Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden ami Karácsony.....

nyuszik@
Létrehozva: 2004. november 9. 12:47
Sziasztok!

Cirka 6 hét s újra jön a Jézuska. De addig egy háziasszonynak rengeteg dolga van. Kezdve a nagytakarítástól az ajándékvásárláson keresztül a menü összeaállításig. Ki ,hogyan oldja meg a tökéletes karácsony nevű projektet?:-))) Ötleteket várok minden karácsonnyal összefüggő témában. Pl. hol olcsóbb a szaloncukor, kinek melyik fajta izlík, mi lesz a menü szenteste stb....
  1. 2014. december 4. 12:3243751.

    Igen ez is szuper lehetne! Köszönöm a jobbnál jobb ötleteket. A MediaMarktnál van a Cewe Fotókönyv. Szerinted puhaborítós vagy keményborítós a szebb? 

    előzmény:
    Ha-hópihe (43745)
    2014-12-03  08:46
  2. 2014. december 3. 19:4143750.

    Milyen jó ötlet ez a sütibörze. Szerintem sokan túl szervezzük a vendégségeket, pedig így is lehetne.

    előzmény:
    zsuzska4 (43739)
    2014-11-28  21:27
  3. 2014. december 3. 19:3943749.

    Akkor most nagy az öröm, két hétig itthon lesz mindenki?


    Többször gondoltam már rád, hogy vajon van-e munkád?

    előzmény:
    Marcsux64 (43748)
    2014-12-03  18:38
  4. 2014. december 3. 18:3843748.

    Sziasztok lányok!


    Jó látni,hogy azért jó páran itt vagytok és életben tartjátok a topikot! Tegnapig úgy volt,hogy a gyerekek nélkül lesz karácsony.Ezért nem is foglalkoztam vele. Ma reggel kaptam levelet Tomitól és jönnek haza két hétre!



    Volt mivel foglalkoznom az elmúlt hónapban! Többen láthattátok,hogy elindítottunk egy ÖRÖMSÜTI adományozó programot,ami nagy boldogságunkra pár nap alatt országos méretűre duzzadt!Ennek az a lényege,hogy süss egy tepsi süteményt és az előre lebeszélt intézményekbe elvisszük a rászoruló gyereknek,időseknek.Ha belépsz a csoportba lehet csatlakozni,illetve megnézni,mi is ez. Csak Budapesten 15 ilyen intézménybe megyünk. Pénteken lesz az 1. átadás egy Mikulás ünnepség keretén belül ahová viszünk kb. 500 db süteményt  egy II.kerületi gyermekotthonnak.De megyünk a Fóti gyermekvárosba,Győrbe,Sopronba,Debrecenbe és még sorolhatnám.Szóval ennek a szervezése kicsit lefoglalt.Közben volt szerencsém megnézni milyen London a karácsonyi fényekben!Nem nagyon tudom leírni.... csodálatos! :)


    London Eye! Akkor te is gyönyörködsz majd benne!Azért sajnálom,hogy nem nagyon fogunk tudni találkozni! A kis fa szívecském? De drága vagy! Nem biztos,hogy mindenki úgy őrzi mint te,de köszönöm! Szívből adtam mindenkinek! :)


     

    előzmény:
    LondonEye (43747)
    2014-12-03  10:37
  5. 2014. december 3. 10:3743747.

    Dedede vannak új, karácsonyiak is, csak nézd meg a többit! kattints a "további hangulatjelek"re!


    Pihe


    nagyon jó kis adventkezdő programotok volt


     


    lányok, pénteken utazunk Londonba, a férjemnek, úgy tűnik, sikerült munkát találnia egy magyar sofőr segédletével


    úgyhogy most annyi karácsonyi dolgot próbálok elvinni, amennyit lehet


    Marcsux tavaly előtti szalvétázott szívét tettem be legelőször:-)

    előzmény:
    zsuzska4 (43741)
    2014-11-30  22:22
  6. 2014. december 3. 08:4943746.

    Szia Zsuzska!


    Az egyik házban Egérkéék laknak. Az ablakokban az ő adventi készülődéseikbe pillanthatunk bele. A másikban Nyuszi család készülődik az ünnepekre, a harmadikban Madárék és a negyedikben Manócskáék. Az utolsó ház ajtaját ha kinyitod, akkor a feldíszített karácsonyfát látod mögötte :-) Nagyon cukik! 


    Muffin ééééédes!! Pont dísznek való! :-)


     


     

    előzmény:
    zsuzska4 (43743)
    2014-12-01  15:48
  7. 2014. december 3. 08:4643745.

