Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrplasztika

felhőcske9
Létrehozva: 2005. február 16. 14:52
Sziasztok!

Tudom, hogy már indult egyszer egy ilyen topic, de én mégis várnám azok hozzászólását, akik csupán esztétikai okok miatt átestek már ilyen műtéten. Megéri csupán hiúsági okból kés alá feküdni?
Válaszotokat várom
  1. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. március 5. 19:1510151.
    Tádé :-) ezerrel szorítok Érted holnap :-) nem tudom, hogy olvasod-e még addig ezt az üzenetet, de legyél nagyon erős, bátor meg minden, aminek ilyenkor lenni kell :-) Nagyon nagyon szép nózit kívánok Neked :-) és jó éjt, bár nem hiszem, hogy sokat alszol ma :-) azért próbálj meg :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (10138)
    2009-03-03  11:18
  2. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. március 5. 19:1110150.
    Szia Adina! Jó hallani Felőled, de sajnálom, hogy elszomorodtál :-( ha működnének az emóciók nálam is, akkor én is küldenék sok-sok virágot! Próbálj megnyugodni, még sokat változik majd az orrod, nagyon drukkolunk Neked!!! Tudom, mondani könnyű, majd emlékeztess is rá később engem is! Szóval fel a fejjel, kapcsolódj ki valahogyan egy kicsit!
    előzmény:
    Adina33. (10143)
    2009-03-04  18:45
  3. 2009. március 5. 18:5310149.

    Bala.jthy.

      Sokan írták nekem azt, hogy akinek komplex műtéte volt, annak sokkal később látszik az eredmény. Úgyhogy nem aggódom annyira. Végülis rosszabb nem lett, sőt... csak hát még nem hasonlít arra, amiben megállapodtunk, de a kardhal először...

    előzmény:
    ElvenSpirit (10148)
    2009-03-05  11:38
  4. 2009. március 5. 11:3810148.
    Adina téged ki műtött?
    előzmény:
    Adina33. (10143)
    2009-03-04  18:45
  5. 2009. március 5. 11:3410147.
    Szerintem ha nem veszik észre, az pont annak is lehet a jele, hogy jól sikerült a műtét, valóban az arcod karakteréhez illő orrot "faragtak" neked. Én inkább örülnék neki, bár a környezetem egy része tudja, hogy előbb-utóbb műtétem lesz.
    előzmény:
    ritka86 (10146)
    2009-03-05  10:46
  6. 2009. március 5. 10:4610146.
    Adina ne keseredj el azon, hogy nem vették észre a műtéti változást. Lehet, nem volt annyira gáz az orrod, meg mások nem csak azt figyelik, hanem a teljes külsőd egyben. nekem is fura volt, h. senki nem vette észre a változást, de aztán még örültem is neki, mert nem kellett magyarázkodni, meg témázni az orrommmal kapcsolatban. Mondom, előtte nekem is hihetetlennek tünt, de igy van, se a családban, se a suliban, se tágabb ismerettségi körben nem vették észre a változást. Egyébként az is valóban úgy van ahogy a dokik mondják, kb. 2 hó mire a végeredmény nagyvonalakban látszik, de fél évig még alakul ( ez nálam is igy volt) és 1év a teljes gyógyulási időszak. Fel a fejjel, meglátod csak előnyére fog majd változni! Rita
    előzmény:
    Adina33. (10143)
    2009-03-04  18:45
  7. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. március 5. 08:3210145.

    Szia!

     

    Egyrészt nagyon örülök, hogy jelentkeztél, hisz nagyon eltüntél a műtét óta, nekem meg volt egy olyan érzésem, hogy valami baj van...

    Másrészt Bébéhez hasonlóan én is nagyon sajnálom, hogy nem olyan lett az orrod, mint szeretted volna! Igazad van, az tényleg jó, hogy kapsz rajta levegőt, de ez fél siker annak, aki a külsejével is elégedetlen! Kíváncsi vagyok nagyon a képre, hisz így látatlanban nem akarok semmit mondani! Kérlek rakj fel egy előtte és egy utána képet is és nagyon őszintén megmondjuk a véleményünket! Persze majd ha úgy érzed, hogy már olyan állapotban leszel! Lehet csak az a baj, hogy túl nagy változást vártál...nem tudom tényleg, így nehéz megmondani.

    Hogy mások nem veszik észre...Igaza van Bébének, csak mi gondoljuk azt, hogy mindenki az orrunkkal foglalkozik! Aki pedig azzal, annak mindegy, hogy mit is kit kritizál, a kritizálás a lényeg! A hozzánk közel álló emberek pedig máshogy látnak minket! Anyukámnak amikor mutattam a doki képét az orromról, azt modta, hogy nincs is ilyen orrom! Az egyik barátnőm azt mondta, hogy eddig nem is figyelte az orrom és amikor mondtam, hogy mi a baj vele, nagyon komolyan és hosszasan vizsgálta és azt mondta, hogy tényleg, most hogy így mondom! De ő eddig ezeket nem is vette észre! Vagy a másik lehetőség, hogy nem is akarják észrevenni! Ezekben a dolgokban még nem vagyok jártas, hisz még nem éltem át, de biztos rettenetes, hogy ennyi szenvedés után még csak észre sem veszi senki, hogy valami megváltozott rajtad! És a munkahelyeden, ott sem vette észre senki?

