Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem szeretem anyámat

Torolt_felhasznalo_570737
Torolt_felhasznalo_570737
Létrehozva: 2005. január 20. 15:07
Sajnos így van. Túl a 30-on két gyerek anyukájaként egyre inkább érlelődik bennem ez az érzés, egyszerűen nem vagyok képes szeretni őt, nem tudok rá szeretettel gondolni, közömbös nekem, egyszerűen nem tudom lezárni a múltat, a sok sebet amit hagyott rajtam és a testvéremen, a kicsinyességét, a butaságát, a bántásait, a piszkálódásait, a gorombaságait, az önzőségét a gyerekeivel szemben, nem tudom megbocsátani a szeretet nélküliségét, a pénzéhségét, a kárörvendő véleményeit, az állandó sértődöttségét, a segítség nélküliségét, az állandó mártírkodását, a mások előtti színészkedését... nem bírom ... ahogy én is öregszem, úgy nyílik fel a szemem, egyre érzékenyebb vagyok rá, utálom, hogy családi drámákat rendezett maga miatt, mikor szükségünk lett volna anyára, utálom, hogy előttünk akart látványosan önygilkos lenni (bár ennek már 15 éve is megvan...) utálom, hogy nem volt szerettteljes a karácsonyunk soha, mert mindig megsértődött valamiért azanap este... fáj, nagyon fáj, de nem tudok az egyre kristályosodó érzéseim ellen harcolni, mert látom milyen ő, ismerem, és taszít, rettenetesen taszít... soha nem számíthattam rá, a bizalmammal visszaélt, az egész gyermekkorom arról szólt, hogy ő ő ő őő ő ő ő .... képtelen vagyok megbocsájtani, pedig el kéne felejteni, de nem megy... látom a gyerekeimet, imádom őket, látom, hogy másként is lehet, látom már, mennyire megkeserítette a viselkedésével a gyerekkort és a kamaszkort... még most is ilyen, de szerencsére csak ritkán látom. Nagyon figyelek magamra, hogy nehogy olyan legyek mint ő velünk volt és ma is az... Utálom, hogy ő az anyám, azon kívül, hogy megszült, köszönhetem neki és apámnak is az útravalót az élethez amit kaptam tőlük összesen: az önbizalomhiányt amit lelkünk tiprásával sikeresen elértek.
Mostmár jobb, hogy kiírtam magamból, köszönöm, hogy elolvastad, le kellett írnom, mert nagyon feszített és feszít belülről.
  1. Torolt_felhasznalo_591727
    Torolt_felhasznalo_591727
    2005. január 24. 22:38475.
    "gyűlölöm a testemet"
    Szia, már csak emiatt is kezdeni kéne ezekkel az érzelmekkel valamit!
    Mert amíg nem "pucolod" ki ezt magadból, mármint a régi sérelmeket, addig így lesz!
    S nem akarsz örökké ezzel a tudattal élni, ugye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_564211 (474)
     
  2. Torolt_felhasznalo_781092
    Torolt_felhasznalo_781092
    2005. január 24. 22:31474.
    Ezt most álnéven írom, máshogy nem tenném. Nekem a legnagyobb sokk az volt, hogy két férfi rokonom is molesztált gyerekkoromban - és meggyőződésem, hogy ezt tudta mind az anyám, mind más rokonaim. Az egyik a nagybátyám volt, a másik a nevelőm, anyám pasija. Nem erőszakoltak meg, vagy ilyesmi, de annyit sikerült elérniük, hogy nem tudok érzelemgazdag szexuális életet élni, és gyűlölöm a testemet.
    Szerinted bocsássak meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (473)
     
  3. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. január 24. 21:27473.
    A gyülölettel legtöbbet magunknak ártunk. Esetleg valamiféle megbocsátás nem jöhetne szóba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882788 (463)
     
  4. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2005. január 24. 21:15472.
    Végigkísértem a topicot az elejétől fogva. Sokat tanultam belőle és mindenkinek csak jót kívánok a továbbiakban. .

