsodálkoztam a teljeseítményén, meg, hogy egyáltalán arra ment, amerre kellett, mert eddig az utcában sem jutottunk pár méternél tovább, mert miden kutyánál megáll, aztán napestig ott áll, és csak a kerítés és a kutya, szóval gyalogolni alig szokott. (Apja nagyon boldog, h. a fia is nagy túrás lesz.)

    Muszáj tovább neteznem, mert az ovikérdéssel még midnig nem vagyok kibékülve. Ha lenne olyan szerencsém, hogy a 2 inuló csoportba bekerülne a lányom, akkor is szétizgulnám az agyam: kinek van kedve egy 3 évest 35 fős csoportba adni, ahol a szokásos 2 nevelő van csak. A gimis osztálylétszámunk volt ennyi. Nagyon durva. Szóval most mégis lehet, h. inkább Pestre vinném szegényt. Ádámot már felvették itt Érden a bölcsibe - természetesen szept.-től, de őt is át kell iratnom másikba, ha végül a lányom pesti oviba kerül.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. február 5. 14:0735493.

    Nem koszolódik szerencsére, csak egy csíkban a hasán szöszölődik, de ennyi. Csenge van, hogy vele alszik el, úgy, hogy átkarolja. Hát meg kell zabálni olyankor.

    Na, megyek mert felébredt

    előzmény:
    birozsoltn (35486)
    2007-02-05  13:19
  10. 2007. február 5. 13:5535492.
    köszi, megpróbálom, csak nem mertem, pont a nagysága miatt, majd írok, ha sikerült
    előzmény:
    mli (35489)
    2007-02-05  13:24
  11. 2007. február 5. 13:5135491.

    Dóri nevében köszönöm a köszöntést mindenkinek  

    Mli, az Én és Ők-et én is olvastam. Hát, ennyire sokat azért nem ünneplünk, bár ha az egész rokonságot nézzük, majdnem összejön  

    Pl. február: február 6 : Dóri névnapja, megismerkedésünk (mármint Leventével) évfordulója, február 16: Lilla névnapja, nagymamám születésnapja, február 19: anyósom, nagymamám névnapja, február 21: anyósom születésnapja, február 27: apukám, nagypapám születésnapja.

    És a többi hónapunk is hasonló...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. mli
    mli
    2007. február 5. 13:3235490.
    KÖRKÉRDÉS:

    Tegnap volt a Készpénz a tv-ben, ahol szó volt a nyugdíj előtakarékossági számláról és az önkéntes magánnyugdíjpénztárról. Van vkinek tapasztala e témában?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. mli
    mli
    2007. február 5. 13:2435489.
    magát a file-t csatold a levélhez, amit elküldesz a gmailre.
    előzmény:
    birozsoltn (35488)
    2007-02-05  13:22
  14. 2007. február 5. 13:2235488.
    tényleg nem lehet megnyitni, mivel 7 nap már eltelt akkor ezek szerint nem sokan láthattátok Adjatok valami jó ötletet, hogy hogyan tegyem közszemlére, mert 5 MB-nál nagyobb, azt hiszem 9....
    előzmény:
    birozsoltn (35487)
    2007-02-05  13:20
  15. 2007. február 5. 13:2035487.

    mindjárt megnézem, elvileg citromail óriáslevél (a mérete miatt) és azt hiszem, limitálva van, hogy hányszor lehet letölteni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (35485)
    2007-02-05  13:15
  16. 2007. február 5. 13:1935486.

    képzeld Bea, nálunk is ugyanez a műsor: Domcsi is fogat mos, pedig én sem mutattam neki

    Édes a lányod a tapsolós képen

    Már írtam korábban, hogy nektek nem koszolódik a kutyus? én hetente egyszer le kell hogy keféljem vizes ruhával

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (35484)
    2007-02-05  13:11
  17. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. február 5. 13:1535485.

    én valamiért nem tudtam megnézni a babatalis képeket, de majd újra próbálkozom. amúgy jó ötlet!

    előzmény:
    birozsoltn (35483)
    2007-02-05  13:03
  18. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. február 5. 13:1135484.

    Csucsu: Húúúúú, egy hétig Fló nélkül??!! Nagyon ügyik vagytok!!!!!!!!!!!!!!
    Ezek szerint imádja a nagymamát.
    Örülök, hogy jól sikerült a síelés.

    Én még sosem aludtam külön Csengétől, azaz szóval egész napra (8-18 óráig) hagytam már apára Csengét, amikor ugye suliban voltam/vagyok, de akkor is borzasztóan szokott hiányozni és megy az smsezés napközben, hogy tudjam, jól vannak, meg együtt ebédelünk. Még nem készültem fel az ilyen hosszú különlétekre. Még arra sem, hogy éjszakára máshol hagyjuk (pl. nagymamánál), meg én még csak apára bíztam rá hosszabb időre .

    Biazsu, ezek a napszemüveges képek haláliak!!!!! Gratulálok az elinduláshoz!!!

    Noraneni, olyan gyönyörű Robi!!! A tortát te sütötted? Bababarátnak tűnik.

    Barab, örülök, hogy ti is megvagytok!!!

    Arwen, tényleg elképesztő, amiket a "kórház-hotel"-ről írtál. Erről még nem hallottam, de megdöbbenttartom.

    Pocakmarci, klassz lehetett a játszóház!!!

    Flajar, neked hatalmas a pocid!!!!!! Tök jó!!!!!

    Bocila, isten éltesse Dórit!!!!!!!!
    Amúgy az ünneplések nálunk is valahogy így szoktak zajlani már a kezdetektől fogva (mármint az én gyermekkoromra gondolok), szóval, jó is az!!!!! A gyerekeknek meg szerintem külön öröm!!!

    Üdv Jencus újra köztünk!!!! Nagyon helyes a kisfiad!!!

    Rita, jobbulást kívánok!!!!!

    Tomihusi jól vagytok? Hogy érzed magad????

    Gyönyörűek a babák, megnéztem minden képet!!!!!!!

    Fogak: képzeljétek, fölül nőnek Csenge metsző fogai, 2 egyszerre. Most vettem észre, nem a hangulatán, hanem végre sikerült belenézni a szájába  Amúgy meg sem kottyan neki szerencsére!

    Mászás, sajnos azóta semmi, mondjuk nem csodálom, mert amióta fel tud ülni Csenge, folyton csak ül, ja és igen, még mindig feltérdel, hogy lelopkodjon tárgyakat mondjuk a kanapéról!!!

    Csenge mostanában többet alszik, mint szokott (kb. 1-1 órával). Szerintetek ez nem gond? Most is 2 órája alszik 1 óra helyett.

    Ja, amúgy visszatérve a csillag lenyelésre, én igazából nem akartam lenyelni talán Simisz írta, hogy még jó, hogy nem sikerült csak próbáltam, hogy egyáltalán menne e. Én lökött szülő  

    Na, pusz.
    B.

    előzmény:
    csuccsu (35458)
    2007-02-04  21:31
  19. 2007. február 5. 13:0335483.
    csajok, eszembe jutott valami, ha meglesz a teljes tabló az 1 éves képekkel, szívesen megcsinálom hasonlóképpen, mint a babatali képeit a g-mail-on, ha gondoljátok. Esetleg adhatnátok tippeket, hogy milyen zenét rakjak alá
    előzmény:
    arwen30 (35482)
    2007-02-05  12:32
  20. 2007. február 5. 12:3235482.

    Természetesen az áfán kívül gondoltam, még egy külön adó.

    Mennem kell

     

    előzmény:
    mli (35468)
    2007-02-05  09:16
  21. 2007. február 5. 12:3135481.
    Szia! Este írok privit, jó? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (35466)
    2007-02-05  08:46
  22. 2007. február 5. 12:2235480.

    Sziasztok!

    Hajcika, Bence nem bántaj a csajokat! Inkább pont fordítva lányok piszkálják Benőt. De szerintem csak azt várja hogy nagyobbak legyenek és visszaadhassa kamatostul.  Viszont sokkal hisztisebb, akaratosabb és kezelhetetlenebb lett amióta a lányok is közlekednek és pakolnak! EZ nálatok is így volt, vagy már a kezdetektől volt valami féltékenységféle?

    Tényleg több gyerekes anyukák, nálatok ez hogy van? Hogy viseli a nagy a kicsit?

    Köszönjük a dícséreteket, jól esik!

    Tyű megemelték a gyes-t? De jó.... csak túlzásba ne vigyék. 

    Arwen egyébbként ez tényleg dühítő! Én pont most akartam elmenni a dokimhoz ellenőrzésre, én a 3.kerben lakok a doki a 11.kerületben rendel. Nem mehetek hozzá, csak ha 10-12ezret fizetek... Magyarul mehetek az itteni nőgyűrölö arab (bocs nem vagyok fajgyűrölő) dokihoz, vagy a másik szadistához aki ikerterhesen hetente hüvelyi ultrahangozott mert nem találta a babócát (azt se látta hogy kettő van).