    A kontroll eredményét feltétlenül írd meg, kíváncsi vagyok nagyon! Bár a dokinak úgy is lesz valami magyarázata...

     

    Köszönöm a jókívánságokat és a tanácsokat, próbálom megfogadni őket és elhinni, hogy nem lesz semmi baj! Gyomoridegem van rendesen

    előzmény:
    Adina33. (10143)
    2009-03-04  18:45
  8. 2009. március 5. 08:0010144.

    Adina: Örömmel láttam, hogy visszajöttél a fórumra, de ahogy olvastalak el is szomorodtam.... Nagyon sajnálom, hogy nem úgy sikerült a műtét, ahogy szeretted volna. Még nincs tapasztalatom, de itt annyian írták, hogy még hónapok múlva is sokat változott az orruk, nem lehet, hogy nálad is ez a helyzet??

    Szerintem fog még alakulni, lehet, hogy olyan típus vagy, akinek lassabban változik.

    Azt is sokan írták, hogy a környezetük nem vette észre, pedig látványos volt a változás. Ezek szerint nem mindenki a mi orrunkat bűvöli, pedig itt szerintem mindannyian azt hisszük...

    Küldök Neked sok-sok vigasztaló virágot és remélem hamarosan elégedettebb leszel

     

    Tádé: Szorítás ezerrel, visszaszámlálás elindult

    előzmény:
    Adina33. (10143)
    2009-03-04  18:45
  9. 2009. március 4. 18:4510143.

    Szia Tádé!

     

    Jól esik érdeklődésed. Jól vagyok most már, a héten mentem is dolgozni. Még kissé merev az orrom, olyan fura, de kapok levegőt, mondjuk még nem tökéletes, de 1-2 hét és az lesz biztos.

     

    Ami a külső részét illeti meg szinte ugyan olyan, mint a műtét előtt, úgyhogy nem vagyok túl boldog miatta. A krumpli lejjebb került és kisebb, de attól még krumpli. :-D Kíváncsi vagyok mivel magyarázza majd az orvos, ha visszamegyek 3. kontrollra. Majd megírom, mi történt. Mondjuk még nagyon zsibbad, hidegtől kicsit fáj is, remélem még összemegy. Kétoldalt -ahol eltörték a csontokat- ott volt pukli, most már csak az egyik oldalon van, az is már kisebb (zúzódás). 

     

    Az a röhely, hogy a gipszlevét után egy nappal jött hozzánk egy rakás vendég, akiknek mondtam, hogy orrsövényműtétem lesz és semmit nem vettek észre az orromon. A saját anyám sem. Pedig még akkor jócskán be volt dagadva (3-4 nap kellett mire már orr formája kezdett lenni). Aztán rá egy hétre a rokonaim is jöttek, nekik sem tűnt fel semmi. Szóval nagyon úgy néz ki, hogy kib...tam egy rakás pénzt az ablakon. Jó, azért az nem mindegy hogy milyen a légzésem, de azt megcsinálták volna máshol is ingyen. Ez van. De azért, ami nagyon zavar (orrcsúcs szélessége), azt úgyis meg fogom változtatni egy év múlva. Mindenesetre ahogy a fent említett zúzódás is eltűnik, rakok fel képet.

     

    6-án szorítok majd Neked! A műtéttől pedig ne félj, csak felébredsz és már fejeden a jég és semmi fájdalmat nem érzel majd. A torkodat viszont nem árt majd ha utána Corsodil-lal öblögeted (a cső miatt nekem megfájdult). Nagyon hatékony torokfertőtlenítő. 2 nap alatt rendbehozott.

     Drukkolok, hogy szupergyorsan gyógyulj és örülj a változásnak minél hamarabb. Meg azért is, hogy nagyobb változás legyen, mint az én esetemben.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (10142)
    2009-03-04  10:02
  10. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. március 4. 10:0210142.
    Adina mi van veled? Remélem nincs semmi baj, hogy nem jelentkezel...Hogy gyógyul az orrod? Gipszlevétel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_350610
    Torolt_felhasznalo_350610
    2009. március 3. 16:1810141.

    Nincs mit:)Felesleges idegeskednünk a műtét miatt/előtt:) csak árt a szépségünknek:)Úgy sem lesz semmi gáz, és midnen jól fog sikerülni-én így állok hozzá:)

    Nah ez tökjó, március a megszépülés (és végre levegőt is fogok kapni hurrá hurrá) hónapja lesz. Drukkolok mindenkinek akit velem együtt, és utánam és előttem műtenek. Na ezt most jól megaszondtam.

     

    előzmény:
    Bébé2 (10140)
    2009-03-03  15:15
  12. 2009. március 3. 15:1510140.

    Köszi, köszi Neked és mindenkinek!

