Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hasplasztika

@vuka
Létrehozva: 2005. március 28. 06:39
Segítsetek kedves Sorstársaim! Terhességtől megnyúlt hasamat szeretném plasztikáztatni. Kérlek adjatok tanácsot, hova forduljak! Hallottam arról is, hogy bizonyos százalékát téríti a tb. Minden jótanácsot szívesen fogadok!
  1. 2008. augusztus 24. 08:585251.

    Szia!

    Hál istennek nem húzódik a varrat (bal oldal kivétetelével, ahol nem tudom mi hasít bele). De tényleg, most akkor mit tegyen az ember, kövesse a dokija utasítását, vagy a régi tapasztalat szerint nem érheti víz a sebet varratszedésig? Én hajlamosabb vagyok inkább erre hajlani.

    előzmény:
    rupcsi (5248)
    2008-08-21  21:29
  2. 2008. augusztus 24. 08:515250.

    Jól van Adrikám, szótfogadok. Kívánom,hogy neked legyen igazad. Figyú, haskötő nélkül is tudom tartani magam? Hülye kérdés mi? Csak azért kérdem, hogy zuhany után (és alatt) nem lesz rajtam, megtudom tartani magam? Különben nem tudom miért, nekem csak bal oldalt, rossz mozdulatnál (pl. éjszaka fordulásnál) szokott belenyilalni, de az nagyon fáj. Nem értem, miért csak ott?

    előzmény:
    adri*** (5247)
    2008-08-21  21:09
  3. Torolt_felhasznalo_833099
    Torolt_felhasznalo_833099
    2008. augusztus 23. 15:105249.

    Sziasztok!

     

    Én is túl vagyok rajta!!! Itthon vagyok, tegnap hazajöhettem.

     

    Gyöngyi beszámolóját elolvastam, gyakorlatilag ugyanezek  történtek velem is, ugyanezektől a dolgoktól tartottam.

    Szerintem melegváltásban voltunk, én hétfőn délelőtt mentem be és kedden délelőtt műtöttek. 

    A tapasztalataim is nagyjából ugyanazok. Mindenki nagyon kedves volt és segítőkész.

    Ez a bizonyos első néhány nap egyáltalán nem kellemes. Sőt én tovább mennék, kifejezetten kellemetlennek titulálnám. Viszont napról napra erősebb az ember, és főleg mobilisabb. Könnyebben megy a mozgás. A felülés, a leülés, a lefekvés és a fekvésben megfordulás.  És persze a járás is. 

     

    Itthon jobb. Szívesebben császkál az ember...

     

    Holnap elvileg én is zuhanyozhatok már. A doki azt mondta, hogy akár többször is, ha jól esik.  Szóval, ti varatszedésig nem tettétek? Most nem tudom mit tegyek, én már beleéltem magam. 

     

      

    Szerintem megkockáztatom, olyan jólesne...

     

     

    Gyöngyi, a haskötővel hogy állsz?

    Én az enyémmel hadilábon.

    Már a combom tövét feltörte, vízhólyag lett rajta, úgyhogy tegnap kibontottuk és aláöltöztem. Túllóg a bélés alul is és felül is, így remélem kényelmesebb lesz (vagy legalábbis  további kárt nem okoz bennem). 

     

    Holnap fotózkodunk, majd én is teszek fel képeket!

     

    Szép napot, gyógyulást mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. augusztus 21. 21:295248.

    Sziasztok! 

    "hasamat nem zuhanyoztatom"

    Pedig a zuhanyozás puhítja a varratot. Nem húzódik annyira.

    Vigyázzatok a pocakotokra, mert észre sem veszitek, és a köldök körűl lehet, egy kis + felszedni.

    Nekem a függőleges hegg keloidos, , de évek alatt kisímúlt.

    előzmény:
    gyöngyi07 (5244)
    2008-08-21  17:25
  5. 2008. augusztus 21. 21:095247.
    Ne izgulj drága Gyöngyi, az minden helyzetben olyan lesz mint az Alföld, hidd el!!! Szerintem még ne forgolódj haskötő nélkül semmiképpen. Nehogy szakadjon valami belső varrat! Ráérsz még nézegetni. Lehet csak az agyad képzeli azt amit érzel. Nyugi....türelem....várd ki míg kiveszik a varrást, aztán még lesz időd nézegetni térdelve oldalról, vagy ahogy akarod. De most még maradjon csak rajtad a haskötő. Oks?
    előzmény:
    gyöngyi07 (5246)
    2008-08-21  20:36
  6. 2008. augusztus 21. 20:365246.

