Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 januári babák!!!!

re
re
Létrehozva: 2005. Április 18. 12:10
Azt hiszem, terhes vagyok... :-). A kalkulátor szerint jan. 1-én jön a baba. Mivel nem volt még ilyen topic, remélem, nem baj, ha indítottam egyet.
  1. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 2. 07:2235401.

    Lányok, ha valakit érdekel, van 5990Ft tanuló kutyus a corában!

    Pmarci

    előzmény:
    flajar (35400)
    2007-02-02  00:41
  2. 2007. február 2. 00:4135400.

    Bocsánat, akit kihagytam..... holnap igyekszem

    Gyorsan egy kép....mostani egyik kedvenc ))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. február 2. 00:3835399.

    Halihó!

    Forralom a tejcit.....addig gyorsan pötyögök....jövök ám...csak ma hűtlen voltam, és beneveztem a kis Pocaklakó topicjába....de jövök... sőt..pocis kép is lesz....már folyamatban...ma vagy 20-at csináltam, de olyan bénák lettek....holnap újra próbálkozom!

    Arwen: annyira kedves vagy, h utána néztél mi történik bennem! Teljesen meghatott.....Nekem is van ilyen hétről-hétre papírom, de most nem nézegetm annyit, mint Lilinél....igen, más a második terhesség....nincs annyi idő befelé figyelni...De az már jó, hogy mocorog! Így sokkal könnyebb a kontaktus teremtés. Zazi jobban van már?

    Biazsu: ha jobban leszel, gyere ám!!!!!!

    Marosanikó: valaki marsianikónak írt  Nekem is az első 3 hónap zombiként telt.....hú de nehéz volt...és még csak most kezdek igazán  energikusabb lenni....most sokkal jobb. Meglátod menni fog! Bennem is kavarognak az érzések.....már előre sajnálom Lilit, h kevesebbet tudok majd vele foglalkozni......jönnek a hülye kérdések...jó anyja tudok lenni 2 gyereknek is?...Lili nem fog megutálni?...stb......aztán mindig arra gondolok,hogy más is szül 2-3 gyerkőcöt.....de azért még mindig furcsa, h hogyan fogom "megosztani" a szeretetemet...persze tudom, h nem megosztás lesz....de azért a sok szép mellett van bennem egy kis félelem is....de gondolom ez természetes...még nem voltam ilyen szituációban...

    Zsu: még nem hallottam arról, h a tejallergia székrekedést okozna... persze ettől még lehet...Érdekes kérdés ez a tej dolog...én beszéltem dietetikussal, mikor Lilinek a gabonapehelytől voltak panaszai és azt hittük lisztérzékeny lesz...ő azt mondta, kezd megdőlni az a nézet, hogy a "túl korán" adott dolgoktól lesznek allergiásak az emberek....nem tudom. Szerintem ha úgy érzed, próbáld ki szép fokozatosan a tejtermékeket...tényleg csak így tudod eldönteni, hogy bántja-e, vagy sem Lilit. Lilinek is volt ilyen korszaka, hogy 2-3 óránként kelt éjjel enni...nem is olyan rég.....nagyon kimertő....És hiába próbáltam "megtömni" este...nem ezen múlott. Nekünk aránylag bejön az a Szép álmokat táp, bár emelett is általában 1x kel Lili enni....lehet, h ez már csak megszokás?...de ha vizet adtam, vagy teát, akkor meg 1 óra múlva újra....szóval inkább éhes...most már majd csak leszokik róla... Örülök, h jobban eszik Lilid! Remélem, lassan majd rendeződtök!!!!Ja, és igen, lehet, h Gyuri másik Tescos pelust vett....nem is tudtuk, h kétféle van....örülnék ha volna a szokásos is, akkor nem volt.

    Szamóca: teljesen megértem a csillagos ijedelmed... de én is akkorát nevettem...persze minden rossz szándék nélkül....Az volt az első gondolatom, hogy te jó ég, mi lett volna ha sikerül lenyelned, hogy jön ki?....a másik meg, h remélem Csenge nem látta..... Örülök, h jól végződött a sztori....És remélem nem bántottalak meg!!!!! Teljesen megértelek... és szorítottam, hogy ne igazolódjon be a félelmed!!!!

    Bocila: jó volt olvasni  rólatok... már nagyon rég voltál... gratulálok Dóri eredményéhez!!!! nagyon ügyi... de hát talpraesett anyukával, 2 kistesóval, muszáj is ügyesnek lenni ! :D

    Linos Vikijének:  Linos, érezni fogod, ha eljött az idő...de lehet, h tényleg megoldja a természet Mi is úgy terveztük, hogy most januártól állunk neki....de így is nagy öröm!! :D

    Mityupityu: majd írj kicsit magatokról is....láttam az uccsó képeket, nagyon szépek a gyerkőcök...

    Anyanyúl: nekem ebben a kínaisban Lilire is lány jött ki, meg most is....meglátjuk...végül is inkább lány a doki szerint :D

    Hú lányok, bocsánat, kimerültem....vagy le...holnap jövök...most ennyire tellett...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. február 1. 22:5535398.

    Képzeljétek el Domcsa napok óta mindenre mondja,hogy ott.Tegnap óta,de föleg ma mutat a kis ujjával valahova és mondja,hogy ott.Annyira édes.Mondja apja ma neki,hol van anya,épp levelet írtam a gépnél rámnéz a gyönyörű szemével és a mutatóujjával rámutat és mondja,hogy ott.Azt hittem megzabálom.A másik,hogy szokta simogatni a pocakját.Mondom neki,hogy ott a Domi hasa.Erra ma "hol a Domi hasa?" és nagy mosollya a száján elkezdi simogatni a hasát.Lányok majdnem elbögtem magam annyira édes volt.

    Jó éjt mindenkinek.

    Évi,Dominika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. február 1. 22:4535397.

    Meg is kuksiztam nagyon-nagyon jóóóóóóóóóó!!!!!!!!!   

    Olyan furi látni,hogy mi is lett a mi kicsi édes babánkinkból.Nagy lányok,fiúk!1 év eltelt.

    Nagyon szégyenlem magam,de Ritának mindig elfelejtek írni,hogy annyira tetszett az egyik találkozásotokról készített képösszeállítás azzal a zenével!!!Nagyon ügyik vagytok! 

    előzmény:
    arwen30 (35396)
    2007-02-01  22:22
  6. 2007. február 1. 22:2235396.

    Sziasztok!

    Most küldtem/dök  a g-mail-re friss tablót. Egyre izgalmasabb!   Gyönyörűek a kis emebrerpalánták!!!!Ha valaki szeretne még szerepelni kérem küldjön képet a fórumra születési dátummal.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_750395
    Torolt_felhasznalo_750395
    2007. február 1. 17:5235395.

    Az ígért egy évvel ezelőtti kép ----->

    Bocsi most nem írok többet szarakszik a net. Egész nap próbálkoztam ezzel az egy kép felrakásával,de iszonyatosan lassú.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_926224
    Torolt_felhasznalo_926224
    2007. február 1. 16:5835394.

    Sziasztok!

    Elnézést, de csak Szilvinek reagálnék. Nyugodtan szervezzétek a találkát, nekem meg csak írjatok egy privit, hogy mikor lesz.

    Mindenkinek köszönjük az érdeklődést. Egyik gyerek sem beteg, Lilit csak vizsgálatra kellene vinni, Ádám pedig csak éjszaka köhint egyet-kettőt, ha megy a párologtató, ha nem, így kísérletezünk, hogy mi zavarná. De reggel, délelőtt, amikor alszik, akkor semmi.

    Én viszont lefogytam 45 kg-ra, de ez sem betegség, de muszáj lenne ennem, egyenlőre undorodom mindentől, mert erőltetem. Nem tudom miért vagyok ennyire étvágytalan, de majd megjön, 2-3 hónap alatt fogytam 10 kg-ot. Az állandó idegeskedésre fogom.

    Millió puszi mindenkinek, és nyugodtan tervezzétek a babatali, szeretettel várunk Mindenkit.

    Era

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323212 (35377)
    2007-02-01  13:59
  9. 2007. február 1. 16:1435393.

    Hello!

    Micsoda termés nem gyözök visszaolvasni!  

    Marsianikó:gratula a 6 fogacskához,és a kis pocaklakóhoz   Mi is újépítésű házban lakunk,de eddig semmi gond nem volt,pedig lassan 3 éve vagyunk itt.

    Gitta:Tetszik Martina haja.Ti vágtátok le vagy fodrász?

    Biazsu:Mégegyszer részvétem.

    Szamóca:Elképzeltem ahogy felforgatod a Csenge ágyát és környékét szegény meg figyeli,hogy anyával mi történt.És ahogy megprobálod lenyelni a csillagot.Átéreztem teljesen.Tegnap Domcsa kezébe került a pendrive és levette valahogy a kupakját én már csak azt láttam,hogy a szájában van.Levert a víz!!!

    Simisz:Kicsit sírosan,de nagyon ügyesen,és szerencsére egyáltalán nem piszkálja,nem foglakozik a fülével.Hááát nem tudom merre járt a párom  Amugy a 8 kerületből lehet ismerös ott töltötte gyerekkorát,utánna Gödön és Dunakeszin.2004 óta lakunk Rákospalotán.

    Laczazsu:Borzasztó lehet,hogy mindenki mást mondd mit csinálj,de Te hallgass magadra,meg nézzd a lányodat Ő a legjobb tanácsadó.Ha nem kéne,vagy nem lenne jó neki nem enné meg a tejes dolgokat.Ezt a nagy vigyort édes  .

    Remélem senkit sem hagytam ki.

    Megprobálok magunkról is írni egy kicsit:Reggel Domcsa mostanában 1/2 9 körül kel(este 9 legkésöbb 1/2 10kor már alszik egy szavam sem lehet),kihozom a szobájából a nagyágyba és mivel az ablaknál van egyből elkezd játszani a függönnyel,kukucsosat.Egyszer csak eszébe jut,hogy én is ott vagyok és egy akkora puszit nyom az arcomra,vagy ahova sikerül,meg tudnám zabálni.Most,hogy apa már egy hete itthon van igaz este nincs nagy kedve aludni,de beviszem 1 perc sírás után beájul.Reggelire mostmár tejet kap igaz kicsit felvizezem,olyan 150ml körül iszik belöle.

    Most viszont elköszönök lassan kel és addig még el akarok mosogatni.

    Itt is szeles szar idő van pedig menni akartam délután a játszótérre. 

    Évi,Dominika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. február 1. 15:3035392.
    Mi anno azért váltottunk orvost, mert hülye bűbájos pasi volt, aki rá se nézett, hozzá se ért Vikihez, csak beledöfte az oltást. A mostani dokinőnk aranyos és alapos- nem gyógyszermániás szerencsére. Én pl. 14 éves koromra túl voltam minden antibiotikumon, tehetetlen volt a dokinőm, hogy mit írjon fel...Ezért is vagyok nagy homeopátia-párti Vikinél, és eddig elég is volt.
    Kajánál még eddig csak a sertésmájas babakajánál volt egy kicsit érzékeny, ha egyátalán az volt a bűnös, ám lehet,hogy a megint a fog-ugyanis jön a szemfoga...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. február 1. 15:1335391.
    Teljesen paff lettem a témától, hogy mikor legyen kistesó. Párom akár rögtön Viki születése után belekezdett volna a "kistesó-projektba", de még vártunk. Úgy érzem kettészakadok- ha tehetném a klimaxig csak terhes lennék és szoptatnék, de tele vagyok kétségekkel, hogy készen vagyunk-e egy kistestvérre- mind anyagilag, mind lelkileg. Lehet,hogy hamarosan a természetre bízzuk a dolgot.
    Anno Viki úgy fogant, hogy a "menzesz utáni napon úgy sincs peteérés"...Jelentem van

    Lehet,hogy teszek fel képeket- csak szereznem kell egy usb kábelt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_323212
    Torolt_felhasznalo_323212
    2007. február 1. 15:1335390.

    Zsu: Megértelek! Tényleg mindenhol mást próbálnak az ember fejébe verni. Mindenesetre, lehet, hogy már attól megnyugodnál, ha egy teljesen új doki nézne rá Lilre. Nekem furi, hogy nálatok a székrekedésre mondta azt a doki, hogy tejallergia miatt, az uncsitesóméknál meg pont a napi 6 (!!!) kakis pelusra. De persze nem vagyok orvos. Az viszont látszik, hogy itt két végletről van szó.

    Pmarci: nem semmi méretei voltak akkor a kis vasgyúródnak.   

     

    előzmény:
    luczazs (35386)
    2007-02-01  14:57
  13. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. február 1. 15:0735389.
    Sziasztok!

    Az előző Viki hozzászólása volt


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. február 1. 15:0535388.
    t nmh n m,;bgvbf t-k mxcf mn 6+5+
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 1. 15:0435387.
    Simisz, Marci 4815 grammal és 62 centivel született. A kórházban csak ovisnak hívták. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323212 (35378)
    2007-02-01  14:01
  16. 2007. február 1. 14:5735386.

    Szia Bocila! Örülök, hogy jól vagytok, biztosan nehéz, hogy nincs otthon a férjed!