    Ha már fényképeket tervezel, akkor jó ajándék lehet egy fényképalbum összeállítása is. Mi időnként leadjuk előhívásra a digitális képeket és albumba rendezzük őket. Az egész család szereti elővenni és lapozgatni. Vagy esetleg a meglévő képekből csináltathatsz fotókönyvet is. Sőt, ha van szabad falfelület, amit erre szánhatsz, akkor nagy keretbe fényképekből lehet montázst is csinálni. Találtam egy-két képet - inspirációnak. :-)

    előzmény:
    gyula.ivancsics.1 (43744)
    2014-12-02  10:31
  8. 2014. december 2. 10:3143744.

     


    Erre nem is gondoltam, de igazad van ez csak a kötelezettséget juttatná eszébe. Szerintem akkor egy digitális fényképkeretet fogok választani, mert mindig mondja, hogy ez a mai technika nem jó, mert nem tudja a képeket megnézni a számítógépen. Így viszont bármikor megnézheti majd őket! Köszönöm a tippet!

    előzmény:
    Ha-hópihe (43734)
    2014-11-21  15:06
  9. 2014. december 1. 15:4843743.

    Szervusztok! Pihe, áruld már el, kérlek, mi van az ablakok mögött? A szarvasok is nagyon helyesek, lehet, hogy én is még nekiállok, bár mi nagyjából készen vagyunk. Feltettem még egy képet a sütibörze asztaláról. Igy nézett ki, amikor már mindenki megérkezett.


    A képek között találtok egy rózsaszínü koszorút. Egy kedves idös ismerösünk kért meg, hogy csináljak neki. Pont ilyen színt szeretett volna, nagyon örült neki. Magamnak biztosan nem csinálnék, de a végén nagyon összebarátkoztunk. :O)


    Az utolsó képen a kishörcsögünk, Muffin látható. A lányok minden évben felteszik az adventi koszorúra és midnig ennyire cuki.


    Szép estét mindenkinek én még ma sütögetek egy adagot. :O)

  10. 2014. december 1. 10:3043742.

    Sziasztok Lányok!


    Kéremszépen megjött a régen várt Advent! Mi is megkezdtük otthon Fürtössel a dekorálást és nagyon klassz volt. Ebédfőzés közben karácsonyi dalokat hallgattunk-énekeltünk a Youtube-ról, este karácsonyi mesefilmnézés közben rénszarvasokat vágtunk ki papírból, el is készült a nappali utcára néző ablakának dekorációja - mindjárt csatolok is egy képet egy hasonlóról, bár a miénk kicsit azért más, mert más sablonokat találtam :-)


    Ezen kívül készítettünk 4 papírházat 25 ablakkal, aminek az ablakait lehet kinyitni - minden nap egyet és beleskelődhetsz, hogy mi zajlik bent. Reggel Fürti nyithatta is az elsőt! 


    Még hátra van a konyhai ablakdekor, meg a díszek kipakolása a lakás különböző pontjain, de azokat szép lassan fogjuk kirakni, mert meg kell álmodnunk még a helyüket. 


    Zsuzska, ez a sütibörze nagyon jól hangzik!! :-)


     


     

  11. 2014. november 30. 22:2243741.

    Köszönöm London Eye! Cukik a kis figuráid. Hogy csináltad öket? Az NLC csak ezeket az uncsikat ajánlja fel, itt a jobb oldalon...

  12. 2014. november 30. 07:1243740.

    igazi adventi ötlet

    előzmény:
    zsuzska4 (43739)
    2014-11-28  21:27
  13. 2014. november 28. 21:2743739.

    Sziasztok. Mesélek:


    Ma sütibörze volt nálunk! Kb 25 barátnöt kérdeztem meg, a végén tizennégyen voltunk. Mindenki hozott egy doboz saját sütésü kekszet. Kitettük öket egy-egy tálcára, majd szépen kévézgattunk, beszélgettünk. Volt puncs is meg sok saját sütésü süti. Mielött hazamentek volna, mindenki megrakta a dobozkáját a többiek sütijeivel és most mindenki úgy kezdi az adventet, hogy van egy doboz karácsonyi keksze. Nem mellesleg nagyon jót beszélgettünk - jópár barátnöm új barátokra talált. Az ötletet szabad lopni, szervezzetek Ti is a barátnöitekkel sütibörzét!! Jó szórakozást!

  14. 2014. november 27. 08:4443738.