    Jó Adrikám, de képzeld el, én tényleg úgy érzem, hogy ahogy oldalt fekszem, haskötővel, mintha még mindig ledőlne oldalra a hasam. Szóval a derekamnál besüpped, és mintha tényleg lenne ott

    cucc.

    Szerinted ez most hogy van? Nem merem levenni a haskötőt és úgy megnézni. Mit csináljak, levegyem, és úgy megnézzem?

    Neked rögtön az elejétől kezdve lapos volt mindenféle helyzetben. Persze háton fekve elterül mint az "Alföld", de másképp?

    Hú, most annyira izgulok!

    előzmény:
    adri*** (5245)
    2008-08-21  17:44
  7. 2008. augusztus 21. 17:445245.
    Ne izgulj, térdelve, és oldalt fekve is olyan lapos leszel mint az Alföld!!! Értik a sebészek a dolgukat, és így is kiszedik azt amit kell. Meglátod, tuti lesz! Még így is hogy híztam kicsit, még így is nyugodtan térdelhetek, és nézegethetem közben a hasamat, mert szuper!!! Egy doki csinálta a pocókánkat, szóval bizti a tiéd is nagyon klafa lesz!
    előzmény:
    gyöngyi07 (5244)
    2008-08-21  17:25
  8. 2008. augusztus 21. 17:255244.

    Szia Adri!

    Nagyon szépen köszönöm a dicsérő szavakat, olyan jól esik.

    Tényleg, most nézegetem visszafelé a fórumot és én is úgy látom, hogy nagyon hasonló a heg, (az enyém még seb).

    Igen, maximálisan meg vagyok elégedve Kelemen dokival, tényleg kedves, ügyes doki. Annyira áldom a napot amikor rátaláltam a fórumra, és nem máshová mentem. Az ár is és a végeredmény is nagyon tetszik (legalábbis nekem).

    Tudod még mitől tartok? Még a műtét elötti állapotnál a hasam méretét (lógását) inkább oldaltfekvésnél és térdelésnél lehetett legjobban látni. Háton fekve nem annyira. Ezért most attól félek, hogy fekve nem szedtek ki annyi felesleget, hogy olyan testhelyzetekben is lapos legyen. Még megnézni nem tudom, legalábbis nem merek haskötő nélkül letérdelni vagy oldalt feküdni. Szerinted?

    Igen, én is inkább úgy döntöttem (anyukám szerint is), hogy varratszedésig inkább a hasamat nem zuhanyoztatom. Felül mosakodás, alulról zuhany és ennyi. Inkább nem kockáztatok, most még szerintem olyan szépen alakul. Jó, oké, hogy a doki azt mondta zuhanyoztassam bátran, de inkább majd varratszedés után.  Addig is minden este Betadin krém és átkötözés!

    Puszi

    előzmény:
    adri*** (5242)
    2008-08-21  14:07
  9. 2008. augusztus 21. 14:085243.
    Szia! Ebben nem tudok segíteni, igaza van Gyöngyinek, esetleg kérdezz rá a kórházban. Persze lehet, hogy lesz még itt is valaki aki segíteni tud ebben a kérdésben.
    előzmény:
    Fruttika1 (5237)
    2008-08-20  21:09
  10. 2008. augusztus 21. 14:075242.

    Szia Gyöngyi!!! Örülök, hogy túl vagy rajta, és hogy minden rendben ment! Úgye milyen jó otthon lenni már, és az egészen túllenni???? Nagyon klasz lesz a hasikád!!!! Az enyém is hasonlóan nézett ki, nem tudom, olyan Kelemen dokis... Ugye milyen rendes doki? Én nagyon örülök, hogy őt választottam. Ilyen szempontból én is jó "beteg" voltam, velem sem kellett sokat bíbelődni. Elolvastam a beszámolót, és érdekes volt újraélni a dolgokat.....A heget nem biztos, hogy a bugyi nem fogja eltakarni, és ha eltakarja, nyugodtan fel lehet venni a bikinit. MIndenesetre nagyon vigyázz most magadra, mindennel csak óvatosan!!!! A zuhanyzás nem is olyan nagyon fontos, lehet a cicamosakodást is választani. Én nagyon féltettem a varrást, nem mertem zuhizni, csak mikor kiszedték a varrást. Persze lehetni lehet.......A sebet is szépen ápolgatni, betadinozni. Nálunk a férjem csinálta meg ezt nekem, és segített visszatenni a haskötőt, mert egyedül nem tudtam.

