Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2009. szeptember 2. 16:5162576.

    Szandra, pedig én konkrétan rád gondoltam. De az előzmények miatt sejtettem.  Na majd legközelebb.

     

    Amit én javaslok: Itt mindenképp jelentkezzetek be hivatalosan. Én NAGYON megbántam, hgoy nem tettem meg korábban. Csak ez év jan.1-től vagyok itt hivatalosan. Ez azt jelenti, hogy megtartottam az otthoni bejelentett lakcímemet, de pl. lemondtam a családi pótlékot azzal, hogy külföldön élünk, itt pedig megigényeltük. Lehet, hogy most még nem izgat az angol állampolgárság gondolata, de később még jól jöhet, veszíteni pedig semmit nem veszítesz vele. Mást nem tettem sehol. Én még mindig otthoni cégnél vagyok jogi állományban, szóval fizetem a TB-t, de pl. Norbi csak itt fizet, és azt elfogadják otthon is. Nagyon tájékozatlanok az otthoni ügyfélszolgálatosok, de ha bővebben érdekel, akkor majd elmondom. Orvosi ellátásra is jogosultak vagytok az itteni TB fizetéssel.

     

    Ágota, egyelőre rajtam ez a 3 bőrönd kifog, nemhogy egy egész háztartás. Én még soha életemben nem költöztem, mert mindig eltávolítottak a közelből (terhesség, külföldi munka stb. miatt) és a készbe mentem bele. Na majd most megtudom.

     

    Szandra, azért szeretnénk, mert mindenképp szeretnénk egy nagyobb házat, ez pedig idővel majd az lesz. Az oldalbejáró hiánya is nagyon zavar bennünket. Emellet igen, ahogy mondod, nem mellékes a kisház havi bevételének lehetősége sem. Néhány hónapot kibírunk egy rosszabb házban, amit azidő alatt is majd szépen belakunk, meg lesz egy gyors tisztító festés. Ahogy magunkat ismerem, a télire már lecseréljük az ablakokat és a fütést. () De ha mégsem, akkor sem esünk kétségbe.

    előzmény:
    teacska (62572)
    2009-09-02  16:39
  2. 2009. szeptember 2. 16:4862575.

    Ágota, téged át is ugrottalak, mentek Barcelonába? De jó!!!

     

    Hát igen, jól aludnék, de szoktatnom kell magam a keléshez, holnaptól megint 7.00.

    előzmény:
    Deme71 (62569)
    2009-09-02  16:32
  3. 2009. szeptember 2. 16:4462574.

    Ez tök jó Szandra, pont ezen gondolkodtam mit tegyünk a falra. Ezek jó ötletek, holnap veszek is. Henikéék már szoroztak is tavaly?

     

    Fogalmam sincs mire számítsak. Mennyi házijuk volt?

     

    Mi a Mikulásban benne vagyunk, Karácsonykor otthon szeretnék lenni.

     

    A vallásosba nem kell mindenkinek annak lenni, nálunk csak Tomi keresztlevelét kérték, azon felül semmit. Kellett volna ugyan templomba járni a pap aláírásáért, de ő aláírt mindenkinek, utólag felesleges volt. Én mondjuk megszerettem, megyek azóta is.

    Kiváncsi vagyok oda mik kellenek.

     

     

    előzmény:
    teacska (62570)
    2009-09-02  16:32
  4. 2009. szeptember 2. 16:4162573.

    A szívem megszakad, de most nem tudok menni....

     

                                                                       Templom Egere 

    előzmény:
    bluebell (62571)
    2009-09-02  16:38
  5. 2009. szeptember 2. 16:3962572.

    Ágota!

     

    Akkor szép helyen laktok. A lányokat én is a XII. kerületben szültem.   Nem is tudom miért kérdeztem... azt hittem, hog yén egy superwoman vagyok és egyből fogom vágni, hogy melyik oviba jár Kata és majd jó okosokat fogok mondani... de hát nem vagyok arrafelé jártas, csak a szülészeten.    No, mindegy. A lényeg az, hogy úgy tűnik Kata valóban biztonságban érzi magát a magyar oviban és a magyar közegben. Ezek szerint neki tényleg a magyar közeg kellett...

