Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2009. szeptember 5. 09:2362651.

    Jó reggelt!

    Tina, jó zsibvásározást Nektek. Hanna is megy veled? Ez is jó program, de azért én is a Miami beachet választanám.  Anitát fel sem hívtam. Annyira el vagyok havazva, rosszul szervezem magam.

     

    Vera, ha azt mondja az oktató, hogy elég hétfőn vinni a papírokat, akkor biztos minden rendben lesz, addig fenttartja Tominak a helyet.

     

    Én is támogatom a lakatot. Hogy kell kérni, hogy zárt topik legyen? Valaki megcsinálja? Én is úgy vagyok vele, hogy bárkivel szívesen társalgok itt, de az írjon is, ne csak olvasson.

     

    Tegnap megvolt az aláírás. 17-ére lett kitüzve az átadás. Elvileg most már nem változhat az időpont. Már költöztető is volt tegnap, ma várom az árajánlatot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 5. 08:2962650.

    Szerintem is lakatolhatunk, Kaptam mar en is kedves privit egyszer a gyereknevelesrol, hogy is kene, mar akkor felmerult, Szerintem is tok sokan olvasnak minket.

     

    Mar banom hogy tegnap leirtam, szeritnem H sem gondolta komolyan, ezerszer atragtuk mar a temat, ezert kicsit felhuzott vele tegnap. A kutyat ugyan beigerte mert nagyon odavoltam, azt sem gondolta ugy persze, Kb.hetente gondolja meg magat mindennel kapcsolatban, neha mar elegge elegem van.  

     

    Mar alig varom ma is hogy elhuzhassunk Noemihez.  Legalabb kicsit jol erezzuk magunkat. Tomival tok jol elvagyunk. 

    előzmény:
    rintintin (62648)
    2009-09-04  22:52
  3. 2009. szeptember 5. 00:2562649.
    Én is támogatom a lakatot..... 
    előzmény:
    rintintin (62648)
    2009-09-04  22:52
  4. 2009. szeptember 4. 22:5262648.

    Verus, ez tok jo,h. Hari szeretne tominak tesot! te miert nem? szerintem mashol sem segit tobbet a ferj,mint amennyit nalatok hari. olyan rossz,h. ezt irtad,h. "kutyaert cserebe" :) amugy mar a multkor azt irtad,h. hari belement abba,h. kutyat tartsatok! azota ezzel a tervvel mi lett?

     

    ja,az elozo hsz-ben helyesen "ganajozni" - vki kijavitott priviben:) Eszter,tenyleg sokan olvassak ezt rajtunk kivul:) kivancsi vagyok,mennyi ideje jut masra, ha minden egyes ember helyesirasi hibajat kijavitja...

     

    a baratnomek emiatt (is) mentek at egy masik oldalra,ahol csak a tagok szamara lathatoak az iromanyok.

    előzmény:
    barackmano (62647)
    2009-09-04  22:14
  5. 2009. szeptember 4. 22:1462647.

     

    Az utolsó mondatod tetszett Tina

     

    Hát csak az a baj vele, hogy biztosnak csak akkor lenne biztos (100%) ha a csaj megkapja a pénzt és küldd visszaigazolást. Ma beszéltem vele, elég furcsa volt, de azt mondta elég ha hétfőn viszek mindent. Én viszont szeretek biztosra menni, elég rosszul esne ha hétfő este hazaküldenének minket hogy mégis hiába mentünk. De addig már úgysincs sok, biztos minden rendben lesz. Nem magam miatt, de Tomi teljesen letörne.

     

    Én Almát a saját szememmel láttam kb. egy hónapja.

     

    Holnap meglátogatjuk Noémiéket. Ma hallottam Dórikát a telefonban.

     

     

    H-re ma rátört hogy ő most mégis akar Tominak kistesót. Nem tudom mi baja, talán azért mert a barátjának most lett 2. kisfia. Eddig hallani sem akar róla.

