Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrplasztika

felhőcske9
Létrehozva: 2005. február 16. 14:52
Sziasztok!

Tudom, hogy már indult egyszer egy ilyen topic, de én mégis várnám azok hozzászólását, akik csupán esztétikai okok miatt átestek már ilyen műtéten. Megéri csupán hiúsági okból kés alá feküdni?
Válaszotokat várom
  1. 2009. január 27. 13:189851.

     

     "Adina meg ezért elkezdte sárral dobálni Rezeket mert engem ő műtőtt"

     

    Tipegő, nagyon butuskán viselkedsz, ha ilyeneket írsz. Egyértelmű, hogy nem minősítettem az orvost, amit írtam, azt a konzultációról  állítottam és te mégis megpróbálod átmagyarázni.

     

    Az nem úgy van, hogy te lehetsz "őszinte" másnak meg "sárral dobál" ha leírja véleményét. Gondolkozz el ezen.

    Olyan klassz volt ez a fórum eddig, nem kell itt utálkozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (9844)
    2009-01-26  21:40
  2. 2009. január 27. 13:019850.
    Még egy hülye kérdés: műtét előtt le kell vágni az orrszőröket? Vagy ők leborotválják? Vagy meghagyják? Nekem az utolsó variáció a legszimpatikusabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. január 27. 12:519849.

    Voltam nála, azután írtam, amit írtam, nem a felhőkből olvastam ki.

    Nem kéne ennyire felmérgelned magad. A hülyeség egyébként rövid ü-vel írandó. Te az egekig emelheted, de attól még másnak is lehet róla véleménye és attól, hogy hülyeségnek nevezed még nem lesz az. De nem is folytatom, mert a lényeg, hogy mindenki leírja a tapasztalatát, ami ugye nem hülyeség, hanem nagyon hasznos lehet. ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (9837)
    2009-01-26  21:12
  4. 2009. január 27. 12:449848.
    Március első hete nekem már jó. Csak gipszesen nem akarok menni. :-D
    előzmény:
    Selfless (9835)
    2009-01-26  21:02
  5. 2009. január 27. 12:419847.
    hát ez szemüveges kugli meg hogy került az irományba??? én ugyan be nem tettem   ohhh yess nlc  imádom
    előzmény:
    akai_bara (9846)
    2009-01-27  12:34
  6. 2009. január 27. 12:349846.

    Hali!

     

    Szerintetek nekem ilyesmi jellegű műtét kéne?

     

    http://www.facialsurgery.com/ClkoffTPgt3_2011_05 _01mh.html 

     

    Mert akkor erről keresek több infót.

    Sajnos javarészt görbe orr kiegyenesítéséről van fent anyag.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. január 27. 09:149845.

    Sziasztok!

     

    Új vagyok a fórumon, de már nagyon sokat köszönhetek Nektek.

    Az az igazság, hogy egy ideje már "lestem", azaz beleolvastam a hozzászólásokba, illetve képet is néztem meg, ne haragudjatok ezért. Orrműtétre készülök, nagyon nehezen szántam rá magam, na meg sajnos anyagilag sem állok úgy, hogy erre eddig sor kerülhetett volna. Bennetek olvasva viszont felbátorodtam és most már biztos, hogy még ebben az évben megműttetem! Igazából egészségügyi okból indult az egész, súlyos orrsövényferdülésem van, minden tünetét produkálom, már alig tudok éjjel aludni. Viszont ha már szétszedik az orromat, nem szeretném, hogy ezt a csúfságot állítanák újra össze, ami most van, ezért plasztikáztatni is szeretném. A legtöbb klinika és sebész számomra megfizetethetetlen, de hallottam, hogy a Szent Imre Kórház milyen jó és jelentősen olcsóbb. Nekem Jósvay dr-t ajánlották, nem tudom, valaki közületek esetleg hallott-e róla, vagy műttette-e magát a kórházban? Ha konkrétan őt kérem meg a műtétre, szoktak-e ilyenkor külön neki is fizetni, vagy csak a kórháznak kell? Hű, ez jó hosszú lett, de remélem elolvassátok és nagyon örülnék, ha válaszolnátok. Eddig is Ti tartottátok bennem a lelket- bár nem tudtatok róla. Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 26. 21:409844.

    Ja, egy biztos mindenkinek jobb lett mint volt!

    Sajnos nekem nem volt ilyen szoros a gipszem ,de ez is egyéni adottság ,h mire le kellett venni addigra 5-5mm-t állt el mind2 oldalt!

     

    Salfless: én nem vitatkozni akarok mert nincs min én csak a véleményemet irtam le ha már kérdezted.

    Adina meg ezért elkezdte sárral dobálni Rezeket mert engem ő műtőtt de ezen felül semmit sem tud róla . Én azt hiszem nem ocsároltam a dokidat a vélményem végett sem.

    Mindegy ezzel sem foglalkozom mert nincs értelme!

     

    előzmény:
    kukucsk@ (9842)
    2009-01-26  21:30
  9. 2009. január 26. 21:389843.