    Kiváncsi vagyok, hogy mennyire fogtok otthon megszokni vagy mennyire fogtok visszavágyni. Én jelenleg elképzelhetetlennek tartom, hogy valaha is visszaköltözzek.

     

     

    Tényleg, ezzel kapcsolatban már olyan sokszor akartam kérdezni, hogy Ti mit csináltatok az otthoni hivatalos dolgokkal? Történetesen arra gondolok, hogy otthon van az állandó bejelentett lakcímem, amit az ingatlan adó miatt nem szeretnék feladni, de úgy hallottam, hogy akkor kell fizetni TB-t. Vagy hogy is van ez?

    előzmény:
    Deme71 (62569)
    2009-09-02  16:32
  6. 2009. szeptember 2. 16:3862571.

    Figyelem, felhívás!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Lányok, van valakinek kedve színházba jönni a jövő héten? Én konkrétan a Calendar Girls-t néztem ki, de egy picit nyitott vagyok másra is. Erre van törzsvásárlóim, 50.50 -es jegy kerülne 29.50-be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 2. 16:3262570.

    Ez a szentfazék téma tényleg komolyan foglalkoztatott, mert én nagyon nem vagyok vallásos. Ezért nem is jutott eszembe, hogy ilyen iskolába írassam őket. De ahogy egyre több anyukával beszélgetek, egyre több infot gyűjtök be és ezek alapján próbálok jó döntést hozni. Ezért is csak most jutottem el idáig. Sajnos én sem sok reményt fűzök hozzá, hogy idén még átvegyék a lányokat, de ha jövőre felveszik a Helgust reception-be, akkor Henikét is át kell venniük.

     

    Tina!

     

    Hogy Te micsoda kajákat szoktál rittyenteni!   Nekem sosem jutnak eszembe ilyen extra ételek. Persze ez biztos azért is van így, mert én csak a csirkemellet és a halat eszem meg. Gábor és a gyerekek miatt azonban kell mást is csinálnom, de nehéz dió nekem ezeknek a menüknek a kitalálása. A múltkor csináltam pl. életemben először rakott kelt. Mindenki imádta. 

    Örülök, hogy G így megtalálta  helyét. Mi is ezt tapasztaljuk, hogy az angolok igencsak lusták. 

    A honvágyhoz nem tudok mit hozzáfűzni. Én még egyáltalán nem érzem. Sőt, nem is szívesen megyek Mo-ra.  De mi még elg rövid ideje vagyunk itt. 

     

     

     

     Eszter!

     

     Tényleg, én el is felejtettem mondani, hogy milyen édes a gyereksereg. Látszik, hogy jól érezték magukat. 

     

    Kriszta!

     

    Huhhh..nekem elég durvának hangzik ez a költözés így. Mégis belevágtok? Vagy a kiadandó lakás fog annyit hozni, hogy megéri?

     

     

    Vera!

     

    Nem is mondtam, hogy klassz lett Tomi szobája. Biztos ő is olyan büszkén ül a kis asztalánál, mint Henike.   Neki vettünk világtérképet meg szorzótáblát a falára. Tanulgatunk róla. 

     

     

    Lányok!!

     

    Mit szólnátok egy közös mikulás vagy karácsonyi bulihoz? 

     

     

     

    előzmény:
    rintintin (62565)
    2009-09-02  15:37
  8. 2009. szeptember 2. 16:3262569.

    Szegény Domi, átérzem, hogy milyen lehet neki. De remélhetőleg a hét végefelére már talál barátokat és jobban fogja magát érezni.

    Köszi a notebook-tanácsot!

     

    Rubin nagyon tudja, hogy mi fog az első napon történni, jót nevettem. :)

     

    Vera, jó, hogy ennyit vagytok Tomival aktívan együtt, Te is jobban alszol. :)

     

    Ti se tudtok jeleket tenni, vagy csak én bénázok?

     

    Szandra, igen, Bp., XII. kerület. 

     

    Tina, a változásokat én jól bírom, és honvágyam még sosem volt, de a költözéses maceráról szívesen lemondanék! Még nem szoktuk meg az itthonlétet, ugyanolyan ideiglenesnek tűnik lélekben, mint amikor eddig hazajöttünk. Majd belerázódunk.

