Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erdélyiek

Torolt_felhasznalo_890641
Torolt_felhasznalo_890641
Létrehozva: 2003. március 1. 14:35
Szia, csak egy kis turelem kellett, mire vissza jottok, a MARCIUS var es a madar csicserges udvozli ebredesetek, hat nem csodalatos?
  1. 2016. március 25. 07:3320651.

    szervusztok


    Harghita


    itt is kivánok boldog születésnapot.


    Magyarországi hizott rucát vettem,lesz belöle leves és sült,lila káposztával,krumlipirével.


    köményes stangli,isler ,kalács és torta lesz.


    Áldott húsvéti ünnepeket kikivánok minyájatoknak.

  2. 2016. március 23. 07:0420650.

    Szia Fencikém ! de nagyon sajnálom a férjed. Mi történt vele ? Még fiatal és gyorsabban gyógyul majd. Köszönöm a köszöntést , hát igen ez az öröm az életbe ha a gyerekek nőnek majd jönnek az unokák és mi örülünk neki. Közbe sajnos az idő telik ,de hát ez az élet rendje ...


    Sajnálom hogy nem szívesen jársz ide...hogy miért majd meg írod ha úgy gondolod.... De Erdélyhez hűségesek vagyunk így tartsuk fent ezt a topikot.


    Kincsem nagyon örülők a szép hajas babának , az Isten éltesse szüleivel ,nagyszüleivel együtt ! Nincs is szebb dolog mind egy kis baba meg érkezése . Igen ha el felejteném akkor legalább eszembe juttatod hogy ne felejtsem el hogy szüli napja van az unokámnak . sajnos az idő telik és nem fiatalodok ...Finom lehet az a pogácsa ...


    Manyuska ezek szerint a fürdő sem tett csodát . Sajnos nem gyógyulunk most már olyan gyorsan . Én is elégedetlen vagyok mert még mindig csak edző cipőt tudok húzni és még mindig dagad a lábam pedig csak annyit vagyok lábon amenyit muszály . Igy el marad a húsvéti nagy készülődés is .Sok a virágom azokat ki kell raknom de még nincs elég meleg nekik...fűtés még megy így nem tudok hosszú fügőnyt tenni , szönyegeket tisztitoba vinni , a kutya miatt sajnos sokkal többet kell nálunk tisztíttani . Tehát csak minimális készülödés lesz ,lesz szülinapi ebéd  , jön a család tehát tartjuk mi is a húsvétot . A nagy takarittás meg vár .


    Nagyon szép napot nektek vigyázzatok magatokra ...


     


     


    Puszilak 

    előzmény:
    fenci (20649)
    2016-03-22  21:26
  3. 2016. március 22. 21:2620649.

    Lányok! Itt is gratulálok! Nincs időm 2 helyen mesélni, a takarítás engem is megvár, sőt a főzés is, ... arra jöttem haza, hogy a férjem jobb keze csuklótól vállig gipszben. Van amit csináljak, maradjunk annyiban és már nem is szeretek idejárni :(

    előzmény:
    kincsem1 (20648)
    2016-03-22  17:30
  4. 2016. március 22. 17:3020648.

    Üdvözletem Drága Lyánykák!


     


    Jöttem itt is megosztani a boldogságom ...ma megszületett Balázska unokám 56 cm, és 4000 grammal !   Gyönyörű Baba, de aki  FB chaten  a csoportban van az láthatta ..édes Kis  hajas Manóka ! Már alig várom, hogy láthassam !..


    .Nos Ilikém egy napon ünnepeljük a fiú unokánk szülinapját ...ha "netalántán" valamelyikünk el felejtené ..emlékeztetjük egymást ! 


    Istenke éltesse a Te szülinaposodat !


    Fencikém ...mesélj ! ahogy látom szép utad volt ....hmmm jól áll Neked az a szép piros tütüke !


