Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allando szorulas

Bogar/Uj-Z
Létrehozva: 2004. december 17. 11:21
Sziasztok!

A kislanyom 2 eves, es allandoan szorulasa van. Egeszsegesen es jol eszik, napi 3-4-szer gyumolcsot, legalabb ketszer zoldseget, sok vizet iszik, es ugy napi 300-350ml tejet. Mar mindent kiprobaltunk, ami lehetseges, de a szorulasa nem akar elmulni. Talalkozott mar valaki ilyennel? Es legfokepp tud valaki valami nem gyogyszeres megoldast.

Egyebkent orvos latta, tobbfele dolgot is kapott ra, most egy szekletpuhitot kap, ebben gyogyszer nincs, csak valami, ami megkoti a nedvesseget. Amugy az osszes tobbi gyogyszert csak kiprobalas szinten hasznaltuk, ahogy lattuk, hogy nem hasznal abbahagytuk.

Ja, es nagyon aktiv gyerek, nem igazan szokot egy helyben ulni, tehat ez sem lehet a problema.

Bocs, itt nagyon keso van, ugyhogy valoszinuleg csak holnap tudom elolvasni mit irtatok.
  1. 2004. december 17. 12:5426.
    Itt ejjel 1 ora van, ugyhogy megyek aludni. Azert varom a tovabbi otleteket, hatha valakinek eszebe jut meg valami uj. Koszi az eddigieket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. december 17. 12:5125.
    Nem vashianyos, azt megneztek, amugy heti 4-5-szor eszik marhahust. Meg azt is kiprobaltuk, hogy abbol adtunk kevesebbet, hatha az okozza.

    Rizstejrol es zabtejrol soha nem is hallottam. Lehet, hogy itt nincs is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_351662
    Torolt_felhasznalo_351662
    2004. december 17. 12:5124.
    Rendben nem vitatkozom.
    De azért nem értem igazából .
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (22)
     
  4. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. december 17. 12:4823.
    Ez csak egy 5let, mivel írtad, hogy anyatejesen is szorulásos volt. Persze ezen kívül lehet még több oka (pl. vashiány).

    (http://www. pro-patiente. hu/betegsegek/betegsegek_reszletesen/pediatrics/digestive/? article_id=47682)

    Ha már kapott szójatartalmút és nem volt vele gondod, alkalmanként. Ha nem próbáltad, ne most kezd. Rizstej, zabtej jobb, szerintem.

    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (19)
     
  5. 2004. december 17. 12:4822.
    Igazad van, a kemiai anyagokat is ket csoportra lehet osztani (vagy tobbre, de most ne bonyolitsuk). Az egyik csoport olyan anyag, ami a szervezetben is elofordul, de esetleg nem eleg. Ezek nem okoznak mellekhatast. Na ilyenek vannak a joghurtban Egyebkent foleg az eloflora az ami segit bennuk. A masik csoport pedig a hashajto hatasu vegyuletek. Na ezek nem olyanok, amik a szervezetben amugy elofordulnanak. Ha valaki ilyen dolgokat szed (gyogyfu-tea-stb formaban), akkor a szervezet erre hagyatkozik, es nem vegzi el a sajat "hashajto" funkciojat. Es azt kesobb nagyon nehez visszahozni. A bogyok egyebkent nagyresz a termeszetbol ellesett aztan szintetikusan eloallitott anyagokbol allnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351662 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_351662
    Torolt_felhasznalo_351662
    2004. december 17. 12:3921.
    Oké, értem. Azaz mégsem értem, mert akkor a joghurt és minden, amit bevesz, lenyel, megiszik ugyanazt teszi. Ugyanis az emésztés is vegyi folyamat valahol.
    Ha ezeket kizárod akkor marad a masszázs.
    Az orvos szerintem a bogyókra gondolt, a gyógyszerekre, hgoy azt ne.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (18)
     
  7. 2004. december 17. 12:3820.
    ermeszetes=Termeszetes
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (18)
     
  8. 2004. december 17. 12:3819.
    Azt hiszem ez lesz, mert tobben javasoltak. Es kecsketej vagy szojatej adhato?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (17)
     
  9. 2004. december 17. 12:3718.
    Persze hogy ermeszetes anyagok, a vegyileg hatast nem ugy ertettem, hogy vegyszer van bennuk. A teak nem fizikailag hanem a bennuk levo kemiai anyagok miatt hatnak. Egyaltalan nem sertesnek szantam. A termeszetes anyagok is vegyuletekbol allnak ossze.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351662 (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. december 17. 12:2817.
    Próbáld meg egy darabig elhagyni a tejet.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (13)
     
