Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrplasztika

felhőcske9
Létrehozva: 2005. február 16. 14:52
Sziasztok!

Tudom, hogy már indult egyszer egy ilyen topic, de én mégis várnám azok hozzászólását, akik csupán esztétikai okok miatt átestek már ilyen műtéten. Megéri csupán hiúsági okból kés alá feküdni?
Válaszotokat várom
  1. Torolt_felhasznalo_607749
    Torolt_felhasznalo_607749
    2009. február 13. 22:0110001.

    Kirumano! Pontosan ez a bajom nekem is!! Nekem is azt mondják hogy hülyeség, és a másik amit mondanak hogy mi van ha elrontják, akkor mit csinálok?? De én sem vagyok ibékülve vele!!

     

    Teca anyu, nagyon kedves vagy hogy írtál, köszönöm a bíztatást! Már mondtam a szüleimnek is, de nem nagyon  értenek egyet, persze azt mondják csináltassam ha akarom, anyukám főleg, apukám inkább aki hülyeségnek tartja, inkább ez zavar.

    Nem az engedélyük kéne vagy ilyesmi, már "öreg" vagyok hozzá, csak a támogatásuk!

    A Rezek dokinak mennyi a tarifája?

    A lányodnak biztos nagyon jó érzés lehetett hogy így mellette álltál!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593240 (9998)
    2009-02-13  19:08
  2. 2009. február 13. 20:3410000.

    Kedves Vickee!

    Én egy anyuka vagyok! Ha jól értem, még nem osztottad meg a szüleiddel a bánatodat. Tedd meg! Mi március 10-én lesz 1éve ,hogy túl vagyunk a műtéten. Természetesen mindenben segítettük a kislányunkat. Együtt mentünk minden alkalommal,

    amíg kórházban volt, szinte oda nőttem az ágyához. Amikor megosztotta velünk a gondját, attól kezdve már csak azt kerestük, hogy Neki mi lenne a legjobb. Hála a FÓRUMNAK, megtaláltuk a számára legmegfelelőbb orvost (REZEK ÖDÖN)személyében.

    Nagy boldogság számunkra látni azt a változást, amit az új  kicsi

    formás NÓZIKÁ-nak köszönhetünk:pl. fotózkodunk(előtte soha), bátran,felemelt fejjel közlekedik, magabiztosság, merészebb  öltözködés, stb

    Ha hasonlóan jó a kapcsolatod a szüleiddel, megértenek és remélem melléd állnak.

    Üdv: Teca anyu!

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607749 (9995)
    2009-02-13  18:10
  3. Torolt_felhasznalo_452218
    Torolt_felhasznalo_452218
    2009. február 13. 19:519999.

    Szuper,köszönöm a segítséget mindenkinek,így már biztos odatalálok:**

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_593240
    Torolt_felhasznalo_593240
    2009. február 13. 19:089998.
    szia! nekem is ugyan az a problémám mint neked!!! engem sem támogat senki , mindenki azt mondja nekem, hogy hülye vagyok hogy meg akarom csináltatni! én is faterét örököltem. pedig mindenki azt mondja hogy szép orrom van. de nekem nem tetszik, nem vagyok kibékülve vele, komplexusaim vannak tőle!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607749 (9995)
    2009-02-13  18:10
  5. Torolt_felhasznalo_593240
    Torolt_felhasznalo_593240
    2009. február 13. 19:039997.
    És Dr Rezek Ödönnről mi a véleményetek?  nekem a fűl-orr gégészem régwbben ajánlotta .neki nics weblapja? vagy van itt olyan akinek az orrát ő csinálta? esetleg képet tudna mutatni?  Most nagyon el vagyok szánnva a műtétre!!  még hitelt is simán felvennék!!! volt aki arra csináltatta? vagy inkább gyűjtögessek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_607749
    Torolt_felhasznalo_607749
    2009. február 13. 18:209996.
    Az utolsó nem felkiálás hanem kérdés akar lenni! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607749 (9995)
    2009-02-13  18:10
  7. Torolt_felhasznalo_607749
    Torolt_felhasznalo_607749
    2009. február 13. 18:109995.

    Sziasztok!

     

    Belelvasgattam már többször is ebbe a topicba, mert nagyon érdekel a téma.

    Réges rég óta utálom az orromat! A formája nem szabálytalan, de szerintem nagy!!!!!! És annyira szeretnék valami kisebbet és szebbet! Amivel nem változik meg az arcom, szóval amitől én én maradok, ilyesmi orrot mint most van csak kisebben!

