Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrplasztika

felhőcske9
Létrehozva: 2005. február 16. 14:52
Sziasztok!

Tudom, hogy már indult egyszer egy ilyen topic, de én mégis várnám azok hozzászólását, akik csupán esztétikai okok miatt átestek már ilyen műtéten. Megéri csupán hiúsági okból kés alá feküdni?
Válaszotokat várom
  1. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 21. 21:329751.
    Jó estét,Selfless, szép lett a nózid :-)Minden valószínűség szerint még tovább fog lappadni, és olyan lesz, amilyennek megálmodtad!Ki fogsz kapni holnap :DEszembe jutott erről, hogy a kislányom lombik programnak köszönhetően született, és az embrió-beültetés után 21 nappal kellett volna terhességi tesztet csinálnom. De nem bírtam tovább és a 20. napon megcsináltam, és rettenetesen boldog voltam. Felhívtam a dokit, hogy pozitív lett, és mehetek-e ultrahangra, mire írtózatosan lecseszett, hogy másnap is csináljam meg a tesztet, s akkor is pozitív lesz, akkor hívjam fel. Persze az lett. :-) Na bocsesz, hogy ezt elmeséltem, csak eszembe jutott arról, hogy Te sem bírtad már kivárni a holnapot :-)Sok sikert a többieknek is :-)Jó éjt!
    előzmény:
    Selfless (9749)
    2009-01-21  21:01
  2. Torolt_felhasznalo_418075
    Torolt_felhasznalo_418075
    2009. január 21. 21:329750.

    Sziasztok!

     

    Én is teljesen új vagyok itt, igaz, már túl az orrműtéten (előtte nem mertem beleolvasgatni a topicba, így is paráztam eléggé). Engem dr.Krasznai oprált hétfőn, már most nagyon tetszik az eredmény. Gipszet nem kaptam, mert csak reszelt a csontból. Csak ajánlani tudom őt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981878 (9728)
    2009-01-19  20:31
  3. 2009. január 21. 21:019749.

    Sajtkukac - ez jó. Hát ha ezt a megnevezést kapom, elfogadom Nem tom doki mit fog szólni, de nem rakom vissza, az tutkó. Undorító a belseje a ragacsos résznek a gipszen. Fúj.

    Amúgy is rájönnének szerintem. Meg hát: ha hülye vagyok, úgyis az én pénzem bánja - szerintem így állnak hozzá. És igazuk is van.

     

    Remélem, hogy tényleg összehúzódik, mert a doki képén egyorma szélességű volt az orr alsó porcos része is a csontos résszel. Most meg még közel sem olyan.

     

    Teszek fel ma esti - smink nélküli képeket.(levett gipszeset)

    Holnap délután meg 1-2 sminkeset is

     

    Üdv: A Sajtkukac

    előzmény:
    Adina33. (9748)
    2009-01-21  20:48
  4. 2009. január 21. 20:489748.

    Levetted? Én is elég sajtkukac vagyok, de ez azért túlzás.

    Ahogy a "elődeinket" olvastam,  a 2. héten írták -gipszlevét után- hogy elkezdett lelohadni. Úgyhogy még akármi lehet... sőt még volt akinek fél év után is változott. 

    előzmény:
    Selfless (9745)
    2009-01-21  19:51
  5. 2009. január 21. 20:439747.

    Zsuka! De jó Neked, bár már holnap műtenének engem is. Inkább örülj, ne félj!

     

    előzmény:
    zsuka25 (9743)
    2009-01-21  17:03
  6. 2009. január 21. 20:059746.

    Ha jól tudom Zsuka holnap lesz műtve. Hajrá, ne tessék izgolni. A műtétet úgyis a doki csinálja. Én is csak befeküdtem, kérdeztem hogy mennyi ideig fog tartani a műtét. De a választ már nem hallottam - egyszer csak a következő pillanat az volt hogy: készen vagyunk :-)

     

     

    Tádé pedig konzira megy holnap, ha jól tudom.

     

    Mielőbbi jelentekzéseteket várjuk

     

    Pusz 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. január 21. 19:519745.

    Lányok (és Fiúk, ha vannak itt) :-)

    Akit már műtöttek azoktól kérdezem. 

