Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erdélyiek

Torolt_felhasznalo_890641
Torolt_felhasznalo_890641
Létrehozva: 2003. március 1. 14:35
Szia, csak egy kis turelem kellett, mire vissza jottok, a MARCIUS var es a madar csicserges udvozli ebredesetek, hat nem csodalatos?
  1. 2016. május 4. 15:0020676.

    Sziasztok Lánykák!


     


    Egy perc..és már itt sem vagyok _ voltam


    Harghitám !!! ...hogy mi  ??...eső????? itt egy szem, annyi nem esett ..máskor is így volt ..mindenhol esik csak felénk nem, elmegy a 4-es főútonna de ha úgy hiszi kitol velünk..hát nagyot téved ..mindennap locsolunkhála égnek van kutunk, szivattyúnk, hidroforunk és áztathatunk mindent !


    Remélem azért felétek esett, merthogy Ti a Duna, Tisza "köze vagytok"mi meg a kelet


    Szóval megy az élet a maga rendje-módja szerint, túl az Ünnepen, Szülinapon,.... Babázások természetesen napirenden ..kert ápolás, ..főzés, sütés, napozás szintén..természetimádás halmaza .. ja és holnap este egy kis kirucc az otthonba, csak, hogy ne unatkozzunk...vár egy jó pár könyvelés, azt megoldjuk és hétfőn irány vissza.


    Kíváncsi vagyok elmegy-e az üzim? ..ma kaptam egy még hiperebb, szuperebb telót és azon próbálkozom, ha mégsem sikerül-ne akkor tuti nem küldöm el még egyszer !( a másik is okos volt, de annyira nem, hogy a NLC is használni tudjam ..vagy én voltam buta )


    Szép napokat, hétvégét Nektek ! Használjátok ki ezt a szép időt!! itt most 24 fok van !

  2. 2016. május 3. 14:4720675.

    Sziasztok lányok !


    Manyuska szívem gondolom hogy nem várod a locsolókat az ortodox ünnepen de kényszerüségből mindenki ünnepel mert nincs nyitva semmi , senki nem dolgozik ami a magyar ünnepen nem így van .De hát jobb többször mind egyszer se ...a  mult rendszerbe hívatalosan nem volt egyházi ünnep senkinek dolgozni kellett még karácsonykor is...Na de ez egy másik történet ée velünk együtt megy feledésbe ez is . 


    Kincsem te mit ügyködsz ? Gondolom így eső után -közbe van mit tevékenykedni a szép kertbe ...és ti mindig találtok valami tenni venni valót...


    Fenci tanítunk-tanítunk ? Nem halottalak állást foglalni a tanári cirkuszba ...? 


     


     


    Szép napot nektek lányok, sziasztok

    előzmény:
    manyuska7 (20674)
    2016-05-02  07:53
  3. 2016. május 2. 07:5320674.

    szervusztok


    Fiam,lányom,unokáim köszöntöttek,jó volt velük beszélgetni.


    Hargita


    miből gondolod,hogy én ünneplem az  Ők ünnepeiket,mindenki ünnepelje a sajátját.Amikor a gyrmekeim kicsik voltak,festettem tojást mindkét ünnepen,hogy ne kivánják a szomszéd gyerekeitől.Ma amikor csak 2-en maradtunk,elég az egy ünnep.


    Nálunk hüvös sz idö,lehet később kisüt a Nap.


    Legyen hétkezdésetek.

  4. 2016. május 2. 07:4520673.

    Szervusztok lányok !


    Túl az anyák napján és a nagy ünneplésen , disznó vágáson remélem mindenki jól van ...


    Kincsem kicsit irigyellek jó értelemben hogy ilyen helyen élsz ...most már értem miért vártátok hogy végre haza érkezzetek...


    Voltam pénteken anyák napi ünnepségen a fiú unokámnak és jó volt látni a sok csillogó szemű izgatót kis szereplőt és jó volt kézbe venni az ajándékot a kis unokámtól ,mama ezt én csináltam... 


