Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrplasztika

felhőcske9
Létrehozva: 2005. február 16. 14:52
Sziasztok!

Tudom, hogy már indult egyszer egy ilyen topic, de én mégis várnám azok hozzászólását, akik csupán esztétikai okok miatt átestek már ilyen műtéten. Megéri csupán hiúsági okból kés alá feküdni?
Válaszotokat várom
  1. 2009. január 25. 19:439801.

    Csajok kissé ledöbbentem

     

    Felmenetm (maga sem tudom miért) Csuha doki honlapjára.

    Megnéztem az árakat... Kicsit hülyén érzem magam...

    Nekem a műtét + altatás + vizsgálatok összesen 475 ezet volt.

    Nem vágom, hogy akkor tavaly óta lentebb ment az ára (orrhát + orrcsúcs, ugyanis az enyémet nem nyílt orrplasztikával kellett csinálni), vagy ennyire figyelmetlen voltam és buktam 100 ezer forintot?

    (ez tuti, hogy műtétre 380, altaásra 75, vizsgálatokra 7 ezer volt nekem felírva általa az árklakuláscióhoz)

    Vki esetleg vágja? Márha nézegette esetleg tavaly a honlapot (én ugye decemberben voltam nála konzin, akkor mondta, hogy ha januárban lesz a műtét, akkor még 2008-as áron megy)

     

    Szal? Ki mit gondol, vagy tud? Bepaliztak? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_121439
    Torolt_felhasznalo_121439
    2009. január 25. 19:409800.

    Szia Kerekegombocska!

     

    A mi gyerkőcünk egy éves, és én is filózok azon, nem fog-e megijedni tőlem, ha meglát a műtét után. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Bár a hangomat biztosan felismeri majd :)) De éppen ezért szeretném most megcsináltatni, mert nem dolgozom, és így nem kell visszamenni kollégák vagy iskolatársak közé, és magyarázkodni, stb.

    Az én párom ellenzi a dolgot - te így is szép vagy stb. - sőt kissé váratlanul is érte a dolog, mintha csak most találtam volna ki (szerinte). Persze ő nem tudja mi megy végbe bennem már évek óta.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9794)
    2009-01-24  21:32
  3. 2009. január 25. 16:519799.

    Jó hír, hogy túl vagy rajta. Szomorúan olvastam, hogy neked nem volt túl sima az ügy - hálás lehetek a sorsnak, hogy velem semmi nem volt, azaz meg se kottyant a műtét se közben, se utána (de hát igen, mindannyian mások vagyunk) Túl vagy rajta ez a lényeg :-)

     

    Nos a trutyi, igen. Nem hiszem hogy rólm kellene példát venned - ismervén "sajtkukac fajtámat", de én a 3. napon nem bírtam tovább és elkezdtem kapirgálni kifelé. (azért nem ajánlom,.mert nem tudom, tettem-e vele maradandó károsodást a műtéti eredményben az orrcsúcs terén - lehet emiatt szétcsúsztak bent a műtött részek - vagyis ettől élek-és nem fog annyira ill úgy összehúzódni,mint az a látványterven volt )

    Szal én ezt csináltam - de tényleg nem hiszem, hogy ezt kellene követned.

    Kaptál esetleg ilyen orrkenőcsöt? Én igen, azt mondták, azzal kenegessem az orrnyilásnál és picit bentebb - de ne nyúlkáljak felfelé - az a kenőcs fellazítja és így kijön könnyen - de nekem nem jött, ezért kaparásztam.

     

    Gyógyulj zsuka, sok puszi

     

    UI: én meg most estem ágynak- valami nyomi vírust elkaphattam, mert szombat óta megy hasam mint állat, nem birok se enn se inni (kiszáradás határán állok) és folyamatosan lázas vagyok. :-( Szal nem kesz ebből holnap munkába menetel... kiváncsi leszek mit reagálnak a főnökeim :-( Mert ugye mint írtam, szabit kellett kivennem a műtétre, de erre már nem leszek hajlandó. Kiíratom magam és kész. Ha megutálnak vagy kirúgnak? Lesz*rom, ha ennyire nem tudnak toleránsak és megértők lenni, jobb is ha úgy lesz.....

    előzmény:
    zsuka25 (9798)
    2009-01-25  08:34
  4. 2009. január 25. 08:349798.

    Sziasztok!

     

    Megjöttem, csütörtökön megvolt a műtét. Hát én nem kezdek el ömlengeni, hogy de jó volt, mert sajnos nem, Tamás szerint nagyon kevesen vannak ilyen rosszul a műtét után. Maga a műtét 3 órás volt, mindent szét kellett verni...

    Az altatószert nem bírta a szervezetem és a műtét után 5 órán keresztül vért hánytam. De a nővérek és Tamás előtt le a kalappal, mindig jött valaki ellenőrizni, hogy vagyok, nincs-e baj. Pénteken 5 körül indultunk haza, azóta szinte csak alszom, illetve próbálkozom.. Ma ébredtem először úgy, hogy kicsit jobban vagyok.

    Nem akarok senkit megrémiszteni, az, hogy én ilyen rosszul viseltem, az nem általános, sajnos így reagált a szervezetem. De Tamás szerint szép kis orrom lett!