     

    Az orron a porcos rész 9 nap alatt nem nyeri el egyáltalán a véglegeshez hasonló formáját? (azaz kb 0 %-os változást látok a porcos részemen...:-( a régihez képest (leszedtem a gipszet, mert nem bírtam tovább - mondhatjátok h hülye vagyok..... De szerintem nem lesz belőle gond - amúgy is holnap délelőtt vették volna le...

     

    Na szóval a csontos rész tök szép lett, de a porcos az ugyanolyan széles, mint volt....

    Lehet szétnyomkodtam, mikor a beszáradt cuccost operálgattam ki az orromból? :-(

     

    Köszi a mielőbbi válaszokat 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. január 21. 19:429744.
    ------------------------------------------------------>
    előzmény:
    zsuka25 (9743)
    2009-01-21  17:03
  9. 2009. január 21. 17:039743.

    Nem, még nem szedettem le.

     

    Felhívtam az orvost és nagyon kedves volt, mondta, hogy elég a bal kezemen az egyik ujjamról leszedetni. De köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

     

    Szorítsatok nekem mert már nagyon félek!!!

     

    Zsuka 

    előzmény:
    Selfless (9742)
    2009-01-21  16:10
  10. 2009. január 21. 16:109742.

    Akkor bocsánat, hogy azt írtam: mindent le kell venni magunkról - csak nekem ezt mondták a klinikán (bár ugye a zselés körömre nem volt konkrétan kitérve) szóval bocsesz még egyszer (remélem még nem szedted le :-)   )

    Így mostmár érthető, hogy a zselés miért maradhat.....

     

    Igen, holnap veszik le a gipszet. huh, totál ideg vagyok - jobban izgulok, mint műtétkor (mondjuk akkor egyáltalán nem izgultam )

    Az orrcsúcsom tegnap bedurrant mint állat, mára kicsit el kezdett lohadni... Már nem akkora krumpli :-)

     

    Holnap teszek fel képeket gipsz nélkül- akárhogy is nézek ki az "új" orrommal

     

    Üdv

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. hdr
    hdr
    2009. január 21. 15:089741.

    sziasztok !

     

    csak javítanám a műkörmös hozzászólást :) A zselés műköröm maradhat, ha átlátszó zselét tetetsz rá. Egy okból fontos h látható legyen a körmöd színe, mégpedig azért mert ha az altatás során vmi gebasz van a körmöd kezd el lilulni először....ezért kell :) De az átlátszó maradhat, nekem is engendte anno Tamás s semmi baj nem volt vele.

     

    Bosci a félkövértért, de máshogy nem engedett irni a gép :S

     

    Kitartás a műtét előtt állóknak s akik épp regenerálódnak.

    Érdemes minden kellemetlenség ellenére belevágni, higyjetek nekem :))))

     

    Csak jól válasszatok orvost s akkor probléma nem lehet!

     

    üdv: egy majd 1 éves nózitulaj s ex fórumozó :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 21. 12:579740.
    Sziasztok :-)senki nem tud semmit mondani az Aesthetica-ról?Selfless, kitartás :-) gondolj arra így is mennyire megérte az áldozatot az egész :-)Holnap boldogan nézel majd tükörbe :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_121439
    Torolt_felhasznalo_121439
    2009. január 21. 10:299739.

    Sziasztok!

     

    Fotót (vagy jelszót) nem tudna küldeni valaki, akit Rezek műtött?

     Légyszi!!

    Előre is köszönöm!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_121439
    Torolt_felhasznalo_121439
    2009. január 21. 10:209738.

    Sziasztok!

     

    Rezek nem kér pénzt a konzultációért, az asszisztensnője mondta telefonon. 

     

    Rosszat régebbi hozászólásokban olvastam róla, de azok egy frissen műtött lánytól származtak. Azóta valószínű már lelohadt az orra, és elégedett vele. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. január 21. 10:059737.

    Szia

     

    Igen, bár ha nem is lötyög - mert vagy odaragasztották vmivel vagy annyira  rátapadt az orromra - de máshogy "simul " rá, mint az első napokban, illetve oldalt simán be tudok nyúlni pl fültakarító pálcikával (meg is tettem, hátha kicsit letisztítom vele a bőröm és ha eddig nem nőtt rá ragyesz- (remélem, hogy nem :-) )  akkor holnapig már nem is fog.)