    Kata kétszer is volt 2-3 napokra nélkülünk a nagyszülőknél, amikor mi J.-val feljöttünk pakolni. Nagyon jól ment, így majd nyugodtan vágunk neki októberben a hosszú hétvégének a barátainkkal Barcelonában. :)

     

    Kata az elmúlt másfél hónapban egyáltalán nem kívánta a húst, meg nem is evett sokat, tegnap óta - biztos a gyerekekkel való együttkajálás hatására - viszont jó étvágya van, most éppen halrudat eszik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 2. 15:4862568.

    Jaj bocsi, akkor viszont tök jó, lehet még pozitív hatással lesz rá. Nekem aranyos kisfiúnak tűnt, lehet neki is sok volt a jóból az elmúlt időkben. Az oviban kibontakozhat.

     

    És a picike hogy van? Már nem is olyan picike.

    előzmény:
    rintintin (62566)
    2009-09-02  15:40
  10. 2009. szeptember 2. 15:4662567.

    Hú ez tök jó, ajiba kacsacombok, az ő hibája, te meg örülj neki, micsoda fejedelmi kaja lesz!!!! Imááádom a kacsát!!!

     

    De klassz az is hogy G ennyire bejön nekik. Szeret ő is menni?

    A pénzt nem említetted a fáradtság mellett. Nem is írtam Krisztának az uszi 3.60  egy személyre de Tominak ingyen van. Remélem 1 nap még büszkék lehettek rá. Ő Mo színeiben szeretne indulni, ezt már kitárgyaltuk. Hogy miben az még kérdés

     

    Van új hűtőnk meg mélyhűtőnk!!! Tök szép.

     

     

    előzmény:
    rintintin (62565)
    2009-09-02  15:37
  11. 2009. szeptember 2. 15:4062566.

    szia verus,

     

    dehogyis, Auryn mar nagyon varja az ovit,eddig is jart,de csak part-time helyet kapott. bneki mar nagyon kene a full-time,nagyon okos,erdeklodo, eleven kisgyerek. sok mondokat, verset tud fejbol es hihetetlen,milyen memoriaja van! tenleg okos, melanie sokat foglalkozik vele es a nagyszulok is. most egy honapig indiaban volt az apjaval es ott is jol elvolt.

    előzmény:
    barackmano (62564)
    2009-09-02  15:33
  12. 2009. szeptember 2. 15:3762565.

    na,kozben felhivtam G.-t es lett net :) most minden nap melozik melanie csavojaval. olyan jo,megdicsertek megint,h. "milyen jo munkaero,nem megy el orankent 20 perces tea-es cigiszunetre!" :)  :( szomoru,h. az angolok ehhez vannak szokva:(

     

    latom,megjelent Agota is!!! de jo,h. katanak igy bejott az ovi! elhiszem,h. mar herotod van a koltozestol, hasonlo okok miatt nem lehet G.-t ravenni egy mozdulasra :( neked ugy atlagban bejon a valtozas? m,ilyen a pesti elet L es Fr utan? es neked, Eszter?  csak mert nekem ( 8 ev utan) olyan honvagy es nagyszulok utani vagyam van,mint meg soha...a barataim dobtak egy hatast,ilyet meg nem hallottak tolem es mindenki nagyon meglepodott. G. pl. nem is vett komolyan,azt hitte,viccelek,pedig nem. olyan jol erezte magat mano a magyar kornyezetben. sztem o is ilyen kis nehezen nyilo tipus,mint g. es meg az idegen nyelvi kornyezet csak ront ezen ::(::( pedig olyan kis jolelku,joszivu,baratsagos,imadnivalo vicces kis figura.

     

    batun, sajnalom,.h. igy zajlott az elso nap! amikor mentel erte,mi volt?

     

    Kriszta,jol hangzik a tervetek ezzel a kiadhato lakassal!

     

    Vera, te tenyleg annyi helyre viszed Tomit, faradtsagot es faradsagot  :) nem kimelve! Tomibol vmi olimpiai kis tornasz lesz majd es mi mind ismerjuk:)

     

    Szandra,jot nevettem a szentfazekan!!!::)

     

    nekem miert nincsenek smileyK/ vagy en benazok...

