Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2009. szeptember 2. 08:1962551.

    Jó reggelt!

     

    Domika első sulis napja. Majd mesélj Tünde mi volt mikor vitted.

     

    Krisztáék remélem szerencsésen visszaértek.

     

    Nekünk még van egy nap lazulni. Ha hozzák az új hűtőt és mélyhűtőt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 1. 23:4562550.
    Na vége a szopinak lefekszek aludni egy kicsit
    előzmény:
    barackmano (62549)
    2009-09-01  22:19
  3. 2009. szeptember 1. 22:1962549.

    Ő volt a midhusband.

    előzmény:
    Nyulcsi (62548)
    2009-09-01  21:58
  4. 2009. szeptember 1. 21:5862548.
    Férfi midwife? Ez nagyon furi. Attól függetlenül hogy otthon a nődokik főleg férfiak azért a midwife mint neve is mutatja nő kéne hogy legyen. Otthon sincsenek férfi bábák vagy igen? Bár ha a nők harcolhatnak hogy minden munkát végezhessenek ugyanugy mint a férfiak akkor nekik is joguk van gondolom
    előzmény:
    barackmano (62546)
    2009-09-01  21:48
  5. 2009. szeptember 1. 21:5062547.

    Remélem nem lesz nagyon gatya idő holnap és tudunk menni. Csütörtökön ugyis el kell vinnem méretni bár nem muszáj de szeretném tudni hogy hizott-e.

    De édesek ezek a gyerekek. Ugy szeretném már ha Dori olyan nagy lenne hogy lehetne vele játszani jobban pedig tudom hogy nagyon gyorsan telik az idő és ki kell élvezni amig ilyen pici azt is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 1. 21:4862546.

    Nagyon édesek a gyerkőcök.

     

    Nahát de szupi hogy Enzo-nak így tetszett!!!!

     

    A plüssállatkákat max. én sajnáltam, nekem nem is volt szívem megválni tőlük. Tomi a kedvenceivel alszik, abból balhé lett volna ha onnan hiányzik, de ennyi esze még H-nek is volt.

     

    Képzeljétek van egy spanyol nő ismerősünk, tegnapra volt kiírva, ma elment a midwife-hoz, aki a legnagyobb meglepetésére férfi volt. Még jobban meglepődött mikor a baba sürgetésére  a pasi a legkisebb gátlás nélkül a sok szexet javasolta. És csak azt.

    A csaj csak irult pirult, a férjének nem is mesélte, nehogy vérszemet kapjon, ezen olyan jót nevettem.

    előzmény:
    Avocado2 (62545)
    2009-09-01  21:40
  7. 2009. szeptember 1. 21:4062545.

    Ezek a fotok Tundeeknel keszultek, a gyerekkupac 

    Kata rozsaszin szoknyaban, Rubin feher kalapban, Karin pottyosben, Enzo turkizben, Coral cumival, Domi kockas sapiban, Felix sotetkek poloban

    előzmény:
    Avocado2 (62544)
    2009-09-01  21:37
  8. 2009. szeptember 1. 21:3762544.

    Tina, koszi az otleteket!

     

    Noemi, setara fel! Ha kimesz rogton jobban leszel. Beulsz egy kavera valahova .... 

     

    Vera tok jo az asztal! Es nem sajnalta a plussallatkakat?

     

    Enzo egesz nap az oviban volt, azt mondtak 3-ra menjek - eppen akkor ebredezett, majd kozolte, hogy o meg uzsonnazni is akar (!) es hisztizett hogy o meg maradni akar jatszani. Holnap 4-ig oda se nezek 

     

    megprobalom csatolni a zsakot.

    Az agynemu az Ikeas - feher alapon szines autok, es azt kicsinyitettem le meg vagtam szet.  

    előzmény:
    Nyulcsi (62542)
    2009-09-01  21:06
  9. 2009. szeptember 1. 21:3262543.

    Az nagyon sok Noémi. Én 1 napot sem bírok ki. És lehetsz ettől magától is depressziós, kell a napsütés is az embernek. Tessék holnap kimenni.

    Az talán annyira nincs gond hogy nem vagy farkaséhes. Persze azért egyél hogy Dórinak is legyen mit. Tömd magadba. Bezzeg nelem megy, cserélhetnénk

     

    Dehogy vagy egyedül, ott van ő veled. Majd ahogy nő egyre többet lehet vele kommunikálni, jobb lesz. Karácsonyra hazamész?

     

    Tomit teljesen kiütötte reggel az uszoda. Sehol nem voltunk du. de már elment aludni. Lehet holnap is bevetem, bár semmi kedvem hozzá.

    előzmény:
    Nyulcsi (62542)
    2009-09-01  21:06
  10. 2009. szeptember 1. 21:0662542.