    Amúgy én leszedtem az arcomról a ragasztócsíkot tegnap,(meg az orrcsúcsomról is, mert szétfoszlott ill megolvadt) mert tök fölösleges volt rajta, semmivel nem tartotta jobban a gipszet, mint anélkül.

    Már arra is gondoltam, h felhívom dokit, nem lehetene-e ma leszedni ezt a nyomoronc gipszet ? :-) De csak kibírom ezt az egy napot - pattanások nélkül....

     

    Ma viszont már lemegyek az utcára, boltba, mert nem bírom tovább - nagyon be lettem itt punnyadva.  És annyira dühít, hogy szabit kellett kivennem (10 napot a 23-ból és a maradék 13-ból 5-öt kötelezően évvégére kell tartalékolni nálunk  (téli szünet gyanánt)szóval egész évre, vagyis nyárra marad összvissz 8 napom) tehát mérges vagyok, hogy a főnökék nem engedték , hogy táppénzre írassam ki magam két hétre, hanem szabit kellett kötelezően kivennem és most emiatt olyan gáz, hogy tudom, valójában szabin vagyok és szórakozással, utazással mászkálással"kellene" töltenem, ehelyett itt kuksolok második hete a szobában és "elfecsérelem" a szabikat erre. :-(

    Bocs a "kifakadásért" !

     

    előzmény:
    Adina33. (9733)
    2009-01-20  20:58
  16. 2009. január 21. 09:039736.

    Ha a kórházba mész, akkor semmit.

    előzmény:
    reqa (9734)
    2009-01-21  00:19
  17. 2009. január 21. 00:219735.

    valaki írta itt lentebb, hogy a Rezekről is hallani rosszat, eddig én csak jót hallottam, de mi rosszat hallottatok róla?

    R

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. január 21. 00:199734.

    hahóóó, valaki:)

     

    Rezek doki mennyit kér a konzultáción? :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. január 20. 20:589733.

    Én biztos az ablakhoz sem merek majd közel menni. :-) A kórházból meg úgy fogok kijönni, hogy lámpaernyőt húzok a fejemre.

     

    Sok előző hozzászólást elolvastam és volt aki az utolsó gipszes napokban érezte, hogy "lötyög" a gipsz, tehát összébb ment az orra. Te is tapasztalod ezt?

    előzmény:
    Selfless (9731)
    2009-01-20  10:29
  20. Torolt_felhasznalo_121439
    Torolt_felhasznalo_121439
    2009. január 20. 10:539732.

    Sziasztok!

     

    Én még csak készülődök megműttetni az orromat. Egyelőre Rezek doktor a "befutó". (Persze róla is olvasni itt rosszat) Sajnos most szabin van 1 hónapig, így még konzultációra sem lehet hozzá elmenni, csak február közepén.

    Kicsit félek a műtéttől, főleg az utána következő kinézetemtől. De már régóta tervezgetem, csak most jött el az az időszak, amikor ideális lenne. 

     

    Akit már műtöttek, tudna adni jelszót, hogy megnézhessem a képeiket? 

     

    És még valami: akit a SZent Imrében műtöttek, ott milyenek az orvosok, és mennyire elégedettek az eredménnyel?

     

    Köszi!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. január 20. 10:299731.

    Szia

     

    Nem, nem mászkálok, bár többször megfordult a fejemben, hogy legalább a boltig lemenjek - de nem vitt rá a lélek - nem akartam hogy engem bámuljon mindenki (rendeltem házhoz kaját és mikor a kajakihordó srác meglátott majdnem elszaladt - szóval nem akartam megkockáztatni, hogy bottal kergessenek ki a boltból, mert azt hiszik, vmi bánya szörny ment be riogatni :-)   )

     

     

    Abból hitted, hogy mászkálok, mert azt írtam "beszerzek" - gondolom.

    Nem úgy értettem, hogy én megyek el érte két lábon :-), hanem "leadtam a rendelést" és elhozták. Hát fene egye meg, 1200 ft volt, csak azért mert 2 csík kellett, elég húzós hogy megvettük az egészet. (persze ha az ismerősömnek a szabályok szerint lett volna elsősegély doboza az autójában, nem kellett volna ebbe beruháznom, hehe, de fene a nem félős dolgát, nincs neki ilyen doboza- csak aztán nehogy elkapja a rendőr és ezért büntesse meg.... :-)

     

     

    előzmény:
    Adina33. (9726)
    2009-01-18  22:30
  22. 2009. január 20. 10:219730.

