Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Perzsa szerelem???

Torolt_felhasznalo_934243
Torolt_felhasznalo_934243
Létrehozva: 2005. január 24. 17:00
Sziasztok!
Nem tudom, nem olvastam végig a témákat, szeretném, ha valaki segítene nekem abban, hogy több mindent tudjak a perzsákról. Megismerkedtem egy nagyon aranyos perzsa pasival, mi a véleményetek úgy összességében róluk? Kérlek benneteket, hogy aki csak hallottt róluk, az ne szóljon a témához, hanem csak azok, akiknek személyes tapasztalatuk van. Miylen a viselkedésük, milyenek a hagyományaik, hasonlítanak-e a az arabokhoz. Előre is köszönöm....
  1. Torolt_felhasznalo_934243
    Torolt_felhasznalo_934243
    2005. január 24. 22:48126.
    jesszusom, ennyi hozzászólást. Még csak a 20-nál tartok, de direkt kértem, csak azok szóljanak hozzá, akiknek már volt dolguk perzsákkal. Nem arabokkal, hanme perzsákkal. Sietek olvasni a leveleket, csorsi nem lehetne beszélnünk egy kicsit személyesen? Mármint levelezni. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. január 24. 21:55125.
    hat igen, a katolikusok csak nehany foldreszt tettek tonkre az evszazadok soran. . .
    jah es mi magyarok mennyire megsertodunk, ha valaki osszekeveri Budapestet Bukaresttel, pedig ez ket szomszedos orszagban van. . . parszaz kilometer. . .
    előzmény:
    csorsi (124)
     
  3. 2005. január 24. 21:48124.
    igen, valószínűleg az egykori keresztes háborúk nem rossz példa arra, hgy a mi vallásunk is képes szörnyű dolgokra. csakhát erről hajlamosak vagyunk megfeledkezni. egyébként minden vallásban van fanatizmus, ha valaki 100%-osan átadja magát neki.
    a közel kelet tényleg rengeteg országból áll és tudomásul kellene vennünk végre, hogy óriási különbségek vannak köztük. nyelvi, kultúrális, szokásbeli. és bizony a vallásuk sem teljesen egyforma.

    amit az iráni férfiak otthoni helyzetéről irtál, hát az sem igaz. mondják, hogy nem lehet kapcsolata nőkkel a házasság előtt, de nincs olyan férfi manapság, akinek nincs házasság előtti kapcsolata, és a nők közül is egyre kevesebben őrizgetik ártatlanságukat a férjüknek.
    lehet, hogy ezt tőlünk tanulták? :)))
    előzmény:
    Zuko (123)
     
  4. Torolt_felhasznalo_891544
    Torolt_felhasznalo_891544
    2005. január 24. 21:31123.
    Hát nem tudom megállni, hogy ne írjak néhány sort.

    Városunk kórházában dolgozik néhány perzsa orvos, itt jártak Magyarországon egyetemre. Kifejezetten rosszul esik nekik, hogy mindenki az mondja rájuk, na itt vannak az arabok. Az egyikük ki is nevetett egy arabot. Nagyon barátságosak, segítőkészek és mindig vidámak. Az igaz, hogy van köztük olyan, aki váltogatja a csajokat, mert itt a bőség zavarával küszködik, otthon ezt nem tehetné meg ilyen könnyen, de a többségnek állandő magyar barátnője van.

    Jó volt az a példa, amit valaki Romániáról írt. Európában is egy a vallás (most tekintsünk el a kereszténység különböző ágaitól), mégis megköveteljük, hogy különböztessenek meg bennünket a többi 20-30 féle néptől. Mert a kultúránk más és más. A Közel-Keleten meg él az izraelieken kívül arab, (tuareg, berber), palesztin és perzsa, mégis mindegyik egyszerűen: arab. Pedig ez jóval kevesebb!

    Jártam Tunéziában, életre szóló élmény volt. Az emberek életvidámsága, vendégszeretete, a zene és az építészet. Utána döbbentem rá, hogy addigi csak az európai értékeket ismertem, illetve Amerika majmolása ömlik ránk a tévéből. A vallásunk pedig egyáltalán nem a gyilkolásra buzdít, hanem a szeretetre. Sajnos egyesek rosszul használják fel céljaik elérésére. De mi is indítottunk keresztes háborúkat.