    Nálam a legjobban visszahúzó erő hogy senki nem támogat benne!

    Sajna apukámtól örököltem, a húgom is, és viceesen mindig elhatározzuk hogy majd együtt megyünk műttetni, hátha adnak engedményt.. :) De persze semmi nem lesz belőle.

    És van bennem olyan érzés is hogy nem akarom megbántani a szüleimet, hogy nem tetszik, és kifogásolom azt amit tőlük örököltem!

    De ha ők támogatnának, na meg a férjem, bár őt könnyebb lenne rávenni, akkor tutira belevágnék!!

    A környezetem nekem is azt mondja hogy nem is nagy, de szerintem lehetne kisebb, ENGEM zavar!

     

    Légyszi segítsetek abban hogy kihez menjek ha nem tudok rá túl sokat áldozni, gyesen vagyok a 2 éves kislányommal, és ráadásul most útban van a tesó is! (ezért még nem most lsz aktuális a dolog, majd szülés után)

    Olvastam Kelemen doki nevét aki 200e ft körül kér érte. Ilyesmi árban van még valaki? (200-250e)

    És ugyan annyira megbízható, és profi egy olcsóbb is, mert azért lényeges különbségek vannak árban ahogy látom!

     

    Köszi ha írtok!!!

     

    Viki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. február 13. 17:209994.

    Hogy jobban halljanak...

     

    Az orr:hogy jobban érezzük az illatokat NEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121439 (9991)
    2009-02-13  15:02
  9. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2009. február 13. 15:599993.

    Gyerekek!

    Én az életbe be nem érlek titeket, hogyha ennyire sokat írtok! Pedig most itthon vagyok influenzásan, lázasan, stb.

    Szóval ráérnék olvasni, csak az a baj, hogy állandóan az ágyat nyomom, nehéz felkelni, mindenem fáj.

    Ja és említettem, hogy tönkrement a Bluetooth a telefonomon, úgyhogy nem tudok a közeljövőben képeket feltenni? Pedig akartam.

    Csak komolyan nem értem, hogy tegnap voltam fél éves, és most néz ki úgy az orrom, mint másnak gipszlevét után. A két és fél hónapos képek, amiket legutoljára feltettem, még olyan dunda-mundák... Teljesen meglepődtem, amikor legutóbb megnézegettem őket. De úgy érzem, még mindig nem a végső verzió látható.

    De azt azért el kell mondanom, hogy a profilom gyönyörű!!! A múltkor anyukám azt mondta:

    "Olyan aranyos kis pofád lett!"

    A sógorom is, aki nagyon ellenezte azt mondta, hogy sokkal helyesebb vagyok így. :)

    Na ez történt.

    Puszilok mindenkit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_121439
    Torolt_felhasznalo_121439
    2009. február 13. 15:069992.

    Egyébként én is megyek két konzira is. jövő héten Rezekhez, márc. 4-én pedig Kelemenhez. Már ettől is izgulok. Én még tavasszal szeretném feltétlenül megcsinálni, hogy ha jön a jó idő ne kelljen itthon ülni. Főleg, hogy 1 éves kislányom addigra már járni fog, és hát nem tarthatom itthon a lakásban. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_121439
    Torolt_felhasznalo_121439
    2009. február 13. 15:029991.

    pedig sajnos az orr is nőhet. A terhesség alatt a barátnőmnek is látványosan nagyobb lett (persze ebben a vizesedés is szerepet játszott), sőt még a lába is nagyobb lett egy számmal. A baba fejlődését segítő növekedési hormonok sajna nem válogatnak. Én magamon is látom, hogy az évek során nő. Nekem pl. a pukli a tetején (amitől olyan horgas lett) nem volt még kamaszkoromban. De egyre nagyobb..

    Ja és nézd meg a szegény öreg bácsik fülét. Hú, óriási.

    előzmény:
    keki70 (9982)
    2009-02-12  19:26
  12. 2009. február 13. 12:509990.

    Sziasztok!

     

    Megvan az időpontom Jósvayhoz a Szent Imrében!!

    Február 23-án megyek, elég gyors volt, azt hittem, többet kell várni. De ha fél éven belül műtétet szeretnék - márpedig szeretnék - gondoltam el kell kezdeni...

