Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erdélyiek

Torolt_felhasznalo_890641
Torolt_felhasznalo_890641
Létrehozva: 2003. március 1. 14:35
Szia, csak egy kis turelem kellett, mire vissza jottok, a MARCIUS var es a madar csicserges udvozli ebredesetek, hat nem csodalatos?
  1. 2015. december 16. 18:2720526.

    Kincsem lettem,ne figyelmeztesd Fenciket,probalom elcsabitani az ezermesteret.


    Bocsi,csak egy pillanatra jottem,ferjem varja az ebedet.


     

    előzmény:
    kincsem1 (20525)
    2015-12-16  18:16
  2. 2015. december 16. 18:1620525.

    Sziasztok Drága Lánykák!


     


    Pfujjjjjj Margaretnek megírtam egy szép hosszú választ ....megírtam, hogy minden  úgy igaz ahogy Harghita mesélte ..megköszöntem a Fiúk és az unokám köszöntését ...gondoltam írok a Lányoknak is külön ..de ez a fránya NCL..amikor a "küldésre" kattin tottam ...behozta a kezdő oldalt azzal a "kiírással" hogy nem vagyok bejelentkezve ..hát mit ne mondjak ..emlegettem elég sűrűn az édes jó anyukáját...el is felejtetettem mit is akartam Nektek írni...azt biztosan mondani akartam, hogy ma reggel fehér tájra ébredtünk, igaz nem tartott sokáig , de szép volt ..utána még havazgatott egy kicsikét, de mostanra semmi nyoma.


    Biztos azt is meg akartam osztani Veletek, hogy ma megsütöttem a Bejgliket --12 db-ot --de biztos kell mg süssek Karácsonyig, holnap jó lenne a Hólabdát, meg a Gyümölcskenyeret is elkészíteni, pénteken van még járni valónk, aztán szombaton megyünk, reméljük nem jön közbe semmi.


    Manyukám, hogy Te mennyit futsz ( persze magyarul) de most már tessék leülni a sejhajodra és várni a Kisunokát meg a szép családot, legyetek sokat együtt !!!!


    Harghitám, azt hiszem Neked is csak ezt kívánom, elég volt ...legalábbis erre az évre a sok munka ,,,most jöhet a megérdemelt pihenés...mire való az év vége? ha nem erre? ..


    Fencike!! ..Te meg vigyázz erre a jó embőrre, ha ennyi mindent tud...!!


    Lányok ..ezt még gyorsan elmesélem ..most nemrég csörgött a telefonom, meg sem néztem, hogy miylen szám ..felvettem ..valaki románul gagyogott, ..hogy valami felmérés ..vagy fene tudja mi ..én mondtam, hogy nem érek rá ..és le is tettem ..utána látom, hogy egy  + 39 es hívószámú külföldi szám ..na már most ...annyi mindent hall az ember  ..biztos emlékeztek a sok körlevélre ...remélem nem estem senki "csapdájába" ...majd később megnézem az egyenlegem ..most még nem mutatja, csak pár órával később ...mit ne mondjak? ..bennem van a félsz !!


    Drukkoljatok, hogy ne történjen semmi !!!


     


    Nah, megpihentem, elküldöm ..vajon most is úgy járok ..de előtte biztos ami biztos "alapon" ..kimásolom ..bár az előbb is azt tettem volna !


     


    Puszillak Benneteket, vigyázzatok Magatokra, és ne dolgozzatok sokat! 

    előzmény:
    margaret3711 (20520)
    2015-12-15  14:40
  3. 2015. december 16. 15:4220524.

    Margaret, a férjem üzeni, hogy főz, fest, burkol, tetőt rak és csak küldjed a repülőjegyet indul!


    Nem, nem a lányom. Magyar lány (volt tanítványom) jött haza, tőle küldött csomagot :)


    Lányok, ma Hiperegyszerű sütik néven felkerült a hétfő délelőtti két gyors alkotásom. A zserbógolyó is ott van, szerintem 24 óra alatt elfogyott.