    En azert szeretem, mert ugy enekel, ahogy a regi kedvenc karacsonyos CD-men a "nagyok" Bing Crosby, Sinatra stb

    előzmény:
    LondonEye (43737)
    2014-11-27  07:55
  15. 2014. november 27. 07:5543737.

    voltam a koncertjén, itt járt pár hete, azóta imáááádom a pasit:-)


    na az a méreg, nem a ciánkáli...ahogy mondani szokták, mikor látod a kipakolást, de sehol semmi

    előzmény:
    zsuzska4 (43736)
    2014-11-25  22:57
  16. 2014. november 25. 22:5743736.

    Michael Bublé-t hallgatok a Youtube-on, az egész karácsonyi cd-je fel van töltve. Annyira szeretem a hangját!!!


    A lakás adventi díszben, négyféle keksz is elkészült- A koszorúnk idén hosszúkás - sajnos igy jobban elfér. (A kereket jobban szeretem) Arany, piros, kicsit natúr-barna. Ez lesz a fa színe is. Mézeskaláccsal tervezzük.


    Ti merre jártok?

  17. 2014. november 24. 22:0143735.

    Szervusztok! Itt az elveszett, de megkerült Zsuzska. Nem azért tüntem el, mert hirtelen mindenki Salzburgba akart jönni, nagyon is jó lenne jövöre egy itteni találkozót megszervezni - hanem mert a férjemmel, aki szintén nem Tibi, a hétvégén megjártuk a Sbg-Köln 750 kilométeres távot. A férjem tárgyalni ment, én pedig Nektek beszámolót készíteni a kölni adventi vásárról. Nos, jelentem, még nem volt nyitva! Mindenfelé készülödés, kirakodás, de még egy nyomorult puncsosstand se volt nyitva, hogy a kiszáradt torkomat leöblithettem volna. Bezzeg, a bevásárlóutcák szépen feldíszitve, a kirakatok csillogtak villogtak, az én drága uram még ajándékot is vett nekem - Németországban sokkal olcsóbb a parfüm, mint itt Ausztriában. Igyhát, tessék kérem mégis hozzánk jönni, itt bezzeg nyitva a vásár, a lányok a nagyszülökkel már be is járták, el voltak ájulva...


    Čn meg, hogy ma se unatkozzak, megsütöttem két dupla adag kekszet, egy Haakons Kager-t és egy csokiskiflit. Holnap nekiveselekedem két adventi koszorúnak - a hétvégén egy szomszéd kivágta a fenyöjét, két hatalmas zsák fenyögallyat kaptam ajándékba. Ha elkészültek, majd hozok képet. Jó éjt mindenkinek!

  18. 2014. november 21. 15:0643734.

    Hát nem tudom! Ha kifejezetten vágyik valamilyen konyhai eszközre, akkor biztosan. Ha viszont nem, akkor nem biztos, hogy jó ajándékötlet lenne. Ajándékba az ember olyasvalamit szeretne kapni, aminek tényleg örül. Amit a mindennapokban nem venne meg magának, mert sajnálná rá a pénzt, vagy sajnálná magától a pénzt rá. Esetleg eszébe sem jut az a dolog... egy háztartási eszköz inkább a feladatait juttatja eszébe és nem az ünnepet. 


    Mindennek ellenére én nagyon örültem az aprítógépemnek, mert nagyon megkönnyíti a konyhai munkámat, meg a kis porszívómnak, mert nem kell a nagyot hozni-vinni-cipelni mindenfelé a házban. De ehhez tényleg az kellett, hogy én magam vágyjak egy ilyesmire! :-D


    Segítettem valamit? :-)

    előzmény:
    gyula.ivancsics.1 (43733)
    2014-11-21  13:48
  19. 2014. november 21. 13:4843733.

     


    A feleségem mindig azt mondja, hogy beleunt a sütésbe, pedig régen olyan jókat sütött. Arra gondoltam, hogy meglepem egy konyhai robotgép szettel. A MediaMarkt oldaláról akarok rendelni, már ki is néztem neki a megfelelőt. Így visszajöhet a kedve? Mit gondoltok?

  20. 2014. november 21. 11:2843732.

    Micsoda téli időjárás van errefelé! Szürke felhők, hideg...mindjárt díszíthetünk. :) Visszaolvasni már esélyem sincsen, de látom, mindenki készül a találkozóra. Jó lesz Nektek, kívánok jó hangulatot hozzá, ami asszem e csoportot tekintve garantált lesz. :)


    Azért ígérjétek meg, hogy hoztok képeket is a taliról nekünk, itthon maradóknak!!! Az e-mail címem Borcsamaminál van, de megadom bárkinek szívesen. :)


    Tegnap süthetnékje támadt a lányomnak, persze este, és olyan hipphopp finom kekszet találtunk, hogy netovább. Bemásolom, hátha kipróbáljátok adventi vendégvárónak. Nálunk csokisan-áfonyásan-mandulásan készült. Nyamm. :) A recept Lajos Maritól származik.