    Boldog névnapot a ma és tegnap ünneplőknek!

    Birozsoltn sajna ha többen mentek olcsóbb autóval! Ez a máv... és a szolgáltatásról ne is beszéljek, a kabinok, ülések, a wc.... fuj.

    előzmény:
    Hajcika (35460)
    2007-02-04  22:18
  23. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. február 5. 11:0635479.

    Sziasztok!!!

    Mindenkinek köszönöm Csenge nevében is a köszöntést !!!
    Igazából mi nem most tartjuk, mert van egy másik Csenge nap is, igaz a naptárban nem szerepel, csak az utónévkönyvben (július 24. Kincső nap), de ez legalább nincs olyan közel a szülinaphoz Azért tündériek vagytok, hogy gondoltatok Csengémre!!!

    Már hétvégén is olvasgattalak benneteket, de persze most nem tudok reagálni senkinek, úgyhogy kicsit felfrissítem, ha Csenge baba elalszik.

    Olvastam a tanulókutyusos üzletelést, én is fel akartam ajánlani, hogy szívesen veszek, ha kell valakinek, de tegnap már egy darab sem volt.

    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. február 5. 10:3235478.

    Tévedtem írt privit, ezek szerint nincsen semmi baj...

    Bocs a rémiszgetésért!!!

    Gitta

    előzmény:
    Gitta404 (35477)
    2007-02-05  10:26
  25. 2007. február 5. 10:2635477.
    Ha jól tudom J.Virág megvette nekem, de azóta nem jelentkezik, remélem minden rendbe van vele, velük....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35461)
    2007-02-05  07:21
  26. mli
    mli
    2007. február 5. 10:1335476.
    Helyes, minél több ünneplést!

    Ennél már csak Brunella Gasperini: Én és ők - féle mód tetszik jobban.

    Aki nem olvasta volna: nemcsak minden egyes naptári alkalomból ünneplik a névnapokat, hanem kigyűjtik a nevüket viselő szentek ünnepeit is, meg azon szentekét is, akik neve egy kicsit is hasonlít az övékre. Így egy gyerek akár tizenvalahány névnapot is ül egy évben. A főhős családban 3 gyerek van.. és rengeteg unokatesó, akik szintén ilyen szemmel néznek a naptárra... Gondolhatjátok: majd minden napra jut egy alkalom az ünneplésre:D :D

    pat-pat
    előzmény:
    bocila (35473)
    2007-02-05  09:55
  27. 2007. február 5. 10:1035475.

    Bocila: lányaidnak én is szeretnék boldog névnapot kívánni

    Csatolok egy képet, ma hajnalban fényképeztem, Domcsi haját nézzétek, ahogy égnek áll Már le kellene vágni, de úgy sajnálom.

    Amúgy Domcsi jól van, továbbra is nagy lurkó, állandóan elállít valamit a billentyűzetemen, egyszerre több programot megnyit, szóval igazi internet-számítógép zseni lesz belőle (vagy valami más)

    Én sajnos sz@rul vagyok, tegnap annyira fájt a fejem, hogy bevettem egy Algopyrint, majd miután nem múlt el, délután még egy Qualerint is. Egész este sem múlt el, úgy aludtam el, de estére már éreztem, hogy valami bújkál bennem. Hát ma hajnalban bőgtem a fájdalomtól, annyira fájt a fejem. Még egy Qualerin, úgy vissza tudtam 2 óra ágyban nézegetés után aludni, mellesleg éjjel hőemelkedésem is volt. Most lázam nincs, de a fejem még mindig fáj. Azt hiszem, valami vírust benyaltam, csak Domcsi ne kapja el

    Ráadásul még könyvelnem is kellene, meg takarítanom, amikhez most egyáltalán nincs kedvem. Főzni meg... .Na jó, hagyjuk.

    Rakok fel még képeket.  

    előzmény:
    birozsoltn (35471)
    2007-02-05  09:34
  28. 2007. február 5. 10:0535474.

    Sziasztok anyukák!!!

    Én is nagyon boldog névnapot kívánok a névnaposoknak!!!!

    Martinának, Csengének!!!!       

    Én egyenlőre struccot játszom!!! ...már ami a politika figyelését érinti!!!! Nem szeretném idegesítem magam, inkább nem is követem az eseményeket. Tudom, hogy attól még érintettek vagyunk, de csinálni nem tudok semmit, így most az állapotom, és a gyerekek nyugalma miatt ez a legcélszerűbb hozzáállás a részemről!!!

    ...még jövök  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2007. február 5. 09:5535473.

    Köszönjük 

    Szabad előre is, az a helyzet, hogy ilyen távolságból, ennyi gyereknél képtelenség összeegyezteni, hogy mindent pont a napján tartsunk. Anyósomék most tudtak eljönni Győrből, így most köszöntötték őket. Nem szoktam gondot csinálni abból, ha egy két nappal/héttel korábban, vagy épp később köszönt valaki. A gyerekek külön élvezik, hogy mindent legalább 3x, de inkább 5-6x ünnepelünk  EGyszer itthon, a napján, egyszer a szüleimmel Szolnokon, egyszer anyósomékkal Győrben, egyszer meg a keresztszülőkkel. Minden gyereknek más a keresztanyja, és minden keresztszülő máshol lakik (Pápa, Budapest, Kecskemét), így aztán ez még újabb néhány alkalom az ünneplésre. Szóval mi összevonunk, de még így is folyamatosan ünnepelünk  

    előzmény:
    mli (35472)
    2007-02-05  09:46
  30. mli
    mli
    2007. február 5. 09:4635472.
    bezony-bezony

    Kedves Dóri! Nagyon boldog névnapot előre is!
    Ha a rokonoknak szabad...

    és gratula a szép félévi eredményekhez!

    előzmény:
    bocila (35470)
    2007-02-05  09:27
  31. 2007. február 5. 09:3435471.

    Panka: szomorú, amiket írtál, de én már leírni is félnék, hogy ne adjak ötletet nekik

    szamóca: Csengusnak utólag is boldog névnapot! Térdelget azóta is folyamatosan?

    jencus: nagyon édes a kisfiatok, látszik a képeket, hogy igazi kis vagány

    Gitta: mi most épp tanuljuk a puszigyártást. Vagyis a nyálazós pusziról kezdünk áttérni a cuppanós puszira 

    csuccsu: hát bizony én sem bírnék ki egy hetet Életbabám nélkül, gondolom, neked is voltak olyan pillanataid, amikor legszívesebben otthon lettél volna Flóval.

    Sün és mli: közben látom, ti is ugyanazt írtátok, mint én

    Ja, és csak elmesélem, hogy én hogy jártam minap. Ugye nincs autónk, így hát megbeszéltük hugommal, hogy péntek délután Domcsival kettesben elmegyünk vonattal Rajkára, Zsolti meg majd jön utánunk szombaton, mert ő nem akart ott aludni. Kérem az egy utas jegyet, azt mondja az ürge, 450 Ft, azt hittem leülök Komolyan meg kellett néznem, hogy nem retúrt adott-e.... Hát nem. Ennyibe került a jegyem egy útra. Kiszámoltam, hogyha Zsolti is jött volna, oda-vissza 1800 Ft-ba került volna a jegyünk. Kocsival egy ezresből megfordultunk volna, már ha ugye lett volna kocsink. Mindenesetre ez volt az utolsó alkalom, hogy vonatoztam.

     

     

     

    előzmény:
    arwen30 (35462)
    2007-02-05  08:09
  32. 2007. február 5. 09:2735470.

    Sziasztok!

    Még benne vagyok a 8 napban, úgyhogy én is boldog névnapot kívánok Martinának és Csengének!   

    Mli, látom, figyelsz  

    A lányok most ünnepelnek, nekik nincs másik névnapjuk a naptárban... Szóval Dóri holnap, Lilla meg 16-án.  

    Az előköszöntést már meg is tartottuk, tegnap itt voltak anyósomék, felköszöntötték őket.

    előzmény:
    mli (35469)
    2007-02-05  09:20
  33. mli
    mli
    2007. február 5. 09:2035469.
    De mielőtt útra kelnék, köszöntések: Boldog Martina és Csenge-napot az érintetteknek! (így utólag is)




    Bocila: a csajok a most következő hetekben ünneplik a névnapjaikat vagy nekik is van vmi karácsonytól messzebb eső dátummal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. mli
    mli
    2007. február 5. 09:1635468.
    Drága naivám! Már megadóztatták.. ÁltalánosForgalmiAdó


    DE háborgásod jogos, ész nélkül javasolnak-terveznek mindent, majd visszakoznak, hogy tárgyalhatunk még róla. Komoly szakmai háttér lehet, ha egy hőbörgés pikpakk átírja a javaslat számait.


    mli,
    ki lassan egy csak oda jegyben gondolkodik hogy itthagyja e rettenetet
    előzmény:
    arwen30 (35462)
    2007-02-05  08:09
  35. 2007. február 5. 09:0835467.
    Csak ne adj nekik ötleteket Itt már semmi sem lehetetlen.
    előzmény:
    arwen30 (35462)
    2007-02-05  08:09
  36. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. február 5. 08:4635466.