    Nekem őszintén szólva nem sok kedvem van hozzá, mondtam is neki ha kapok egy kutyát ám legyen. Azt mondta akkor nem kell. MegbeszéltükŐ egyébként ilyen, egyik nap ezt mondja, a másik nap azt. Nem kifejezettem az az apatípus, Tomival is mindent nekem kell csinálni, valahogy nem hozta meg a kedvemet. De nem veszem komolyan, holnap tök mást fog mondani.

    előzmény:
    rintintin (62645)
    2009-09-04  20:41
  6. 2009. szeptember 4. 21:3162646.
    Visszaolvastam. Veletlenul sem irtam, hogy be kell menni, ezt a szajhagyomany tette hozza. A bejelentkezes=enter gomb. De most mar bucsuzom.
    előzmény:
    rintintin (62645)
    2009-09-04  20:41
  7. 2009. szeptember 4. 20:4162645.

    sziasztok!

     

    hu,jo sokat irtatok ma!

     

    Eszter, nekem is eleg "bunko" nepsegnek tunt az ausztral. amikor etteremben dolgoztam es karacsonykor Christmas partyk voltak, egyedul az ausztralok utan kellett k...sokat ganalyozni. ossze voltak tolva az asztalok,mert kb. 30-40 fos party volt, es az ausztral "oslakosok" (rasta haj, barnitott bor es egy kis fu sodorva::)  ) szoval ok ahhelyett,h. az asztalok kozotti keskeny kijarton mentek volna bagozni, az asztalokra felugraltak es ugy, a kajak es piak kozott taposva -mindent leverve-kionvte "kozlekedtek" :(:(  ezen kivul egyedul ok voltak azok,akik mindig  reklamaltak a szmla miatt (miert szamoltuk fel  service charge-ot, miert nem kaptak ingyen kolat stb stb)....soooot, amikor ki kellett fizetni a szamlat,amit kozosen csinaltak,akkor volt aztan nagy gond....szoval nekem nem jottek be az ausztralok::) mint ettermi vendegek tuti nem::)

    ezen kivul sztem is tul messze van Eu.-tol.

     

    Szandra, sajnalom,amit irtal,h. "nincs csaladod". ezt nem ertem,mire ertetted, hiszen anyukad nemreg volt itt.  vagy nem vagytok tul joban..?:(

    remelem, henikenek bejon az uj suli!!! nahat, h. azt az undok kisfiut nem tanitjak meg viselkedni...jellemzo...

     

    Vera, nem igazan ertem,mi volt a baj az uszassal...? hol lattad te az Almarol keszult fotokat,amin izmos? nekem nem jott elo fenykep.

     

    Kriszta,az elozo keronkba mi is szept. 17-en koltoztunk! akkor vartuk manot:) olyan rossz volt onnan eljonni, nagyon szerettuk azt a lakast.

     

    Rildiko,te vmit felreertettel,nem kell bemenni a councilhioz es bejelentkezni! megtalalnak ok anelkul is. sajnos a council tax fizetese elol senki sem menekul fuuuj ezen kivul hogy is kene mar bemenni, foleg itt,Londonban,ahol ennyi ember jon-megy es vhol hetente cserelodnek az alberlok???!!! TV Licence is megtalal.

     

    Agota, en nem ismerem azt a macis helyet. ugy hianyoztok amugy ti is. Rubin tenyleg menniyt emlegeti katat! nekem is mondta,h. hol van kata...?

     

    mi ma juditeknal voltunk, tok jo volt, Anitaek is ott voltak. a sracok annyira jol elvoltak,h. most tenyleg tudtunk "rendesen" is dumalni:) anitaek holnap mennek Floridaba. se szar nekik :):) nem baj, a holnapi car boot sale is hasonlo elmeny lesz,mint a tengerpart Miamiban :):)

     

    előzmény:
    barackmano (62644)
    2009-09-04  19:08
  8. 2009. szeptember 4. 19:0862644.

    Boldog évfordulót Ágota!!!! Érezzétek jól magatokat!!!! Mi a törzshelyetek? A vasárnap is jól hangzik.

    Zsuzsi lányai tényleg szépek és Alma milyen izmos!!!

     

    A torna Karácsonyig ki volt már júliusban fizetve, így az marad, a legközelebbi fizetésnél átbeszéljük a dolgokat, de heti 1 tuti marad, max a 2. helyett lesz úszás, a 3 alkalom kicsit húzós.

     

     

     

     

    előzmény:
    Deme71 (62643)
    2009-09-04  18:48
  9. 2009. szeptember 4. 18:4862643.

    Tina, hát kérlek fontos szempont ám a fodrász ára! :))

     

    Kriszta, drukkolok nagyon, hogy most már ne csússzon tovább az időpont és minden a tervek szerint menjen!

