Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ausztrália

Torolt_felhasznalo_133326
Torolt_felhasznalo_133326
Létrehozva: 2005. január 6. 16:17
Sziasztok,

Párom kb 3 hét múlva megy ki (én majd vmikor utána), fősulira jelentkezett, de a suli végeztével szeretne ott maradni, ott dolgozni és letelepedni. Volt már kint többször, meg körbejártuk már a hivatalos lehetőségeket is, így maradtunk a suliba iratkozás verziónál, de szeretnék érdeklődni, h van-e vagy volt-e vki hasonló cipőben, hogyan csinálta, stb? Szóval várok minden használható ötletet, tanácsot, h mit érdemes és hogyan kint csinálni, ahhoz hogy maradhassunk majd :)
Köszönöm!
  1. 2009. szeptember 8. 22:212801.

    Szia,

    Sydneyben van.

     

    előzmény:
    fitospanni (2800)
    2009-09-08  13:45
  2. 2009. szeptember 8. 13:452800.

    Szia, meg tudnad kerlek irni maganban, hogy hol van az endokrinologia, ahol dolgozol? Orvos vagy? Vagy tudsz ajanlani valakit? Koszi!

     

    előzmény:
    ttkriszti (2796)
    2009-09-03  09:53
  3. 2009. szeptember 4. 09:342799.
    A lanyom hat eves, Novemberben lesz het, a fiam meg 10. Meg gondolkodom a cicaugyon. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (2798)
    2009-09-03  13:08
  4. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. szeptember 3. 13:082798.

    Akkor neked tetszeni fognak a maremmak is.

    En 32 eve tartok cicakat ebbol az utobbi 21 ben az egyik cica mindig benti cica volt. En vennek cicat a kislanyodnak (persze en elfogult vagyok , imadom oket)

    Nekem az a tapasztalatom hogy semmi gond veluk en egy kis haz alaku zart WC t hasznalok az enyemnek szagmentes konnyu takaritani. Ha megteheted hogy fajmacskat valassz tudom ajanlani a ragdoll t mert rendkivul nyugodt "nyuzgalhato" cica szeret olben lenni  kedves tolerans jo a gyerekekkel. A masik ilyen az orosz kek macska nagyon jo termeszetu. A ragdoll kicsit munkaigenyesebb a hosszu szore miatt. Nekem egyszeru hazicicam van imadnivalo 3 eves es 8 kilos herelt kandur.

    Feltetlenul ivartalanitsatok a cicat, es apartmanba inkabb lanycica valo mert neha elofordul  hogy az ivartalanitas ellener  megmarad a "spriccelesi szokasa".

    Szoval gondolkodj rajta ! Mennyi idos a lanyod? 

    előzmény:
    ttkriszti (2797)
    2009-09-03  09:59
  5. 2009. szeptember 3. 09:592797.

    Koszi szepen az infot a kutyusrol. meg fogom nezni az interneten.

     

    Nekunk kuvaszunk volt, imadtam.  Olyan volt mint egy nagy hogolyo mikor kolyok volt, szep nagy kutya lett belole. Sajnos mar nem el.

     

    A lanyom most egy macskaert konyorog, de nem tudom mit csinaljak... 

    Apartmentben lakunk, soha nem tartottam macskat lakasban. Otthon mindig volt cica a haznal, de hat ok kint eltek. Anyukam soha nem engedte volna be oket a hazba. Csak titokban vittuk be oket amikor nem vot otthon. :-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (2793)
    2009-09-02  15:32
  6. 2009. szeptember 3. 09:532796.

    Szia Humanka!!!!

     

    Nagyon sajnalom, hogy elveszitetted a munkadat. Nem tudom pontosan, hogy milyen teruleten dolgozol es mennyire nehez uj munkahelyet talalnod. Tudom, keves vigsza, de legalabb otthon tudsz lenni mig a kisfiad tulesik ezeken a betegsegeken. En is emlekszem ra milyen, mind a ket gyerekkek megtapasztaltam. Kb. felevig tart, utana erosebb lesz az immunrendszeruk. Andrisomnak allandoan kozepfulgyulladasa volt, harom hetenkent. Persze orrfolyas, kohoges. A kislanyomnak meg tudogyulladasa is volt. De lekopogom azota alig -alig voltak betegek. Viki a hazajovetel utan volt beteg, az orvos azt mondta hogy lehet hogy egy konnyebb lefolyasu swine fluja van. Orult lazas volt egy heteg, fajt a torka, kohogott. De mivel csak ket nap utan mentunk orvoshoz igy nem kapta a Tamiflut. Szerencsre jobban lett, egy het utan teljesen egeszseges ujra.