  11. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. december 17. 12:2816.
    Szerintem ne adj gyereknek kutyabengét vagy szennát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448282 (9)
     
  12. Torolt_felhasznalo_351662
    Torolt_felhasznalo_351662
    2004. december 17. 12:2615.
    Nem értem mire írtad ezt, mert én csupa olyat írtam neked, ami természetes anyag, teafőzet és semmi vegyi akármi nincs benne.
    Kérlek olvasd el figyelmesen miket találtam valamint a tornát is.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (14)
     
  13. 2004. december 17. 12:2414.
    Azt az orvos kifejezetten mondta, hogy semmi "vegyileg" hato hashajtot (lasd teak) ne adjunk neki, mert az csak alkalmankenti szorulas eseten jo, kronikus esetben tobbet art, mint hasznal. Csak olyan dolgot szabad adnunk, ami "fizikailag" segiti a szekelest, pl rostanyagok, gyumolcs, stb

    Az en picinyem mar nagyocska, a masszirozast nem engedi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351662 (8)
     
  14. 2004. december 17. 12:1713.
    Na akkor szep sorban valaszolok. A pisije rendben van.

    Nem tartja vissza, probal kakalni. 3 honapos kora korul kezdodott. Egyebkent szol, amikor kakilnia kell, raul a wc-re, erolkodik, aztan nem jon semmi.

    Mar anyatejesen is szorulasos volt. Pedig bizonygattak nekem, hogy olyan nincs, az sem baj, ha nem kakal sokaig az anyatejes gyerek. De az en lanyom erolkodott, az pedig tuti nem normalis. Amugy csak sima tejet iszik, minden edesites nelkul, kakaot soha.

    A gyumolcsot etkezes elott eszi, sajna reggel nem mindig sikerul beleeroltetnunk.

    Smussz: Na ez valami uj, ezt meg nem probaltuk, holnap ezzel kezdjuk a napot, koszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_351662
    Torolt_felhasznalo_351662
    2004. december 17. 12:1412.
    Én is remélem! Az enyém hasfájós volt, köményteát itattam vele, meg tornáztattam. Bejött:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448282 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_448282
    Torolt_felhasznalo_448282
    2004. december 17. 12:1311.
    Köszi, mindenképpen kipróbáljuk! :) Remélem segíteni fog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351662 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_351662
    Torolt_felhasznalo_351662
    2004. december 17. 12:0910.
    Itt írja azt is, hogy gyümölcslével elkeverve. Próbáld meg ízesíteni (megízesíteni) valamivel, amit szeret.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448282 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_448282
    Torolt_felhasznalo_448282
    2004. december 17. 12:089.
    Sajnos mi is ilyen problémával küzdünk a lányommal. GN67-17 receptjét szívesen kipróbálnám, de már előre látom, hogy nem lesz hajlandó meginni a lányom az ilyenfajta teát az íze miatt. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_351662
    Torolt_felhasznalo_351662
    2004. december 17. 12:068.
    Nemcsak a felnőtteknek okozhat kellemetlen perceket a székrekedés, hanem már az egészen kicsi gyerekeknek is. A szorulással járó problémák általában gyorsan és maguktól megoldódnak, de ha mégsem, akkor mi is segíthetünk gyermekünknek egy lágy masszázzsal.

    Lágy mozdulatokkal masszírozhatjuk a pocakot

    A masszázs természetes módszer, amely finoman, gyengéden segít, és hamar enyhülést hozhat a fájós pocinak. Nagy előnye, hogy könnyedén elsajátíthatják a szülők is, és nem kell azonnal az orvoshoz rohanni vagy kemikáliákhoz nyúlni. Nemcsak akkor segíthet, ha már a szorulás kellemetlenségeivel küzd a kicsi. Ha naponta egyszer-kétszer megmasszírozzuk a baba hasát, mozgásra serkentjük a beleket, megkönnyítjük az emésztést, és ezzel elejét vesszük a székrekedésnek. Persze ha a rostokban gazdag táplálkozás és a masszázs sem segít, elkerülhetetlen, hogy szakemberhez forduljunk.

    Néhány masszázsmozdulat, melyet rendszeresen alkalmazhatunk

    - Fektessük a kicsit hasra a karunkon, és egyik kezünkkel enyhén nyomjuk a hasát a köldökénél, miközben játékosan ringatjuk.