     

    lattatok mostanaban vhol egesz kacsat

    előzmény:
    rintintin (62563)
    2009-09-02  15:22
  13. 2009. szeptember 2. 15:3362564.

    Tina, olyan jóket nevettem rajtad, majd megetted, meg duci Pannilátom jó kedvedben vagy.

     

    Én is remélem hogy Melanie-éknál most már megoldódik a helyzet, bár a leírtak alapján Auryn se 2 nap alatt fog beszokni az oviba, majd ez is egy konfliktushelyzet lesz neki. De utána Melanie is pihizhet egy kicsit,

    előzmény:
    rintintin (62563)
    2009-09-02  15:22
  14. 2009. szeptember 2. 15:2262563.

    sziasztok!

     

    nemreg ertunk haza a jatszohazbol,melanieekkal voltunk. Melanie meselte,h. Aurynnak ujabb kitorese volt a buszuton. nemreg beszelt egy gyerekpszichologussal es o azt mondta neki,h. semmifele vita, veszekedes nem zajlhat a gyerek elott,mert erzik a bajt  es nem erzik magukat biztonsagban. remelem, mostmar melanienek konnyebb lesz, Auryn nemsoka full-time ovit kezd. amugy nagyon jo volt a jatszohazban, aztan a szokasos McDonalds kovetkezett.:) parkozni akartunk,de itt is gatya ido van,. vegul  jol dontottunk,h. zart helyre mentunk,mert a babak belemaszkaltak volna a pocsolyakba…

    reggel visszaolvastam,de most epp nincs internet, Wordbe irok,majd bemasolom kesobb,reagalok,amire emlekszem…

    Eszter, nagyon jo ez a gyereksereg kep! Karin egyszeruen zabal;nivalo gyonyoruseg abban a piros pottyos ruciban!!! majd” megettem a kepernyot ;J)  hol vetted azt a rucit? nagyon eeeeedes!!!! a car boot sale-en is volt egy pottyos ruci bugyival az en pottyos pannimnak, de a kis ducika mar nem fert volna bele,ugy sajnaltam, kemeny ket Fontot kertek volna erteJ  de jo,h. Enzonak ilyen szuoper az ovi!!!!

    Kriszta, ugy orulok,h. visszajottetetek!  hihetetlen ez a ket bunko no!!! az utazos no is bunko, de amugy tenyleg vannak olyanok,akiket idegesit a sok gyerek-de ha ok epp nem zajongtak,akkor ennek mi baja volt???!!! viszont a repteri macan nagyon kaiakdtam en is!! szerintem tuti tegyel panaszt. az ilyen embereknek szar eletuk lehet es ezt masokon toltik ki. hogy lehet vki ilyen faragatlan,h. neked beszol,h. a masik babat miert hagytad ott??!! es a tobbi kollegaja nem szolt ra? hogy tudtad szo nelkul hagyni? en felrobbantam volna (ahogy magamat ismerem)

     

    Batunnak nagyon szurkolok,h. Domi jol viselje!!!

    Noemi,ugy sajnallak. tenyleg nehez lehet, hiszen segitseggel is az,nemhogy anelkul L  apukad mikor jon?

     

    na,megnezem,van-e mar net.

    Agotaval mi lehet?
    előzmény:
    barackmano (62562)
    2009-09-02  14:39
  15. 2009. szeptember 2. 14:3962562.

    Hú de jó lesz nektek. És akkor megint tehetsz ilyen volt ilyen lett képeket, azok nagyon tetszettek anno is. De kopp-kopp, holnap minden eldől ugye?

     

    Jaj dehogy viszem, csak tegnap annyira elfáradt tőle, gondolom bevetem ma is. Nagyon szeret menni, de holnaptól suli lesz. Majd esetleg szombatonként gym után (5 percre van). Aranyos vagy, tényleg viszem mindenhova, de önző szándékkal is, ha lefárad nyugtom van tőle egy darabig. Meg hát őt egyedül könnyű vinni, kettővel már nem ugrálhatnék ennyit.

    előzmény:
    bluebell (62561)
    2009-09-02  14:12
  16. 2009. szeptember 2. 14:1262561.