     

    En aprilis kozepe ota dolgozom egy uj reszlegen endokrinologian, hetfotol pentekig, 8-4:30-ig. Nagyon, de nagyon szerencses vagyok ezzel az allassal, nagyon jo a fonoknom - maga is negy gyerekes anya - igy semmi gond ne volt, hogy itthon maradtam Vikivel mig beteg volt. Mig o mondta, hogy a gyerek az elso, ne aggodjak, majd meg oldjak valahogy. Harman dolgozunk ezen a klinikan, meg a titkarno. A masik helyen is jol erztem magam, a kozvetlen munkatarsak nagyon jok voltak, csaka fonokasszony volt agyatlan. Meg persze ott tobb muszak volt, ejszaka is. Mikor eszrevettem ezt az uj lehetoseget, rogton beadtam a palyazatot, es sikerult. 

     

    Andris megnyerte az isklai spelling bee-t, 18 -na megyunk a Sydney regional final spelling beere. Total varatlanul ert. Azt tudta, hogy nagyon jo spellingbol es gond nelkul atallt az amerikai spellingrol a britishre. Majd meglatjuk hogy szerepel.

    Vikinek is jol megy a suli, angolbol es matekbol enrichment programban van, tobb es nehezebb hazijuk van. Imad suliba jarni. Nagyon nagy szerencsenk van a tanitonenivel. Aranyos, mindig jo kedvu, mulatsagos, de tud fegyelmet tartani az osztalyban.

     

    Kivettem oket a napkozibol, mivel a suli itt van az utca - nagyon csendes utca - tul oldalan, suli utan egyutt hazajonnek es addig most mar jol megvannak mig haza nem erek. kb. masfel orat vannak egyedul. Nem tudom mondtam-e, hogy Viki egyik osztalytarsa felig magyar, anyuka magyar, apuka fin es nagyon kozel lakunk egymashoz. O hazakiseri a gyerekekekt, ha jo az ido akkor meg parkba is mennek es tobbszor volt hogy penteken hozzajuk vitte en meg odamentem vacsorara.

     

    Megyek mar, jo kis novellat irtam.

    Jo lenne, ha tobbiek is jelentkeznenek!!!

     

    Szia,

    Kriszti

    előzmény:
    humanka (2795)
    2009-09-02  23:21
  7. 2009. szeptember 2. 23:212795.

    Sziasztok!

     

    Jol eltuntem, tudom ...

     

    Island: akkor mar meg is erkeztetek? Hol laktok? Hogy erzitek magatokat? Milyen volt az ut?

     

    Rolunk: bendo nagy lendulettel no. Elvileg ugy volt, hogy en juniustol visszamegyek melozni, ezert elkezdett bolcsibe (child care)-be jarni. Gyakorlatilag azota egyfolytaban beteg :( Egyszeruen nem tudok mit tenni, mindent elkap. Tudom, hgoy ez normalis, ha kozossegbe kerul egy gyerek, de szornyu, hogy min kell atmennie. Az elso betegsege, ami elvileg egy sima infuenza volt 7 hetig tartott. Addig napont kb 50x porszivoztuk az orrat, csepegtettunk, nem tud aludni, nem eszik, fogyott 1 kilot (!), szoval nagyon megviseli. Most ismet beteg, a tunetek szinte ugyanezek, folyik az orra, megallas nelkul, nagyon csunyan kohog, nincs etvagya -megint 600 gm minusznal tart, es lesz ez meg tobb is-. Megint kap antibiotikumot, amit nagyon nem akartam, dehat enelkul nem tud meggyogyulni. A 7 hetes betegsege utan 1x volt cc-ben, es mar szedte is ossze a kovetkezot, ami ugye most van. Szoval lapatoljuk ki a penzt az ablakon, mert ugy tunik, annyi van. A cc-t ugye fizetni kell, ha ott van, ha nincs.

     

    Velem juniusban kerek perec kozoltek, hogy nem szamitanak a munkamra, igy elvesztettem a melomat. Azota keresek, Bendo is csak 2 napot jar cc-be, azert, hogy hozzaszokjon kicsit, hogy ha majd talalok melot, akkor ne azonnal kelljen 5 napra berakni, hanem legyen egy kis ideje aklimatizalodni. Hat nem sok van, meg alig volt ott ...

     

    Kulonben eljuk a mindennapokat, gyogyitgatom a gyereket :( Nincs vmi jo otletetek immunerositesre? Vmi olyan, ami itt is kaphato? Mert otthonrol mar van Beres-csepp, meg C-vitamint adok neki, de egyenlore semmi mas. Es ugy tunik, ez nem eleg. Mondjuk most elhataroztam, hogy emegyek egy homeopatahoz konzultaciora, es kerek tole vmi homeos szert immunerositesre, de minden otletet szivesen fogadok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. szeptember 2. 15:372794.

    Szia!

    Udvozollek Ausztraliaban!

    En mar 21 eve vagyok itt , nagyon klassz hogy meg mindig jonnek uj magyarok.