    Hát, akkor "tévedtem" és rosszmájú voltam, hogy ez csak egy "szolgáltatási fogás" - mármint a gipszlevét felajánlása.

    Nekem úgy látszik ez jutott - azaz ilyen "sorból kilógós" vagyok (amúgy elég sok más téren is - talán ezért is volt, hogy nekem hipp-hopp lejött a gipsz )

     

    Na a lényeg: mint írtam, senki nem vegye rólam példát SEMMIBEN. 

    Az egyetlen, ami "hasznot" itt belőlem ki lehet szedni, az, hogy jót mulathattok a hülyeségeimen és végigkövethettétek - még mindig be nem fejeződött kálváriámat.

     

    No, üdv és jó éjt mindenkinek.

    Megyek csicsikálni, mert már nem vagyok olyan pocsékul, mint az elmúlt 3 napban (állítólag nem szalmonella volt a doki szerint) szóval holnap megyek melózni megint - több mint 2 hét után ugyebár - így legalább főnökék is megnyugszanak, hogy nem kell még egy hétig nélkülözniük. hehehe

     

     

    előzmény:
    kukucsk@ (9842)
    2009-01-26  21:30
  10. 2009. január 26. 21:309842.

    Kedves Selfless képzeld,hogy nekem annyira szoros volt a gipszem,hogy alig tudta a dokim levenni.Egyikünk jobban lihegett,mint a másikFájdalmat nem akart okozni,tényleg nagyon óvatosnak kellett lennie.Iszonyúan tartotta az orromat a gipsz.Persze nekem is viszkedett alatta a bőröm,sokszor alig bírtam elviselni.

    A megváltás volt a gipszlevétel

     

    Mindenkinek jó dokit és szép orrocskát,aki a műtét előtt áll ne féljen,nincs mitől!

    Egy régóta dédelgetett álom valóra válik,ez mindenkinek nem adatik meg!Nekünk igen,és ezt meg kell becsülni!

     

    Egy jó tanács:a műtét előtt pontosítani mindent a dokival,mert utána már hiába morfondírozunk,hogy valamit másképp szerettünk volna

    Az angyalkák,ők segítenek,nálam is ott voltak

    előzmény:
    Selfless (9830)
    2009-01-26  20:34
  11. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 26. 21:219841.

    Örülök ,hogy te nem ugy fogadtad mint egyesek a véleményemet!

    Mint irtam a kép minősége miatt ez vehető ki, lehet ha új képeket teszel fel akkor látszani fog sokkal több is!

    Én csak az általánosságot vázoltam ,hogy nagy átalakulás nem lesz de mint irtam zsugorodni fog!

    ÉS mikor leapad a duzzanat akkor jönnek elő az egyenetlenségek ,van ami csak a bőr alatt kitapintható és profilból ha a csonthoz is nyúltak akkor kirajzolodik annak vonala!

    De még mindig nem tudom ,hogy te mit műtettél azaz mit kértél a dokitól!

    előzmény:
    Selfless (9829)
    2009-01-26  20:28
  12. 2009. január 26. 21:179840.
    vagy lentebbit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. január 26. 21:149839.

    Tipegő, szerintem hagyjuk a témát.... Nem akartam, hogy bármiféle hajcihő legyen , pláne nem az én orrom miatt

    Olyan kedélyes és bensőséges volt eddig ez a topik - legalábbis mióta én olvasom nem volt benne semmi vitatkozás... Szerintem fátylat rá... , oké?

     

    UI: Amúgy már kezd szépülni (ahogy doki mondta, ez még összefog húzódni ), mint írtam, holnap teszek fel képeket - ma nem tudok, mert nincs nálam a mobil-szg összekötő kábelem.

    Bocsi, valszínű ezért ilyen sz*r minőségűek amúgy a képeim, mert a mobilom nem csinál vmi jó fotókat - megpróbálok majd nappali fénynél, nem lámpánál fotózkodni)

     

    No, üdv és felejtsük el a fentebbi témát.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (9836)
    2009-01-26  21:04
  14. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 26. 21:149838.
    Nagyon elkavarodtam itt az olvasgatásban, kik is mennek műtétre a közeljövőben, és mikor is? Csak hogy tudjam kikért izguljak :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 26. 21:129837.

    Hát gondolom ezt a Rezeknél tett látogatásod után irod!! Ha meg nem jártál nála akkor miért hordasz össze ennyi hűlyeséget?!?!?

     

    Én 1,5 órát beszélgettem vele az első látogatásomkor és tükörrel, képekkel és általam előre elkészitett fotokkal részletesem beszéltem át vele a műtétet és ,hogy mi az ami kivitelezhető és mi nem és mi miért igen vagy sem!

    És kb volt még 40 kérdésem amire türelmesen készségesen válaszólt. Mi ez ha nem szakvéleméyn?!?!?-de te biztosan tudod hisz ott voltál nem?

    Más doki szerintem ezért már vasalt!

    De nem akarlak meggyőzni ,hogy Rezek a legjobb ezt is csak azzal az okos elmefuttatásoddal hiszed!