    Tegnap itt voltak nálam el is mentünk a két unokával és a kis menyemmel (lányom dolgozott fel léptek sok felé a tanítványai ) a Forgatagba ! itt Cegléden kicsit csavarogni ...Jó volt velük lenni .


    Ma újra munka ...


    Menyuska nektek újra húsvét ... jó ünneplést nektek ...


    Fencikém láttam hogy híányoltad a lányod de gondolt rád...


     


    Puszi mindenkinek ,sziasztok 

    előzmény:
    kincsem1 (20672)
    2016-04-28  10:48
  5. 2016. Április 28. 10:4820672.

    Sziasztok Lánykák!


    Köszi szépen Drága Harghitám a jókívánságod, már át is adtam neki ! Köszöni szépen és hasonló jókat kíván számotokra is !


    Nos most leirom, hogy a gyerkőcöknek mindezek amiket írtam nem újak, mi így neveltük, ebben nőttek fel, ők segíteni jönnek ( tanulás már gyerekkorban elkezdődött)na meg a szülinapost ünnepelni.


    Nálunk a disznó vágás mondhatni hagyomány, vagy szokás ?? ..nem tudom mi a megfelelő kifejezés..mi mindig vágtunk évente kétszer is, miután elkerültem ebből  a helységből( mindenki tudja miért és hova )ott szintén ...ha véletlen nem sikerült vágni akkor is elkészült a házi kolbász, szalámi, májas. Most is sokszor készítünk házi kenő májast és hurkát , kolbász is mindig házi van, mi boltból nem szoktunk venni, zsír, tej is házi ( kecske) ..és most, hogy újból itthon vagyunk, most már van és még lesz tík isépp tegnap kopasztottam 4 db. 3 kg. fölötti idei csibét, gyönyörű sárga, csak gabonával nevelt ( természetesen nem mi  neveltük)..de épp beszéltem a Bábolnaiakkal és hoznak.--akkor nekünk is lesz saját--.szóval igen, az is lesz...nekem volt is mindig, tojást sem veszek ..és nem is vettem boltból. ( csak néha otthon).


    Ezért jó, és ezért szeretek ebben a helységben élni..olyan az utcánk mint egy nagy család..együtt ünnepelünk, együtt szomorkodunk és mindenki megossza a másikkal amije épp van, és ha segíteni kell, egy szóra megyünk...valóságos csere kereskedelmet folytatunk, kinek mije van azt ad a másiknak..természetesen minden saját és minden házi, van aki kenyeret süt , másik 120 hízót tart, harmadik kertészkedik, negyedik földet művel ( szánt, stb) vagy nevel 200 csibét, kacsát, gyöngyit....hát így élünk mi !és érdekes ..több mint húsz éve soha nem vettem észre haragot, irigységet.


    Na de most megyek ..azt hiszem jó darabig megint nem érek rá írni Nektek...itt.. chatelünk ... majd.Ma kisérlezetek, igaz vendég várónak jobb lett volna előbb kipróbálni de ma reggel jutott eszembe..fogalmam sincs milyen lesz, de bízom benne, hogy finom ....mentás, citromfüves pogi !!!!! ??? sajt, szezámmag a tetejére és kész..most kel a tészta. Majd beszámolok róla !!!


    Puszi és ölelés..legyen vidám hétvégétek !!!

  6. 2016. Április 26. 11:3720671.

    Sziasztok lányok !


    Kincsem pörgősek a napjaitok és úgy látom a nagy kert mellé nagy gazdaság is van ha van zümi, kecske , majd jönnek a tyúkok mert ilyen nagy kertbe kell is és hol van a házi röfi amit ti nevelhettek és olyan lesz amilyent sehol nem vesztek ...tehát úgy érzem lesz amit csinálnotok nem kell panaszkodni hogy unatkoztok ...