    Csak annyit fűznék hozzá, hogy amikor az ilyen nem éppen elég érzelmi intelligenciával megáldott, vaskalapos, megátalkodott banyák (kriszmam) észt osztanak, abból csak nyűg van. Azt üzenem nekik:VONULJANAK VISSZA!Senki nem kiváncsi rájuk! Az ilyen emerek miatt nem tudódnak ki a topicban szereplő esetek. Ők azok, akik inkább lehajtják a fejüket. .

    De bölcsebbek maradtak volna, ha most itt hallgattak volna. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_619728
    Torolt_felhasznalo_619728
    2005. január 24. 10:14471.
    Figyelj, engem vitt anyum sokat a nagyihoz, de a nagyi engem sem szeretett, a bátyámat sem, az anyámat sem. Anyám mind jó példát akart mutatni nekünk, hogy az anyját szereti, de csak annyit ért ezzel, hogy már a bátyámmal együtt nyafogtunk, hogy nem akarunk a nagyihoz menni, mert nem szeret minket. Felnőttként már azt is észrevettem, hogy anyám egész életében küzdött azért, hogy egy ici-pici elismerést kapjon nagyanyámtól, aki még a halálos ágyán is azt búsúlta, hogy milyen undok az egyik menye. Szóval szerintem az erőltetett "nézd kislányom, hogy szeretem anyukámat" mese semmit sem használ, de annál többet árt a gyereknek is.
    előzmény:
    kriszmam (379)
     
  6. 2005. január 23. 17:09470.
    Na ne máááá, pont akkora, mint kéne :-)))
    Tényleg, hogy behalt a Csisztus topicom, rég láttalak téged is már :-)
    Most a fösulis anyagok ügyében kérdezösködöm meg indítok topicot, meg mikor milyen ügyben :-)

    Ennek a topicnak a témájához annyit, hogy szeritnem akinek nem volt felhötlen gyerekkora, az pont az elszenvedett sérelmek miatt lesz az átlagnál érzékenyebb és ennél fogva empatikusabb mások problémái iránt. Amíg valaki nem fázik, nem éhezik, nem verik meg, nem eröszakolják meg, nem tudja elképzelni, mit jelenthet azt átélni. De aki sajnos átélte, pontosan tudja, milyen @ar érzés és ezért jobban kiáll másokért sokszor, nehogy ök is ebbe a helyzetbe kerüljenek.

    Nem egyszer szólok utcán rá gyereküket verö anyákra kedvesen az utcán, hogy mondja, tényleg erre a gyerekre ilyen dühös? Tényleg ö tehet a maga rosszkedvéröl? Ilyenkor ugyna elküldenek a francba, de picit lecsillapodnak és elszégyellik magukat, nem bántják tovább a gyereket. Volt olyan is, hogy visszamorgott a roma nö, mi közöd hozzá, de aztán kitört belöle, hogy az a szemét Lali nem adott pénzt megint kajára, hát adtam neki egy ötszázast és teljesen megváltozott. Sírva fakadt, megcsókolgatta a gyereket és megköszönte a pénzt. . .
    Sokan a másoktól elszenvedett sérelmeik, frusztráltságuk miatt bántják a gyereküket, mivel a másik felnött ellen tehetetlenek, a kis védtelenen vezetik le. . . Miközben lelkiismeretfurdalásuk támad, mert pontosan tudják, hogy ártatlant bántanak.

    Egyébként bennem is dolgozott a régi emlékek feltépése, apámmal gondolok mostanában sokat, eszembe jut és nagyon fáj, hogy így tönkre tette önmagát, és nem érhette meg, hogy lássa, én, a ksiebbik lánya kitörtem abból az ördögi körböl, pénztelenségböl, tehetetlenségböl, gyengeségböl, amiben ö élte a maga életét. Ami neki sose volt, az van nekünk öneröböl, saját lakásunk, szép bútoraink, kocsink van és föleg lelki nyugalmunk. Néha elképzelem, amint ösz hajú kis öregként ott totyogna velünk és anyámmal a Balaton partján, mert nyaralni se volt sohase. Saját elrontott, félbemaradt élete romjai fölött kesergett évtizedekig, képtelen volt kitörni a közegéböl és ezért anyámat meg minket hibáztatott, vergödött az alkohol felejtést hozó mámorában.
    Ezért tudtam neki megbocsátani, mert rájöttem, nem volt ö rossz ember, csak rosszá tette a magatartását a saját akaratgyengesége, belenyugvása a rossz körülményekbe és a könnyebb utat választotta, a piát és a család terrorizálását.
    Amint megtaláltam a dolgok mozgatórugóját, megnyugodtam, így felmentést tudtam neki adni azért, amit tett. Mert valójában szeretett minket, csak nem jól és akaratán kívül tette bizonyos mértékig tönkre az életünket, a növéremét bizonyosan, mert ö sodródik, pont mint apám.