    Csak azért feleltem mert hűlyeséget állitasz!

    Tőlem mehetsz bárkihez ha még nem voltál vagy ha már túl vagy a műtéten akkor éljenezd a dokid és nem fogom lefikázni, mert nem érdekel!

    előzmény:
    Adina33. (9824)
    2009-01-26  18:47
  16. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 26. 21:049836.

    Bocs de előbb olvsd el amit irtam aztán irogasd nekem ezt a sok hűlyeséget!

    1. ő kérdezett engem

    2. nem fogok neki valótlant irni csak azért ,h jól essen neki

    3. azt irtam ,hogy a képen elég sok a fény és amennyire kievehető én ezeket látom!

    4.SEHOL NEM IRTAM ,h nem fog apadni! Tudod az ,h lelohad meg az ,hogy zsugorodik ezen fogalmak alatt ugyanaz a folyamat  megy végbe!

    De te gondolom orvos vagy és ezért hitegetheted olyan dolgokkal ,hogy elkeskenyedik majd az orrcsúcsa!

     

    előzmény:
    Adina33. (9821)
    2009-01-26  17:47
  17. 2009. január 26. 21:029835.
    No és akkor mikor is lenne jó Neked?
    előzmény:
    Adina33. (9834)
    2009-01-26  20:42
  18. 2009. január 26. 20:429834.
    Nekem lenne, de csak a műtétem után. Előtte nem volna fair.
    előzmény:
    Selfless (9833)
    2009-01-26  20:40
  19. 2009. január 26. 20:409833.

    Nemsokára 4 éves lesz a fórum.

    Félve kérdezem - esetleg valakiknek lenne kedve ez alkalomból egy személyes talákozót összehozni februárban? Vagy hülye ötlet? 

    Ha igen, akkor persze bocs, hogy megfordult a fejemben....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. január 26. 20:379832.
    előzmény:
    Adina33. (9831)
    2009-01-26  20:35
  21. 2009. január 26. 20:359831.
    Juhéjjj! Várom majd a képeidet! Kíváncsi vagyok.
    előzmény:
    Selfless (9829)
    2009-01-26  20:28
  22. 2009. január 26. 20:349830.

    Ja, egy elgondolásomat elfelejettem hozzátenni.

    A gipszlevét nem volt egy nagy dolog. (amikor másnap műtét után mehettem haza, mondta is hogy kontorllra kell jönnöm 9 nap múlva) kérdeztem, hogy az mi?

    Hát annyi, hogy akkor levesszük a gipszet, semmiség.

     

    Valójában tényleg az volt, mivel ahogy levettem a homlokomról a ragasztócsíkokat, magától leomlott a gipsz, pedig oda volt ragasztva ugye - csakhát annyira  átáztatta már a ragacsot az orr bőréből 8 nap alatt kijövő faggyú meg izzadság, hogy semmit nem tartott.

     

    Szóval ahhoz a levéthez nem kell túl nagy tudomány....

    És szerintem csak azért vállalják be a dokik, hogy ezzel is úgymond több "szolgáltatást" adjanak a betegnek a sok kifizetett pénzért.

    Mer hogy nézne már az ki, hogy: "jól van, akkor 9 nap múlva szedje le, oszt jöjjön be, hogy megnézzem, hogy forrt össze.... " :-)

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. január 26. 20:289829.

    Hello Lányok

     

    Jajj, úgy megijedtem, kicsit "összeszólalkoztatok" :-)

    Na, a lényeg, hogy ki mit gondol, az tényleg a saját dolga, és mivel a fórum azért van, hogy leírja mindenki a véleményét vagy tapasztalatát, hát ez nagyon is rendjén van. :-)

     

    Pár dolgot még én is hsz-elek.

    Garanciát amúgy se vállalt a doki. Ez benne volt a szerződésben 8azaz, bármi ami nem jól gyógyul, vagy nem olyan lesz, arra ő nem vállal felelősséget, mondván, az már az anatómiai adottságoktól függ (Kathó dokinak a szerződésében is ez szerepelt - azért tudom, mert kaptam tőle egy pld-t).

     

    Valóban csak pár óra volt, amivel hamarabb levettem - és valójában két dolog volt ami miatt mertem ezt tenni (mármint levenni) és egy ami miatt késztetést éreztem, hogy megtegyem:

    az általános, hogy a gipszet 5-12 napig kell hordani, (ez volt az egyik bef. tényező) valóban attól függően , ahogy vki írta, mennyire nyúltak hozzá. Nos úgy számoltam, ha nekem 9 és fél napra tette a doki a levétet, nem feltétlen lehet pontos a számítás - ez volt a másik ok- (lehet hogy több kellene neki, lehet hogy kevesebb - hiszen mint írtam, anatómiai adottságtól függ a gyógyulás, és amit mond a doki, az egy hozzávetőleges, bár tudom, szakmai és hozzáértő intervallum), mindenesetre úgy véltem az a pár óra tényleg nem számít.