    Hát valoban nagy az a fejsze de nem hiszem hogy bánnák a gyerekek úgy sem vettek rég részt (ha egyáltalán volt ilyen az életükbe ) disznó vágáson ...jó elfoglaltság az ...és így tanulnak és esetleg kapnak kedvet hozzá...Jaj én miota el jöttem Erdélyből azóta nem vettem ilyenen részt .Pedig de finom az erdélyi kolbász , az erdélyi véres ,az erdélyi májas nem is hasonlít az ittenihez .


    tehát jó munkát nektek és sok boldog szülinapot a párodnak és jó időt a bulihoz ...


    Én dolgozom alig van idöm kicsit valamit csinálni otthon. Az este is még 11 órakor telefonálgattam mert le éget egy kamionnak a vezetékelésse most jőtt ki a szervizből és valamit rosszul kötöttek be... Még jó hogy nem az egész kamion rajta az áruval....


    Drukolok hogy pénteken el tudjak menni Szolnokra a fiú unokám anyák napi ünnepségére és egyben mennék próbálni ott varrják a ruháim a találkozóra . És lassan már azon kell gondolkodnom hogy itt van és menni kell. Hát az is rohanás lesz pénteken még dolgozom mert a fiam is el vállalt valamit és szombat délre ott kell legyek tehát újra éjjel utazzunk amit nem szerettem volna . A szállást is úgy foglaltam le de most már szombat reggelre érkezünk meg egy kis tusolás és mehetek az "iskolába" beülni a padba újra diáknak lenni...


     


    Na jó sokat írtam ... Manyuska ? Fenci? Margarett ? hol vagytok lányok ?  Sok sok puszi mindenkinek ...

    előzmény:
    kincsem1 (20670)
    2016-04-25  16:42
  7. 2016. Április 25. 16:4220670.

    Sziasztok Lányok!


    Valóban hűvös lett, féltem is a palántáimat, száz darabnál több csücsül már a kertben, paradicsomoktól a zellerig minden, de ma még szépek, remélem az éjszakát is sikerül átvészelniük, a gyümölcs fák is csodásak, tele gyümölcsökkel, azoknak sem hiányzik a hideg, a rengeteg fű (szénának) lekaszálva annak is száradni kellene mert ha nem, télen éhezni fognak a kecskéinkNa de reméljük holnap már picivel melegebb lesz és mehetek dudvászni, ez a kevés eső nagyon kihozta , igaz sokat is locsolunk, attól is nőnek rendesen


    A szoba növényein egy részét én is kiraktam, de csak a hibi sínylette meg, a többi gyönyörű, mint ahogy a kiscicáim ( így nevezem az Árvácskákat) is.


    Ilikém !!!! tegnap Cegléden jártunk !!!!  lehet nem is messze TőletekVoltunk egy méhész bácsikánál méheket nézni, venni, ..de nem jött össze a bolt...és ma hol voltunk ?? ..naaa hol? ..szintén ez ügyben ??!!!Péterin...az is ott van a munka helyedhez közel ..na de nem is telóztam mert egy baráti házas párral voltunk, siettünk és sikerült összehozni az "üzletet" ..gyorsan jöttünk is vissza.


    Sűrű hetem, hétvégénk lesz  Édes Férjecském szülinapját szervezem, persze kell az Ő segítsége is mert úgy néz ki sokan leszünk. Mind a négy gyerek, uncsikák, barátok, szomszédok ....és nagy fába vágjuk ---azt hiszem ---a fejszénket. Lehet azt hiszik ők lesznek a meglepik, ..de mi " megfordítjuk" hízót vágunk és dolgozniuk is ( igaz az csak 1 nap) utána jöhet a bográcsozás, sütkérezés. Szorítsatok, hogy kedvezzen az idő !!!


    A Tortáját természetesen én sütöm ..még nem döntöttem, hogy egy nagy, vagy kettő kisebb, de az már biztos, hogy tejszínes és csokis lesz..vagy tejszínhabos és erdei gyümis......ezen még agyalok !


