Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészkedők IDE!

Torolt_felhasznalo_411882
Torolt_felhasznalo_411882
Létrehozva: 2005. március 30. 12:09
Sziasztok!
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de alig várom, hogy lehessen végre tevékenykedni a kertben.
Nagyon szeretek növényekkel foglalkozni, de ez eddig a szobanövényekre korlátozódott. Szeretném szépítgetni a kertünket is.
Milyen ötleteitek vannak egy amatőr számára ? Eddig annyit tettem, hogy kitaláltam, hol legyenek virágok a kertben, és vettem különböző virágmagokat.
Üdv.
N
  1. 2013. október 26. 09:1131401.

    Gyönyörűek!!!

    Éppen valami ilyen piroslombú bokrot/fácskát hiányolok a kertemből, nézegettem a cserszömörcéket és a színes borbolyákat is. 
    Ez a juhar nagyon kényes pl. a nyári szárazságra?

    előzmény:
    sea (31400)
    2013-10-25  20:57
  2. sea
    sea
    2013. október 25. 20:5731400.

     

    Péééééntek, hurrráááá,

     

    íme a  kb 6-7 éves karácsonyi kaktusz, ami nagyon hálás, mindig virágözönnel lep meg késő ősszel.

     

    A háttérben elmosódva, a 2. képen tisztán, a japán juhar, jelenleg a kert éke.

     

    szép hétvégét!

     

    sea

    előzmény:
    liventa (31399)
    2013-10-23  08:24
  3. 2013. október 23. 08:2431399.

    Mandy, viszontszeretet és energiafuvallat megy, hogy még erősebb légy a mai napon.

    A sok dolognak eredményét is látod bőven: körteellátmány biztosított a többi bőséges terményeddel együtt; teraszod még szebb és otthonosabb lesz, híveid boldogan falatozzák a finom ebédet -- szóval azért nem élünk hiába.

     

    A kovászolt káposztám igen lassan érik, még alig van savanyú szaga, pedig kb. 1 hete leraktam. Csak 20 fok körüli a hőmérséklet ott, ahol "laknak", biztosan ez késlelteti őket.

    Tegnap lecseréltem rajtuk a kenyeret és feltöltöttem vízzel, és ma is kirakom a napocskára az üvegeket, hogy egy kicsit fölturbózódjanak. Csak nem romlanak meg ebben a lelassult folyamatban... Pedig már főzném én is a káposztás husikat.

     

    Csipkebigyót én is csak az udvaron szüretelek az idén, a tegnap esti foglalkozásom is az volt, hogy feleztem-magoztam őket, míg viszketett mindenem a szőröktől... brrrr.... 

     Szép időt Nektek a jó munkához ----- várom a fotókat! 

    előzmény:
    mandy44 (31398)
    2013-10-22  14:52
  4. 2013. október 22. 14:5231398.

    Itt vagyok boritom ratok a szeretetemet )))

     

     

     Itt csa ket ora korul szalt fel a kod de nincs hideg nem is futunk .

    RENGETEG a melo , tegnap a fiam telken szureteltuk le a feketeszolot es szedtuk le a telikörtet izagalmas latvany volt, hogy egy szal level sem volt a fan ,    de DUGIG megrakva kortevel ..)))

    lett  öt ladaval, igy kiszolgal bennunket a telen .

     

     

    Ma megfozom a toltott kaposztat  holnap csak palacsintat sutok a fiuknak ...

     mert holnap jonnek a terasztetöt csinalni--javitani--

    Mindennapra jut valami dögmelo...((

     Liventa csodalatosan szep a batatad  az enyem meg a helyen van , de jol megtekintettem es lesz boven ..

     a tiedhez gratulalok, erdemes lesz vele foglalkozni ..))

     ugyesek vagytok hogy ilyen sokmindent csinaltok en sem maradok le , Marika  neked mindig gyonyoru a kerted ..

    Sea te sem maradhatsz ki a dicseretbol.

       Ma leszurtem a fugeboromat  mitmondjak fenseges ))))))))

     

    A csipkebigyozas megint elmaradt   nincs alkalom  hogy elmenjunk szedni

     

     majd lesz foto is , a kopaszkortefa kivetelevel mert nem volt hozza  gep velem..

     (

     megyek mert meg nincs vege a napnak . legyen veletek a jokedv es a joido ...

  5. sea
    sea
    2013. október 21. 19:5031397.
     Bocs, rosszul írtam a képen a hortenzia virága látható. Ám az igaz, hogy a rhododendronom most virágzik el másodszor, mert tavasszal is nyílott és most ősszel is, mindenki csodálkozására.
    előzmény:
    sea (31395)
    2013-10-20  17:50
  6. 2013. október 20. 18:1831396.