    A készeteésem oka pedig: 2 ponton baromira gáz érzet volt már azon estén (egyiknél belevágott - ott tényleg, pont azcsont közepén ki is sebesedett -, a másik meg viszketett mint állat - ott meg egy ragyaképződmény indult be) tehát ezeket érezvén és fentebbieket tudomásul véve, osztottam-szoroztam  és levettem. :-)

     

    Amúgy azóta tényleg keskenyedett - és afotók (se az előtte, se az utána képek) nem jó minőségüek, ahogy Adina mondta.

     

    Holnap este próbálok felrakni újakat, hiszen azóta 5 nap eltelt (vagyis holnap estére már 6). Már a keménysége is kezd alábbhagyni - vagyis érzem, hogy bár nem olyan kemény mint pár napja, de a régi orrom tapontásához puhaságban még közel sincs.

     

    Valójában tényleg az érdekelt volna, hogy miért gondolta azt tipegő, hogy nem nyúltak annyira hozzá.

    Mostmár értem miért.

     

    Mindenesetre, már most imádom az orromat - ahogy gyógyul meg azóta még jobban....

    Adina, köszi a lelkitámogatást és az elfogadást, hogy én egy ilyen sajtkukac voltam (vagyok).

    És helyes, legyen szives SENKI sem rólam pédát venni :-)

     

    Üdv

    Selfless

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. január 26. 19:309828.
    Melyik doki volt az? Én nem emléxem erre. lehet, hogy pont benne van abban a néhány száz hozzászólásban, amit még nem olvastam el. :-)
    előzmény:
    kukucsk@ (9826)
    2009-01-26  19:09
  25. 2009. január 26. 19:289827.
    ÁÁÁÁ én soha nem venném le a gipszet. Talán még kenegetni is alig merem. Sokkal jobban félek én annál. :-)
    előzmény:
    kukucsk@ (9825)
    2009-01-26  19:05
  26. 2009. január 26. 19:099826.
    Van aki simán legombol ezért is 5000 ft-ot.Azért jó a fórum,mert ha visszaolvasol,ezek a dolgok kiderülnek.
    előzmény:
    Adina33. (9824)
    2009-01-26  18:47
  27. 2009. január 26. 19:059825.

    Adina ez nem ijesztgetés,hanem a valóság!

    Orvosnak kell eltávolítani a gipszet,méghozzá nagyon óvatosan.Elég egy rossz mozdulat,és az orrodnak annyi.Majd rájössz,ha meglesz a műtéted,és minden egyes fázison átmész.

    A gipsz még csak lötyögni  sem lötyöghet gipszlevétel előtt,mert ahogy kedves tipegő írta,az tartja össze a darabokra,szilánkokra szétvésett,kalapált,tört,majd újra felépített orrot!!!

    De ha csak egy ember is okul belőle,akkor már nem hiába jártatjuk kedves tipegővel a szánkat!

     

    Nekem is csont,porc,orrsövény volt,tipegőnek is,bőven van tapasztalatunk.Te még előtte vagy,inkább fogadd meg a tanácsokat!

    Orrszárnykisebbítésed is lesz,az is nehéz dolog.Tudna róla írni Lillam,neki csinálta Kelemen doki.A fórumon talán ő az egyetlen,akinek csinálták.

     

    "Szemből a legfontosabb, hogy készüljön, hiszen azt fogod látni a tükörben."-Látod ez sem igaz!!!

    Az emberek többségének a profilja okoz gondot,úgyhogy az a legfontosabb,hogy profilból készüljön látványterv.Ha a doki külön csinál szemből is,akkor azért külön köszönet.

     

    Az emberek 99%-ának pedig porchoz,csonthoz nyúlnak,aztán ehhez jön sokszor még az orrsövény.Összetett műtét,az nagyon ritka,hogy csak az egyikhez,vagy másikhoz.Ugyanis össze kell hangolni őket,különben nagyon muris eredmény jönne ki.De ezt bízzuk a dokira,persze megbeszélve vele az elképzelésünket. 

     

    Adina ha túl leszel a műtéteden,rájössz,hogy kukucsk@ és tipegő csak jót akart.

     

    Legyen sikeres a műtéted,legyen szép az orrod,de a gipszhez ne nyúljál,és tartsad be az orvos utasításait!

     

    Sok szerencsét! 

    előzmény:
    Adina33. (9823)
    2009-01-26  18:28
  28. 2009. január 26. 18:479824.
    Persze, hogy nem kér a konziért semmit R, hiszen nem is kapsz ott semmit. Se szakvélemény, se kétszárnyú tükör, se látványterv, se műtéti terv. Csak egy árat kapsz és viszlát. Ezért nem is lehet pénzt kérni. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (9812)
    2009-01-26  01:07
  29. 2009. január 26. 18:289823.

    Megint muszály, hogy reagáljak :-)

     

    Az utolsó napon szedte le a gipszét, az a néhány óra már nem számíthat a gyógyulás szempontjából. Ezeket, amiket leírtál te sem gondolhatod komolyan.