    Vera, akkor minden nap fogtok  usziba járni? Mennyibe kerül ez nektek? Itt is van valami bérletszerü? Annyira jó, hogy ennyi helyre viszed Tomit. Büszke lehetsz magadra.

     

    Szandra, én is katolikus oviba írattam, és iskolába regisztráltattam Rubint. Ettől nem lesz szentfazék, ne aggódj. De én is jobban megbízok ezekben az iskolákban. Azután majd a jövő eldönti, hogy jó volt-e. Drukkolok, hogy sikerüljön átíratni őket.

     

    Eszter, én már meg sem lepődtem, mert minden olyan szép, amiket készítesz.

     

    Ágota, jó, hogy újra gépközelben vagy. Nagyon örülök, hogy Katának is ennyire bejött az ovi.

     

    Tünde, én nem annyira csodálkozom, hogy így sírt Domi. Még holnap sem számítanék sokkal jobbra, de max. 2-3 nap, és megszokja, megszereti. Majd írj, hogy miket mesélt.

     

    Rubin azt hiszem, jövő szerdán kezd (majd megnézem). Azt mondta, hogy "Anya, én csak először fogok sírni, mert az első ovimban is sírtam az első nap."

     

    Ha nem lennék ennyire optimista beállítottságú, és nem abban reménykednék, hogy ennél csak jobb jöhet, akkor már lehet, hogy begolyóztam volna. Nem lehet minden évünk sikeres. Akkora nagy tragédiák közvetlenül velünk nem történtek. A lányok egészségesek, mi is azok vagyunk. Ez a fontos. Majd a 2010-es év lesz a mienk.  A költözést még ne kiabáljuk el. Még nem írtunk alá semmit. Majd csak költözés után. Egyébként egyáltalán nem lesz nagyobb, csak jobb helyen (mások szerint), lesz oldalbejáró, és bővíthető lesz, tehát hozzá fogunk építeni. plusz lesz egy kiadó kis lakásunk az udvarban. És igen, ezt is nagyon fel kell újítani, de nem most azonnal fogjuk, mert sokat kellene rákölteni, és nincs miből, mert sokkal nagyobb depozitot kell letennünk, mint terveztük. Nincs gázfütés, és az ablakokat is mind ki kell cserélni. Az meg már természetes, hogy fürdőszobacsere, festés és padlócsere is lesz majd mindenhol. Egyszer. Aki volt az kingstoni házunkban, ez kb. olyan minőségü lesz egyelőre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 2. 13:3762560.

    Szandra én szurkolok neked. Bár nem tudom mennyi esély van erre most, pláne katolikusba, de ha most nem ahogy mondod jövőre. Én sem papnak szánom Tomit, a légkör más egy ilyen iskolában, ezt így gondoltam, de látom is. De ezt írtad te is. Szorítok hogy minnél előbb. Hátha nálatok nincsenek úgy tömve mint errefelé.

     

    Tünde, ne szomorodj el, lehet hogy csak Domi is olyan mint a legtöbb ovis gyerek, amint elmegy Anyu nincs semmi baja. Majd mesélj mi volt egész nap. Pedig gondolom leültél vele és elmondtad. Nem is értem miért nem szoktatnak, Tomiék külön kettesével találkoztak a tanító nénivel és a ped. assz-szel, legalább ismerős felnőttek voltak. Gyere mindenképp és számolj be ha hazamegy.

     

    Kriszta, remélem most már nem kiabálom el, ez szuper!!! Végre. Majd mesélsz milyen.

    Micsoda tényleg HP-k Csak a nők tudnak ilyen taplók lenni. Szóhoz sem jutok.

     

    Eszter én nem is dícsértem a zsákot??? Nagyon ügyi vagy!!!!

     

    Ágota, semmi gond, nagyon én sem tudtam elmozdulni otthonról.

     

    Nemrég jöttünk az usziból. Nekem 1 óra bőven elég volt, Tomi bezzeg maradt volna. Pedig most vittem én is szemüveget, meg hülyültünk is, de nagyon nem akartam lejáratni magam, 2 fiatal pasit ültettek ílyen safeguard-nak vagy mi. De most kimozogtam magam én is. Ki is fáradtam, remélem Tomi is. Du. Kieran-ékkel parkozunk.