     

    Adina33: Lehet, hogy már nem vagyok teljesen o.k., de Téged nem ma műtenek????

    Olvasgatom itt a hozzászólásokat és teljesen ledöbbentem, hogy itt vagy. Mi van Veled, vagy nem jól emlékeztem?

     

    minden műtétre várónak, hezitálónak, és annak is, aki már túl van rajta!

    előzmény:
    Adina33. (9987)
    2009-02-13  10:03
  13. 2009. február 13. 12:029989.
    ezt én is hallottam.olyan szomorú...persze a barátnőmnek szép orra van ,de ő is észrevette ,hogy nőtt...a fényképeken is vissza lehet nézni,persze a vonások is keményebbé válnak idővel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (9985)
    2009-02-13  09:50
  14. 2009. február 13. 12:009988.

    figyelem egy hülye kérdés következik,nem tudom értelmesen megfogalmazni nézzétek el nekem

    Akinek orrsövényferdülése van annak ez látszik külső megjelenésrere az orrán?Az mit jelent?És ha igen akkor azt szétverik és újrarakják ezért jár együtt vele a plasztikai műtét is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. február 13. 10:039987.

    Szia Angel!

     

    Nyugati pu.-hoz van a legközelebb. Felszállsz ott az M3-asra (arra felé pénztárcára vigyázni! ;-) ) ,  "Klinikák"-nál leszállsz, az első amit észre fogsz venni ahogy kilépsz a metróból a Szigony u. túloldalán fenn, egy SOTE térkép, azon egyértelmű. (Egyébként átmész a  Szigony u. túloldalára, mész egy kicsit balra és nagy kapu, bemész, ott a Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika , jobbra portás meg majd mondja tovább). 

    Nyugatitól kb. max 30 perc. Várakozásra kell számítani.

     Remélem tudtam segíteni.

    Üdv,

    A

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452218 (9984)
    2009-02-12  22:08
  16. 2009. február 13. 10:019986.

    "sote: nyugati, onnan kék metróval 7 megálló a nagyvárad térig"

     

     

    Köszi kedves kacsafül!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452218 (9984)
    2009-02-12  22:08
  17. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. február 13. 09:509985.

    "Életünk végéig nő-e az orrunk?


    Sok idős embernek kifejezetten nagy az orra és a füle. Folyamatos ez a növekedés?

     

    A kis pisze csecsemőt és a horgas orrú öregembert összehasonlítva felmerül a kérdés: folyamatos-e az átmenet, és mi határozza meg az orr növekedésének ütemét?

     

    Az orr mérete – a többi testrészhez hasonlóan – a pubertáskor végére kialakul, és ez a méret lesz jellemző a felnőttkor folyamán. Léteznek azonban olyan állapotok, melyekben az orr újra növekedni kezd.

     

    (...)

     

    Ha a felnőtt életben alakul ki a növekedési hormon túltermelődése, acromegalia alakul ki. A görög eredetű összetett szó a csúcsi részek növekedésére utal. Ilyenkor ugyanis azok a testrészek tudnak csak növekedni, melyek még porcosak, azaz az orr és a fülkagyló, valamint megnő még az áll, a kéz- és a lábfej.

    Boszorkány

    A növekedési hormon túltermelődésének hátterében általában betegség, legtöbbször az agyalapi mirigy jóindulatú daganata áll. Léteznek azonban olyan állapotok is, amikor ez a túltermelődés nem utal komoly szervi elváltozásra: ilyen a pubertáskor, a terhesség, az idős kor és az alultápláltság bizonyos formái. Ilyenkor is kialakulhat tehát acromegalia.

     

    Több idős embernél megfigyelhető a nagy fül hosszú orr és hosszú áll (ún. boszorkányarc) kíséretében. Ez legtöbbször az időskori acromegalia következménye. Az orr növekedése tehát nem folyamatos, életünk elején és végén nő, közben – jó esetben – nyugalomban van."

     

    /National Geographic/

     

    Szóval mégis lehetséges...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_452218
    Torolt_felhasznalo_452218
    2009. február 12. 22:089984.

    Sziasztok!

    Köszönöm az eddigi segítségeket,még lenne kérdésem:meg tudná írni nekem vki,hogy a SOTE melyik pályaudvarhoz van legközelebb,és onnan hogy a legegyszerűbb eljutni oda?Metróval?busszal?stb.

