Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erdélyiek

Torolt_felhasznalo_890641
Torolt_felhasznalo_890641
Létrehozva: 2003. március 1. 14:35
Szia, csak egy kis turelem kellett, mire vissza jottok, a MARCIUS var es a madar csicserges udvozli ebredesetek, hat nem csodalatos?
  1. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2016. január 6. 15:1720551.

    Fencikém meglepődve látom a blogodon hogy ugyan az a vers tetszik mind a kettőnknek ... Én nagyon szeretem Kányádi Sándor költészetét az első író volt ahova még anno ...el vittem gyerekeimet író olvasó találkozóra ... Nagyon kicsik voltak még de mai napig emlékeznek rá. 


    Puszilak lányok ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20550)
    2016-01-06  09:30
  2. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2016. január 6. 09:3020550.

    Jó reggelt , jó reggelt !


    Itt a kávé  tea  meleg bor ki mit kér ...Hol vagytok lányok ?


    Kincsem hét végén megy "haza " ha nem lesz nagyon csúszós az út...


     


    További szép napot ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20549)
    2016-01-05  12:15
  3. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2016. január 5. 12:1520549.

    Nektek mert én nagyon szeretem ezt a verset ahogy Kányádi minden versét ...


    Kányádi Sándor:
    Csendes pohárköszöntő újév reggelén

     



    Nem kívánok senkinek se
    különösebben nagy dolgot.
    Mindenki, amennyire tud,
    legyen boldog,
    érje el, ki mit szeretne,
    s ha elérte, többre vágyjon,
    s megint többre.
    Tiszta szívből ezt kívánom!
    Szaporodjon ez az ország
    emberségbe’, hitbe’, kedvbe’,
    s ki honnan jött,
    soha-soha ne feledje.
    Mert míg tudod, ki vagy, mért vagy,
    vissza nem fognak a kátyúk…
    A többit majd apródonként
    megcsináljuk.
    Végül pedig azt kívánom,
    legyen béke,
    gyönyörködjünk még sokáig
    a lehulló hópihékbe’!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20548)
    2016-01-05  08:37
  4. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2016. január 5. 08:3720548.

    Jó reggelt !!! itt a kávé !!! esetleg tea !!!! vagy  forró bor ? Ki mit szeret ...Esetleg forró pálinka ? ezzel ébresztettek annak idején reggel az erdélyi Líbánba . Kis fa ház , patogó tűz , kint méteres fehér hó némi farkas nyommal és a legközelebbi szomszéd 1 km re ... csodás volt ...Azóta sem ittam forró pálinkát de nem is lenne az olyan . Azt csak ott lehetett meg inni abban a hangulatban . 


    Talán a tél és hó juttatta eszembe ezt az emléket ? Itt a tél lányok és a hideg ,lehet menni síelni ...


    Szép napot nektek 


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20547)
    2016-01-04  09:40
  5. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2016. január 4. 09:4020547.

    Sziasztok lányok ! Boldog új évet nektek és családotoknak egészségben , békességben és sok sikert a fiataloknak ! 


    Fencikém gratulálok a fiadnak !!! Ügyes szorgalmas gyerek (ebben biztos vagyok sok része van anyukának...) .Lassan fel nő ez a gyereketek is és csak azt veszitek észre hogy már vendégek a gyerekek .


    Manyuska ahogy olvasom jól ki dolgoztad magad ... remélem az ünnepen kicsit pihentél is és már jobb a lábadnak...


    Kincsemmel beszéltem ő is folyamatosan sütőt -főzőt az ünnepen . Még a  héten itt vannak "itthon " majd utána mennek haza .