     

    előzmény:
    teacska (62557)
    2009-09-02  13:07
  18. 2009. szeptember 2. 13:3662559.

    nekunk nem volt soha csaladlatogatas. Tea legyen otthonen vmi gyors sutit is osszedobnek.

    Fura volt latni, hogy Domi balhezott egyedul, a tobbi gyerek biztos mind feleves kortol full-time ovis volt...Megint kicsit elszokott az angoltol, de itt biztos hamar belerazodik majd!

    előzmény:
    teacska (62558)
    2009-09-02  13:19
  19. 2009. szeptember 2. 13:1962558.
    Még azt szerettem volna kérdezni, hogy van-e tapasztalatotok család látogatás terén? Holnap jönnek hozzánk Helgus óvónénijét, de lövésem sincs, hogy hogyan is zajlik ez? Mint Mo-n? Mivel készüljek?
    előzmény:
    teacska (62557)
    2009-09-02  13:07
  20. 2009. szeptember 2. 13:0762557.

    SZiasztok!

     

    Kriszta!

     

    Sajnálom, hogy ilyen rossz élményeid voltak az utazás alatt is. Úgy látszik, ez most pech sorozatos kirándulás volt. Én is akartam kérdezni, hogy anuykád kocsija hogy áll?

    Ezek szerint csak sikerül költöznötök. Gratulálok! Az új ház nagyobb lesz? Ugyanazon a környéken? Megint fel kell újjítani?

     

     

    Lányok!

     

    Aranyosak vagytok, hogy aggódtok Henike magán órái miatt. Mi is nagyon reméljük, hogy ez átmeneti állapot. Gábornak nem volt munkája augusztusan és az egy hónap mínuszt bizony nagyon megérezzük. Henike okos kislány, megértette és egyáltalán nem volt kiakadva. Mi annál jobban...

    Egyébként most próbálom őket átíratni katolikus iskolába, ide. Azt hallottam, sokkal nagyobb a respektjük itt. AZ egyetlen godom az, hogy én nem vagyok hívő és megkeresztelve sem vagyok, de rajtam kívül mindenki megkeresztelkedett a családban. Bár én nem vagyok ellene, hogy a lányok imádkozzanak, nem hiszem, hogy ettől szent fazekak lesznek. És az iskola légköre is jobban tetszik. Úgyhogy remélem, hogy sikerül. Ha most nem, akkor majd jövő szeptemberre.

     

     

    Ágota!

     

    Örülök, hogy Kata ilyen jól érzi magát az oviban. Ti hova költöztetek vissza? Bp? És ott melyik kerület?

     

    Noémi!

     

    Én mindkét lányt már pár napos korától kivittem levegőzni. Én nem vagyok híve az otthon ülésnek. Szerintem jól teszed, ha kimozdulsz! Mindkettőtöknek jót fog tenni!

     

    Tünde!

     

    AMit leírsz kisértetiesen hasonlít Henike első hetére.   Igaz, vele soha nem volt gond korábban sem bölcsiben sem oviban, de itt annyira idegen volt neki, iskola, nyelv, emberek. Nem is csodálom, hogy megmakacsolta magát. De minden délután mosolyogva jött ki. Így tudtam, hogy a reggeli cirkuszokat nem kell komolyan venni, mert azért jól érzi ő magát az iskolában. Én meg mindig erősítettem benne, hogy jó lesz, sok új dolgot tanul, stb... aztán az első hét péntekén már mosolyogva ment be. Remélem, nálatok is így lesz!  De hogyhogy nálatok már ma van iskola? Nálunk csak holnap kezdődik.

     

     

    No, megyek borsót fejteni.

    előzmény:
    Deme71 (62553)
    2009-09-02  10:42
  21. 2009. szeptember 2. 12:4362556.
    Agota, ha pici notebook -ot vesztek ajanlom a Samsung nc10-est, nekem nagyon bejott. (ha ezt a kategoriat keresed) Annyit olvastam utanuk, mielott megvettem es errol irtak a legjobbakat.
    előzmény:
    Deme71 (62553)
    2009-09-02  10:42
  22. 2009. szeptember 2. 12:4162555.