    Majd irjal magatokrol az eletetekrol es foleg arrol hogy milyenek az elso benyomasok!

    sok szerencset itt neked es a csaladnak is  

    előzmény:
    island (2789)
    2009-08-31  17:34
  9. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. szeptember 2. 15:322793.

    Sziasztok!

    A maremma egy juhaszkutya fajta kozeli testvere az otthoni kuvasznak. Majdnem ugyanugy nez ki csak picit kisebb. Olaszlorszagbol szarmazik a hegyekben hasznaljak a nyajak orzesere.

    Ha beteszed a googleba a maremma sheepdog kifejezest vagy az abruzzot akkor egy csomo kep is van roluk.

    Nagyon okosak az allatokkal laknak mi azert vettuk mert a roka lopta a tyukokat ez a kutya tavoltartja a rokat ha kell meg is oli.

    Nagyon intelligens de parancsolni nem hagy maganak o donti el mikor mit csinal. Az allatokkal lakik naponta feljon a hazhoz enni, meg neha ha nagy a hoseg feljon a verandara aludni de mikor esteledik vagy valamiert ugy erzi mennie kell akkor felkerezkedik,, ha eppen nincs itt senki akkor siman kimaszik a keritesen es bemaszik a masiknak a tetejen.  

    Nagyon kedves az allatokkal, imadja a kicsi alaltokat egyszer halalra szeretgetett egy kislibat addig olelgette nyalogatta amig szegenyke belepusztult a nagy szeretetbe. De ez csak egyszer tortent soha nem bantott meg egy allatot sem.

    Nagyon jo vedokutya is bizalmatlan az idegenekkel es a merete meg a hangja miatt elegge felelemkelto is ha mergesen acsarkodik valakire.

     

    előzmény:
    ttkriszti (2791)
    2009-09-01  09:24
  10. 2009. szeptember 1. 09:262792.

    Szia Humanka!!!

     

    Mi ujsag feletek? Kisfiad??? Nagyon regen jartal erre, gondolom jol el vagy foglalva. Ha van par perced legyszives irj par sort magatokrol

     

    Kriszti

    előzmény:
    humanka (2781)
    2009-07-16  06:01
  11. 2009. szeptember 1. 09:242791.

    Szia Amarynda,

     

     

    Milyen az a maremma  kutya??? Meg nem hallottam errol a fajtarol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (2787)
    2009-07-31  11:32
  12. 2009. szeptember 1. 09:222790.

    SZia!!!!

     

    Orulok, hogy hirt adtal magatokrol. Nagyon izgalmas idoszakot eltek akkor most. Jol tettetek vagy tezitek hogy Singaporeban megpihentek. A hazautazaskor dontottem el, hogy legkozelebb en is megallok a gyerekekkel egy ejszakara, mert eleg szadizos volt a transferunk a nyaron.

     

    Gyonyoru a tavasz itt Sydneyben. Total ellentete a tavalyi idojarasnak. Akkor annyit, de annyit faztam. Esett az so, fujt a szel, hideg volt, a teli vagy melegebb cuccok a kontenerben ultek.

    Most az idon nagyon jo ido van.Miota hazajottunk Mo-rol, 20 fok felett van a homerseklet, hetvegenkent volt mar hogy 26 fok is volt. A futest mar egy jo ideje nem is hasznalom(juk) pedig en aztan igen fagyos vagyok. Rengeteg fa viragzik, a magnoliafak meg olyan fak amiket meg nem ismerek. A gyerekek rengeteg idot toltenek a szabadban.

     

    Majd ha les idod, akkor szamolj be hogy milyen volt a megerkezesetek stb.

    En ngayon szeretek itt lenni, teljesen mas mint az SF Bay area volt ahol tobb mint 10 evet eltem. 

     

    Jo pihenest!!

    előzmény:
    island (2789)
    2009-08-31  17:34
  13. 2009. augusztus 31. 17:342789.

    Szia Kriszti,

     

    köszi szépen a kérdést, jól állunk azaz megjártuk Magyarországot is, 2 hétig voltunk ott, most Szingapúrban vagyunk 1 hetet kicsit rápihenni ez előzményekre, szombat reggel érkezünk Mlebourne-be. Mint kiderült, egész jól jött ki ez a félutas pihenő, mert innen már csak +2 óra az időeltolódás, szal remélem túl is vagyunk a nehezén.

    kicsit szivattyús volt 2 helyről bepakolni és feladni a cuccokat (Dublin+Bp.) de túléltük.

     

    Nálatok mizujs? Szép a tavasz?

    előzmény:
    ttkriszti (2788)
    2009-08-26  09:32
  14. 2009. augusztus 26. 09:322788.