    Szia

     

    Igen, műtét előtt mindent le kell szedni - ha a körmöd igazi, még a lakkot is (tehát a Te esetedben a zseléskörmöt). Nem lehet rajtad ékszer, testékszer...

    Amúgy nem értettem , hogy a lakkot miért kell leszedni, ill hogy miért kell előtte hajat mosni - mondjuk a hajmosásra rájöttem :-) - azért hogy minél később zsírosodjon le, mert ugye nem egyszerű gipszelten hajat mosni, főleg mivel nem szabad előre hajolni, ezért segítség kell hozzá.

    Mondjuk én tegnap megoldottam úgy egyedül, hogy fürdőkádban fürödve hátrafelé hajolva mostam meg. (nagyon kellett már :-)

     

    Na szóval, mondta az asszisztens nő műtét előtti konzin, hogy TELJESEN CSUPASZON kell menni - műköröm, lakk, ékszer, smink nélkül - én meg hozzátettem: és szőrös láb nélkül.... Hehe jót nevetett rajta. Azt válaszolta, hogy az nem kötelező, a lényeg hogy "természetes állagban" menjünk. 

     

    Holnap után szedik le ezt a nyavalyát a fejemről - nagyon remélem hogy se ferde, s puklis, s ragyás se gázos nem lesz. Izglok mint állat :-) 

    előzmény:
    zsuka25 (9727)
    2009-01-19  14:36
  23. Torolt_felhasznalo_320078
    Torolt_felhasznalo_320078
    2009. január 20. 09:319729.
    Hahó mindenkinek :-)Gratulálok a legfrissebben műtötteknek, a készülődőknek meg hajrá :-)Ha valaki esetleg tudna nekem információt adni, hogy az Aesthetica központ mennyire végzi jól az orrplasztikát, vagy volt már ott valaki és vannak tapasztalatai, örömmel venném, ha írna :-) Kicsit bizalmatlan vagyok, mert állandóan találkozok aestheticás reklámokkal, hirdetésekkel a neten, olyan gyanúsan felkapottnak tűnik. Még csak nézelődök, hogy kit válasszak, hova menjek, kiben bízzak..Köszönöm előre is!Mindenkinek szép napot! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_981878
    Torolt_felhasznalo_981878
    2009. január 19. 20:319728.

    Sziasztok!

    Még teljesen új vagyok itt,2 napja olvasgatom a hsz-okat. Kíváncsi lennék a különböző dokik "munkájára", úgyhogy tudnának nekem a rutinosabb (új nózival rendelkező) fórumosok jelszavakat küldeni? Nagyon szépen köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. január 19. 14:369727.

    Sziasztok!

     

    Csajok segítsen valaki, csütörtökön műt Kárász Tamás Sopronban. Jókor jut eszembe, a zselés műkörmöt le kell szedetni?

     

    Tudom, marha nagy problémám van, de nem szeretném ha ez gond lenne a műtétnél.

     

    Előre is köszönöm annak aki válaszol!

     

    Zsuka 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. január 18. 22:309726.

    Szia!

    Nem azért akarom szövetragasztóval, mert fájhat a tamponkiszedés, hanem -a dokim szerint- a tampon szétnyomja azt, amit a műtéttel kicsinyíteni szerete... Kíváncsi vagyok, hogy van-e valakinek tapasztalata a szövetragasztóval is, vagy mindenkinél tampont használtak?

    De az megnyugtató, hogy leírtad: nem volt olyan vészes a kiszedés.

    De most kapcsolok. Te mászkálsz gipszelt fejjel?

     

    előzmény:
    Selfless (9725)
    2009-01-18  22:11
  27. 2009. január 18. 22:119725.

    Szia

     

    Ha jól értem, attól teszed függővé, hogy hol ill. kivel műtteted az nózid, hogy hol csinálnak ilyen szövetragasztós módszert tampon helyett?