    Felhívtam a kórházat és ott is megnyugtattak, hogy bár a műtétig 3 hét (az altatóorvosig 2 hét), de azt még elfogadják.

    Ezzel az 1 hónappal teljesen megnyugtattál, mert abba akkor tényleg bőven beleférek.....!!!

    24-én műtét? Hű akkor neked is el kell kezdeni szorítani!!!!

    Tehát Tádé 6., Te 24., én 30. Na ezt jól leírtam, olyan mint egy matekpélda, pedig ez csak a márciusi műtét-naptár!!! Van még valaki márciusban, nem szeretnék senkit kihagyni???!!! (Előre is bocsi, ha valakit elfelejtettem....)

    Kerekegombocska, Téged nem felejtettelek el, csak még azt nem tudjuk biztosan, de jó lenne, ha ebben a naptárban szerepelnél....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350610 (10139)
    2009-03-03  13:53
  13. Torolt_felhasznalo_350610
    Torolt_felhasznalo_350610
    2009. március 3. 13:5310139.

    Szia Bébé!

     

    Nekem Kelemen doki azt mondta a laborral kapcsolatban hogy 1 hónapnál ne legyen régebbi. Nekem szerencsére tök véletlen adott a nőgyógyászom beutalót a tabiszedés miatt (mint minden évben) így Kelemen nem adott már semmit. Nekem még annyit mondott, hogy a tüdőszűrés eredményem is kérjem ki, mert az sem árt ha van, illetve a vizelet, meg a vérvétel. Remélem segítettem:)

    Amúgy én is a jövő héten megyek elintézni ezeket és 24-én pedig műtétre, úgyhogy reméljük, hogy az 1 hónap akkor okés.

    előzmény:
    Bébé2 (10136)
    2009-03-03  09:51
  14. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. március 3. 11:1810138.

    Már nagyon hiányoltalak! Akkor megbeszélted a kis családoddal a dolgot és egész jól fogadták, ez nagyon jó! Az hogy anyukád nem törődött vele, az mit jelent? Nem mondott semmit? Úgy csinált, mintha meg sem hallotta volna? Mondjuk még mindig jobb, mint ha rázendített volna aggódalmasan a "Kislányom..." kezdetű, "te így vagy tökéletes" és "amúgy is veszélyes a műtét" folytású monológra.

    A nagyszülőket biztos, hogy sokkolni akarod?

    Mennyi szép új orr lesz márciusban...

     

    Na, de most már tényleg megyek takarítani, péntekig csillognia kell a lakásnak! Kihasználom ezt a kényszerpihenőt, ha már felírták.

    Az már nagyon közel van, de valahogy nem tudom feldolgozni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (10135)
    2009-03-02  14:33
  15. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. március 3. 11:0610137.

    Bébé! Ne aggódj, ha a papírodra az volt írva, hogy legalább 2 hét, akkor úgy oké! Ha a doki így kérte, akkor jó! A dokinak hinned kell!10 nap vagy 14...amúgy sem nagy különbség!

    Köszönöm a virágot!

    előzmény:
    Bébé2 (10136)
    2009-03-03  09:51
  16. 2009. március 3. 09:5110136.

    Hű lányok, kezdek aggódni emiatt a vérvételes dolog miatt. A doki annyit mondott, hogy kérjek beutalókat a háziorvostól és végeztessem el a vizsgálatokat. Hogy mikor, arról semmit nem mondott, a laborban viszont így adtak időpontot.

    A papíromon az áll, hogy "legalább 2 héttel a műtét időpontja előtt" végeztessem el a vizsgálatokat. Lehet, hogy félreírták és maximum 2 hétre gondoltak??? 

    "Szent Imrések" segítség!!!! Akinek volt ilyen, legyen szíves segítsen ebben. Nem akarok kétszer vérvételre menni!!!

     

    Tádé: Ide is kapsz egy virágot, pénteken csak Rád fogunk gondolni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. március 2. 14:3310135.
    Huhh, képzeljétek csak el, elmondtam édesanyámnak, h néhány hét múlva megműtik az orromat :-) De azt hiszem, h csak akkor hiszi majd el, amikor látja. Nem nagyon törődött a dologgal, meg is lepett, h ennyire nem érdekli.. de Ő csak az egyik véglet, a másik véglet a nagyszüleim.. Nekik csak 1-2 héttel előtte fogom elmondani, mert Ők tutira kikelnek majd magukból és azt mondják majd, h meg ne próbáljam :D Egyedül a bátyámban bízhatok, amikor elmeséltem Neki pár napja, h mire készülök, teljesen megdöbbent, de nem a műtéten, hanem azon, h évekig mit sem tudott egy olyan dologról, ami nagyon bántott engem, pedig azt hitte jól ismer. Hehe, gondolhatta volna, h nem öröm ekkora orral élni.. De Őt legalább érdekli a dolog és próbál vígasztalni, h ide jutott a helyzet :-) Most majd a legkedvesebb barátokon van a sor, de aztán mást nem nagyon értesítek majd. Na, ezer bocs, h ezt elmeséltem, de olyan jó volt kiírni magamból ezt is :-) Szép napot Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. március 2. 14:2510134.
    Sziasztok lányok! Sajnálattal olvasom Tádé, hogy még mindig nem gyógyultál meg, pedig már közel a cél. Lehet, h csak azért vagy még mindig beteg, mert stresszelsz, h nem fogsz meggyógyulni a műtétig. Próbálj meg pihenni, és tényleg ne menj most emberek közé, mert minden második járókelő náthás vagy influenzás, nem hiányzik, h rátegyenek még ők is. Majdcsak nem marad el a műtét! Bízzunk a legjobbakban! Bébé, én is furcsának találom, h már most megcsinálják a laborodat, hiszen a műtétig még sokat változhat a vérképed. Ha lehet, Te is kerüld az embereket, amennyire tudod, mert Neked sem kellene most elkapnod semmit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (10133)
    2009-03-02  10:00
  19. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. március 2. 10:0010133.

