Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bromocriptin - beszedjem?

Webes
Létrehozva: 2005. február 9. 09:28
Sziasztok!
A nőgyógyászom vérvétel nélkül, ultrahang "alapján" írt fel bromocriptint. A neten - többek között az nlc-n - viszont azt olvastam hogy a bromo-t magas prolaktin szint esetén szokták felírni amit vérvételből tudnak megállapítani. Megbeszéltem a háziorvosommal és ő is azt javasolta hogy amíg nem tudjuk hogy tényleg magas-e a PRL szintem addig ne kezdjem el.
Decemberben hagytam abba a fog. gátló szedését de a bromo-t végül nem kezdtem el szedni. Mivel most vagyok a ciklusom 54. napján :( motoszkál a fejemben hogy az uh alapján is láthatott olyat ami indokolhatta a gyógyszer felírását. Mi a véleményetek?
Ja, pénteken természetesen beszélek a nőgyógyászommal is de addig ha tudtok írjatok nekem valami okosat :) Köszi.
  1. Torolt_felhasznalo_818746
    Torolt_felhasznalo_818746
    2005. február 9. 16:2326.
    Nézzétek meg a Babázzunk / Hormonvizsgálat után topicot, van szó a prolactinszintről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. február 9. 14:3625.
    Szia zsunyuka! 6 hónapon keresztül szedtem, de azt mondják, hogy nagyon jó a homeopátiás szer, csak az a baj velük, hogy nem hat azonnal, mint a gyógyszer, kell neki egy pár hónap, amíg a szervezeted megszokja és utána használ csak. A bromo viszont viszonylag hamar hat, csak az a sok mellékhatás. . . De a babáért mindent!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961941 (22)
     
  3. Torolt_felhasznalo_961941
    Torolt_felhasznalo_961941
    2005. február 9. 13:5924.
    Ebben reményekedem én is. Öt évet??? Nem semmi!!!! Akkor Te is megszenvedtél a babóért!!! Én már 33 vagyok, nagyon remélem, hogy hamarosan sikerül, mert már idő van!! Nagyon köszi a válaszod, és sok boldogságot kívánok a gyerkőchöz!!!!
    előzmény:
    crescendo (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 9. 13:2523.
    Szerintem már nem lesz baj, ha eddig nem volt. . . .
    5 évig szedtem. Hatévet vártunk a lányomra. Először erre fogták, de miután rendbe jött, azután sem estem teherbe. Semmi eltérést nem találtak, mégsem volt peteérésem. Aztán a gyógyszerektől lett, de így sem jött. . .
    Jött a negyedik inszem, akkor már lemondtam róla, és sikerült. Lányom születése után helyreállt a hormonrendszerm és a peteérésem is. :-) Azóta sem tudjuk, mitől! :-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961941 (20)
     
  5. Torolt_felhasznalo_961941
    Torolt_felhasznalo_961941
    2005. február 9. 13:1022.
    SziaBáj! Sok-sok hónapon??? Jajj, ez nem hangzik túl jól:((( Sokáig szedted? Köszönöm a jókívánságot, és viszont kívánom!!!
    előzmény:
    báj (21)
     
  6. 2005. február 9. 12:5121.
    Sziasztok!
    A magas prolaktin szint bizony gátolja a teherbeesést: a szervezet azt érzékeli, mintha már terhes lennél, ezért nem tud a petesejt sem megtermékenyülni, sem beágyazódni. Én is túlvagyok már sok-sok hónapon, magas volt a prolaktinom. Szedtem rá homeopátiás szert és fél év alatt rendberakta a hormonhárztartásom. Igaz, nálam közben más baj is lett, így nálam nem lesz könnyű a teherbeesés. Kívánok neked minél előbbi babásodást! Üdv: báj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961941 (17)
     
  7. Torolt_felhasznalo_961941
    Torolt_felhasznalo_961941
    2005. február 9. 12:5020.
    SziaCrescendo! Akkor szerencsés vagyok tényleg:) Bár nem kiabálom el! Lehet, hogy nálam később jönnek majd ki a tünetek:) Mondjuk annyit érzek, hogy kába vagyok, hamar elalszom, nehezen kelek. Biztos ez is a bromo számlájára írható! Mennyi ideig is szedted? Ti is régóta próbálkoztatok a babóval, és a magas prl. volt az oka, hogy nem jött össze??
    előzmény:
    crescendo (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 9. 12:4119.
    Szia!
    Neked akkor szerencséd volt, mert én annyira rosszul lettem az első negyed tablettától, hog yegész nap hánytam és nem bírtam felkelni, pedig nem vagyok egy lefekvős típus. Egy hónapig állandóan émelyegtem, fájt a gyomrom, szédültem. . . . Aztán hozzászokott a szervezetem, muszáj volt szednem. . . ( És nem estem tőle teherbe. . . :-(( )
    Sajnos az ismerőseim között is mindenki rosszul volt tőle. De ez alkat kérdése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961941 (17)
     