    Mert vonattal kell felutaznom,nem kocsival megyek+sajna nem ismerem Pestet,igencsak messze lakom,egyedül még nem is jártam fent.Ráadásul délelőttre kaptam időpontot,nem szeretnék eltévedni:))

    Aki tud segíteni,írjon,köszi előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_593240
    Torolt_felhasznalo_593240
    2009. február 12. 22:009983.
    Szia! kinél csináltattad? és mennyiért? esetleg tel, számot tudsz adni?(orvosét) amúgy nagyon szép lettél!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622988 (9981)
    2009-02-12  16:50
  20. 2009. február 12. 19:269982.

    Lányok én úgy tudom,hogy nem nő az orrunk,de még a fülünk sem.

    A kor előrehaladtával sajnos esik össze a bőrünk,veszít feszességéből,jönnek a "várva várt" ráncok,és ezért tűnik úgy,hogy nagyobb lett az orr és a fülek.A csontjaink sem nőnek,inkább összeesnek.

    Nem találkoztam még olyan emberrel,aki öregségére nőni kezdett volna,pont az ellenkezője.

    Ez a természet műve velünk emberekkel,nem maradhatunk örökre olyanok,mint a babákvagy mint a tinikjé,tudtam valahol használni ezt a két buksit ishalidejó,az orr itt a központi kérdés.Az nem olyan dolog,mint a ráncok-amiből mindenki kap,teljesen más kategória.Az orrból ki ilyetki olyat kapnem mindenki egyformán részesül.Micsoda igazságtalanság 

     

    De lehet rajta változtatni,és ez a lényeg

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (9979)
    2009-02-12  10:37
  21. Torolt_felhasznalo_622988
    Torolt_felhasznalo_622988
    2009. február 12. 16:509981.
    Hát ez voltam én közvetlenül ébredés után.Fokozatosan dagadt be a szemem,a képek időrendben vannak.Nekem csontos részt is alakítottak (tehát eltörték az orrcsontom) ezért dagadtam fel ennyire.DE!!!!EGY PERCIG SEM FÁJT!!!HIGGYETEK NEKEM,NEM FÁJ!!!Csak csúnya... :) Én otthon folyamatosan jegeltem a szemeimet és kb. másfél hét múlva már nem látszott semmi.Azt viszont tudni kell,hogy az orr környéke még hetekig fel lesz dagadva,de ez már utcára menős. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_622988
    Torolt_felhasznalo_622988
    2009. február 12. 16:319980.
    Az okos nő kézikönyve a plasztikai sebészetről,ez az amire gondoltam.Azért nem voltam sokáig,mert elfelejtettem,hogy regisztráltam... :)Én télen,január végén csináltattam,mert azt olvastam illetve a doki is azt mondta,hogy hidegben jobban gyógyul.Egyébként én voltam gipszelt nózival utcán...A műtét utáni 3.napon éjjel 1kor elkezdett őrületesen fájni az egyik fogam,a kocsi pont szervízben volt szóval hívtam egy taxit és irány a non-stop fogászat.Amikor beültem a sofőr szeme kikerekedett,de haggyán,a rendelőben az asszisztens majdnem elájult amikor meglátott :),de mondtam neki,hogy nem balesetem volt(gipszelt orr,felduzzadt,lila-zöld karikák a szemeim körül...)csak a fogam fáj.Hát természetesen gyökérkezelni kellett a fogam alul (aki volt már az tudja mennyire fáj) és én jó sok fájdalomcsillapítót kértem,minek következménye képpen olyan szinten zsibbadt el a szám,hogy szó szerint alig tudtam beszélni és folyt a nyálam.Hívtak nekem taxit,a taxisofőr megijedt amikor beszálltam,meg mire kinyögtem hova vigyen...komolyan úgy éreztem magam mint Quasimodo,de mostmár csak röhögök rajta.Kivel történne ilyen ha nem velem!?Majd csatolok egy műtét utáni képet is,amin borzasztóan nézek ki,de komolyan mondom egy pillanatig sem fájt az orrom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. február 12. 10:379979.

    Sziasztok!

     

    Gyors beugrottam egy kicsit, délutános vagyok, így van egy kis időm...

    Hát örülök, hogy azért összejött egy újabb kis csapat, ahhoz képest, hogy az elején szellemként szinte csak én kísérettem itt a fórumon!