     

    Lenne kérdésem azokhoz akik már túl vannak a műtéten. Ma reggelre beszáradt a trutyi az orromba, már a nyílásnál is látszik. Ti mit csináltatok vele? Nem merek csak úgy hozzányúlni.

     

    Zsuka 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. január 24. 23:279797.

    Hááát ezt nem lehet túl sokféle módon elmondani.

     

    Engem nagyon zavar, hogy korlátoz a légzésben az orrsövényem ferdesége. Innen közelítettem meg  a témát, és haladtam az esztétikai része felé, de csak olyanoknak, aki nagyon közel állnak hozzám és akikben megbízom. (A párom azt mondta, hogy -esztétikai okokból- nincs rá szükségem. Azért amikor a látványtervet megmutattam, láttam, hogy tetszik neki. Viszont az 100%, hogy őt "nem érdekli" az egész, mármint az a része, hogy milyen most az orrom, meg milyen lesz, csak az érdekli, hogy én jól érezzem magam, és ez a helyes reakció szerintem.)

     

    Egyébként nem kell ezt világgá kürtölni. Nem vagy "köteles" beszámolni erről, csak azoknak mondd el, akiknek fontos vagy. Leginkább csak Rád tartozik! Sokan -bármilyen hihetetlen- nem is fogják észrevenni, hogy történt az orroddal valami. Valószínűleg műtét után -ha egyáltalán szükséges- könnyebb lesz erről beszélni, mint előtte.

     

    A legfontosabb, hogy egészségesen éld meg ezt a változást. Voltak itt olyanok, akik pl. nehezen dolgozták fel régi karakteres orruk hiányát.

    A látványterv jó arra, hogy el tudd képzelni, milyen vagy, ha nem az eddigi orrod van az arcod közepén. Megdöbbentő, de nagyon hasznos. Szemből a legfontosabb, hogy készüljön, hiszen azt fogod látni a tükörben. :-) Nekem könnyű dolgom van, mert ehelyett a krumpli helyett bármi jó lenne. :-) Egyáltalán nem passzol az arcomhoz (Egyébként részletesen kifaggatott a doki, kellemetlen volt, de muszály, csak így lehet neked tetsző eredményt megcélozni. A kétszárnyú tükör előtt... és végre egy doki, aki nem a felhúzott orrcsúcsra/ turcsi orra akart rábeszélni.) 

     

    Mi az, ami miatt félsz beszélni a tervedről a barátnak/családnak?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9794)
    2009-01-24  21:32
  6. 2009. január 24. 21:519796.

    Nekem lágyrészi, sövényi, csontos, porcos lesz, tehát minden. :-)

    Az orrcsúcs beljebb lesz és orrcimpából is kinyisszentenek ill. orcimpa alapból is. Na ezt übereljétek. ;-) (Fél A4-es oldal a probléma leírása a szakvéleményen.) A vágások 1 hét után nehezen észrevehetők (elvileg).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9795)
    2009-01-24  21:33
  7. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 24. 21:339795.
    csak még egy gondolat :D szerintem nálam mindenhez hozzá fog nyúlni a doki, csontok és porcok, vér és veríték :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 24. 21:329794.
    Selfless, örülök, hogy rendben ment minden :-) Innen már röpül az idő és minden nap jobb lesz :-) sokat fog még finomodni az orrod, de már így is tök tuti :-) jajj, úgy várom már én is azt a napot, hogy meglássam milyen nózim lehetne :-) Egyébként arról tudnátok nekem mesélni, hogy ki hogyan jelentette be a környezetében, hogy megműtteti az orrát?Mert nekem ez most komoly lelki terhet jelent.. soha senkinek nem mertem erről beszélni, mert azonnal bőgni támadt volna kedvem, és most, hogy az utolsó kemény beszólás óta, ami az orrom ellen irányult, végleg rászántam magam a műtétre, nem tudom mit mondjak a barátaimnak, a családnak... furcsa egy helyzet, de közben meg tudom, hogy ugyanúgy utálják ők is az orromat..Na de jó, hogy megtaláltam ezt a fórumot, sokat segít, köszönöm Nektek :-)Ígérem több ilyen lelki kirohanásom nem lesz :-)javascript:insertEmotion('angyal.gif','Angyal');javascri pt:insertEmotion('angyal.gif','Angyal');javascript:insertEmo tion('szomoru.gif','Szomor%C3%BA');javascript:insertEmotion( 'szomoru.gif','Szomor%C3%BA');
    előzmény:
    Selfless (9789)
    2009-01-23  23:38
  9. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 24. 21:249793.
    Szia Tádé21 :-)Nézegettem Kárász-dokit, de sajnos túl nagy a távolság. Jászberényi vagyok, és a kislányom miatt nem nagyon akarok Budapestnél messzebb kikötni, kicsi még, s ha bármi van, akkor a párom csak beül a kocsiba és már ott is vannak nálam :-) Amúgy ezen is gondolkodtam, vajon hogy viseli majd, hogy az anyukája arca teljesen el van maskírozva.. mondjuk inkább az a két hét, mint hogy aztán majd szégyenkezni kelljen miattam az oviban meg a suliban, hogy milyen hatalmas nagy csúnya orra van az anyukájának :-) na azt már nem :D jó, ez még évek múlva lenne, de évek múlva sem megy össze magától az ember orra :D úgyhogy hétfőn telefonálok Csuha-dokinak :-) most így először hozzá nézek be, aztán meglátjuk :-)folyt.köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (9770)
    2009-01-22  13:54
  10. 2009. január 24. 17:379792.