    Lányok ! ..Takarítás megvár !!! Én ma medvehagymás, répás pogit sütöttem ...mintha éreztem volna, hogy ünnepelni kell !   Hoztam Nektek is ! Egészségetekre !!!


    Nagy ölelésem, sok puszim !


     

  5. 2016. március 21. 17:4720647.

    szervusztok


    harghita


    a rucát Húsvétra vettem,majd akkor esszük meg.


    a takaritással ovatosan fogok hozzá,egyelöre a fiókokat,szekrényeket rendeztem,kissé áttöröltem az ablakokat.majd a jövő hónapban jön egy nő,aki minden kiporol és felmos.


    Ez az idő kikésziti a csontjaimat,lassan járok .


    Nagon szép idöt kivánok a nagyhétre,mi tartjuk a Húsvétot és templomba is járunk.


    Jó egészséget kivánok minyájatoknak.

  6. 2016. március 21. 16:1320646.

    Sziasztok lányok !


    Hol vagytok így a tavasz kezdetén ??? Azért tessék be jelentkezni...


    Kincsem remélem készülődtök már "haza" ? 


    Fenci egy gyönyörű piros csoda mellett pozzól olaszországba! Jól áll neki az a csoda ! 


    Ibolya te gondolom már a húsvéti elő készületeknél tartasz ? 


    Margó mi van veled ?


    Én az idén sajnos nagyon le vagyok mindennel maradva , azért sem csinálok nagy takarittást mert hosszú fűgőnyt kellene tenni fel de még füttünk így nem lehet . a másik hogy a lábam nem merem erőltetni , így majd minden meg lesz ha itt lesz a szép idő. Nekem amugy a húsvét kirándulás valahol a szabadba az erdőbe... hátha sikerül ...


     


     


    Szép délutánt nektek sok puszi mindenkinek

    előzmény:
    harghitaharghita (20645)
    2016-03-17  07:46
  7. 2016. március 17. 07:4620645.

    Sziasztok lányok !


    Gyönyörű tavaszi idő elé nézünk ma de csak bentről nézem -dolgoznom kell..


    Manyuska gondolom finomat főztél a magyar rucából és jó volt a családoddal együtt lenni . Mi van a lábaddal rég nem írtál , használt a fürdő ?


    Néztem a képeket az Erdélyi ünneplésről és büszke voltam hogy ilyen szépen ,méltón ünnepeltétek meg ezt a szép ünnepet !


    Fencikém Kell a fodrász és a simogatás is mindegy hogy ünnep vagy nem mert hát nők vagyunk . nekem is nagyon be kell iktassak már egy napot ...Gondolom szép lehetett az elő adás.


    Kincsem nagyon örülők hogy minden sínen vagy és jöttök haza ! Ezután ti is csak látogatóba mentek "haza" de biztos vagyok hogy ti is fogtok haza menni ...hiába a gyökerek azért haza húznak...


    Lányok csodás volt Prága . Én még voltam ott nyáron és akkor nagyon sokat mentünk . Most is sokat sántáltam úgy hogy nem csak én a többiek is el fáradtak de birtam a kiképzést. Kicsit féltem hogy gondom lesz a lábammal de remélem nem lesz semmi baj. A vár allat volt a szállás nagyon szép hatalmas apartman 4 háló szóbával nagy napalival-konyhával 3 fürdöszobával . Fél panziós volt és nagyon finom volt minden . de azért ettünk a városba is hogy meg kostoljuk a sörben sült csűlkőt isteni volt ! Másik alkalommal valami sültett ettem knédlivel azt is szeretem , utpolsó nap pedig valami flekken félét ettem sült krumplival savanyúval , tehát fogyó kura nem volt . Az estéli sörüzéseket ki hagytam én a lábamért a párom mivel nem iszik és az anyatársam mert ő sem iszik semmit így esténként mi otthon maradtunk pihenni a babával a fiataloknak adtunk szabadságot a menyem apjával. 


    Fencikém meg veheted ott az ékszert nagyon szépek vannak minden hol. 