     

    Zsaklen84: eszméletlen, hogy milyen más lett az arcod ezzel az új, helyes kis nózival! Nagyon szép lettél! Elhiszem, hogy elégedett  vagy!

     

    digitalbabe: szerintem te még ne vágj bele a műtétbe, hisz, ha jól érzem ki a szavaidból, te tulajdonképpen szereted az orrodat! Nehogy megbánd, hogy megcsináltattad! Ha belenézel a tükörbe és úgy látod, szép vagy, akkor minden rendben van! A fényképek csalókák nagyon!Nekem most a látványterven van olyan fejem, hogy mások nem ismertek meg...

    Szóval csak azt akarom mondani, hogy gondold át még nagyon!

     

    v.veronika :én is úgy hallottam, hogy a tavasz a pont optimális, hiszen a meleg nem kedvez a gyógyulásnak, de a nagyon hideg sem jó! Amikor voltam konzin, volt ott egy lány, ő azt mondta, hogy így az elején ha 5 fok alatt van a hőm. ki sem mehet! Ez nem tudom igaz-e...

    Tavasz esetleg azoknak nem kedvez, akiknek ilyenkor valamilyen allergia szezon van...

     

    És az, hogy ahogy idősödünk, úgy alakul az orrunk, azt én is hallottam! Engem is azzal "vígasztalt" az anyukám, hogy ne keseredjek el, mert az orr az életünk végéig nől valamennyit...

    Kedves volt tőle...

     

    Vikike7 : köszönöm a bíztatást, el is kezdem dönteni magamba a c-vitaminokat! Akkor te is szerencsés voltál, hogy 10 nap után dolgozni mentél! Remélem én is ilyen szerencsés leszek, ugyanis nem szeretnék 2 hetet itthon ülni! Az az aloa first, az mi is tulajdonképpen? Valami kenőcs?

     

    Bébé2 : valóban én is olvastam nagyon sok pozitív tapasztalatot az állami kórházakról! Ha jó orvoshoz mész, akkor mind1, hogy állami kórházban vagy, vagy luxus körülmények között! Én nem tudtam volna Bp-re menni és itt a környékünkön mással nem csináltatnám. De pl Kárász doktor is műt állami kórházban, Pécsen, ha jól tudom!Csak hát Pécs sem itt van...

    Kívánom, hogy megtaláld azt a dokit, aki valóra váltja az álmodat!

     

    LÁNYOK! Nem is oly rég, még 43 napról kezdtem a számolást visszafelé és azt hittem, soha nem fog eljönni a nagy nap!

    Most meg már a 22 napon vagyok!!!

    Kezdek izgulni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. február 12. 08:519978.

    Szia!

     

    Nem is tudtam eddig, hogy Te is Jósvayhoz készülsz!

    Egy ideje pedig szinte "vadászom", hogy ki készül hozzá, de többnyire Kelemenhez megy mindenki.

    A látványtervben egyébként sokan csalódnak, sok orvos állítólag ezért nem használja.

    Engem még csak egyszer altattak, nem volt vészes szerintem sem, nálam csak annyi a gond, hogy eléggé hányós vagyok, ettől félek.

    Abban tökéletesen igazad van, hogy megfelelnek a kórházi körülmények - főleg, hogy a Szent Imre Kórházról nagyon jókat hallani - mondjuk egy magánklinikát pillanatnyilag meg sem tudnék fizetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9953)
    2009-02-10  16:29
  25. 2009. február 11. 21:349977.
    jajj a  " mint " kimaradt  , az R Ö elől :) ( amúgy Rezek Ödön )
    előzmény:
    v.veronika (9976)
    2009-02-11  20:53
  26. 2009. február 11. 20:539976.

    Szia Keki !

     

     

    Milyen jó , hogy Te is újra itt vagy !!!!

     

    Ezek szerint a Kathó dr is nagyon szépen dolgozik:)

    ( és mellesleg  200 ezerrel olcsóbban ,    R Ö :) 

     

    Én még mindig nem döntöttem el , hogy kivel csináltassam , de az biztos , hogy még a tavasszal meglesz ( a hűvösebb idő szerintem kedvezőbb a gyógyulásnak)

     

    Amúgy , a fiatalabbaknak mondom ...akik vacilálnak .....az orr  porcos része az életkor előrehaladtával , sajnos egyre durvább és markánsabb lesz .