    Jéééé mennyit meséltem ..és mind magamról ..Nálatok mi újság? ..Margaret hogy vagytok? ..Fencikém sem kukkint be vagy mégis ?


    na de mennem kell, ..ez volt a pihenés ..most palacsinta sütés ...bekavartam még reggel ..tudjátok mit reszeltem bele, ???? ..sárgarépát ...próbáljátok ki , én már sütöttem és nagyon finom !


     


    Puszim Lyánykáim !

  8. 2016. Április 25. 11:4420669.

    Szervusztok lányok ! 


    Itt a kávé vagy esetleg tea  legyen úgy is olyan hideg van mítha ősz jönne nem tavasz -nyár ...


    Attól félek meg fagynak a virágaim még a lakásból is ki raktam őket...


    Új hét és lassan vége ennek a hónapnak is már május van túl gyorsan telik az idő . A múlt hét is izgalmas volt mert nagyon nehéz ez az időszak -hogy miért nem tudom ...nincs rá magyarázat . Csűtőrtőkőn Űllöről dolgoztam szombaton Mezőtúrron voltam a lányommal segíteni nagy verseny volt ott úgy hogy majdnem éjfél volt mire haza jöttem , vasárnap pedig a szokásos főzés , pakolás , semmi pihenés...


    Kincsem ki nyitottam és még az ajtót is múlt héten  de az a jó tündér el tévedt nem érkezett meg úgy hogy maradtam én ha majd jó idő lesz ...


    De majd pünkösdre meg csinálom szőnyeget is tísztíttatni kell . Majd lesz időm mert jövő héttől a párom Győrben dolgozik így csak hét végén lesz itthon tehát lesz időm éjszaka is pakolgatni...


    Kincsem azért meg látod kell időnként haza menni fel töltődni és vissza jönni . Örülők hogy ilyen szép nagy kertetek van tehát mindent meg tudtok termelni . Nekem nincs mikor vettem a házat nem is akartam tudva menyit dolgozom és nem lett volna időm rá . Lányomnál óriási van és arra sincs aki meg csinálja fü van benne és embert kell fogadjon aki rendbe tartja. Ha az ember dolgozik a mai világba semmire nincs másra ideje a munka rabjai vagyunk . Azt szoktam mondani hogy modern rabszolgák vagyunk. Na de én is le állok .


    Kincsem annyi finomságot fel soroltál hogy az eszméletlen . És a kilóim ? csak úgy szaladnak fel rám de le azt nem. Sajnos én is szeretem a fűstőlt dolgokat pedig az új "trend" szerint rákot okoz...


    Fenci nagyon el hanyagolsz minket...


    Manyuska minden rendbe veled ? 


    A többi lányt már nem is említettem mindenki el tűnt...


    Sok puszi nektek


     


     


     

    előzmény:
    kincsem1 (20668)
    2016-04-19  19:18
  9. 2016. Április 19. 19:1820668.

    Sziasztok Drága Lánykák!


    Már hogyne volnánk Harghitám ...nagyon is itt vagyok, már megint itthonelég volt az a pár nap "otthon"alig vártuk, hogy elvégezzük a dolgainkat és jöhessünk.Azt hiszem úgy döntünk, hogy egyre ritkább lesz a látogatás...naah de majd meglátjuk ..(mint a vak) Úgy látjuk, hogy még Zümiéknek is jobban tetszik az itteni  levegő úgy dolgoznak ahogy ott még egyszer sem...egyszerűen megtáltosodtak, ebben az időszakban ott még mi etettük őket, most meg már lassan pergetni kell annyit gyűjtenek ...és még hol a nyár? !!!


    Harghitám !!!


