Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Perzsa szerelem???

Torolt_felhasznalo_934243
Torolt_felhasznalo_934243
Létrehozva: 2005. január 24. 17:00
Sziasztok!
Nem tudom, nem olvastam végig a témákat, szeretném, ha valaki segítene nekem abban, hogy több mindent tudjak a perzsákról. Megismerkedtem egy nagyon aranyos perzsa pasival, mi a véleményetek úgy összességében róluk? Kérlek benneteket, hogy aki csak hallottt róluk, az ne szóljon a témához, hanem csak azok, akiknek személyes tapasztalatuk van. Miylen a viselkedésük, milyenek a hagyományaik, hasonlítanak-e a az arabokhoz. Előre is köszönöm....
  1. 2005. január 24. 19:5976.
    és méghogy rám írták hogy szűk látókörü vagyok. . . . . .
    előzmény:
    *vica* (73)
     
  2. 2005. január 24. 19:5875.
    mi volt a halálosan komoly ne haragudj???
    előzmény:
    csorsi (72)
     
  3. 2005. január 24. 19:5874.
    amint olvashattad kicsit elkanyarodtunk a perzsáktól, és más dolgokról beszéltünk. kérlek ne itélkezz felettünk, kinek milyen műveltsége van. . . . .
    előzmény:
    *vica* (70)
     
  4. 2005. január 24. 19:5773.
    Tisin a mi családunkban nem volt vicces a tudatlanság vagy a műveletlenség. Mi ezt szégyennek tartottuk, ezért is tanultunk. . . . . . .
    előzmény:
    Tisin (71)
     
  5. 2005. január 24. 19:5772.
    sztem Tisin, te egy kicsit furcsa vagy. olyan dolgokat irtál halálosan komolyan, amiket nekünk viccesnek kellett volna venni??? ez nekem már sok! :((
    előzmény:
    Tisin (71)
     
  6. 2005. január 24. 19:5671.
    látom, te se érted a viccet. . .
    előzmény:
    *vica* (65)
     
  7. 2005. január 24. 19:5570.
    Úgy látom (ami egyébként nem a topic inditó hibája gondolom) az itt hozzászólók nagy része sajnálatos műveltségi hiány miatt keveri az arabokat a perzsákkal. Szerintem tisztázzuk le először is hogy kik a perzsák és az arabok, utána lehet véleményt irni róluk. Én sem vagyok román mert a szomszédos ország Románia. A perzsák sem arabok azért mert a szomszédos országuk pl. Irak. Ha valaki odafigyelt általános iskolában a törtélnelem órákon, akkor biztosan hallott a nagy Perzsa Birodalomról, Perzsiáról stb. stb. Tehát akkor????? Tiszta????
    Akkor lehet kezdeni róluk beszélni!
    Tessék. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. január 24. 19:5569.
    Olvasd el a saját 56-os hozzászólásodat a herék eltávolításáról.
    Erre értettem, hogy szélsőségesen gondolkodsz.
    előzmény:
    macskazat (66)
     
  9. 2005. január 24. 19:5468.
    szia Vica! szerintem menjünk innen, mert nagyon kiábrándító dolgokat mondanak a kedves hozzászólók!
    előzmény:
    *vica* (65)
     
  10. 2005. január 24. 19:5367.
    miért emlegeted te ennyit Isten? hagyd már békén szegényt!
    előzmény:
    macskazat (66)
     
  11. 2005. január 24. 19:4966.
    Nézd! Én, nem eszek disznóhúst, de nem vallási okból, csak undorodok tőle, mert nekem büdös. Nekem minden testrészem megvan, borotválkozom és mosakszom. Tisztasági és nem vallási okokból. Ez Istennek tetszik, mert ha nem tetszene neki, már rég nem lennék.
    Nem hiszem, hogy a legkisebb mértékben is szélsőségesen gondolkodnék.
    előzmény:
    stühmer (58)
     
  12. 2005. január 24. 19:4965.
    Ne keverd a szezont a fozonnal Tisin!!!!
    Olvass utána hogy miről beszélsz, mert úgy látom hogy nem vagy teljesen tisztában azzal hogy melyik népről is beszélsz! Ez úgy gondolom alapvető műveltség. . . . . . . . ne légy ilyen egyszerű!
    előzmény:
    Tisin (64)
     
  13. 2005. január 24. 19:4564.
    na, itt lassan Dzsihád lesz. . . . :)))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    *vica* (63)
     
  14. 2005. január 24. 19:4463.
    Sziasztok! Csatlakozhatom? Perzsa a férjem. . . . . :-)
    Csorsi megjött a felmentő sereg! :-)))))
    előzmény:
    macskazat (62)
     