     

    Egy a lényeg, minden klasszul ment, és nagyon szép hasad lett, ez már most is látszik!!!!! Szuper, és nagy gratula! Egy HŐS vagy!!!!

    előzmény:
    gyöngyi07 (5239)
    2008-08-21  12:43
  11. 2008. augusztus 21. 14:015241.
    Szia! Ha jól rémlik nekem elég sokáig nem lehet a heggel napra menni, talán fél év?? Lehet lesz valaki aki jobban emlékszik rá. Mindenképp el kell takarni a heget, és akkor nem gond. Hegkorrekcióban nem nagyon tudok én segíteni. A Napsugárnak volt, nem tudom feljár e még, vagy sem. Ha jól emlékszem Pécsen csinálták neki. De biztos lesz majd valaki, aki tudja a pontos válaszokat a kérdéseidre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797609 (5233)
    2008-08-19  17:16
  12. 2008. augusztus 21. 12:515240.

    Szia!

    Hát nem is tudom. Nekem is a kisebbik fiam inzulinos cukorbeteg, pl. neki lézeres szemműtétet (nekem volt) nem is fognak elvégezni, mivel sajnos sokkal lassabban gyógyulnak a sebek.

    Sajnos a tájékoztatót a papírokkal visszaadtam, pedig abba biztos le van írva. Talán a Szent Imre kórház oldalán a hasplasztikánál találsz valami tájékoztatót.

    De itt van a telefonszámuk is amin pl. lehet időpontot kérni, és szerintem ott is megmondják, hogy egyáltalán érdemes-e gondolkoznod rajta:

    464-8600/1808 10-04-ig, 464-8600/1727 rendelési időben, vagy 464-8620

     

    előzmény:
    Fruttika1 (5237)
    2008-08-20  21:09
  13. 2008. augusztus 21. 12:435239.
    ilyen volt, és ilyen lett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. augusztus 20. 21:325238.

    Próbálkozom a képek felrakásával és nem sikerül (de béna vagyok)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. augusztus 20. 21:095237.

    Sziasztok!

    Most találtam erre a topicra. Nekem az a problémám,hogy cukorbeteg vagyok, tehát nem szívesen végeznek rajtam műtétetmárpedig a hasam nekem is csúnya 2 db 4,2 kg-os gyerek után. Van valakinek tapasztalata ezen a téren? Mármint a diabetes-műtét összefüggésében.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. augusztus 20. 21:075236.