    Lányok úgy el telt ez a két hét hogy észre sem vettem . Az este beszéltük hogy ha jól össze számoljuk 2 nap volt olyan hogy nem csináltunk jóformán semmit ... Előbb készültünk karácsonyra majd mindig valaki jött , elő szilveszter majd szilveszter ...egy nap voltunk Tiszakécskén fürdeni és két nap itthon Cegléden fürdeni ...ezzel kényeztettük magunkat és újra itt a meló. Ma már Üllőn vagyok dolgoznék de sajnos még minden áll ... Keserves lesz ez a hét ...


    Kívánok nektek nagyon szép napot és hetet...


    Sziasztok és ígérem hogy mostantól rendesen itt leszek...


     


     


     


     

    előzmény:
    manyuska7 (20546)
    2016-01-01  09:11
  6. 2016. január 1. 09:1120546.

    szervusztok


    1 óráig maradtunk fent,elég volt,meghallgattul a magyar himnuszt,


    Fánkot sütöttem az este és 2 mazsolés kalácsot,1-t a lányoméknak az útra,holnap mennek vissza,-


    Kivánok egészségben és sikerekben gazdag új évet-(az új helyesirási szabályban,már nem irjuk nagybetüvel az új évet és a karácsonyt)hogy mennyit változtatják!,mire jó ez-


    Ha  ma sem irtok,akkor egy hétig ne várjatok.!

  7. 2015. december 30. 09:4420545.

    szervusztok


    hol vagytok leánykák?senki nem irt Karácsonytól.


    Boldog új évet kivánok minyájatoknak,jó egészséget ami a legfontosabb!!!!!

  8. 2015. december 25. 03:4620544.

      


      KELLEMES  KARACSONYI ES BOLDOG UJEVI UNNEPEKET KIVANOK MINDENKINEK. 


     

  9. 2015. december 24. 07:5820543.

    előzmény:
    fenci (20542)
    2015-12-24  07:54
  10. 2015. december 24. 07:5420542.

    Jó reggelt, 


    Ezen a ködös reggelen, kávéval a kezemben ( Manyuska, elvettem egy csészével) kívánok mindenkinek 


    Áldott, békés ünnepeket!

    előzmény:
    manyuska7 (20541)
    2015-12-24  06:33
  11. 2015. december 24. 06:3320541.

    szervusztok


    Áldott,békés karácsonyi ünnepeket kivánok sok szeretettel.


  12. 2015. december 23. 09:4720540.

    Manyuska, köszönöm. Szép karácsonyunk lesz. Bevallotta tegnap, hogy annyira félt, hogy nem sikerül. Ugye ezek a fekete hollók itt köröznek folyton körülöttünk is, kérdezgetvén, hogy hogy gondolom, hogy a 11.-es ott tart tudásban, ahol a 12.-es amerikai iskolába járó. De, ennyi hosszú tanítási év után én már látom a gyerek képességét. Nem véletlen, hogy a gyerekeim, nem a legközelebbi iskolába jártak, járnak és a tehetségeseket nagyon kell támogatni, azt vallom. 


    Hájasunk nem lesz, de ha jól láttam tegnap anyukám süt bejglit. Tegnap kókuszkockát hoztam tőle, amiből mára még mutatóban sem maradt. Aztán a kis barátnő az este ünnepi kuglóffal a kezében érkezett, no meg házi tarpai pálinkával. Én zserbógolyót bögyörgettem és nem tervezek már sütni, esetleg valami sósat.


    Ma már 7-kor a fodrásznál voltam és hazafelé láttam a felszálló köd alatt a napot. Egy hete a napot nem láttuk!


    A pulyka bepácolva várja a sütést, a húsleves tegnap készült, a töltelékes káposztára, majd anyumhoz sétálunk. Hónak szaga sincs errefelé, de ahogy hallom ott sem :)


    Örüljetek, hogy együtt vagytok, talán ez velünk is megtörténik jövőre, idén skype-on lesz Anett velünk.


    Harghita, remélem a halpucolásos hűlésed elmúlt és még benézel.


    Kincsem, gondolom itt van valahol, ...


    Margaret, várjuk a jó híreket!