    HAho,

    HAt nem volt zokkenomentes a suliba adas... Mikor megerkeztunk(mindannyian mentunk) Domi elkezdett jatszani a jatekokkal, de amikor le akartunk lepni, belemcsimpaszkodott es elkezdett sirni, aztan mar csak en volt ott szulo, minden gyerek a tanarnenire figyelt Domi meg uvoltott, eroszakkal kellett leszedni rolam es otthagyni:( Szegeny nagyon kiakadt, mint mikor eloszor ment oviba. Remelem holnaptol mar nem lesz balhe! GErgo fogja hordani, sztem neki nem fogja csinalni, de lehet, hogy itthon meg igen elotte...

    Kriszta, hihetelen, hogy ilyen szemet emberek vannak! Rank is csunyan neztek a repulom, mert Felix nem birt magaval es sikitozott meg reklamalt vegig, de nem uvoltott...Remelem most mar minden sinen van es tnyleg tudtok koltozni hamarosan! Anyukad kocsijat sikerult megcsinaltatni?

    Eszter, ugyes vagy, tok jo lett az ovis zsak! EN is regen Ikeas agynemubol csinaltam Dominak kicsi agynemut meg racsvedot a kisagyba, nagyon ari mintak voltak es sokkal olcsobb volt, mint a kesz agynemuk.

    Tok jo, hogy KAta es Enzo igy szeretik az ovit. TEsomnak is tegnap ment a kicsi eloszor, a naggyal egy csoportban, es rogton o lett a focsibesz a csoportban. Alvas alatt is csak bohockodott BArninak, igy nem aludtak semmitFElix ujra a regi, megint egesz nap jokedve van es csibeszkedik o is ezerrel. TEgnap mar szepen evett is. A fogai meg nem jottek ki, ejjel kb 10 percenkent kelt, sztem kb 25x. NEm is szamoltam, csak az oramat neztem kozben. Jo volt mert en estere meg lerobbantam, olyan influenza szeru erzesem van. FAj minden izuletem, a fejem, izzadok es fazok, es meg a torkom/fulem is fura. Este lazas is voltam, de gyorsan bevettem egy paracetamolt es igy nem ment nagyon fol. REmelem csak egy mulo betegseg es nem fertozok meg senkit a csaladban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 2. 10:4362554.
    "isibe engedni"
    előzmény:
    Deme71 (62553)
    2009-09-02  10:42
  24. 2009. szeptember 2. 10:4262553.

    Helló Mindenki!!

     

    Gyorsan bekukkantok, aztán rohanok az ügyintéznivalók után.

     

    Először is Noémi, gratulálok Dórihoz!!!!  Majd visszakeresem, a szülés után írtakat, hogy megtudjam a részleteket. Menj vele ki, amennyit tudsz, mászkálj, napozz a parkban, kávézz, addig ő meg szunyál. Kevésbé leszel depis, ha emberek közé mész. 

     

    Tina, hogy vagytok? Panni már olyan nagy lehet! Cukik ezek az aprónépek, ahogy rázzák a pelust.

     

    Sajnálom, hogy Félix ilyen lázas lett a fogtól, remélem, gyorsan rendbejön! Az iskoláról megtudtál valamit? Rossz lehet idegen nyelvi környezetben isiben engedni a gyereket infó nélkül.

     

    Szandra, de szomorú, hogy ki kell hagyni a golfot-korit. Szorítok, hogy mielőbb rendeződjön az anyagi helyzetetek!!

     

    Kriszta, jól kifogtátok a hazafelé úton, milyen emberek vannak!

    Verus, ezer bocsánat, hogy nem hívtalak, de nagyon el voltunk havazva, Bp.-re is csak hétfőn jöttünk fel.

     

    Az ovi Katának is hasonlóképpen megy, mint Enzonak (Eszter, szuper a Thomas-os oviszsák), tegnap azonnal háromig maradt, épp uzsonnáztak, amikor odaértem. Reggel is 20 percet voltam ott tegnap, aztán mondta, hogy mehetek. Ma már a cipőátvételnél elküldött. Jó lenne, ha visszaszokna az oviban délutáni alvásra, mert reggel picit korábban kellene indulni itthonról, mivel J.-t is mi szállítjuk el a metróig az ovi előtt.