    Már majdnem két hetes lesz holnap. Muszáj kivinnem mert ha menni kell valahova nem nagyon van kire hagyni. Meg már nagyon depresszios vagyok és lehet hogy az is benne van hogy már nagyon régóta itthon vagyok bezárva. Szinte csak a szobám van. Esténként rámtör hogy annyira egyedül vagyok. Most legszivesebben hazamennék. Ráadásul alig eszek étvágyam sincs. Most mikor tömhetném magamba a kaját.

    előzmény:
    barackmano (62541)
    2009-09-01  19:46
  11. 2009. szeptember 1. 19:4662541.

    Most nem tudom miért ír ilyet.

    De furi. Akkor sem értem miért kell 2 hetet várni. Tényleg 5 perc lenne az egész.

    Addig örülj míg alszik. Holnap majd sétáltok. Én már alig vártam hogy vigyem. Az anyósom nem engedte volna 2 hétigde nem érdekelt.

     

    előzmény:
    Nyulcsi (62540)
    2009-09-01  19:04
  12. 2009. szeptember 1. 19:0462540.

    Tényleg befért nem is gondoltam volna. Még az ablaknál is van szóval a fényviszonyok se rosszak.

    Nem tudom mért kell időpont de a midwife mondta kérjek és mikor hivtam őket nem mondták hogy gyere csak be brmikor felvesszük az adatokat. Lehet a ti gp-tek nagyobb és van több ember a recepcion. Nálunk csak egy van. A sétábol nem lett semmi mert alszik mint a bunda szerintem már 4 órája de inkább több.. Kénytelen leszek felébreszteni. Vagyis hangoskodni fogok és várom hogy kinyiljon a szeme. Már látom jó nyügös lesz estére mert most jól kialudta magát.

    előzmény:
    barackmano (62539)
    2009-09-01  17:58
  13. 2009. szeptember 1. 17:5862539.

    Miért kell ahhoz időpontot kérni? Tomit én a recepción jelentettem be 2 perc alatt. Csak az adatait kérték. Addig csak nem lesz beteg. Ha mégis, tuti nem zavarnak haza.

     

    Nem lehetett semmit kirakni, de elfért végül minden, leszedtük az ajtaját, így rögtön nagyobb lett. Olyan jó hogy ma kész lett, még széket is vettem neki az Argos-ban, buli volt hazahozni. De holnapra semmi nem maradt. H odaadogadta charitybe az összes plüssállatát az alvókutyáit leszámítva, így egészen fiúszobája lett.

     

     

     

     

    előzmény:
    Nyulcsi (62538)
    2009-09-01  16:48
  14. 2009. szeptember 1. 16:4862538.

    Sziasztok

    Vera kiváncsi lennék hogy fér be az az asztal Tomi szobájába. Gondolom ki kell majd vinnetek valamit mert én ott már egy talpalatnyi helyet sem láttam. Tök jó hogy voltatok már úszni is.

    Pannika meg biztos sokat nőtt meg ügyesedett mióta utoljára láttam ami szerintem akkor volt amikor elhoztam a kiságyat. Amiben Dorka jót durmol ebben a pillanatban is. Ha felébred kaja után meg szertném ejteni az első sétát vele. Már időszerű lesz. Csak ne kezdjen el zuhogni.

    Szegény kis Félix.

    Szandra azt hiszem te kérdezted a housinget. Még várok természetesen de jövő héten bemegyek megkérdeni mi van meg beviszem az anykönyvit.

    Sajnálom hogy Henikének most le kell mondani a korirol meg  a golfrol de remélhetőleg csak átmenetileg.

    Ma felhivtam a gp-t hogy bejelentsem Dorit de csak 2 hét mulva van időpont. Az hogy van itt egyébként? Ha beteg a gyerek felhivom őket és majd a következő héten talán ránéznek? Vagy gyerek esetében máshogy megy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 1. 14:5162537.

    El is felejtettem, voltunk az usziban Tomival. A kismedencét felújítják, így a nagyban voltunk, de  az csak 1 m-es a szélén. Igaz Tominak így is úszni kell benne de elvoltunk ott az öreg nyanyák között, mindenki gyorsan odébbment, mert Tomi mindenkit lefröcskölt. 1 óráig szórakoztunk ott, mindent csináltunk, már a felügyelőpasik is Tomin mosolyogtak, egy néni meg odajött megkérdezni hogy nem fáradt még? De én az voltam, így eljöttünk, később Tomi is majdnem elaludt a fodrász székében. Vettem még új tornacipőt, mert minden kicsi lett tavalyról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 1. 14:4162536.