    Az előbb újra angyalka látogatott, Üllőről. 


    Legyen szép napfényes napunk!

    előzmény:
    manyuska7 (20539)
    2015-12-23  08:29
  13. 2015. december 23. 08:2920539.

    szervusztok


    fenci


    nagy gratula,ügyes fiad van,biztos nem volt könnyű.


    A tegnap sütöttem egy hájast foietajból,ahogy kincsem irja,hát szépek lettek,ezétr több ,mint fele  el is fogyok,ma fél 6kor ujat sütöttem és sajtos pogácsát,meg köményes rudat,amit holnap viszün a fiamékhoz,azután összeraktam, a vendégváró szeletet.


    Nemrég tettem oda töltöttkáposztát,hiába akartam holnap odatenni,mert ugy süt a Nap,mint nyáron,meleg van s nem áll volna meg az ablakban,kicsi a hütönk,mert amikor 3 éve vettük ezt, az uram nem akart fiokost venni,mert 2.nek minek akkora,ilyenkor nem férek el benne,meg jó lenne nyáron ezt-azt lefagysztani,de nincs hely.


    most kicsit lepihenek,mert nagyon elfáradtam,


    haza jöttek a lányomék,,a kicsi hol itt,hol a másik nagyszülöknél van.


    Legyen szép napunk,ne dolgozzatok sokat.


     

  14. 2015. december 22. 11:4320538.

    6:38kor ébredtem. Felhúzom a redőnyöket, olyan köd van, hogy az udvarunkra nem látok ki. Nem lehet kérdés az, hogy indulok-e jógára? Hazafelé, anyum, ... hív a Fiam!, átküldte az eredményét fb-on, SIKERÜLT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    fenci (20537)
    2015-12-21  14:18
  15. 2015. december 21. 14:1820537.

    Harghita, abban elfáradtam, hogy elolvastam mi mindent sütöttél. Kérdezném tisztelettel, hogy mikor alszol? Jól ki van szolgálva a lányod, fiad akkor :) Jó nekik! Én még várom a beiglit, biztos! nem fogom megsütni, mert nem akarom. De azért más mákos és más diós elő fog fordulni!


    Manyuska, eljártad a lábadat, akkor ma pihentesd. Megérkeztek a lányodék?


    Tulajdonképpen mi már mindennel készen vagyunk, amit előre meg lehetett csinálni. Már gyönyörködünk a karácsonyfában is, a feldíszített házban, állandóan előkóstolunk. Látott a férjem valami lazacot kisütve leveles tésztában, úgyhogy biztosan hal is kerül az asztalra.


    Jelképes ajándékként, parfüm vagy csoki kerül a fa alá és ha lesz hó, akkor ajándékként síelünk. Anyum elviszem színházba újra, mert az élményt nem tudják elvinni tőle. 


    Nálunk már csak a férjem dolgozik :) na és a lányom:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20535)
    2015-12-21  10:39
  16. 2015. december 21. 12:0020536.

    szervusztok


    harghita


    már nem megyek sehová,nem is tudok,annyira le vagyok robbanva,hogy örvendek aha ünnepi menüt meg tudom csinálni,ülve sütögetek,még nem kezdtem el,mert addig  megszáradna,de valami lapokat megsütök.


    -Semmihez sincs kedvem a fájdalom miatt,csillapitokat veszek,mert másképp fel sem kelnék az ágyból.


    Nektek jó munkát,amig birjátok.

  17. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. december 21. 10:3920535.

    Sziasztok lányok !


    Manyuska remélem ma le járod a járni valókat és végre meg pihensz kicsit . Én még dolgozom ...erre szokták mondani dolgozzon aki szegény . De hát ez van ...