    "Jó hallani", hogy van egy hasonló cipőben járó sorstársam. Tehát, hogy Neked is fogják a porcos részt keskenyíteni.

    Elég önző okból örülök ám, bevallom - azért ,mert így legalább láthatom hogy tényleg úgy van, hogy később veszi fel ezen rész az új alakját, vagy sem.... Mert ha nem, akkor ajaj, (de hát doki is ezt mondta, hogy így van)na mindenesetre én arra lennék kiváncsi, hogy az eredetihez képest egyrészt neked mekkora bevatakozás kell, és amikor megműtötték, akkor hogy fog kinézni gipszlevétkor. Ebből talán következtethetek, hogy valóban olyanra lett-e operálva az enyém, mint kértem (ill esetleg én cincáltam szét a 3. naptól, mert muszáj volt a belső felén beszáradt cuccokat vhogy erőteljesebben kikapirgálni :-(

     

     

    No, akkor mindenképp tegyél ám fel "előtte" illetve gyógyulós képeket és gipsz levét utániakat közvetlen. :-) 

     

    Köszi

    Üdv

    Anna 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (9791)
    2009-01-24  12:13
  11. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 24. 12:139791.

    Na végre itt vagy, már teljesen kétségbe estem, hogy hová

     

    tüntél...Most jó be is pótoltad a lemaradást...De nem baj, én nagyon szeretek ám olvasni!

     

    Akkor minden jó, ha a vége jó, nem fenekeltek el, és nem lett semmi gáz a magánszámból, ez a lényeg!

     

    Nekem is fogják alakítani a porcos orrcsúcsomat, akkor ezek szerint én

     

    is számíthatok rá, hogy az lassabban fog alakulni? 

     

    De a végeredmény a fontos és ha nem lesz nagyon vicces az összkép

     

    addig, akkor engem nem zavar!

     

     

    előzmény:
    Selfless (9788)
    2009-01-23  23:26
  12. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 24. 12:049790.

    Ezzel én is így vagyok, még ha nem is biztos, hogy pont ugyan olyan lesz a végeredmény, de azért nagyon közel szokott lenni a kettő egymáshoz, sőt! És valóban jó látni, hogy valóban megértettétek-e egymást, vagy elbeszéltetek egymás mellett. Mert itt még lehet változtatni, ha nem tetszik a végeredmény, de ha élesbe megy...ott már...

    Szóval szerintem is nagyon fontos a látványterv, meg hát fantasztikus érzés lehet látni, hogy milyen leszek!

    Már nagyon várom én is!

    előzmény:
    Selfless (9787)
    2009-01-23  22:51
  13. 2009. január 23. 23:389789.

    az orromra kitérve még kicsit.

    Tehát, amit most láttok, az természetesen ugye nem a végleges kinézete. (megnyugtatott ő is)

    kb 2-3 hónap míg a porcos rész illetve az orrcsúcs  olyan lesz, amilyet terven mutatott (sajna a képet nem adta idem pedig kértem - de erre, ha jól emlékszem,  még egy téli hsz-ben kitértem, hogyan is történt az eset) szóval, az egész nózim felülről majd egyforma szélességű kell hogy legyen (tehát nem csak az orrnyereg lesz vékony(abb), ami most látszik, hanem a többi része is ugyanolyan keskenyre fog összehúzodni, ha elmúlik ugye a gyulladás a szövetekről ill szöveteközötti állományról.

    Akik azt mondják, nem látszik, hogy dagadt, az azért van, mert ugyemost ugyanolan széles ezeken a részeken, mint volt, ezért nem látható dagatdnak - de mivel tudom milyennek KELL majd lennie illetve érzem, hogy fájdogál ha hozzáérek, és kemény, meg húzodik a mozgaom az orrom (fújásnál meg pláne fáj, szal csak csínyján bánok a zsepivel, mintha egy pillangót akarnék zsepibe takarni :-))

    teahát ezekből én tudom, hogy ez még biza korántsem a végeredmény - szerencsére- főleg, hogy számomra az volt az elsődlege, hogy azon részek legyenek majd keskenyebbek, eredetileg úgy mentem konzika, hogy megkérdeztem, hogy muszáj-e csonthoz is nyúlni, mert azt nem igazán akarnám, de mindenki 3 dokinál voltam) azt modták, hogy kell, mert hülyén nézne ki, ha az orrcsúcsot lekeskenyítik, az orrhát, meg szélesebb marad nála...

    Na , remélem érthető voltam  - és bocsi, ha vkit ez baromira nem érdekelt.

     

    ÉS Csuha dokit ezek után mindenkinek teljes szívemből ajánlom. Menjen el hozzá konzira aki műtéten gondolkodik.

    (asszisztensek anno mndták közvetlen műtétem UTÁN közvetlen, hogy "a doktor úr bagyon szépen operál orrot, ne aggódjak" "nagyon szép lett")

    A konzi nála ingyenes és csinál látványtervet - ami, mint írtam, szerintem ALAP, hog ne legyen félreértés - millimétereken múlik egy nózi alakja :-)

     

    No, megyek mostmár szundikálni, reggel 6-kor kelek, suliba megyek 8-tól 3-ig... huhh

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. január 23. 23:269788.