    Harghita, egy kicsit sokat dolgozol, nyugdíjasként. Tudom, hogy a fiadé a cég, pont azért benned bízik meg, de akkor is ...


    Manyuska, remélem már minden csomag hazajutott, a térded pihenteted és tévézel :)


    Kincsem, kevesebb munkát és több ünnepet.


    Volt 2 szabad óránk, megvan a fánk, ezüstfenyő!!!


    Kellemes készülődést mindenkinek !

    előzmény:
    margaret3711 (20523)
    2015-12-15  15:38
  4. 2015. december 15. 15:3820523.

    Szia , ragyogo lanyka!


    Amint latom ferjednek egy kis szabadnapra van szuksege.Kuld el hozzank.En a sutikkel vagyok igy,mindent megprobalak legalabb egyszer.


    Meg soha nem csinaltam zserbot nem is tudom mi az.Sokan emlitik beigli helyet ,az unnepek utan ha idod engedi szivesen fogadnam a receptet.


    Ki volt a tegnapi csomag .Selytem de talan tevedek.


    Tovabbi kellemes delutant kivanok!

    előzmény:
    fenci (20517)
    2015-12-15  11:16
  5. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. december 15. 15:3320522.

    Margaret szívem minden nézőpont kérdése hogy ki hány éves . Annak kell örülni ha az ember az éveihez képest jól érzi magát , egészséges , tevékeny és annak is örülni kell hogy meg élünk bizonyos kort . Mert sosem lehet tudni kinek hány év van meg írva a "nagy könyvbe " ott fent . Nem olyan rég egy forumozó társunk le öreg lányozott minket de meg írtam neki hogy lehet ő is szeretne majd évek mulva olyan tevékeny lenni mind a Manyuska vagy bármelyik a csapatból . 


    A Kincsem régi társunk a régi Bogár ha vissza olvasol ... jó kis csapat voltunk valamikor . Találkoztunk is párom Budapesten majd az élet hozott jót de talán több rosszat az életünkbe ,majd újra változás és újra indult a beszélgetés itt a forumon és ekkor már Kincsem lett .Ő is Erdélyből származik de itt élt Magyarországon majd az élet azt hozta hogy újra Erdélybe ment lakni de ide Magyarországra is "haza " járt . Most van folyamatban hogy újra itt éljenek Magyarországon és Erdélybe járjon "haza " ...Na de majd mesél ő neked ...


    Nálam még hátra van a fenyővel való diszíttés de egyszerűen nincs időm én még dolgozom .


    Örülők hogy itt vagy velünk és jó tevékenységet a kertbe...


     


    Sziasztok lányok , sok puszi mindenkinek .

    előzmény:
    margaret3711 (20520)
    2015-12-15  14:40
  6. 2015. december 15. 15:2420521.

    Kedves Harghita.


    Amint latom, Te sem vagy diotoro.  En orok mozgo voltam,az utolso harom evben tobbetmozgonak kellett lennem.Az unnepek utan majd  megemlitem ,hogyan toltom napjaimat.


    Mai napom vasarlas es pihenesnek vacsora utan rumos golyok /rum balls /csinalok, sutik mar keszen,  par a fagyasztoban 23.an az utolso suti turotortat keszitem.


    Mivel allando idohianyom van, beosztom napjaimat.


    fat a hetvegen diszitjuk,most a garazsban nagy vodor vizben.


    .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (20516)
    2015-12-15  11:11
  7. 2015. december 15. 14:4020520.

    Draga Kincsem,nekem Te egy nagy rejtelyes vagy.Hol ide hol oda utazol,de halvany fogalmam sincs hova.


    Edesed fianak ,fiaidnak es unokadnak Boldog szuletesnapot kivanok!

    előzmény:
    kincsem1 (20515)
    2015-12-15  10:37
  8. 2015. december 15. 14:1920519.

    Sziasztok!


    Manyuskam ,neha szeretnek diotoro napot tartani es ujra 72 eves lenni.     A manok itt is szorgalmasan az irasaimat.