    Na enyi a beszámoló megyek dolgozni...Nagyon szép napot nektek, sok puszi mindenkinek ...sziasztok

    előzmény:
    kincsem1 (20644)
    2016-03-15  18:10
  8. 2016. március 15. 18:1020644.

    Sziasztok Lánykák!


     


    Biztos vagyok abban, hogy ma Mindenki szépen, meghitten ünnepelt ! Harghitám ! várjuk a beszámolót...biztos gyönyörű napokat töltöttetek el.


    Fencikém a havazás ellenére biztos Nektek is szép napjaitok voltak ..és üdén, frissen fiatalon kezded a holnapi napot!


    Nekem, Nekünk az idei év legjobb, legszebb napja volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!...elérkezett az idő, hogy VÉGLEG HAZA menjünk ..már csak néhány "apróság" amit el kell intézni és IRÁNY !!!!! 


    Mindenkit ölelek, puszilok ! További szép napot, hetet !

  9. 2016. március 11. 15:5020643.

    szervusztok


    Ma nemszeretem idö van,fúj a szél,hideg van.Ma voltam fürdeni,de felöltöztem jól.


    most sült meg a kenyérkém,finom illat terjeng a konyhában.holnap jön a pedikürös lány,majd porszivozok és valamit fözök vasárnapra.


    Húsvétra vettem egy szép magyar rucát,majd finomat fözök belöle Hűsvétra,amikor a gyermekeim is itt lesznek.


    Legyen szép hosszű hétvégetek.

  10. 2016. március 11. 15:4620642.

    Szép napsugaras Ünnepi hétvégét!


    Lyányok, aLyányok háááát az nem Barka ..az első fotón Kopasz barack ..a második Somfa..és a harmadik ha jól láttam Körtefa..de attól még lehet jönni "lopni"


    Fencikém jó szórakozást én is imádom "Őket"..de amióta ingázunk ezekről lemaradunk, néha egy-egy "ottani" színház látogatás és ennyi..nah majd ha renberázódunk


    Vettem ma Árvácskát, elültettem, "csoportba" átküldtem, de majd ide is megpróbálom miután kicsinyítek..de annyira szeretném még élvezni a napsütést és az itt létet !!--- de megérdemlitek... ezért gyorsan átküldöm(élőben sokkal szebb a kertem mint fotón)


    Lehet Harghitám, hogy egy kicsit melegebb van ..nagyon bontakozik minden és az ibolya is gyönyörű, a másik háznál virágzik a rózsaszin is..de nem szedtem


    Kívánok Minden ide látogatónak szép hétvégét és aki tud ünnepeljen ...majd "odaátról" is jelentkezem.


     


    ----nem látszódik jól az Árvácska ..és a Gyöngyi sem..de higgyétek el sokkal szebbek élőben ( nem dicsekszem , csak egy kicsit)


    Meglátod Fencikém a Te Gyöngyid is pont ilyen szép lesz nemsokára...nem irigykedni..öregít


    Millió puszim, nagy ölelés!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!

    előzmény:
    harghitaharghita (20639)
    2016-03-11  11:53
  11. 2016. március 11. 13:2020641.

    Szép ünnepet és napsugarat mindenkinek a hosszú hétvégére!

    előzmény:
    fenci (20640)
    2016-03-11  13:17
  12. 2016. március 11. 13:1720640.

    Szép napot mindenkinek!


    Reggel, az első dolgom az volt, hogy elvittem a gyermeket és hajat festettem :) Nos, néha kell a fodrász is, ugye? Főleg, mert ma is az Operettbe megyek. Ma anyukámmal. A Sybillt nézzük meg, Dolhai Attilával és Miller Zoltánnal a főbb szerepekben. Nem lehetett kihagyni, ugye, ha már ünnepi hétvége jön, kezdjük szépen az ünnepet!