    Sziasztok

    Lévén, hogy csütörtök délelőtt óta rohangálok (GIPSZ NÉLKÜL :-) )

    most hulla fáradtan itthon felnéztem az nl-cre - jól beindult 2 nap alatt a diskurzus.

    No, csütörötökön délre szépen elmentem doikhoz gipsz levét címén levetetni a már levett gipszet. :-)

    Asszisztensők amikor beléptem: jó napot, miben segíthetünk.

    - gipszlevétre jöttem.

    - (nagy nézés ) és hol a gipsz?

    - hát, azt levettem

    - és szóltál neki?

    - kinek? (vigyorgás) a gipsznek? annak nem?

    - (vigyorgás) a doktorúrnak? 

    - hát neki sem....

    -nem fog szépen nézni rád....

     

    Bentem, már úgy, hogy asszisztens felvezette, hogy Sajtkukac (személyem) megszabadult önkényesen gipszétől.

     

    Doki : úgy látom itt már nincs akkor túl sok szükség rám :-)

    Megtapogatta, de egyáltalán nem volt mérges, még fejmosást sem kaptam. Sőt, a végén jól sült el.

    Gyorsan előkapta a fényképező gépét, mondván, ilyen még úgysem volt, hogy gipszlevét után fotózhasson vkit (mert ugye akkor ott azért elég csnyus még, le kellene sminkelni, de ott helyben ilyen nem szokott lenni). Na szóval, mondta, hogy így legalább lesz neki olyan mutatható képe is, ami nem csak ilyen volt-ilyen lett, hanem köztes állapot. :-)

    Tehát még a sajtkukacságom a végén pozitívan sült el - neki is, meg nekem is (mert ugye én vagyok az első, akiről ilyen készülhet az albumába - lehet az utolsó is hehehe, mert szerintem nem sokan vannak ilyen "őrültek", hogy leveszik a gipszet maguknak otthon...  

     

    Amúgy... na ost kezdek egy új hsz-t nehogy kidobjon rendszer... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. január 23. 22:519787.

    Szia

     

    Nem tudom érdekel-e még a válasz, hogy csinált-e szg-es tervet Csuha doki.

    Igen csinált és szerintem mindenképp olyan dokhoz menj, aki tud ilyet (mert az ám a baj, hogy nem hajlandók, hanem azért nem hajlandók, mert nem tudják - és ezért dumálják azt, hogy azért nem ajánlják, mert úgysem lehet őlyat csinálni, mint a terv, mert: mindekinek egyéniek az anatómiai adottságai (gyógyulás, forrás, lappadás mennyire jön össze) stb... Na szóval ez baromság. Csuha megmondta, hogy ő azért csinál, mert ő miután megnézi az illető orrát (lévén nem kis tapasztalata már a műtétek alapján) tudja, hogy kiéből milyet lehet maximálisan kihozni.

    Illetve a legfontosabb szerintem azért ez a szg-es dolog, mert még ha a doki bologat is, hogy igen, igen én is ezekre a változataásokra gondoltam, amiket Ön mond... stb stb. Nos ez egy dolog, de minden millimétereken múlik.

    Pl. nekem volt több verzió, hogy oldalról milyen legyen - és tényleg leheletnyi különbség volt, de az egyik nem tetszett a másik már malacos volt, stb és akkor kiválasztottuk, hogy nekem melyik kellene - és a doki mivel látta PONTOSAN hogy milyet szeretnék, tud készülni fejben - nem pedug ahogy sik úgy puffan (lényeg hogy vékonyabb legyen vagy kicsit homorú áááá, szerintem úgy gáz, ha csak látatlanban beszélnek rróla - ez volt az elsődleges szempont nekem, hogy legyen mód a dokinál szg-es terver).

     

    No, remélem kimerítő volt a véleményem.

     

    Üdv :-)

    Anna 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9758)
    2009-01-21  23:05
  16. 2009. január 23. 21:319786.

    Ezt már korábban is ki akartam egészíteni, csak lefagyott az nlc én meg bezártam. UTÁLOOOOOOOOOOOM!!!!!!!!!

     

    Na.

     

    Szóval az, hogy kinéztem egy-két dokit, akihez elmegyek majd konzira, még nem jelenti azt, hogy egyáltalán meg fogom műttetni az orrom. Lehet, hogy nem is fogom.

    Sőt. Lehet, hogy csakazértis elmegyek Rezekhez, hogy megnézzem ő mit ajánl. Csuhához is elmennék, mert vele már amúgyis találkoztam, kíváncsi vagyok arra a szemből látványterve. Kárász meg naná. 

    előzmény:
    akai_bara (9783)
    2009-01-23  18:24
  17. 2009. január 23. 18:599785.

    Kedves,aranyos hdr ez azért van-volt,mert a műtétnél két orvosnak jelen kell lenni.Nálad Tamás műtött,és valószínűnek tartom,hogy Dr.Kovács Ferenc vett részt a műtéteden még,és talán ő is vette ki a gumiruganyókat.Egyébként ő is egy nagyon szimpi és kedves doki

     

    Ha korrekciót végez az orvos,akkor elég,ha csak ő van jelen,nem kell még egy orvos.Na persze a műtőstáb nem hiányozhat-ők is mindenből kiveszik a részüket.Tényleg,ezért köszönet nekik!