    Rubinnak nagyon pozitívakat mondja az új oviról, szerintem az első napok után semmi gond nem lesz. Még az is szerencse, hogy most van a két ovi közt egy nagyobb kihagyás, nem olyan éles a váltás.

     

    Tök jó lesz Tominak az úszás! Torna is lesz megint?

     

    Tünde, nahát, Domi milyen ügyesen belerázódik az új helyzetbe, nagyon örülök! Félixnek nagyon lassan bújik ki az új fogacska. :(

     

    Noémi, próbáld akár sima meleg vízzel mosogatni Dóri kis orrocskáját, átmelegíted az ujjaidat és kívülről meg alulról simogatod és pár perc után megpróbálod az orrszippantyúzást. Hátha.

    Az első időkben Kata is lepisilte, vagy lekakilta a mérleget, vagyis a rátett papírhegyeket, nagyon utálta.

     

    Az igaz, hogy Angliában aligruhában kieresztik a gyerekeket az udvarra, itt meg azért túlzás, hogy ezer váltóruha-kinti ruha-váltócipő-tornacipő-pótruházat kell... és most még nyár van! Mi lesz itt télen? Németországban valahol a kettő közt volt ez, és simán működött. Meg ugyan jópofa dolog, hogy minden gyereknek van jele, de a német oviban is mindig meglett, ha valamije eltűnt a helyéről (jellemzően a benti cipője). Nem kellett mindenhova jeleket írni-varrni, ha valamit nem találtam, csak a nagy közös dobozhoz kellett odamenni, abba tették a "talált tárgyakat".

     

    Ma van az 5 éves házassági évfordulónk. :) Nem emiatt, de mivel jó ürügyet szolgáltat az, megyünk ma a törzshelyünkre a barátainkkal bulizni. :) Vasárnap meg megyünk a veresegyházi Maci-parkba, amit az Anna és Petikből is ismerhettek. Már voltunk egyszer régebben, Kata nagyon várja. Apukám V.egyházán dolgozik, így mondhatni "két legyet ütünk egy csapásra". :)

     

    Tegnap a lányok nagyon jót játszottak, Alma nagyon megnőtt, Mimi is rengeteget változott, nagyon megszépültek (persze eddig is azok voltak, de most még inkább).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 4. 18:3562642.

    Kriszta, mikor lesz pontosan az exchange? Nagyon szurkolok. Nagy fába vágjátok megint a fejszéteket, de ezzel a házzal már bebizonyítottátok hogy nem fog ki rajtatok a felada, hajrá. Nagyon kiváncsi vagyok milyenek lesztek.

     

    Szandra, szerintem ha OK a helye nincs min aggódni. Viszont igyekezhetnének, Henikének is az a jobb ha minnél előbb megy. Én  nem venném tolakodásnak a helyükben ha kedden kedvesen rákérdeznél hogy ugyan mondták hogy szólnak, te szeretnéd tudni minnél előbb. Én sem tudnék tovább várni.

     

    Biztos menni fog ez az uszoda, csak nekem nem sikerült elküldenem a papírokat ma ahogy terveztem meg kérték, kicsit félek hogy amiatt elveszti a helyét, ami egyébként is csoda hogy volt még így szeptemberben. Majd este hívom a csajszit, remélem megnyugtat hogy minden OK. Tomi nagyon odalenne ha mégse mehetne.

     

    Ma kapott SUPER WORK matricát, így kapott pici ajándékot. Kiderült a hőn imádott tanító néninek kellett levelet írni és állítása szerint egyedül neki sikerült egy épkézláb mondatot, el is ájult a tanító néni. Már kaptak könyvet amit kell olvasni itthon. Ezek szerint ma már csináltak ezt-azt. Ennek ellenére mint 2 idióta úgy vonultak végig a városon Kieran-nel (drámára kísértük őket), Cheryl-lel hátul kullogtunk és megbeszéltük hogy ha kérdezik nem ismerjük ezt a 2 őrültet. Milyen rossz reklámot csinálhatnak az iskolának, micsoda gyerekek járnak oda. (Szandra ez alapján biztos nem kéne katolikus). Csak mi tudjuk hogy alapjában mind a ketten jó fiúk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 4. 17:5962641.