     

    Csak annyit akarok mondani, hogyha azért akarod, mert attól félsz, hogy fájdalmas a tampi kiszedés ill mert nem tudsz majd lélegezni orron - szerintem ne ettől tedd függővé. Én is féltem kicsit, de egyáltalán nem volt vészes egyik sem. Az annál inkább, hogy az orrom 5 napig nem dugult ki és EMIATT kellett szájon lélegeznem. A tampon miatti egy éjszakán át tartó száj légzés meg se kottyant - de a többi 5 nap már gáz volt. Szerencsére mostmár azért napközben tudok orron is, de éjjel eldugul még mindig....:) (és a saját oltári hangos horkolásomra ébredek éjszakánként többször is :)   )

     

    Meg ez a gipsz, na ez a legszenvedtetősebb része az egész műtétnek. - vagyis műtét utáni létnek.

    Nagyon megszabadulnék már tőle. A ragasztás az arcomon - az is baromira irritál. Naponként egyre nyiszálgatom lefelé, már alig tartja valami alul az arcomon a gipszet...:) Holnap be is szerzek ilyen orvosi ragtapaszt -(azaz olyat, amivel most van "még" rögzítve) és levágom a maradék ragacsos foszlányos részt, majd pedig átragasztom erre a 2 és fél napra frissel... :)

     

    Bocs a hosszú bejegyzésért - pláne hogy gondolom nem volt túl sok információ tartalma hehehe :)

    üdv

     

    előzmény:
    Adina33. (9724)
    2009-01-18  20:36
  28. 2009. január 18. 20:369724.

    Van itt olyan, akinek szövetragasztót használtak tampon helyett? Ha igen, mik a tapasztalatok?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. január 18. 20:349723.
    Nekem "termetes krumpli" van (legalábbis az arcomhoz képest hatalmas) és csak reménykedek, hogy a lehető legtöbbet lefaragják belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_439795 (9715)
    2009-01-15  20:56
  30. 2009. január 18. 14:539722.

    Zsuka25!

     

    Hova tűntél?

    Lassan közeleg Január 22.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. január 17. 20:239721.

    Sziasztok, először is azokat kérdezném, akiket dr. Rezek Ödön műtött.

    Nekem ugyan már volt 2 orrplasztikám is, nem vagyok elégedett, és kiváncsi lennék a Rezek doki szakvéleményére is.

    Akik nála jártak, ő hol rendel? És főleg, mennyit kér egy konzultációért? Vagy hogy megy ez?

    Előre köszi minden választ!

    R.

     

    akik még műtét előtt állnak, kitartást, és hajrá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. január 16. 23:289720.

    Szia! Először is gratulálok, hogy túl vagy rajta! :)

    Egész biztos jó lesz, ne stresszeld magad előre!

    Nekem a régi is tetszett egyébként, bár mivel nekem oldalról van problémám az orrommal, neked pedig szemből a sajátoddal, más az aggódásunk oka. Nagyon kíváncsi leszek milyen lesz ha leveszi a gipszet!

    Tényleg hihetetlen, hogy mennyire szalonképes voltál 2 naposan!!!

    Milyen volt a műtét, az ébredés, a tamponkiszedés stb., ezekről nem is írtál...  Pedig mi, "műtét előtt állók" az ilyen részekre is igényt tartunk ám!

     

    További gyors gyógyulást!

    előzmény:
    Selfless (9719)
    2009-01-16  19:23
  33. 2009. január 16. 19:239719.

    Adina, nagyon köszi a biztatást és nyugtató szavakat. Igyekszem megfogadni őket....

    Pusz 

    előzmény:
    Adina33. (9718)
    2009-01-15  23:11
  34. 2009. január 15. 23:119718.

    Bocs, nem akartalak beparáztatni, csak aggódok innen messziről. :-)

    Most pihenned kell és ha egy óriási malacorrot látsz a gipsz alatt az is normális és független az eredménytől, úgyhogy ne nézegesd! Még egy hét kell neki, hogy megnyugodjon.

    Biztos, hogy jobb lett, nem véletlenül dolgozott rajta a doki, nem az első volt neki. ;-)

    Az egész porcos rész/orrcsúcs lassan lohad le -ezt is mondta a doki.  De szerintem még korai aggódnod, majd 22-én meglátod és addig ne sokkold magad, mert hátráltatod a gyógyulást. 

    előzmény:
    Selfless (9714)
    2009-01-15  20:45
  35. 2009. január 15. 23:009717.