    Az igaz, hogy az "orrgaranciát" bukta, de hát ez van, ő egy sajtkukac. ;-)
    Én nagy változást látok a csontos résznél, szerintem nem figyelted meg rendesen a képeket, de teljesen mindegy, csak ha nem vagy biztos, akkor szerintem ne tégy kijelentéseket néhány -elég rossz minőségű- kép után.

    Mivel az én dokim is hangsúlyozta (mindkét alkalommal) hogy csak/leginkább a csontos résznél fogom látni a műtét eredményét gipszlevétel után, a többi résznél csak jóval később észrevehető, ezért azt mondom, hogy felesleges elvenni a kedvét. Hozzátenném, hogy nekem az egész orrom korrigálva lesz és még orrcimpából is kinyisszantanak ezzel együtt mondta, amit mondott!

    Egyébként is teljesen céltalan az ijesztgetés, azelőtt kellett volna, hogy levette a gipszet, most már mi haszna van? :-/ Semmi mást nem lehet elérni vele, csak esetleg azt, hogy jól elkeseredik. Az meg miért jó? (Ez költői, kérdés nem szükséges rá válaszolni.)

     

     

    előzmény:
    kukucsk@ (9822)
    2009-01-26  18:07
  30. 2009. január 26. 18:079822.

    Sajnos azt kell,hogy mondjam,tipegővel egyetértek.

     

     A gipszet leszedni?!-Két ember csinált már ilyet a fórumon,az első már két hét után tudta,hogy az orrát újra kell műteni,a második meg eltűnt...

     

    Ezzel az akcióval az "orrgaranciát" el is vesztette Selflessúgyhogy Csuha doki jókat mosolyoghat a bajsza alatt,hogy itt már nem lesz tennivalója.

     

    És bizony csodát sem kell várni,mert az orr alakja,formája 90%-ban készen van közvetlenűl gipszlevétel után.Az,hogy valamit még apad,igaz,de itt ne több milliméterre gondoljunk,csak nagyon kis mértékű változásra.

     

    Bár nem akarom megbántani Selflesst,tudom,hogy műtét után mindenki azt várja,hogy istenítsék az orrát,de inkább írjunk igazat,mint a másikat becsapni.

    De ha Selflessnek kis apadás után tetszeni fog az orra,akkor nyert ügye van.Az a lényeg,hogy neki tetszen,én,vagy te,vagy bárki nem számítunk.

    Saját magunknak tetszen,a többi nem számít.

     

    De ne is csapjuk be és áltassuk a másikat,mert magunkban úgyis tudjuk,hogy mi az igazság.

     

    Ne haragudj Selfless,de a gipszlevétellel tényleg hibáztál,ami azt jelenti,hogy még csak nem is reklamálhatsz,bármi adódik a gyógyulásod alatt elő.

    Pedig sok minden előjöhet:rossz csont-porcösszeforradása,hegesedés,pukli,asszimetria....

     

    előzmény:
    Adina33. (9821)
    2009-01-26  17:47
  31. 2009. január 26. 17:479821.

    Szia! Bocs, de mivel nem vagy orvos, szerintem ne mondj ilyet, hogy nem nyúlt hozzá a doki meg hogy nem fog leapadni.

    Azért mert Te nem látod a képen a változást, még nem kell a másikat feleslegesen elkeseríteni, főleg, hogy műtét után van és biztos, hogy rosszul esik neki, amit írsz. Annál is inkább, mert nem is igaz.

    Például én is nagyon jól látom ezeken a képeken (amiket nagyon megköszönhetünk Selfless-nek), hogy a csontos rész vékonyabb és egész más formájú. Minden doki azt rágja legjobban az ember szájába, hogy az orrcsúcsnál "nyugszik meg" a legnehezebben, úgyhogy nem kell ezen csodálkozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (9819)
    2009-01-26  16:29
  32. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 26. 16:429820.

    Az viszont gáz ,hogy  gipszet leszedted! Az azért van ,h védje a deformitásoktól és mig összeforr a porcos és egyéb részek ne mozdulhasson el avagy ne csússzon szét az orrod!

    Lehet ha nem veszed le akkor másképpen alakul az orrcsúcsod ha egyáltalán keskenyitette mert az nem látszik!

    Nekem a gipszem elállt 1cm-re mire leszedte a doki és az orrcsúcsom sokkal keskenyebb volt mint előtte, de azóta nagyon skat zsugorodott az egész orrom!

     

    előzmény:
    Selfless (9818)
    2009-01-26  11:45
  33. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 26. 16:299819.

    Szia Selfless,

     

    amennyire a képeiden kivehető ,azaz ahogy megtörik a fény az kicsit bezavar de most ,h megnéztem nem is látom ,h a csontos részhez hozzányúlt volna, igy nem fog apadni sem!

    Az orrcsúcsod biztosan fog még lejjebb menni mert azt feljebb húzta és kész ,szerintem más változást ne várj, remélem nem keseritelek el, de csodák nem történnek.

    Azért 90%ban kéne már látni az új orrot és nem az elkövetkezendő időben fog átalakulni! Arányaiban nem sokat alakul az orr csak az egészre jellemző ,hogy apad ha mindehol megpiszkálták! Meg az orrcsúcs ami varatszedés után ereszkedik.