    Hát pont azért izgulok, mert a vérképemben minden benne lesz...szerdán lesz eredmény és majd kiderül, hogy milyen állapotban van az a fránya fertőzés! Mondjuk teljesen mindegy, mert ha van, még ha kicsit is, akkor már elbúcsúzhatok a pénteki műtéttől!

    Felső légúti fertőzésem van...soha jobbkor! Még mindig nem jöttem rendbe 100%-ig és ez aggaszt! Meg az is, hogy ezzel gyógyszeresen nem lehet semmit kezdeni, mert az esetek többségében vírusos. Az egyetlen dolog amit tehetek, hogy várok...de kinek van erre most ideje?

    Most szobafogságot rendelt el a háziorvosom és megkért, hogy lehetőség szerint kerüljem a héten az embereket!Sőt azt mondta, hogy az lenne a legjobb, ha feküdnék és takarékra tenném magam...izgalmas hét elé nézünk!

    Nyugi Bébé, inkább most! Én is azon gondolkodtam, hogy bár egy héttel előbb jött volna ez az egész! Érthetetlenül állok az eset előtt, mert soha nem szokott egy betegség sem nálam ilyen sokáig tartani! Te is inkább most ess túl rajta, nagyon sok C-vitamint egyél, igyál!

    Mondjuk a vérvétel nekem kritérium volt, hogy 10 napnál nem lehet régebbi, szóval lehet mész majd még egy körre? Röntgen...hát elhiszem, hogy oda érdemes időben menni!

     

     

    előzmény:
    Bébé2 (10132)
    2009-03-02  08:39
  20. 2009. március 2. 08:3910132.

    Sziasztok!

     

     

    Tádé: Nagyon izgulok érted!!!  Nekem most pénteken kell mennem vérvételre és röntgenre - jeles nap igaz , azt mondták, ha 20-ra akarok eredményt, 6-án mennem kell.

    Amúgy engem is elért a "vég", infulenzás lettem, de még mindig inkább most, mint 2-3 hét múlva, igaz Tádé???

    Szerinted a vérképem nem mutatja ki? Hűha erre nem is gondoltam.

     

     

    Mango86: Mi volt a fül-orr-gégésznél? Jöhet privi is..

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (10131)
    2009-03-02  07:36
  21. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. március 2. 07:3610131.

    Ej, de jól eltünt mindenki a hétvégére!

    Most megyek laborba, szorítsatok nagyon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. február 28. 10:3010130.

    Szia!

    Most milyen az orrod? Ha amúgyis túl sok részt távolítottak el, akkor nem félsz attól, hogy arányaiban túl pici lesz az arcodhoz? Pl Csuha dokinak lett nagyon pici az orra az arcához képest, az olyan "furcsa" hatást kelt.

     

    Tegyél fel képet, majd szavazunk. :) Az orrcsúcsod az már lement a legutóbbi állapot óta? Barátodnak amúgy hogy tetszik az orrod?

     

    Most megint megnéztem, szerintem nőiesebb, mint volt az tény. Már biztos kevésbé van bedagadva és természetesebb jelleget öltött. Szerintem nem zavaró a vége. Erre kiadnál még annyit??

    Olyan sok jó dolog van, amire lehet pénzt költeni.. Lehet, hogy az újabb műtéttel se lennél elégedett és akkor megint kidobott pénz. 

     

     

        (

    előzmény:
    hm... (10126)
    2009-02-25  19:24
  23. 2009. február 26. 10:2510129.
    mango86: ment egy privi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586417 (10128)
    2009-02-26  09:01
  24. Torolt_felhasznalo_586417
    Torolt_felhasznalo_586417
    2009. február 26. 09:0110128.

    Bébé!

     

    Köszönöm a válaszodat.Akkor érdemes ezen elgondolkoznom és utánajárnom. Most fogok időpontot kérni egy nagyon jó füll-orr -gégészhez itt Kecskeméten. Sajna plasztikai sebészt nem ismerek,de szerintem Ő majd tud valami hasznosat mondani. 

    előzmény:
    Bébé2 (10127)
    2009-02-26  07:32
  25. 2009. február 26. 07:3210127.

    Szia!