    Én viszont kökemény, szívós ember lettem, bár belül érzékeny és kedves vagyok, de megtanultam az ö negatív példáján, hogy küzdeni kell, kitörni a nyomorból, a tehetetlenségböl és sziklaszilárdan hinni abban, én több leszek, mint apám volt. . . De öérette is, ma büszke lenne rám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (469)
     
  7. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. január 23. 00:19469.
    sőt egyesek szerint plasztikai műtét kellene mert nagy::))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (468)
     
  8. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. január 23. 00:19468.
    végül is nekem jó anyám volt, ami gáz, hogy mindig szuperkritikus volt velem szemben, állandóan krotizált, hogy minél klasszabb legyek. . ugye . . gondolta. . de ezzel azállandó froclizással sokat ártott az önbizalmamnak egy ideig. . pl gimiben is talán azért bántottak, mert látták, hogy nem tudom megvédeni magam, aztán felkerültem Bp és itt már összeszedtem magam, meg kellett állni saját magam és azóta már nem olyan kicsi a pofám::))
    hehheh
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  9. Torolt_felhasznalo_837156
    Torolt_felhasznalo_837156
    2005. január 22. 23:11467.
    Kedves Napest, Juliette, és a többiek! Ökölbe szorult a kezem, mikor olvastam a történeteket. :o(
    (Engem anyám "csak" megalázott és kihasznált, szavakkal bántott, elérte, hogy semminek érzem magam, és még most sem tudom elhinni, hogy bárki is szerethet. Nem tudom megbocsájtani, hogy hideg novemberben könyörögnöm kellett egy meleg nadrágért, mert nem volt miben járnom. De tudom, hogy van az enyémnél sokkal rosszabb gyerekkor. )
    Kívánom mindenkinek, hogy nagyon boldog élete legyen, szerető család vegye körül. Az a család, amit választottunk! Erősek vagytok, talpra álltatok, most már ez számít.
    előzmény:
    Napest (462)
     
  10. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 22. 23:09466.
    Én is örülök, hogy indult egy ilyen topic.

    Azok az emberek meg, akik nem beszélnek róla, ahogy írta k. , mert nem tartozik senkire és mert szégyelli, pont az ilyen hozzááállás miatt merik a szülők verni, megerőszakolni, megalázni a gyerekeiket, mert tudják, hogy a társadalom így áll hozzá:

    amit a nagynéném is mondott:ezt nem kell mindenkinek tudnia,
    ahogy k mondta, nem tartozik senkire

    ez két nagyon tipikus példa, csak közben a mai adatok szerint a gyerekek 3 %-át szexuálisan zaklatják, az 100-ból 3 gyerek és ez csak a felszín, a mai adatok, az, ami napvilágra kerül. Hogy hány gyereket vernek agyon, azt nem tudom, valaki itt írta a 2 hetente egyet hazánkban. Egyszer láttam egy képet, a nane hirdetése volt azt hiszem, hogy hány nőt ölnek meg, ezeket a problémákat a régi család-modell nem tudja megoldani.

    Ez is ezért lehet:mert "a család ügye", "nem tartozik senkire", "szégyellem", "úgyse hisznek nekem"
    és mert belesulykolják a gyerekbe, hogy apának-anyának igaza van, (gyűlölni tilos:)), akkor is, mikor pedig nincs.

    No, én megyek aludni, békés éjszakát kívánok nektek.
    előzmény:
    Juliette** (465)
     
  11. 2005. január 22. 22:56465.
    Szerintem hagyjuk Kriszmam-ot, abba a hibába esett egyszerüen, hogy felületes infók alapján, a topic végigolvasása nélkül, csupán a topic címe alapján véleményt mondott. Mivel minden háttérinfó nélkül nyilvánított véleményt, igencsak mellé lött, mert itt tényleg nem a nyügös, elkényeztetett gyerekek nyafognak anyucira, apucira, hanem a szüleik hanyagsága, alkoholizmusa, vagy épp pedofil, szadista magatartása miatt rengeteget szenvedett gyerekek.