    Szombaton meg sütöttem egy kossárra való krumplis és sajtos pogácsát valamint virslis kiflit ,hát el is fogyott majdnem az oktatás alatt ami a sofőr kollégáknak  tartottak aki még nem volt úton úgy hogy a végén annyi maradt amit útravalóul fel csomagoltunk azoknak akik még indultak útra mára . Finom volt a vacsora , kemencében sült csüllők krumplival , savanyúsággal , házi kenyérrel . Éjfél után jöttem haza de még sokáig tartott a buli . 


    Tegnap voltam húsokat , káposztát , hallat venni , ebédet főztem jőttek a lányomék ebédeltünk és meg pucoltam a hallat . Meg is fáztam az udvaron a hall pucolás közbe úgy hogy utánna csak össze gyurtam a non plusz ultrának a hozzá valókat és most reggel sütöttem meg és raktam össze . Én is az ilyen apró süteményt sütőm meg ami el áll . Meg töltöttem mindenkinek egy karácsonyi dobozt vele hogy legyen karácsonyig utána sütöttem már mézest , non plusz ultrát , egy karácsonyi karikát , most be van gyúrva két adag linzer karika amit délután sütők meg . Még hátra van a sós , bejgli , zserbó és valami krémes. Nálam minden háromfelé megy ezért mindenből dupla adag készül úgy süteményből mind ételből . Én sem sütőm nagyon korán meg , annyi hogy a garázsban körbe szekrények vannak és le fóliázva minden tökéletesen meg van semmi baja nem lesz , nem fagy meg , nem szárad ki . Én hogy őszinte legyek az ételt sem szeretem le fagyasztani ,nekem már nem olyan ... tehát igyekszem mindent meg csinálni rendre de semmit nem fagyasztok és mégis friss legyen. 


    Kincsemék gondolom már itt vannak ...remélem jelentkezik ...


    Fencikém látom a kapcsolat tartást ..nagyon szép családod van adja Isten hogy örökre ilyen szép össze tartó család legyetek . Én aki el váltam ,nem sikerült ezen a téren az életem tudom milyen nagy kincs egy harmonikus család . Ezért nem is értem mi ez a nagy felháborodás az Ákos körül , hát van annál nagyobb érték mind a gyerek szülés és nevelés egy nő életében ? Ez az igazi érték nem az hogy top menedzser legyen valaki ...szerintem.


    Margarett milyen az idő nálatok ? 


     


    Kívánok nekteknagyon szép napot és ne dolgozzatok sokat ...


     


     

    előzmény:
    manyuska7 (20532)
    2015-12-18  07:56
  18. 2015. december 19. 21:5220534.

    Drága Lánykák!


    Mivel reggel útra kelünk most kívánok Minden Kedves itteni Pajtásomnak nagyon Békés, Áldott Karácsonyt és egy Szép Új Esztendőt


    Majd valamikor január közepe fele jelentkezem, addig is vigyázzatok Magatokra !


     


    Millió puszim Nektek !


    (sajnos képet nem tudok küldeni  gondoljatok ide egy csodálatos Karácsonyi képeslapot)

  19. 2015. december 18. 18:0420533.

    Drága Lányok!


    Szép estét! Kellemes hétvégét!


    Manyuska, magánórákat nem tartottam már ma, egyszer itthon voltam délután, akkor feltettem a karácsonyfa fotókat a blogra, itt az nlc-n most sem a privát, sem a képfeltöltés nem működik. És, igen-igen az összes sütemény elfogyott. A kedves férjem tortát süt a holnapi focis évzáróra, és azt kérik a fiúk, hogy menjek sofőrnek velük, így holnap is csak az este vet haza. 


    Bejglit még sosem sütöttem, mindig ideért Erdélyből, Kincsem, gondoltam hoz ide is. :) Hát az az igazság, hogy én sem akarok többet sütni (igaz kevesebbet se), mert elfogy. Minden dobozom üres és ez szörnyű!


    Harghita, halkan, nagyon halkan megsúgom, ma voltam manikűr, pedikűr és fodrásznál is. Úgyhogy, ... ez is kell ugye? Nem irigyellek a munka miatt, azt tervezem a jövő héten már minden könnyebb lesz. Vakáció a gyerekeknek, suliból, sportról, jaj, jaj!