    Szia Simisz! A dokinő lecserélése már nagyon "érik".

    A baj az, hogy nem vagyok meggyőződve arról, hogy mivel is tennék jót, nem működnek az ösztöneim ebben a dologban. Inkább csak elkeseredett vagyok és tehetetlennek érzem magam. A dokinő (és sok minden más is, pl. a média) belémültette a félszt ezzel a hülye tej-kérdéssel kapcsolatban.

    Zsu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323212 (35382)
    2007-02-01  14:36
  17. Torolt_felhasznalo_323212
    Torolt_felhasznalo_323212
    2007. február 1. 14:5035385.

    Hurrrrááááá, BOCILAAAAA!! Húú, annyira jó olvasni Mindig az élménybeszámolóidat!   

    Remélem a lányok hamar túljutnak ezeken a betegségeken. Sajnos most ez a "tavaszi tél" is "kedvez "ezeknek a nátháknak, köhögéseknek! Na ez nagyon "értelmesen" sikerült.  

    Gyere amikor csak tudsz!

    Puszi

    előzmény:
    bocila (35384)
    2007-02-01  14:41
  18. 2007. február 1. 14:4135384.

    Sziasztok!

    Pocakmarci, igen, leginkább csak olvasok. Nem folyamatosan, az általában nem sikerül, hanem ha ideülök, akkor valamennyit visszaolvasok, így aztán csak többé-kevésbé vagyok képben. De ha az épp elolvasott részben valami nekem szóló van, vagy amire reagálni szeretnék, arra szoktam csak válaszolni.

    Nagyjából minden rendben nálunk. Továbbra is egyedül tartom a frontot a 3 gyerekkel, a férjem továbbra is Szegeden. Elvileg tegnap véget ért a projekt, letelt az egy év, de a végső lezárás (talán, bízzunk benne) majd holnap lesz meg, így még mindig lent van. Sőt, az ügyfél újabb szerződést köt majd, így további 2 (vagy 6 - még nem dőlt el, pontosan mennyi) hónapig folytatódik majd a lejárkálás. Szóval nem unatkozom.

    A gyerekek jól vannak, Dóri most másodikos, múlt héten kapták meg a félévi bizonyítványt, nagyon jó lett. Az összes félévi témazárója ötös lett, és Ő volt az egytlen az osztályban, akinek minden dolgozata ötös volt, szóval tényleg nagyon ügyes volt. Múlt pénteken volt élete első furulyakoncertje (akarom mondani az első koncert, amin Ő is fellépett). Nagyon izgult, de azért ez is jól sikerült. MOst épp beteg, itthon van, ma dokinál voltam vele, holnap délelőtt laborba megyünk majd, talán jövő hét közepén mehet majd újra suliba.

    Lilla gyűri a nagycsoportot, és nagyon készül az iskolára. Náluk most folyamatosan nyílt nap van, most szerdán is volt, ott töltöttem Vincével a délelőttöt. Ügyes kiscsaj Ő is, már olvas, megtanult Dóritól, és alig várja, hogy végre neki is legyen házi feladata... Kíváncsi leszek, meddig lesz ilyen lelkes  Bár Lilla egy nagyon precíz, lelkiismeretes gyerek, szerintem nem lesz vele gond a suliban. Ő a változatosság kedvéért múlt hét előtti héten volt itthon egy hétig, most ovizik, bár már megint köhög, nem tudom, meddig húzzuk.

    Vince is jól van, egy éves adatokat nem tudok, majd 13-án megyünk oltásra (agyhártyagyulladás elleni), majd akkor megméretem. 11 hónaposan 10710 gr volt, a hosszáról fogalmam sincs. 8 foga van, alul-fölül 4, mászik, és áll, meg bútorok mellett lépeget, de önállóan még nem áll fel és nem megy. Élénk gyerkőc, simán mássza a lépcsőt (19 lépcsőfok vezet az emeletre), és lefelé is menne, de fejjel indul, úgyhogy ezt még nem hagyom. Gépmániás, bemászik a mosogatógépbe, tekergeti a szárítógép gombjait, szereti a virágföldet pakolgatni, kóstolgatni, szétpakolni, szóval nem egy egyhelyben ülős típus. Imád rajzolni, megszerzi a lányok ceruzáját, és firkál a papírra. Ezzel jó sokáig le tudja magát foglalni. Eszik mindent, a mi kajánkat kapja, egyedül tejet nem ivott még, azt egy darabig még nem is adok neki, de az összes többi tejterméket imádja, a natur joghurt és a sajt a kedvence. Na meg a túró rudi... Reggel és este még szopik, erről nem is nagyon akar egyelőre lemondani, bár nemrég azt hittem, abbahagyja a cicizést, de aztán úgy döntött, mégsem...

    Nagyjából ennyi az újdonság. Legújabb pocakosainknak (Kat24, J. Virág) gratulálok). Kistesóra mi már nem készülünk, tudatosan legalábbis nem. Valaki írta a biciklizős hasonlatot... hát, nálunk max. úgy lehet már csak újabb baba, de azért figyelek, és mindenkinek nagyon szorítok, hogy mielőtt sikerüljön!

    Tzg Ági, Neked külön is, nagyon-nagyon szorítok, hogy sikerüljön!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. február 1. 14:3735383.

    Bors:miért kell új helyet keresni a gyerkőcnek? Erről lemaradtam.

    Marosanikó: nekem csak 1 gyerkőc van, de le a kalappal minden 2 és többgyerekes anyuka előtt! Én még nem tudom elképzelni, hogy hogyan csinálja az ember, hogy mindenre/mindenkire tudjon figyelni.

    Megnéztük a hétvégén a húgom babócáját, nagyon édi! Jó kislány, eszik, alszik, kicsit nyüszög. Szegény hasfájós úgy néz ki.

    Olvasom, hogy sokatoknak nagyon határozott elképzelése van a következő gyerek vállalásával kapcsolatban. Irigyellek Titeket én nagyon határozatlan vagyok azzal kapcsolatban, hogy mikorra tervezzük a tesót. Mondjuk ebbe nemcsak a saját érzéseim, hanem a munkahely dolgok is ludasak. A férjem most ment át a rendőrséghez, mert bezárták az egri laktanyát, biztosan hallottátok... Meg kellene várni, hogy hogyan alakulnak ott a dolgai. És nem tudom, hogy én mivel tennék jót, ha vissza sem mennék dolgozni, hanem jöjjön a következő babóca, vagy visszamenni, kicsit dolgozni és aztán.

    TzgÁgi: nagyon szorítok!

    előzmény:
    luczazs (35380)
    2007-02-01  14:18
  20. Torolt_felhasznalo_323212
    Torolt_felhasznalo_323212
    2007. február 1. 14:3635382.

    Szia Zsu! Meg van, Neked akartam még az előbb írni, hogy Te is régen jelentkeztél!

    Szerintem az a jó, ha magadra, az ösztöneidre hallgatsz: Mindenki mást fog mondani, ezek után is. És szertintem lecserélhetnéd az ilyen dokinőt. Elvégre ő van a gyerkekért, nem a gyerekek érte!

    Panka: én sem azt mondom hogy gáz, hogy Szamóca megpróbálta lenyelni a csillagot.   De még szerencse, hogy nem lett semmi baja, és nem tudta lenyelni.  

    előzmény:
    luczazs (35379)
    2007-02-01  14:10
  21. 2007. február 1. 14:2435381.

    Közben felébredt Zalán, de láttam rajta, hogy még álmos, visszaringattam, de amint letettem felébredt. Itt baromi nagy szél fúj, Zalán ablakát majd benyomta. Én is féltem volna a helyében. Ezért áthoztam a nappaliba és rajtam szundikált még másfél órát. Bár baromi nyugtalanul, többször felébredt, de amint meglátta, hogy ottvagyok, visszaaludt.

     

    Most jól bepótolom 2 heti lemaradásomat, elnézést, de ilyen hosszúra sikerültek a hozzászólásaim.

     

    Marosani: jól emlékszem, hogy ti is 54 m2-en tengődtök? Akkor tényleg aktuális a lakáscsere.

    A 15. hétre is rákerestem. 13-16. hét(apafej) A baba:Kijelenthetjük, hogy eddigre teljesen elkészül, a kőművesek azt mondanák, hogy "szerkezetkész". Önálló életre természetesen még alkalmatlan lenne. Energiáit most már a növekedésre fordítja. Élénken mocorog, de ezeket a mozgásokat a kismamák még nem érzik.íKevés haj nő a fején, kinő a szemöldöke, már kortyol a magzatvízből, és a veséje ki is választja azt.Az anyukaA méhe már kb. grapefruit nagyságú, ez az az időszak, amikor boldog, és könnyen viseli a terhességet. Nő a pocakja, de a többséget ez nem akadályozza a mozgásban, de már kezdenek látszódni rajta a terhesség jelei. Mit tegyen a kispapa?Használd ki ezt az időszakot az utolsó kettesben töltött nyaralás/telelés megszervezésére. Vidd ki minél többször a szabadba, kiránduljatok! Természetesen könnyű túrát szervezz, mert párod teljesítőképessége már csak árnyéka a réginek.

     

    Luczazs: várunk, gyere ha megnyugodtak a kedélyek

    Szamóca: szerintem nem gáz, ,hogy megpróbáltad lenyelni, inkább tök aranyos. Nekem

    tetszik

     

    Kistesó: mi még nem tudjuk, de szeretnénk minimum 1-et

     

     

    Bors, Pocakmarci: várom a képeket.

     

    Rólunk annyit, hogy tegnap bevittem ügyeletre Zazit és a dokinő azt mondta, hogy bár én azt hittem, hogy a 7. fog már áttört, még mindig nem, bár 2 mm-re kint van az is.

     

    Megyek megetetem a kis drágámat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. február 1. 14:1835380.

    Flajar: hihetetlen, hogy így repül az idő! Én is várom a pocakos képeket! Szerintem csak az egyik fajta Tesco-s pelus műanyag. Mi most vettünk egy fajtát, de az jó szerintem.

    Gratula J.Virag! És szorítok minden "próbálkozónak"!

    Szamóca:Lili is úgy volt, hogy már tudott mászni egy ideje (megmutatta), de mégis kúszva közlekedett, aztán egyszer csak átváltott. Gondolom, rájött, hogy így gyorsabb, könnyebb. Gratula a mászáshoz, térdeléshez!

    Biazsu:részvétem! Gyere beszélgetni, ha lesz kedved!

    Gratula Kat24-nek is!

    Gitta:Nagyon jó lett a leányzó frizurája. Lilinek nincs ilyen sok és ekkora haja, de lehet, hogy már rá is ráférne egy kis hajvágás, de olyan édesen kunkorodik a füle körül, ezért sajnálom levágni, akkor szerintem kisfiúsabb lenne a kevés kis hajával.

    Ja, azt elfelejtettem, hogy igaz, hogy nem tapasztaltam negatív dolgot a tejes tápszertől(kiütés vagy ilyesmi), de igazából pozitívat sem, ugyanúgy kel Lili éjjel.

    Utálom ezt a szeles időt, hogy nem tudunk kimenni!

    előzmény:
    luczazs (35379)
    2007-02-01  14:10
  23. 2007. február 1. 14:1035379.

    Sziasztok Lányok!

    Lili elaludt, próbálok reagálni egy pár dologra és magunkról is pár szót:

    Lili 1 éves adatai:9650 g és 79 cm. Van 8 foga, és talán 3 jön mostanában kifelé. A szülinapos képeket majd inkább később, ha nem baj, mert az "első" szülinapozósak nem lettek túl jók, talán a hétvégiek jobbak lesznek.

    Voltunk a dokinőnél pont a Lili szülinapján, hát nem kellett volna. Nagyon felhúztam magam. Elmondtam ugyanis, hogy elkezdtem adni Lilinek a Milumil 3 Szép Álmokat! tejalapú tápszert, hátha táplálóbb mint az övé (néha ugyanis 2 óránként eszik éjjel). A dokinő nagyon kiakadt, hogy az ő diagnózisa ellenére miért adok neki tejes dolgot.

    Hát, csak azért, mert semmilyen más tünet nem volt a székrekedésen kívül a tejes tápszerektől, nincs allergiás a családban, elmúlt 1 éves, és kicsit fárasztó nekem és Lilinek is a két óránkénti evés éjjel. Ja, és vissza vagyunk rendelve a gastroenterológushoz, de ha nem eszünk addik tejeset, akkor felesleges visszamenni, mert csak akkor tudják kimutatni, hogy tejérzékeny-e, ha eszik tejeset!

    Egyébként nem akarom elkiabálni, de a szülinapja óta, elkezdett enni!!! Még elég keveseket, de nagyon-nagyon bízom benne, hogy beindul a dolog! Szorítsatok!

    A másik dolog, hogy az elmúlt hónapban 65 dkg-ot hízott Lili, gondolom a Fantomalt-tól. Hát, nem vagyok benne biztos, hogy ezt továbbra is adnom kellene neki.

    Közben kérdezgettem több szakértőt a neten, de mindenki azt javasolja, hogy adjak tejalapú tápszert és tejtermékekeket is óvatosan. Ilyenkor legyen okos a gyerekének jót akaró anyuka! 