    Szandra,

     

    Egyebkent legegyszerubb, ha megnezed a www. direct.gov.uk oldalt.

    Ird be, hogy moving house es kijon egy lista a tennivalokrol (=kotelezettsegekrol). Idezem az elejet:

     

    "Making sure you've covered everything

    Use the checklist below to help you remember who you need to contact.

    Have you contacted your Council Tax office?

    Contact your local council's Council Tax office online to tell about your change of circumstance and let them know the date you move out of your current property and when you move into your new one so they bill you correctly."

     

    Szandra, be kell jelenteni a bekolozest az ingatlanba (en 2 eve levelben tettem meg), de -szerintem- Ti es Bluebell is be vagytok mar jelentve. Ettol fuggetlenul, nezd at a listat, hogy mindent megtettel-e.

     

     

    Bluebell,

    Remelem, hogy sikeres lesz az exchange! 

    előzmény:
    bluebell (62638)
    2009-09-04  16:15
  12. 2009. szeptember 4. 17:5062640.

    Halihó!

     

     

    Kriszta!

     

    Huh, az jó nagy munka lesz!!!   De akkor biztos szép nagy házatok lesz!  És a kiadandó lakás bizony nagyon jól fog jönni! Remélem, sikerül rendes albérlőket találni.

     17-e meg nagyon közel van....    Én már sokszor költöztem, nagyon nem szeretem...Lesz költöztető brigádotok?

     

     

    Tünde!

     

    Remélem, hamar túl leszel a betegségen! Sztem az irkolában alapvetően nem foglalkoznak a gyerekek öltözkével. Az udvarra is simán kicsapják őket egy szál rövidújjúban 12 fokban. Legalábbis nálunk....  ha meg sportol, akkor legalább mozogna. Mi egyébként az itteni öltözés-öltöztetési szokásokat nemes egyszerűséggel jegesmedve-képzésnek hívjuk.

     

     

    Noémi!

     

    No,végre, hogy jelentkeztél!  Voltatok már sétálni? Jönis valami az orrából, vagy csak szörcsög? Próbáltad sterimar-ral tisztítani?

     

    Eszter!

     

    Wow!!! Disney.. nekem sokáig az volt a dilim, hogy ott akarok dolgozni. No most még irigyebb lettem...    Én még nem tudom megmondani, hogy nekünk mennyire jönne be az ozzi stílus, ezért sem számolnák fel az itteni életünket, ha véletlenül megérkezne a vízum.

     

    Tina!

     

    Hogy van a füled? Az enyém is fájdogál mostanában, de csak a baromi erős szél miatt. Gondolom, már mindent próbáltál... de azért elmondom, én miket ajánlanék.... meleg só, fülgyertya, grapefruit csepp a fülbe.

     

     

    Vera!

     

    Miért nem jön össze az úszás? Uszidából is kevés van? Vagy tanfolyam nincs? Ezt a témát még nem jártam körül. Ráadásul nálunk itt elég sok uszoda van és elég sokban van gyerek foglalkozás is. Az is igaz, hogy árakról lövésem sincs. 

     

     

     

    A katolikus iskolában azt mondták tegnap, hogy  Henikének rendben van a helye, de megbeszélik a tanári értekezleten és felhívnak. Szerintetek ez mikorra várható? Én azt gondoltam, hogy ha hétfőn sem hívnak, akkor bemennék kedden ismét rákérdezni. Vagy ez tolakodás? 

     

    No, megyek, mert találkozunk egy magyar anyukával, akinek angol a férje. Ez lesz az első meeting. 

    Holnap magyar tali lesz Harpenden-ben, ha valai erre  jár.   Én még nem tudom, hogy megyek-e, mert Gáor kijelentette, hogy valami foccimeccs miatt nem jön, de nekem semmi kedvem azért menni, hogy egész este csak a gyerekek után rohangáljak. Ha ő jönne, akkor legalább válthatnánk egymást. De így? No, mindegy. Majd meglátom.

     

     

    előzmény:
    bluebell (62638)
    2009-09-04  16:15
  13. 2009. szeptember 4. 16:1862639.