    Áfonyás-csokis keksz 


    Hozzávalók kb. 30 darabhoz:


    •100 g aszalt áfonya


    •100 g étcsokoládé vagy süthető csokilencse


    •250 g finomliszt


    •1 tasak (12 g) sütőpor


    •1/2 kk. szódabikarbóna


    •100 g lágy vaj/margarin


    •150 g barnacukor


    •2 tojás


    •1 ek. vaníliakivonat vagy -esszencia


    •porcukor a szóráshoz


    1. Az áfonyát és a csokoládét apró darabokra vágjuk (süthető csokilencsék-cseppek nagyobb élelmiszerüzletekben kaphatók). Elkeverjük a lisztet a sütőporral és a szódabikarbónával, átszitáljuk.


    2. Kibélelünk sütőpapírral 2 nagy tepsit/sütőlapot. A sütőt előmelegítjük 190 °C-ra (légkeveréssel 160 °C-ra).


    3. A vajat/margarint és a barnacukrot habosra kikeverjük. Egyenként beledolgozzuk a tojásokat, aztán a vaníliakivonatot/-esszenciát, majd a lisztet, végül az áfonyát és a csokoládét, lyukas fakanállal alaposan összekeverjük.


    4. 2 kiskanállal vagy kis méretű, félig „megmerített”, fagylaltadagolóval – tisztes távolságra egymástól, mert sülés közben megnőnek és kissé szétterülnek – nagyobb diónyi halmokat (12-15 darabot) sorakoztatunk a tepsikre, és 14-15 percig sütjük. A tepsikben hagyjuk langyosra, majd rácsra rakosgatva teljesen kihűlni. Tálaláskor lapos tálra csinosítjuk, tetejüket megszórhatjuk fátyolnyi porcukorral. Jól záródó fém vagy műanyagdobozban tárolva sokáig elálló, finom aprósütemény.


    Változatok:


    Áfonya helyett készíthetjük aszalt meggyel vagy szilvával is; a masszába keverhetünk, 50-80 g durvára vágott mogyorót, diót is. 


     

  21. 2014. november 21. 10:5643731.

    Mondjuk Szentendre is vonz, ott sem voltam evek ota


     

    előzmény:
    kljucsi (43730)
    2014-11-21  10:40
  22. 2014. november 21. 10:4043730.

    Te valahol Pest déli végén, vagy még annál is kijjebb vagy. Szóval ahhoz.

    előzmény:
    Sushi (43728)
    2014-11-21  10:33
  23. 2014. november 21. 10:3843729.

    :-))) Pihe = Gödöllő vagyis Gödöllő = Pihe  :-)))


    Jó a sztori!

    előzmény:
    Ha-hópihe (43727)
    2014-11-21  10:13
  24. 2014. november 21. 10:3343728.

    Mihez kepest van messze Szentendre?

    előzmény:
    kljucsi (43726)
    2014-11-21  09:55
  25. 2014. november 21. 10:1343727.

    Nagyon megható a ragaszkodásod, komolyan! Lehet, hogy Pihe nélkül nincs is Gödöllő?? ... :-D Ellenben a hétvégém komoly szervezőmunka lesz, hogy mindenhová el tudjunk menni és még kaja is férjen mindenhol belém :-) Bár ez menni fog, asszem...


    Tegnap beugrottam megint a Karácsonyházba. Pici, egészen aprócska, deeeee már áll a bejáratánál a naaagy karácsonyfa, meg fel van szerelve a naaaaaagy adventi koszorú kint a bejárat előtt, meeeeggg olyan hangulatos volt sétálgatni (jó, azt nem mondom, hogy a hosszú sorok előtt, de azért mégiscsak) és szóltak a karácsonyi zenék... éééés volt bent két kisfiú az anyukájukkal. Nézelődtek, Anyuka mind a száz szeme a gyerekek körül, nehogy leverjenek valamit..stb., de azért egy fél szemmel figyelte a díszeket is. Egyszercsak megszólal: "Milyen szép az a nagy Betlehem!" Mire a nagyobbik kisfiú (cca. 3-4 lehetett): "Hol van a Batman, Anya?" Olyan jóóót nevettem! :-D


     

    előzmény:
    kljucsi (43726)
    2014-11-21  09:55

Címlap

top