    Hát ez tényleg elég furi Tünde, úgy látszik némelyik suli nem szórakozik vele. Ha hamar talál magának barátokat Domi biztos nem lesz baj. Tomi már a 3. nap kérdezte mikor megy egész napra, mert neki nem volt elég a játszásból meg haverokból fé nap.

    Tuti nem lesz gond. Magyarázd el Dominak.

     

    Kész az asztal, a fióknál feladtam, mert sínt kell beleépíteni, de H ma itthon volt, megcsinálta. Már csak Tomi szobájával kell sakkozni egy kicsit hogy be is férjen és be is lehessen menni. IKEA-s asztal.

     

    Tina, rettenetesen édes lehet Panni ahogy ropja. Tomi csütörtökön kezd csak, nekik renoválták is a sulit, de tegnap még nem volt kész, remélem addigra lesz.

    előzmény:
    batun (62533)
    2009-09-01  11:07
  17. 2009. szeptember 1. 12:4962535.

    szia Tina,

    TEgnap volt a leg gazabb, Felix egesz nap csak 50ml tejpepet evett es egy negyed piritost, a tobbi szopi volt. DE lazas volt es nyugos. MAra mar nem meleg a feje es jobb kedve van. Reggelire evett egy fel piritost vajjal, a tejpep nem kellett neki...pedig eddig imadta. aztan szop, most alszik, delutan megprobalom megetetni babakajaval. Amit foztem huslevest 2 napja, evett belole kb 4 kanallal(leturmixoltam) aztan mer oklendezett tole mikor kesobb adtam es rokazott is. TEgnap sem kellett neki. Biztos, hogy nem jo a gyomra sem. MAjd ma probalom mashol etetni, itthon nehezebben eszik, kavezoban szivesebben megeszi...

     Edi lehet PAnni! FElix is imadja a zenet, razza a segget ra, meg ugral. HA en eneklek, akkor meg tapsikol. A racsvedojen allatok vannak korben es mutattam neki, hogy az oroszlan hogy uvolt, erre korbemutogatta az osszes oroszlant es o is utanozta az uvoltest

    előzmény:
    rintintin (62534)
    2009-09-01  11:30
  18. 2009. szeptember 1. 11:3062534.

    sziasztok!

     

    jo sokat irtatok!

    Batun,nekem is gyomoridegem lenne,az tuti. de szerintem ez normalis. ez is furcsa nekem,h. rogton igy kezdenek! Nellek iskolajaban elso 2 heten csak fel napot mentek,aztan mentek egesz napra. hogy all Felix a szopival? mi ugy nez ki,teljesen lealltunk,.alig van benne, meg mar en sem eroltetem.

     

    Szandra, sajnalom,h. Henike lemarad a korirol!  :( nem tudojm,megerti-e egy ilyen kicsi lany ezt :( olyan szomoru. en is pont gulyaslevest fozok ma, viszek at Margitnak is belole.

     

    Vera, nagyon ugyes Tomi,h. igy visszatartotta! ezek szerint mar itt vagytok. mikor kezditek a sulit,melyik nap?

     

    Eszter, jol hangzanak ezek a pesti jatszoterek! orulok,h. Enzo elvezi az ovit. hat,nem egy elveszett gyerek :):)

    a baratnodnek meg ajanlhatod Hampsetad-et is,en imadom, a park gyonyoru, a jatszoter hatalmas es szuper, ezen kivul rossz idoben a jatszoter mnellett van egy reggel 10-4 ig nyitvatarto One O" Clock Club nevu cuki jatszohaz, potom 1 Fontert,amit nem is kotelezo befizetni, ha nem akarsz adakozni. (persze mindenki befizeti,mert ebbol tartjak fent) amugy a Science is jo otlet,mert jo idoben ott a Park mellette, rossz idoben meg 3 muzeum egymas mellett.

     

    nekunk egesz jo hetvegenk volt, tegnap meg a baratainkkal voltunk. en eloszor a baratnommel mentem kajalni + beszelgetni, aztan G. es a sracok is csatlakoztak es egyutt jottunk vissza.

    a Notting Hill Carneval-rs ki se neztunk, a zene amugy idehallatszott, de a tomeg es a zaj + szemethegy nem hianyzott ket gyerekkel...