    A tanácsadás után nem voltam elég ideges, még összevesztem az alattunk lakó parajjal! Borzasztó volt, úgy ordított mint egy eszement. Aztán próbáltam túlkiabálni (tudom, nem kellett volna, de elragadott a hév), de nem sikerült. Szóval a 30.-a nem az én napom volt.

    Lili most már szinte kizárólag mászva közlekedik, minden bútor mellett feláll és oldalazva tud haladni, de magától még nem áll fel és nem megy.

    Zsu

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35376)
    2007-02-01  13:49
  24. Torolt_felhasznalo_323212
    Torolt_felhasznalo_323212
    2007. február 1. 14:0135378.

    Pmarci: nem semmi milyen nagyfiú volt Marci már egy éve is  

    Mekkora súllyal is született?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35376)
    2007-02-01  13:49
  25. Torolt_felhasznalo_323212
    Torolt_felhasznalo_323212
    2007. február 1. 13:5935377.

     Sziasztok Anyucik és Babucik! 

    Szamóca: nem semmi, hogy megpróbáltad lenyelni a csillagot. Még szerencse, hogy nem sikerült!!!! Képzeld el, ha sikerül, és utána megtudod, hogy nem is nyelte le Csengus!!!

    Gitta: igen, mi már szabad utat engedtünk a kistesónak. Majd meglátjuk, hogy a JÓIsten hogyen szeretné!!! 

    Panka: na azért Zazid se semmi, azokkal a gyönyörű szemeivel. Mindig VIGYOROG  még a szeme is.  

    Anikó: én ahogy itt megismertelek egy percig sem kételkedem abban, hogy akár 4-5 gyerekkel magad körül is nyugodt, kiegyensúlyozott maradj!!!!  

    Biazsu: részvétem  Gyere, amikor úgy érzed, hogy jól esne egy picit beszélgetni

    Ági: nagyon imádkozom Érted, Értetek! 

    Kat24: Gitta légyszíves továbbítsd neki a gratulációmat. Emlékszem rá, hogyne emlékeznék. Még az esküvőnk is egy napon volt.  

    Bors: remélem sikerül megegyeznek a nyugdíjba vonuló dadussal. Majd mesélj, hogy hogy sikerült!

    Blueme: régen jelentkeztél, de gondolom dolgozol Te is!

    Bogyó: Te is ezer éve írtál! Ha olvasol bennünket, jelentkezz be, hogy hogy vagytok!!!

    HÉvi: nagyon szép Domcsa így fülbevalósan is. Hogy viselte a "belövést"? Annyira ismerős a férjed. Láttam, hogy Újpalotán laktok. (húú, legalábbis így emlékszem, ha nem akkor bocsi) Nem járt véletlenül a Kontyfába, vagy a Bethlenbe?

    Flajar, Anikó: amikor csak tudtok, gyertek és számoljatok be, minden dologról, hogy Általatok egy kicsit újraélhessük ezt a csodálatos időszakot!

    Húú, akartam még írni többeknek, de most nem jut eszembe, így is kb 20 perce írom ezt a levelet.

    Ja, persze, még egyet el ne felejtsek. Tomihusi! Hogy vagytok?? Azért is kérdezem, mert ugye szerveződik a találka, és ha így vagytok, akkor lehet, hogy a hátatok közepére kívántok ekkora társaságot. Szóval jelentkezz, nehogy úgy érezd, hogy ezt Te már nem mondhatod le. Remélem a többiek is egyetértenek velem. Sok-sok GYÓGYPUSZI NEKTEK!!!

    Na most megyek egy kicsit, majd még jövök.  

    Milliónyi Puszi Mindenkinek

    Szilvi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (35369)
    2007-02-01  11:24
  26. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 1. 13:4935376.

    Arwen, én is felteszem, kicsit megkésve bár, Marciról az 1 éves és 1 napos képet.

    Pmarci

    előzmény:
    arwen30 (35373)
    2007-02-01  12:07
  27. Torolt_felhasznalo_750395
    Torolt_felhasznalo_750395
    2007. február 1. 13:1135375.

    Sziasztok!

    Arwen:  Mindjárt keresek Tommancsról 1 évvel ezelőtti fotót.  És rakok fel

    A bébihotel, a bölcsi egy "fizetős" része volt. Óránként 344 forintot kértek érte a kajadíjon felül. Tomi hetente 2-3-szor járt ide. Most magánbölcsiket keresek.  A bébiszitterben Én nem nagyon bízom.      Az egyik dadus a bébihotelből nyugdíjba megy és pedzegettem Neki,hogy nem bánnám ha Ő elvállalná Tommancs vigyázását. Benne legalább megbízom. Nem mondott nemet, de még gondolkodik rajta, bár nagyon szerette Tomit.  

    Bocsi,hogy megint tűnedezem el,de ez a gyerekfelvigyázókeresés teljesen kikészít idegileg. Mondtam is Nekik tegnap búcsúzáskor,hogy ilyen jó helyet biztos nem fogok Neki találni még ha 3x ennyit kéne is fizetnem érte mint itt fizettem.

     

    előzmény:
    arwen30 (35371)
    2007-02-01  11:51
  28. 2007. február 1. 12:2235374.

    Panka: köszi kérdésedet, Domcsi már meggyógyult, nem is volt igazán beteg, 1 nap volt láza, másnap már csak hőemelkedése

    Most megint az én torkom kapar, úgyhogy már szedem is az Aktilt Remélem, holnapra már semmi bajom nem lesz.

    Nálatok is így fúj a szél? Győrbe kell mennem vonattal, de valahogy nem akaródzik

    szamóca: hát nem semmi, hogy mit meg nem tesz az ember lánya a gyerekéért, mi? képes lenyelni (vagy legalábbis megpróbálja) a csillagot... még jó, hogy ilyen szerencsésen végződött a dolog

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (35369)
    2007-02-01  11:24
  29. 2007. február 1. 12:0735373.

    Süni, ha Apának ígyis-úgyis szabit kell kivennie, akkor miért nem jó egy esetleges márciusi időpont?

    Köszönöm a szülinapi köszöntéseket (HÉvi, csillanna)

    Márc 16-tal kapcsolatban: ha hosszú hétvége lesz, szerintem sokan szervezünk családi programot.

    Biazsu: részvétem. 

    Anyanyúl: bár Zalánnak „csak” az álla repedt fel, teljesen átérzem, hogy mit éltél át. Hiába bírnak ki mindent, ugyanakkor nagyon törékenyek is és úgy lehet őket sajnálni.  És hát 9 lépcsőfok, az mégiscsak 9 lépcsőfok. Biztos szörnyet haltam volna én is ijedtemben. Aztán amikor majd már 10-edszer történik ilyen, mi is könnyedebben fogjuk fel biztosan 

    Pelenkázás: egy időben kész közelharc volt, aztán jött a megváltás. Leköltöztünk a pelenkázóról a földre és ha nagyon kapálózott áttettem a kis mellkasán a lábamat, így le tudtam kicsit szorítani. Pár napig így ment és aztán jól viselkedett és levettem róla a lábam. Egy ideig jó volt, aztán megint elkezdett kapálózni, megint visszatettem a lábam. Egy idő után jájött, hogy nem érdemes kapálózni. Persze még most is csinálja néha, de így már elviselhető a dolog. Ja éspersze körberakom játékokkal. 

    Gitta: hát igen, sajna a társadalom még mindig nagyon prűd bizonyos kérdésekben. Nem figyeltétek, hogy az összes úgynevezett sztárbaba mintababa? Velük aztán az égadta világon semmi baj nincs. Csak esznek, alszanak, meg vigyorognak. Ezért is örültem pl: Brooke Shields könyvének, aki megdöbbentő őszinteséggel ír a szülés utáni depressziójáról.

    Gyerekek ez a Siófok egy katasztrófaövezet. Ahogy lerakom Zalánt tuti jön egy mentő vagy tűzoltó. Napjában többször is, minden áldott nap. Hihetetlen. És ezeknek az új járgányoknak olyan erős a hangjuk, hogy Zalánkám általában fel is ébred rá. Most – lekopogom – szerencsére nem ébredt.

    Milyen édi Domcsa  a fülbevalóval!

    Csillanna: én is sajnálom Annát. Biztos ő is szenved. Annyira huncut egy kiscsaj!  

    Flajar: 19 hét! Utánnanéztem mi is történt akkor, hogy is volt. A 22,5 cm. A tejfogcsírák mögött fejlődni kezdenek az állandó fogak csírái is. Most már biztosan érezhetők a magzatmozgások. A méhboltozat lassan eléri a köldök magasságát. A baba bőrén védő viaszréteg, más néven magzatmáz képződik. Súlya már kétszáz gramm. Pocis képre én isnagyon kíváncsi vagyok. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2007. február 1. 12:0335372.
    Örülök, hogy minden ok!!!!!!    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (35368)
    2007-02-01  11:19
  31. 2007. február 1. 11:5135371.

    Ancsika26: Zalán body, ujj nélküli rugi. A takarót ő is lerúgja, de amíg nem ébred sírva, hogy fázik, addig nem aggódom.

     

    Bors: nem találtam 1 évvel ezelőtti fotót Tomiról. Küldesz? Mi az a bébihotel? Sikerült már vmi megoldást találni?

     

    Csuccsu: ti meggyógyultatok?

     

    Blueme: tényleg nagyon szép  a kis Jázmin!

     

    Szamóca: Látod hogy napról napra ügyesebb ez a lány? Ne aggódj! Most olvasom, hogy már mászogat is!   

     

    Hajcika : Gratula Alexának a járáshoz! Éjjel nagyjából alszik, de ha fel is ébred elég kicsit megringatni és visszaalszik. Most természetesen nem hagyom sírni őt altatásnál még 1 percet sem.

     

    Tomihusi: hogy vagytok?

     

    Pocakmarci: ne bosszankodj, még nincs meg a végső időpont

     

    Simisz: kis vigyori mmégmindig baromi Huncut.  Volt kitől örökölnie.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2007. február 1. 11:4735370.

    Sziasztok!

     

    Nagyon rég nem voltam már próbálok reagálni.

     

    Gitta! Nagy-nagy gratula Kat24-nek! Én emlékszem rá.Hogy vannak?

    Nagyon tetszik Martin kakis sztorija. Zalán még nem csinált ilyet.

     

    Marosanikó: mi van Bercivel? És a kis pocaklakóval?

     

    Pocakmarci: Zalán pont ugyanezt csinálja mostanában (viziló és babytaxi tolás egyszerre J)

     

    Jégvirág: üdv újra a fedélzeten! Hűha később olvasom, hogy baba lesz! Nagyon izgis! Gratula az egész családnak! Nemzeti baba! hihi

     

    Horváthévi: nagyon sajnálom a kolléganődet,meg a pici babát is. Szörnyűűűűű!

     

    Mtike: gratula az ikres maminak!

     

    Rita: Domcsi meggyógyult már?

     

    Gumiági: SZORÍTUNK! Jelentkezz ha van valami, vagyis inkább valaki J Én biztos vagyok benne, hogy most minden rendben lesz. Ha csak azon múlik, hogy hányan szorítunk érte….

     

    Csibike Szia! Küldesz Elődről is 1 napos és 1 éves fotót? Betenném őt is a tablónkba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. február 1. 11:2435369.
    Jaj, ne haragudj, én meg olyan figyelmetlen voltam, nem tudom, miért nem olvastam az írásodat korábban.
    SZÓVAL, NAGYON SAJNÁLOM A TÖRTÉNTEKET!!! Nem is írok ennél többet, mert tudom, milyen érzés, és nem lehet elég jót írni ilyenkor. Írj majd újra, ha lesz kedved, erőd... Puszillak és sok erőt kívánok!!!!!
    előzmény:
    biazsu (35362)
    2007-02-01  09:40
  34. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. február 1. 11:1935368.
    a 4 csillag szerencsére megvan
    én meg megpróbáltam lenyelni tiszta gáz vagyok  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35366)
    2007-02-01  11:14
  35. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. február 1. 11:1835367.

    4 csillag???? Jaj, de hülye vagyok!!!!!! Tényleg!!!!!
    Most jutott az eszembe, hogy a holdat 2 ragasztócsíkkal ragasztottam fel Ugyanis a ragasztócsíkokat számoltam meg, és ebből arra következtettem, hogy 5 csillag volt, de akkor tényleg csak négy!!!!!!
    Nem jöttem volna rá magamtól. Kööööööszööönöööööm!!!!!!!!

    Az ágy fölötti polc aljára ragasztottam fel Csengének, de lepotyogtak..., ami meg nem esett le, azt leszedtem én gyorsan.

    Most már megnyugodtam. Húúúúú, 3-szor pakoltam ki az ágyát, a szennyest, kihúztam az ágyat a helyéről, mindent átkutattam     de ez a jobbik eset már én is a röntgenen gondolkodtam.

    Köszönöm Biazsu és Neked is MAnikó!

    előzmény:
    biazsu (35364)
    2007-02-01  10:44
  36. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 1. 11:1435366.

    Ez még egy régi számban volt benne, nekem otthon megvan, de látom már válaszoltak a darabszámot illetően.