    Arwen: segítségedet kérném. Megyünk vasárnap Siófokra kirándulni (csak apával kettesben romantikázni egy kicsit), adnál tippeket hova érdemes menni? Egyrészt valami jó kis kajálda kellene (valami finom, most kirúgunk a hámból), illetve úgy hallottam, hogy Siófokon meglehetősen sok manzárdtetős ház van, szeretnék ilyeneket fényképezni, csak nem tudom melyik részén van Siófoknak. Kocsival megyünk az M7-ről, úgyhogy útbaigazítást is szeretnék kérni   Nagyon-nagyon köszönöm!! A játszis képek nagyon jók! Sok-sok  ilyen játszótér kellene még, öröm ránézni  

    Pocakmarci: nem semmi, ugrálóvárba ment Marci? Képek nem készültek?

    Hajcika: orrvérzés?! Azt hiszem, lélekben te már a tízgyerekes anyukák közé tartozol   , én biztos napokig nem aludtam volna miatta, pedig én is könnyebben veszem a szokásos babanevelési előírásokat. Alíznál ez testvérféltékenység lenne, vagy ő amúgy is "fiúsabb" alkat?

    Gitta: édes lehet Martina a pusziadással. Már volt, hogy én is imitáltam sírást Robinak, de ő inkább velem együtt bőg, de nem puszit ad vigasztalásként.

    Csuccsu: Flóra egy hétig nagymamával volt? Minden simán ment? A vasárnapi kiruccanásunk miatt is aggódom, eszik-e Robi rendesen, tud-e aludni az ismeretlen ágyban... de hogy egy hétig?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2007. február 5. 08:4035465.

    Szia Jencus!

    De örülök Nektek!Gyönyörű a kisfiad! Egy szőke kis huncutság!

    Képzeld el van egy tablónk (én bátorkodtam megcsinálni power point-ban), arra jó, hogy valamilyen formában összegyűjtsük a mi kis gyönyörűségeinket. Születéskori és 1 éves képet tettem fel minden babáról. Itt a képek között 1 évest találok és engedelmeddel fel is teszem, de küldhetnél 1-2 napos fotót is. Így látjuk mennyit változtak a csöppségek.

    Miki egér formájú volt a torta?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154030 (35464)
    2007-02-05  08:28
  38. Torolt_felhasznalo_154030
    Torolt_felhasznalo_154030
    2007. február 5. 08:2835464.

    Sziasztok lányok!

    Még megvagyunk, nem vesztünk el. Megszámlálhatatlan foggal (tizenvalahány) és rengeteg rosszasággal rendelkezem. Ja és egész nap meg nem állok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2007. február 5. 08:1135463.
    Jaj Csengusnak tegnap volt a névnapja! Utólag is nagyon boldogot!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2007. február 5. 08:0935462.

    Köszi!

    Szerintem téged is kibír, ha engem kibírt . Sajna én elég sokat nyomok . És alig fértem bele, ahogy az a képen látható. De bepréseltem magam   Jó stapabírók ezek az úniós játszóterek.

    Lányok nem tudom, ti hogy vagytok vele, nem akarok politizálni, de én most borzasztóan kiakadtam ezen a kormánydöntésen, hogy a szülőnek hoteldíjat kell fizetni, ha bent akar lenni a gyermekével. Főleg azon, hogy még a rákbeteg gyerekek szülőjének is fizetni kell, aki hónapokig bent van a kórházban. Gondoljatok bele: nem dolgozik így fizetése nincs, meg fizessen még 75-90.000 Ft-ot havonta, csak a kórházi tartózkodásra. Az is érdekes, hogy amíg a létminimum hatvanegykétezer Ft, addig a kórházban a napi ellátás (széken alvás, a kajáról meg ne is beszéljünk, van aki megeszi az ottani kaját?) 2500-3000 Ft-ba kerül. És akkor még egy csekket se fizettél be. Hm. Elég paradox. Kezdek félni. Mi lesz még ebben az országban. Szerintem a következő lépés az lesz, hogy megadóztatják a gyerekruhákat, meg a játékokat. Mert a szülő a gyermekének úgyis megveszi. Undorító. Vagy megszabják, hogy vehetsz félévente egy játékot adómentesen, a többi után adózni kell, meg kiszámolják, hogy egy gyereknek hány nacira lehet szüksége, ha többet akarsz neki venni adózzál. Tudom kicsit most túlzásba vittem, de ez most kijött belőlem. Felháborodtam. Bocsi

    előzmény:
    Gitta404 (35459)
    2007-02-04  22:03
  41. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 5. 07:2135461.

    Szép jó reggelt!

    Szamóca, utólag is boldog névnapot kívánok Csengének!

    Biazsu, tündériek a gyerkőcök!

    blueme, sajnálom, ami a hugoddal történt!

    noraneni, tőlünk sajnos nagyon messze van a cora, így kb. évente egyszer megyek el. Én a törökbálintiban vettem pénteken, akkor még sok volt belőle. Hátha hoznak még az akció alatt. Vidéken valahol, ahol cora van, nincs ismerősöd?

    Gitta, Ti kaptatok még kutyust?

    Szombaton voltunk Marcival Lőrincen egy sportcsarnokban, amit játszóháznak rendeztek be. Tele volt ugrálóvárakkal, szerencse, hogy az elején mentünk, így Marci is ki tudta próbálni úgy, hogy szinte még senki sem volt ott. Nagyon jól elvolt, bár ez még nem neki való. Aranyos volt, ahogy megpróbált felállni és menni, aztán le is csüccsent.  Volt műsor is, a bohócot nagyon élvezte.

    Pmarci

    előzmény:
    Hajcika (35460)
    2007-02-04  22:18
  42. 2007. február 4. 22:1835460.

    Sziasztok csajok!

    Csengének boldog névnapot!  

    Flajar folyamatosan írom most már Alíz köpéseit,mert eddig nem írtam,és hamar elfelejtettem.Lili éjjel mit csinál,amikor fent van?Szórakoztatni kell?Ebben a szösszenetben van egy kis igazság 

    Barab édes Milán,a tv babrálása ismerős 

    Blueme sajnálom a hugodat,nehéz lehet neki.Jázmin nagyon ügyes,minden gyerek más ütemben fejlődik,de nekünk ez maga az öröm.

    Noraneni Robibaba nagyon sokat fejlődött,amióta nem láttam,szép kis fiúcska.

    Biazsu nagyon arik a gyerkőceid,a nagyfiú nem piszkálja a lányokat?Alízom folyamatosan nyekteti a kicsit,de már csak akkor megyek be hozzájuk,ha a kicsi nagyon üvölt.Tegnap lelökte a csúzdáról,de úgy,hogy kb.2 órán keresztül folyt szegénykémnek az orra vére.Nagyon durva tud lenni a nagy.

    Luczazs édes Lili a rövid hajjal,már írtam,hogy nekem nagyon bejönnek a kicsi kisbabák rövid séróval,teljesen más a kis arcuk ilyenkor.Alexámnak is azért vágattam le,most tavasszal pedig letolom neki géppel.

    Arwen köszike,te sem panaszkodhatsz a fiadra 

    Csuccsu kipihentétek magatokat?Itt nagyon nagy szél volt,és tegnap disznót vágtunk,majd szétvitte a fejemet a huzat.Remélem jobb idők jönnek,mert jövő héten meg busó járás lesz.

     

    A gyesét emelték valakinek?Nekem kemény 800 ft-al.

    előzmény:
    flajar (35436)
    2007-02-02  20:52
  43. 2007. február 4. 22:0335459.

    Nagyon jók  a képek!

     

    Elképzeltem magam a csúszdán, alattam biztos leszakadna...

    Habár felénk játszótér sincsen úgy hogy ilyen veszély nem áll fent

    Ki az a másik baba? Nekünk is olyan overálunk van

    Biazsu: Gyönyörű gyermekeid vannak, és Borkának az a haj... Gratulálok Boginak, majd lesz ott duma is.. Borka az idősebb?

    Luzcazs: Aranyos a lányod... már régen meg akartam kérdezni, hogy Lili orocskáján az anyajegy? Már ha nem vagyok tolakodó?