  9. Torolt_felhasznalo_477059
    Torolt_felhasznalo_477059
    2005. február 9. 12:0418.
    Sziasztok! Én nem tudom milyen gyógyszer ez, de nekem nem vált be. Kb 2 éve irták fel nekem (ultrahang és vérvétel! után), mert nagyon rövid volt a mensim, de azt mondta, a dokim, hogy ettől ha "rámnéz egy pasi" akkor már terhes leszek, szóval ha nem tervezek gyereket akkor vigyázzak. Nekem nem volt semmilyen kezdeti tünetem, azonban kb 2 hét szedés után elmentünk a barátnőimmel egy szórakozóhelyre, és 1! pohár pezsgőt sikerült elfogyasztanom (bromo mellett) amitől annyira rosszul lettem, hogy nem emlékeztem semmire, úgy vittek haza. Megnéztem a betegtájékoztatót, de nem irta, hogy nem lehet alkoholt fogyasztani mellette. Aztán hiztam tőle 4 kb-t és azon a ponton abba is hagytam a szedését. Egy szó mint száz, nem ajánlom senkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_961941
    Torolt_felhasznalo_961941
    2005. február 9. 11:4617.
    Sziasztok! Nekem kb. egy hete kell szednem a Bromot. Meddőségibe járok, ott derült ki a vérvételek alapján, hogy magas a prolaktinom. A doki szerint ez az oka, hogy nem estem teherbe! Egyelőre egy hónapig kell szednem napi felet (esti bevétellel, hogy ne érezzem ha szédülök, de lekopogom: egyelőre nem érzek semmi szörnyűt:), majd egy hónap múlva kontroll vérvétel. Hallott már valaki olyan esetet, hogy kizárólag a magas prolaktin gátolta volna a teherbe esést???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_818746
    Torolt_felhasznalo_818746
    2005. február 9. 11:2016.
    Sziasztok!
    Nekem a nyárom az új orvosom mindenféle vizsgálat nélkül irta fel a Bromot, mert "ez egy csodaszer, tutira mindent rendbetesz" vagyis szerintem nála ez a jól bevált módszer, eltekintve a speciális problémáktól. Szedtem egy hétig, azt hittem meghalok, pedig nem vagyok egy nyamvadt alkat, nem tudtam aludni tőle, szédültem, olyan voltam már, mint egy élőhalott. Felhivtam, hogy ez normális-e, (persze mellékhatásokról nem emlitett semmit korábban) és nagyon lecseszett, hogy nem létezik, amiről beszámolok, ilyen még soha nem fordult elő, mióta úgy 25 éve felirja mindnenkinek. Na itt be is fejeztük közös pályafutásunkat, elmentem egy másik dokihoz, aki legalább elhitte, hogy szarul voltam, mondta, hogy ad egy másik gyógyszert, a mellékhatások ellen. . . . Hát ebből se kértem, mivel minden horomszintem teljesen jó, én most nem szedem a Bromot, nem is akarom beszedni. Csak egy homeopátiás szert szedek most. Ha bizola dokiban és a gyógyszerben, biztosan segit. Üdv Maja
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 9. 10:3615.
    Ezt nem tudom, szerintem egy alapvérvételt biztosan el lehet végezni. . . Az elképzelhető, hogy terhes vagy?
    előzmény:
    Webes (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 9. 10:3514.
    A kezdetekben háromszor voltam. Elsőként egy általánoson, ahol kiderült, hogy magas és más eredmények sem jók. Aztán célzottan egyszer az első felében, egyszer a másodikban, amit fel is tüntettek a beutalómon is.
    előzmény:
    Webes (13)
     
  14. 2005. február 9. 10:3213.
    De gondolom most már a vérvétel előtt érdemes lenne megvárnom hogy megjöjjön, ugye? Te a ciklusod alatt hányszor voltál vérvételen a hormontérkép megállapítása miatt?
    előzmény:
    crescendo (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 9. 10:2712.
    Szia! Nekem is részletes hormontérkép elkészítése után írta fel az orvosom, úgy alakult, hogy elköltöztünk és a következő orvosomnak is az volt az első dolga, hogy vérvételt rendelt. Aztán, amikor meddőségi központba kerültünk, ott is ezzel kezdtek és az alapján határozták meg a szükséges mennyiséget. Kiderült, hogy javult annyira az eredményem, hogy fele is elég volt. Így szerintem vérvétel nélkül ne szedd be, és kérj tanácsot másik nőgyógyásztól is. A Bromonak elég kellemetlen mellékhatásai vannak az első időben, így nem érdemes kísérletezni. ( Szerintem, de én nem vagyok orvos! )
    előzmény:
    Webes (1)
     