    Hát a tavasz még várat magára a mi kertünkben. Az az aranyeső virágzik, amit vízbe tettem. Barkánk nincs, úgyhogy megyek "lopni". Vettem gyöngyikét, mert annyira tetszett, de még csak bújik a zöld levél a hagymájából. Azokat az ég felé kúszó lila virágokat várom :)


    Jó utat kívánok mindkettőtöknek! Holnap Dabas, Vasárnap Népliget és hétfő-kedden csak eljutok egy arcsimításra is, mert dolgozik a kozmetikus az ünnepre való tekintettel :) És... munka ügyben csütörtökön én is elutazom és nem leszek itthon, amikor S, J, B hozza a meleget .  

    előzmény:
    harghitaharghita (20639)
    2016-03-11  11:53
  13. 2016. március 11. 11:5320639.

    Szervusztok lányok !


     


    Kincsem finom a pite ! És a "picús " Erdélybe így hívják a barkát is szép jó hangulatra derített . Nemrég voltam ki meg nézzem nálam hogy állnak a növények hát itt is szépen kezdenek rügyezni. Imádom a tavaszt ! Mostantól egyre nehezebben üllők bent és csücsülők a hátsommon csak mennék  és azt nem szabad. 


    A tegnapi is és a mai nap is olyan zűrős hogy nagyon. Le küldöm a Temesvárra a kamiont és az éjjel 2 órakor jön az sms hogy ma a vám nem dolgozik sehol Romániába mert  frissitik a rendszert és ott kell várni hétfőig !!! Majd fel robbantam és ez tovább maga után vont egy csomó mindent úgy hogy kész vagyok. Tehát készülés semmi, kedv semmi de reggel indulunk. Na majd minden meg jön leptop -telefon velem és szerintem város nézés helyett majd dolgozom...


    Fenci gondolom te ma már szabad vagy jó pihenést a hosszú hét végén... 


    Kincsem nektek jó utat ha mentek haza...


    Manyuska hajnalba meg hallgattam a Marosvásárhelyi tüntetés felvett anyagát jó volt halgatni hogy ott még énekelnek az emberek és az szívből jőn...


    Margaret veled mi van ?


    Szép hét végét nektek és jó ünneplést !


     

    előzmény:
    kincsem1 (20638)
    2016-03-10  17:38
  14. 2016. március 10. 17:3820638.

    Sziasztok Lánykák!


     


    Képfeltöltés próba.................Próbálok hozni Nektek friss szilvalekváros pitét meg egy kis tavaszt a kertünkből.....talán sikerül, ha mégsem ...képzeljétek ide 


    Mindenkit puszilok !

  15. 2016. március 9. 16:0720637.

    Ne dühöngj Harghitám ! Biztos "tanulgatnak" az új modik


    Jaj nem is köszöntem...Sziasztok Mindenki!


    Benézem és közben pihenek..jelentem festés kész !!!!..hát mondtam én, hogy ügyes férjet választottamMost már 4 helység elkészült, de a "java" hátra van még...étkező,konyha, fürdő..ezektől félek ..de majd túl leszünk rajta.


    Felétek is gyönyörű napsütéses idő van? ..kimentem, nagyon jól esett süttetni magammég jobban esne ha már a kertet is kapirgálhatnám, de csak a szántásig jutottunk és a virágosom megkapálásáig, tegnap kiültettem a Primulákat, egyelőre még szeretik, a későbbiekben majd elválik mi lesz belőlük. Vetettem nagy fajta paradicsom magot cserépbe, szeretném ha kikelnének és megnőnének, ..tudjátok az a régi erdélyi fajta. !


    ...és tudjátok mit csináltam még???..kéretik nem kinevetni főztem húsvéti sonkát bizony !! kaptunk valakitől finom házi sonkát, arra gondoltam mi lesz ha Húsvétkor nem lehetünk itt ??? hááát akkor tartsunk "előhúsvétot"..mert még az ünnep sem igazi ha nem itthon vagyunk...szóval ez volt ma, holnapra a sonkalében tervezek bablevest főzni szilvás pitével , hoztunk fagyasztott szilvát és annak is el kellene fogynia , nem szoktam bekapcsolva hagyni a hűtőt, ki tudja megint mikor tudunk vissza jönni...még van 3 nap ...  addig mindent meg kell enni ...mert ezeket még a gyerekek sem szeretik ..egyébként nekik hagynám ...