    Kérted Facen a jó tündért meg a fénypostás rendelést.) igaz Fencitől, de én segitek..jó? )...nos küldöm.( ez majd kitakarít)...ÉSSSSS..!!.nagyon finom lett a rebarbis leves, most főztem először, nem tudom emlékeztek-e arra a füstölt oldalassal készült egres levesre amit valamikor Édesanyátok készített? ....( Anyum főzött)...nah hát ez pont olyan, először idegenkedtem tőle, de amikor megkóstoltuk ..naah az maga  a csoda ....mennyei..valóban nem viccelek, nagyon finom !!!.De az is lehet, hogy Ti szoktatok készíteni, csak nekem új !


    ...és a töltött Lángos ..az sem hazudtolja meg önmagát ..!!bármit lehet bele pakolni, én spec. hagymát és szalonnát is tettem, na de csináltam túróval, szalámival, sajttal ..és a végén ketté vágtam és még úgy bele a reszelt sajt ..aztán lehet túrbozni ..majonéz, kethcup ..ki mivel óhajtja ..!


    De a cukkini fasirt nekem is jöhet-ne Fenci ...imádom a cukkinit, tököt minden formábanvan is már kikelve a kertben...ezt vártam, hogy saját termés legyen ..eddig minden szép !!


    Most már zagyváltam eleget, olvassatok ..ja és írjatok !!!


     


    Legyetek vidámak ! Pusszantásom !!!!

  10. 2016. Április 19. 10:2720667.

    Sziasztok lányok ! 


    Mi van veletek ? Nagyon el tűnt mindenki hiányzónak beírva ...


    Manyuska mi van veled ? Injekció vagy egy kis műanyag ? Tudom hogy nem örülsz a protézisnek de van akinél be vált és jobb mind új korában a lába . Tehát ne félj . Persze ha lehet jobb el kerülni de ha múszálj akkor túl kell lenni rajta csak ne fájon már...


    Mindenkinek szép hetet és tessék be nézni ...

    előzmény:
    manyuska7 (20666)
    2016-04-12  20:52
  11. 2016. Április 12. 20:5220666.

    szervusztok


    harghita


    köszönöm kérdésed,nálunk a tegnap és ma is borús idö volt,-


    holnap lesz a nagy nap,az ortopéd orvos dönti el,hogy ad injekciót vagy nem lehet és mütltet javasol,még nem szeretnék protézist,de soha se mond hogy soha.


    legyen szép estétek,

  12. 2016. Április 12. 20:1120665.

    Sziasztok !


     


     


    Kincsem te követhetetlen vagy ... hol "itthon " hol "otthon" ...de úgy szép az élet ha zajlik ... Érezzétek jól magatokat otthon...


    Fenci kukancs már be hozzánk...


    Manyuska mi újság veled ? Most hogy jó az idő a lábad is remélem jobban műkődik...


    Lányok nagy újság van... ma cipőt húztam ...zárt cipőt ...igaz hogy lapos sarkú és a lábamra volt csináltatva még tavaly tavasszal de lényeg fel tudtam húzni...Kicsit még sántítok de legalább rám figyelnek ... (Na ez csak vicc volt le mondanék erről a figyelemről)...


    Na szép estét mindenkinek , sziasztok ...


     

    előzmény:
    harghitaharghita (20663)
    2016-04-11  05:47
  13. 2016. Április 12. 18:3520664.

    Sziasztok Pajtások!


    Üdvözletem Erdélyországbólpár napra "átszaladtunk"aztán megint utazunk vissza, csak várt a könyvelés amit határidőre teljesíteni kell, na meg a kecskéket, gidafikat, juhokat és kicsinyeiket is üdvözölni szeretnénk, husit és sajtot vinni,...... Húsvétra is vittünk  nagyon ízlett mindenkinek --- na nem a gyerkőcöknek, egyik sem szereti csak a barátok, szomszédok---- így hamar elfogyott...pótolni kőőőő.


    Legyen szép napotok ..itt borult, tegnap zuhogott.


    Hogy honnan írok legközelebb ???? ez még nálam is nagy kérdőjel ...


     


     

  14. 2016. Április 11. 05:4720663.