    Nálam is betakarítós nap volt ez a mai -- tiszta nyár!

    Sok istani zamatú almát (főleg a starking édes-leves), rengeteg diót hoztam haza, feleztem a szomszéddal, aki fuvarozott és segített, és kint is hagytam a házikóban.

    A maradék óriásbirseket is begyűjtöttem, de elég hibásak, ki kell vágnom belőlük a használható részeket.

    Mandula sajnos nagyon kevés lett, pedig az a szívem csücske -- nagyon meg kell ifjítani a fákat, de ahhoz létrás-fűrészes ember kell.

    És mutatom batátatermésem "zömét" (kb. felét szedtem föl) és a fügékből egy tányérkával -- sajnos ennek nagy része ott ment tönkre, mert nem tudtam átjárni szedegetni, pedig egészen különlegesen szép és finom. 

  7. sea
    sea
    2013. október 20. 17:5031395.

    Sziasztok, Kertészek,

     

    hát jól el vagyok hazazva, alig jutok ide a Ti kertetekbe. Sok dolog, gond, betegség összejött.

     

    A diónk nagyon szép lett, száraz volt ez a pár hét ill nem tette ragacsossá az eső a héjjakat, szépen kipattantak, könnyű volt felszedni, ma már csak egy fél homokozó vödörnyi jött össze. Csúcsidőben 1 festékesvödör naponta. Most fönn szárad a padláson adogatok kedves barátoknak, szomszédoknak belőle, örüljenek ők is a nagy szemeknek.

     

    A teának, fűszernek valót tegnap hoztam be, citromfű, menta, zsálya, kakukkfű, útifű, korábban pitypang és cickafark ment a szárítóba.

     

    Nyílnak a rózsák, szép a páfrány, elvirágzik a rododendron, ebből egy kis csokor a párkányon a konyhában.

     

    Még sok szép 18 C fokos napsütéses délutánt!

    előzmény:
    liventa (31391)
    2013-10-19  08:43
  8. 2013. október 19. 12:3131394.

    Ja? Igen, kibelezem, magtalanítom-szőrtelenítem a bogyókat -- a tévé előtt ülve telik vele az idő. Aztán durvára le is darálom, hogy áztatáskor minél több jóság oldódjon ki belőle.

     

    Lekvárhoz nem belezem, csak a fekete végét vágom le, mert úgyis paszírozni kell -- szegény szomszédom épp most paszírozza a lekvárját. 

    előzmény:
    Marika07 (31392)
    2013-10-19  09:14
  9. 2013. október 19. 12:2731393.

    Köszönöm, Marikám, a gyors jelentkezést -- Te nem is tünsz el hosszú időkre, és olyan jó nézegetni a szépséges kertecskéteket és olvasni a híreket -- nem csak a kertieket...

     

    Mi fut fel az oszlopra a 4. képen?

    előzmény:
    Marika07 (31392)
    2013-10-19  09:14
  10. 2013. október 19. 09:1431392.

    Jelentem és jelentkezem, hogy szeretlek Benneteket.

     

     

    Lusta is vagyok, a kertem is ad munkát, szóval jól elvagyok.

     

    Lizám! De sokfinomságot gyüjtöttél össze, csodálom a kreativitással ötvözött vitalitásod, de Mandyra is ez illik.

    Sokkal szerényebb nálam a felhozatal.

    Csipkebogyót én is szedten, látok, Te kibelezted.

    Pálikát is lehet belőle készíteni.Mi tervezzük, borpárlattal.

     

    Vigyázzatok magatokra, ha bejön a batátátok, jövőre én is belevágok.

     

    Egy hete készültek a képek.

    Nálunk 50mm eső jött össze 2nap alatt.

     

    előzmény:
    liventa (31391)
    2013-10-19  08:43
  11. 2013. október 19. 08:4331391.

    Ma pedig kertganézás következik és ha összejön egy kis bátorságom, hogy szembesüljek az igazsággal, kifordítom egyik batátatövemet...

     

    Nem szeretnék névsorolvasást tartani (hiszen van, akinek már a nickjét is elfelejtettem), de HA MÉG SZERETTEK BENNÜNKET, lécci gyertek elő hírekkel, fotókkal!  

    előzmény:
    mandy44 (31389)
    2013-10-14  07:31
  12. 2013. október 14. 08:4531390.

