Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Perzsa szerelem???

Torolt_felhasznalo_934243
Torolt_felhasznalo_934243
Létrehozva: 2005. január 24. 17:00
Sziasztok!
Nem tudom, nem olvastam végig a témákat, szeretném, ha valaki segítene nekem abban, hogy több mindent tudjak a perzsákról. Megismerkedtem egy nagyon aranyos perzsa pasival, mi a véleményetek úgy összességében róluk? Kérlek benneteket, hogy aki csak hallottt róluk, az ne szóljon a témához, hanem csak azok, akiknek személyes tapasztalatuk van. Miylen a viselkedésük, milyenek a hagyományaik, hasonlítanak-e a az arabokhoz. Előre is köszönöm....
  1. 2005. január 24. 20:37101.
    Bocs eltévesztettem, közel, és nem távol. Hi!
    előzmény:
    *vica* (99)
     
  2. 2005. január 24. 20:37100.
    Az semmi! A feleségemért két tevét igértek. Nem adtam, de azért elgondolkodtam. . . . !
    előzmény:
    misstick (98)
     
  3. 2005. január 24. 20:3699.
    Távol-Kelet?????????? Az nem Japán, Kina, Korea és társai???? Ott élnek az arabok??????? Én azt hittem Közel-Keleten!!!!!!
    előzmény:
    macskazat (97)
     
  4. 2005. január 24. 20:3398.
    egyszer egy baratom azt mondta a paromnak viccböl h adna ertem 40 kecsket. a parom meg teljesen komolyan kezett fogott vele es azt mondta h ha van 20 hivj fel megbeszeljuk. mindezt komoly arccal ugy h a baratom le akart beszelni rola h ilyen barbar orszagba menjek :-))))
    (ez olyan mint a fitymaado iranban. . . . )
    előzmény:
    *vica* (95)
     
  5. 2005. január 24. 20:3297.
    A hülyeség főleg Amerikából jön. Amerika és a Távol-kelet közül nekem az arab országok a kedvesebbek.
    előzmény:
    csorsi (80)
     
  6. 2005. január 24. 20:3296.
    állj egy kicsit. de én akkor nem ténylegesen a ti személyetek ellen szóltam. természetesen elfogadom az összes irást, mert mindenből tanulni lehet, az élet minden pillanatában tanulunk, de ti egyfolytában a saját személyem ellen szóltok. . . buta, szűk látókörü, meg hasonlók. . . . amit irtam a nem harag, egy vélemény. . . . . nem szoktam tévézni, csak nagyon ritkán, és amiket hallottam, főként a hiradóban még régen, meg neten élő videón, számora elég sokat mondóak voltak. . . meg persze néhán ismerős elbeszélései alapján vontam le egy következtetést. ennyi.
    előzmény:
    misstick (93)
     
  7. 2005. január 24. 20:2995.
    :-))))))))))))))))))))))))
    Reménykedj még Misstick! Közel van Törökország hátha eladnak a bazárban!
    Vagy egy üveg Ouzo-ért! :-)))))))))))
    előzmény:
    misstick (93)
     
  8. 2005. január 24. 20:2794.
    Nem nem bűn hogy leirod a gondolataidat (arra való többek között az NLC is hogy eszmét cseréljünk) de akkor hagyd hogy aki ért is az adott témához felvilágositson dolgokról! Utána még mindig lehet más véleményed!
    előzmény:
    Tisin (92)
     
  9. 2005. január 24. 20:2793.
    ne haragudj de Te beszelsz emberi hangrol es irasaid azt sugalljak h aki keletrol jott (mindegy honnan mert akarmiben fogadok h vakterkepen nem bizti h felismerned irant) az minimum elkerulendo (nem te szalltal le meg a geprol is???) meg h VIGYAZZATOK MAGATOKRA!! mint h aa hit gyulekezetet hallanam. .

    ja es meg valami:
    nekunk nincs tv-nk igy nekem fogalmam sem lehet a tenyekrol. . . . .
    de ha mar igy benne vaguynk a görögökröl nem mondanatok valamit az en parom gorog. (meg nem csalt meg es nem is vert meg de ugye meg remenykedhetek? ;-)
    előzmény:
    Tisin (89)
     
  10. 2005. január 24. 20:2592.
    és irtam már hogy nem vagyok szűk látóörű. . . hál istennek. . . .
    előzmény:
    *vica* (90)
     
  11. 2005. január 24. 20:2491.
    nincs mit szégyellnem, csak véleményemet/ünket irtuk le. . . . ez olyan oltári bűn???
    előzmény:
    *vica* (90)
     
  12. 2005. január 24. 20:2390.
    Tisin nem szégyen ha valamivel nem vagy tisztában, csak akkor hagyd hogy valaki olyan próbáljon meg neked segiteni tisztán látni aki ért is hozzá! Én sem praktizálok érsebészként mert nem értek hozzá! Az más kérdés hogy nagyon érdekel ez a szakterület és szivesen hallgatok róla és olvasok róla információkat! A tudás szélesiti a látókört!
    előzmény:
    Tisin (86)
     