     

    Most megyek, majd még jövök! Egyelőre egy gépünk van - ami ugye kettőnknek esténként kevés -, de J. ígért nekem egy kis notebook-ot!

    Amúgy még mindig vannak dobozaink, teljesen rosszul vagyok, hogy mikor lesz már vége. Annyit takarítottam, pakoltam, és úgy kellene még egy szekrény, nem férnek el a cuccaink...

     

    Gabi számát sehol nem találom, pedig úgy rémlik, hogy elkértem tőle... Aki tudja, küldje át priviben, légyszi!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 2. 09:4662552.

    Jó reggelt! Megérkeztünk.

    Vera, nagyon jó lett Tomi szobája.  Az szerintem is külön jó, hogy az ablak mellé tudtátok tenni. Most már lehet tanulni.

     

    Tünde, elhiszem, hogy izgulsz, aggódsz. Én sem lennék nyugodt. Jól beledobják őket a mélyvízbe. Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy semmi gond nem lesz.  Szerintem ez normális, hogy az anyák agyon aggódják, a gyerekek meg közben jól elvannak. Azért én is kíváncsi leszek az első nap élményeire. Félix szopizásaihoz, nem evéseihez nem nagyon tudok mit hozzászólni. Addig mindenképp várj, amíg el nem múlik a láza, és nem jön teljesen rendbe.

     

    Szandra, én is csak remélni tudom, hogy átmeneti  nálatok ez az anyagi válság, és hamarosan újra tudja kezdeni Heni a golfot vagy a jégkorit. Én Rubint balettre szeretném íratni, de lehet, hgoy nálunk sem fog most (a költözés miatt) beleférni a keretbe.

     

    Egyébként terv szerint holnap aláírunk, és szeptember közepén költözünk.

     

    Noémi, simán menjetek sétálni. Már kész  nagylány Dórka. Szükségetek van a friss levegőre. Attól te is jobban fogod magad érezni. Apukád volt kint, vagy jön ki? Tesód?

     

    Tina, ti már jártok oviba? Olyan jó lenne még találkozni a héten. Persze bárki mással is.

     

    Olyan idegesen értem haza tegnap. Két gyerekgyülőlő nőt is elénk sodort a sors. Egyet a repülőn. Rubin (és még vagy másik 8 gyerek) sétálgatott középen. tényleg nem futkároztak, inkább egymáshoz mentek, csak kíváncsiskodtak. Egy nő ült középtájon, akit már kezdettől láttam, hogy fogdossa a gyerekeket, kitette eléjük a karját, stb. A végefelé kiabálva hozta vissza Rubint, hogy most már kössük be, mert ez élete legrosszabb útja, ennyi sok gyerekkel ő még nem repült, és hogy már a sztuviknak is szólt, olyan hangzavar van. (minden gyerek tök szépen viselkedett, egy sem hisztizett, kivéve a nő ordítása után, mert akkor többen rákezdtek). A sztuvi oda is jött, és nekünk panaszkodott, hogy mennyire hülye p**** az a nő. Utána bent felejtettem a szalagon egy szerszámot, amit N adott fel. Ők előre mentek az autóért, és én Rubinnal maradtam. Ezért vissza kellett mennem, és újra ellenőriztek. A csaj, aki a röntgennél állt, akkora paraszt volt, hogy majdnem hívtam a főnökét. Először Rubinba kötött bele, hogy miért nem engedi magát nyugodtam megmotoztatni. Utána, amikor megemlítettem, hogy azért sietnék, mert kint vár a másik babám, mondta, ogy "miféle anya vagyok én, hogy az egyik gyerekemet itthon hagyom, úgy megyek nyaralni. Akkor most már igazán ne hisztizzek. A másiknam így biztos nem hiányzom." Ki akarta dobatni a parfümömet (ami nem volt 100 ml, csak nem volt nylonban). " Még most is gondolkozom rajta, hogy írok a főnökének, csak a francnak van kedve ilyen hülye picsákkal kínlódni.

     

    De most már minden ok, kivéve,hogy halomban vannak a bőröndök. Megyek is pakolni.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top