    Noraneni: Sajnálom, hogy nem kaptál...remélem sikrül szerezned!!!

    flajar: nem 2009-esek? A kenőcs evős kép, nagyon bejött, nem evett sokat belőle?

    Horvathévi: Fodrász, mi nem mertük,  mert mikor nyáron lecsattogtattuk neki szörnyü lett! Jó neked, a puszi miatt, nekem nem ad a lányom csak ha sírok, akkor aztán szalad ölel és csókol, tudom, hogy nem szabad így kicsikarni igyekszem leállítani magamat! Mi is tejezünk forralt házi tejet kap 100%-osan és reggel-este 240-et bevág belőle!

    J.Virág: Írtam privit, nem írtál a hétvégén remélem minden rendben van és csak a lányok ill. a párod foglalt le a hétvégére! Várom a jelentkezésed.....

    Ne haragudjatok mára ennyi leragad a szemem... már felmosni sincsen kedvem majd hajnalban!

    Jó éjt!

    Gitta!

    előzmény:
    arwen30 (35457)
    2007-02-04  21:07
  44. 2007. február 4. 21:3135458.

     

    Sziasztok lányok!    

    Este 8 óta próbállak visszaolvasni titeket, rengeteget írtatok, amíg nem voltam itthon!

    Mi épségben megjöttünk a síelésből, Svájcban voltunk - nagyon menőnek hangzik, de egy rém olcsó apartmanházat sikerült találnunk, ami szuper volt, csak azért volt olcsó, mert még dolgoznak rajta! Hó nem sok volt, viszont hétágra sütött folyamatosan a nap és NEM fújt a szél!!! Hallottuk az itthoni híreket, meg olvastam is tőletek, hogy milyen ítéletidő volt, mi szerencsére ebből kimaradtunk!

    Baromi fáradt vagyok, úgyhogy csak néhány reakció:

    J.Virág: nagyon nagy gratula, kitartás a 3 hónap végéig! Mindegyik pocakosunknak nagy nagy gratula!!!

    Szamóca: örülök, hogy jó tippet adtam, a képek alapján nagyon jól sikerült a torta!!! Csengének boldog névnapot, és gratula a mozgékonysághoz!

    Minden baba gyönyörű, remélem minél többen tudunk babatalira menni, hogy élőben is megcsodálhassam Őket!

    Tomihusi: gyógyuljatok meg, már nagyon rátok férne egy kis nyugodt időszak!

    TzgÁgi: megy a drukk tőlünk is!!!!

    Flórának 8 foga van, szalad, de még nem beszél változatlanul. Egy hétig nélküle voltunk, hát nagyon hiányzott a kis drága! Nagymamival szerencsére jól elvoltak itthon, bár amikor hazahoztuk, volt egy kis sírás-rívás, de estére visszaállt a régi rend.

    Bocsi azoktól, akiknek nem reagáltam, baromi fáradt vagyok, egész éjszaka jöttünk kocsival, úgyhogy máris zuhanok az ágyba!

    Pusszancs és jó éjt mindenkinek!

    Tim és Flo

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2007. február 4. 21:0735457.

    Köszi Ritus! 

    Hajcika: édes kis kockfaló vizilovon ülőd van  !!!

    Flajar: milyen édes kis poci ! Nem is gondoltam, hogy már ekkora! Szupi! Nagyokat nevettem a 3 ygerekes anyukákon  

    luczazs: sajnos nekem sincs lövésem a dologról, én még nem is kaptam gyed-et, kifizetendő számlát azt persze igen Szerintem Lilidnek is minimum 1 millió dolcsis a mosolya. Annyiraaaaaaaa araaaaaaaaanyos!

    barab: szerintem még semmi nem dőlt el babatali ügyben

    blueme: sajnálon a hugicádat , meg a babót is , de talán jobb így, meg még így az elején. Semmi esetre se csüggedjen, fog még az uncsitesójával játszani Jázmin! Pont egyik nehz nap után gondolkodtam el rajta, hogy van ki néha-néha segítsen Neked? Nem tudom mi lenne velem, ha Zsoltim nem segítene amiben csak tud. Nekünk mondjuk mindkét nagyi messze él, úgyhogy be is fogom szegényt rendesen. Amúgy meg Jázmin nagyon ügyes kislány és hiába szalad a többi baba, mindig örömmel olvasom (sőt biztos vagyok benne hogy mindannyian olvassuk) ha valamelyik baba olyat csinál, amit még nem. Gratula kicsi Jázmin!  

    Tomihusi: ugye tudsz már rendesen enni? Mi lesz ha a babatalin nem veszünk majd észre  ? Tényleg jó vékony vagy egyébként is, de ez a sok fogyás, nem jó. Átküldöm neked virtuálisan a feleslegessé vált kilóimat.   Egyél sok-sok vitamint is, hogy megerősödve tudd végignézni, amint szétszedjük a házatokat   

    noraneni: hát azért a kép szerint eléggé izgatta a pici fantáziáját, hogy mi az  a tüzijáték a tortán. Édes!

    Biazsu: jaj milyen édik megint az ikreink!

    Zalánnak még mindig nem jöttek ki a fogai , ennek ellenére ma meglepően nyugis volt a napunk . Ki is használtuk egy jó kiadós balatonparti sétára , meg játszóterezésre . A napirendünk még mindig a feje tetejére van állva. Ma pl: már 1/4 8-kor le kellett tenni a kicsit aludni, azóta sajna az előbb ébredt is, de sztem azért mert be volt szorulva a lába a rácsok közé. Csóri, mintha nem lenne így is elég baja. Jó lenne már tényleg túl lenni rajta.

    előzmény:
    birozsoltn (35424)
    2007-02-02  14:15
  46. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. február 4. 20:3635456.

    Biazsu: nagyon jópofa a napszemcsi!!! Látom körbejárt a családon  

    Zsu: jó lett Lili haja nagyon, csini nagylány lett belőle. Hogy sikerült levágni? Kézzel vagy géppel? Hagyta magát?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2007. február 4. 19:1935455.

    Noraneni:nagyon helyes kisfiú Robi!

    Flajar:szépen növöget a pocakod!

    Hahó, sehol senki?

    Zsu

    előzmény:
    luczazs (35454)
    2007-02-04  19:16
  48. 2007. február 4. 19:1635454.

    Sziasztok Lányok!

    Továbbra is eléggé zaklatottak a napjaim, nehezen tűröm a férjem munkahelyváltoztatását, hogy ezzel a mi életünk, napirendünk stb. is komolyan megváltozik.

    Ma mi is megpróbáltuk levágni Lili haját több-kevesebb sikerrel.

    Biazsu!Nagyon édik a gyerkőcök!

    Zsu

    előzmény:
    biazsu (35453)
    2007-02-04  15:02
  49. 2007. február 4. 15:0235453.
    na csak a képek maradtak le...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2007. február 4. 14:5535452.

    Sziasztok!

    Hoztam nektek pár képet... csak a vidámság kedvééret!

    Rólunk: Bogi csütörtökön elindult, és már szinte csak megy, Borka csak kétlábon közlekedik már egy hónapja. Beszélni még mindig csak Borka akar, Bogi csak halandzsázik, de azt folyamatosan, na meg egymás között megy a kommunikáció, de azt én sajnos nem értem . Mindent esznek amit mi, de változó mennyiségben, pl pénteken megettek kb fél litenyit a kelkáposztafőzelékből!

    Noranéni sajna mi nem lakunk cora-közelben...  pedig szerintem a legjobb hipermarket.

    Szép vasárnapot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. február 4. 14:3935451.

    Képzeljétek, ma már nincs Tanuló kutyus. Se Törökbálinton, se Fóton a Corában.   Úgyhogy ha valakinek véletlenül mégsem kell, vagy esetleg kettőt kapott belőle, úgy vevő lennék az egyikre   Szóljatok légyszi, ha kutyus-túltengés van valahol!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2007. február 3. 19:2435450.

    Noranéni: jaj, de örülök neked is! te is tényleg régen voltál!!! Köszönöm a dícséretet! Igen, én sem vagyok már "első gyerekes", de azért ha az elejére visszagondolok.... Gratulálok Robcsi fejlődéséhez!Annyira szépen alkul! Majd megy a beszéd is, meglátod! De gondolhatod mennyi energia ennyit fejlődni!!!!

    Tomihusi:már napok óta akarok én is írni neked is....de egyszerűen szét vagy az agyam...meg minden koordinációs képességem (botlok, kiejtek, kiöntök, stb.    ) nem csodálom, hogy megviselt ez a sajnos elég sok rossz hónap.....kell idő, hogy regenerálódj te is! Szerintem kezdj szedni vitaminokat, Béres cseppet, vagy valamit, ami kicsit helyrerázza az immunításod és meghozza az étvágyadat!!!! és persze a lelki nyugalom..remélem, most már meg lesz az is!!!!!