     

    Akinek már fiatalon problémát okoz , nem szeret tükörbe nézni ....hát ez az idővel még csak fokozódni fog. Ugyanis  az idő múlásával előjönnek egyéb   ....negatív  változások is az arcon ...és együttesen még  elviselhetetlenebbek :)

     

    Ha az én huszonéves koromban , lett volna orrplasztika  - lehet , hogy volt  - csak nem tudtunk róla , illetve nem esztétikai  célzattal csinálták   - és akkor korrigáltatom azt , ami nem volt tökéletes - 

    valószínű , hogy másként alakul az egész életem .

    Ez mostanság gyakran  eszembe jut:)

     

    előzmény:
    keki70 (9972)
    2009-02-11  17:14
  27. 2009. február 11. 19:299975.
    Van pl. a "Szépség orvosi szemmel" is. Még nem olvastam, állítólag jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9974)
    2009-02-11  17:49
  28. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. február 11. 17:499974.
    Rákerestem, talán ez lehet az a könyv?http://webshop.animare.hu/az+okos+no+kezikonyve+a+pla sztikai+sebeszetrol+23436.html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. február 11. 17:429973.
    Nagyon szép a nózid :-) Ugye, hogy Te is boldogabbnak érzed Magad tőle? :-) köszönjük az infokat :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622988 (9970)
    2009-02-11  13:07
  30. 2009. február 11. 17:149972.

    Emlékszem rád,egyszer feljöttél a fórumra,közölted,hogy Kathó doki műtött,és sajnos eltűntél.

    Rendes tőled,hogy most itt vagy,és raktál fel képeket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622988 (9970)
    2009-02-11  13:07
  31. 2009. február 11. 16:319971.

    De szép lettél!Nagyon szép vagy ,sokkal jobban áll mint az eredeti!

    NaGYON érdekelne a könyv, h hol szerezted be, mert megvenném!
    !!

    szeretnék én is tökéletes orrot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_622988 (9970)
    2009-02-11  13:07
  32. Torolt_felhasznalo_622988
    Torolt_felhasznalo_622988
    2009. február 11. 13:079970.
    Sziasztok!1éve műttettem meg az orrom (Dr.Kathó Jenő föl-orr-gége szakorvos,plasztikai sebész;Istenhegyi magánklinika) és tökéletesen elégedett vagyok az eredménnyel.(420eFt volt mindennel együtt.)Nem volt számítógépes tervezés,elmondtam milyen változtatásokat szeretnék és a végeredmény szerintem önmagáért beszél.A jó plasztikai sebész egyértelműen figyelembe veszi az arc adottságait és olyan orrot fog kialakítani ami nem teszi "művivé" a megjelenést.Egyébként van egy könyv a címét nem tudom pontosan,mert otthon van (Plasztikai sebészetről nőknek).Nos ebben benne van,hogy milyen a tökéletes orr (értsd. hány fokos szöget zár be az orrcsúcs a homlokkal,az állal meg ilyenek),szóval ezt érdemes átlapozni,átolvasni.Akinek van kérdése bátran írjon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. február 11. 09:309969.
    És számít az,hogy orr-fül gégész is az orvos vagy a "sima"plasztikai sebész is jó/megbízható?
    előzmény:
    ritka86 (9968)
    2009-02-11  06:30
  34. 2009. február 11. 06:309968.
    Érzéstelenitéses  műtét előtt adnak nyugi bogyót, majd egy szuri koktélt a popóba.Nem vészesek a hangok, beszélnek közben hozzád, nekem nem volt gond h. nem altattak, sőt...legalább biztos voltam h. az én dokim műt, meg nagyjából h. mit csinál velem. Fájni nem fáj, a szemet meg be kell csukni. Igen, magán praxisban mindent felszámolnak, államiban meg azért sok minden megy tb-re.
    előzmény:
    bukmor (9949)
    2009-02-10  14:58
  35. 2009. február 11. 00:249967.

     De azért segített valamit,nem? :((

    Igen, énis a lelki részétől félek . :(( Mert én az orromat nem látom a tükörből rossznak, sőt illik hozzám, meg nem is kiugró, de mikor látok videofelvételt vagy képet (főleg ha profilból) teljesen kiakadok..:D de miét van az, hogy képeken szemből is hülyén néz ki, nekem meg a tükörben van h kifejezetten tetszik?:D

    Olyna nehéz, és ez a legrosszabb, hogy nem tudom, hogy mit akarok..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794808 (9966)
    2009-02-11  00:19
  36. Torolt_felhasznalo_794808
    Torolt_felhasznalo_794808
    2009. február 11. 00:199966.

