Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tea cukorbetegségre ?

Torolt_felhasznalo_888571
Torolt_felhasznalo_888571
Létrehozva: 2005. január 10. 13:06
Sziasztok!
Nemrég hallottam egy gyógytea készítményről amivel a vércukorszintet lehet csökkenteni ill. állandó értéken tartani. Mindössze annyit tudok, hogy egy bükkszentkereszti ember Szabó György szabadalma és a Herba gyémántjai kft.-n keresztül forgalmazza. Ha valamelyikőtök fogyasztja akkor kíváncsi lennék a tapasztalataira és arra, hogy hol lehet beszerezni.
Köszönöm előre is!
Üdv!
  1. 2005. január 12. 18:0326.


    Anikó előre is köszönöm a segitséged!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2005. január 12. 17:4725.
    Szia,
    Én a Sztíviát tudnám neked javasolni, amely a májat és a hasnyálmirigyet táplálja, és regenerálja, ezzel éri el a megfelelő vércukorszintet. Csökkenti az édesség utáni vágyat, jótékonyan hat az emésztőrendszerre.
    Ez csepp formátumban van, és természetes édesítőnek is lehet használni, 30-szor édesebb mint a cukor.
    Ha érdekel szívesen tájékoztatlak.
    Anikó
    előzmény:
    klaudia100 (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_400026
    Torolt_felhasznalo_400026
    2005. január 12. 17:2624.
    Nem vagyok ugyan cukorbeteg, de naturpatikánk van. Én is a György teáról tudok illetve még a Charan tea is ajánlott cukorbetegeknek. A gyógynövények javíthatják a hasnyálmirigy működését. A kecskeruta és a tárnics serkentik az inzulintermelést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. január 12. 16:2723.
    Sziasztok!

    Én még nem voltam ezen az oldalon, de örülök hogy megtaláltam! Sajnos én II. tipusu cukorbeteg vagyok, és csak szigoru diétán vagyok, gyógyszer nem kell! Irtok valami teáról, sajna én nem hallottam róla. Nekem volt a Szabó bácsi teája, de sajnos az nem volt jó! Kérlek, seggitsetek, hogy mehismerjem azt a teát, hátha nem romlik az állapotom! Segitségeteket előre is köszönöm!
    Sajnos a családban anyai ágon mindenki cukros volt!/testvérei/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. január 10. 18:2622.
    Nem mérték még fel, hogy van-e működö rész, én fiatal kori vagyok 18, 5 évesen lettem az. . . de nem kapok nagy mennyiségű inzulint és stabil a vércukrom is, most hogy 24 órás hatóidejű bázis inzulint kapok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2005. január 10. 18:2421.
    Szia, ha van a hasnyálmirigyednek valamennyi működő százaléka, akkor azon a Stívia tud segíteni. Azokat az élő sejteket ösztönzi hogy szapodorjanak és regenerálják a hasnyálmirigyet.
    Tehát van esélyed hogy Neked is segítsen.
    Anikó
    előzmény:
    daya01 (19)
     
  7. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2005. január 10. 18:2220.
    A váci úton van, de csak tagokat szolgálnak ott ki. Az interneten regisztrálhatod magadat ingyen, ha megmondom a regisztrációs számomat akkor azt beírod, és kapsz te is regisztrációs számot.
    Akkor már tudsz személyesen is vásárolni.
    Vagy megveszem Neked én.
    Anikó
    előzmény:
    Szilvoka_1 (18)
     
  8. 2005. január 10. 18:1519.
    Én 1-es tipusu cukorbeteg vagyok, vagyis a szervezetem nem vagy csak nagyon kicsi mértékben termel inzulint. . . ezen sokat teával nem lehet segiteni. . . esetlegesen a beadandó inzulin mennyiség csökkentését lehet elérni (mivel nagyobb része hat)
    Az ilyen jellegű készitmények az inzulin felszivodás hatékonyságát szokták javitani, hasonlóan a spec. gyógyszerekhez, vagyis inkább a 2-es tipusu időskori, esetleg a terhesség alatt fellépő cukorbetegeknek való. . .
    De még nem probáltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 10. 18:0718.
    Hol van a Sunrider boltja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2005. január 10. 17:5817.
    Lehet vele ételt italt édesíteni, de még sütni nem rpóbáltam vele.
    Akinek van hozzá ideje biztosan ki tudja kisérletezni hogyan lehet vele jól sütni.
    Érdemes lenne fogyasztanod, mert regenerálja a hasnyálmirigyet, így tudja kezelni a magas cukorszintet, hogy a hasnyálmirigy a megfelelő mennyiségű inzulint termelje.
    Én nem vagyok cukorbeteg, de mégis naponta fogyasztom mert nagyon sok jó egyéb hatása is van. A kétéves fiam pl nagyon sok édességet képes megenni, és amióta adom neki is a Stíviát nem követeli az édességet, napokig eszébe sem jut csokit kérni.
    Anikó
    előzmény:
    Szilvoka_1 (16)
     