    Na, most már tényleg megyek..... Pusszancs Mindenkienk!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. február 3. 19:2235449.

    Még egy gyerekszáj: Nővérem Zsófi lánya mesél a játszis fiúkról:

    Zsófi: - van ott egy fiú, olyan vicces, azt mondja nekem: Ófi! Ófi!

    Mire én: - miért, hát hogy kell kiejteni a nevedet?

    Mire ő: - Jaj, Nóri, hát JÓFI!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. február 3. 19:1735448.
    az egy évnyi változás:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2007. február 3. 19:1435447.

    Sziasztok!

    Blueme: sajnálom a hugodat.....és remélem, nem ez lesz a végleges állapot...szorítok nekik!!! És gratulálok Jázminhoz! Nem, szerintem nem felejtettük el ezeket az örömöket  ......most is ugyanakkora öröm bármi új megtanulása, mint régen.  Nem egyformán fejlődnek a babák, ez természetes...van, amit Lili hamar csinált, de a legtöbb mindent nagyjából pont időben, de ebben az intervallumban inkább a véfén.......És igen, jegyzeteld!!!! Én nem tettem meg, és most bizony már 1-2 dolog visszaidézése gondot okoz... 

    Barab: örülök, hogy jelentkeztél!  Ügyes Milán és nagyon helyes! Gratulálok a lépegetéshez! És szorítok, hogy majd úgy jöjjön a kistesó, ahogyan nektek a legjobb!!!

    2008. januári babák:  mindenkinek szorítok!!!! Képzeljétek, ahogy olvasgattam ezt tőletek, gondoltam, na...még odébb van! Tegnap jöttem rá, hogy ajjaj, hiszen már csak pár hónap!!!!!!!!  (a 9-et elfelejtettem hozzászámolni-egy kismamától elég furcsa    )

    Virág: örülök, hogy tudtam pár perc jó kedvet adni!   Én még nem ismertem ezt....de már most látom, hogy van benne valami  

    Hajcika: naggyon jók! Olyan jópofák bírnak lenni a gyerkőcök!!!! Írj még majd máskor is...... szerintem mindenki szívesen olvassa! Sosem felejtem el...a nagyobbik unokaöcsém nagy természetrajongó kiskorától fogva.....olyan 3 éves lehett..lexikon.....ez az űrhajó....ez a mitooménmi...és tudod mi ez?...ez a pamutfenyő!!!! (hihetetlen büszke arccal persze). Egyszer az öccsével nézegettük a családi képeket....bejön a szobába.....hát ti mit csináltok?.....mondom: családfázunk...erre ő: jaj, én is fázom.....

    gmail: köszönöm a jelszót!!!! Küldtem egy Babaszobás hírlevelet egy márciusi bababörzéről...hátha érdekel valakit

    Elköszönök......Szép estét és további hétvégét kívánok mindenkinek!!!!

    Ja, még erre a GYED dologra én is kíváncsi leszek...de én csak akkor tudom megnézni, ha megjön az egyszámlám, mert az én pénzemhez nem nyúlunk...megy a hitelre..

    Szóval szép estét mindenkinek! (Kistesós?    )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. február 3. 19:1235446.
    Rólunk: nagyon jól sikerült a születésnap, volt torta, rá tüzijáték (azt hittem jobban fogja érdekelni Robit, de igazából minket nézett közben is). Mióta megtanult felállni és oldalazva menni bútorba kapaszkodva, azóta mászni sem akar, aztán amikor elfogy a bútor, jön a szirénázás   Derogál a fiatalembernek leülni és mászni két métert a következő bútorig, inkább riasztja az anyarabszolgát!!!! Még lógok az 1 éves adatokkal (9300 gramm és 80 centi), illetve az ilyen volt- ilyen lett képekkel, mindjárt keresek a gépen. Járunk tornázni, úszni, foglalkozásra, beszélni nem akar (nem, bababa, mamama, tatata, bár ma mintha azt mondta volna: Hhhhhhhhhheeelló - hossszú hával az elején és kiabálva, de lehet hogy csak férlehallottuk. Mindenesetre sikeresen felhívta magára a figyelmet!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. február 3. 18:5935445.

    Sziasztok!

    Végre van megint netünk rendesen itthon (nem is hiszem el, hogy ehhez több mint egy hónap kellett!!). Már egy hete olvasok, minden nap egy kicsit, de mire a végére értem volna, mindig jöttek az újabb hsz-ek, szóval egy hétig tartott, mire elolvastam mindent.

    Biazsu: részvétem nagypapid miatt  

    Flajar: nagyon szépen gömbölyödik már az az inkábblány-pocak   Nagyon jó ez a három gyerekes összeállítás!  Azt hiszem Biazsuhoz hasonlóan én is már inkább háromgyerekesnek számítok (a cumit pl már régóta megszopogatom leesés után, és már megy is Robi szájába, persze csak itthon esik le, kint már nincs cumink).

    Blueme: sajnálom hugod babáját.  Szörnyű ez, valakinek nem jön össze pedig szeretné, mások meg gondolkodás nélkül dobják el maguktól a lehetőséget  

    Tomihusi: tessék tényleg enni. Hogy legyen egészséges a a két gyerkőc, ha a mamájuk nem jár jó példával előttük  

    Gitta: nagyon jó lett Martina új frizuja. Írtam neked privit a tanulókutyus miatt!

    Barab: már épp hiányolni akaratlak, mert mióta csak olvasok nem hallottam felőletek! Nagyon édi Milán a gép előtt   Remélem mi is hamar ott tartunk már, hogy kéz a kézben sétálgatunk a közértben!

    Zsu: nem értek gyeshez, igazából el sem szoktam olvasni a bérpapírt (persze most kaptunk 50 ezer forintot a banktól kari ajándéknak, na az azért feltűnt   Isten tartsa meg a jó szokásukat!!!!)

    Hajcika: MÉG MÉG MÉG ezekből a dumákból!!!!!

    Arwen: elször azt hittem szívnek készül az a nevetős száj, csak lemaradt a teteje  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2007. február 3. 13:1135444.
    Sziasztok!

    Flajar, megint jót nevettem az 1,2,3gyereknél mit csinálokon .Azt hiszem Mityupityu tette fel egyszer, amikor az első gyerekes anyukák nagyon aggódtak, még a kezdeteknél...

    előzmény:
    flajar (35442)
    2007-02-03  11:02
  59. 2007. február 3. 12:5235443.

    Sziasztok!

    Köszi a hiányolást mindenkinek! Jól esett!

    Flajar hozzászólok... hát nem is tudom, sok helyen a 3 válsasz volt rám jellemző az első gyerkőcömnél is... na jó a peluscserénél nem (de gondolom ez textilpelusra értendő, van aki még textilpelust használ???). Igaz én mindig is laza anyuka voltam, más már rég kétségbe zuhant, de én csak leggyintettem...

    Barab szia, jó hallani felőled! Nagyon édes Milán. A kis számtechguru...

    Blueme sajnálom hugod babáit, még szerencse hogy észrevették az előzőnél a fejlődési rendellenességet! (egyik ismimnek down-os a kislánya most 1,5éves) Sajnos a nővéreméknél egyáltalán nem akar összejönni a baba, sa így se úgy...  

    Szép napot!

    előzmény:
    flajar (35442)
    2007-02-03  11:02
  60. 2007. február 3. 11:0235442.

    Sziasztok! Nézétek mit találtam!  

    2 és 3 gyermekes anyukák! Kérem a véleményt!  

     

    Az anyuka ruhái
    Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
    Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
    Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

    Felkészülés a szülésre
    1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
    2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
    3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

    Babakelengye
    1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
    2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
    3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

    Aggódás
    1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
    2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
    3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.

    Cumi
    1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
    2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
    3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

    Pelenkázás
    1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
    2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
    3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.

    Pelenka tisztítás
    1.: Mosás, szárítás, vasalás.
    2.: Mosás, szárítás.
    3.: Szárítás.

    Babaprogramok
    1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
    2.: Eljártok babatornára.
    3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!

    Kimozdulás
    1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
    2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
    3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

    Otthonlét
    1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
    2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
    3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

    Lenyelt pénzérmék
    1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
    2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)
    3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2007. február 3. 09:2535441.
    Sziasztok Mamák s Babák

    Remélem jól vagytok, annyira sokat írtatok az elmúlt hetekben, hogy nem tudok belemélyedni.. Kismamák, minden rendben?
    Találkozó hogysmint áll?

    Nem szeretném elkiabálni, de ha minden igaz, végére értem a beszámolónak, talán vége az éjjeli melóknak..

