Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Perzsa szerelem???

Torolt_felhasznalo_934243
Torolt_felhasznalo_934243
Létrehozva: 2005. január 24. 17:00
Sziasztok!
Nem tudom, nem olvastam végig a témákat, szeretném, ha valaki segítene nekem abban, hogy több mindent tudjak a perzsákról. Megismerkedtem egy nagyon aranyos perzsa pasival, mi a véleményetek úgy összességében róluk? Kérlek benneteket, hogy aki csak hallottt róluk, az ne szóljon a témához, hanem csak azok, akiknek személyes tapasztalatuk van. Miylen a viselkedésük, milyenek a hagyományaik, hasonlítanak-e a az arabokhoz. Előre is köszönöm....
  1. 2005. január 24. 18:5326.
    nem neked irta, hanem nekem :)) gondolom viccesnek tartja magát. :(((
    előzmény:
    Tisin (25)
     
  2. 2005. január 24. 18:5225.
    látom, kezdesz piszkálódni. nincs férjem, ahhoz még fiatal vagyok. . .
    előzmény:
    macskazat (23)
     
  3. 2005. január 24. 18:5124.
    egyáltalán nem vagyok beszükült látókörű, még akkor sem ha ez tűnik ki irásaimból. elsősegélynyújtó vagyok egy gyerm szervezetnél, harcolok a gyermekek jogaiért, segitem/segitjük az erőszaot elszenvedett nőket, szóval minden, csak épp nem beszükült a látóterem. . . .
    előzmény:
    csorsi (21)
     
  4. 2005. január 24. 18:5123.
    Nekem már az is nagyon meglepő, hogy önállóan a számítógép mellé engednek ülni. Azzal levelzgetsz itt akivel akarsz? Tud a férjed erről? Ne legyen halálos itélet a vége!
    előzmény:
    csorsi (12)
     
  5. 2005. január 24. 18:4922.
    nem vitatkozunk, csak eszmét cserélünk. nem tudom hol vannak azok az emberek, nm is akarom, és örülök hogyj ó messze vannak, mert máragondloattól is megrémülök ha azokra az emberekre, nőke, gyerekekre gondolok. . . .
    ha boldogan élsz vele, tedd azt, ez nagyon szép dolog, főleg a mai világban.
    előzmény:
    csorsi (20)
     
  6. 2005. január 24. 18:4821.
    én pedig az olyan beszűkült látásmódú embereket kerülöm el messziről, mint amilyen te vagy. bennem az ilyenek keltenek félelmet. :)))
    nem vagy te valamilyen szekta hive?
    előzmény:
    Tisin (19)
     
  7. 2005. január 24. 18:4720.
    nem tudom te kikről beszélsz. de az irániaknál ez nem igy van!
    a topic cime pedig perzsa szerelem. tehát az irániakról kellene beszélnünk. tudom, hogy vannak szigorú arab országok, ahol az van, amit te mondasz, de ott nem csadorba kényszeritik a nőket, azt máshogy hivják :)) én amig Iránban éltem sosem jártam csadorban.
    én veled nem akarok vitatkozni, mert látom, hogy két külön álláspontot képviselünk. . .
    előzmény:
    Tisin (18)
     
  8. 2005. január 24. 18:4619.
    az amerikaiak sem szentek, mint ahogy senki sem. mindenhol vannak-élnek szörnyű emberek. . . .
    de azért ami sok a sok. én egész keletet messze ivből elkerülöm, adig jó, mig a közelembe sincs egy se. félelmet keltenek bennem, de akinek ez kell, és szereti, legyen. . .
    előzmény:
    csorsi (17)
     
  9. 2005. január 24. 18:4418.
    félreértettél. . . .
    nem a hiradónak hiszek. de ezek a tények. mondtam, a hallomást nem is veszem tudomásul csak a kész tényeket. . .
    fanatikusak, a vallásnak élnek, ész nélkül. . .
    ha nem igy lenne, nőket nem taszitanák csadorba, n3em lennének aláendelve a férfiaknak, akor hagyhatnák el az országot, amikor csak akarják, a gyerek normális gyerekkort élhetnének ahelyett hogy férfiaknak adják oda házassá céljából. ne haragudj, de ha nem hallanék, látnék ilyeneket, ezek a törvények s elgondolkodtatóak. . te ezt normálisnak nevezed?megétem hogy nekik más az éleük, a vallásuk, de azért mindennek van határa. . . .
    előzmény:
    csorsi (16)
     
  10. 2005. január 24. 18:4317.
    és te embernek tartod azokat az amerikaiakat akik a foglyokkal azt csinálták, amit. láttad a képeket? ők nyugati emberek.
    mellesleg iránban nem divat gyerekeket házasságba kényszeriteni. a nők egyetemre járnak, dolgoznak. és 30 éves koruk előtt nemigen házasodnak és kötnek házasságot. biztos van ez alól is kivétel, mind minden alól, de ez az általános, és ezt én testközelből tapasztaltam.
    ha pedig olvasol az iráni kultúráról, ami több ezer éves, akkor mi csak elbújhatunk mögöttük. . .
    előzmény:
    Tisin (15)
     