  11. 2005. január 10. 17:5016.
    AAA, szoval ez a Sunrideres. . . ! A nagymamamnak is ettöl ment le a cukorszintje 23-rol 13-ra. Most voltam otthon, akartam venni, de valahogy nem került ra sor. En nem vagyok cukorbeteg, de egyszer mar "majdnem" az lettem, csak eszbekaptam es lefogytam 20 kilot. Viszont a csaladunkban vannak cukorbetegek, igy a hajlam biztos bennem is megvan. Mar evek ota edesitövel iszom mindent, de annyi mereg van benne, hogy minel hamarabb szeretnek mas megoldast talalni.
    Lehet ezzel a szerrel etelt is izesiteni? Meg sütit azzal sütni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2005. január 10. 17:4315.
    Az igazi és legkoncentráltabb Stíviát a Sunrider forgalmazza.
    Egy 30 ml-es üveg 3966, -Ft-ba kerül, és szerintem két hópig elegendő.
    Azt szokták ajánlani (orvosok is) hogy a cukorbetegeknek naponta 3x10 cseppet fogyasszanak belőle. Vagy még többszörre is el lehet osztani ezt a napi 30 cseppet, mert akkor a legjobb ha a szervezet folyamatosan megkapja a nap folyamán.
    Kinek hogyan illeszthető be a napirendjébe és mikor hogyan étkezik.
    Anikó
    előzmény:
    Szilvoka_1 (14)
     
  13. 2005. január 10. 17:3914.
    Szia!
    Hol kaphato a Stivia es kb. mennyibe kerül?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2005. január 10. 17:2013.
    Szevasztok!1 évig ittam a teát, becsülettel, mindent betartva. Egy csomó pénzem ráment, semmit nem segitett((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2005. január 10. 15:5112.
    Sziasztok,
    Azthiszem hogy az Erős Antónia is ezt a teát fogyasztja, és neki is jó tapasztalatai vannak.
    Ami még szerintem nagyon hatásos az a Stívia. Hallottatok már róla? A stívia a májat és a hasnyálmirigyet képes regenerálni és munkára fogni.
    A kívülről bejuttatott inzulin ellustítja a szervet, a stívia mint természetes édesítő pedig regenerálja a szervet.
    Az közeli tapasztalatom van vele, egy két és féléves kislány aki félévvel ezelött lett cukorbeteg, és nem tudták pontosan megmondani hogy mitől, azt mondták hogy az anyagcsere felborulása okozta, szeptember óta ette a stíviát, az első két hétben azt érték el hogy nem hypozott, nem ugrált a vércukorszintje, aztán mostanáig stagnált, és múlt héten már odáig eljutottak hogy a déli inzulinját csökkentették.
    Számomra ez óriási, neki is én ajánlottam a Stíviát.
    Szerintem bárki nyugodtam kipróbálhatja csak jót tehet.
    Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_888571
    Torolt_felhasznalo_888571
    2005. január 10. 14:5511.
    Én is ezt találtam elsőként amit Porcelaine bemásolt, jó lenne, ha írna valaki aki tényleg használja és nem is elfogult :))
    Tudja valaki hol lehet venni, esetleg Budapest környékén?
    előzmény:
    Porcelaine (6)
     
  17. Torolt_felhasznalo_827623
    Torolt_felhasznalo_827623
    2005. január 10. 14:3510.
    Ezért nem is forgalmazták, hanem egyesületet hoztak létre, így lehet megvenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741791 (8)
     
  18. Torolt_felhasznalo_897347
    Torolt_felhasznalo_897347
    2005. január 10. 14:129.
    Szia!
    Én nem olyan régen olvastam erről a teáról az egyik topikban, ott többen is írtak róla, volt olyan is aki fogyasztotta. György-tea néven van forgalomban, és ott az írták róla, hogy gyógynövényt árusító üzletben kapható. Ha jól emlékszem az 50 felettiek topikja volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888571 (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 10. 13:558.
    Szia!