     

    Ha olyan orvosod van, aki plasztikai sebész és fül-orr-gégész is, akkor egyedül meg tudja oldani, de általában úgy működik, hogy először egy fül-orr-gégész szakorvos megcsinálja az orrsövényt és utána - de egy műtéten belül - a plasztika sebész a külső formát.

    Nekem is ilyen "két-orvosos" lesz nemsokára....

    Kitartást és minden jót Neked a továbbiakhoz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586417 (10121)
    2009-02-25  11:50
  26. 2009. február 25. 19:2410126.

    Sziasztok.

    Engem Rezek műtött novemberben, kedves volt, normális, előre közölte az árakat. 

    A végeredmény viszont nem tetszik, ezért gondolkodom újabb műtéten. A lényeg hogy nagyon lekeskenyítette az orrnyergemet, és az elejét meghagyta, így elég duci az eleje, azt szeretném csak keskenyítettni, de még nem tudom kinél. Lehet átmegyek Kárászhoz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_586417
    Torolt_felhasznalo_586417
    2009. február 25. 14:3910125.

    Adina!

     

    Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Egyébként úgy kerültem oda,hogy a fejfájás ambulancián javasolták,hogy nézessem meg az orrsövényemet. (majdnem minden nap fáj a fejem). Az orvos meg is lepődött,hogy miért csak most megyek..nem tűnt fel,hogy bal oldalon alig megy be levegő? Nem is szeretném ha ez a dokinő műtene meg,kicsit unszimpatikus volt. Remélem találok megfelelő orvost! Köszönöm a segítséget!

     

    előzmény:
    Adina33. (10124)
    2009-02-25  13:37
  28. 2009. február 25. 13:3710124.

    Szia!

    Nekem az a tapasztalatom, hogy nem feltétlen érdemes magánba menni (én sajnos kifizettem a 3×-os árat, de semmivel nem volt jobb szerintem, mintha mondjuk a Szent Imrébe mentem volna.) Sokkal jobb, ha állami kórházban találsz egy olyan dokit, aki lelkiismeretes. Én azt tenném a helyedben, hogy ott Kecskeméten körbekérdezgetnék ismerősöket, hátha műtöttek valakit ferde orral.

     

    Az orrsövényferdülést és a ferde orrot egyszerre műtik (jobb helyeken). Van hogy sima plasztikai sebész vállal ilyet, van, hogy fül-orr gégész, van, hogy ketten csinálják a műtétet. Ez egyénenként változik. Elképzelhető egyébként, hogy ha csak a ferdeség a gondod (és nincs egyéb változtatni való), megcsinálják nagyon alacsony áron, ezért mondom, hogy feltétlenül érdeklődj személyesen.

     

    A műtétet érzéstelenítésben és altatásban is végzik. Többnyire Te döntöd el. 

    Szerintem olvasd vissza a fórumot, megéri az időt. Sokmindent megtudhatsz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586417 (10121)
    2009-02-25  11:50
  29. 2009. február 25. 12:5410123.

    Adina: Ez a vérkép-dolog kicsit megnyugtatott. A dohányzással nincs gond, még "kívülről" sem bírom, nemhogy én űzzem ezt a tevékenységet, soha nem dohányoztam.

    Köszi a bíztató szavakat!!!

    A Te új orrod még nagyon "kiskorú", biztosan sokat fog változni (mondom ezt itt nagy bölcsen, majd figyelj, hogy fogok ilyenek miatt parázni műtét után...)

    De akkor is boldog leszek, ezt már most tudom!!!!

    előzmény:
    Adina33. (10122)
    2009-02-25  11:56
  30. 2009. február 25. 11:5610122.

    Ne aggódj, a vérképedből látni fognak mindent. Ha sűrű lenne a véred (trombózisveszély), azt is észre veszik és kapsz rá vmit. Nálam nem is törődtek azzal, hogy fogamzásgátlót szedek, mert minden rendben volt a véremmel. Lényeg, hogy közöld velük milyen fajtát szedsz.

     

    Csak akkor lehet gond, ha dohányzol, de itt sokan írtak már olyanok, akik dohányoztak és semmi bajuk nem lett. A tabletta + dohányzás együtt már nagyobb rizikót jelent.

     

    Tök jó lesz neked a műtét után, majd meglátod. Erre kell gondolni. ;-) (Mondom ezt úgy, hogy az én orrom még egy C alakú krinolin jelenleg.)

    előzmény:
    Bébé2 (10119)
    2009-02-25  07:39
  31. Torolt_felhasznalo_586417
    Torolt_felhasznalo_586417
    2009. február 25. 11:5010121.

    Sziasztok!