    Ja, és én bunkó, már megint elfelejtettem jobbulást kívánni a betegeskedőknek. Tünde telefonálni is akartam, de ma egyfolytában csörgött a mobil az exchange miatt. Remélem hamar elmúlik Neked és Félixnek is a láza. Nehéz lehet így. Az viszont nagy megkönnyebbülés lehet, hogy Domi ilyen boldogan megy suliba.

    Tina, te hogy vagy? Fáj még a füled? Mész dokihoz?

     

    Én is félek, mert Rubin kijelentette, hogy ő az előző oviját "imádta", ezt nem fogja szeretni. Ő a régibe akar menni. Hétfőn kezdünk egy közös nappal, utána pedig szerdátől fog minden nap járni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. szeptember 4. 16:1562638.

    Vera, hogy alakult az úszás? Mi nem jött össze? Más az ára, vagy ez sem rendszeres?

     

    rildikó/Anita, én sem értem, hogy mit írsz. Mi fizetünk council tax-et, meg állanadóan küldik a szavazós cédulákat is, szóval biztos regisztrálva vagyunk, de én tuti nem mentem be soha a council-hoz, hogy "csókolom, itt lakunk", csak a council tax miatt. Igaz, nekünk a lányok, már itt születtek, és erre a címre lettek bejelentve. TV díjat-t autómatikusan küldik, akkor is, ha ismeretlen az ottani lakos.

     

    Ténylet, lehet, hogy az a baj Ágota és Tina, hogy nem vagytok türelmesek, és nem kattintotok rá 120ezerszer a smiley-ra.

     

    Nem is tudom, hogy ez elkiabálás-e, de ma lesz az exchange és "elvileg" szept.17-én a kulcsátadás. Aznap délig ki kell költöznünk, és át kell cuccolnunk a másik házba. Már előre izgulok.

    Szandra, ahogy írtad, én is bevállalásnak érzem, mert átmenetileg tényleg lemondunk a kényelemről, hosszú távon viszont szerencsének érezzük, mert lesz egy tágas házunk. A hozzáépítést nem úgy gondoljuk, ahogy írtad. Kibontjuk (mármint Norbi és a kőmüves csapat) a ház teljes oldalát és teljes két szintben meg lesz toldva. Így kapunk egy plusz szobát és nagyobb konyhát lent, fent egy gardróbót, dupla ekkora fürdőt és nagyobb "baba"szobát. Bár már ott tartanánk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 4. 14:4162637.
    Persze, bezzeg mikor Tomi született meg előtte majd megrohadtam. Jó az a 20 fok ha kicsit napos. Reggel van zima, most már elviselhető. Itt most is nagyon fúj!!!!
    előzmény:
    batun (62636)
    2009-09-04  14:38
  16. 2009. szeptember 4. 14:3862636.
    szokott meg jo ido lenni szeptemberben,. keddre 26 fokot irnak, mondjuk mire odaerunk, tuti lemegy vagy 20-ra de nagyobb szel nelkul meg az is jo lenne.
    előzmény:
    barackmano (62635)
    2009-09-04  13:51
  17. 2009. szeptember 4. 13:5162635.

    Tényleg az eü. ellátás. Mi nem  vagyunk ugyan betegesek, de jól esne mondjuk ha baj esetén nem haza kellene rohangálni.

    A fülfájás az olyan rossz, remélem hamar elmúlik, Tina neked fáj még?

     

    Noémi, minden össze van már pakolva, írj már priviben egy emilszámot, olyan hülye a telefonom, beleraktam a magyar SIM kártyát, erre kitörölt vagy 10 telefonszámot.

     

    Az úszás még nem 100%, kicsit máshogy alakultak a dolgok mint gondoltam, de remélem összejön, kicsit belefásultam már a keresgélésbe. Remélem nem hiába megyünk oda hétfő "éjjel". Majd próbálok értekezni velük.

     

    Dög hideg van, reggel pont arra gondoltam hogy 1 hete még sortban flangáltam az otthoni konyhában, itt meg pulcsiban fáztam. H be akarta kapcsolni a fűtést de nem hagytam neki. Ő meg olyan tunya, meg lusta zoknit húzni.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    batun (62633)
    2009-09-04  12:15
  18. 2009. szeptember 4. 13:1062634.

    Sziasztok

    Kezdem már tökélyre fejleszteni az egy kézzel irás művészetét. Kiscicám ma nagyon nyügin inditott ezért itt alszik a hasamon. Annyira szörcsög lehet már az zavarja de a kis orrszivó nem hozza ki ha van is benne valami. Vera ha jössz ne feledd az orrszivot.