    Kedves Kriszmam, lásd be, téves véleményt alkottál a téves alapinfók alapján és akkor senki se bánt tégedet.
    Azt is megértem, hogy mit akartál mondani: bármennyire is hibáznak a szüleink, legyen bennünk annyi kötelességtudat és emberség, hogy megpróbálunk megbocsátani nekik és gyermeki szeretetböl, megbocsátásból tisztelettel lenni irántuk. Csak azért, hogy a család eszménye ne sérüljön, és mert a tradíció ezt tanítja, mutatja.

    Nézd, a világ változik. Hozzáteszem, szerencsére.
    Ma is szükség van persze szép emberi értékekre, megbocsátásra, tiszteletre, saját sérelmeinken való felülemelkedésre, de azt is látni kell, legalább ennyire fontos, hogy a másik oldal, a bántó, sértö fél, a szülö korlátok közé szoruljon. Többé ne tehesse mindazt meg egy anya vagy apa sem a saját gyerekével, amit itt sokakkal megtettek, végre a társadalom kezd ébredni a képmutatásból, abból, hogy ha nem akarjuk észrevenni a bünöket, akkor azok nem léteznek. Végre a köztudat kezdi elfogadni, hogy a családon belüli eröszak igenis egy büntetendö dolog, nem magyar, népi hagyomány, mint ahogy a mondás is tartja: pénz számolva, asszony verve jó. A barbár magyar hagyományok szép lassan szelidülnek, talán egyszer tényleg európai kultúrával rendelkezö emberek és szülök lesznek többségében M. on is.

    Hidd el, aki tudott, már rég megbocsátott a szüleinek, mert vagy eltelt annyi idö már, hogy meg tudott bocsátani, vagy mert sikerült feldolgoznia magában a történteket. De fogadd el azt, hogy vannak emberek, akiknek hatalmas lelki sebeket okoztak a szándékosan, önzö módon bántó szüleik, tehát nem jószándékú, nevelö verésröl, tévedésröl van szó, hanem sokszor szadista, perverz emberekröl, akiknek minden más nyilvánosságra kerülö esetben rács mögött lenne a helyük. Ha Napest apja a szomszéd gyerekeket molesztálja és ez kiderül, tán már rég felelösségre vonták volna, legkevesebb, hogy jól helyben hagyja a szomszéd, de a saját gyerekeit nem védte senki se töle, ez a szörnyü.
    Az ilyen sérelmeket átélt embereknek hagyd meg a fájdalom, harag, düh jogát, mert ök szenvedték el a történteket és nekik kell feldolgozni azt, ha képesek lesznek valaha rá.

    Személy szerint örülök, hogy indult egy ilyen topic, ugyan a topic cím egy konkrét problémát takar, de szép lassan átalakult egy átfogó, családon belüli eröszak topiccá, amibe minden belefér, szeretetlenség, elhanyagoltság, lelki, fizikai terror. Mi, a saját történeteinkkel egy-egy fátylat lebbentünk le a magyar társadalom által még mindig eltitkolt és ezért nem létezönek tekintett problémákról.
    előzmény:
    Napest (464)
     
  12. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 22. 22:14464.
    hagyd.
    csak szánni kell, mert ostoba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (461)
     
  13. Torolt_felhasznalo_882788
    Torolt_felhasznalo_882788
    2005. január 22. 22:13463.
    Amiken átestünk, és olvashattad, hogy nem popsira legyintések voltak, azokban nagyon nagy a fájdalom. Ezeket a dolgokat nagyon nehéz feldolgozni, elfelejteni pedig soha nem lehet. A gyűlület olyan érzés, amihez minden embernek joga van, hiszen valamiért kialakul bennünk. Nem jó gyűlölni, mert fáj, de ami miatt gyűlölünk az még fájdalmasabb. Talán furcsa látnod, hogy ez pont azok ellen irányul, akiket szeretnünk kellene, illetve jó lett volna szeretni. Mi is arra vágytünk, hogy a szüleink szeressenek, és mi is szerettük volna szeretni őket. Valamiért mi itt mást kaptunk. Mindenki mást mint amit várt vagy megérdemelt volna. Inkább abban fogjunk össze, hogy hogyan lehet ezeket a súlyos traumákat cipelni, feldolgozni, hogy ne adjuk tovább. Főleg ne a gyerekeknek. Te is anya vagy kicsi unokáid vannak. Mit csinálnál, ha őket bántaná valaki ilyen barbár módon?
    előzmény:
    kriszmam (457)
     