    Sajnos megint rossz dolgok is történtek felénk, mert a hugim babát várt, de még szinte senkinek sem mondta, mivel az előző terhessége is balul sült el. Akkor fejlődési rendellenesség miatt szakították meg a majd öt hónapos terhességét, most meg elvetélt, "szerencsére" még nagyon az elején. De azért így is nagyon félünk, mi van, ha ez a végleges állapot

    Jázmin jól van, mostanában látható fejlődést mutat, elkezdte végre mutatni a nózit, ha kérdem, hogy hol van, mostmár befelé is pakol, nem csak szét, meg kockákat egymásra is pakolja már, s ha tud, akkor inkább kapaszkodva lépeget,nem pedig mászik. Tudom, apró kis dolgok, meg biztosan a legtöbben már el is feledtétek ezeket a szaladgáló apróságok mellett, de én most jegyzetelhetem ezeket, hogy később majd vissza tudjuk olvasni
    Kellemes hétvégét, üdv: Szilvi és Jázmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2007. február 2. 22:0435440.
    Sziasztok, szia flajar!
    Kedves tőled, hohy hiányolsz.
    Átálltam olvasó üzemmódba. Milán mellett kevés időm van napközben, este pedig elolvasom a napi termést. De ez többeknek ismerős.
    Mi jól vagyunk, bár az 5. fagacska még mindig nem törte át az ínyét, több hete várjuk már, ott fehéredik...egyszer csak előbukkan.
    Nem is gratuláltam a két "fiatalabb" kismamának: Anikónak és Rékának. Könnyű babavárást nektek!
    Mi még nem döntöttünk arról, hogy mikor jöjjön (és jöjjön-e) a következő csemete, de Milán 2,5 éves koráig dönteni kellene. Telefonált az igazgató, hogy 2007-2008-as tanévben visszamegyek e dolgozni, meg is lepődtem a kérdésen, de úgy döntöttünk, hogy még nem. Tehát a következő tanévkezdésig választanom kell: sok gyerek vagy 2 gyerek.
    Milán szépen jár, ha fogom a kezét, már sétálunk a közeli boltba is, önállóan 4-5 lépést tesz meg, de sokszor inkább leül, mászva könnyebb neki közlekedni. Ma este rájött, hogy a tv-t nem csak távirányítóval lehet vezérelni, ritkán nézünk tv-t, és ha közel megy akkor inkább kikapcsolom. De most átjárt az eszemen. Ő kapcsolja be és ki, illetve ő vált csatornát akkor, amikor akarja.
    Szinte mindent eszik, jelzi ha már nem kér, de a babababa, mamamama, tatatata-n kívül mást nem mond. Mutatja, ha kér valamit, szeret énekelni és táncolni, tudja hol a szemem, orrom, szám, fülem, de önmagán ezt nem mutatja. De ad mamut puszit.

    Azt viszont nem sikerült megtudnom, hogy végül módosult e a babatali időpontja, vagy maradt a február 23.
    Nyugodt éjszakát mindenkinek.
    előzmény:
    flajar (35437)
    2007-02-02  21:05
  63. 2007. február 2. 21:5635439.
    Sziasztok,
    Zsu, én is ma szembesültem ezzel a problémával, fel is hívtam az illetékest a munkahelyen. Ha jól értelmezem, akkor adóelőleget vontak többet, illetve ez a normális levonás, tavaly azokban abban hónapban amikor dolgoztál vagy betegszabin voltál (szülés előtti pár nap/hét) + a TGYÁS időszaka több adóelőleget vontak, és ennek kompenzálásaképp a GYED-ből kevesebbet. Most viszont az egész évet úgy kalkulálják, hogy végig GYED-en leszel.
    Én valahogy így értelmeztem, de talán jön valaki (Simisz, Rita) akik jobban értenek hozzá.
    előzmény:
    luczazs (35435)
    2007-02-02  20:35
  64. 2007. február 2. 21:3235438.

    2006.12.04

    Anya fáj tőled a fejem,kérek gyógyszert!

    2006.12.05.

    Én mérges vagyok neked,ha ezt kidobod a kukába,és mérges leszek.

    2007.01.09.

    Megtaláltam a telefonomat,fölhívom apámat,hogy ne jöjjön haza!

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2007. február 2. 21:0535437.

    Jaj! Már vagy 2 napja meg akarom kérdezni, hogy Barabékról tud valaki valamit? Ő is olyan régen volt...

    Na, mentem!  

    előzmény:
    flajar (35436)
    2007-02-02  20:52
  66. 2007. február 2. 20:5235436.

    Hajcika: nagyon helyesek a csemeték! És Alíz dumái!  Írd ám őket! Én úgy imádom az ilyen gyerekszáj-dolgokat! Lili 1x alszik napközben, igaz, annak időtartama 1,5-3 óra...Az az egyik problémánk mostanában, hogy délelött 4-max. 5 órát van fenn (elöbb nem lehet elaltatni),  délután pedig akár 7-8-at....szóval, kb. 3 hete szinte mindig éjfél mire lerakom.....Volt olyan, h elaludt 1x 8-kor, meg 1x 10-kor, de mindkét esetben éjjel kukorékolt 2-3 órát.....pedig reménykedtem, hogy visszabillenünk...jót koppantunk.  

    Zsu: sajnos nem tudok róla semmit...

    Virág: nekem szerencsém volt, összesen kb. 3 hétig volt hányingerem, de ez sem egyben....viszont zombi voltam, de nagyon

    Asszem elköszönök...fáradt vagyok....bár nincs remény....van egy éjjelibaglyunk... 

    előzmény:
    Hajcika (35434)
    2007-02-02  17:00
  67. 2007. február 2. 20:3535435.

    Sziasztok Lányok!

    A maximum gyedből kb. 5 ezer forinttal kevesebbet kaptam ki. Ennyire felemelték valamelyik levonandó közterhet? Tudtok erről valamit?

    Zsu

    előzmény:
    Hajcika (35434)
    2007-02-02  17:00
  68. 2007. február 2. 17:0035434.

    Közben megetettem a lánykát,most letettem aludni.Délelőtt nem hagyom már,de délután még2*alszik.

    Gitta nagyon aranyos Martina a rövid hajjal,nem tudom,de nekem jobban tetszenek a kisbabák rövid séróval.Meg azért erősödik így a hajuk is.A merllény meg szerintem szuper ajándék,főleg így télen.Én köttettem a szomszédasszonyommal egy mellényt,abban van Alíz egész nap.

    Szamóca szerintem sem nyelte le a csillagot Csenge,ők csak kicsik,de nem buták,ha nem megy,kiköpik.Közben olvasom,hogy meglett 

    Arwen amíg nem volt gyerekem,addig én is úgy gondoltam,hogy majd hagyom sírni,aztán visszaalszik,de a gyakorlatban teljesen más.Alíznál volt,hogy 2percig hagytam,és szépen beájult,de a kicsi csak akkor sír,ha valami baja van.Meg ugye egy szobában alszanak,és ne keltse már föl a nagyot 

    Mielött elfelejtem,Alíz tegnapelőtti dumái:

    -Anya kérek kólát,és vita nincs!

     

    -Ott világít!

    -Kislányom az a hold.

    -Ki kapcsolta föl?

     

    -Ne beszéljéj nekem hülyeségeket!(mondja nekem) 

    Linos szia!Nekem a két kölyök közt 20 hónap van,egyre könnyebb,talán addig volt nehéz,amíg megszoktuk.(kb.1 hónap) 

    Sün édes Gabi a rövidebb séróval.

    Jvirág én amúgy is undorral főzök  ,nagyon utálok főzni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2007. február 2. 16:3435433.
    Flajar, milyen szép pocid van már!

    Már unom, hogy undorral kell főznöm... mindentől forog a gyomrom, semmit nem kóstolok meg... Apjuk eddig még mindent megevett, a lányok is.
    előzmény:
    flajar (35430)
    2007-02-02  16:14
  70. 2007. február 2. 16:2835432.

    HURRÁ!!!

    Én szeretnék, ha lehet...

    Majd priviben írd meg hogyan küldjem a pénzt!

    Gitta!

    előzmény:
    J.Virág (35431)
    2007-02-02  16:24
  71. 2007. február 2. 16:2435431.
    Most megyek majd csak a Corába, úgyhogy akiknek kell tanuló kutyus, szóljon!
    Apjuk jön haza, és így inkább a csajok nélkül megyek...
    előzmény:
    Gitta404 (35429)
    2007-02-02  16:13
  72. 2007. február 2. 16:1435430.

    Sziasztok!

    Na, próbáltam pocós képet, de nem lettek az igaziak...de azért látszik....

    gmail: valaki elküldené nekem is a jelszót?

    Hajcika: nagyon aranyosak a képek!

    Virág: kitartás!!!!  Hú, emlékszem, nkeem is magyon nehéz volt az eleje.....egy gyerkőccel is...