     

    Csajok-mindenkinek gyönyörű orrocskát,ből kívánom

    előzmény:
    hdr (9779)
    2009-01-23  12:27
  18. 2009. január 23. 18:559784.
    Az egészben az a legjobb,hogy ugyanazt a dokit választottátokCsajok... Aranyosak vagytok!
    előzmény:
    akai_bara (9783)
    2009-01-23  18:24
  19. 2009. január 23. 18:249783.
    Én megnéztem a munkákat és kértem referenciát szakembertől. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (9773)
    2009-01-23  07:42
  20. hdr
    hdr
    2009. január 23. 14:089782.
    Hééjjjj TÁDÉ!!! NEM neked szólt TE!!!!! Senkinek sem szólt, csak általánosságban :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 23. 12:449781.

    Na, akkor még egyszer pontosítok:

    Nem azért mentem a Tamáshoz, mert egy sztár orvos itt, DE első körben másképp nem tudok megítélni egy orvost, mint az alapján, amit eddig csinált! A sok elégedett ember nekem egy ajánlólevél volt, ami alapján elmentem hozzá. Aztán úgy jöttem ki, hogy minden félelmem és kétségem elszállt, tudtam, hogy jó helyen vagyok, jó kezekben. 

    Ha más máshogy dönt, szíve joga, de nekem igen is fontos volt, hogy szakmailag hol tart, a sztárság meg nem érdekel.

    De azt hiszem ez az egész dolog egy kicsit már több figyelmet kapott mint érdemelt volna.

    Szóval innentől kezdve én nem foglalkozom vele, hogy ki miért választ kit, mert szerintem is mindenkinek egyéni joga.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 23. 12:329780.

    Szia!

     

    Én úgy láttam, hogy 1 hét után is vannak akiknek már nagyon szépen helyre jön, de 2 hét tuti elég lesz! Persze ez nagyon egyéni. Én amikor konzultáción voltam, volt ott egy lány, ő a 7. napon volt és nem látszott semmi egy halvány sárga csíkon kívül a szeme alatt.

    Én is úgy terveztem, hogy max. 2 hetet leszek otthon!

    Szerintem elégnek kell lennie!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533719 (9777)
    2009-01-23  11:18
  23. hdr
    hdr
    2009. január 23. 12:279779.

    sziasztok :)

     

    Látom elvagytok...én azt mondom ha az első konzi után ahogy kijössz az ajtón nem az a gondolatod h igen megvan, ez a doki kell nekem akkor keressgéljetek még :))))

     

    Amúgy meg nem akarok senkit ijesztgetni de köztudott h a dokik be be segitenek egymásnak a műtétek alatt, cserélgetnek a profiljuk szerint (ki mibenjó). Illetve az ifjoncoknak is tanulni kell vmikor s akkor csak asszisztálnak :) Én pl Tamást láttam ugyan a műtő előtt (elköszönt tőlem :) ) de másnap amikor egy másik doki vette ki a tamponom, bemutatkoztam neki, majd közölte h mi már ismerjük egymást, bent volt a műtőbe :) Tehát.... :) Mindenesetre én nagyon nagyon imádom az orrom és Tamást is....de ha vkinek nem szimpi elsőre s nem bizik benne, akkor ne menjen hozzá csak azért mert ő az egyik sztár itt :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. január 23. 11:319778.

    Olyan orvost kell választani,aki már bizonyított.Nem egyszer,nem kétszer,hanem sokszor.

    Dr.Kárász Tamás és Rezek Ödön már bizonyított.

    Azt nem lehet elvárni,hogy tökéletes orrot csináljanak mindenkinek,de azt igen,hogy szebb legyen,mint a régi,és a páciens elképzeléséhez a lehető legközelebb álljon.

    Ha valaki kiáll az orvosa mellett,akkor az azért van,mert elégedett a munkájával,ha pedig valaki arról panaszkodik,hogy elcseszték az orrát,mert a doki rutintalan volt,akkor azt az orvost én messzire elkerülném.

    Persze más orvosok nevei is elhangzottak már itt,hol pozitívként,hol negatívként.De azt az orvost,aki egy hónapban egy orrplasztikát csinál,na azt messzire elkerülném.

    Nehéz műtét az orrplasztika,ezért is jó,ha fül-orr-gégész+plasztikai sebész is az orvos egyben.

    Szerintem Kárász és Rezek  doki mellett kardoskodni sem kell,anélkül is sokan rájuk találnak,mert most is az a véleményem,hogy ők a legjobbak.Rezek doki még tapasztaltabb a koránál fogva,de az ügyessége,rátermettsége mindkét orvosnak kiváló.

    Kelemen dokit sem hagyom ki,tőle is láttunk már jópár szép orrot.

    Az orvosválasztást bízzuk a páciensekre,mindenkinek joga van ahhoz az orvoshoz menni,akihez akar.Hogy mi alapján választotta az orvost,az egyéni dolga,joga.