    Sziasztok! 

     

    Selfless, gratuálok az orrodhoz, remélem elégedett leszel! Én nagyon kivi leszek mit alkotott Csuha, mert nekem is hasonló a gondom az orrommmal de még nem láttam ilyen műtétet.. mindenkinek csak a görbületét egyenesítik, nekem meg nincs olyan. Szóval gyógyulgass és tegyél majd fel képet, ha már lehet!!

     

     

    előzmény:
    Selfless (9705)
    2009-01-14  22:29
  36. 2009. január 15. 21:309716.

    Szia Selfless!

    Én látom mi volt a gondod, szembőli karcsúsításra vágytál, de amúgy igaza van Tádénak az eredeti sem volt rossz egyáltalán, amolyan modelles arcod van. Kíváncsi leszek milyen lesz szemből, mert az ilyen típúsú műtétekből látni a legkevesebbet! Az azért izgat, ahsz-eidet visszaolvasva, hogy miért a goromba Csuhát választottad?

    Tádé! Köszi az együttérzést, és örülök, hogy sikerült megbeszélni az anyukáddal! Remélem nagyon jól sikerül majd!

    Csincs! Félre a lustasággal, képeket!

     

    előzmény:
    Selfless (9714)
    2009-01-15  20:45
  37. Torolt_felhasznalo_439795
    Torolt_felhasznalo_439795
    2009. január 15. 20:569715.

    Ha tényleg nagyon zűrös az orr, akkor megérheti a kockázatot a műtéttel igazítani, de van a pakliban olyan, hogy nem fog tetszeni az eredmény.De egy termetes krumpli az tényleg nagy lehet egy nő arcára..

    De.  alapjában véve nem hiszek abban, hogy átfaragással bárki  személyiségi gondjait meg lehet oldani késsel. Semmi se tökéletes, ha az orr kész, akkor a száj lesz keskeny, utána a mell fog lógni, a hasbőr nyúlik, csíkos lesz, aztán toka, zacskó a szemek alatt, ráncfeltöltés stb. Hol a határ? Férfinál is vannak elképesztő dolgok, de azok ritkábban orrműtétek, akikről tudok. (ismerek sok lányt, és idősebb nőt is, akik többször feküdtek kés alá. Akármilyen esztétikusan néz ki utána a testrész, az illető akkor is kb. annyi évesnek látszik, mint amennyi. Vagy csak mert ismerem?)

    előzmény:
    felhőcske9 (1)
    2005-02-16  14:52
  38. 2009. január 15. 20:459714.

    Remélem is örülni fogok, hogy túl vagyok rajta.... :-) Most még nem vagyok benne biztos.

    És igen, egy csomó félelmem van pl azzal kapcsolatosan, hogy  mi van ha ferdén forr össze, mert sose tudni hogy éjjel mégis elmozdul -e egy kicsit gipsz vagy nem. Meg mondta doki hogy nem szabad fújni, mert a nyálka bemehet a szövetek és csontocskák közé és gyulladást okozhat. Na szóval nem tudom  mi az hogy fújni (hisz normálisan, ahogy egyébként fújná ki az ember az orrát, azt amúgy se lehet) de ilyen szipogásokat és fújtatásokat elég sűrűn kell csinálnom, mert se az orrkenőcs, se az orrcsepp nem segít. 3 NAPJA SZÁJON ÁT LÉLEGZEK. sZÓVAL ETTŐL A GYULLADÁSTÓL IS FÉLEK... :-(

     

    Ja írtad, hogy az orrlyukak és a közötte lévő rész is lassan lohad. Akkor is ha, ahhoz nekem nem kellett nyúlniuk? Mármint akkor is be dagad? Mert szerintem nekem nincs bedagadva, de azt nagyon remélem, hogy csak azért van most ilyen malac orrom mert "felpolcolták" ?!?! mert ha nincs is felpolcolva, csak én gondolom és ilyen malac orrom lesz - akkor tuti öngyilkos leszek (mert akkor még szarabb amivel élnem kellen, mint eddig volt) ....:-( Hát ennyi

    És oksi, hajat nem mosok. Mostmár attól is totál beparáztam 

    előzmény:
    Adina33. (9712)
    2009-01-15  17:31
  39. 2009. január 15. 17:369713.
    Nehogy hajat moss. Hagyd szépen békén. MOst nem ez a legfontosabb. Sérülhet a kötés és ha elcsúszik a gipsz, akár ferdeség is lehet az eredmény.
    előzmény:
    Selfless (9706)
    2009-01-15  10:55
  40. 2009. január 15. 17:319712.