    Ja tényleg, a szomszédasszonyomé is kovászolt volt, szerdán lerakta és szombaton már főzött belőle székelykáposztát. A kenyérrel azt találta ki (ill. vette le a netről), hogy kávéfilterben rakta a tetejére, hogy nem morzsálja el az egész üveget -- mondjuk engem az se zavarna; lehet, hogy elsőre ezt a módszert próbálom ki.

     

    Én már hozzászoktam az évtizedek során, hogy belekezdek valamibe, de megszólal a telefon. Ekkor kénytelen vagyok eldobni a szerszámot és csapot-papot odahagyva ütni-vágni a billentyűzetet -- és csak imádkozhatok, hogy "csak most ne jöjjön senki hozzám!" De nem egy jó érzés.

     

    Az én birseim is óriások, hagynám is őket békén a hűsebb lakás nagy/széles ablakpárkányán, de előbb-utóbb randa barna folt jelenik meg rajtuk. A káposztába is reszelek belőlük, ha megérem, hogy káposztázhatok a hétvégén.

    előzmény:
    mandy44 (31389)
    2013-10-14  07:31
  13. 2013. október 14. 07:3131389.

    Amiota felfedeztem a kovaszolt kaposztat azota nem savanyitok, sokkal jobban izlik . Es az is elall hideg helyen .

    Fagyazstottam le kaprot meg a nyaron ..

     

    Nekem is irdatlan mennyisegu  a DÓG de fogy lassan ,ugy szeretek barhova menni ha rendet hagyok magam utan ))) 

    Az a huje lelkiismeretemnem hagy nyugodtam )))

     Ma a rend viszonylagos  es igy megyunk gyogyozni a furdobe ,, jolesz a dogonyozes))

     

     A fugebor alakulalakul ))))

     

     nem tudom csinalok e birssajtot olyan gyonyoru nagyok, nincs szivem felvagdosni )))

     

    hat ezt a fat hagyom meg ez az amit a baumaxban vettem-- balkon

    birsnek-- de kint imad lenni a helyen .. lesz rola fotom. 

     

    Hatalmas nagy  ketoklomnyiek a gyumolcsök

    Az egesz terasz tele van az illataval.. es ladaban varja a sorsat ..

     

     

     van egy masik fa is ,de az nem valami nyerogep))))) lehet hogy megy a kazanba .EGY fa boven eleg.

    előzmény:
    liventa (31388)
    2013-10-13  09:58
  14. 2013. október 13. 09:5831388.

    Tegnap eszméletlenül gyönyörű időben kirándultunk Sopronban -- jól ismerem a várost régről, de most még sokkal jobban tetszik.

     

    Legújabb mániám, hogy káposztát savanyítok (szomszédot utánozva, de több más receptet legyűjtöttem hozzá a netről, mert az ővé ízre még nem volt az igazi). Csak jövőhét vége felé lesz erre időm, mert addig.

     

    A birsalmasajtom viszont olyan lassan szárad a langyos sütőben, hogy nem győzöm kivárni. Nem sürgős, csak aggódom. 

     

    A fügeborunkat megkóstoltuk a fügebokor tulajdonosával -- még murci-jellegű, de valami álom. Most az egyik üveget le is szűröm, hogy hazavihesse magával. 

     

    A batátám alá már nagyon bekukkantanék én is, de az idő most is gyönyörű, hátha nőnek még egy kicsit. Meg majd ha jön a család. 

    előzmény:
    mandy44 (31387)
    2013-10-13  09:46
  15. 2013. október 13. 09:4631387.
    Keszul a fugeborom...ma almacsipszet csinalok, es batata is sutok,, ilyen ido van .. eleg FUJJJ((((
  16. 2013. október 6. 17:2431386.
    Hát ez szuper! Leszünk mi még batáta-világhatalom -- most már én is kíváncsi vagyok.
    előzmény:
    mandy44 (31385)
    2013-10-04  18:57
  17. 2013. október 4. 18:5731385.

    Ma becsengettet  egy tavolabbi  szomszedom aki kapott tolem egy batata tövet.

     

     nem volt tul nagy es eleg kesoi ...

     

     

     ma mondta hogy kepzeljem el lett egy fel vederrel alatta , es szep nagyok ..

     erre en is akcioba leptem ,  tavasszal tettem egy egy regi viragladaba

     

     maradek tovet , na mondom likvidalom es nagy oromomre MASFEL KILO lett benne , es szepek foto lesz !!!

     Holnap fogok belole enni )))LETESZTELEM ))) 

     

  18. 2013. október 4. 03:4431384.