    Hát csajok, ennyit a nagy bátorságomról. Megint elmaradt a hőn várt zuhanyzás. Beültem a fürdőszobába, levettük a haskötőt és egyszerűen rosszul lettem, nagyon lement a vérnyomásom. Pedig akkor még nem is láttam hogy hogy néz ki, csak úgy látszik a stressz. Utána párom lefényképezte (már fekve) és így már megnéztem (nekem tetszik)
    Na de majd holnap, most már biztos menni fog, mivel most már láttam a sebet, és nem félek a látványától. :O)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. augusztus 20. 21:035235.
    Ja, folyamatosan teszek fel képeket.
    Hát igen, a vágás nekem magasra került, mert nem volt sok lenyúzható (bocsi a kifejezésért) bőr, izmot vágtak, köldök, stb.
    De nem érdekel, a párom úgy is látni fogja bugyi nélkül is a varrást, az meg, hogy a strandra nem mehetek bikiniben (nem azt mondom, jobb lett volna úgy) hát annyira nem fog zavarni, mint elötte a takargatás.
    Dumálok most mikor még nem is láttam az eredményt. A cső kivételénél mondtam, hogy nem akarom megnézni, nehogy rosszul legyek. Mondta a doki (nagyon kedves ember), hogy szép lett.
    A kidudorodó helyen látom (a haskötő alatt), hogy magasan van, de inkább :)
    Szóval nagyon boldog vagyok, hogy sikerült megvalósítani álmomat, mindenkinek köszönöm a támogatást, tanácsokat!
    Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. augusztus 20. 21:015234.
    Sziasztok!
    Végre itthon! 14-én volt a műtétem Kelemen dokinál. 18-án már jöhettem is haza. Nem minden dicsekedés nélkül írhatom, megdicsért a doki, hogy bárcsak mindig ilyen páciensei lennének. Nem nyafogtam (persze, ő nem hallotta, de nyögtem nagyokat, sokszor voltam rosszul, lement a vérnyomásom), de nem lázasodtam, a kulacsomba is jól ürült a cucc, szóval minden rendben volt.
    Hát akit érdekel nagyjából leírom a tapasztalataimat:
    szerdán kellett menni délre, két ágyas szobába kerültem. Volt egy kedves szobatársam, ugyanúgy hasplasztikás. Őt hétfőn műtőtték, sajnos a vérhígító (vagy valami ilyesmi) injekciótól állandóan belázasodott, úgy hogy ijesztgették, hogy ha lázas nem mehet haza.
    Na szóval, szerdán befeküdtem, félelmemet a beöntést nem kerülhettem el. A szobatársam ügyesebb volt, elötte való napon nem evett és vett be hashajtót, úgy hogy ő nem kapott beöntést. Na ott tojtam, hogy úristem, milyen is ez a beöntés. Nagyon aragyos nővérke volt, mondta, hogy csak egészen kis vékonyat . . . Na megtörtént az eset, kellemessen csalódtam, egyáltalán nem volt vészes (jó, nem mentem késöbb, hogy még, még):)
    Na másnap, csütörtökön, reggel berajzoltak, és utána toltak a műtőbe. Ott még annyira emlékszem, hogy elmondták, hogy mi fog zajlani, maszkot az arcom fölé tették, 3-4 mély lélegzet és káó. Már csak az ágyamban ébredtem, amikor az infuziót adták. Na az a napom ébrenlét és alvás között telt. Ja a másik rinyám az ágytál volt. Na azt is megkaptam még csütörtökön este.
    Másnap (mivel mondta a doki, hogy keljek majd fel) na mondom, megpróbálom. Na az egy horror volt, a kedves szobatársam (Gitta) segített, majdnem elájultam. Na pont jött a nővérke, hát maga mit csinál? Mondom pisilni kell. Na erre rögtön lefektetett, újra a hőn imádott ágytál. Na szóval az első 1-2 még talán a 3. nap nem volt kellemes (egyáltalán nem), de utána rohamosan javult a helyzet. Én már a 2. nap oldalt fordultam este, mert egyszerűen nem tudtam már feküdni háton. Különben is mondta a doki, hogy ha tudok, nyugodtan fordulhatok oldalt. Sőt forogjak, sokat mászkáljak, emelgessem a lábam ha tudom.
    Egyedüli negatívum, hogy éjszaka az alvás nem nagyon ment. Ha az egyik oldalamon feküdtem, rá nem tudom mennyi időre, begörcsölt az oldalam. A másik oldalon nem nagyon esett jól a fekvés. Az ágy nyikorgott. Volt egy kötelem az ágykeret végén, na az nagy segítség volt a felkelésben és a lefekvésben.
    Szumma szumárum, nekem most hogy már itthon vagyok, nagyon pozítiv tapasztalataim vannak a kórházról. Jó persze, nem ment fájdalom, rosszullét nélkül, de hát nem is volt kis műtét. Amennyire féltem tőle, most már vége, itthon vagyok, túl vagyok rajta.
    Tudjátok most mitől izgulok? Ma este végre zuhanyozhatok, le kell venni a kötést, kicsit ücsörögni (doki mondta, mert lemehet a vérnyomás) zuhany, Betadin krém) újra géz, és a haskötő. Na ettől a procedúrától tartok, nem bírom a sebek látványát. Na majd megoldom. A fiaim nem igazán szeretnék látni a sebemet, meg is értem őket.
    Na majd még írok, szóval mindenkit bíztatok, hajrá csajok.
    Ja és még egy hülyeségem! Mondták, hogy nagy dolgot is produkálni kell. Na előre látó voltam, vittem be szűztea kapszulát. Bevettem egyet, vártam, semmi. Na erre még egyet, hát ettől két napig rohangáltam (amennyire tudtam) a wc-re. Erre mondta a nővérke, hogy ők jóval humánusabb székletlazító bogyót adtak volna. Na erről ennyit.
    Pusz mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_797609
    Torolt_felhasznalo_797609
    2008. augusztus 19. 17:165233.

    Sziasztok!

     

    Szerintetek műtét után mennyi idővel lehet napra menni?

    Holnap elmennék strandra, és bár takarnám a hegemet, félek, hogy nehogy ártson neki a fény,amikor esetleg mégis nap éri.

    Más:

    Hegkorrekcióval kinek van tapasztalata?

    Például konkrétan miből áll, mennyibe kerül, és ilyen részletkérdések érdekelnének, mert nekem sajnos lehet, hogy szükségem lesz rá

    Köszi előre is, sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207787 (5232)
    2008-08-18  11:40
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 18. 11:405232.