    Szia!

    Örülök, hogy már túl vagy rajta! 

     Most még szerintem nincs mit nézegetned rajta, mert sokáig tart mire lelohad. (Főleg a két orrluk alatti és közötti résznek- ezt a dokim mondta.) És ne aggódj! A gipszen keresztül nem láthatod, hogy milyen lesz 2 hét múlva. 

     Nagyon ki vagyok már okosítva én is... Már időpontom is van februárra. 

    Jó pihenést! Bár már én is itt tartanék.

    Adina

    előzmény:
    Selfless (9705)
    2009-01-14  22:29
  41. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 15. 16:419711.

                                                !!!S.O.S!!!

     

    Kukucsk@, ha erre jársz és olvasod ezt a pár sort, kérlek jelentkezz!

    Az történt, hogy láttam, hogy a privik közül az ÖSSZES üzenet amit tőled kaptam eltűnt!

    Akartam neked írni, de azt az üzenetet kaptam, hogy nem szerepelsz a nyílvántartásban!

    Tudom, írtál egy másik elérhetőséget, de nem mentettem még le, most meg már eltűnt minden!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 15. 13:089710.

    Ja, mégsem most pénteken megyek konzira...jövő hét szerda, Székesfehérvár, ez már remélem összejön!

     

    Az időjárás miatt aggódok a legjobban, még az égiek is jól összeesküdtek ellenem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 15. 11:179709.

    Bocsi, én még nem vagyok műtött, de házi feladatként már majdnem végigolvastam az egész fórumot és elméletben már profi vagyok!

    Szóval volt olyan, aki bizony nem mosott hajat, és szerintem egy jó pár napig én sem mernék...

    Volt aki segítséggel, úgy, hogy egy nagyon picit hátradöntötte a fejét a kádban és más megmosta neki, volt aki ugyan ezt egyedül csinálta meg...

    Én is szerintem ezt (kádban segítséggel) választanám, bár sokat gondolkodtam rajta és én még egy törölközővel el is takarnám az arcom közben, hogy ami lecsorogna víz az arcomon, még az se érjen el oda... Vagy legalább is a homlokom körül biztos törcsi lenne.

     

    Kísérletezz, hogy hogy jobb, a női találékonyságnak párja nincsen a világon...

    előzmény:
    Selfless (9706)
    2009-01-15  10:55
  44. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 15. 11:069708.

    Szia!

     

    Ha nem gond megnéztem a képeidet

    Lehet egy kérdésem...? Neked tulajdonképpen mi volt a bajod az orroddal?

    Én komolyan mondom minden puncsolástól mentesítve, hogy nagyon tetszik...az eredeti! Oly annyira, hogy így a képek alapján még el is képzeltem, hogy hogy állna egy ilyen nekem...Persze ezt mindenki maga dönti el, és ha neked nem tetszett, akkor jól tetted!

    Csak most elgondolkodtam...

    Néztem oldalról és szemből is és azon töprengtem, hogy jó lenne, ha műtétettel egy ilyet tudnának kihozni abból a rettenetből ami az én arcom közepére nőtt!

     

    Amúgy te komoly, hogy másnap így néztél ki? Hihetetlen! Láttam már pár képet és a nagy többség annyira, de annyira rettenetesen néz ki, de te símán mehetnél emberek közé...

    Mi a titkod?Áruld már el nekem!

    előzmény:
    Selfless (9705)
    2009-01-14  22:29
  45. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 15. 10:569707.

    De jó neked...5 hónap...Bárcsak én is itt tartanék már...

    Na, de ha 22 évet lehúztam ilyen fejjel, ez a pár hónap már nem fog ki rajtam! Csak hát amikor már ilyen közel van a dolog, szinte karnyújtásnyira, annyira, de annyira türelmetlen az ember...

     

    Neked meg lehet kukkantani a képeidet? Nem tudom néztem-e már...