    Sziasztok lányok !


     


    Manyuska az idő járás sajnos meg dolgozza a szervezetünk már...Itt nálunk hét végén nem volt túl meleg jó egy kis meleg a lakásba...


    Kincsem nagyon igaz amit le írsz ,valóban az a fontos az életben a gyermek...Sajnos nekem nem adatott meg az hogy olyan társam legyen hogy a gyerekeimnek élhessek... dolgoznom kellett mindig éppen a gyerekeimért . Szombaton voltam Szolnokon a lányomnál tehát fiú unokáztam , a tegnap pedig a lány unokához szaladtunk el kicsit babázni . Imádom mikor látom a mosolyt az arcukon mert meg látnak...


    Fencikém hol fociztatok hét végén ?


     


    Puszi lányok szép hetet nektek....kezdjük az újabb hetet...


     

    előzmény:
    kincsem1 (20662)
    2016-04-10  18:41
  15. 2016. Április 10. 18:4120662.

    Szép napot, estét Lánykák!


    Megint csak beköszönök, jelezvén, hogy én is "vagyok," és gondolok Rátok !


    Kertészkedés, uncsikázás, sütés, főzés, na meg néha egy kis sétálgatás...ebből állnak a napjaim, de boldogan teszem ..és igyekszem annyit segíteni amennyit kérnek ..igen,... nem annyit amennyit akarok ...hanem amennyire szükségük van ..ha tőlem függne állandóan azt tenném, de mindig "szót" fogadok és azt teszem mit éppen szeretnének.


    Annó, amikor a gyerekeim születtek otthon maradtam, feladtam a munkámat CSAK, hogy anya lehessek ..és azt tettem akkor is amikor a fiatalabb gyerekem már itt, itthon picike volt ..akkor is azt tartottam szem előtt, hogy Vele, Velük lehessek, akkor mentem vissza dolgozni amikor már iskolába mentek....és ha még egyszer születnék ugyan ezt tenném ..nincs az a munka  meg az a pénz amiért ne a gyerek nevelést helyezném előtérbe. 


    Ez vagyon én ..lehet "maradi", lehet elvetemült gondolkodású, de a mai napig Mindenekelőtt a Gyerekeim !!!!!!!!!!!


    Vidám szép estét, napot, napokat Nektek !


     

  16. 2016. Április 7. 14:4620661.

    szervusztok 30 fok van,most jöttem haza,szandálban és rövidujjúban járnak az emberek,asszonyok.


    Hétvégére lehül az idő s akkor a bánat az enyém,mert nem birja a térdem a hideget,hiába kenegetem és zselatinozom minden nap.


    A jövö héten van idöpontom az ortopédiára.


    Legyen szép és vidám délutánotok,

  17. 2016. Április 6. 08:3020660.

    Sziasztok !


    Kincsem örülők hogy ilyen jól alakul"itthoni "életetek és ennek persze örülnek a gyerekek hogy ilyen sokat tudsz segíteni . Én nagyon sajnáltam hogy nem lehettem sokat egyik unokám mellett sem mert dolgoznom kellett . Mindig azt mondtam hogy anyák sem tudtunk lenni ( 4 hónapot voltam mind a két gyerekkel otthon ) mert akkor is dolgozni kellett és olyan munka körbe voltam hogy nem dolgozhattam az úgy nevezett 6 órát ... és nagy mama sem tudok lenni mert most is még dolgozom . De hát ez az élet ! Jó ha te tudsz segiteni és örülni a picurnak...


    Manyuska vigyázz a lábadra mert csak ez van és ki kell szolgáljon minket... Hát én nagyon remélem hogy legaláb májusba már tudok normális cipőt húzni ...Ma reggel ébredtem rá hogy olyan rohamosan közeledik a találkozó és még semmi készülődés  bele kell húznom...


    Fencike minden rendbe ? 


    Margarett hova lettél ? 