     Tina nekem van egy ismerősöm aki szintén gardener. Bár lehet nem olyanfajta.Ő saját maga keresett kerteket ahol füvet nyir éa bokrot metsz. Egész évben van munka, nagyon szeretik és nem is keres rosszul vele.

    Szmájlikat néha nekem is a sarokba teszi de ha ujranyomom akkor már vannak.

    Tegnap elvittem megméretni Mancit és 3590 volt. Hizik. Ja és megkértem hogy ne pisiljen bele a mérlegbe. Még szép hogy beleeresztett egy jo adagot. Kezdődik a “nem fogadok szót anyának”

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 4. 12:1562633.

    Szia Vera,

    tok jo, hogy maris sireult uszast szervezni Tominak! Domi is nagyon lelkes lett, mikor meghallotta, hogy mehetne focizni, de sztem tavaszig varunk vele, mert sztem ott nem figyelnenek ra, hogy megfeleloen legyen oltozve a kinti edzeshez. Nem hianyzik a megfazas neki most. Remelem tolem nem kapja el! koszi, hogy erdeklodtel! En mar nem vagyok lazas, de a torkom nagyon csunya piros es a fulem is faj. Otthon mar kaptam volna ra antibiot, de itt nem adnak semmit, igy nem is mentem el a dokihoz...sztem telefonon eldontene, hogy sertesinfluenzam van, es meg sem nezne. Nameg az egeszsegugyi ellatas hianyzik otthonrol!

    Tenyleg irhatna mar GAbi! Biztos csak nagyon sok programja van es nem er ra netezni!  REmelem a babaval minden ok!

    előzmény:
    barackmano (62632)
    2009-09-04  12:06
  20. 2009. szeptember 4. 12:0662632.

    Hahó!!!

     

    Idáig Tomi uszósulija után rohangáltam, még Hatch End-en is voltam de nem volt otthon a csaj. Megtettem amit lehet, majd lesz valami. Tomi már tegnap el akart menni.

     

    Nekem is ide billen a mérleg, jó otthon, de nem szeretnék ottragadni. Most semmiképp. Itt olyan kedves, segítőkész mindenki. Meg a gesztenyepüré, de most hogy van a magyar boltban az sem gond. A család persze hiányzik meg a barátok.

     

    És te hogy vagy ma Tünde?

     

    Én Facebook-on értekeztem Gabival, most már tuti több mint egy hete, azt mondta aránylag jól vannak, valami vírust kapott be Jade meg Wale is, de magáról nem írt semmit. Akkor azt mondta majd jön ide is. Visszakérdeztem vele mi van, de arra nem kaptam választ. Nem értem. Remélem hamarosan berobban egy kisregénnyel. Úgy szokta. És csupa jókat ír, azt is remélem.

     

    Most vissza kell mennem, mert elfelejtettem, feladni Lilla lapját. Én marha, most jöttem haza.

     

     

     

     

    előzmény:
    bluebell (62626)
    2009-09-04  09:55
  21. 2009. szeptember 4. 11:2162631.

    Sziasztok,

    REggel elvittuk Domit suliba kocsival, mert apa is lebetegedett a tegnapi bicozastol sztem.(Leizzadt aztan meg megfujta a szel) Meg kell szoknia Domival, mert eddig is biciklivel jart, csak nem ult ott Domi mogotte es nem ilyen messzire...

    Szoval kocsival 10 perc volt es Domi vigyorogva integetett, mikor eljottunk:)

    Felix megint lazas volt ejjel de meg mindig nem tort at a foga.

    honvagy, en mindig nagyon vagyom haza, amikor otthon vagyunk es nem akarok visszajonni, de aztan hamar visszarazodok az itteni eletbe es ezt is szeretem. NEkem is a csalad hianyzik, meg a baratok es a pekaruk meg a vanilias karikaEs sajnalom, hogy a gyerekek kimaradnak az otthoni ovis elmenybol, Dominak nem is nagyon lesznek ovis elmenyei mert olyan keveset jart:( Ugyanakkor annak nagyon orulok, hogy itt majd megtanulnak rendesen angolul. Addig mindenkepen szeretnenk maradni, amig ugy megtanul mindketto, hogy azt mar ne felejtse el. (a harmadik gyerkocnel mar ezt nem garantalnam, mert akkor orokre ittragadunk) Gergo hosszu tavra tervez...szoval meg nem tudom mit hoz a jovo.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 4. 11:1962630.