    Szia,

     

    Mi ujsag veletek? Hogy all a keszulodes? Van mar idopontotok hogy mikor erkeztek?

    előzmény:
    island (2783)
    2009-07-16  22:33
  15. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. július 31. 11:322787.

    Gyonyoru a kisbabad, es hogy megnott mar!

    Vegre tel van, ez az en evszakom, imadom hogy minden szep zold es vizes az esotol, bar a feher maremma kutyam ugy nez ki folyton mint egy voros kis malac a sartol, de nem banom. 

    előzmény:
    humanka (2724)
    2008-10-30  04:59
  16. Torolt_felhasznalo_287148
    Torolt_felhasznalo_287148
    2009. július 30. 15:462786.

    Szia fitospanni!

     

    Nem tudok neked valaimiért privit küldeni.

    Adnál nekem egy email címet Aussie ügyben?

     

    Köszi!

    előzmény:
    fitospanni (2784)
    2009-07-16  22:38
  17. 2009. július 19. 22:112785.

    Sajnos most rovid volt az itthon let nekem, 2 het, holnaputan megyek vissza Sydneybe. A szabim karacsony utan veszem kis, januar vegeig, mivel akkor 4 hetre bezarjuk a klinikat.

    Velem az tortent, hogy valtottam a korhazon belul es endocninologian dolgozom. Itt minden nap, vagyis H-P 8-4:30-ig dolgozom, nincsen tobb muszak, a hetvege es az unnepnapok ugyanugy szabad. Szabi is annyi es nagyon elvezem.

     

    A gyerekek nagyon hamar beilleszkedtek, nagyon szeretjuk a sulit, jol megy mind a kettonek. Egyiknek sem volt gond atterni az amerikai spellingrol az angolra. Mind a ketto angolbol es irasbol a legmagasabb csoportban van.

     

    Megegyszer gratulalok es sok szerencset!!!!!!!!!!!!!!!!

     

     

    előzmény:
    island (2783)
    2009-07-16  22:33
  18. 2009. július 16. 22:382784.

    Szia, az Aussie School budapesti referense vagyok, pont evvel foglalkozunk.

    Kerlek, irj nekem maganban egy mailcimet, es tajekoztatlak.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133326 (1)
    2005-01-06  16:17
  19. 2009. július 16. 22:332783.

    Helló Lányok!

     

    Köszi szépen a kedves szavakat először is!

     

    Olyan szeptember magasságában tervezünk menni, jobbanmondva szeptember elején, addig még van azért másfél hónap.

    Ja igen, és Melbourne-be megyünk

     

    Többi fórumozóval mi újság?

     

    humanka te is mesélj magatokról többet...régen írtatok új posztot a blogba

     

    ttkriszti és milyen otthon lenni? jól érzed magad?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. július 16. 14:102782.

    Szia Humanka,

    Hogy vagytok? Mekkora mar a kisfiad?

    Mi most Magyaro-on vagyunk, en jovo heten megyek vissza, elvezem a nyari meleget. A gyerekek meg maradnak ket hetet es az apjukkal jonnek majd vissza. Kikertem oket a sulibol es szerencsere gond nelkul elengedtek oket.

    előzmény:
    humanka (2781)
    2009-07-16  06:01
  21. 2009. július 16. 06:012781.

    De orulok!!!!!!!!!

     

    Gratula nektek !!!

     

     

    Varunk benneteket nagyon, bar meg hideg van, de leghamarabb ugyis tavaszra jottok, nem? Mik a tervek? 

     

     

    előzmény:
    island (2779)
    2009-07-14  17:19
  22. 2009. július 15. 12:522780.
    Gratulalok!!! Melyik reszre koltoztok, tudjatok mar?
    előzmény:
    island (2779)
    2009-07-14  17:19
  23. 2009. július 14. 17:192779.

    Hátha egy jó hírrel fel lehet támasztani ezt a fórumot:

     

     

    Tegnap megkaptuk a PR vízumunkat Ausztráliába, úgy hogy pár héten belül mi is költözünk!!! Nem volt egyszerű ezt kivárni, ezért is drukkolok ezerrel mindenkinek aki még előtte van! Kitartás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. február 14. 07:112778.

    Sziasztok!

    Megengeditek, hogy csatlakozzam a topichoz? Nemsokára (pár hónap múlva) 2 hetet tölthetek túristaként Ausztráliában. Ehhez kérném ott élő magyarok segítségét, akikkel megbeszélhetem, hogy hova érdemes elmennem, mit érdemes csinálnom, hogy ezt a rövd időt a legjobban ki tudjam használni.

    Remélem, hogy ezen a fórumon találok majd új ismerősöket, akiket talán rövidesen meg is látogathatok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (2777)
    2009-02-10  13:27
  25. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. február 10. 13:272777.
    Jaj ez tunderi
    előzmény:
    MarikaH (2776)
    2009-02-06  22:35

Címlap

top