     

    előzmény:
    Selfless (9818)
    2009-01-26  11:45
  34. 2009. január 26. 11:459818.

    Szia Tipegő

     

    Hogy érted azt, hogy az enyémen nem sokat változtattak?

    Akkor szerinted már nem sojókat fog öszehúzódni szemből?

    Oldalról viszont baromira nem szeretném, ha laposodna az orrnyeregnél (csak akkor, ha az orrcsúcs is laposodik még) különben szerintem már gázosan nézne ki (ilyen beesett hatása lenne)

     

    Megírod, hogy hogy értetted?

    köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (9811)
    2009-01-26  00:51
  35. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 26. 11:449817.

    Köszönöm a bíztatást, remélem tényleg gyorsan visszatérhetek az "élők" sorába...

     

    Üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (9780)
    2009-01-23  12:32
  36. 2009. január 26. 11:429816.

    Nem kér a látványtervért díjat. Sem a konzikért. (Csuha doki)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9813)
    2009-01-26  09:37
  37. Torolt_felhasznalo_121439
    Torolt_felhasznalo_121439
    2009. január 26. 10:379815.

    Szia!

     

    Én eddig csak a páromnak mondtam el, másnak nem is fogom, csak az anyukámnak (aki már előre látom, hogy jól le fog cs...ni). Érdekes, hogy én sem mertem senkinek sem beszélni a komplexusaimról, még a hozzám legközelebb állóknak sem, sőt, még előttük is szégyelltem magam, illetve a profilom. Tiszta klinikai eset

    Én mindenesetre semmiképp sem hagyom lebeszélni magam, elszánt vagyok. Annyira meghatározta az eddigi életemet a "mindenki az én orromat nézi" para, hogy már épp ideje megszabadulni tőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9807)
    2009-01-25  21:28
  38. Torolt_felhasznalo_121439
    Torolt_felhasznalo_121439
    2009. január 26. 10:319814.

    Szia!

     

    Köszi az infókat! Igen, nagyon fontos a látványterv, biztosan én is kérek majd tőle (R.Ö.-től). Hiszen senki sem gondolatolvasó, és nem tudja, mit jelent nekem a szép. 

    Remélem, kipihenten tér haza a nyaralásából, és nekem is egy szép orrot "alkot".

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271790 (9812)
    2009-01-26  01:07
  39. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 26. 09:379813.
    Jó reggelt :-) még azt meg akartam kérdezni, hogy Csuha doki kér pénzt a látványtervért?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 26. 01:079812.

    Szia,

     

    engem ő műtőtt de nincsenek friss képeim fent! Majd teszek fel és adok jelszót is!

    A legjobb dokit választod! Velem csodát művelt és sokan elismerték ,hogy más doki nem birta volna nekem megcsinálni ezt az orrot!

    Rezek a konzultációért semmit sem kért ,bár lehet azért mert a műtétet is lefixáltuk, bár mástól sem kért ugy tudom!

    Egy jó tanács!: látávnytervet mindig csináltassatok mert szavakban lehet egyezik az elképzelésetek az orvossal de ugyis lehet ,h egészen más orrot kihozni mint amit megálmodtál viszont ugyanazok a jelzők igazak lehetnek rá ,azaz amikkel körbeirtad ,h milyet akarsz!

    Én teljesen összhangban voltam az elöző dokival akinél voltam konzin és mikor a látványtervet megláttam ,semmi sem olyan volt mint képzeltem, de a 3. látványterv után feladtam ,mert ugy éreztem nem menne az az orr neki amit akarok és ő csak olyat mutat amit biztosan tud kivitelezni.-de ez nagyon becses tőle ,hogy nem bólint rá olyanra amiben nem biztos!

    Igy elmentem Rezekhez mert nagyon elismerően beszélt róla, ennél jobb ajánló levél nem is kell ha egy orvos a kollégáját dicséri!

    Rezekkel sokkal pontosabban részletesebben minden pontjára az orromnak kitértem és ő fogalmazta meg az általam körbe irtakat és kimondta azt amit akkor még nem tudtam ,hogyan fogalmazzam meg ,hogy olyan orrot szeretnék ami lágy ivvel indul tőből és nem egy éles sarkot zár be a homlokommal ha oldalról nézzük.

    Műtét előtt mutatta meg a látványtervet de nem teljesen olyat akartam ,de 90 %ban igen ,igy áttervezte amilyenre kértem és megcsinálta nekem!

     

    Rezekről azok mondanak rosszat akik felületesen beszélték át ,hogy valójában milyen orrot is akarnak, inkább csak azt mondták el ,h mit tartanak rossznak és min akarnak változtatni.-igy ezen álmuk valóra vált de nem azokban az arányokban ahogy szerették volna mert ezen részletek  nem lettek pontositva!-EZÉRT KELL A LÁTVÁNYTERV!

    De olyanról nem tudok ,hogy bármilyen szővődmény vagy elcseszett orr született volna meg a kezéből!