    Nem találtad meg esetleg azóta?

    Pmarci

    előzmény:
    marosanikó (35365)
    2007-02-01  11:03
  37. 2007. február 1. 11:0335365.

    Szia!!

    Én tegnap vette meg a februári számot, de nem volt benne ajándék!!  Kellett volna lennie? Vagy csak néhány darabba tettek???

    Szerintem nem nyelt le Csenge semmit, ne aggódj!!! Valahová elkeveredhetett az a csillag! ...emlékszem mi is azt hittük mikor Matyi egy éves lehetett, hogy lenyelt egy 1 forintost, de szerencsére nem, mert még röntgenre is elvittük csórikámat, és nem találtak semmit! Az az 1 forintos azóta sem került elő!!!

    Én is tiszta zizi voltam, főleg, hogy én adtam neki játszani egy 5, három 2, és három 1 forintost. Mert úgy szerette! Béna voltam nagyon!!!

    ...szerintem nyugodj meg, és nézz körül. Lehet, hogy nem is volt az újságban az a csilag amit keresel.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (35363)
    2007-02-01  10:08
  38. 2007. február 1. 10:4435364.
    Szamóca 1hold és 4csillag volt benne (nekünk) 1 nagy, 1 közepes és 2 kicsi. De az a kicsi is elég nagy, szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (35363)
    2007-02-01  10:08
  39. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. február 1. 10:0835363.

    Sziasztok!

    Tudnátok nekem segíteni?
    Vett valaki olyan Kismama magazint, amiben műanyag csillagok és hold volt az ajándék?
    Csak az érdekelne, hogy melyik csillagból hány darab volt (elvileg 5 csillag), 3 féle méret, és az egyk nekünk hiányzik, de nem tudom, melyik, és kicsit aggódok, hogy Csenge esetleg lenyelte a hiányzót, bár én megpróbáltam a legkisebbet lenyelni, de még én sem tudtam, mert öklendezni kezdtem tőle, azért mégis izgat.

    Köszi!
    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2007. február 1. 09:4035362.

    Sziasztok!

    Tegnap eltemettük a papámat! A béka segge himalája hozzám képest olyan letört vagyok! (nagyon rossz volt látni az én erős kőszikla anyukámat ennyire összezuhantan, mamikámról nem is beszélve) Olvaslak benneteket, de ha nem baj most egy kicsit "háttérbe vonulok".

    A betegeknek jobbulást, az újra pocakosoknak sok erőt (azért irigykedek egy picit, én is szeretnék még egy babócát)!

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 1. 09:0535361.

    Ha nem írtad volna, biztosan rákérdeztem volna, hogy pizsiben? De nagyon ügyes vagy, látod, látod, jön az az energia!

    Pmarci

    előzmény:
    marosanikó (35360)
    2007-02-01  09:00
  42. 2007. február 1. 09:0035360.

    Jó reggelt!!!!

    FEBRUÁR VAN CSAJOK!!!!!

    Köszi mindenkinek a hozzászólást!!! Nagyon aranyosak vagytok!! Kezdem érezni, hogy tér vissza belém az erő!!!!  Ilyen friss reggel, és már a gép előtt aktívan írok nektek!!!! Igaz, még pizsiben az egész banda !!

    pocakmarci örülök, hogy odaért a "csomag", biztos felébredsz te is lassan.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. február 1. 07:5235359.

    Sziasztok!

    Marosanikó, megkaptuk, köszönjük szépen, aranyos vagy! Én ugyan tapasztalatból nem tudlak megnyugtatni, de biztos, hogy menni fog a dolog és nemsokára tele leszel energiával! Lakásügyileg mi másfél éve költöztünk új házba, a parkettázásokon kívül sok gondunk nem volt. A parkettázás pedig nem a ház állapota miatt volt. Persze, megértem az aggodalmadat, hiszen én is nagyon sok helyről hallottam, hogy sokat kispórolnak az új lakásokból. Talán először azt kellene eldönteni, hogy kertes, vagy nem. Szóval kitartás, lesz ez jobb is!!

    Hajrá kistesó! Nekem nagyon jó volt ez a januári időpont szülésnek, meg utána is. A hátránya csak az, hogy túl közel van a szülinap a karácsonyhoz.

    Annyi mindent akartam még írni, de kicsit kómás és fáradt vagyok. Elég nehezen bírom ezt a hetet és sok dolgom is lenne.

    Szamóca, Gitta, nagyon édesek a lányok!

    Ági, nekünk is kölcsön hordozónk volt, kettő is. Ha van ismerős, tényleg érdemesebb lenne kölcsönkérni erre a néhány hónapra. Marci 8 hónapos volt, amikor áttettem a gyerekülésbe.

    Mityupityu, bocila, olvasó üzemmódban vagytok? Írhatnátok valami történést magatokról!

    Flajar, Lili nagyon ügyes! Már én is nagyon kíváncsi vagyok a majdnem lányra! Várjuk a képeket!

    Lovernice, barab hol vagytok? És persze még sorolhatnám!

    Pmarci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319827 (35358)
    2007-01-31  22:42
  44. Torolt_felhasznalo_319827
    Torolt_felhasznalo_319827
    2007. január 31. 22:4235358.

    MarosAnikó! Ahogy téged ismerlek (így a fórumon keresztül), biztosan rendben lesz minden, és még nagyobb boldogságot lelsz majd a 3 gyerkőcben, mint kettőben.  Sok múlik az anya hozzáállásán, szerintem, és ha nem éled meg tragédiaként, hogy fáradt vagy, nincs otthon mindig vasalt ing és szalad a ház, meg hogy három tündér nyüzsög körülötted folyton, akkor csodálatos lesz, hidd el. Márpedig te nyugis típus vagy, a gyerekeket illetően. Szólj, ha tévedek!  Drukkolok, hogy kislányotok legyen, én is mindig szerettem volna, de a 3 királyfi is tökéletes. Új lakást keresni meg nagyon jó érzés, a pocakosokban úgyis túlteng a fészekrakó ösztön! Mi Andris születése után kerestünk csak új lakást, és ha minden igaz, még februárban beköltözünk.

    Mindenkinek sok puszi!!!

    előzmény:
    marosanikó (35339)
    2007-01-31  15:07
  45. 2007. január 31. 22:0135357.

    Sziasztok!

    Csak egy gyors hszra van időm.

    Flajar:Köszönöm szépen amit írtál,és,hogy foglalkozol vele,segíteni akarsz TÉNYLEG!!!A pontos kortörténetet nem tudám leírni,mert leginkább smsben tartottuk a kapcsolatot annyit tudok,hogy több minden is ellenük játszott nem csak a hematoma,meg kicsit kínai is nekem amiket mondott,írt néha Timi.Nem akarok hülyeséget írni,de a méhszájra nagyon ráfeküdt a lepény talán valami olyan is volt,szóval inkább nem írok semmit,mert pontosan nem tudnám leírni.A Soten volt nagyon jó kezekben és nagyon régi orvosa,aki anno az ikreknél is nagyon sokat segített,szóval az tuti,hogy az orvosa mindet elkövetett a végsőkig.

    Mindenkinek köszönjük a fülbevaló dicsérését nekem is nagyon tetszik benne a kiscsaj.Reggelre elmult a pirosság is a lyuk körül olyan édes.Most hírtelen nem jut eszembe ki írta,hogy kacérkodik a gondolattal,szeretném megnyugtatni,hogy igaz sírt Domcsa,de inkább a belövéskori hülye durranó hangtól ilyedt meg és pillanatok alatt abba is hagyta a sírást.Nem piszkálja a fülét egyáltalán.

    Még gyorsan annyit mert rohanok,hogy a 2009.januári pocakosok táborához szeretnék csatlakozni,remélem sikerülni is fog.

    Most jó éjt mindenkinek

    Évi,Dominika

    előzmény:
    flajar (35324)
    2007-01-30  23:17
  46. 2007. január 31. 21:3435356.

    Jó estét Anyucik!

    hááát hogy ez hogy meglepett!!!!  

    Nem is tudom eddig miért nem kérdeztelek ezzel a kinai bigyóval kapcs Benneteket? de hihetetlen,hogy a családombol vagy 10gyereknél az igazságot mutatja, és a baráti körömben is 95°%.

    Na mindegy .....ez a dolog ugy is a természet csodája!  és nem is kivánok ellene tenni, csak ha legalább erre odafigyelek és aztán mégsem lányom lesz majd akkor annak ugy kellett lennie alapon elfogadom!!! 

    MArtina haja fantasztikus lett!!!! előtte is szépséges volt, de most olyan komoly üzletasszony lett ! 

    Anna és CSenge is továbbra is gyönyörűűű!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (35354)
    2007-01-31  21:21
  47. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. január 31. 21:2335355.
    Húúúú, Gitta, nagyon csinos lett Martina!!!!
    Nagyon jól áll neki az új frizura!!!!!
    Klassz a mellény, ügyi vagy!!!
    előzmény:
    Gitta404 (35352)
    2007-01-31  21:14
  48. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. január 31. 21:2135354.

    Simisz, igenigen, azt írtad, már korábban is hogy milyen a rendszer, csak a vizsgákkal nem voltam teljesen tisztában, hogy időszakosan összegyűlnek -e vagy a leírt módon zajlanak. Bocs az ismétlésért   

    Marosanikó, klassz, hogy megint itt vagy, már sokat gondoltam rád. Szerintem nagyon izgalmas ez a babavárás, kíváncsi vagyok, milyen nemű lesz. Szorítok a kislányért!!! Ti aztán belehúztatok a fogzásba!!! Hogy viseli Bercus?

    Kistesó: mi mindenképpen szeretnénk (reméljük össze is jön majd), elvileg a sulim utánra (még van másfél évem) 2008. nyarára, persze az utolsó évben már lehetek pocakos, de ha előbb jön majd, akkor is megoldjuk. A szívemmel már szeretném, főleg, ahogy egyre gyűlnek a fórumon a pocakosok, de ugyanakkor bennem is van egy kettősség, amit Anikó is írt, a második gyerekvárással kapcsolatban, hogy vajon milyen lenne, tudom -e majd annyira szeretni, mint Csengét... És, hát ugye a suli Persze mindkettőnknek van testvére és ismerjük ennek a fantasztikus oldalát, úgyhogy, ha minden jól megy majd, lesz kistesó. Egyébként nekünk talán most lenne az ideális Csenge miatt, ő ugyanis baba és gyerek mániás. A tanulókutyusával is úgy játszik, úgy bújik hozzá, mint valami testvérkéhez. Persze, ez változhat is, ha megjelenik az igazi tesó.

    Csillanna, ez az Anna baba ollyan tündéri!!!!!

    Flajar, nagyon érdekes volt, amit Horváthévinek írtál...
    Tényleg, van pocid? Inkább kislány? AGYON IZGI!!!!!

    Horváthévi, nagyon klassz a fülbevaló!!!! Gyönyörű!!!!

    Luczazs, isten éltesse Lilit!!!!!

    Anyanyúl, én is megnéztem a fogamzásnaptárt, és Csengének lánynak kellett születnie Viszont megnéztem, hogy ha kisfiút szeretnénk, akkor vagy idén szeptemberben vagy jövő januárban kellene fogannia a kistesónak, ha a sulit is figyelembe veszem, bár az előbbi necces .
    Viszont, most néztem meg, az unokatesóm mindkét lányának fiúnak kellett volna születnie a kalkulátor szerint.

    Mászás: azóta sajnos nem mászott Csenge, de holnap megyünk megint Dévény kezelésre, és remélem, megtáltosodik a kis drágám!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323212 (35338)
    2007-01-31  13:56
  49. 2007. január 31. 21:1735353.
    köszi Gitta. Igazad lehet.

    Martina frizkója nagyon jó lett. te vágtad le neki.

    És ügyi vagy a mellénnyel is.
    előzmény:
    Gitta404 (35352)
    2007-01-31  21:14
  50. 2007. január 31. 21:1435352.

    Sziasztok!

    Pocakmarci: Akkor már 3-an bizti leszünk Anyanyúllal együtt a "2009 januári babák!!!!" topikban

    Csillanna: Persze, hogy megszabad... A bőrömre szedtem Roacutant..., már pár éve, talán 2004-ben felajánlotta a bőrgyógyász, de akkor nem akartam, mivel nem lehet babát vállalni mellette, mert biztosan fogyatékos lenne a baba, így amikor Martina már nem kapta  a teje, úgy gondoltam most vállalom, mert egy darabig nem szeretnénk, de mivel nem olyan súlyos az estem a szervezetem viszont nem jól reagált, inkább abbahagytuk... elvileg csak 2-3 hónap várakozás kéne a baba előtt, de inkább többet várok, úgy is csak mint írtam 2009-januárjában szeretnék leghamarabb babócát...
    Különben én is csak egy gyerket akartam, de valami megváltozott bennem

    Simisz: Ha jól értelmezem, akkor már ti erősen gyúrtok a babócára... Úgy, hogy szorítok ezerrel!!!