    Tegnap azért elmentünk a szokásos allergia vizsgálatra a Heim Pálba a gyermekkel, hááát sajnos semmit nem javult, úgyhogy én nagyon nagyon várom a havat és a hideget. De nincs hó sehol, csak a gleccsereken!


    Margaret,  mikor tudhatjuk meg a jó híreket?


     

    előzmény:
    manyuska7 (20532)
    2015-12-18  07:56
  20. 2015. december 18. 07:5620532.

    szervusztok.


    már fél 5-tól nem alszom,nem baj,mert az este fél 10-től elég volt.


    Már korán reggel egy húsnélküli krumpligulyást föztem,néha ez is kell.mosott a gép ágynemüt.teregettem,rendbe tettem 3 fiókot és a szekrényemet,mert bizony mikor futás a nap,akkor nincsenek sorba a sorban állnivalók.10 -kor indulok,az utolsó avonos kihordás és ajándékelvivés,mindenki kap tölem ajándékot,akik sokat vásárolnak minden hónapban,megérdemlik.


    harghita


    te is sokat dolgozol,de aztán táncikáld ki magad!én is ug vagyok,hogy frissen sütök mindent,mert ha korán sütöm,vagy megesszük az ünnepig,vagy megszárad,én még soha életemben nem tettem készen sült süteményt a fagyasztóba,lehet finom mikor kiolvad,nem tudom,-


    fencike


    azt irtad a multkor,hogy már ezen a héten nem dolgozol,akkor gyere te is csevegni velünk-


    kincsem a tegnap is finomságot sütött,hivott,hogy menjek,mondta dobja be a telefonba


    margaretta


    jó.hogy jöttél ,még gyere és ird meg mit fözöl Karácsonyra?


    kincsem


    eddig már uton vagytok a  dolgaitok elvégzése érdekében,aztán sokáig nem fogsz irni és hivni,de majd januárban-


    Legyen szép napunk jóegészséggek és sok vidámsággal.


    humor.


    meghal a székely ember, a pap sokat dicséri,hogy milyen jó embör volt,mennyire szerette a családját.


    azt mondja z özvegy a fiának:


    -eredj,nézz bele a koporsóba,ejszem eltévesztettük a temetést,nem a mi emberünk van ott!!


  21. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. december 18. 07:3320531.

    Szervusztok ,lányok ! Jó reggelt !


    Kincsem hogy milyen szép bejlikkel fogadtál és finomak is ! Ez igen ! Jó étvágyat hozzá... Én még nem sütöttem meg az én gyerekeim mindent nagyon frissen szeretnek így mindent utolsó percben kell el késziteni nekik. Tehát így a bejgli jövő hétre marad. A munkáról annyit hogy én még jövő héten is dolgozom vannak partnerek akiknek meg kell csináljuk a fuvart így lesznek még kamionok kint Ploiesti és Temesváron akiket haza kell hozni tehát marad az éjszakai készülés.De majd az ünnepen és a két ünnep között pihenek.


    Holnap megyek reggel fodrász ,utána piac majd sütök valamilyen pogácsát mert délután céges buli és a "fiúk" (hívhatom így őket mert mind fiatalok ) a sofőr kollégák várják , az évek alatt rá szoktattam őket . De szívesen sütők és örülők ha örömet szerezhetek nekik.


    Kincsem azért örüljetek hogy nincsen hó legalább könnyebb lesz haza jönni ! Remélem majd sikerül össze futni ...


    Fencikém vigyázz erre az "embőrre " mert igazi jó ember és ügyes ...nem hiába származik Székely országból ! 