    Remélem, még időben vagyok és el tudod olvasni. Az én orvosom azt mondta, hogy menstruáció ideje alatt nem műtenek. Remélem vagy túl vagy rajta vagy még előtte! Vigyázz magadra, és sok sikert, szép pocit kívánok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833099 (5229)
    2008-08-14  12:01
  21. 2008. augusztus 18. 07:095231.

    Szia tomkóci! Téged mikor műtenek? A kórházban adnak fájdalomcsillapítót. Legalább is én kaptam, igaz engem már több mint 2 éve műtöttek. De szerintem most is adnak. Lehet arra gondoltak, hogy ha van egy bevált gyógyszered a fájdalomra, akkor vidd magaddal, mert azért válogatni ott nem lehet. Talán Algopirynt adnak ha minden igaz. Azt pedig nem tudom, hogy műtenek e ha megvan valakinek. De a dokid megmondja Neked. Pedig rémlik, hogy régebben írt ilyet valaki, de nem emlékszem, mi is lett a vége.....Nekem műtét után pár nappal jött meg, így szerencsém volt. De hátha lesz olyan akinek rémlik, hogy mi van ilyenkor....Ja látom hétfőn, azaz ma mész be...... Na akkor nagyon drukkolok Neked!!!!!!!!!!! Vigyázz magadra, és csak Bátran!!! Minden klasszul fog menni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833099 (5229)
    2008-08-14  12:01
  22. 2008. augusztus 18. 07:045230.

    Szisztok!

     

    Gyöngyi07 remélem jól sikerült minden, és jól vagy!!! Gondoltam rád, és szorítottam neked, remélem használt. Kivi vagyok majd a beszámolódra!!! Mindenképp nagyon vigyázz magadra!!! Üdv, Adri

    előzmény:
    gyöngyi07 (5227)
    2008-08-05  17:08
  23. Torolt_felhasznalo_833099
    Torolt_felhasznalo_833099
    2008. augusztus 14. 12:015229.

    Sziasztok!

     

    Jaj, lemaradtam az utolsó kórházmentes napjaidról (nyaralni voltam).  Mostanra meg már lehet, hogy ébredezel is! Remélem minden rendben ment.

    Lehetséges, hogy hétfőn a kórházban még találkozunk, én aznap megyek be.

     

     

    Már nagyon zizzi vagyok.

    Most készülünk vásárolni menni, gyorsan megveszünk mindent a srácoknak is a sulihoz, meg nekem is, amire szükségem lehet.

     

    Adri nagyon szép lett a hasad! Jó így folyamatában látni a dolgokat, tudni, hogy nagyjából mire számíthat az ember. 

    Lydyke, a tied is szép, nem is látszik a duplavágás. 

     

    Lányok, írtátok, hogy vigyünk fájdalomcsillapítót. Hát nekem nem nagyon van itthon ilyesmim, csak a fejem szokott fájni, arra meg Quarelint szoktam bevenni. Gondolom az nem igazán jó. Ha nagyon fáj, azért kapok bent a kórházban, vagy nem nagyon szeretnek adni, vagy hogy zajlik ez?

     

     

    Még egy kérdés. Volt valaki, akinek akkor volt meg, amikor műtötték? Bacccus, nem akar megjönni, nemtudom mitévő legyek. (lehet a stresszeléstől) Olvasgattam itt az nlc-n eltolásról, meg előbbrehozásról, de túl sokra nem jutottam. 

    Még ezen is parázni, ez már egy kicsit sok nekem, olyan a gyomrom, mint egy ping-ponglabda...

     

    előzmény:
    gyöngyi07 (5218)
    2008-08-04  12:36
  24. 2008. augusztus 10. 20:105228.
    Szia! Biztosan Neked is nagyon szép pocit fog csinálni!!! Szerintem érdemes otthon leborotválni, igen.
    előzmény:
    gyöngyi07 (5227)
    2008-08-05  17:08
  25. 2008. augusztus 5. 17:085227.

    Szia!

    Köszönöm szépen, hogy felraktad a képeket. Mindig is szerettem volna látni a folyamatot, tudod, ilyen volt, ilyen lett

    Hát gratula (főleg a dokinak), tényleg szép lett.

    Na, legalább látom a doki referencia munkáját, én is hozzá megyek. Remélem az enyém is ilyen szép lesz.

    Tényleg Adri! Teljesen le kell borotválni lent? Jó előre tudni, inkább én mint más.

    előzmény:
    adri*** (5224)
    2008-08-04  20:42

Címlap

top