  11. 2005. január 24. 18:4016.
    szerintem ha ennyire elhiszed ezeket a dolgokat és csak hallomásból vannak információid, akkor nézz utána egy kicsit, hogy mit is mond a vallásuk. érdemes, vesziteni nem fogsz vele.
    én még mindig azt mondom ez általánositás. egy országban rengeteg ember él, és azok közül nem mindenki terrorista. ahogy nem minden magyar gyárigazgató vagy tanár. ahány ember annyi féle.
    a vallásuk nem mondja, hogy csak ők vannak és senki más. és egyetlen vallás célja sem az ölés. . . .
    a rémhirek pedig semmit sem bizonyitanak. sztem. ha te a hiradónak 100%-ig hiszel, akkor nagyon egyszerű lehet az életed. . .
    előzmény:
    Tisin (14)
     
  12. 2005. január 24. 18:3815.
    nem azt mondtam, hogy nem ember, de azért nem árt ha vigyázunk velük, mi nyugatiak. . .
    miért, te embernek tartod azt ai azt mondja népének:legyilkolni az amerikaiakat?
    a túszok, ai lefejeztek, özük sem volt az amerikaiakhoz. . .
    nem emberek, demás felfogással élnek, ami nálunkszabály, náluk nem. belegondloni se tudo, hány gyermek sinylődik 10 éves korától házaságban. . . . gyrmekvédelmi szervezet tagjaként belegondloni se merek. . .
    előzmény:
    csorsi (13)
     
  13. 2005. január 24. 18:3514.
    ez nem általánositás. . . persze, te ismered jobban, de tény:a legtöbb merénylet, terror keletről származik. . . ezt mindenki tudja. és miért van mindez?mert a vallásuk azt mondja ki, csak ők vannak senki más, és állitólag a vallásuk célja az ölés. . . ezt csak hallottam. de ha ennek nem is annyira, a rengeteg rémhir ténylegezt bizonyitja. . .
    előzmény:
    csorsi (12)
     
  14. 2005. január 24. 18:3313.
    kezet foghatnál az amerikaiakkal! ha valaki keleti származású, akkor már nem is ember?? ez hülyeség.
    előzmény:
    Tisin (10)
     
  15. 2005. január 24. 18:3212.
    csillagom! én már 11 éve élek vele. Iránban is éltünk, most pedig éppen magyarorzságon vagyunk. van egy gyerekünk is. mire vigyázzak még??? mivel tudsz te engem megijeszteni. az én férjemet én ismerem közülünk a legjobban, azt hiszem.
    amúgy tényleg nem szép dolog az általánositás. . . .
    előzmény:
    Tisin (10)
     
  16. 2005. január 24. 18:2211.
    jaj de rossz májú vagy:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298945 (7)
     
  17. 2005. január 24. 18:2210.
    ez merész döntés volt. . . én még gépről is leszálltam mikor megláttam a mögöttem ülő embert aki keleti származású volt. . . nemhogy még Irakba menjek vele élni. VIGYÁZZ MAGADRA!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    csorsi (4)
     
  18. 2005. január 24. 18:189.
    én a helyedben vigyáznék vele. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934243 (1)
     
  19. 2005. január 24. 18:118.
    Irígy vagy? ;)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298945 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_298945
    Torolt_felhasznalo_298945
    2005. január 24. 17:577.
    Ne haragudj meg draga de tavaly meg az egyiptomi baratoddal voltal (illetve nem mert neki volt valakije es te csak harmadik voltal), rola sirtal rittal a forumokon, most egy perzsat talaltal magadnak?Te arabrol perzsara pattogsz? Vagy te speci ilyen korokben mozogsz hogy veluk talalkozzal? Mert az eleg szomoru lenne. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934243 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_210565
    Torolt_felhasznalo_210565
    2005. január 24. 17:576.
    Veszélyes dolog az általánosítás. . . Már 4 hozzászólás alatt egymásnak teljesen ellentmondó véleményeket olvashattunk!
    Ha megkérdeznék, hogy milyenek a magyar nők, mit tudnátok mondani?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. január 24. 17:515.
    a te esetedről az a véleményem, hogy ez inkább embertől függ, hogy hogy éli meg a szakitást. nem kell ahhoz perzsának lenni, hogy őrült legyen, és megkeseritse az életedet. nézd csak meg a hiradot, elég ilyen történet van magyar pasikról. én elég sok iránit ismerek, de csak nagoyn kevés ilyen őrülttel találkoztam. . . .
    előzmény:
    cs-marcsi (3)
     
  23. 2005. január 24. 17:464.
    az én férjem perzsa, 11 éve vagyunk együtt, két és fél évet iránban éltünk. soha semmi olyat nem tett, amivel megkeseritette volna az életemet. én viszon beleszerettem az országába, a kultúrájába, a nyelvébe. nekem csak pozitiv tapasztalataim vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. január 24. 17:313.
    Ez valóban így van. A tenyerén hordoz, elhalmoz ajándékokkal, leigéri a csillagokat az égről, és hazugnak nevezi a "Lányom nélkül soha" íróját. Aztán ha valami olyasmit teszel, ami igazán nem az ő véleményével egyezik, esetleg megpróbálsz szakítani, a legrosszabb rémálmoddá válik! Ez persze csak az én tapasztalatom, és csak egy iráni férfi, de azért jó, ha tudsz róla. És ha nem mész vele Perzsiába!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934243 (1)
     
  25. 2005. január 24. 17:252.
    Nekem még konkrétan nem volt ilyen pasim, csak majdnem. . .
    Nagyon de nagyon szépen udvarolt, én voltam a királynő a szemében, nagyon figyelemes volt velem és tényleg leste hogy mit ejtek ki majd a számon. Csak pozitívumokat tudok mondani róla. . . a nyelvük meg egyszerűen gyönyörű :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_934243 (1)
     

Címlap

top