    Mar regen volt ilyen decemberunk,+8fok es felmegy delutanra.Tegnap a kertben jatszottam es mindenfele fenyot vagtam,szep diszito cserepben elkeszitettem a bejarati ajto ele.Mikor a megvasaroltuk $79arultak ami nekem tetszett.Szep lett, csak egy kis idombe kerult.


    Legkedvesebb idotoltom a kertem.



     

    előzmény:
    manyuska7 (20514)
    2015-12-15  07:50
  9. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. december 15. 13:0020518.

    Fencikém a Stroganoff bélszin is isteni . Én fehér borral és csiperke gombával ismerem , a vargánya gomba volna az igazi csak azt nem is mindig kapni és az ára sem egyforma . de biztosan a vodkával is finom elvégre állítólag először orosz nemes családnak készítette egy francia séf ... Majd várjuk a fényképet és az élmény beszámolót ...


    Sajnos én sem tudok annyit segíteni mind kellene. Sokszor van hogy kellene menni az unoka után de hát mire el megyek Szolnokra már késő és így marad a bébi csősz . Tavaly én mentem a lányomékhoz volt egy vacsora amit a vejem főzőt , ott voltak a barátaik és azoknak a gyerekeik ,majd a fiatalok el mentek szórakozni és én maradtam 5 gyerekkel de szívesen voltam velük . Most majd remélem el hozzák hozzám és itt lesz velünk .


    Nagyon szép napot nektek ...

    előzmény:
    fenci (20517)
    2015-12-15  11:16
  10. 2015. december 15. 11:1620517.

    Háháháhá!!!


    Itt vagyok, ragyogok! Szóval, igen-igen, az én férjem évek óta meglát valamit a tévében, megkeresi és megsüti, megfőzi. Mivel a bélszín egyik része még megvan valami Sztroganoff készül majd belőle. De azt mondta, nincs ahhoz vodka itthon.


    Manyuska, tegnap volt egy szabad délelőttöm egy nagyon gyors sósat (mert üres volt a dobozom) és egy nagyon gyors zserbógolyót is összedobtam.


    Ma, azért elmentem jógára, mert nem érek rá többet a héten, most picit itt vagyok és kezdem a munkát. Sláger a rizzsel tömött hóember, azt ma is készítünk.


    Megsúgom, nem tévézek, ha hallok valamit, hogy jó volt, vagy filmről valami jót, akkor kikeresem a neten és megnézem. Össze lehet konvertálni (hahaha) a tévével, így nagyban nézhetem, amikor időm van. De tv helyett olvasok, agyalok, kézimunkázok, jógázok, stb.


    Kincsem, azért ennyi ünnep egyszerre, nem semmi feladat! És az év másik tíz hónapjában van mit ünnepelni, meg van kit?! Jajajaj! Ha Pestre jöttök, ... a három pontot találd ki! Még mindig nem tudom, hogy mi az a feketeméz?


    Harghita, tőlem miért nem kérdezte meg soha senki, hogy vigyázhat a gyerekemre, elmennék, elmennénk valahová? A nagymamák úgy kimaradtak az életünkből, hogy sejhaj! De, jó babysittereket találtam, ha nagyritkán olyan programot szerveztünk ahová nem jöhetett gyerek. Bár a szilvesztert én nem szeretem, mindig olyan családokkal ünnepeltünk ahol voltak gyerkek.


    Nekünk az angyalkánk elküldte már az ajándékokat!!!Illett volna akkor feldíszíteni a fát, de ... EZ egy olyan történet, amit majd megosztok! Most már, munka, munka, munka, de a jövő héten szabadság! 

    előzmény:
    manyuska7 (20514)
    2015-12-15  07:50
  11. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. december 15. 11:1120516.

    Szervusztok lányok !


    De jó így be lépni hogy itt voltatok és fel dobjátok a napomat kávéval vagy viccel ami én "kultiválok " Manyuska . És büszke lehetsz magadra Manyuska hogy ennyit dolgozol , rohangálsz , buliba jársz , fürdőbe jársz , internetezel így maradsz örök fiatal! Aki el zárkozik az ilyen dolgoktól be szürkül , be zárkózik le marad és nem érti ezt a mai rohanó világot ! (mondjuk sokszor már mi sem értjük mi zajlik körülöttünk ) ... és nem lehet senki büszke arra hogy nem fejlődik.