     


    Nagyon szép napot nektek...puszi hagyok  lehet ki hűl mire itt lesztek de legalább nem ráncosít ...


     

    előzmény:
    kincsem1 (20659)
    2016-04-05  13:28
  18. 2016. Április 5. 13:2820659.

    Sziasztok Drága Lánykák!


    Egy beköszönés erejéig jöttem, ....ma reggel mentek el a kislány uncsikámék, hiába vannak "csak" 130 km-re mégis messzinek tűnik..még eddig sosem tört el a mécsesem, ...most igenvalahogy rosszabbul esett mint máskor, talán mert hosszabb és több időt töltöttünk együtt, tegnap fagyiztunk egy nagyot, .....ma már otthon is vannak...hiába ez az élet rendje.


    A Picurkámhoz holnap megyek, minden másnap besegítek, vagy itthon megfőzök és visszük,vagy reggel bevisz a Férjecském, és ott főzicske, kis ez , az ..még a Picike cumiztatása is belefér. ( anyatej még mindig nem elegendő, de császár után ez természetes---azt mondják---)..imádom, soha nem gondoltam volna, hogy ilyen szép és nemes feladat millió jó érzéssel társítva......nagyon boldoggá tudja tenni a napjainkat.


    Szóval most ennyiről tudok beszámolni...remélem Mindenki jól van, élvezzétek a szép nyári napokat itt jelenleg már 25 fok van árnyékban, igaz fújdogál a szél, de legalább hamarabb száradnak a kiteregetett ruhák.


    Ahogy tudok jelentkezem!!!


    Puszilok mindenkit !


     

  19. 2016. Április 4. 14:4020658.

    Szervusztok


    Nálunk is már tavasz van,de a hajnalok még hüvösek.


    Borogatom a térdeimet zuzott káposztalevéllel,ma pihenek,mostam és kenyeret sütöttem,holnap elmegyek itthonról.


    Lassan végzem az avont is,májusban megyek fürdöre,még messze van,de én várom.


    harghita


    azért még sokáig kell vigyáznod a lábodra,még odébb lesz a magassarkú viselése.


    a hét végén zöldborsó leves volt és flekken  szalmakrumplival és cékla savanyusággal.Meggyes piskotát is sütöttem.


    Legyen szép napotok.

  20. 2016. Április 4. 14:0720657.

    Sziasztok lányok !


    A tavasz el maradt egyből nyár van ! gyönyörü az idő és csak nézem bentről és dolgozom...Ebben az a jó hogy tudok szandált húzni és abban van olyan ami lapos , kényelmes és fel jön ...


    Hogy telt a hét vége ? 


    Kincsem ti most már végleg "itthon " ? Zümik is itt vannak ? 


    Fenci a hét vége?


    Manyuska meg fözted a sok finomságot hét végére ? 


     Nagyon szép napot nektek és szép hetet...


     


     


    Sziasztok 

    előzmény:
    harghitaharghita (20656)
    2016-04-01  11:54
  21. 2016. Április 1. 11:5420656.

    Sziasztok lányok !


    Kincsem annyi mindent el ültettél hogy egész nyáron folyamatosan lesz munka vele , persze meg lesz az eredmény is de nem kell azon gondolkodjatok hogy mit is csináljatok . Jó nagy kert lehet és ahoz hogy szép legyen , teremjen munka is lesz vele. Na de még fiatalok vagytok és birjátok és ahogy érzem szeretitek is csinálni . Adjon az Isten jó időt hozzá. Hát a kút az nagyon jó nekem nincs és tudom milyen sokat kell fizetni a locsolás végett nyáron. 


    Manyuska gondolom itt a hét vége jön a beszerzési körút és hogy mi lesz a finomság vasárnapra ...De a lábadra vigyázz...


    Fencikém nektek gondolom meg van a program valahol foci meccs ...Hogy van a párod keze ?