    Most arra keresek megnyugtatást, hogy bár az első hét überbrutál, de azért a gipszlevétel után már egész emberségesen néz ki mindenki.

     

    Kíváncsi lennék nagyon rád is, úgyhogy félre a lustasággal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (9704)
    2009-01-14  18:34
  46. 2009. január 15. 10:559706.

    Lenne egy kérdésem a már műtéten túl esettekhez.

    Hajat ti hogy mostatok míg gipsz volt rajtatok?

    (mert mondta doki, hogy nem szabad előre hajolni....).

    Mással mosattátok meg hátulról? Vagy 10 napig hanyagolva volt a hajmosás ? :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. január 14. 22:299705.

    Hello Mindenki

     

    Megjöttem. :) Túléltem. :)

    Tettem fel előtte fotókat. Illetve műtét utániakat, ahol persze még az új orr nem igazán látható.

    22-én veszik le a gipszet. Most kissé bizonytalan vagyok, hogy végül tényleg az lett -e belőle, amit megbeszéltünk ill. mutatott a sebész úr... Mert amilyennek most tűnik az sajna nem álmaim orra (se szemből, se oldalról...) de bizakodó vagyok, hogy ez még ugye sokat formálódik (még gipsz levételig is , hát majd még utána :-)  )

     

    Üdv

    Anna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2009. január 14. 18:349704.

    Ja én is itt vagyok. Mindig benézek. És tegnap előtt voltam 5 hónapos. Az orrommal általában meg vagyok elégedve. Néha rosszabb korszakomban nem. De ha arra gondolok, hogy milyen volt előtte, nem is értem, hogy hogy tudtam úgy élni. De komolyan. :)

    Aztán mindig tervezem, hogy csinálok új képeket és teszek fel, de egy lusta disznó vagyok. Egyszer majd eljutok odáig és akkor majd mindenki megnézheti. :)

    Puszika mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245708 (9702)
    2009-01-14  11:51
  49. Torolt_felhasznalo_920719
    Torolt_felhasznalo_920719
    2009. január 14. 14:269703.

    Csak pontosítanék: ha TB-re csinálnák meg, az ingyenes lenne vagy legalábbis minimális összeg. Ezt nem támogatja a TB, de valóban végeznek orrműtétet, s olcsóbb, mint a felkapott jónevű szépészeti klinikákon, s ugyanolyan jó. Az ár attól függ, hogy részleges vagy teljes orrműtétről van-e szó + hogy altatást kérsz-e. Nekem Dr.Kelemen Péter csinálta, jó lett :), csak ajánlani tudom!

     

    Üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930414 (9688)
    2009-01-08  17:06
  50. Torolt_felhasznalo_245708
    Torolt_felhasznalo_245708
    2009. január 14. 11:519702.

    Nah, azért akkor mégsem vagyok egyedül, ez azért megnyugtató, bár annak nem örülök, hogy a kislányodnak problémája van! Ebben az esetben inkább lennék egyedül e fórumon!

    Az említett képet én is megnéztem, sőt utána szétnéztem az oldalon és meg kell, hogy mondjam, sok esetben semmi különbséget és változást nem látok és szerintem az egész csak szőrszálhasogatás!

    Sok esetben egy régi fényképpel hasonlítják össze, ahol másmilyen szögben, beállásban, fényviszonyban, sminkben, frizurában vannak...de tényleg!

    lilly067 az én anyukámnak is megmondták már rég, hogy az orrsövényével nagyon gázok vannak, de ő azt mondta, hogy ugyan szét nem vereti! Nehéz ez...

    Apropó! Még legutóbb veled is csevegtünk arról, hogy az anyukám ellenezné...Hát karácsonyi szünetben otthon voltunk, összeszedtem minden bátorságomat és elmondtam neki! Igaz úgy kezdtem, hogy nem kell velem egyetértenie, de akkor inkább ne modjon semmit, mert én ez már eldöntöttem és kész...Szóval azt mondta, hogy igazam van, nem ért egyet vele, de az én életem! Wow

    Mondjuk akkor is megcsináltattam volna, ha ellenzi, de így azért jobb, hogy tudja!

    előzmény:
    lilly067 (9701)
    2009-01-13  23:49

Címlap

top