    Kincsem nagyon ügyes vagy hogy már minden készen van, sajnos én nem állok ilyen jól még hiányoznak ajándékok amit meg kell vegyek .


    Én is igyekszem mindig olyant venni ami tudom hogy kell vagy szeretnék hogy meg legyen . Igy a fiú unokám még hátra van mert nem találtam aminek gondolom hogy örülne. 


    Fencike is nagyon ügyes és szép dolgokat készít láttam a blogjában. 


    Én még csak mézes sütöttem és egy fajta kis apró süteményt de majd potolom . Sajnos még azt sem tudom hogy a jövö héten meddig dolgozom mert ez igénytől függ ...és azt sem hogy a két ünnep között dolgozom vagy sem . Az állandó partnerek igényeiktől fog fűgni de hát ez van .Örüljünk hogy dolgozhatunk.


    Lányok kívánok nektek nagyon szép napos napot mert itt nálunk szomorú, szürke ködös idő van amit én nem szeretek .


    Sok puszi mindenkinek ...

    előzmény:
    kincsem1 (20515)
    2015-12-15  10:37
  12. 2015. december 15. 10:3720515.

     Sziasztok Drága Lyányok!


     


    Vagyok én is, ..ma kicsikét lazább napunk van, nemsokára menni kell Tortáért,  Édesem nagy fiának van születésnapja a mai délutánt arra szántunk, na meg előtte még egy kis "nézelődésre" habár a Karácsonyra szént ajándékok már becsomagolva várják, hogy a Jézuska "széthordozza" ( megsúgom ..majdnem minden sk. készítésű. )


    Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de nálunk a november és december tele van ünnepekkelMindkét fiam ebben a két hónapban született, a kisebbik karácsonykor, a másik két "fogadott" fiacskáim is november és decemberben látták meg a napvilágot.Drága Unokám szintén dec. 29-én ..na de a kötelező gépj, bizt, útdíj,na és idén még a műszaki is decemberben járt le..de hét úgy szép az élet ha zajlik.


    Fenciiiii! Nagy gratula a Férjecskédnek, ritka aki eltudja készíteni a bélszínt, bevallom férfiasan én is sokáig kísérleteztem amíg sikerült, én a Wellingtont még ilyen szép karácsonyos díszítéssel nem készítettem, de jó ötlet !elmentve (agyban)láttam, hogy a belseje is szépen sült ..úgy ahogy annak lennie kell, én így szeretem, na és persze kívül legyen ropogós. .!


    Bocsássatok meg, hogy máshoz most nem szólok, de van még egy kevés vasalni valóm, aztán indulás.


    Ha lesz időm mielőtt hazautazunk , jelentkezem!


     


    Millió puszim Mindenkinek ! Szép, mosolygós napot Nektek !

  13. 2015. december 15. 07:5020514.

    Na,még igy sem jártam


    harghitának is irtam,és látom,hogy nincs itt,mi a manó ,ki vitte el ezt az irást.?


    harghita


    jó,hogy vannak bulik,néha ide is kell menni,mert sok a munka és szorakozás is jár,addig mig van lábunk és eszünk,addig kell menni,!lehet furcsán hangzik,de az idös kor ezzel jár.


    Én megveregetem a vállam,hogy sokfelé járok,internetezem és olvasok,meg rejtvényezem,amit sok 72 éves nem tesz,azzal dicsekednek,hogy ezzel nem foglalkoznak,nem törik az agyukat,pedig kell törni,nemcsak a diót,ha,ha,ha.


    más..


    a gyerek az anyához:


    anya!mikor nagy leszek,nekem is 2 fütyim lesz,mint apának?


    -hogy mondhatsz ilyent?


    azért mert amikor pisilik,ilyen kicsi és amikor jön a szomszéd néni,meglestem és akkor  ilyen nagy!