    Műtét után jobb volt, de önmagában még nem oldotta meg azt, hogy teljesen elfogadjam és szépnek lássam magam. Úgy tűnik ennek lelki része is van.  :(

    előzmény:
    digitalbabe (9964)
    2009-02-10  23:05
  37. 2009. február 11. 00:119965.

    Szia Csincs!

    Nem, nem mi voltunk, Pöstiek vagyunk:) Liló orra pont úgy vagy eltörve, legalábbis nagyon hasonlóan néz ki, mint Kissyfur orra a műtét után. Nézd meg az utóbbi képeit.  Hasonló C, meg két különböző félprofil. Még mindig nem tudom túltenni magam rajta, Liló ugyan azt mondja neki még tetszik is!!!!, és esze ágában sincs, hogy megműttesse, de azért érzem, hogy bántja. Képzeld kolléganőm unokájának tört el pár hete az orra, nekirongyolt szegényke a falnak, de őt egy pár napon belül megműtötték, és állítólag nem is látszik semmi. A mai napig egy kanál vízben meg tudnám fojtani a hülye francia orvost, pedig nem vagyok egy agresszív természet.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (9934)
    2009-02-09  09:03
  38. 2009. február 10. 23:059964.

    Ebben az új sorozatban,  Rúzs és New Yorkban, 3ból 2 csajnak meg van műtve az orra, és egyik se tetszik, mindkettő annyira mű : |

    Bocsi az állandó probémázásom miatt, de úgy félek, hogy nekem is ilyen plasztik orrom lesz .. :D

    Jó..jóformán mindentl félek, de a mostani orrommal sem szeretnékmég sokáig együttélni..:D

    Nektek is voltak ilyen aggályaitok?Csak  műtét után múltak el, mi ?:S

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. február 10. 20:459963.

    Sziasztok!

    Tudtok ajánlani olyan plasztikai sebészeket Budapesten, akiknél van lehetőség számítógépes modellezésre és szépen is dolgoznak?

     

    Nekem leginkább az orrom hegyét kell korrigálni: az egyik oldalon van

    rajta egy mélyedés és egy hupli - vagyis ugyanaz a szövetmennyiség másképpen oszlik el, mint a "szép" oldalon. Illetve talán az ornyerrgemet is lehetne alakítani, de az engem nem annyira zavar. Az említett hiba főleg fényképeken jön ki nagyon erősen, élőben könnyű leplezni.

     

    Nem a legolcsóbb megoldást keresem, hanem a számomra legjobbat. A számítógépes modellezés nekem azért fontos, hogy lássam kb. milyen lesz az eredmény és ne látatlanba kelljen döntenem, hogy belevágok-e. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. február 10. 20:419962.

    A szerencsés mindenét kedves ÉG!

     

    Én meg már reggel kiválasztottam a két képet a 10 000-hez

     

    De azért csatolom,és mindenkinek küldöm a két képet:annak is,aki műtét előtt áll,és azoknak is,akikkel egy időben műtöttek bennünket Éggel,és azoknak is,akiket előttünk!!!

     

     

    10 000-re kocccccc

    előzmény:
    ÉG (9958)
    2009-02-10  19:32
  41. ÉG
    ÉG
    2009. február 10. 19:389961.

    Sorry:)

    Pont akkor léptem be!

    Sok puszi a régieknek, már ha valaki itt van, Kekit tudom:))))

    előzmény:
    bukmor (9960)
    2009-02-10  19:35
  42. 2009. február 10. 19:359960.
    neeee te megelőztél
    előzmény:
    ÉG (9958)
    2009-02-10  19:32
  43. 2009. február 10. 19:339959.

    szia! Köszi szépen már írtam is

     

     

    hehe én voltam a 10.000.hozzászóló 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533719 (9957)
    2009-02-10  19:15
  44. ÉG
    ÉG
    2009. február 10. 19:329958.
    10000 :-)
    előzmény:
    felhőcske9 (1)
    2005-02-16  14:52
  45. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 10. 19:159957.

    Szia!

     

    Azért voltak ketten, mert orrsövény és orrpolyp problémák is voltak nálam. Így jött a fül-orr-gége doki + a plasztikai sebész. Szakemberben nem volt hiányom, de inkább többen legyenek, mint kevesebben...