    Pocaklakó: köszönöm jól van!!!    Sokat mocorog....és most már sokkal jobban érzem magam, nem vagyok olyan fáradékony. Mi egy hajszálnyival jobban kisfiút szeretnénk.....de ha lány lesz sem marad a kórházban!  Már most is nagyon szeretjük, akár fiú, akár lány.

    Ma nagyon fáradt vagyok...már azt sem tudom, mit akartam még írni...

    Most megyek, pihizek kicsit..... Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2007. február 2. 16:1335429.

    Fel akartalak hívni, hogy nekem kellene, de sajnos nem vagy benne a baba-mama táblázatban....

    Tessék pótolni....

     

    előzmény:
    J.Virág (35425)
    2007-02-02  14:51
  74. 2007. február 2. 15:5535428.

    Sziasztok csajok!

     

    Jó sokat írtatok,amióta nem voltam,csak győzök visszaolvasni.

    Szamóca a fújást az én manóm is szereti,főleg a fütyülést.Akkor mindig turkálja a számat,hogy honnan jön a hang.

    Gitta nagyon édi lehetett Martina az orvosnál,én még nem viszem magammal,mert még nem megy,aztán nem szeretném,ha fölnyalná a rendelőt.El is felejtettem mondani,hogy amikor kislány voltam,olvastam egy könyvet,a címe:Martina újra táncol.Nagyon jó kis könyv,akkor elhatároztam,hogy ha lányom születik,akkor Martina lesz a neve,de másképp alakult.

    Horvathevi,gondolom apa akkor nagyon hiányzik nektek,ha ilyen sokat távol van.A géppel én nem mertem levágni Alexám haját,de azt hiszem meg fogom próbálni.Aranyos kopaszon a lányka.

    Csillana nagyon édes Anna a fintorgós képen!Nincs félelem érzete a lányodnak?

    Flajar már félidős vagy?Hogy megy az idő?!Lassan kibújik a ki csöppke,mit szeretnél?

    Anyanyúl nagyon édes a kis(nagy)fiad!Elbírod még a súlyát?Szerintem van már akkora,mint az Alíz lányom 

    Marosanikó tanácsot nem tudok adni,nincs még 3 gyerekem,Csak akkor lesz,ha fiú lesz,amúgy nem Fogügyileg megelőztetek minket,gratula!

    Flajar vigyázz a kis pocaklakóra,remélem lesz egykisfiatok is Voltam én is a Dm-ben,ami tegnap nyílt,de a babylovés pelus kb.200ft-al olcsóbb,mint a máshol vásárolt liberó,a dm-es libero pedig 350ft-tal drágább.Úgyhogy maradunk a máshol vásárolt liberonál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2007. február 2. 15:5035427.

    Sziasztok!

    Én is szeretnék egy tanlókutyust...  megy még valaki arrafele?

    Gitta!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2007. február 2. 15:1035426.
    Tudtam képet feltölteni! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2007. február 2. 14:5135425.
    Sziasztok!

    Sikerült venni tanuló kutyust? vagy kell még?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2007. február 2. 14:1535424.

    Megpróbálom:

    Süt a pék, süt a pék kenyeret, jóízűt és meleget, gyúrjad, dagaszd, tedd a lapátra, friss finomság vár a babára.

    Ez elment vadászni, ez meglőtte, ez hazavitte, ez megsütötte, ez  az iciri-piciri meg mind-mind-mind-mind megette.

    Kajla kis fülek, összevissza lengenek, meg tudod te csavarni, meg tudod te mozgatni, összevissza csavarod, a fejed is forgatod, kajla kis fülek.

    Icipici pókfi a vízköpőbe bújt, jött egy nagy zuhé, és kimosta a fiút, felderült az ég és kisütött a nap, az icipici pókfi megint felszaladt.

    Két karom van, meg két kezem, két lábam, amin állok, van egy orrom, és egy szám, és a két szememmel látok. Van még két fülem, amivel hallok, van két szemem, amivel látok, vannak füleim, és szemeim, és így mosolygok rátok.

    123456789 számolj velem tízig, 12345678910 ezek a számok.

    Ha jó a kedved, tapsolj nagyokat, ha jó a kedved, tapsolj nagyokat, ha köztünk vagy és jó a kedved, másoknak is mutasd ezt meg, ha jó a kedved, tapsolj nagyokat.

    ABCDÉFGHIJKLMNOPQRSTUVWXY, ABCDÉFG íme ez az ábécé.

    Vár ránk egy színes világ, melyben mindennek saját szín jár. Látod van kék, zöld, piros és sárga, még ott a lila és a narancssárga. Sok-sok féle színt láthatsz, ebben a csodálatos világban.

    Remélem, mindet leírtam

    előzmény:
    arwen30 (35413)
    2007-02-02  12:42
  79. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 2. 13:4135423.
    A sütifaló a corában 4190Ft volt... Én persze 6890-ért vettem...
    előzmény:
    arwen30 (35422)
    2007-02-02  13:35
  80. 2007. február 2. 13:3535422.

    Húú, szuper!

    Ha jó a kedved c. dalocskát de sokx énekeltük Zalánnak, amikor még pici volt és nagyon hasfájóóóóóóóóós.

    Szerintem annyira kedves ennek a csajnak a hangja, aki énekel.

    Mindjárt kuksizok a teszvezsen egy használt sütifalót. Belelkesedtem 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35420)
    2007-02-02  13:22
  81. 2007. február 2. 13:2535421.

    Köszi!

    WOW, akkor jól emlékeztem, hogy 10-es körül volt. Akkor ezt kicsivel több, mint féláron volt. Szupi!

    A tanulószék "csak" 3 féle színt nevez meg, testrészeket nem, dalokat énekel, de biztosan másmilyeneket, mint a kutyus. Jól vásároltam sztem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35418)
    2007-02-02  13:10
  82. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 2. 13:2235420.

    http://www.ajatekbolt.hu/index.php?menu=reszletes&termek=258&gyarto=13&page=

    arwen, ezt nézd meg, itt bele is hallgathatsz!

    Pmarci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35418)
    2007-02-02  13:10
  83. 2007. február 2. 13:1235419.
        
    előzmény:
    arwen30 (35417)
    2007-02-02  13:08
  84. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 2. 13:1035418.

    Tanuló kutyus: 3 féle üzemód. Megnevezi a színeket, testrészeket, különböző dalokat énekel. Érintésre reagálnak a kezei, lábacskái, pocija, orra és az egyik füle. 9690-ért találtam most az interneten, de én ennél is drágábban láttam.

    Pmarci

    előzmény:
    arwen30 (35413)
    2007-02-02  12:42
  85. 2007. február 2. 13:0835417.

    Nem adom ám fel, újra!

     

                                                                

                                                           

                                                       

                                               

           

         

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2007. február 2. 12:5935416.

    ooooooooooooooooohhhhhhh 

    hát ez nem igazán sikerült 

    Egynevető száj akart lenni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2007. február 2. 12:5835415.

                                                      

                                                              

                                                             

                                                      

                                       

         

         

     

    előzmény:
    flajar (35414)
    2007-02-02  12:44
  88. 2007. február 2. 12:4435414.

    Én....  de majd igyekszem.... 

    Olyan jó fejek vagytok!!!! Komolyan, olyanklassz kis   csapat!!!!!!!  

     

     

    előzmény:
    arwen30 (35413)
    2007-02-02  12:42
  89. 2007. február 2. 12:4235413.

    Jujjjjjjjjjj de nagyon óóóóóóóóóóóóó!Baromira örülök . Én is írtam privit.

    Jégvirág Neked is nagyon köszönöm, bár tudom most nem ez a legnagyobb gondod!

    Ennek mennyi is az "eredeti" ára? Még nem tudom, hogy adjam be Zsoltinak (nem beszéltem meg vele, gyorsan kellett döntenem)  és talán úgy könnyebb lenne, ha megmondom mennyit spóroltunk   

    Ritus: ez a tanulókutyus miket is mond? Tudnál picit írni róla?

    Csajok, van még valaki a fórumon, aki nem vett nekem valamit?       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2007. február 2. 12:1935412.

    Nagyon-nagyon-nagyon szépen köszönöm. Írtam privit

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35410)
    2007-02-02  11:56
  91. 2007. február 2. 12:1035411.

    Horváthevi: nálunk is bírkózás megy a pelenkázásnál.....de már a bontásnál...így sokszor ezért lesz nyakig kakis Lili.....dobálja magát....Ha adok neki valamit a kezébe, azt jól elhajítja.... Szerencsére nem mindig csinálja, de azért mindennap....Nagyon édi lehet Domcsa...  Nekem is nagyon tetszik ez a korszak....mindennap van valami új....én attól vagyok nap, mint nap meghatva, hogy 2 lábon közlekedik  ..édes kicsi emberke....és ettől most ő is mégfontosabbank érzi magát... nagyon élvezi.