    Aki nem kultiválja,az ne olvassa el.

  14. 2015. december 15. 07:4120513.

    szép jó reggelt Erdélyországból.


    Nem valami jó éjszakám volt,mert 9 után elaludtam,ezért 2x megébredtem és számoltam a bárányokat mig ismét elaludtam.


    ma csak 3 helyre kell mennem,Nálunk kezdödnek a kabarék,sajnos mindenhová nem tudok eljutni,majd január s február(itt a nyár),akkor nincs akkora tolongás.nemsokára aCsárdáskirálynő is müsoron lesz,hallottam,hogy 2 szinházjegy árát kérik érte.


    fenci


    neked még van kézimunkázni  idöd?én még nem sütöttem semmit,majd a jövö héten is keritek időt rá,most azavon és a házimunkák.


    kincsem


    azért mégsem szép,hog nem kukkantasz be,nemsokára elmentek és ki tudja mikor irsz még?


    legyen csodás napunk jó egészséggel és sok humorral.


     


     

  15. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. december 14. 10:4520512.

    Sziasztok lányok !


    Manyuska köszönöm a kávét és a "sót" én kultiváltam !!!


    Manyuska te vagy a példa arra hogy a nyugdíjasok milyen nagyon rá érnek !!! De ez a jó hogy ilyen aktív ráérős nyugdíjas vagy ezért maradsz fiatal . Igen voltunk táncolni sőt már meg is vettük 27 kére a jegyet az elő szilveszterre ... a szilveszter még nincs le foglalva mert még nem tudom kell-e vigyázni az unokára , a nagyra , mert gondolom a fiamék még nem mennek így meg vettük a jegyet december 27 re ugyan oda ahova járunk táncolni ...tehát ha unokázunk akkor sem marad el a buli ... És most 19 én céges buli lesz tehát jön a buli időszak . Én a tegnap hajnalra újra sütöttem apró süteményt és életem első két mézes kalács házikójával kinlódtam a két unokának ...Hát nem volt egyszerü és még várat magára a diszités de hagyom hogy száradjon és legyen időm is rá...


    Fencikém az a welington isteni lehetett . És ahogy láttam szépen át is volt sütve , én nem szeretem ezt a modern főzési technikát hogy a közepe nincs át sülve ...hát én ilyen maradi vagyok szeretem ha az étel meg van főzve ...


    Kincsem te is gondolom készülődsz "haza " karácsonyra ...


    Margarett lassan a gyerekek át veszik a stafétát az ünnepek szervezésében és ez a jó ...


    Nagyon szép hetet nektek lányok ...

    előzmény:
    manyuska7 (20511)
    2015-12-14  05:30
  16. 2015. december 14. 05:3020511.

    szervusztok


    finom kávé illatára ébredjetek.


    Fenci


    finom ebédet készitett a férjed,ügyes,megkimél téged,bár minden családban lenne egy ilyen fözös férj,akkor a nők nem lennének fáradtak


    Mivel nálunl elmúlt 6 óra,lejárt a csendidő,igy bekapcsoltam a mosógépet és a kenyérsütőt.


    10 óra elött indulok útra,hazavinni az avont.


    kincsem


    jól kisétáltátok magatokat a szép szülövárosomban,nagyon szép fényben pompázik az egész főtér,szerintem még egyszer sem volt kivilágitva ennyire.


    harghita


    voltatok táncikálni szombat este?és hogy telt?


    margaretta


    biztos te is lázasan készülödöl az ünnepekre,akárcsak mi,sok a dolog ilyenkor,munkát csak az nem kap ,aki nem akar.Sosem untam magam,még amikor kicsik voltak a gyerekeim,vagy amikor kirepültek-


    legen szép,új hetünk csupa vidámsággal-


    "A humor az élet sója"irt valaki, ,

  17. 2015. december 13. 12:3620510.