    Marosanikó: Sajnos felettem is összeszakad néha a háztartás, pedig nekem csak 1 babó van Mi is várjuk a híreket, fiú vagy lány Nagybátyám szerint aki 2 fiú apukája ,(3 fia lenne, sajnos az első baba koirán jött és betegen, így nem volt esélye...  fiút csinálni mindenki tud, hiszen lyukba fütyit tenni nem nagy művészet, viszont lyukba lyukat, na az már igen Gondolom, te sem nagyon bánnád, ha kiderülne, hogy a férjed tud lányt is csinálni!

    Flajar: Szép neveket talátál, mind a lány mind a fiú tetszik...Pocis fotó?

    Anyanyúl: Mint már írtam P.marcinak is akkor 3.-an már talán bizti leszünk a 2009-es januári topikban... Habár mivel Martina bejött a kalkulátor szerint akkor nekem bizti kislányom lesz akkor is lehet kéne még egy kicsit várni majd...

    Ági: nekünk csak kölcsönben volt a hordozó, nem tudok segíteni... De szerintem ha van ismerős érdemes csak kölcsön kérni, mert mi se tudtuk 8. hónap után használni...

     

    Teszek fel képeket, az utolsó, kicsit homályos, de a mellény ami Martinán van, na az éeletm első műve... Nem tökéletes, büszke vagyok rá... Igaz nem Martinának készült, de jobban mutat felvéve. A bátyám kisfiának csináltam... remélem tetszik majd sógornőmnek!!!!

    Jó éjt!

    Gitta!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35336)
    2007-01-31  13:31
  51. 2007. január 31. 20:0735351.

    Sziasztok Lányok!

    Köszönjük a köszöntéseket, jókívánságokat Lili nevében is!

    Sajnos, nagyon zűrös napjaink vannak, mihelyt lesz egy kis nyugi, jelentkezem!

    Zsu és Lili (1 éves és 1 napos)

    előzmény:
    marosanikó (35350)
    2007-01-31  19:46
  52. 2007. január 31. 19:4635350.

    Ma kibújt Berci 6.foga!!!!

    6 hét, hat fog!!!! Fénysebességre kapcsolt ez a gyerek fogzásilag!!!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2007. január 31. 19:3935349.

    ...nálam a Matyi lány, a Berci stimm, most meg ha még októberben megfogant akkor csaj, ha már novemberben akkor srác. Sajnos gőzöm sincs, mikor fogant!!   

    pusza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (35345)
    2007-01-31  16:44
  54. 2007. január 31. 19:2735348.
    lányok
    kérdésem lenne.

    kinőtt bébihordozós kocsiülést szeretnék a sógornőmnek.

    nincs valakinek elérhető áron eladó? tudjátok a most 6 hetes babának kellene.

    köszi tzg Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2007. január 31. 18:1135347.

    3 gyerekkel sokkal jobban megy minden, mint egyel, meg fogsz táltosodni!   

    Látod, csak kérned kell, és már írom is! Óhajod számomra parancs  

    előzmény:
    marosanikó (35342)
    2007-01-31  15:43
  56. 2007. január 31. 18:0335346.

    Anyanyúl, nekem a legnagyobb lányomnál stimmel, ott a kínai naptár is lányt ír. Viszont a kisebbik lányom a naptár szerint fiú, Vince meg lány...

    Szóval nálam egyszer bejött, kétszer viszont tévedett a naptár. Én ez esetben a véletlenben hiszek, az egyéb csodákban (mint életkor, hónap, holdállás, peteérés előtt vagy után szeretkezés és hasonlók) nem nagyon.

    Ettől persze jövő áprilisban foganhat lányotok, pont 50 % az esélye   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (35345)
    2007-01-31  16:44
  57. 2007. január 31. 16:4435345.

    Nem tudom csajok ti hogy vagytok ezzela dologgal, ki ismeri/ki nem?! de nekem eddig nagyon sok embernél(nőnél) bejött visszamneőleg is!

    Szóval van itt a ncl cafen a kalkulátoroknál a kinai fogamzás naptár, ha van 1 percetek nézzétek meg magatoknak,hogy amikor a gyerekeitekkel terhesek lettetek hányévesek voltatok és milyen hónap volt a fogamzás, majd a "mehet" gomb után mit ir ki, hogy kislány-v fiú?????

    Én ha ezt nézem akkor nekem jövö év (26 évesen) ha ápr.vagy májusban esem eherbe tuti kislányom lesz!!!!!!   

    Tényleg nagyon jól bjött eddig ,22emberből talán 1 nek nem az igazságot mutatta!

    IRJÁTOK MEG NEKEM MAJD LÉCCI,MIT MUTAT!!!!

    köszi!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2007. január 31. 16:3635344.

    Jól olvasom,hogy j.Virág is terhes???- ezt nem tudtam...persze nem is nagyon voltam felétek az utóbbi 1 hónapban! 

    Marosani! Köszi a kérdést- szerencsére (lekopogom) minen rendben az új lakással!!! 1xkellett a vizeseket kihivni mert csöpögött a viz a fürdőben,de ennyi. Ugy tudom másnak sem nagyon voltak itt ebbena tömben reklamációi!

    Kitartást az elkövetkezendő hónapjaidhoz!!!!

    Mi talán mint P.marciék 2009januárjára szeretnék a köv.babaát! Ez a szülési dátum , nekemis jó volt igy hogy nyáron a nagy hőségben még nem voltam olyan dagi...mert igy is nehezen biroma hőséget! Szóval 2008.április körül lehet nekiállni (feküdni) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2007. január 31. 15:5335343.

    Jövök picit...igyekszem pótolgatni...de csak picit ülök ide, mert gyalog sétáltunk Lilivel, és cipőben még fogni kell a kezét... mezitláb már egyedül szalad  , és így most megfájdult a pocim..

    Emelt családipótlék: úgy tudom, minden olyan esetben, ahol tartós diétára (lisztérzékenység, tecukor-tejfehérje érzékenység, stb.) van szükség, jár. Mivel ezek fogyatékosságnak számítanak. Persze idéző jelben!!!! De felnőtt korban is járnak juttatások emiatt....legalább is mikor dolgoztam, akkor így volt (juttatások, kedvezmények).Nem tudom azóta mi változott, főleg most a nagy "reformok" idején......

    Pelus/popsitörlő: mi is próbáltuk a Pamperst, Liberot, Tescost, BabLove-t. Igazából nekünk mindegyik jó....de a BabyLove-ból a mostani súlykategória sajnos nem...kb. 2 órát bír ki...A Tescossal meg most úgy jártunk (régen semmi gondom nem volt vele), hogy változott az anyaga, ragasztócsíkja....teljesen műanyag, nylon lett az egész, a ragasztószalagot pedig nem lehet visszaszedni, mert széttépi a pelust...ja és a gumírozás is eltünt.....igaz, nem olyan csomagolásban volt, mint régen, de Gy azt mondja, hogy mindegyik új csomagolást kapott....hát mi nagyot csalódtunk...Popsitörlőből nekünk teljesen bevált a DM-es. Próbáltunk több félét is (Nívea, Pampers, Jhonson's), de nekünk felesleges drágábbat vennünk, mert szerencsére teljesen jó ez is. Popsikrémből: mi Sudocremet használunk kakkancs után és este, amúgy gyógyszertári kevertet. Fürdetőből pedig általában a krémes babafürdetőt, a lényeg, h szappanmentes legyen. Próbáltam már J és Gabit, de amelyik nem szappanmentes, azután nekem is úgy kiszárad a bőrőm,h nem győzök vakarózni...

    Gitta: ne haragudj, nem tudom milyen kezelésed volt....de biztosan jobb, h abbahagytad, ha bántja a vérképedet....Én is le akartam fogyni a baba elött   Éppen nekiálltam fogyózni.... de nem hagyta... Fiú nevünk már azóta van, mikor megtudtuk, h Lili lány... Bíró Balázs Boldizsár lenne....ha mégis inkább inkábblány, akkor én Abigélt szeretnék....de Gyurit erről még nem sikerült meggyőznöm... Az első jó pár hétben én úgy éreztem fiúcskánk van... aztán pár hete elbizonytalanodtam...Lilivel is így voltam... szóval lehet, hogy tényleg inkább lány...De az biztos, hogy a fogantatás elött pár hónappal egyik reggel úgy ébredtem, hogy lesz egy kis Abigélem... Hú, most nézem, hogy ezt Csillana  kérdezte...Sebaj! És nagyon szép a lánykád!!!!! Gitta!   

    És persze mindenkié.....akár fiúból van, akár lányból.... 

    Most tényleg megyek, mert kéne kicsit pihiznem.....este igyekszem jönni...majd képet is szeretnék feltenni...és a legalábbis most aktuális témákba belefolyni.....

    Jaj, a jelszót nekem is elküldené valaki? gmail.

    Addig is mindenkinek szép napot ebben a gyönyörű napsütésben!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2007. január 31. 15:4335342.

    Köszike!!!

    Tulajdonképpen erre számítok, de gondoltam majd azt írjátok, hogy 3 gyerekkel sokkal jobban megy minden mint egyel, meg hogy meg fogok táltosodni és hasonlók!!!   

    Tündér vagy!!!!!!!

    ...bocsi, úgy látszik ma "szófosásom" van!!! ...még mindig jobb, mint az igazi!!!  

     

     

    előzmény:
    bocila (35340)
    2007-01-31  15:13
  61. 2007. január 31. 15:3835341.

    ...közben olvasok vissza , és olvasom, hogy azért többen tervezitek a tesót!! Csak rajta!!! Amúgy emlékszem, nekünk a Matyi elég nehezen jött össze . Már majdnem felküldött minket a dokink Pestre, mert annyira nem volt peteérésem!! A 24. órában, amikor nem is számítottunk rá fogant meg a kis drágám!!! ( A doki szerint abban a hónapban nem is volt peteérésem!!! ) ...szóval mi azt mondtuk a párommal, hogy tesót mindenképp szeretnénk, így mi nem védekeztünk a Matyi születése óta, ha jönni akar a tesó, csak jöjjön. Ugye a Berci akkor fogant meg, amikor a Matyi 14 hónapos volt! Most meg tényleg nem váratott sokáig magára a drága!!!  Szóval én nem néztem a naptárat, mert szerintem nincs igazi ideális korkülönbség, és mindig adódnak nehézségek, akkor is ha nagyobb a korkülönbség, és ha pici akkor is. Kötöm fel a gatyeszt, mert tudom, nem lesz egyszerű két évem, ha megszületik a legkisebb is, de annál több öröm is vegyül a hétköznapokba!! Érdekes, hogy míg a Bercit hordtam a szívem alatt, sokkal furcsább volt elképzelni, hogy nem csak a Matyi lesz nekünk, hanem egy másik baba is. Sokkal több volt bennem a kétség, a félelem, hogy biztos jó lesz így??? Most sokkal jobban várom, hogy többen legyünk. Érdekes nem??? Pedig több vonzata van a harmadik gyereknek, mint a 2-nak volt. Már csak a lakás miatt is!!! ...de ha most arra gondolok milyen lenne az életünk egygyerekesként, azt a választ tudom csak adni magamnak, hogy unalmasabb, önzőbb, problémásabb! FÉLRE NE ÉRTSENEK A MOST EGYBABÓS ANYUCIK!!!!! Amíg nem próbálod, nem tudod mi a különbség!!! Akinek egy gyerekkel kerek a világ az is teljesen természetes!!! ...csak azt akartam mondani, hogy én is azt hittem, míg meg nem érkezett Beri-buri (ahogy Matyi hívja sokszor a kisöccsét). De így még kerekebb, és hiszem hogy a harmadikkal olyan kerek lesz aminél kerekebbet már nem is kívánhatnék magamnak!!!!!   

    ... ez olyan propaganda szerűnek hangzik, hogy tessék csak sorban szülni a gyerekeket, hogy kerekedjen a világ, DE NEM ANNAK GONDOLOM, CSAK LEÍRTAM AZ ÉRZÉSEIMET!!!!

    Alszanak a fiúk és most jól esik ezeket leírnom, és izgatottan várom a reagálásaitokat!!!!  

    szamóca27 nekem is nagyon tetszik a tabló amit csináltál Csengéről?? ...tudom, hogy lüe a kérdés, de ezt nem géppel csináltad ugye???GRATULA A MÁSZÁSHOZ!!!

    anyanyul nagyon édi, nagy fiú már az Ádám!!! ...megkérdezhetem, hogy még nem kellett csalódnotok, hogy új építésű lakásba költöztetek?? Ezt most komolyan kérdem, a tapasztalatszerzés miatt. Annyi mindent hallok, hogy jó drágán adják, azt kihagynak belőle sok mindent, ami aztán lakva jön elő!!! Remélem nektek csak pozitív tapasztalataitok vannak!! 

    Képzeljétek, bercinek már öt foga van!!!! Ahhoz képest, hogy 11 hónaposan jött az első, nem semmi!!! Már mindenhol feláll, de menni még nem akar a kis szaros   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2007. január 31. 15:1335340.

      

    Szia Anikó! Megvígasztallak, lesz ez még így se    

    Ne félj, minden kialakul majd! Beáll majd egy új napirend, egy új időbeosztás, és menni fog minden simán 3 gyerekkel is! Lesznek persze jobb és rosszabb napok, de ilyen van egy, és két gyerekkel is. Szóval no para, minden rendben lesz!  

    előzmény:
    marosanikó (35339)
    2007-01-31  15:07
  63. 2007. január 31. 15:0735339.