    Természetesen altattak, elég nagy műtét volt. De az altatástól nem kell tartani, semmi gondom nem volt. Amikor felébredtem, egy kicsit kótyagos voltam, nem volt tiszta, hogy milyen rendezvényen vagyok, de aztán gyorsan elaludtam megint és másnap már minden a helyére került. Az egészben nekem a tampon volt a mumus! Már nagyon vártam, hogy kivegyék, mert már nagyon feszített a második napon, de nyilván nem véletlenül kellett ilyen sokáig elviselnem. Mindegy, túl vagyok rajta, és remélem Neked is sikerül!!!

     

    A többit priviben...

     

    Üdv:

    V

    előzmény:
    bukmor (9950)
    2009-02-10  15:01
  46. 2009. február 10. 17:029956.
    Hát nem semmi ez a szülés dolog, gondolom milyen durva lehetett.Ez a Csuha doki nekem is szimpi,nekem sem kellenek luxuskörülmények.Gondolom 1 éjszakát benn tartanak ugye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9953)
    2009-02-10  16:29
  47. 2009. február 10. 16:459955.
    Hát igen a puklis orr az komplikáltabb.Nekem olyan hihetetlen h már itt tart az orvostudomány...bár ha már bárányt klónoznak mindez nem is tűnik olyan nagy dolognak.a lényeg az h ne kerülj barbárok kezébe!
    előzmény:
    digitalbabe (9951)
    2009-02-10  15:24
  48. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. február 10. 16:359954.
    bukmor, a műtét után kapásból szájon veszed majd a levegőt, mert a nózid be lesz tömve tamponnal, amit 1-3 nap múlva kivesznek. Jááááájj :-)
    előzmény:
    bukmor (9949)
    2009-02-10  14:58
  49. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. február 10. 16:299953.
    Ami az árakat illeti, aki nagyon felkapott, az már csak a híre miatt is sokat kér, de valószínűleg azért annyira felkapott, mert jól is végzi a munkáját. Az is sokat számít az árban, hogy magánklinikán műtenek, mert pl. egy sima laborvizsgálatért elkérnek 10e Ft-ot, meg az ápolásért, az ágyért is fizetni kell, altatásért 70e Ft-ot is kérnek néhol, ebből összejön az 500e Ft is akár :-(Én ezért választom a Szent Imrét, nekem nincs szükségem olyan körülményekre, mint egy magánklinikán, nekem csak egy szép nózira van szükségem :D és jókat hallottam a dokikról is, a szaktudásukról is. Csuha dokihoz azért megyek, mert Jósvay tudomásom szerint nem csinál látványtervet, de mielőtt felveszem Vele a kapcsolatot, látni akarom, egyáltalán mit lehetne kihozni az orromból :-) elképzelni sem tudom most még :-)Még egy gondolat az altatásról: a hatása a szervezetre egyénfüggő, de ritka a komplikáció. Előtte alaposan kikérdeznek minden korábbi és aktuális egészségügyi problémádról, szokásaidról, ha mindenre válaszolsz, akkor az altatóorvos nem hibázhat. Engem 5x altattak eddig, nem volt soha semmi bajom, csak 1 napig kótyagos voltam utána :D
    előzmény:
    bukmor (9949)
    2009-02-10  14:58
  50. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. február 10. 16:029952.
    Halihó, ez ugyan nem plasztikai műtét volt, de én császármetszéssel szültem a lányomat, s én bolond nem kértem altatást, csak érzéstelenítést, de az a 25 perc maga volt a pokol.. téptek, vágtak, nyiszáltak, szakítottak, ráncigáltak, és még fájt is, mert nem igaz, hogy teljesen érzésteleníteni lehet bármelyik testrészedet is.. szóval, gondoljatok bele, az orrunk ráadásul pont a szemünk előtt van, ha nem muszáj, inkább ne nézzük végig, hogy milyen rémisztő segédeszközökkel közelítenek felénk, és hogyan farigcsálják leggyengébb pontunkat.. Én tuti ordítanék, hogy neeeeeeeeeeeeeee :-)Persze meglehet, hogy aki meg átesett az egészen úgy, h nem altatták, az nem panaszkodnak :-) de a szülés után én nem tudom elképzelni, h bármiyen műtétek még valaha is ébren végezzenek rajtam..
    előzmény:
    bukmor (9949)
    2009-02-10  14:58

Címlap

top