    Itt volt vagy van egy lány akinek nem tetszett az orr amit Rezek csinált neki és korrekciót akar,de én meg az ő orra miatt IS mentem Rezekhez mert olyangyönyörű orra lett és én is olyat akartam!

    A lány is gyönyörű lett vele,de ő valószinűleg nem olyannak álmodta meg magát és az orr az egész arcot megváltoztatja!

    Remélem segitettem.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121439 (9732)
    2009-01-20  10:53
  41. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 26. 00:519811.

    Szia,

     

    áhh 9 nap az semmi! Még széltiben magasságában olyan duzzadt ,hogy borzalmasan sokat fog apadni, változni!

    Bár neked nem sokat változtattak, lehet elsiettem ezt a kijelentést mert ahogy apad majd magasságában úgy kijön az ive az orrodnak és sokkal alacsonyabb piszébb lesz.

    előzmény:
    Selfless (9745)
    2009-01-21  19:51
  42. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 26. 00:129810.

    Nekem mindenhez hozzányúltek igy ezeket irhatom,vkinek a kérdésére ,hogy műtét után az orr duzzadt és az orrcsúcs még magasan helyezkedik el.

     

    Nekem mikor levették a gipszet már nagyon megtetszett az orrom,

    gyönyörű ive lett az orrcsúcsom fent és a duzzadsággal együtt kisebb volt mint alapból és keskenyebb, egészen más igy már akkor tudtam ,h sikeres volt a műtét.

     

    Mikor az orrcsúcstartó varratokat kiveszik akkor még ereszkedik kicsit az orrcsúcs és nagyon sokat apad és keskenyedik az orr azaz zsugorodik és sokkal kisebb lesz mint gipsz levételkor.

     

    Szemből sokkal később éri el a a formáját, és a két oldal nem szimetrikusan kezd leapadni!

    Én azt hittem ,h asszimetrikus lesz az orrnyergem aztán egy hét alatt lepadt a bal oldal is és gyönyörű lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 26. 00:019809.

    Szerintem ne jelentsd be senkinek a környezetedben ,kivéve azokat akik megértenek. A többiek elé majd az új orrodal állj!

    Meglátod ,h akkor nem azt mondják ,h de jó igy is meg hasonlók ,hanem ,h milyen jól nézel ki és tök jól tetted ,h megműtetted!

    Képzeld nekem szinte fele akkora az orrom mint volt és sokan észre sem veszik ,h megműtettem. Valaki azt mondja ,h vmitől szebb lettem de mi az ami változott. Valaki meg azt mondja ,h az orr amit először megnéz egy emberen és ennek a vkiek nem tűnt fel ,h megműtettem az orromat :)))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9794)
    2009-01-24  21:32
  44. Torolt_felhasznalo_271790
    Torolt_felhasznalo_271790
    2009. január 25. 23:569808.

    Sziasztok az én orrom 3 hónapós most és néha benézek olvasgatni.

    Gondoltam segitek pár tanáccsal vagy tapasztalattal.

    Mikor beszáradt az oromba másnapra a truyi akkor vizes fültisztitó pálcikával simogattam mig le nem esett.

    ÉS a baba orrszivójával kintről szivogattam a levesesebb dolgot, h ne száradjon be!

    Nekem majdnem 10 hós volt a kislányom mikor műtőttek és a gipsz miatt nekem is voltak ilyen aggódalmaim ,h megismer e vagy megijed e.

    Valahol ez a gyerek természetétől is függ ,én ha vmit viccesen nevetve vezetek elő neki akkor igyis ugyis nevet,ő nem tudja ,h az gipsz és mögötte műtét volt stb....

    Még a műtét előtt borotvahabot a képemre kentem és mosolyogva figyelte és várta mi lesz, rácsodlákozott aztán lemostam és újra felkentem.... ,majd ugy éreztem ,h nem lesz gond igy nem kezdem el leragasztani a képemet ,h ne legyen új neki.

    Mikor reggel hazajöttem én ébresztettem és felállt az ágyában és csodlákozva nézett rám, mert persze a szemeim is be voltak pandásodva, én meg csak várrtam a reakcióját de csak nézett és dobott egy fél mosolyt ,h ez most vami játék vagy vicc lesz ,ez járhatott a fejében ,nem tudta nevessen e vagy miről szól ez az egész. Aztán megörvendeztem neki boldogan és kikaptam az ágyából és ügyet sem vetett a gipszre, neki csak az volt a lényeg ,h én ott vagyok és én vagyok alatta és nem foglalkoztatta.

    De az megviselte ,h az ezt követő 3 napban kevesebbet foglalkoztam vele mert eléggé szarul voltam a tampon miatt. De a lényeg ,h ott voltam végig neki.