     

    EGY A LÉNYEG:MINDENKINEK VÁLTSÁK VALÓRA AZ ÁLMÁT,A SZÉP ORROT,AMENNYIRE CSAK LEHET!

    MEGTESZIK,MIÉRT IS NE?!SZÁMUKRA IS NAGY ELISMERÉS,HA A PÁCIENS ELÉGEDETTEN TÁVOZIK.

    előzmény:
    akai_bara (9772)
    2009-01-22  20:40
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 23. 11:189777.

    Sziasztok!

     

    Engem szerdán fognak műteni, a csontos és a porcos rész is korrekcióra szorul, mivel sajnos elég széles az orrom (boxoló orr).

    Annyit szeretnék tudni, hogy mennyi idő lesz amíg emberek közé mehetek? 1-2 hét elég lesz? (nem bírom ha sokáig otthon kell fetrengeni... )

     

    Ti mennyi idő után tudtatok kimozdulni?

     

    Köszi: V

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. január 23. 09:009776.

    Szia Selfless!

    Mesélj, mi volt Csuhánál? Jól van az orrod?

    előzmény:
    Selfless (9753)
    2009-01-21  21:55
  27. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 23. 07:519775.

    Selfless!

     

    Hová tüntél a gipszleszedés óta? Mit szólt a doki a művedhez? Egyáltalán mi van veled?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 23. 07:449774.
    "embernek" = embereknek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (9773)
    2009-01-23  07:42
  29. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 23. 07:429773.

    Hát nem tudom mi abban a merész, hogy azt az orvost választom, akivel a legtöbben meg vannak elégedve...?!

     

    Miért talán pont fordítva, az alapján kellett volna, hogy kit szidnak jobban, a sz*r munkájáért?!

     

    Nem tudom nekem logikusnak tűnik, olyan dokit választani, aki az embernek nagyon jól megcsinálta és maximálisan elégedettek voltak vele...

    Aztán a személyes konzultáción meggyőződtem róla, hogy igazat mondott az a sok ember, akit ő műtőtt. Kész tények alapján választottam.

     

    De ha van valami jobb ötleted, hogy így ismeretlenben még hogy lehet orvost választani, ebből a nagy kínálatból, mondhatod, kíváncsi vagyok rá!

     

    Például Te hogy választottál orvos?

    előzmény:
    akai_bara (9772)
    2009-01-22  20:40
  30. 2009. január 22. 20:409772.

    Az alapján választottál dokit, hogy ki mellett kardoskodnak többen?? Azért ez elég merész. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (9770)
    2009-01-22  13:54
  31. 2009. január 22. 14:489771.

    Selfless!

     

    Én is csatlakozom..... szép lett az új nózid!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 22. 13:549770.

    Igen, szoktak készíteni látványtervet, nekem is lesz...már én is nagyon kíváncsi vagyok rá! Azt mondta, hogy bár sok a munkája, de legkésőbb jövő hét végére elküldi mailbe. Már nagyon, nagyon kíváncsi vagyok!

    Egy csomó kép készült rólam, minden irányból, még utána kérdezte is a párom, hogy hogy-hogy most nem hisztiztem? Amúgy rettentő érzékeny pontom a fényképezkedés. Hát, a szükséges rossz...

    Viszont, ha márciusban szeretnéd a műtétet, minél előbb menj el konzultációkra! Én felvetettem a március 6-át és azt mondta, hogy akkor minél előbb döntsem el, mert bő egy hónappal előtte jó lefixálni, hogy bizti legyen hely.

    Hát igen, Sopron is az ország egyik csücsöke, de egy régebbi hozzászólásból emlékszem, hogy volt olyan, aki Nyíregyházáról jött Sopronba a Tamás miatt! Meg nem is tudom, de itt szó volt róla, hogy Bp-en is fog műteni...erről viszont bővebb információt nem tudok sajnos!

    És nekem  még azt is mondta tegnap, hogy Székesfehérváron is szokott műteni, de Sopronba jobb szeret, mert ott sokkal jobb körülményei vannak!

    Én úgy döntöttem orvos mellett, hogy átnyálaztam az egész fórumot és akit a legjobban istenítettek, azt választottam! És eddig nem is csalódtam. Persze az sem mellékes szempont, hogy Győrben élek...

    Kívánom neked, hogy te is megtaláld azt az orvost, akiben maximálisan meg tudsz bízni!

    Amúgy mit jelent az a túl messze? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9769)
    2009-01-22  12:53
  33. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 22. 12:539769.
    Sziasztok :-)Köszi mindenkinek, hogy írtatok az aestheticáról, most már teljesen biztos vagyok benne, hogy azt a klinikát messzire elkerülöm :-) Csuha doki honlapján azt olvastam, hogy megnézhetjük számítógépen, mit lehetne kihozni a nózimból, hát az első körben szerintem élni fogok ezzel a lehetőséggel, mert elképzelni sem tudom hogyan festenék másik nózival.Tádé21, én is márciusban szeretném a műtétet :-) remélem nekem is összejön :-) Sajna én csak Budapestben gondolkodhatok, Sopron túl messze van :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 22. 12:079768.

    És még egy dolog eszembe jutott...

    Nem hiszem, hogy más is ilyen problémával küzdene, mint én, de sosem lehet tudni...És akkor jó, ha talál rá választ itt a fórumon!