    Manyuska "kultiváltam " a reggeli viccet fel dobta a napomat ...Valamelyik nap a TV ben hallottam még azt a kifejezést hogy "preferáltam " nem azt mondta hogy tetszett hanem hogy preferálta ...Újitsuk a nyelvet de mikor vannak szép magyar ki fejezéseink minek kell ez ...Na de én nem tudhatom... (emlékeztek erre ? te nem tudhatod Vili)


    Hát úgy érzem nem hiába fáj neked a lábad amenyit te mész azt neki kell teljesíteni és a mai el kényelmesedet fiatalok sem lennének képesek erre a teljesítményre ... 


    Margarett örülünk hogy itt vagy , jó látni hogy újra van élet !


    Nagyon szép napot nektek... jó hét végét és jó készülődést és ne dolgozzatok sokat ... 

    előzmény:
    margaret3711 (20530)
    2015-12-17  07:16
  22. 2015. december 17. 07:1620530.

     


    Sziasztok,  ideje lenne mar aludni.A napom jo hangulatban kezdodott.Valaszoltam Kincsem vicces levelere,ami eltunt.Kozben kaptam egy nagyon  hirt ottawaban elo baratnomtol.


    Legyen szep napotok 


     


     


     

    előzmény:
    manyuska7 (20529)
    2015-12-17  05:06
  23. 2015. december 17. 05:0620529.

    szervusztok


    Micsoda vidám társaság,ez a jó,ne buslakodjunk!


    Fenci


    jelentem,hog még itt van pár csomag,mert nehezek és rendre viszem,volt aki igérte érte jön,nem jött,ugy-hog holnap én szekerezem haza.Ma még várok egy kisebb dobozt,mert minden akad,aki késön ébred fel.Eddig sok ajándékot is kivittem,azoknak kik minden hónapban vásárolnak és azoknak akik most nagyobb összegre vettek.Ig tudom megtartani a klienseimet,majd a végén összeadom mennit költöttem rájuk.


    Harghita


    végignéztem a képeidet,nagon jól sikerültek,a picike egészen rád hasonlit-


    kincsem


    egy hadseregnek sütöttél.biztos elfog,mert sokan vagytok.Nemsokára mentek,aztán pihenjetek is ott,mert egész náron dolgoztatok.


    margaretta


    örvendek,hog többször irogatsz,mindig kell szakitsunk idöt egy kis pihenésre,kicsit társalogni is kell,KÖTELEZÖ.


    egy kis humor:


    A farmon a ló belesülyed egy mocsaras gödörbe.


    Arra megy a tyúk.A ló kéri,hogy hozzon gyorsan segitséget.


    A tyúk elszalad segitségért.de nincs otthon senki.igy maga beül a gazdája sportkocsiába és azzal kihúzza a lovat.


    A ló nagyon hálás és megigéri,hogy jó tett helében jót várjon a tyúk.


    Egyik nap,mit ad Isten,a tyúk is elsülyed egy gödörben és kiabál a lónak,hogy menjen a sportkocsiért és húzza ki onnan.


    -nekem nincs szükségem a sportkocsira.


    -odaállok és odatartom a FÜTYIMET,kaqpaszkodj bele és kihúzlak.és tényleg kihúzza a tyúkot.


    mi ebből a tanulság?


    Ha valakinek akkora farka van,mint egy lónak,nincs szüksége sportkocsira ahhoz,hogy felszedjen egy TYÚKOT!


    szép napot és jó készülödést az áldott ünnepre.

  24. 2015. december 16. 18:4420528.

    Mai munkám !

  25. 2015. december 16. 18:4020527.

    Jó étvágyat az ebédhez!


    Jaaa, ..jóóóó ..Fenciiiiii ne olvasd el amit a Férjedről irtam ...nem is igaz


    Margaret ..Hajráááá !..ha jól csinálod sikerülni fog !..előtte laktasd jól a Férjecskédet, aludjon amíg Te ügyeskedsz

    előzmény:
    margaret3711 (20526)
    2015-12-16  18:27
8 9 10 11 12

Címlap

top