    Sziasztok anyucik, babucik!!!

    Nem akarok nagyon szabadkozni, miért nm jövök mostanában, de annyit megosztok veletek, hogy szerintem az idő és a tér meghajlik körülöttem mostanság    !!!!

    Valszeg a hormonok, a nem igazán téli idő ( előrejött tavaszi fáradság ), és még nem tudom mi játszhat közre, de semmire sincs időm. Sokszor 12kor veszem le a pizsit, kb. 3 hetente porszívózok, (közben azért söprögetek, felmosok  , de azért az kevés) ...félre ne értsetek, nem DICSEKEDNI AKAROK EZZEL, HANEM RÖSTELLEM NEGYON, ÉS ALÍG VÁROM, HOGY ELMÚLJON!!!! Elmúlik ugye????bocila???mityupityu??? Háromgyerekesek vígasztaljatok, hogy nem maradok így örökké!!!!!  

    NAGGGGYON GÁZ, de megint cak úgy tudok boldog szülinapot és návnapot kívánni az illetékeseknek, hogy nem nagyon név szerint!!!!!!  bocsi-bocsi

    ...amúgy jól vagyunk. Megkezdtem a 15.hetet!! Ahogy flajar már a félidőnél tart csak ismételni tudom, hogy rohan az idő!!!! J.Virágnak is sok sikert és kitartást a hány hónaphoz is??? Már talán csak 7?? Apa szerint megint fiúcskánk lesz, de szerintem is!!    Azt mondja, ő nem is tud lányt csinálni!! 

    ...és ha mégis??? Feb.19-én megyünk dokihoz, én nagyon kíváncsi természet vagyok, és ha mutatja magát a kis babó, csak hagy tudjuk, ki érkezik hozzánk!!!!    ...ha tényleg fickó, a névválasztás nem lesz egyszerű  !! Már a Bertalan is olyan nehezen jött a Mátyás után!! ...de azért biztos lesz neve a gyerkőcnek!!!

    Amúgy valszeg lakást isell váltanunk.  Hiába szeretjük ezt a kis lakást ahol most lahonk, az 55nm kevés lesz ötünknek!!! Ez is elvesz jó sok időt az életemből!! Az agyalás, hogy használt, vagy új építésű ( a szocpol miatt), lakás vagy kis kertes???? Millió kérdés, és még semmi konkrét út, melyoken haladjunk. Az idő meg sörget, mert jó lenne még a babó érkezése előtt cuccolni!!!

    Matyi hasmenése hál istennek elmúlt, 4 napig minden happy volt, aztán belázasodott, és most  meg a torka!  Antibiotikum, ami szinte azonnal hatott, és már kutya baja a drágámnak!!! 

    Berci semmit nem kap el tőle, pedig a Matyi szájából kiveszi a cumit, és a sajátjába teszi!!! Szóval teljes nyálcsere, és mégsem!!    

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_323212
    Torolt_felhasznalo_323212
    2007. január 31. 13:5635338.

     Sziasztok Anyucik és Babucik! 

    Anyanyul: kérdésedre a válasz, mi 2007.októberre tervezzük    De majd meglátjuk, hogy a JóIsten hogyan szeretné

    Csillanna: annyira Édes a lánykád ezekkel a kis csattokkal  Tetszik a mondása Apukádnak!!!

    Flajar: FÉLIDŐ???? Az nem semmi, tényleg rohan az idő. Még csak most mesélted, hogy jön a kistesó!   

    Szamóca: folyamatosan vannak vizsgáim (egy tantárgyas rendszer van - egyet átvesszünk aztán vizsga rá egy-két hétre). Zsofka miatt nem nagyon járok konzikra, ezért most azokból a tárgyakból megyek csak el, amikről úgy gondolom, hogy megy anélkül is.

    Panna: kibújt már Zazi fogacskája?? Gyere amikor csak tudsz!

    Ne haragudjatok, de most csak ennyire futotta. Megyünk sétálni.

    Millió puszi mindenkinek

    Szilvi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (35334)
    2007-01-31  11:53
  65. 2007. január 31. 13:4335337.

    Gitta: meg szabad kérdeznem, hogy milyen kezelésre jársz/jártál?

    Flajar: gratulálok az "inkábblányhoz" . Egyébként volt elképzelésetek, hogy kisfiút vagy kislányt vártok. Mit éreztél, hogy ki lesz a pocaklakó?

    Anyanyul: mi elvileg csak Annát terveztük, de ahogy Apukám mondaná aki biciklizik az el is eshet .... ha "elesünk" akkor várjuk sok szeretettel a kistesót .

    előzmény:
    Gitta404 (35327)
    2007-01-31  00:28
  66. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. január 31. 13:3135336.

    Nekünk is 2009. január a terv , de hogy mi lesz a tény, az majd kiderül.

    Pmarci

    előzmény:
    Gitta404 (35335)
    2007-01-31  12:51
  67. 2007. január 31. 12:5135335.

    Jók ezek a reggeli riadók, mikor ők úgy döntenek hogy tulképpen elég is volt ennyi alvás Martina ha 6-kor kel akkor alszik délelőtt délután, ha viszont 7 után akkor már csak délután... Nem is tudom melyik a jobb?!  

    Én sem akartam, tudni, hogy kislány vagy kisfiú, aztán a férjem rábeszélt mert ő akarta tudni, kisfiút "szerettünk" volna, úgy hogy mikor mondták, hogy lány akkor kicsit furcsa volt, de 2-3 hét és tudatosult bennünk...  itthon eleinte nem árultuk el, de tudták, hogy tudjuk, és mindenki fiúra tippelt mivel jó kedvünk volt és tudták, hogy fiut várnánk...

    Ma meg már el sem tudnám képzelni, hogy ne lányom legyen

    Sőt apa is azt modja, hogy a második is lehetne lány

    De hogy mikor az még talány szerintem 2009 januárja januárit szeretnék, de a jövő január még túl közel van...

    Gitta!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (35334)
    2007-01-31  11:53
  68. 2007. január 31. 11:5335334.

    jó napot!!!!

    Na ilyen már régen volt,hogy a fiam 5.20kor riadot fújjon....vagyishát sokszor ébred meg akkor de miután megissza a kis teáját viszaalszik 7-8ig. Na ma nemigy volt. 

    Szóval mi már túl vagyunk a kora délutáni szunyán is,mert 9re ugy kifáradt a kis "kaszkadőröm",hogy most ébredtünk fel nemrég! (ugye érthető hogy én is visszabujtam vele még aludni  )

    Flajar! jajj de hihetetlen,hogy már félidős vagy!!! ROhan az időőő! Szóval egy "majdnem biztos lánykátok lesz" ?  

    A következő u.h-n már talán 100°ig megtudjátok!

    Egyébként én arra próbálom meg rávenni magam,hogy amikor megint terhes leszek akkor próbáljam megállni,hogy ne tudjam meg milyen nemű a kis pocaklakóm! 

    Végül is ha ádika után lányunk lesz( ebben bizom), nincs semmi féle probléma a rózsaszinű tündi-bündi cuccokat illetően,ugyanis van egy irtó-aranyos kis unokahugom (sogornőméknél) 2,5 hónapos, akivel megegyeztünk,hogy amenyyiben ugy alakul csere-berélünk a következő project után. 

    Tényleg más mikorra tervezi a következő babát ....?

    előzmény:
    flajar (35326)
    2007-01-30  23:41
  69. 2007. január 31. 10:1835333.
    Sün: tegnap el is felejtettem megdícsérni Gabit . Nagyon édes, és ahogyan eszi a cipőjét.... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2007. január 31. 10:1535332.
    Köszi a dícséretet .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (35328)
    2007-01-31  07:13
  71. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. január 31. 10:1235331.
      
    előzmény:
    mli (35329)
    2007-01-31  08:34
  72. 2007. január 31. 09:5135330.
    Köszi 
    előzmény:
    mli (35329)
    2007-01-31  08:34
  73. mli
    mli
    2007. január 31. 08:3435329.


    A spártaiak tuti ledobtak volna a Tajgetoszról, ha megsejtik, hogy ennyire nyamvadt leszek vénségemre ( lásd allergia, tejtől hasfájás )

    innen a Taigetosz/Tajgetosz pozitív..
    előzmény:
    csillanna (35322)
    2007-01-30  23:02
  74. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. január 31. 07:1335328.

    Sziasztok!

    Tegnap sajnos nem tudtam jönni, illetve írtam hozzászólást, de annyira rossz a net, hogy nem is ment el. Szóval pótolom:

    Luczazs, Lilinek nagyon boldog szülinapot kívánunk!!

    Gitta, Martinának pedig nagyon boldog névnapot kívánunk!

    biazsu, sajnálom nagypapádat, a temetéshez kitartást, légy erős!

    anyanyúl, örülök, hogy Ádinak nem lett semmi baja, ez óriási szerencse!

    Csillanna, nagyon jó lett a kép, csupa fog! Aranyos . Strapabíró kiscsaj! Marci is szokott rohangálni, olyan kis sebeket veszek észre rajta fürcsinél, kérdezem az apját, hogy mi az, de ő sem tudja. Na és persze bebújik mindenhova. Néha alig tudjuk kivadászni. 

    Szamóca, nagyon jó lett a tabló, de mi már tudjuk, hogy nagyon ügyes vagy ! Csenge is hamarosan járni fog!

    Flajar, pihenj sokat és vigyázz magatokra! A pocis képre én is kíváncsi lennék, nekünk már olyan régen volt! 

    Tomihusi, hihetetlen, hogy min mentek keresztül folyamatosan. Nem lehet, hogy a párologtató a bűnös?

    Pmarci

    előzmény:
    biazsu (35301)
    2007-01-30  14:42
  75. 2007. január 31. 00:2835327.

    Jesszus, mindjárt félidő... Akkor már pocid is van?

    Újra érezni, hogy mocorog odabent egy kismanó...

    Neveken már gondolkodtok?

    Kérhetünk egy pocis képet, vagy még nincsen akkora?

    A kezeléssel leáltunk a mai nap, rossz lett a vérképem is és erős volt az izületifájás mellékhatás, most van fél évem hogy lefogyjak, met addig nem mernék próbálkozni, ki kell ürülni a gyógyszernek...... azután mi is elkezdünk gondolkozni  erősen, legyen-e kistesó....

     

     

    előzmény:
    flajar (35326)
    2007-01-30  23:41
  76. 2007. január 30. 23:4135326.

    Anyanyúl: örülök, hogy Ádi ilyen jól megúszta......hihetetlen mit kibírnak. Sosem felejtem el, mikor a nővérem egyik fia (kb. 3 éves volt) fejjel lefelé esett le az emeleteságyról.... de úgy, h mellette ott volt a szekrény, a kettő között szűk volt a hely, így még a kis kezetit sem tudta előre rakni.... pár másodpercre lemerevedtem.....akkor tértem magamhoz, mikor sírt.... tehát élt....és az ég adta egy világon semmi, de semmi baja nem lett! Talán él még bennük valami ösztönös védekezés, ami aztán eltompul... nem tudom... A telcsis kép naggyon jó!!! Nagyon édi, és tényleg igen komoly nagy fiús  Üzletember lesz belőle?  

    Biazsu: részvétem a papád miatt.....

    Szamóca: gratulálok a mászáshoz!!! Egy barátnőm kisfia (akiről Hevinek is írtam, 1 hét alatt forgott, ült, mászott, állt és járt.....a forgást, mászást és felülést későn kezdte, a többi meg így "korai" lett) Ki tudja, Lehet, Csenge is meglepinek tartogatja a tudományát   Nagyon klasszak a képek!

    Horváthevi: tényleg mennyit változtat egy kis fülbevaló!   nagyon helyes vele Domcsa...én is kacérkodok a gondolattal, de még nem szántam rá magunkat...vagyis inkább Lilit.

    Csillana: köszönöm az érdeklődést!  Ma vagyok 19 hetes. Voltam genetikai UH-n, mindent rendben találtak.... de olyan egy mufurc doki volt (hú de finoman fogalmaztam...), kérdeztem, h fiú-e vagy lány, de ne foglalkozott a dologgal..., aztán mikor már majdnem elengedett, újra megkérdeztem... de nem nézett rá, csak annyit mondott: inkább lány... Szóval van egy inkábblányom  Ja, és ugye előre kell fizetni a képért.... hát olyat adott, amin semmi nem látszik.... baromira nem érdekelte az egész....Nem a saját dokim volt, mert a 18 hetes UH-t itt kötelezően a kórházban végzik, éppen az, aki oda van aznap beosztva. Amúgy jól vagyok, sokat mocorog is..... Nagyon jó érzés, ezt már nagyon vártam.

    Tomihusi: sajnálom, h még mindig nem oké minden.... Nekem is eszembe jutott Ádinál az allergia....akár valami olyanra, ami a kiságya körül van.... vagy nincs valami olyan dolog, szer, vmi, amit csak éjszakára használtok, vagy éjszaka van a közelében?