    Szandra, nem eltem kint, csak sokat dolgoztam ott 2-4-6 heteket egyvegteben, Melbourne-ben, mert hozzam tartozott Ausztralia mikor Tokioban eltunk - a Disney-nel voltam a penzugyon.

    Tudom h ez altalanositas de hogy finom legyek az atlag ausztral nem egy eszkombajn, lassuak is voltak meg lustak is... Persze azert vannak kivetelek! De ez a "no worries" mentalitas nekem az agyamra ment. A masik hogy annyira messze van mindentol.... akarhova akarsz menni nyaralni repulore kell ulni..mondjuk tenger az van. De nem akarlak befolyasolni, mert mindenki mast szeret.

     

    na, megyek csomagolni mert megyunk anyosomekhoz a hetvegere.  

    előzmény:
    teacska (62627)
    2009-09-04  10:22
  23. 2009. szeptember 4. 10:4462629.
    TV adót fizetünk. Azt rögtön akkor intéztük, ahogy beköltöztünk. De amiket mondtál, az egy új dolog. És azután kell adóznunk, hogy létezünk? Vagy ezt most nem értettem, hogy milyen adót kellene fizetnünk? Meg akkor ezek szerint fel kellene adnunk a magyar állandó lakcímet is?
    előzmény:
    Rildiko (62628)
    2009-09-04  10:27
  24. 2009. szeptember 4. 10:2762628.

    Lehet, hogy most megint en vagyok a hulye, de szerintem be kell! jelentkeznetek a polgarmesteri hivatalhoz (LG) meghozza legkesobb 1 honapon belul, hogy bekoltoztetek a lakasba.

     

    Ez egyebkent igen sokat fog lenditeni a hivatalos megiteleseteken, mivel pl hitelerbiralasnal latjak a bankok, hogy rajta vagytok-e a nyilvantartasba, illetve a kikuldott szavazolapokon.

     

    Viszont ez alapjan mondjak meg/szamoljak ki, hogy mennyi kozadot kell fizetned (pl jelent esetben 2fo es 2 gyerek). Ugyhogy gondoljatok bele, hogy anyagi vonzata is lesz (nekunk 100 GBP/ho, de nektek szerintem kevesebb lesz, mivel tobb gyereketek van es csak a ferjed dologzik, stb).

     

    Szoval valakitol erdeklodj meg elore mindent. Annak is jarj utana, fizettek-e TV dijat.

    előzmény:
    teacska (62619)
    2009-09-03  22:24
  25. 2009. szeptember 4. 10:2262627.

    Eszter,

     

    Jaj, bocsika....  ezek szerint nem figyeltem. De így legalább megtudtam, hogy Te voltál kint. És hol? Milyen vízummal? Miért nem tetszett?

     Köszi a bejelentkezésre vonatkozó megerősítést. Ha már ketten is ezt mondjátok,akkor hiszek Nektek.

     

    Kriszta!

     

    Természetesen sokat beszélgetek Henikével az új suliról. Megérti, hogy miért kell a változás. Persze tudom, hogy ezzel együtt nehezen vált ismét iskolát. De nagyon remélem, hogy ott is ugyanolyan barátságosak lesznek vele. Egyébként nem tudom, emelékeztek-e, de volt problémánk egy kisfiúval, aki állandóan piszkálta Henikét. Az tanév végén azt ígérték, hogy másik osztályba kerül. Ketté is osztották az osztályt, de most reggel láttam, hogy ez a hülye gyerek ugyanott öltözik, ahol Henike és a két csoport között nincs semmiféle fal, tehát ugyanúgy kezdődhetnek a problémák, mert ugyebár a megolsát szerintük nem az, hogy meg kellene tanítani a kisfiút szocializálódni, hanem elválasztják őket....    Tehát már csak ezért sem bánom, hogy iskolát váltunk. De, persze, hogy féltem a kicsi, törékeny lelkét. Majd még jobban igyekszem jó anyukának lenni.

    előzmény:
    Avocado2 (62625)
    2009-09-04  09:24

Címlap

top