     


    Szép napot és nagyon szép hét végét mindenkinek 

    előzmény:
    kincsem1 (20655)
    2016-03-31  20:12
  22. 2016. március 31. 20:1220655.

    Sziasztok Lyányok!


    Nos a Topik "fenntartása" kedvéért én is írok pár sort, de  fölöslegesnek tartom, itt is ugyanazt leírni mint a csoportban.Látom mindenki örül a szép, meleg tavasznak ..én ..mi is ..kert kész,..veteményezés is ..hagymák elduggatva, sali, paradicsom mag ( óriási ökörszív ) vetve,z.borsó szintén, zöldség, répa --kerek is-- majd holnap a cukkini, tök, z.bab, utána uborka és a palánták. Tehát szép lett a kert is, csak legyen olyan az idő, hogy "szüretelni" is tudjunk..locsolni is kell, de hála égnek van jó mély kút!..is ..mert a csap vízből nem garázdálkodhatnánk mindennap.


    A főzés, sütés, kertészkedésen, uncsizásokon kívül már csak pihenésre jut időm ..igaz az is csak este nyolc után mert addig kint lehet ténykedni.


    Legyen Nektek is hasonló szép napjaitok ..ugye de jó ez a 22, 23, és a jövő héten a 25 fok? ..ezt vártuk !


    Legyetek vidámak!!!!!!


     


     

  23. 2016. március 31. 16:5620654.

    Sziasztok lányok !


     


    Ma délelőtt nem tudtam be lépni valamiért nekem nem működőt !


    Mi újság lányok ? Ma olyan csodás idő volt mindha nyár lett volna ...irigyeltem aki mehet és sétálhat ebben a gyönyörű időben . én csak bentről néztem egy erejéig ültem ki a teraszra . Mostantól olyan gyorsan telik az idő hogy észre sem vesszük újra itt az ősz . De most örüljünk ennek hogy tavasz van ,csodás idő van ...


    Manyuska nem jó ha fáj a lábad sajnos még én sem dicsekszem . Nehéz kicsit el fogadni hogy mindig lesz valami ezután és hogy az idő el telt de hát ez van ...


    Nagyon szép napot vagyis délutánt nektek...


     


    Sziasztok

    előzmény:
    manyuska7 (20653)
    2016-03-30  11:41
  24. 2016. március 30. 11:4120653.

    szervusztok


    harghita 2-en maradtunk a topikban, nem baj,mikor van idejük és kedvük majd irnak a többiek is,lehet új tagok is jönnek majd.


    Igen,kidolgoztam magam én is,most pihentetem a lábaimat,már mosott a gép és teregettem,nemszeretem idő van,mert se eső,sem napsütés nincs,hideg van,már várom a meleget.


    A növéremnek is volt hasonló mütétje,lassan gyógyult,emlékszem,ö is sportcipöben járt egy darabig.Türelem kell,az biztos.


    egy darabig nem táncikálsz vele.


    Legyen szép délutánunk.

  25. 2016. március 30. 11:0120652.

    Sziasztok lányok !


     


    Remélem túl vagytok a húsvéti fáradalmakon , a sok sütés főzésnek az eredménye is el fogyott ,örültek neki a locsolók és remélem lányok meg locsoltak titeket nem fogtok el hervadni ebben az évben sem .


    Én mivel dolgoztam egész héten így minden szombatra maradt , jól el is fáradtam ...vasárnap volt a család nálam ebédre majd hétfőn délig fogadtam a locsolókat utána el mentünk Szentesre a barátnőm meg látogatni ,tegnap már dolgoztam .


    Nagyon várom a meleget, a nyarat... A lábammal nem vagyok meg elégedve még mindig dagad nem tudok csak egy edző cipőm van amit fel tudok húzni így egyre jobban idegesit ...azt hittem gyorsabb lesz a folyamat.


     


     


    Szép hetet lányok vigyázzatok magatokra ...

    előzmény:
    manyuska7 (20651)
    2016-03-25  07:33

Címlap

top