  15. 2005. január 24. 19:3962.
    Persze - persze! Az emberek többsége a Földön, remélem még tisztességes, rendes és becsületes. Az arab emberek is jólelkűek. Minden általánosítás rossz következtetésre vezet. A szélsőséges dolgok, a vallási fanatizmus rettenetes dolgokra képes. Azok, akik az emberiséget manipulálják, nagyon jól tudják, hogy milyen szándékkal teszik azt. Ettől még nagyon sok rendes tisztességes perzsa férfi élhet a világon. Kár, hogy a politika és a vallások nem csak fékezik, de meg is nyomorítják az emberiséget időnként.
    előzmény:
    csorsi (50)
     
  16. 2005. január 24. 19:3761.
    úristen. . . .
    előzmény:
    Zsófi-v. (57)
     
  17. 2005. január 24. 19:3660.
    csak úgy. vicc volt. mi lenne ha nem vennél mindent halálosan komolyan??:)
    előzmény:
    csorsi (55)
     
  18. 2005. január 24. 19:3459.
    én szivesen olvastam. jó látni, hogy azok akik a saját bőrükön tapasztalták meg ezeket a dolgokat, teljesen másképp gondolkodnak.

    én is azt mondtam, hogy afrikában szokás a nők körülmetélése, de Tisin állitotta, hgy nem. . .
    előzmény:
    Zsófi-v. (57)
     
  19. 2005. január 24. 19:3358.
    Sajnállak, hogy ilyen szélsőségesen gondolkozol.
    Ettől azért a tények még tények maradnak, mint a szakszerűtlenül tárolt disznóhúst, mint a méhnyakrák rizikóját növelő körölmény esetében.
    Istent pedig nem hinném, hogy be kellene keverni.

    előzmény:
    macskazat (56)
     
  20. 2005. január 24. 19:3157.
    Sziasztok!
    Nem értem mit kell azon vitatkozni, hogy hol milyen a kultura. Mi teljesen másképp gondolkodunk, mit az ott élő nagy öregek. 19 éves vagyok, de voltam Izraelben és vannak zsidó barátaink. Körülmetélés egészségügyi okok miatt kell, és szerencsésebb, mert a nőknek kisebb esélyük van vmilyen betegséget elkapniuk. Találkoztatok fityma szükületes emberekkel, ő pl. meg se tudja mosni ott lenn. Mikor kint voltam betartottam a vallásukból adódó kínézetett. A ruhámnak hosszunak kellet lenni, nem szabadot a könyökömnek kilátszani és volt 1-2 hely ahol befedtem az arcom. Ezeknek a nőknek eszükben sincs, hogy ezt levesék, ahol pedig kéri a nő legtöbbször hadják. Náluk a nőknek, ha kiment az utcára nem mehetet régen egyedül, most már nem igy van. Ők is fejlödnek, csak ha egy nép elveszti a kulturát és az identitást, az kinek jó. Ők csak megovni akarják, nem értik a világot. Az öngyilkosság a Korán szerint bűn, de akkor ment fel ez alól, ha hitetlent ölsz. Aki ezeket a merényleteket megteszi ebben az életben, kötve hiszem, hogy boldog volt. Fanatikus. A nőket pedig már nem annyira állatoknak tekintik. Afrikában szokás a csikló megvágása vagy a lyuk összevarrása, sajnos a lányok nagy része sebblázban meghal. Engem is meglötek az utcán, mert nő voltam, de volt aki udvariasan segített. Nem szabad általánositani. Mesélték és láttam is, hogy a férfiak a fiukkal mennek, a nők a lányokkal, mert nem egyenlő a rangjuk. De nem mindenki ment igy a feleségével. Ez csak az én véleményem. Nekem nagyon tetszet az ottani világ, nem rohangáltak az ottani emberek, mint a mérgezett egerek a munkába. Köszi, hogy elolvastad a véleményem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. január 24. 19:2956.
    Bár ez a fórum nem erről szól, de ilyen meggondolásból tanácsos volna a herék eltávolítása az újszülöttnél, hiszen ezzel biztosan megelőzhető annak rákos elváltozása. Ugyanakkor határozottan előnyös a nem kívánt terhesség, és a nemi erőszak visszaszorításában.
    Biztos forrásból tudom, hogy Istennek nagyon teszene a dolog!
    előzmény:
    stühmer (49)
     
  22. 2005. január 24. 19:2655.
    most ezt miért mondtad?
    előzmény:
    Tisin (54)
     
  23. 2005. január 24. 19:2654.
    megjött a guru. . . . :)
    előzmény:
    stühmer (49)
     
  24. 2005. január 24. 19:2553.
    :-DDDD ez igaz lehet. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_734244
    Torolt_felhasznalo_734244
    2005. január 24. 19:2552.
    És, mondják, korai magömlésük is ritkábban van :-)))))))))))))
    előzmény:
    stühmer (49)
     

Címlap

top