    Én most csak információt gyűjteni jöttem. Ma voltam  fül orr gégészeten orrsövényferdülés vizsgálaton.A gyanú beigazolódott,a bal oldalon gátolt légzésem van. Az orvos rögtön műtétet javasolt.Én pedig rögtön megijedtem.Pénteken kell visszamennem röntgenre. Tudna nekem valaki adni infót arról,hogy hogyan fog zajlani ez a műtét tulajdonképpen? Igazából kicsit félek is,hogy ki fog műteni....Nem lenne érdemesebb magánhoz menni? Ez kb mennyibe kerül? Épp fogszabálíozós is vagyok,az is egy vagyon. Egyébként 22 éves vagyok,és kecskeméti. Az Ars Medica Lézerklinikáról hallottatok már valamit? Mert ha ott csináltatnám max másnap hazamehetnék,ha meg "normál" kórházban,akkor napokig bennt kéne feküdnöm. Egyébként ilyen esetben korrigálásokat is szoktak végezni? Kicsit ferde is az orrom....És ezt ki végzi? Füll orr gégész vagy plasztikai sebész?

    Bocsi a sok kérdésért!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. február 25. 11:1710120.

    Ahány doki, annyi vélemény...például Tamás említette, hogy a műtét lehet altatásban és érzéstelenítésben is, de ő az érzéstelenítéses opciót nem ajánlotta! Látod, Kelemen doki meg arra esküszik! Valahol nem gáz a menstruáció, ha van, a legtöbb esetben kizáró ok.

    Beszéld meg a dokival mindenképp ezt a kételyedet, biztos el fogja mondani, hogy miért! Ne maradjon benned kételkedés, és tisztázatlan kérdés, esetleg félelem!

    előzmény:
    Bébé2 (10119)
    2009-02-25  07:39
  33. 2009. február 25. 07:3910119.
    Tádé, Adina: Új tabletta? Ez eszembe sem jutott. De lehet, hogy van benne valami.... Amúgy is minden bajom van tőle, migrén, émelygés meg ilyenek, pedig már 15 éve ezt szedem (vagy éppen az a baj????) Csak az a baj, hogy addig már nem merek variálni, mert ezeket én nagyon nehezen tudom megszokni, emlékszem, ez is a negyedik volt, amit akkor már felírtak, egy évig kísérleteztem, mert mindegyiktől nagyon rosszul voltam. De műtét után biztos, hogy megpróbálom!! Addig meg csak kiírtom egy-két napra őket.  Visszaolvastam amúgy itt régebbre, ezt nem értem, volt akinek meg egyáltalán nem engedték a tablettát műtéti időszakban, mert trombózist okoz. Ezt most már nagyon nem értem. Akkor melyik a rosszabb????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_452218
    Torolt_felhasznalo_452218
    2009. február 24. 21:5110118.

    Köszönöm a biztatást,nagyon ari vagy!!

    Nyárig van idő,majd csak megtalálom a megfelelő orvost.És tényleg igazad lehet vele kapcsban,logikusnak tűnik,amit írtál.

     Tényleg,ha van közöttetek,olyan,akinek van képe fent,és szívesen megmutatná nekem,írjon  privit/ill jelszót/,akár Kárász műtötte,akár Kathó Jenő,akár más....nagy segítség lenne.

    Előre is köszi!

    előzmény:
    Adina33. (10114)
    2009-02-24  16:38
  35. Torolt_felhasznalo_531938
    Torolt_felhasznalo_531938
    2009. február 24. 19:1910117.

    mütött vkit Jósvay?

    egyébként mindenképp megéri hiúságból kés alá feküdni...

    előzmény:
    felhőcske9 (1)
    2005-02-16  14:52
  36. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. február 24. 17:2110116.

    Amúgy most jöttem a doktornénitől és írt fel antibiotikumot, mert azt modta, hogy ez még csak kezdődő gyulladás. Addig is vettem egy rakat citromot, azt fogom eszegetni natúran...imádom!

     

    Aztán hétfőn lesz a laborom, remélem addigra már nem lesz semmi bajom! Persze most bárhova megyek, mindenhol mindenki a halálán van, így nehéz lesz egészségesnek lenni! A buszon is ül mögöttem egy néni és köhög a nyakamba...

     

    Adina! Tudom hülyén hangzik, de türelem! Elég durva behatás volt ez az orrodnak, hagyj neki időt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. február 24. 17:0810115.

    Bébé! Közben gondolkodtam én is és igaza van Adinának, a legjobb egy másik fogamzásgátló lenne! Mert írtad, hogy terhesség óta van ez a gondod és akkor ez valami hormonális gubanc! Azt meg hiába kezelgeted kívülről, tünetileg! Nekem is vannak ismerőseim, akiknek a kozmetikusok semmit nem tudtak kezdeni az arcukkal és végül tabit javasoltak, azóta meg semmi pattanás!

    Amúgy eszembe jutott a szer neve, Dalacin T, de inkább a fogamzásgátlón változtass, mert hiába kezelgeted felületileg, ha a probléma más! Látod, ez az 1 hónap pont elég is lesz arra, hogy ezt lerendezd!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2009. február 24. 16:3810114.

    Sziasztok!

    Köszönöm a megnyugtató szavakat, aranyosak vagytok! Megpróbálom türelemmel átvészelni ezt az időszakot. 