    Én is kíváncsi leszek a válaszokra, ugyan is én tavaly kb. április környékén mentem el Madách téri irodájukba, és ott azt a felvilégosítást kaptam, hogy nem forgalmazhatják a teát, mert nem kaptott meg valamilyen engedélyt a forgalmazásra.
    Örülnék ha ebben változás állna be, mert én is jókat hallottam a teáról. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888571 (1)
     
  20. 2005. január 10. 13:467.
    Néhány ismerősöm fogyasztja, fogyasztotta. Mivel kétféle cukorbetegség van, ezért van akiknél nagyon jó hatékonyságú, van akiknél valamennyit segít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888571 (1)
     
  21. 2005. január 10. 13:386.
    Ezt találtam eddig google-n:
    Gyógytea a cukorbetegség ellen
    2004. február 24. , kedd 15:58
    1123 olvasás

    Szabó György feltalált egy olyan gyógyteát, ami segíthet a cukorbetegség leküzdésében. A szabadalmaztatáson már túl vannak, alakult egy cég is a tea forgalmazására. Az üzlet mégsem megy úgy, ahogy kellene, mert néhányan, valószínűleg irigységből, rossz hírét próbálják kelteni.


    A rendszerváltás után először piacon árulta a gyógynövényeket, és az egyik teáját nagyon szerették a vevők, azt mondták, ez igazán használ. Miután sokan bíztatták, hogy kérjen engedélyt a teára, 1999-ben elment a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Gyógynövény Kutatóintézetébe, hogy élelmiszer kiegészítőként engedélyezzék. Az egyetemen egy professzor-asszony javasolta Szabó Györgynek, hogy szabadalmaztassa és szerezze meg a nemzetközi védettséget is. Egy hosszú folyamat eredményeképpen, 2003. november 4-én kapta meg az okiratot, és még mindig van másik négy teája, amik szintén ezelőtt a procedúra előtt állnak.

    A szabadalmaztatás sem volt egyszerű, de a forgalmazás talán még ennél is nehezebben megy. Először egy Kft. -t csinált munkatársaival, de mivel ez nem jött be, megpróbált néhány gyógynövény-forgalmazó céggel szerződést kötni. Ezek egyike sem sikerült, mert mindegyik sokallta a pénzt, amit kért. Végül egy szabadalmi ügyvivő ajánlotta fel neki, hogy közösen hozzanak létre ismét egy Kft. -t, ez lett a HERBA Gyémántjai Kft. .

    Az üzlet ugyan elég jól menne, de Szabó György szerint sok olyan előírás van, ami elviszi a haszon egy jelentős részét. Ilyen például, hogy a magyar előírások szerint aromazáró zacskóba szabad csak csomagolni a teát, de ezt csak Franciaországban gyártják. A másik, amire sok pénzt kénytelenek költeni, az a biztonság, ugyanis már hamisítják a terméket.

    Egyelőre kevesen veszik a teát, de ennek csak az egyik oka, hogy nagyon kevés gyógynövény boltban forgalmazzák. A másik szomorú ok pedig az, hogy az egyik inzulint gyártó gyógyszergyár ellenpropagandába kezdett, azt híresztelték, hogy a tea ivását abba kell hagyni egy bizonyos idő után. Ezt a diabeteszes újságban le is közölték és az emberek egy része abbahagyta.

    Ebben a teakeverékben két óriás molekulájú szénhidrát van, az egyik felfalja a szervezetben lévő szénhidrátot és ezáltal nem engedi, hogy a véráramba kerüljön és beépüljön a szervezetbe. A másik pedig a szénhidrát felszívódását teszi egyenletessé. Magyarországon körülbelül tízezren fogyasztják, de ismerik már Brazíliában, Peruban, Amerikában, Németországban, és Svédországban is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888571 (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2005. január 10. 13:375.
    "Füvészmester Gyémántjai Egyesület"-en keresztül.
    Írnak róla ezeken a helyeken:
    forum. index. hu/Article/ showArticle?t=9017531&la=40893437
    www. mcd. hu/diab_online/kezeles/cikkek/025. htm
    http://www. bukkszentkereszt. hu/hun/tea/index. php
    Az utolsó telefonszámokat és pontos elérhetőséget is ad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888571 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_689996
    Torolt_felhasznalo_689996
    2005. január 10. 13:354.
    Sziasztok!
    Az említett gyógytea engem is érdekel. Ha valaki tud a beszerezhetőségéről kérem írjon.

    Köszönöm: Éva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_679217
    Torolt_felhasznalo_679217
    2005. január 10. 13:353.
    Azert irok, hogy fennmaradjon a topic, mert a valaszok engem is erdekelnenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. január 10. 13:352.
    Szia! Szerencsére engem nem érint a téma, de pont a napokban olvastam egy cikket erről (bár tény, hogy a mai lapban volt, szal nemtom mennyire biztos forrás). Milo (valami valóságshows emberke) mondta, hogy neki nagyon bevált, ő is cukorbeteg és már sok készítményen túl van, de ez a legjobb. Bár pontos infók nem voltak ott sem arról, hogy hol kapható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888571 (1)
     

Címlap

top