    Érdemes egyébként megnézni a libanoni együttesek videóklippjeit. Gyönyörű nők vannak benne, a legdivatosabb, legszexibb ruhákban. Ott a lakosság negyven százaléka keresztény. Pedig ők arabok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_757555
    Torolt_felhasznalo_757555
    2005. január 24. 21:24122.
    Volt egy ismerősöm Bp. -en, akinek görög orvos a férje, a JAG-ba jártunk. Ugye nem Te vagy az?
    előzmény:
    misstick (121)
     
  6. 2005. január 24. 21:16121.
    hat bocs h offolom a topikot. . . . en meg csak arabokkal laktam egyutt perzsakkal nem. . .
    csak annyit akartam meg h en mindig kiakadok ezen szoval ha valaki pl iranival kezd akkor egy dolog feldolgozni az irani kulturat de meg egy dolog kezelni tudni ezt a mindennnapos tudatlansagot. . .
    hogy mit fog szolni a csalad a baratok a rokonok. . . . nekem "csak" gorog a parom de orvosit vegzett ismerosom elottem mondta anyukamnak h oh szegenykem hatha talal majd valami rendes fiut bezzeg az en ocsem is japan not vett el es par ev utan elvaltak a ket gyrek meg itt maradt az öcsi nyakan. . . . es ebben meg semmi eloitelet nem volt. . .
    es csak jo szandek volt benne. . . (ami ritka)
    előzmény:
    *vica* (119)
     
  7. Torolt_felhasznalo_757555
    Torolt_felhasznalo_757555
    2005. január 24. 21:05120.
    Nyugi. Nyilván van, akit nem enged. Lehet, h. a Te férjed úgy áll hozzá, de sejthetőleg egy olyan országban, ahol a vallás és az állami irányítás furán egybeépül, nem könnyű olyan hagyományokon változtatni, amelyeken nagyon sokan akarnának. Nem? Azért nem egy habostorta a helyzet egy nőnek, pl. : Iránban.
    előzmény:
    *vica* (119)
     
  8. 2005. január 24. 21:01119.
    Soha nem értékeltem a szellem ilyen fajta korlátozottságát! Még csoda hogy engem is az internet elé enged a férjem!!!!!! Micsoda egy hülyeség!!!!!
    Iránban már akkor fejlettebb volt még a gazdaság is mikor itt még a Limara meg Imulse spray-n kivül nem ismertek más parfümöt a nők!
    :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757555 (117)
     
  9. 2005. január 24. 20:59118.
    Nesze neked nyugat. . . . . . tele sértődéssel és előitélettel!
    előzmény:
    Tisin (115)
     
  10. Torolt_felhasznalo_757555
    Torolt_felhasznalo_757555
    2005. január 24. 20:59117.
    Ja, csak borongok, milyen számalmas nálunk ez az intercultural dialogue, hogy cizellált legyek.
    előzmény:
    *vica* (116)
     
  11. 2005. január 24. 20:57116.
    Lemaradtam az eszmefuttatásról. . . . miről van szó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757555 (113)
     
  12. 2005. január 24. 20:57115.
    mondtam már hogy fejezzétek be a személyre szóló itélkezést. . . . nesze nektek kelet. . . . .
    előzmény:
    *vica* (114)
     
  13. 2005. január 24. 20:55114.
    . . . . . . . . . . "a cselszővő nem dúl a rút viszály. . . . . !" Aki tudja az elejét meg a végét, az tudja miért irtam. Aki nem akkor annak további szép estét, menjen tévézni hátha hall újabb rémtetteket az arabperzsákról akik a Távol-Keleten készülnek a dzsihádra! :-))))))
    Helyetted is elnézést kérek Tisin. . . . . . . . . . .
    előzmény:
    Tisin (112)
     
  14. Torolt_felhasznalo_757555
    Torolt_felhasznalo_757555
    2005. január 24. 20:55113.
    Vicces, h. az van megsértődve, akinek az egészről lövete sincs. Tkp. offolta a topicot. Ez itten a kelet, nem az.
    előzmény:
    *vica* (111)
     
  15. 2005. január 24. 20:52112.
    fejezzük be. . .
    amit irtam nem előitélet, puszta félelem. az, hogy mit miért dobtam, az én dolgom. . . az, hogy nagyjából kelett egy kalap alá veszem, az is az én dolgom. . . .
    a nyugatot kelethez képest irtam. további szép estét mindenkinek.
    előzmény:
    misstick (109)
     
  16. 2005. január 24. 20:50111.
    Hát ha a perzsák arabok, a Közel-Kelet áthelyeződött Távol-Keletre és Iránban körülmetélik a nőket, a férfiaknak meg levágják. . . . . akkor már lehet hogy én is terrorista vagyok csak eddig még nem tudtam róla! :-)))
    Érdemes az NLC-n nyitott szemmel járni. . . . . sose lehet tudni mi derül ki az emberről:-))))))
    előzmény:
    Tisin (106)
     