     

    A helyzet az az, hogy nekem psoriasisom van, hozzáteszem nem a súlyosabbik típus és szerencsére egy-két pötty kivételével már évek óta tünetmentes vagyok.

    Én nagyon féltem, hogy ez probléma lesz majd, DE a doki azt mondta, hogy semmi probléma nem lesz, ez miatt ne aggódjak! Mondjuk az arcomon valóban soha nem volt még, de főleg így, hogy kívül is lesz egy vágásom...azért aggódtam (aki ismeri a betegséget tudja miért...).

     

    Ha már 1 valakinek a félelmeit el tudtam oszlatni, akkor már megérte ide leírni. Engem nagyon foglalkoztatott eddig a kérdés, de sehol nem találtam rá megnyugtató választ. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 22. 11:589767.

    Én arra is rájöttem, hogy a honlapjukon lévő képeket nem szabad nézni! Nem egyszer fordult elő, hogy több doki oldalán volt fent ugyan az a kép...

     

    Na és akkor most ki is csinálta tulajdonképpen?!

     

    Az a biztos, ha ilyen fórumokon összeismerkedsz műtöttekkel, szinte egytől egyig raknak fel képeket, hogy milyen volt és milyen lett. Na ennek lehet hinni!

     

     

    előzmény:
    Velyn (9765)
    2009-01-22  11:33
  36. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 22. 11:549766.

    Pff... Ennyi pénzért akkor legyenek már biztosak a dolgukban

     

    A 200 ezer meg rengetegnek hangzik, főleg, ha azt veszem alapul, hogy az orrom mennyibe lesz...De azért megnyugtató, hogy ez az ár a kötszert is tartalmazza már

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930414 (9764)
    2009-01-22  11:18
  37. 2009. január 22. 11:339765.

    igen, gyanús a sok reklám, a sok akció. Max. végleges szőrtelenítésre mennék oda...

    A mellplasztikákat is néztem a honlapjukon.... hát... Dr. Csuha sokkal szebb melleket csinál szerintem. Legalábbis a képek alapján, amiket a honlapján találtam. :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (9763)
    2009-01-22  09:47
  38. Torolt_felhasznalo_930414
    Torolt_felhasznalo_930414
    2009. január 22. 11:189764.

    Szia!

     

    Egyetértek veled! Szokták is mondani: Jó bornak nem kell cégér!

    Milyen igaz. Én voltam az Aesthetica-n és nagy csalódás volt. Konzultációra mentem 2 dologgal kapcsolatban még ősszel. Az egyik egy 30 cm-es műtéti heg eltávolítás lett volna a hasamon, 3 éve volt egy májműtétem és nagyon csúnya lett a heg. A doki úgy kezdte, hogy 200 ezerről indul (hozzátette, hogy ebbe benne van a kötszer is)és csak télen lehet megcsinálni, de ő csak a felét csinálja meg, 1 év múlva megnézi milyen lett és ha szép, akkor megcsinálja a másik felét is.

    Hozzáteszem máshol altatással lett volna 140 ezer. 

    A másik: anno volt egy mellplasztikám, szerintem a mérethez képest túl nagy a bimbóudvar, ezt szerettem volna kicsinyíttetni, de amikor meglátta, hogy milyen szépen van megcsinálva, mármint a varrás, akkor azt mondta, hogy ő inkább nem nyúlna hozzá, mert nem valószínű, hogy meg tudja csinálni ilyen szépen. Na, ezek után NO COMMENT! Amint kijöttem, nyugtáztam, hogy azon az ajtón többet nem megyek be. Persze a konzultációért is fizetned kell, utána a doki beszél veled, majd egy tanácsadó is, aki olyan , mint egy pszihiáter.

    Nekem nagy csalódás volt. Bocs, hogy ilyen hosszú lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (9763)
    2009-01-22  09:47
  39. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 22. 09:479763.

    Tudod nekem az Aesthetica-val van egy óriási problémám!

    Annyira gyanús, hogy állandóan reklámozzák magukat, akciókkal ajándék kezelésekkel. "Most a zsírleszívás mellé ajándék lézeres szőrtelenítés" stb.

    Nekem az a véleményem, hogy ha egy plasztikai sebésznek arany keze van, enélkül a hírverés és akciók nélkül is van munkája, nem is kevés...

    De ez meg az én véleményem

     

    Amúgy nem tudom, hogy milyen orvosok vannak ott, nekem csak maga a vendégcsábítás technikája ellenszenves. 

    előzmény:
    Velyn (9762)
    2009-01-22  09:37
  40. 2009. január 22. 09:379762.

    Szia,

    én az Aesthetica oldalán néztem az orrplasztikás fotókat, nekem nem tetszettek.... :( De hát ízlések és pofonok....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9729)
    2009-01-20  09:31
  41. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. január 22. 09:119761.
    simán megéri,ha van zsé rá
    előzmény:
    felhőcske9 (1)
    2005-02-16  14:52
  42. 2009. január 22. 08:589760.

    Szia Selfless!

    Megnéztem én is a képeidet! Én sok dagadást nem látok, szerintem nagyon klassz lett!

     

     

    Tudod hol látok dagadást, ha nagyon bele akarok kötni? Oldalról a szem magasságában talán. Nem?