  14. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 22. 22:12462.
    Drága 50-es, ha gonosz lennék, azt mondanám,
    az unokád apja erőszakolja meg a gyerekeit 8 éven át, forduljanak segítséghez, de találjanak süket fülekre, verjék őket véresre, alázzák meg szavakkal,
    16 évesen az első korrepetálásért kapott fizetéséből kakaót vegyen a testvéreinek,
    felnőttként ugorjon ki az ablakon álmában, az apja elől menekülve, aludjon zárt ajtóknál zseblámpával az ölében,
    költsön el másfél millát pszichoterápiára

    de, bár nekem jól áll a gyűlölet,
    (te tudod, hiszen végigolvastad az egész topicot, megnézted a bemlapokon az arcokat, akiket megerőszakoltak, megvertek, megaláztak, igaz?hisz csak így van(helyesebben csak lenne, csillagom, mert ennyit olvasni meghaladja felfogóképességedet. . . ) jogod és alapod ítéletet alkotni)
    de nem vagyok gonosz

    és senki nem érdemel olyan gyerekkort, mint itt sokunké. Tudod mit, még te sem.
    Egyébként, ha végigolvastad volna a topicot, mint ahogy nem tetted az említett okok miatt,
    akkor tudnád, hogy én apámat olyannyira nem gyűlölöm, hogy még azt is felajánlottam neki, hogy segítek egy pszichiátert keresni, aki kezeléssel és gyógyszerekkel szörnyetegből emberré változtathatja.

    Részemről te innen nem létezel, és nem olvaslak, mert nem érsz annyit,
    ezt tanácsolom a topic többi hozzászólójának is,
    mert te nem érdemelsz figyelmet, mert csak egy szívtelen klimaxos liba vagy.
    Úgyhogy irogass, okosíts mindenkit, és ha az unokád szól, hogy a papa megerőszakol, tudd, hogy Isten most küldte el a tanaid igazi próbáját.

    Te majd az Úr előtt számolsz el azzal a bigott ostobasággal és korlátoltsággal, ami süt minden szavadból.
    előzmény:
    kriszmam (455)
     
  15. Torolt_felhasznalo_570737
    Torolt_felhasznalo_570737
    2005. január 22. 22:04461.
    Kriszmam, olvasd el figyelmesen ki mit írt itt, és csak aztán törj pálcát felettünk, főleg felettem, ugyanis az első két hozzászólásod egyenesen nekem szólt.
    Két meglátásom lenne:
    1, A topikom címe: nem szeretem anyámat, te vagy az, aki folyamatosan a gyűlölet szót írod és hangoztatod, nem emlékszem, hogy én ezt használtam volna, most meg kétszer is meghazuttolod önmagad ezzel kapcsolatban

    2, Úgy mondasz véleményt, hogy bevallod el sem olvastad elejétől végéig a hozzászólásokat, Te olyan okos vagy és intelligens, hogy rögtön az egészről van véleményed- legalább a topikom címét jegyezted volna meg, utalok itt az első pontra -

    Ezen kívül gúnyosan megjegyzed, hogy első generációs diplomás vagyok - tudod én büszke vagyok erre, bármennyire is Neked ez fáj, és az meg csak rám tartozik és arra akivel ezt megosztom, hogy miként szereztem, milyen körülmények között, de hogy még jobban pukkadj, azért is elmondom, hogy két diplomám is van, és a másodikat is munka mellett kemény tanulással magam szereztem, magam fizettem, csak magamnak köszönhetem. És nem a szüleimnek.