     

    Bébé: én azt tenném a helyedben, hogy elmennék nőgyógyászhoz, hogy írjon fel egy másik fogamzásgátlót (ha jól vettem ki, azt szedsz), ami a bőrödre is kihat. Nekem doki ajánlotta amit most szedek pont a bőrproblémák miatt. Hamar rendberáz, azóta csak akkor van patim, ha sok majonézt eszek. Vagy ha nem akarsz gyógyszert váltani, csak tud valami jót mondani egy bőrgyógyász. Nagyon örülök, hogy a Te orrod is "sinen van". ;-)

     

    Angel: ne vedd magadra ezt az esetet R-el. Könnyen lehet, hogy lebukott. Elvégre egy lepukkant lepratelep közepében kis szobácskában több millió Ft-os bútorocskák lehet feltűnt valakinek--vagy az is lehet, hogy -mivel rengeteg lány jár hozzá- valahogy kiderült a trükk és már nem meri megjátszani.

     

    Egy kicsit most örülök, hogy másoknak is feltűnt ez a néhány dolog R-el kapcsolatban. Megnyugtató, hogy nem velem van a gond.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 24. 15:1210113.

    Szia Adina33!!!

    Nyugi, nyugi, nyugi!!!!!  Nekem is fejem volt, és nagyon paráztam, hogy az is marad, de nem!!!! Pár nap és elmúlik... 

     

     

    előzmény:
    Adina33. (10093)
    2009-02-23  16:46
  40. 2009. február 24. 14:5210112.

    Köszi, köszi!

    A pattanásos szer jöhet, most aztán mindenkitől begyűjtöm a titkos recepteket és mindet magamra kenem - aztán lehet, hogy bőröm sem marad a végére.

    Még talán van időm kikísérletezni a jó módszert....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (10111)
    2009-02-24  14:36
  41. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. február 24. 14:3610111.

    Szia Bébé!

     

    Ez annyira fantasztikus! Már csak kb 1 hónap! Az semmi!Gratulálok!

    Én az anyukámmal voltam így, mint te a családoddal. Ő is ellenzi az ilyeneket, de ezt már írtam is és most, hogy elindult a dolog mellém állt és ez hihetetlenül jól esik!Gondolom, hogy mennyire jó érzés neked is, hogy most mindenki melletted van! Innentől kezdve már röpülni fog az idő.

    Én pont úgy számoltam az időpontot, hogy biztos ne essen bele abba az időszakba, de ha neked necces, akkor szedd csak szorgalmasan azokat a bogyókat, nehogy ez miatt csússzon! Erről a pattanásos dologról nem hallottamNem vagyok pattanásos (kopp-kopp), de azért jobb a békesség! A táplálkozásra mindenképp figyelj oda, belsőleg ennyit tudsz tenni, külsőleg meg van egy szer, amit a tesóm használt sokat (ő pattanásos volt nagyon), de ha agyoncsapnak sem jut most eszembe...Gondolkozom erősen!

     

    előzmény:
    Bébé2 (10105)
    2009-02-24  08:22
  42. 2009. február 24. 14:2810110.

    ElvenSpirit: Nem tudom, hogy ezt mindenki ilyen szigorúan veszi-e, de a dokim szerint nagyon veszélyes. A gáz az, hogy nekem is szinte mindennap van begyulladt pattanásom - ez egyébként szülés óta van, előtte ilyen gondom nem volt, nem tudom miért.

    Majd valahogy előtte napokban agyonszárítom őket, vagy nem tudom, az elmúlt, heges sima felületű nem gond - mutattam neki, tegnap éppen olyanok díszelegtek rajtam, de ami kiemelkedő, gyulladt, az azon az egy napon nem lehet.

    előzmény:
    ElvenSpirit (10106)
    2009-02-24  09:26
  43. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. február 24. 10:1610109.
    Sziasztok :-) Bébé, itt is gratulálok Neked :D ha valaki, akkor Te most tényleg belehúztál :-) Adina, légy türelmes, azt a legnehezebb elfogadni a műtét után, hogy nem azonnal gyönyörű az új nózink, hanem várnunk kell még jópár hetet :-( Milyen igazságtalan, ugye? :-( Én már most tudom milyen sárkány leszek a műtét után.. :D szülés után 2-3 nappal is az voltam és nem értettem miért nem olyan szép feszes a pocim, mint régen :D az őrületbe kergettem vele a páromat, tuti az orrommal is ez lesz :-) de most még könnyű mondani, hogy türelem türelem türelem :-) pihenj sokat, az orrod is alakul közben! Hát amiket itt olvasok Rezek dokiról, nem túl vidám dolgok. Sajnálom, h nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, én sem szeretem a pénzéhes embereket. Ha rajtam múlik, pénzéhen hal, mert azt a "keveset" (az ő áraihoz képest), amit a műtétre szánok, nem nála költöm el :D annyi jó orvos van, aki még olcsóbb is, lányok, ne keseredjetek el! :-) Szépséges nózit mindenkinek!!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_452218
    Torolt_felhasznalo_452218
    2009. február 24. 10:0610108.

    Szió.Engem levitt az alagsorba,a szobájába,ott beszélgettünk kettesben,nem volt bent senki.Engem nem "tapizott",de tényleg túl kedves volt.