    Arwen: sajnálom, hogy Zazi így szenved a fogaival...... de azon el vagyok ámulva, h már kisörlőkről beszéltek itt többen!!! Lilinek most jött ki a 7. fogacskája (nagyon lassan), az egyik alsó-szélső metsző....meg valakinek 16 foga!!!!! Hihetetlen... Nem tudom mivel lehetne segíteni... annyira sajnálom...

    Hú lányok, elnézést, hogy nem mindenkinek reagálok...... Pedig mikor olvasok, gyűlnek bennem a dolgok.... csak aztán nem jutok ide.... Most magunkról sem nagyon írok (közben azért ejtettem el infókat ) De próbálok majd holnap is jönni! És mindenkinek nagyon szép a kis úrfija, és lánykája!!!!Nagyon klasszak a szülinapi (és az összes többi is) képek!!!!!!!

    Most elköszönök... nagyon fáj a hátam....de igyekszem holnap is jönni, és apránként sorba vennia  dolgokat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2007. január 30. 23:2135325.

    Rólunk egy kicsit: Anna már azt hiszi magáról, hogy teljesen biztonságosan tud futni is, na ez nem mindig van így. Szegénykém néha akkorákat esik, hogy már várom az ordítást, hogy ez mennyire fájhatott neki, de nem...   feláll és fut tovább mintha mi sem történt volna. Akkora kék csík éktelenkedik az arcocskáján is, az asztal... . Jövő héten fog először máshol aludni (anyósoméknál) Manó. Kicsit félek tőle, hogy hogy fogja viselni. Ha nem megy akkor érte megyek, de remélem nem lesz gond. Megyek a munkahelyem Személyzeti Báljára, amin apa meg dolgozni fog  . Én mulatok, ő nem.

    Az emelt családi pótlékra akartam még írni néhány sort: Anna mikor sokat betegeskedett akkor mondta a doktor nénink, hogy ha esetleg immunhiányos a Manó, akkor abban az esetben is emelt összeg járna. (szerencsére a vizsgálatok alapján kiderült, hogy nincs immunhiánya)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2007. január 30. 23:1735324.

    Horváthevi:  a haematoma nem vérrög, hanem vérömleny, ami vérzés miatt keletkezik. Szerintem érdemes lenne több orvos véleményét is kikérnie a barátnődnek, és hidd el, ezt csupa jóindulatból írom. Sok kismama bevérzik (én is mindkét terhességemben), és soknak lesz is haematoma, ami lassan-lassan kiürül. A munkám során is sok ilyen kismamával találkoztam.....meg a saját eseteim során is (szerencsére nekem nem volt), de egy olyan esetet sem láttam még, ahol annyi vért vesztett volna a kismama, hogy vért kelljen adni.....ott valami nagyon nem stimmel.... Igen, maga a várandósság is okoz egy kis "vérzékenységet", hígabb a vér, kevesebb a trombocita (a véralvadásért felelős-persze ennek több összetevője van-szerintem pont ezért kéne utána járni alaposan-, de ha megnézed a saját laborjaid, látni fogod, hogy mindig egy kicsit kevesebb) ahogy előrehalad a terhesség, annál inkább. Van egy barátnőm, ő is vagy 10x volt bent bevérzés miatt, elötte pedig 5 vetélése volt. Sokat volt kórházban, sokat félt....de aztán sikerült kihordania a babát....neki pl. rendellenesen lement a TCT száma a terhesség alatt... az más kérdés, hogy nem volt fogadott orvosa, így a kutya sem foglalkozott vele (annak elenére, h a noszogatásom hatására rákérdezett, és azt mondta a doki, hogy normál érték alá terhességben sem mehet....neki ment....és ugyanez a doki erre azt mondta, jaj, ezzel ne foglalkozzon....???pénz....) Amúgy neki a terhesség elött teljesen normális volt minden laborja.... Nem azt mondom, hogy a barátnődnek is ilyen baja van, fogalmam sincs.... De szerintem érdemes alaposan utánajárnia....és akár több orvos véleményét kikérnie...több szem, többet lát alapon. Sosem lehet tudni, nem akad-e egy olyan orvosra, akinek volt már hasonló esete, és esetleg tapasztaltabb benne.....Az én véleményem szerint egy orvos sem jelentheti ki teljes felelőséggel, hogy többet nem fordul nála elő ilyen.....Bocsi, tényleg nem belekotyogni akarok.....csak nagyon megrázott.... és tényleg a legjobbakat kívánom neki...ezért gondoltam, h leírom a véleményem......

    előzmény:
    Horváthevi (35320)
    2007-01-30  22:43
  79. 2007. január 30. 23:0535323.
    Hihetelen mennyit tud változtatni egy fülbevaló az arcocskájukon, igazi kislányos, nagyon jól áll Neki .
    előzmény:
    Horváthevi (35321)
    2007-01-30  22:53
  80. 2007. január 30. 23:0235322.

    Sziasztok

     Először is Luczazs Lilijének nagyon boldog születésnapot és Gitta Martinájának pedig nagyon boldog névnapot kívánok .

    Arwen: Neked is nagyon boldog szülinapot kívánok .

    Szamóca: nagyon jól nézett ki a torta, ügyes vagy. Gratulálok Csengének a felüléshez és a mászáshoz is. 

    Hajcika: Nektek az önálló lépésekhez gratulálok .

    Pocakmarci: sajnálom, hogy pont aznapra tették a vizsgát amikor a tali lenne . Pedig már nagyon régen nem találkoztunk . A tortát pedig már annyiszor megakartam dícsérni és mindig elfelejtettem , szuperül nézett ki.

    J.Virág: hogy vagy? Rosszul létek vannak még?

    Horváthevi: jó fej sógornőd van .  

    Arwen: mi is a hátsó foggal küzdöttünk a múlthéten végig, állandóan felébredt éjjel, de már alszik megint rendesen pedig nem jött ki még. De akkora duzzadtság van neki ott szegénykémnek. És nekünk is hiányzik az előtte lévő fog. Lóugrásban jönnek  . Az eddigi 6 fogunk szinte csak a megcsörren a kanál típus volt. Sajnálom Zalánt .

    Stella: aztaaa, 16 fog .

    Tomihusi: sajnálom, hogy nem tudtok kikeveredni ebből a betegségeskedésből . Egyszer már csak vége kellene lennie.

    Birozsoltn: nagyon édes a huncut kis mosolyával Domi a hintalovon. Az autó meg ....sajnálom. Apát meg lehet mi fogjuk zavarni a sok női csacsogásunkkal, de nem lesz egyedül, mert jönne még Sün Apu is. Ugye jól emlékszem?

    Mli: mit jelent, hogy Taigetosz-pozitív vagy ?

    Flajar: sziiia, hogy vagy? Hányadik hétnél tartasz már? Bocsánat, de elvesztettem a fonalat valahol, hogy mikorra várjátok . 

    Biazsu: részvétem .

    Anyanyúl: nagyon jól áll Ádinak a rövid haj . Tényleg hihetetlenül szerencsések vagytok, hogy semmi baja nem lett az eséstől.   biztosan vigyáztak Rá.

    Gitta: nagyon kiváncsi vagyok Martinára a rövid hajával. Az hogy ennyit kell várni egy vizsgálatra meg már felháborító .

    Simisz: tündéri kis fürtjei vannak Zsofkának 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2007. január 30. 22:5335321.

    Ma ennyi futotta az erőből holnap írok rólunk is,meg az új fülbevalóról is menyire hősies volt a nagylány!

    Jó éjt

    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2007. január 30. 22:4335320.

    Sziasztok!

    Végre jó a netünk probálom folytatni a tegnapi levelemet,és mostmár nem kell egyesével elküldjem.

    Elöször is mindenkinek nagyon szépen köszönjük a köszöntést!!!

    Hajcika:Apa kamionozik általában 1- 1/2 1 hetet van külföldön és 1-2 napot itthon.Most a szülinp miatt vett ki szabit 1 hete itthon van olyan furi.Az apa elektromos hajvágójával szilveszter este levágtuk tök kopira a haját.Szerencsére nagyon jól türte és nagyon gyorsan nő neki.Majd mellélelek képet.Gratulálunk a "hosszú"sétához.Nállunk még mindig semmi,viszont beszéd annál több és egyre érthetőbb.Látom nállatok is jól megy a peluscsere,nállunk ami a nagyon gáz az az esti,akkor már néha üvölteni tüdnék.

    Arwen:Remélem jobb a helyzet fogzás terén!Kitartást!

    Ritus:Nagyon jó a kép  ,és engem nem zavar a párod inkább lehet őt jön zavarban annyi nő között  

    Flajar:Nem vérzékennyé vált hanem hematomája alakult ki.Azt mondták a dokik,hogy sajnos ez terhesség során kialakulhat,de a következőnél terhességnél már nem.

    Szamóca:Gratula a mászáshoz!Egy ismerösöm kislányának 13 hónaposan jött ki az első foga onnantól kezdve viszont állandóan kibujt 1-1 és kb.2 éves korára az összes.Menyire másként fejlödik minden baba!Nagyon tetszik a tabló.

    Tomihusi:jobbulást!

    Biazsu:részvétem!

    Anyanyul:va n egy védőangyalotok aki vigyázz Ádira!

    Babatali:Nekünk mindegy bármikor jó!

    Tejtermék hós korától Domcsa is kap tejterméket és imádja,eddig szerencsére nem vettem észre semmilyen allergiás tünetet.Pár napja kezdtük el a tejet is,de csak apránként kicsit vizezve.Egész jól issza.

    Remélem senkit sem hagytam ki jó éjt.Most ezt gyorsan elküldöm mig el nem száll és mindjárt rakok fel képeket is.

    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. január 30. 21:4235319.
    nagyon édes lehetett Martina!!!
    a képre kíváncsi vagyok!!!
    előzmény:
    Gitta404 (35317)
    2007-01-30  21:05
  84. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. január 30. 21:4035318.
    köszönöm a véleményt!!!
    ezzel csak az a problémám, hogy Csenge így sem hízott szinte semmit az elmúlt 3 hónap alatt. holnap megyünk megint mérésre, de szerintem megint nem lesz sokkal több a súlya.
    persze azért még nincs okom az aggodalomra, mert így is jó husiban van szóval, szeretném, ha enne.
    előzmény:
    Gitta404 (35317)
    2007-01-30  21:05
  85. 2007. január 30. 21:0535317.

    Sziasztok!

    Köszönjök a névnapi köszöntőket!

    Névnapja tiszteletére levágattuk a kiscsaj haját...szerintem furcsa lett, de legalább nem kell gumi..., holnap próbálok fotót feltenni...

    Anyanyúl, örülök, hogy előkerültetetk, Martina már hiányolta a fotóitokat Tényleg nagy szerencse, hogy nem lett baja, valaki vigyáz rá odafentről  ....

    Nekem, bármikor jó a tali, amior Simisznek is jó, hiszen elvileg együtt megyünk!

    Hajcika: Nekünk, 6 fogunk van 10 hónapos kora óta, de mind a 6 csak félig van kint, ráadásul az elosztás sem szokványos, előbb alul jött ki 4 majd felül 2 és itt tartunk. A két felső foga között meg félórás szünet van  

    Biazsu: Részvétem.

    Szamóca27: Gartula a mászáshoz, nagyon jó a tablód, nekem is kéne valami hasonlót csinálni... Szerntem ne hagyd a válogatást, max. 2 félét kinálj neki fel ha nem kell az egyik akkor a másik, ha az sem akkor következő etetésig nincsen kaja... persze ez csak az én véleményem....

    Tomihusi: Remélem, nem Kruppos Ádi.  A lányod hasa, fogalmam sincsen mitől fájhat, lehet a tej a bűnös... A hányás, a bátyámék kislánya (áprilisben lesz 3 éves) is olyan 2-3 hónapja elkezdte hogy hány az odafele utakon, visszafele nem, de neki bizti nem a tej az oka mert 6 hós kora után már kapta...

    mli: A barátnőm kislánya tejérzékeny volt, 2 hónaposan derült ki úgy hogy nem is szoptathatta, most másfél éves és kb 2 hete voltak a H.P.-ben controlon, és terhelésen, ott megterhelték a kislányt, kinőtte, azt javasolták, hogy kezdje el adni a tejtermékeket, és 2-3 hónap alatt fokozatosan vezesse be a tejet is... de még akkor sem lesz 2 éves nem, hogy 3... ?
    Így döntse el az ember mi a helyes!

    arwen30: Kitartás, majdcsak kibújik az a fog, a bűntudat ismerős türelmetlenség miatt,  mindenki így van ezzel mondta nekem ezt egy kedves ismerősöm, csak nem illik erről beszélni... viszont néha jó leírni... igaz? Legalább tudjuk, nem csak mi vagyunk esendők hanem mások is és mások is "hibáznak".

    Megyek mert hulla vagyok, voltam ma vérvételen és bőrgyógyászaton is, reggel 8:40-kor húztam ki a sorszámot a bőrgyógyászatra, és du. 14:30-kor került rám a sor déluténra nem volt pesztronka, úgy hogy 11-kor elmentem Martináért, elvittem a fodrászhoz, majd visszamentünk a rendelőbe 13:30-ra és még várunk kellet

    Olyan édes volt mindenkivel kokettált...