    - Tenyerünket a gyerek bordái alatt nyomjuk ferdén és óvatosan a belső szervek irányába! Ha ezt az óvatos mozdulatot négyszer, ötször ismételjük, serkentjük az epe, a máj és a lép működését.

    - Ujjainkkal simogassuk a kicsi hasát, közben finoman nyomkodjuk a pociját, ezzel a vékonybeleket keretbe foglaló vastagbél működését segítjük. Az óramutató járásával megegyező irányban, mintegy háromnegyed kört leírva masszírozzuk a hasat.

    - Kezünket finoman a pici hasára tesszük, és vibráló mozgással, ütemesen nyomkodjuk a pocakját.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_351662
    Torolt_felhasznalo_351662
    2004. december 17. 12:027.
    Szia! Ezt találtam:
    "a csecsemők és kisgyermekek székrekedésének hátterében tehéntej-intolerancia is állhat. "
    ----
    Hashajtó tea -

    Alkalmazás
    Hashajtó, szélhajtó és bélgörcsoldó hatású. Kutyabengekérget, benedekfűt, cickafarkfűt, bodzavirágot és édesköménymagot tartalmaz. Kétheti kúra után alkalmazási szünetet kell tartani.
    Ajánlott napi adagja 1, 5-3g, azaz napi 1-2 alkalommal 1, 5g (csapott teáskanálnyi) mennyiség, filteres kiszerelésnél napi 1-2 filter
    -------
    vagy:

    A növényi hashajtók alapvetően két csoportba oszthatók. A széklettömeget növelő, magas rost- és/vagy nyálkatartalommal bíró növényi drogok (lenmag, görögszénamag, bolhafűmag) a bélben lévő vízzel érintkezve megduzzadnak és a bél reflexes összehúzódását segítik elő. Fiziológiás hatásuknak köszönhetően elsősorban krónikus székrekedésben szenvedőknek, gyermekeknek és várandós anyáknak ajánlott a használatuk.

    Kíméletes hashajtás céljára egyes orvosok napi 7, 5 g bolhafűmagot vagy 5 g bolhafűmagkorpát ajánlanak vízzel vagy gyümölcslével elkeverve, naponta egy-két alkalommal. A krónikus székrekedés kezelésében a magkorpa és szenna kombinációját (kb. 8:2 arányban) is jónak tartják.

    A bélfal izgatásával ható hashajtók közé tartozik az antrakinon-származékokat tartalmazó szenna (Cassia sp. ) levele, a rebarbara (Rheum palmatum) gyökere és gyökértörzse, a kaszkara (Cascara sagrada) kérge vagy az aloéból kinyert és beszárított levélnedv, az Aloe. Ezek tartós használatra nem ajánlottak, mert rendszeres fogyasztásuk esetén számos kedvezőtlen mellékhatás jelentkezhet (például pigmentlerakódás a bél nyálkahártyáján, vastagbél-ingerlékenység, az elektrolit, háztartás egyensúlyának felborulásával járó káliumveszteség – ami szintén székrekedést okozhat).
    A gyermekláncfű (Taraxacum officinale) levele és gyökere enyhe hashajtó hatása miatt tartós fogyasztásra is alkalmas, és az antrakinonoknál leírt kedvezőtlen hatások jelentkezése fogyasztásukkor nem várható.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (1)
     
  21. 2004. december 17. 12:006.
    A gyümölcsöt reggelire egye, éhgyomorra. És utána legalább fél óra teljen el, amíg valami "rendeset" is eszik. . .
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (1)
     
  22. 2004. december 17. 11:585.
    Ha nem anyatejről van szó, próbáld ki, hogy elhagyjátok. Lehet, h nem tetszik az emésztésének. (kakaó még rosszabb, ha iszik) Esténként vagy regglente óvatos hasi masszázs, az óramutató irányába. Gyenge köménymagtea.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. december 17. 11:534.
    Nem tartja vissza? Nincs valami kakilós rossz élménye?
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_720829
    Torolt_felhasznalo_720829
    2004. december 17. 11:433.
    Szia,
    reggel joghurt éhgyomorra, belekeverve egy-két teáskanál zabkorpa. Nekem bevált, és finom is. Próbáljátok ki szerintem, mert ártani nem tud. Jobbulást! :))
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (1)
     
  25. 2004. december 17. 11:422.
    A pisije rendben van?
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (1)
     

Címlap

top