Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bromocriptin - beszedjem?

Webes
Létrehozva: 2005. február 9. 09:28
Sziasztok!
A nőgyógyászom vérvétel nélkül, ultrahang "alapján" írt fel bromocriptint. A neten - többek között az nlc-n - viszont azt olvastam hogy a bromo-t magas prolaktin szint esetén szokták felírni amit vérvételből tudnak megállapítani. Megbeszéltem a háziorvosommal és ő is azt javasolta hogy amíg nem tudjuk hogy tényleg magas-e a PRL szintem addig ne kezdjem el.
Decemberben hagytam abba a fog. gátló szedését de a bromo-t végül nem kezdtem el szedni. Mivel most vagyok a ciklusom 54. napján :( motoszkál a fejemben hogy az uh alapján is láthatott olyat ami indokolhatta a gyógyszer felírását. Mi a véleményetek?
Ja, pénteken természetesen beszélek a nőgyógyászommal is de addig ha tudtok írjatok nekem valami okosat :) Köszi.
  1. 2019. Április 13. 15:5554.

    Sziasztok!


     


    Én a magas prolaktin szintem (2.170) miatt kezdtem el szedni a Bromot 3 hónapja.2,5 mg-ból napi felet.Így ment 1 hónapig,majd néztünk labort és semmi sem változott.Aztán azt tanácsolta az orvosom,h hetente kezdjük emelni az adagot fél szemenként.Így eljutottam mostanra a napi 3 szemhez,amit egyszerre vettem be este lefekvés előtt,vacsora után.Korábba semmi mellékhatást nem tapasztaltam,viszont ez a 3szem rebgeteget előhozott;hányinger,hányár,fejfájás,szédülés,izomgyengesék, hasmenés,fárdékonyság,aluszékonyság.Konkrétan 2 napja nem bírok felkelni az ágyból,úgy szédülök és még a vizeg is kihányom.Az orvosomhoz legalább 2 hét várólistával lehet bekerülni....nektek voltak ilyesmi tapasztalásotok?

  2. 2005. február 21. 09:0953.
    Hát gondolom nem lehet egyszerű keveset enni, mert ha éhesek a kicsik nehéz kibírni hogy ne egyen az ember. A barátnőmön is legalább 20 kiló maradt a két gyerek után pedig nem eszik sokat de mégsem mennek le a kilói. Nála is biztos hormon probléma van a háttérben :( Az egyik doki javasolta neki az akupunktúrát, de még nem próbálta ki.

    Te találtál már endokrinológust?

    Megnézhetem a bemoldaladat, küldesz jelszót priviben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342128 (52)
     
  3. Torolt_felhasznalo_342128
    Torolt_felhasznalo_342128
    2005. február 18. 09:0152.
    felérnek, tényleg, de nem fogytam le, sőt. . . sajnos
    Állítólag feltételezhető horm. probléma van emögött is. Nem tudom, tény, hogy mostanában én sem tudo annyira vigyázni, mint régen!
    előzmény:
    Webes (51)
     

Címlap

top