    Odaállt mindenki elé és amikor ránéztek, hangosan kinevetett mindenkit... ja meg jött egy pasi ráköszönt hogy szia, na Martinának ez nagyon tetszett, úgy hogy elindúlt utánna és kiabálta, hogy szia... a pasi bekopogott a főnővéri szobába, ne erre Martina kacagott egyet és ő is elkezdett dübögni az ajtón...

    Mindenki majd meg zabálta, olyan büszke voltam rá...

    Na jó éjszakát!

    Gitta!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. január 30. 20:4935316.

    Rita, mi is emelt családi pótlékot fogunk kapni 1 évig, mert Csenge ennyire le van maradva a mozgásfejlődésben. A neurológus írta fel. Holnap megyek intézni a papírokat. Én sem tudtam, hogy van ilyen, de tejallergiásról pláne nem hallottam. Akkor szólok a barátnőmnek, mert az ő egyik gyereke tejallergiás.
    Vicces, hogy ezekről tényleg nem lehet hallani...

    Anyanyúl, nem semmi, ahogy szegény Ádi leesett, de tényleg nagyon szuper, hogy nem lett baja. Nagyon édes az új frizkó!!!!!
    Most már nem is lesznek fürtöcskéi? Gratula a férjednek!!!

    Biazsu, nagyon sajnálom a nagypapádat!

    Köszönöm szépen a tabló és Csengus dicséretét!!! Az egy beszkennelt IKEÁs párnánk, amire Photoshopban raktam rá a képeket kerettel kivágva.

    Simisz, neked most voltak vizsgáid?

    Sün, gyönyörű a kisfiad, aki már nem is olyan pici

    Hajcika, nem tudom, miért nem tudsz képet feltölteni
    Pelenkázós gondjaink nekünk is vannak, bár lekopogom, amióta a nagy változások bekövetkeztek Csengénél, ez is mérséklődött. Egyébként én le szoktam fújni ilyenkor, mert azt nagyon szereti. A fenekét is és az arát is, meg a talpait. Ilyenkor nevetni kezd és elfelejti, mit akart

    előzmény:
    birozsoltn (35307)
    2007-01-30  16:43
  87. 2007. január 30. 20:0935315.

    Sziasztok csajok!

    Képet még mindig nem tudok feltölteni,most vagy én vagyok béna,vagy a gépem sz...kodik.

    Gitta mi dicsérjük Martinát is,még ha nem is név szerint.Egyébként boldog névnapot a leányzónak! 

    Mi nem alszunk  együtt a bébivel,születésük után 1 hónapig voltunk egy szobában,de külön ágyban.Alízt régebben magunk közé vettük,ha beteg volt,de utána vissza szoktattuk a helyére.Alexát már nem tudjuk magunk közé venni,mert duhajkodik,ha kikerül a kiságyból. Alíz szokott éjjel átosonni,de apája rendszerint visszaviszi,mert lerúgja a fejünket is,nem tud nyugodtan aludni,állandóan fészkelődik.

    Horvathevi látom nem vagyok egyedül a pelenkázós gondokkal,Alexámról ahogy le kerül a pelus,meg sem lehet állítani.Közelharc árán sikerül csak ráadnom a tisztát,és ez minden átcsomagolásnál így működik.Sokszor már  csak lefogom a lábaimmal szegényt,aztán villámgyors csere.Látom a sógornőd nem egy diplomata:Nálunk ez pont fordítva van,a nővérem és a sógorom mindenféle idióta játékot hoznak Alíznak,utoljára pl egy arcfesték készletet.Hát amikor megláttam a lányomat... Ezenkívül az összes idióta nyalókát,játékot ,egveszik neki,csak mert a sógoromnak tetszik.Mondjuk ezt nem rossz értelemben gondolom,csak éppen hoztak nyalót,aminek egy vámpírfogsor volt a végén.Meg hasonlókat.

    Arwen éjjel sem alszik Zalán?Biztos ki vagy már bukva,én sem szeretem,ha éjjel felébrednek,de hát majdcsak túl leszünk ezen is.Alexám hajnalban szokott ébredni,de neki elég,ha bedugom a szájába a cucis üveget,és alszik is vissza.

    Stella 16 fogacska???Nem semmi!Nálunk csak 5 van,abból is csak 4 látszik rendesen.

    Birozsoltné nagyon jó kis képeket szerkesztesz!Aranyos!A kedvenc rajzflmnek mi a címe,szerettem én is kiskoromban ezt a vonatot,de már elfelejtettem a nevét.

    Tomihusi gondolom,hogy meguntad az orvosokat,én is megbolondulnák.Ádi miért fogyott?Még mindig beteg szegény?A náthától?Foga jön?Védőnéni mit mondott?Nálunk is van köhögés,de csak nappal,éjjel alszanak.(kopp-kopp-kopp)Lilinek meg lehet a kis gyomra nem szokta meg a tejcsit,a tápszer teljesen más összetételű.

    Biazsu részvétem.

    Anyanyúl nem csodálom,hogy megijedtél,Alízom is lelépcsőzött kismotorral 13 hósan.Nagyon nagyfiú már Ádi,büszke lehetsz rá.

    Szamóca Csenge hipp-hopp maholnap már menni is fog,meglátod.Tündéri kislány.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2007. január 30. 19:3535314.

    jaj de lüke vagyok...   

    bocsi te teljesen érthetően irtad.....én meg átfutottam az első sort,hogy ugy találtad  a cikket...  

     

    előzmény:
    birozsoltn (35313)
    2007-01-30  19:23
  89. 2007. január 30. 19:2335313.

    hála Istennek, nálunk nem volt ilyen gond, sőt, Domcsi fél éves kora óta eszi a tejtermékeket. Én még vártam volna vele, de erős volt a nagyszülői nyomás. Végül is nem akartam veszekedni, így inkább én adtam neki először tejterméket, egyelőre a joghurtot, Túró Rudit, tejbedarát ette meg, túrót még nem adtam neki, a sajtot imádja, tejfölt kajában evett. Túrókrémek, pudingok minden jöhet

    A cikket csak úgy találtam egy nlc-s fórumban, gondoltam, hátha valakinek segítség....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (35311)
    2007-01-30  19:18
  90. 2007. január 30. 19:2035312.

    ja, és elfelejtettem írni a telefonról, látom Ádibabád is imádja 

    Nálunk is menő a telcsi, van egy hordozhatós is. Az hagyján, hogy Liz Tamarájához hasonlóan Domcsi is gallyra vágta a mobilomat, de valamelyik nap úgy meghúzta a telefonzsinórt, hogy azt hittük, a hordozható ment tönkre. Sajnáltam volna, mert nem kell ugye ott ülni a telefon mellett, meg kihangosítható. De szerencsére "csak" a telefonkábelt sikerült széthúznia a csatlakozásnál

    Hiába, ki tudja még mi lesz az én fiamból. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (35310)
    2007-01-30  19:16
  91. 2007. január 30. 19:1835311.

    köszi hogy leirtad ,én sem  hallottam ezt a dolgot!!!!

    Te 1 évesen adtál először tejterméket is?

    mert nekem ádi már turot, tejfölt, joghurtot 2-3 hónapja kap...és nem vettem észre nála semmi allergiás elváltozást.....vagy az allergia konkrétan a tejtől jön ki???? bocsi de abszolut hülye vagyok a témával kapcs.

    előzmény:
    birozsoltn (35309)
    2007-01-30  19:16
  92. 2007. január 30. 19:1635310.

    Igen lépcsözni szeretet volna, de végül is senki nem látta hogy esett el/le- mert apuék azthitték én csak a lépcsöházba mentem be, és nem néztek utána    

    Ezt az érzést senkinek nem kivánom!!!! 9 lépcsőfok szintiszta betonból..... 

    Simisz, ez tényleg a véletlen hogy ma bekukkantottam Hozzátok!!!! Sajna csak pár hsz-t tudtam visszaolvasni....igen levágattunk ádika göndör fürtjeiből,mert már kezdtem kislánynak nézni  a fiamat!

    Abban bizom ,hogy már jóidő lesz mikor a BABATALI lesz,mert akkor  én is elindulok ádival kocsival, ilyen szeles, esős, havas időben biztos nem szivesen! Szóval ha lehet én is a március közepére szavaznék!!!!!

    Biazsu! -Őszinte részvétem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323212 (35306)
    2007-01-30  15:16
  93. 2007. január 30. 19:1635309.

    Tényleg szerencse, hogy a ruha az esés nagy részét felfogta, Domcsinak is volt már hasonló esete, mivel nekilódult a kis butám, és egyenest nekiment éllel az ajtónak.
    Kicsit sírt, de aztán el is felejtette, szóval ezek a kis porontyok nem is hinnénk, mennyit bírnak.... Na jó, azért ne próbálgassuk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (35303)
    2007-01-30  14:59
  94. 2007. január 30. 19:1135308.

    részvétem

     

    előzmény:
    biazsu (35301)
    2007-01-30  14:42
  95. 2007. január 30. 16:4335307.

    Nem tudom, hogy ez érint e közülünk valakit, gondoltam, közzéteszem, én is most bukkantam rá:

    "A kisfiammal 1 évesen próbáltuk ki először a tejet ( allergiagyanu miatt kitoltuk a végsőkig) és kiderült rögtön, hogy tejallergiája van. Tejfehérje és tejcukor is, tehát teljes tejmentes diétán volt. 3 havonta jártunk a gyermek gasztroentorológiára, bőrtesztnél tovább nem jutottunk.

    Egy nap hallottam a mellettem űlő anyukától, hogy ők emelt családi pótlékot kapnak, mert a tejallergiás gyerekeknek ez jár. Csak persze sehol senki, semmilyen fórumon nem hírdeti ezt, nehogy már több pénzhez jusson az a szerencsétlen gyerek! (Mert normál esetben egy normál szülő úgyis a gyerekre költi, ha szegények már minden finom falatról le kell hogy mondjanak...)

    Szóval 1,5éven keresztül nem szólt senki, hogy ezt lehetne igényelni. Mikor megtudtam, csak egy nyomtatványt kellett kérnem a munkahelyemtől emelt csal-i pótlék igényléséhez, a gasztrós doki kitöltötte, aláírta, elküldtük és jött a pénz. Ja, 2 hónapra visszamenőleg is jár."

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323212 (35306)
    2007-01-30  15:16
  96. Torolt_felhasznalo_323212
    Torolt_felhasznalo_323212
    2007. január 30. 15:1635306.

    Hát ez nem semmi, mennyire működik a telepátia! Ma főzés közben hirtelen csak eszembe jutottatok. Ne kérdezd, hogy miről, mert fogalmam sincs, egyszer csak hopp, eszembe jutott a kis Ádid Erre bejelentkezel!!!  

    Szörnyű, amit írtál, de szerencse, hogy Ádinak nem lett komoly baja!!!!!!

    Levágtátok a haját?? Nagyon nagyfiús lett  

    Gratulálok a férjednek az álláshoz!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (35303)
    2007-01-30  14:59
  97. mli
    mli
    2007. január 30. 15:1035305.
    Mázli, hogy nem lett nagyobb baja. Nem csoda, hogy megijedtél... mit csinált? Lépcsőzött?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (35303)
    2007-01-30  14:59
  98. mli
    mli
    2007. január 30. 15:0635304.
    Nagyon sajnálom! kitartás holnapra..
    előzmény:
    biazsu (35301)
    2007-01-30  14:42
  99. 2007. január 30. 14:5935303.

    Hahóóó!!!!

    Itt vagyooook!  Jól esik hogy gondoltok rám!

    Bocsánat,csak mostanában annyira nincs időm...

    Szerencsére felvették a férjem az egyik helyre (HAAS-a dr.oetker konkurenciájához.) És azóta fura nekem,hogy minden percben lesnem kell ádit!  Jó is volt hogy itthon volt 2 hónapot, persze jó hogy lett egy jó munkája!

    Van egy kis történetem,ami talán arra jó hogy mindegyőtök még 1-el jobban odafigyeljen a mostanság igencsak menő-manó felfedező gyermekeinkre!Képzeljétek el, 3 napja Ajkán voltunk anyuméknál és a ház előtt sétálgattunk,aztán apu és a párom játszott ádival én meg bementem anyuhoz a lakásba. Egyszercsak nagy sirás.... és az én dagikám a lépcsőházban lennt a pincebejáratnál landolt!   

    GOndolhatjátok!!!!!!!!! Én majdnem megőrültem,ugy kétségbe estem! És óriási szerencsénkre egyicike -picike horzsolással az orrán meguszta!!! De máig nem értem hogy hogyan!!!! A ruha az nagyon sokat fogott az tuti, és 1 sapka meg kapucni is volt a fejecskéjén!

    jajj lányok én bele is haltam volna ha Ádikának valami nagyobb baja esik!

    ...na jövök még csak reklamál a kis náthás bogaram.....megyek megszeretgetem! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_323212 (35299)
    2007-01-30  14:41
  100. Torolt_felhasznalo_323212
    Torolt_felhasznalo_323212
    2007. január 30. 14:5535302.
    Süni: ment priviben a jelszó!
    előzmény:
    Sün (35300)
    2007-01-30  14:42

Címlap

top