    Na érted akkor,mi háborít fel,az egyik betegnek mondja,a másiknak nem,hát miféle dolog ez... ez irtó gerinctelen,és igazságtalan.

    És ha ez másoknak nem tetszik/főleg az ő betegeinek/,akkor is kimondom,mert ez az igazság.

    Én ugy érzem,minden betegnek egyforma jogai vannak,vagy műtene mindenkit államiban,vagy mindenkit magánban,vagy midenkinek egyformán "vázolná" fel a helyzetet...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121439 (10107)
    2009-02-24  09:39
  45. Torolt_felhasznalo_121439
    Torolt_felhasznalo_121439
    2009. február 24. 09:3910107.

    Szia Angel!

     

    Én kb. egy hete voltam Rezeknél, és nekem mindkét árat említette. És a különbséget is elmondta, azaz azt, hogy a drágább (680) nagyjából azért annyi, mert szép a kórház és más a felszerelés. Egy magánklinika. De még így is elég homályos volt a dolog, mert végig suttogott - ott járkált körülöttünk vagy húsz ember.

    Nekem egyébként egyáltalán nem volt szimpi R.Ö. Szerintem baromira látszott rajta a pénzéhség, és szörnyen mézes-mázas volt. Ja és végig tapizott, simogatta a lábam, stb, ami lehet hogy valakinek nagyon bejön (mert hú de közvetlen és jó fej) de nekem egyáltalán nem.  És az a kórház! A "rendelőnek" nevezett teremben egyszerre rendel még vagy tíz másik orvos is, és úgy vizsgálja az orrod, hogy közben ott sétál el tőled 1 méterre az összes beteg, orvos, asszisztens stb. Nem mintha szégyenlős lennék, de azért ez kicsit furi volt. Na mindegy, senkit sem lebeszélni szeretnék, csak a benyomásomat írtam le róla.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452218 (10103)
    2009-02-23  22:59
  46. 2009. február 24. 09:2610106.
    Nekem mindig vannak pattanásaim. Ezek szerint sosem lehet műtétem?
    előzmény:
    Bébé2 (10105)
    2009-02-24  08:22
  47. 2009. február 24. 08:2210105.

    Sziasztok!

     

    Voltam konzin, megvan az időpont: március 30.!!

    Nem kellett várnom fél évet, ugyanis összefogott a család, na meg a dokin múlott a lényeg. Már március elején akart műteni, de márciusban lagziba megyek és nem akartam én lenni a vendégűző rém, így kértem későbbre, ez lett a 30-a.

    Nagyon meghatott, hogy apukám, aki végletekig ellenezte a műtétet (hiába vagyok 35 éves... és ráadásul tudta, hogy nekem főleg egészségügyi okok miatt merült fel, de ők elég idősek már és nekik a plasztika az plasztika, még ha egészségügyi szempontok miatt vezérelt is) még pénzt is akart adni a kis nyugdíjából, hogy mielőbb túlessek a műtéten. Tudom, hogy kicsit homályos amit írok, de egyrészt nagyon izgatott vagyok, másrészt részleteket inkább priviben, ha valakit érdekel.

    Ja, hallottam itt, hogy fogamzásgátlót lehet, vagy nem: hát nekem azt mondta a doki, csak szedjem, mert ha akkor jön meg, nem lesz műtét. A másik gondom az, hogy eléggé pattanásos bőrű vagyok és azt mondta, azokat ahogy tudom, tüntessem el, mert egy szem gyulladásos pattanás az arcon és akkor sem lesz műtét !!! Állítólag így kerülik ki a porcelhalás szövődményét.

    Nem tudtok valami csodaszert pattanásra, ami gyors és jó, ha esetleg az előző egy-két napban megjelenik?

    Na, ahhoz képest, hogy keveset akartam írni, jó hosszú lett.

     

    Adina: Örülök, hogy itt vagy, már nagyon hiányoltalak!!! Biztosan sokat javul a következő hetekben a duzzanat, türelem!! (már csak ott tartanék, hogy nézegetem a malacorromat a tükörben...)

     

    Kerekegombocska: Az előzőekhez Neked csak annyit: a doki , ja és : !!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. február 23. 23:0110104.
    Ok, csak azt hittem valaki másnak küldtem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452218 (10103)
    2009-02-23  22:59
  49. Torolt_felhasznalo_452218
    Torolt_felhasznalo_452218
    2009. február 23. 22:5910103.
    Köszi,kaptam,csak még nem tudtam válaszolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (10102)
    2009-02-23  22:57
  50. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. február 23. 22:5710102.

    Jó, mert én is arra emlékeztem, hogy a SOTE-ra mentél...Az oké, hogy valakinek bonyolultabb az orra és több munka van rajta és ezért többet kérnek, de nem ennyivel! Meg árakat emelni sem ennyivel szoktak. Nem akarok senkit megbántani, mert biztos itt sokan nagyon meg vannak vele elégedve, de lehet elszállt egy kicsit. Tudja, hogy keresett orvos és ezt kihasználja

    Amúgy írtam neked privit, megkaptad?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452218 (10101)
    2009-02-23  22:51

Címlap

top