    Hat MOST szoljatok nem ganajsag hogy egy ket lehult nap miatt kellett mindent begyujteni,

     

    mondjuk a legszebb paradicsakat szonyeggel betakartam , HATHA megusszak hiszen most jon a  nyuggernyar )))

     ÁÁÁ nem joezigy kivancsi vagyok hOGYAN TELJESIT a paprikakkal megrakott  lanygyoshazam-

     a batatakat is vastag ponyvaval takartam le .

    ÁÁÁsokminden nemtetszik nekem

    Most pl az hogy nem tudok aludni ..

    előzmény:
    liventa (31383)
    2013-10-02  12:01
  19. 2013. október 2. 12:0131383.

    Ammégodábbvan........ bár ki tudja?!

    Ellenben tegnap óta nem tudtam a netre csatlakozni, nemrég sikerült az ügyfélszolgálat türelmes műszaki távirányításával átfazonírozni a dolgokat a rendszeremben, de kb. másfél órát lógtam a szeren ahhoz, hogy most űjra itt lehessek.

    De hogy mennyire tud hiányozni! 

    előzmény:
    mandy44 (31382)
    2013-10-01  20:54
  20. 2013. október 1. 20:5431382.
    olyan jo volt ))) olvasni hogy teis le vagy lasulva ))) MEGNYUGTATTAL hogy nem halni keszulok ))))))))))))))))))
    előzmény:
    liventa (31381)
    2013-10-01  11:06
  21. 2013. október 1. 11:0631381.

    Bizony, péntek-szombatra már fagyokat mutat az Időkép.

    Annyi dolog lenne a kertben, de valahogy le vagyok lassulva... 

    előzmény:
    mandy44 (31380)
    2013-10-01  06:15
  22. 2013. október 1. 06:1531380.

    Koszonom .. Liventa ))) ugy dontottem hogy mivel a magasagyas ladaban van ,  letakarom , valamilyen ronggyal es arra szövött foliat .

     Mert meg lesz  joido )))

    It szokott az idojaras meglepeteseket okozni , lehet hogy itt lesz a legnagyobb fagy ..megsem ?? )))

     azta vagyok ilyen ovatos miota a kiultetett  trombitaviragom hatalmsra nove megrakva tobbszaz viraggal, egy szeptember elsejere virradoan lefagyott holott SEHOVA sem igertek fagyot szosem volt rola ((((

     

    na majd "meglattyuk "

     

    előzmény:
    liventa (31379)
    2013-09-30  09:09
  23. 2013. szeptember 30. 09:0931379.

    Mandykám, egyelőre nyugi, "majd ha fagy" ....

    Ezt írja az az oldal a betakarításról, aminek a linkját alább beraktam Neked:

    "Betakarítást az első fagy után kezdjük. A legkisebb talaj menti fagy a teljes levélzetet elviszi. A gumók nem egy bokorban vannak mint a krumplinál, hanem a szerteágazó gyökérzet megvastagodott részei. Nem ritka, hogy a tőtől 60-70 cm-re is találni gumót, ezért a sérülésmentes felszedésre oda kell figyelni. Egy jól fejlett tő legkevesebb 1 kg batátát ad.

     Felszedés után megmossuk, letördeljük a gyökérmaradványokat, de vigyázunk, hogy minél kevesebb sérülést okozzunk.  A gumókon keletkezett sebeket be kell gyógyítani, ezért a termést 3-5 napra meleg, 30-33 fokos helyiségbe kell tenni. Téli tárolása 10-14 C közötti történik." 

     

    Nálunk 2 napja esik-esik csendesen. Tegnap nagyunokával elindultunk, hogy odaát betakarítunk ezt-azt, de a sarokról fordultunk is vissza, mert eleredt az eső. Inkább főztünk egy jó ebédet. 

    előzmény:
    mandy44 (31378)
    2013-09-30  06:27
  24. 2013. szeptember 30. 06:2731378.

    LISA SOS !

     jon a zima akkor felkellszedni a batatat ?? vagy eleg csak betakarni ???

  25. 2013. szeptember 29. 06:1431377.

    Marika gyonyoru lehet a kerted minden sarka ))) Aki a viragot szereti az roszzember nem lehet .

     

    Tele van a spajzod is gondolom .

     

    Az iden nekem is jol bejott  minent amit tudtam elraktaroztam  de meg folyamatosan idorendben megy minden . 

      A jovoheten kivalasztunk egy szep napos napot es elmegyunk csipkebigyot is szedni . AZ nem maradhat ki )))

     

     legyen szep a vasarnapotok.

    előzmény:
    Marika07 (31375)
    2013-09-27  11:36
8 9 10 11 12

Címlap

top