    Naah ..pihenés megvolt, mesélés is ..megyek napozni


    Puszim, ölelésem !

    előzmény:
    harghitaharghita (20636)
    2016-03-09  15:03
  16. 2016. március 9. 15:0320636.

    Sziasztok lányok !


    A nevem mellett meg jelent egy fénykép hogy honnan nem tudom . Fel dühödve írtam a mentoroknak és törültem magam ... Most újra regisztráltam ezért ez a nevem . Nem tudom mi van itt ! Honnan kerül ilyen kép már ide is be lépnek illetéktelenek ? Nagyon dühős vagyok de nem akartam el tüni így újra itt vagyok .


    Sok pszi nektek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20636)
    2016-03-09  14:44
  17. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2016. március 9. 12:5620635.

    Sziasztok lányok !


     


    Egy nappal nő nap után fogadtam a rétest ...finom és nem süti meg a számat , a kávét is igaz hideg de legalább nem ráncosodom tőle. Hogy ti milyen ügyesek vagytok ! süttök ,főzttök ,meszeltek és én csak dolgozom. Üllő a gép előtt reggeltől estig és közbe jár az agyam menyi mindent kellene csinálni ... De doki bácsi tegnap el tiltott a sok lábon menéstől csak még mindig sarkon vagy a lábam külső részén mehetek így pedig valahogy nem megy még a takarítás sem pedig nemsokára húsvét ...


    Szombat reggel indulunk Prágába 4 napra hát a sok gyaloglás, város nézés csak autóval nekem...Az Ó városba azért be sántikálok az bíztos mert nagyon szeretek ott lenni ... De legalább ki kapcsolodom nem cseng a telefon nem nézem a monitort ...


    Itt a friss kávé tea  és virág mindenkinek ...Puszilak titeket 

    előzmény:
    manyuska7 (20634)
    2016-03-07  18:38
  18. 2016. március 7. 18:3820634.

    szervusztok


    Ablaknyitás,!


    most sült meg a turós,mazsolás süteményem,holnap Nőnap.


    Isten éltessen bennünket.

  19. 2016. március 7. 15:4820633.

    írtam, elszállt...valahol az éterben keressétek


    Nos, azt írtam, hogy Szép jó napot Kedves erdélyi Lyánykák!...és még azt is írtam, hogy mennyivel jobb érzés innen kiáltani Erdélyt...több mint 20 éven keresztül éreztem még ugyanezt...aztán megváltozott, ...hála égnek újból "visszajöttek"ezek a fantasztikus érzések !


    .....mit is írtam még?...?...ja igen ..mondám vala, hogy ma festés lesz..mi mást is lehetne csinálni ebben a pocsék időben?az én Drága Férjecském dolgozik ..én nézemjó munka megosztás..de hát holnap Nők napja ...nekem ünnepelni kell.


    Nektek is kívánok szép, békés holnapi napot! Mindenkit ölelek, puszilok! vigyázat ! forró és édes !


    ........talán ez átmegy..de ha mégsem most kimásoltam...úgy is én leszek az erősebb. !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20632)
    2016-03-07  10:09
  20. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2016. március 7. 10:0920632.

    Kávé , tea ki mit kér ?


     


    Jó reggelt lányok és napsütéses szép hetet nektek...


    Hol vagytok a mozgalmas hét vége után ?  Mindenki meg kezdte a heti feladatát ? Azért szakitsatok időt és tessék be nézni ide is...Manyuska te nagyon el tüntél ...mi van veled ?


    Margarett ? 


    Fencikém jó tanítást , Kincsem jó munkát nektek és mindenkinek szép hetet...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20631)
    2016-03-04  15:44
  21. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2016. március 4. 15:4420631.