     

    Én is vagy 5ször rókáztam a lefolyt vért, de ez szerintem alkati adottság,h a gyomra kinek ,hogyan birja,meg ,h mekkora a műtét és mennyi csuszik le. De az első éjszaka nem volt vészes, nekem 2 napig volt tampon ezért a 2. 3. nap rosszabb volt!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 25. 21:289807.
    Adina, köszi a lelki támogatást :-) Azt hiszem meg is fogadom a tanácsod, és nem kürtölöm szét, tényleg csak azoknak mondom majd el valahogy, akiknek számítok. Azért félek erről beszélni, mert szerintem nem értenék meg, hogy miért teszem. A barátaim, attól tartok, azon kezdenének filózni, hogy jajj de sok pénzem van, hogy ilyenekre költöm, meg hogy mióta vagyok ilyen hiú... nem biztos, de szerintem ezeket a fejemhez vágnák. Pedig csak arról van szó, hogy Nekik sem mertem soha beszélni arról, mennyire meg tudnak bántanak az emberek, pedig hányszor szem-és fültanúja voltak ennek Ők is. :-) Szóval mindenképp meglepődnek majd, de legfeljebb majd azt mondom, hogy az vessen rám követ, aki sosem tett megjegyzést a hátam mögött :-)Jó példát mutatsz nekem :-)
    előzmény:
    Adina33. (9797)
    2009-01-24  23:27
  46. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 25. 21:159806.
    Gratulálok és kitartás :-) azt mondják az első 3-4 nap a legkellemetlenebb, utána meg a maradék pár nap, mert akkor meg olyan kiváncsi az ember, hogy azt alig lehet kibírni :-) tehát az egész hét gáz :DKi kell bírni :D
    előzmény:
    zsuka25 (9798)
    2009-01-25  08:34
  47. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 25. 21:139805.
    Szia Zsofesz77 :-) Teljesen egy cipőben járunk, mert az én párom sem értette miért éppen most jöttem elő az ötlettel, hogy megműttessem az orrom.. de aztán elmagyaráztam Neki, amennyire csak tudtam, hogy eddig tűrtem, és elfojtottam magamba a bánatot, amit a sok gúnyolódás okozott, majd mikor azt válaszolta, hogy "de hát kicsikém, nem kell másokkal foglalkozni", idéztem Neki néhány olyan ütős megjegyzést és esetet, ami bevésődött az emlékezetembe, pl. "akkora orrod van, hogy egy repülőgép is leszállhatna rá", meg hányszor rajzoltak le a suliban a padra, meg a táblára, stb... és kezdte kapisgálni, hogy mit is érzek valójában.. de higyjéte el, nem volt könnyű beszélni erről még Neki sem.. Ne hagyd Magad, ha szeret, úgy is szép leszel Neki :-) de nem Neki kell lenyelnie a gúnyolódásokat :-) A porontyom miatt aggódom, de végülis Selfless képei meggyőztek arról, hogy azért nem takarja el a gipsz teljesen az arcunkat, fejünket, majd csak megismer bennünket a műtét után is :-)(bocs, h hosszú lett..)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121439 (9800)
    2009-01-25  19:40
  48. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 25. 21:019804.
    Selfless, na most olvasom csak, mennyibe került Neked... hát, pont azért lepődtem meg, hogy ilyen sokat kért, mert a honlapon nem ilyen árakat tüntettek fel.. ha meg drágultak a dolgok, illene frissíteni az oldalt... de telefonon megkérdezem majd azt is, hogy a honlapon megjelenített árak mennyire frissek...mert még most is azok az árak vannak fent, amiket decemberben is láttam..Egyébként gyógyulást kívánok Neked :-) minél kevesebbet fújd a nózid!
    előzmény:
    Selfless (9801)
    2009-01-25  19:43
  49. 2009. január 25. 20:249803.

     

     

    Bocsi, de ezt muszáj volt  belinkelnem, mert nem lehet mellette szó nélkül elmenni. Szerintem érdemes végignézni.... És nem utolsó sorban cselekedni :-)

     

    http://video.google.com/videoplay?docid=-8266131592631747056&ei=u7JfSY-XC5HG2gKCppDDDw&q=addendum+zeitgeist+hungarian

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2009. január 25. 20:079802.

    Két dolog az előbbivel kapcsolatosan. :-)

     

    Ha valaki utánaszámol, rájön, hogy úgy még biza nem jön ám ki a 475 , nem ám, mert a 12 ezer ápolási díjat az elfelejtettem beleírni, mert az is volt.

     

    A másik dolog: látom, hogy az van az árlista tetejére írva a honlapon, hogy 2005-től érvényes...

    No, akkor lehet én is még ezt láttam tavaly, csak nem tudatosult bennem, hogy az árkalkulációhoz nem az itt látható árat írta a doki... Gondolom én...Mert ha 2005-től érvényesek az ott látható árak, akkor valszínű nem nagyon volt az utóbbi években frissítve az a fent lévő árlista....

    Tehát akkor anno mikor tavaly felmentem a honlapra árat sassolni, akkor is ezeket kellett látnom...De hogy miért nem vettem észre akkor, hogy tök más a megadott és a neten lévő ár...(pedig elég anyagias fajta vagyok :-) , hm, ki érti ezt? )

     

    No, ennyi -

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top