    Lányok, ezt meg kell mutatnom, a menüt. Én nem mehettem a konyha közelébe!

    előzmény:
    manyuska7 (20509)
    2015-12-13  08:57
  18. 2015. december 13. 08:5720509.

    szervusztok


    finom tejszinhabos kávét hoztam -


    reggel 6-kor keltem,de aztán megbeszéltem magammal,ha,ha,ha.hogy még aludjak egy kicsit,mert ugyis meg lesz az ebéd.A tegnap csak csomagoltam este 7 ig.már annyira fáj a derekam a sok hajlodozástól,hogy csak zuhany és lefekvés volt,rég nem volt ennyi csomagolnivalóm.Ki mondja,hogy ingyen adják a pénzt?


    Ma föztem csirkecombokkal fokhagymás levest,másodiknak sóbanfött combok és paradicsomszósz meg krumplipire.Hétföre pedig,hagymás pörkölt tarhonyával-


    Vigyázzatok,ma ne kössetek,varrjatok,mert a tyúkjaitok seggét bevarrja a gonosz boszorkány.Luca nap van!


    csak az ágy tetején üljetek és várjátok a királyfit fehér lovon.(lehet székely legény is,aki jól tud masszirozni)

  19. 2015. december 13. 08:0320508.

    Jó reggelt, ma nagyon nem aludtam jól. Éjfélkor sétáltam fel-alá, olvastam, semmi nem volt jó. Szürkeség és köd, kezdődő fejfájás. Illetve minden izületfájás, ájjjj! Nem panaszkodok!!!


    Úgy tervezem, hogy a héten már befejezem a tanítást. Időm az lesz. Tegnap voltunk a fiammal a Market Centrálban, igaz én mai napig Ferihegy Centrálnak hívom. Kérdeztem mit szeretne karácsonyra. Figyelem! Egy nagy Tobleronet (csoki) és síelést! Nem baj, ha csak januárban, de értsem meg nincs másra semmire szüksége.


    Egyébként, kora délután jártunk arra és a két napja nyílt ajándékbolton kívül nem igazán költöttünk sehol. 


    Első lépések, a malteros vödörhöz. Ez aztán tetszik. Jó táncot mára, este 9kor száll le egy gépmadár, ami csomagot hoz. A reptér a program.


    Jó sütést, főzést, készülődést, rohangálást, meg-megállást, aztán álljatok meg a gyertyagyújtáskor egy pillanatra.


     

    előzmény:
    margaret3711 (20507)
    2015-12-12  17:35
  20. 2015. december 12. 17:3520507.

    Sziasztok!


      Manyuska koszonom a   


    Ki mondta,hogy a nyugdijasoknak olyan sok idejuk lesz?


    Nem tudom hol kezdjem.Majd ha tobb idom lesz az unnepek multan igerem  valaszolok Harghita kerdesere.


    Nagyon elmenyesnek szeretnem a  Karacsonyt.Jovo evtol lanykam valalta.


    Most a gyumolcs kenyeret sutom,mar eleg sok apro sutik elkeszultek.


    Udvozletem Nektek es kedves Csaladotoknak.


    Hargitha igen nagy orom a kis unokaink elso lepese es minden elso....


    13 Honapos ded  unokam is szaladgal 10 honapos volt mikor kezdett az emeletre kezzel labbal terdel felmaszni.



     


     

    előzmény:
    manyuska7 (20506)
    2015-12-12  09:08
  21. 2015. december 12. 09:0820506.

    szervusztok


    friss kávét küldök,más az energiát küldi,én a kávét


    A tegnap sehová sem mentem,vártam a csoagküldöt,nem jött,ma ugyanezt teszem,idegesit,ha nem tudom elvégezni a munkám,ahogy tervezem,-


    Én nem "kreáltam" semmit,csak pihengetek,korán föztem kolbásszal egy krumpligulyást.


    Látom ügyeskedtek,ilyenkor sok a munka,de aztán majd ,ha nyugdijasok leszetek,csak lógatjátok a lábatokat és várjátok a portörlő asszony,hogy jöjjön és játszadoztoka az unokákkal.