  16. 2005. február 9. 10:2611.
    Én csak két vagy három hónapig szedtem, úgyhogy a mellékhatások, hízás, stb, nem annyira jöhettek ki. Neked mik a kilátások?
    előzmény:
    Webes (9)
     
  17. 2005. február 9. 10:2410.
    Nem emléksezm, olyan régen volt. Mindesetre a mellékelt ábra szerint túléltem :)
    (Igen, Norcolut. )
    előzmény:
    Webes (4)
     
  18. 2005. február 9. 10:239.
    Hát most ott tartok hogymegbízok az orvosomban de azért megkérdezem majd tőle hogy pontosan mondja el hogy miért indokolt nálam a bromo és hogy engem megnyugtatna előtte egy vérvétel.
    előzmény:
    TBeus (8)
     
  19. 2005. február 9. 10:138.
    Nekem azzal kezdte a doki, amikor felírta, h minimum fél év alatt áll helyre a dolog. . . A folytonos álmosság miatt ki akart írni betegszabira, mert mondta, hogy ez normál reakció. Kérdeztem a bromo-ról egy gyógyszerész ismerőst és ő is mondta, hogy nem light-os cucc. . . Tul. képp minden azon múlik, h mennyire bízol az orvosban. (Én többet nem megyek az enyémhez!)
    előzmény:
    Webes (6)
     
  20. 2005. február 9. 10:137.
    Szia!Én október óta szedem a bromot, nekem is vérvétel mutatta ki hogy magas. Én túl vagyok 4 inszemen és 1 lombikon. Nekem pont azért kell szednem mivel lombikra mentem és ha magas a prolaktinod nem tudsz teherbe esni. Én évekig nemtudtam hogy magas, pedig jártam eleget uh-ra. Azt gondolom csináltass egy alap hormon vizsgálatot abból tuti kiderül, hogy tényleg szükséged van e rá. . . addig én nem szedném be, de te tudod. Ja és nekem is 26-28 naposak a ciklusaim, nemhiszem hogy a 2 összefüggésben lenne egymással, kinek hány napos.
    előzmény:
    Webes (4)
     
  21. 2005. február 9. 10:066.
    Szia! Ezt még nem hallottam hogy veszélyes :( Nekem azt mondta az orvos hogy gyorsan rendbe teszi majd a hormon háztartásomat és a mellékhatásokat nem említette pedig tényleg sokan panaszokdnak hányingerre, rosszullétekre :(
    előzmény:
    TBeus (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_554097
    Torolt_felhasznalo_554097
    2005. február 9. 10:025.
    Bromot én is szedtem magas prolaktinra. De vércétel alapján írták fel és a rendszeres uh alatt semmit sem láttak, ami indokolná, tehát nem hinném, hogy egy hormont uh alapján lehet felírni. Másrészt nekem 28 napos ciklusaim voltam annak ellenére, hogy nagyon magas volt a prolaktinom.
    Nekem szerencsém volt, nem híztam és semmilyen mellékhatását nem éreztem.
    előzmény:
    Webes (4)
     
  23. 2005. február 9. 10:004.
    Szia, köszi hogy írtál. Hát ha jól tudom 25 éve praktizál, én is erre gondoltam hogy nem először lát már ilyet.
    Nem a norcolut-ra (nem tudom pontosan hogy kell írni) gondolsz? Azzal szokták meghozni a vérzést, ha spontán nem jön meg. Lehet hogy nekem is az lesz a sorsom :(
    Neked annak idején voltak gondjaid a bromo-val? (hányinger, szédülés stb)
    előzmény:
    Mamox (2)
     
  24. 2005. február 9. 09:573.
    A hormonrendszer egy nagyon érzékeny dolog és nagyon óvatosan kell vele bánni. Én megbántam, hogy elkezdtem a bromo-t szedni. Van olyan orvos, aki baromi gyorsan felírja, de nagyon veszélyes! Ja, és ha úgy néz ki, hogy a szedés mellett döntesz, hozzá kell szoktatni a szervezetet. Sztem ez is jelent valamit. Én 2X 1/4-et szedtem kezdetben és állandóan álmos és levert voltam. Ha meg szedsz mellé az ajánlott B6 vitaminból, akkor meg elkezdesz hízni is. . . Szép kilátások. . . Nem vagyok orvos, ez csak tapasztalat.
    előzmény:
    Webes (1)
     
  25. 2005. február 9. 09:522.
    Kb 15 évvel ezelőtt kaptam ezt a gyógyszert, akkor még sem vérvétel, sem UH nem volt, csak a tünet (nem jött meg több hétig) alapján rendelték. Ha "öreg" a dokid, akkor lehet annyi tapasztalata, hogy "ez szokott segíteni". (Azért persze rákérdezhetsz, hogy magyarázza el. )

    Utána nem kell valami mást szedned? (Nekem kellett, valami N betűset, most nem jut eszembe. )
    előzmény:
    Webes (1)
     

Címlap

top