    Sziasztok lányok ! Ma megint nagyon lassú az oldal ,remélem nem száll el ...


    Hol vagytok lányok ??? Kincsem süt-főz , Fencike díszít tanít . Én melózóm ... de hol van Manyuska , Margarett ???


     


    Tesék jelentkezni lányok sok a fekete pont...


    Szép napsütéses délutánt nektek ...


     


    Puszi

    előzmény:
    fenci (20630)
    2016-03-03  12:40
  22. 2016. március 3. 12:4020630.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20629)
    2016-03-03  08:27
  23. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2016. március 3. 08:2720629.

    Sziasztok lányok ! 


    A tegnapi szép nap után újra jön az eső pedig nagyo várjuk a napsütést és a tavaszt... Vissza emlékszem annak idején Erdélybe sokszor még Sándor napkor is milyen nagy hó és jég volt milyen hosszú telek voltak .Csak hát változott az időjárás és valahogy egyre jobban szeretjük ha szép meleg idő van .


    Tegnap is ma is Üllőn vagyok annak nem örülők hogy dagad a lábam .Tegnep reggel fel huztam az edző cipőt de este már mamuszba hozott haza a  párom. Egyre türelmetlenebb vagyok .


    Kincsem köszönöm a kávét el vettem és az áfonya likör is jöhet , hátha jobb kedvem lesz dolgozni...


    Manyuska hova tüntél ? Margarett ? 


    Fenci szép a diszitésed...


     


     


    Puszi mindenkinek 

    előzmény:
    kincsem1 (20628)
    2016-03-02  08:44
  24. 2016. március 2. 08:4420628.

    Sziasztok erdélyi Pajtásaim!


    Kedves régi és újonnan csatlakozott "szomszédaim"...bizony, hogy tegnap évfordulót ünnepeltünk ( tegnap Hargitám, nem tegnap előtt)


    Mit is kívánhatnék?? ..Legyünk még nagyon sokáig együtt !!!!!! Nem ígérem, hogy mindennap jövök, ...de amikor időm, erőm és kedvem engedi.......itt leszek Veletek, azokat a régi emlékeket, barátságokat, szép találkozásokat nem lehet csak "úgy" eldobni.Ezek életre szóló emlékek..igaz vannak akik már nem lehetnek közöttük, ...vannak akik már nem is akarnak jönni..de mi, akik itt maradtunk ne hagyjuk veszni ezt az egyetlen szép hazánkról megemlékező kis beszélgetős "sarkot"!!!!


    Pedig ejjjjj  de sokan voltunk valamikor itt !!!


     


    Kívánok szép, napsütéses vidám napot Mindannyiunknak !


    Köszi a kávét Harghitám!...én is küldöm, vigyázat .!csempésztem bele áfonya likörkét.


    (kérdésedre:nem, nem kertészkedem,...ennyi eső után még mindig nagyon vizes a talaj.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20627)
    2016-03-02  07:22
  25. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2016. március 2. 07:2220627.

    Lányok tegnap előtt lettünk 13 évesek ezt meg kell ünnepelni ...Boldog szülinapot Erdélyiek !!! és gondoljunk arra aki ezt el indította és ma már nem lehet köztünk ...gondoljunk azokra akik itt voltak és el mentek közülünk vagy csak már nem lépnek be ,örüljünk a barátságoknak amik itt szövődtek és tartanak ...


    Ma lehet hogy lesz madár csicsergés lesz egy kis nap sütés én már nagyon várom nagyon hiányzik ...


    És ti hol vagytok lányok ?  Kincsem kertészkedsz ?


    Fenci te mind tanár mesélj mi a véleményed erről a tanár diák kialakult viszonyról....???


    Manyuska nagyon el tűntél ...


     


    Margaretta veled mi van ?


    Itt a kávé tea  ki mit kér és meséljetek ...


    Isten éltessen Erdélyiek !!!Sziasztok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20626)
    2016-02-29  18:10

Címlap

top