    És azt sem vetted észre, hogy nem egyszerűen azon vagyunk itt, hogy minél csúnyábbakat írjunk a szüleinkről, hanem azért, hogy találjunk egy másfajta utat, egy szeretetteljes családhoz, amelyben a gyerekeink nem szenvednek lelkileg vagy fizikailag úgy mint mi és ne a megaláztatásokat adjuk tovább.
    Ezen dolgozunk és EZ A LÉNYEG!!!
    előzmény:
    kriszmam (449)
     
  16. Torolt_felhasznalo_314217
    Torolt_felhasznalo_314217
    2005. január 22. 22:04460.
    Megvádolni az itt lévőket, hogy milyen csúnya dolog gyűlölködni, mikor sokan tényleg horrorisztikus dolgokat éltek át és viselik a terheit mind a mai napig. . . egyszerűen tapintatlanság. Ennyiben ártottál pl Napestnek, de a többieknek is.
    előzmény:
    kriszmam (458)
     
  17. Torolt_felhasznalo_837156
    Torolt_felhasznalo_837156
    2005. január 22. 22:01459.
    Olvasd át, légy szíves, eddig miket írtál! Mindenkit elítélsz, mert le merik írni, amit éreznek. Te bezzeg, a megbocsátó, aki nem tud gyűlölni. Írtam már: örülj neki.
    De hagyd már békén az ittenieket, ne osztogasd az erkölcsöt, nem áll jól.
    előzmény:
    kriszmam (449)
     
  18. 2005. január 22. 22:00458.
    Rendben.
    előzmény:
    rebusbaba (456)
     
  19. 2005. január 22. 21:59457.
    andi-59 szerinted ilyen hangnembe kell egymas velemenyet lereagalni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882788 (454)
     
  20. 2005. január 22. 21:59456.
    Kriszmam, a véleményem - bármennyire is próbálsz itt jópofizni, és mosni magad a szarból - áll.
    előzmény:
    kriszmam (455)
     
  21. 2005. január 22. 21:57455.
    Tudod, nalad nem sok esely van arra, hogy elmulik a gyulolet. En nemigen sokat artottam Neked, megis hogy beszelsz? Ne pofazz, meg hasonlo. Te maradj csak gyulolo, ez neked jol all.
    előzmény:
    Napest (450)
     
  22. Torolt_felhasznalo_882788
    Torolt_felhasznalo_882788
    2005. január 22. 21:56454.
    Tudod kriszman nem vagyunk egyformák. Nem mindenki tud könnyen felejteni. Képzeld el azt a kisgyereket aki szeretere vágyik, bújna a mamájához, meg szeretné ölelni őket, vagy arra vár, hogy neki szerezzenek örömet. És nem. Helyette piszkáják, csúfolják, megalázzák, megverik, sarokba térdeltetik, nagrágszíjjal megverik talán olyan dolgokért, amit ő nem is ért. Vagy gondolj bele, úgy ébredni, hogy na ma vajon mi vár rám? Az az állandó készenlét, hogy még el sem múlt az előzőütés nyoma, még nem forrt be a seb, és jön a következő. Vagy büntetésből vacsora nélkül éhesen aludni. Hányan élhetnek ma is így. És valóban ez jó alkalom, hogy legalább a lelki batyut kiönthessük. Talán vígasz, hogy nem vagyunk egyedül, van kivel megosztani.
    előzmény:
    kriszmam (444)
     
  23. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. január 22. 21:54453.
    Gyereket nem akarok topic
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570737 (1)
     
  24. 2005. január 22. 21:53452.
    Es meg egy: Azert jottem ide, mert en is sorstars vagyok, szenvedtem eleget, nem is irom le a dolgokat mert szegyellem es nem tartozik senkire. Sot meg az anyam sem tud mindent.
    előzmény:
    to_to (445)
     
  25. 2005. január 22. 21:52451.
    Örülök hogy "leszálltál" közénk. Nem mulik el egyik napról a másikra a gyülölet, tényleg olyan mint a szerelem, közelállnak egymáshoz egyszercsak elmulik, nem tudod mikor ez nem elhatározás kérdése.
    Nekem sokáig tartott közel a negyvenhez éreztem, hogy már nem fontos, már nem gyülölöm - még ma sem tudom talán undorodom?
    előzmény:
    kriszmam (444)
     

Címlap

top