    Na,most jöttek a dobozok.


    pussz nektek

  22. Torolt_felhasznalo_772882
    Torolt_felhasznalo_772882
    2015. december 11. 23:0820505.

    Sziasztok lányok !!!  még ilyent ...alig nem nézek be és itt vagytok minnyájan !!! Ez igen  piros pont helyet mindenkinek. Igy tudom hogy mindenki tevékeny és készülödik a szép karácsony ünnepre ...


    Manyuskám örülök hogy jól telt , jól érezted magad ...


    Fencikém nagyon szép dolgokat kreáltok ...igen gyerekekkel kell foglalkoznod mert olyan türelmes és szeretettel tudsz foglalkozni velük .


    Igen a rugos cipő elő készítve és megyünk vasárnap .Láttam hogy voltál az oldalon ...ti nem jöttők ? Irigyellek a welington bélszinért az nagyon finom . Jó szakács a párod ha ilyen dolgokat be vállal és a gyerkőcőknek van ízlésük . Én is szeretem de azért nekünk kellennek a régi hagyományos ételek . 


    Kincsem végre hallatsz magadról ! Örülök hogy minden rendben ... A sok hívatalba járás azzal függ össze hogy végre "itthon " legyetek végleg ? 


    Remélem sikerül és a telet már itthon töltitek .


    Margarett  mesélj nekünk mindenről ami történik veled. Igen valamikor a karácsonyt ha lehetett mi is otthon töltöttük a szüleimnél három gyerekből mikor haza mentünk lettünk tizen ketten plusz a szülök és olyan jó volt nagyokat enni, beszélgetni , éjjeli kacagásokkal tarkítva 


    a régi idökről, emberekről . És ma már nincsenek a szülők és mindenki meg van a kis világában már csak a gyerekeink családjaival vagyunk és örülünk az unokáknak . 


    És öröm hír a kis unokám már elég hosszú utat tett meg egyedül egyszerüen el indult egy malteres veder után. A lakásba valamit burkoltak és a kislány ment a veder után. Na ebből a lányból sem lesz celeb (pedig az könnyebb volna ) mert a munka vonzza ...


    Manyuska "kultiváltam " a vicceidet tehát el várjuk máskor is ... Látjátok lányok hogy tanulunk új modern szavakat ? még ha nem szeretjük is mert olyan szép ez a magyar nyelv !!!


     


    Na jó éjt nektek lányok és szép hét végét nektek ...


     


    Hagytam  nektek reggelre és jó ébredést kivánok nektek !

    előzmény:
    margaret3711 (20504)
    2015-12-11  14:50
  23. 2015. december 11. 14:5020504.

    Jol emlekszel.


    Sokan diszitik a 4-5hettel Karcsony elott.En szeretem a friss fat es a jo szagat az unnepeken .


    Elozo levelem elszallt.Tobbet emlitettem az en szokasaimbol.Tegnap megvasaroltam a  kedvenc nagy csepes Poinsettia-at. Karacsonyi viragot

    előzmény:
    fenci (20503)
    2015-12-11  14:08
  24. 2015. december 11. 14:0820503.

    Margaret, én miért emlékszem úgy, hogy december elsején már állt a fa, naponta pakolták alá a vásárolt és szépen becsomagolt ajándékokat, de csak 25.-én reggel bontották ki.

    előzmény:
    margaret3711 (20502)
    2015-12-11  13:57
  25. 2015. december 11. 13:5720502.

    Szervusztok en meg a masodik iszogatom es  nevetek a vicceken.


    Manyuska ,nem hiszem,hogy itt maskeppen unnepelunk mind Ti.


    Sutes,fozes,nagy vacsora es ajandekok valtasa.Anyukam tiszteletere Januarban is megtartjuk .


    Egy hettel Karacsony elott diszitjuk  a ,ejfeli mise,25.en vacsora,hetkozben ferjem rokonait  es baratokat varunk.


    Uj ev kettesben. Eveken at 16 baratok ujevi bulira mentunk.Sajnos mar 4en vagyunk.


    Tovabbi kellemes napot Mindenkinek.


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    manyuska7 (20498)
    2015-12-11  08:15
9 10 11 12 13

Címlap

top