  17. 2005. január 24. 20:50110.
    nem volt az. . . .
    abban senki sem kételkedett, hogy nincsenek ott jó emberek.
    előzmény:
    zille72 (108)
     
  18. 2005. január 24. 20:49109.
    szerintem meg az nem bölcs h: nem teszel különbseget irak es iran kozt. indul egy topik perzsa ferfiakrol, es az abszolut altalanos hallomasaidbol (tv, ismerosok beszamoloi, remhirek, terrortudositasok) beirod a lanynak h vigyazzon es teljesen naivnak kezelsz 2 olyan not akiknek perzsa a ferje.
    azt mondod minden ami kelet nagy ivben elkerulod es ezzel osszhangban ugy felsz a mögötted ulotol h meg egy repcsijegyet is dobsz miatta?
    szerinted ez mi ha nem vastagon szedett ELÖITELET? tovabba szerinted a lanynak ez volt az az info ami kellett? amit irtal az az amit azok tudnak akiknek semmi kulonos tajekozottsaga nincs a temaban (sajnos) azon csodalkozom de oszinten h miert voltal egyedul. rendes delutan meg 10 noci ugrott volna a temara. . . .
    nekem az is tetszett h azt mondtad magunkra h "nyugat". . . hat attol mi messze vagyunk. . .
    előzmény:
    Tisin (104)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 24. 20:48108.
    Atyaisten miket olvasok! Nagyon ritkán írok inkább olvasni szoktam csak, de ez borzasztó. Hogy ennyi tévhit kering és biztos sokan vannak akik csak ilyen infók alapján ítélnek meg (el) embereket akiket tulajdonképpen nem ismernek. Nekem van egy arab barátom, és én büszke vagyok rá. Annak ellenére, hogy bizony sokszor "megnéznek' az utcán, hogy látszik az arcukon hogy "egy ilyennel van". Pedig nekem ő nem a férjem. 18 éve él boldogan a nem arab nejével és gyerekeik vannak és dolgozik mint akárki más. Tisztességgel neveli a gyerekeket, dolgozik és nagyon szereti a feleségét. Az hogy a kultúra más egy országban és igen, vannak barbár szokások is, az nem jogosít fel senkit arra, hogy általánosítson. Sztem. És gondoljon mindenki arra, hogy a magyarok és egyéb nemzethez tartozó emberek között is van galád, család, kegyetlen szadista stb. szokás is, ember is. És az arabok, indiaiak, kínaiak (nem sorolom) között is van rendes családszerető értelmes ember. Itt mindenki ember. Szerintem. Bocsi ha hosszú volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. január 24. 20:46107.
    Az egyiket húsdarálóval csinálják? :)
    előzmény:
    misstick (103)
     
  21. 2005. január 24. 20:45106.
    hát ezek után azon se csodálkoznék. . . . . :))
    előzmény:
    *vica* (105)
     
  22. 2005. január 24. 20:44105.
    Bocs de épp Iránnal beszélek azért tűntem el. Lehet hogy én is terrorista vagyok?????:-)
    előzmény:
    Tisin (104)
     
  23. 2005. január 24. 20:42104.
    nem hinném hogy bölcs dolog lenne folytatni egy ilyen beszélgetést!
    előzmény:
    misstick (103)
     
  24. 2005. január 24. 20:40103.
    na hat akkor leirom mi bant:
    "én még gépről is leszálltam mikor megláttam a mögöttem ülő embert aki keleti származású volt. . . nemhogy még Irakba menjek vele élni. VIGYÁZZ MAGADRA!!!!!!!!!!!!!

    1. gondolom repülögeprol van szo. dobtal egy repjegyet mert a mogotted ulo keleti volt? (honnan tudtad h melyik orszag-beli? vagy melyik orszag beli volt?)

    2. IRÀN. nem IRAK. IRÀN. Ugy mint Bukarest es Budapest. a nevuk tenyleg hasonlit. . . . .

    de most teljesen komyolyan bantas nelkul: neked az uraltol keletre az mindegyforma? vagy mi az h kelet?

    macskazatra mar nem is tudok regalni. . . abban sem vagyok biztos h tudja mi a különbseg lemeteles es korumeteles kozt. . . . .
    előzmény:
    Tisin (96)
     
  25. 2005. január 24. 20:39102.
    :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    Komoly ! Ez nagyon komoly!!!!!!!! Barbár ország!!!!!!!!

    előzmény:
    misstick (98)
     

Címlap

top