    Márciusban én is elmegyek egy koznultációra Csuhához, kiváncsi vagyok az én fejemből mit tudna kihozni...

    előzmény:
    Selfless (9753)
    2009-01-21  21:55
  43. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 22. 08:469759.

    Helló mindenkinek!

     

    Nah, akkor itt vagyok, és az élménybeszámoló!

    Kezedem azzal, hogy Kárász doktor tényleg nagyon, nagyon fantasztikus orvos és látszik rajta, hogy nagyon érti a dolgát. Szóval a dokival nagyon meg vagyok elégedve, jól döntöttem, amikor őt választottam!

    Én nem vittem kinyomtatott képet és nagyon orr ideálokat sem nézegettem, egyszerűen itthon a tükörben nézegettem és úgy fixáltam magamban, hogy mi az, ami nagyon nem oké.

    Ott ezt meg is beszéltük és teljesen egyetértett vele. Profilból a csontból lesz faragva, ugyanis nincsen szép íve az orromnak, ill. van, csak nem arra amerre kéne...van benne egy bukkanó.

    Az orrcsúcsom is lesz igazítva, az egy kicsit dundi és vaskos, ami az orrcsont korrigálása után még dundibb lesz. Így ő vékonyítani fogja. De ezt már ő ajánlotta, én erre nem is gondoltam, de amikor hátrahajtatta a fejemet és mondta, hogy nézzem meg, hogy miről beszél, valóban igaza volt.

    Amiket most leítam, azt tudom, hogy nagyon nehéz így elképzelni, hogy milyen, de tényleg rakok majd fel képeket.

    Összességében azt mondta, hogy nagyon szép orrot lehet csinálni az enyémből!

     

    Az orrcsócs 100%-ossága miatt nyitott technikát ajánlott, azt mondta, hogy csinálhatja zártan is, de akkor csak 80%-os az eredmény, és lehet, hogy utána egy kis korrekcióra lesz szükség. Vagy az is lehet, hogy zártan elkezdi, és a műtét közben nem lesz szép, akkor úgy is megnyitja...De úgy voltam vele, hogy menjünk 100%-ra, belementem a nyitottba.

     

    És a legfontosabb! Kitűztük a nagy napot...március 6-án, egy pénteki napon fog műteni!

    Persze, ehhez az kell, hogy a laborom jó legyen, de már most elkezdem dönteni magamba a vitaminokat és megpróbálok nagyon egészségesen élni!

     

    Olyan hihetetlen, el sem hiszem, hogy ez velem történik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 21. 23:059758.
    Selfless, a dokiddal csináltatok számítógépes modellezést? Érdemes egyáltalán?Most már tényleg jó éjt :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_418075
    Torolt_felhasznalo_418075
    2009. január 21. 22:489757.
    Lassan elköszönök, már fáj a fejem az egész napos kontaktlencse viseléstől-megszoktam, hogy szemüvegben olvasok, netezek, de ez most egy darabig felejtős. Az egyik barátnőmet holnap operálják, neki sajna törni is kell az orrát, nem lennék a helyében... Jó éjt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418075 (9756)
    2009-01-21  22:37
  46. Torolt_felhasznalo_418075
    Torolt_felhasznalo_418075
    2009. január 21. 22:379756.
    Szia!Nagyon szép lett az orrod! Meg gratulálok a lélekjelenlétedhez, én nem mertem volna leszedni a gipszet.Előtte elfelejtettem képeket csinálni, majd keresek olyan fotót magamról, amin látszik a régi orrom. Erről az újról majd holnap csinálok. Igazából nálam profilból látható változás.
    előzmény:
    Selfless (9752)
    2009-01-21  21:53
  47. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 21. 22:359755.

    Megnéztem a képeidet és örömmel nyugtáztam, hogy azért neked is voltak foltjaid a műtét után.

     

    Na, de így sem volt vészes, hihetetlen mázlis vagy!

     

    A képeid meg: Bár, mint mondtam nekem a régi is tetszett, de az orrhát így, hogy vékonyabb, még jobb! 

    És amúgy nem vagy semmi, leszedted a gipszet?! Én nem mertem volna!

     

    Amúgy nagyon rendes tőled, hogy számon tartod, hogy mikor megyek konziraEgyébként ma voltam és van sok újság is! De majd holnap elmesélem, most nagyon álmos vagyok!

     

    Jó éjszakát mindenkinek!

    előzmény:
    Selfless (9749)
    2009-01-21  21:01
  48. 2009. január 21. 21:599754.

    Szevasz Sajtkukac!

    Megkukkantottam a képeket, az már ezeken a kis homályos képeken is  látszik,hogy vékonyabb az orrhátad. Holnap amit kapsz a dokitól azt nem teszed zsebre.  :-o 

     További kellemes gyógyulást!

     

    előzmény:
    Selfless (9749)
    2009-01-21  21:01
  49. 2009. január 21. 21:559753.

    Köszi -  kedves dicséretet is (amit persze a doki érdemel) ill. a biztató szavakat.

    Erősen koncentrálok is, hogy: lappadj, lappadj....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_320078 (9751)
    2009-01-21  21:32
  50. 2009. január 21. 21:539752.

    Szia

    És rőled nem kapunk előtte-utána képeket ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418075 (9750)
    2009-01-21  21:32

Címlap

top