  13. 2005. január 24. 20:2189.
    ha nem tudtok normális emberi hangon irni, akkor ne irjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. január 24. 20:2088.
    Ezt nyilvánvalóan csak viccnek szántam! Minthogy szerintem az emberi test öncélú megcsonkítása, bármely vonatkozásban ostobaság. Nyilvánvalóan nem egy adott betegség gyógykezelésére gondolok. Ilyen vonatkozásban egy kislány fülének kilyukasztása is barbár cselekedet. Minden felesleges magyarázkodás ostobaság, ami egy egészséges csecsemő megcsonkításához vezet.
    Ha egy felnőtt nagykorú ember úgy dönt, hogy saját elhatározásából valamely testrészére nincs szüksége, ám tegye. Vágassa le, vágassa ki ami nem kell. Szerintem még a szülőnek sincs joga egy egészséges csecsemő bármi féle megcsonkításához. Ezt követően pedig kitalálni a védőbeszédet, hogy így majd nem lesz fitymaszűkületed, és könnyebben tudod megmosni. A kislányok esetében pedig azzal vígasztalni, hogy a buja szex helyett a gyermekáldásra lehet jobban koncentrálni, a hűség kényszerében.
    Azt hiszem, ez nem szélsőséges gondolkodás, csak nekem ez a véleményem. Ettől még lehet valaki jó zsidó vagy mohamedán is.
    előzmény:
    stühmer (69)
     
  15. 2005. január 24. 20:2087.
    Szivemből szóltál, igazán felemelő olvasni olyan véleményét aki inteligensebb az átlagnál és átlát a Fókusz cimű műsorokon is túl!!!!
    :-))))))) (Meg az Óperencián is túl. . . . . :-)))))
    előzmény:
    misstick (84)
     
  16. 2005. január 24. 20:1686.
    nem hiném hogy neked is rágalmak sokaságát kéne zúditanod másokra. te is nézz magadba, aztán irogass. . . .
    előzmény:
    misstick (84)
     
  17. 2005. január 24. 20:1585.
    már ne haragudj, de nem én kezdtem mgbántó dolgokat irni. . . .
    ahhoz hogy mi közöm a fórumhoz tán semmi közöd. . . én eddig úgy vélem, egyik hozászólásom sem volt bántó, nem tartalmaztak kifejezetten személyre szólóan bántó mondatokat. . . . nem úgy mint a tied/tiétek. . . . ezen kéne kicsit elgondlokoznod, nem azon, én mit keresek itt. . . .
    lehet hogy le kéne néha nekem is ülnöm az illemszabályt tanulni, de az biztos hogy neked/nektek is. . . . .
    előzmény:
    *vica* (81)
     
  18. 2005. január 24. 20:1484.
    miert van az h ha valaki hitelest forrast akar mutatni egy baromsagrol amit allit akkor azt monjda: "a hiradoban lattam - tehat az teny".

    miert van az h olyan formal velemenyt perzsa ferfiakrol aki nem tudja mi a kulönbseg irak es iran kozt tovabba ami innen keletre van azt ugy emlegeti "kelet"

    ha valaki azert szall le a geperöl mert "keleti" (nyilvan japan kinai iraki vagy akar indiai is lehet mert azt nem tudjuk meg csak azt h KELETI) az szerintem meg is erdemli, az ilyen emberktol kozveszelyes butasag cimen adot kene szedni!!!!

    aki pedig nem tudja mi a kulonbseg ferfi es noi korulmeteles kozott ill nem tudja h melyik orszagokban divat az menjen es nezzen tobb tv-t!!! (de jegyzetelje is a sok tenyt amit hall!!!)

    HIHETETLEN!!!!!! en azt hittem akkor foku butasag csak amcsiban van!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. január 24. 20:0883.
    :-DDDD
    előzmény:
    *vica* (82)
     
  20. 2005. január 24. 20:0782.
    Lehet hogy engem neveltek rosszul? Anyum mindig azt mondta: Kislányom ha nem tudsz valamit akkor maradj csendben és figyelj! Abból még mindig tanulhatsz!
    Valahogy pont ezek a szavak jutnak mindig eszembe mikor valaki olyanról próbál eszmét cserélni amihez aztán végképp nem ért!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. január 24. 20:0481.
    Én sem irok a "Tiz vagy több gyermekes?" cimű topicba, mivel nem vagyok érintett és hülyén érezném magam hogy nem tudom hogy az ottani fórumosok miről is beszélnek. Mivel nem vagyok érintett és nem értek az adott témához. . . . . . én legalábbis nem keverednék oda hogy megbántsak másokat a véleményemmel mint pl: Minek ennyi gyereket szülni erre a világra? stb. stb.
    Tiszteletlenségnek tartanám.
    Ez is csak egy szubjektiv vélemény.
    előzmény:
    Tisin (76)
     
  22. 2005. január 24. 20:0380.
    képzeld nem is olyan régen úgy sétáltak. Teherán volt a kelet Párizsa. érdekes, nem?
    előzmény:
    macskazat (78)
     
  23. 2005. január 24. 20:0179.
    tény, de amint látod elég sokan hozászoltunk egy másik, érintett témához. . . .
    előzmény:
    *vica* (77)
     
  24. 2005. január 24. 20:0178.
    Igazad van! Abba is hagyom, csak azért említettem, mert nagyon helyesen, az arab országokban, (vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy a kelet-európai országokon kívül mindenütt, ) sokkal erősebb az emberek hite, és vallásos meggyőződése. A hit becsülendő, de a túlzások sajnos sokszor okoznak nagy bajokat is. Ha az emberek (nők és férfiak) úgy sétálnak majd Teheránban is, mint Párizsban, akkor talán boldogabbak leszünk. Tudom, ezek csak külsőségek, de mégis sokat számítanak.
    előzmény:
    csorsi (67)
     
  25. 2005. január 24. 20:0077.
    Ha Dzsihád-ról beszélsz, tudd hogy egy másik nép szörnyű tettéről beszélsz, köze nincs a perzsákhoz. Márpedig a topic cime Perzsa szerelem!!!!!!
    Egyébként Te milyen indittatásból kezdtél irni ebbe a topicba? Érintett vagy? Vagy beszéled a nyelvet? Vagy ismerősöd van perzsa?
    Csak érdekel!
    előzmény:
    Tisin (74)
     

Címlap

top