    Sün és a fodrászkodók: nagyon ügyik vagytok!!! Nagyon aranyossak lettek az új frizurák!

    Hú lányok, hulla fáradt vagyok...Okos anyuci ugye hajnali 1/2 1-kor még itt ült,aztán mikor mentem lefeküdni Lili felébredt......visszaaludt..aztán vagy 4-5x keltünk, mert fájt a pocója.....már 2 napja nem volt kaksi..adtam Laevolac-ot....reggelre lett 3 bogyó....ha délelött nem lesz, akkor adok még neki...

    Lilikém: mint írtam, nagyon élvezi a 2 lábon való életet  Cipő nélkül már szalad, benti cipővel szépen megy, a kintivel még inkább fognom kell a kezét, de lehet, h a sok ruha is akadályozza. Az ott-ot már mondja egyideje (eleinte fordítva, de már jól), a kutyusra mondja, h vava (képen, tévében, utcán felismeri), a gombokat nagyon szereti... Most emiatt van egy kicsit zavarban....az egyik mesekönyvében van egy szép nagy gomba, és nem érti a két szó közötti külömbséget, akárhogyan is hangsúlyozom....ha a gombáról beszélek, olyan kis zavart lesz a tekintete és elkezd gombokat keresni...és mondja, h go  Annyira édes! Pár napja, mintha kezdené felfogni....A cicát is vava-nak mondja (talán mert szőrös), de egyre többször hallom tőle, h ci....ja, és egyik kedvence a cici...nem rég jött rá, h neki is van.....arra is azt mondja, h ci...  Zabálni való. De nagyon szereti a köldököt is....Gyuri mindig megugrasztja a hasát, ha Lili belenyúl neki...Lilinek ez nagyon bejön....igaz, tegnap inkább visszahúzta rá a pólot.  A legújabb mániája: van egy vitrines fenyőszekrényünk...na a vitrin....állandóan fel kell tennem, és ott katat-matat, magyaráz....sokszor fárasztó...van, h már arra nézni sem merek.... valamiért erre most nagyon rácuppant....meg a kismoci és a vonat. A vonatnak felnyitható a teteje: ebből lett a kincses kamra....vannak nagyon kedves tárgyai (amik igazából nem az övéi, de ő ki szeretné kisajátítani), mint a telefonom, vagy bögrém....ha sehol nem találom őket, biztos ott vannak  

    Jaj, bocsánat, h ennyit írtam róla, de annyira iiíímádom! Egyik nap magára kent több, mint 1/2 doboz Sudocrémet...mikor megláttam, nagyon meglepődtem...aztán kirohantam a fényképezőért....szegényem úgy megijedt, h anya nem tapsol, nem nevet, hanem elrohan.:D :D.....még el is pityeregte magát, pedig igazán nem bírtam rá haragudni...teszek fel róla képet

    Megyek... tizórai....a pocófájás maitt későn keltünk....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 2. 11:5635410.

    Süni, ügyes kis fodrász vagy Te is, Gabi nagyon édes!

    Arwen, Ritus, megvettem a kutyusokat, írjátok meg légyszi priviben, hogy hogyan juttassam el hozzátok, postán, babatalira, vagy esetleg jön valaki Pestre!

    Pmarci

    előzmény:
    Sün (35409)
    2007-02-02  10:49
  93. 2007. február 2. 10:4935409.
    Sziasztok!
    Látom, sokakra most jött rá a fodrászkodhatnék. Nos, múlt hét végén én is lenyesegettem a göndör tincseket
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 2. 09:2035408.

    Ritus, látom, JVirág is írta. Én most indulok, ha tudsz, egyeztess Virággal! Ha nem sikerült, küldj egy sms-t nekem.

    Pmarci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35407)
    2007-02-02  09:08
  95. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 2. 09:0835407.

    Ha lesz, szívesen veszek neked is!

    Pmarci

    előzmény:
    birozsoltn (35405)
    2007-02-02  08:54
  96. 2007. február 2. 09:0635406.
    Arwen, én megyek ma a Corába, ha még kell, akkor veszek nekd egyet! szólj, minél hamarabb, mert nemsokára indulunk...

    Már alig várom, hogy leteljen a 3hónap. Fut az egész ház, semmire nincs időm, kedvem se sok, leginkább csak aludnék.....
    Ráadásul alig van valami, ami megmarad bennem, ennek -3kiló az eredménye, amit annyira nem bánok, mert 5kiló plusszal kezdtem ezt a terhességet az elöző kettőhöz képest.

    Nálunk Pannus kap tejet, mert neki mindíg az kell, amit Julcsi is kap. Mellette még szopizik, legalább kétszer egy nap. Nálunk a tápszer van kitiltva a házból és az összes bébiétel. Nagyon idegenkedem tőlük.
    Kivétel, ha vizitúrázni megyünk vagy síelni, mert ott nem tudok főzni.
    előzmény:
    arwen30 (35402)
    2007-02-02  08:01
  97. 2007. február 2. 08:5435405.
    Meddig lesz az akció a Corában? Azért kérdezem, mert Domcsi unokatesójának is jó lenne egyet venni, mert nagyon tetszett neki, mikor itt voltak, állandóan azzal szeretett volna játszani, de nekem csak jövő hét csütörtök-péntek körül jön meg a fizum, ha esetleg még akkor is lesz, nem tudna nekem valaki venni egyet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 2. 08:1535404.

    Arwen, nagyon jó a tabló! Én valszeg ma megyek a corába, ha látok, veszek neked!

    Pmarci

    előzmény:
    arwen30 (35402)
    2007-02-02  08:01
  99. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 2. 08:0835403.

    Bocila, Dóri nagyon ügyes, hogy ilyen szép eredményt ért el! Tök jó, hogy a furulykoncert is jól sikerült, csak így tovább! Biztos nagyon büszke vagy rá! Lilla is nagyon ügyes, hogy ovis létére már olvas. Ilyen tesók mellett Ádám is gyorsan fog tanulni. Okos kis család! Viszont neked nem lehet könnyű egyedül a három gyerkőccel. Egyáltalán tudsz figyelni egy picit magadra? Gyógyulást nektek!

    Anyanyúl, nekem Marcira lány jött ki.

    Simisz, hát igen, sosem volt csepp gyerek .

    Zsu, sajnálom, hogy így áll a helyzet. Nehéz megítélni, hogy mi lenne a legjobb, de talán tényleg hallgass a saját eszedre, Te ismered a lányod, biztosan észreveszed, ha valami nem jó neki.

    Linos, én is így voltam-vagyok a kistesó projekttel. az biztos, hogy szeretnénk még egy kislányt , és nagyjából két és fél három év korkülönbségre gondoltunk. De ezt így ésszel. Szívem szerint már most lenne. Aztán persze úgyis a természet dönt, hogy mikor és milyen nemű lesz.

    Évi, édes lehet Domcsa, amikor cuppanóst nyom az arcodra! El tudom képzelni, hogy elolvadsz tőle! 

    Tomihusi, Te egyébként sem voltál kövér, el sem tudom képzelni, hogy -10 kilóval hogy bírod fizikailag. Biztos nagyon le vagy gyengülve. Tessék enni, akkor is, ha úgy érzed, hogy nem vagy éhes! Evés közben jön meg az étvágy. Próbálj enni a gyerkőcökkel.

    Flajar, biztos csak Te látod bénának a fotókat! Aranyos a mocis kép!

    Képzeljétek, tegnap Marci megtalálta a bélyegzőt és egy perc alatt - amíg mi összepakoltuk a babaúszós cuccot - összekente magát, de úgy, hogy a nyelve is fekete volt. Mondanom sem kell, hogy nem tudtuk rendesen lemosni. Nagyon édes volt, ahogy a tükörben szemlélgette magát, hogy mi lehet az a fekete valami a szája körül. Aztán meg a kezét nézegette . Még jó, hogy babaúszásra mentünk és valamennyire leázott róla. A szájáról teljesen, de az egyik kezén még látszik.

    Pmarci

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35401)
    2007-02-02  07:22
  100. 2007. február 2. 08:0135402.

    Engem érdekelne! 

    Mostanában elkezdett bújcsizni Zalán egy kis plüss kutyához Bohushoz (eddig egyátalán nem foglalkozott vele) és ugye régebben is szerettem volna megvenni a tanulókutyost, csak nem mertem, hátha nem foglalkozik vele. Szép húsvéti ajándék lenne.

    Lányok, ha megy valaki, nekem feltétlenül vegyen 1-et. Még ma utalom a pénzt!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Köszi! Köszi! Köszi!!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top