     

    na,ennyi,megnezem P.-t, szunyal-e meg. ja,kepzeljetek,annyira cuki,ahogy mozog barmilyen zenere! meg kell zabalni,ringatja a hatat, mozgatja a vallat. a Bujj,.bujj zold ag-at meg "enekli" velem, szetzabalom ::) ::)

     

    kepzeljetek, a baratnom kolcsonadta a dr. vekerdy konyvet, ami a Nok lapjabol osszegyujtott cikkekket tartalmazza, nagyon erdekes, mar a felet el is olvastam, tok sok kerdesemre megkaptam a valaszta marcival kapcsoltabna, miert felesel,.miert nem ad oda jatekokat stb. nagyon erdekes.

    előzmény:
    batun (62533)
    2009-09-01  11:07
  19. 2009. szeptember 1. 11:0762533.

    jo reggelt,

    most hivtam a sulit, nincs semmi beszoktatas, rogton 9-3-ig jarnak. Fura kicsit. Mindegy, remelem nem viseli meg nagyon Domit. Par napja mar tok gyomoridegem van emiatt.

    VEra, jo az asztal, HAri nem segit osszerakni? Hol vetted?

     

    előzmény:
    barackmano (62532)
    2009-09-01  08:30
  20. 2009. szeptember 1. 08:3062532.

    Jó reggelt mindenkinek!!!

     

    Összeraktam a fiókot!!! Tomi lelkesen asszisztál. De nem lesz túl egyszerű ahogy elnézem. Tomi meg uszodába akar menni, fodrászhoz is kéne vinni, H megkért hogy takarítsan ki a hűtőt és mélyhűtőt, holnap hoznak újat, úgyhogy megvan mára a program.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. augusztus 31. 19:2862531.

    Ezek jók, sokban függ attól is a gyereket mi érdekli.

     

    Ugye mutatsz majd nekem zsákot meg ágyneműt?

     

    Igen, íróasztal, 74 cm magas, egy darabig biztos jó lesz. Tomit nem zavarta hogy fehér.

     

     

     

    előzmény:
    Avocado2 (62530)
    2009-08-31  19:02
  22. 2009. augusztus 31. 19:0262530.

    Szandra, hogy lehet hogy juniusig hozza sem nyulnak? Es ezt igy megmondtak?

     

    Vera, ez iroasztal amit vettetek neki? Huu ez a pisilos sztori nekem is remalmom, de nagyon ugyes h visszatartotta.

     

    Igen, a Pajkos utcaban. Ott ket ovi van majdnem egymas mellett, az Ezustfenyo a tolteshez kozelebb, ez meg az Andor u-hoz kozelebb.

    Kesz lettem az agynemujevel is meg a zsakkal is, az agynemut csak le kellett kicsinyiteni, es a maradekbol csinaltam a lepedot. Kivancsi vagyok alszik-e majd holnap.

     

    Delutan kint voltunk Ormezon a jatszon, annyira jo az a jatszo, jo nagy, benne bicikliutak a kicsiknek tobb homokozo meg egy csomo forgatos, csuszos hinatas jatek. Most nem csinaltam kepeket de majd legkozelebb.

     

    Egy kisgyerekes ismerosom megy Londonba, es kerdezte hova menjenek a gyerekkel 2.5 ev koruli - esoben meg szep idoben. Nekem ami eszembe jutott a Science Museum, Battersea allatkert, Hyde parkos nagy jatszo (ahhoz melyik metro van a legkozelebb?) Van meg valami otletetek? 

    előzmény:
    batun (62528)
    2009-08-31  17:35
  23. 2009. augusztus 31. 18:0962529.

    Ez tényleg elég furi Tünde, de holnap remélem választ kapsz. A popsitörlő tényleg nem rossz ötlet. Izgultam én is, de Tomi még sosem kakilt ott, inkább visszatartotta. Őket egész tanévben be lehetett kisérni, idén viszont már ki vagyok tiltva.

     

    Azt nem is meséltem, képzeljétek tegnap a hazafele úton, nehogy már sima legyen...Nekem fel sem tűnt hogy Tomi reggel 9 óta nem pisilt, kérdeztem mikor mentem de nem kellett neki. Erre 2-kor (már sorban álltunk felszállásra) hogy neki kell. Hú mondom, akkor tartogasd. Úgy sajnáltam szegényt, nem mondta, de olyan gyanúsan szótlan volt. Persze a gép 10 perccel később szállt fel, direkt megkérdeztem a stewardess-t, még véletlenül sem mehet ki mielőtt ki lehet kapcsolni az öveket. Már kínomban arra gondoltam kiiszom a Nestea-t az egyik üvegből és abba (jobb mint a gatyájába), de mellettem egy 14 éves kiscsaj ült. Na mindegy, végül kibírta, kialudt a lámpa, loholtunk, utolsó pillanatban. Nagyon megdícsértem.

    Persze magamat okolom mert el kellett volna küldeni. De annyifelé járt az agyam.

    előzmény:
    batun (62528)
    2009-08-31  17:35
  24. 2009. augusztus 31. 17:3562528.

    Szandra, koszi az infokat, jo otlet a popsitorlo, kivancsi vagyok mennyire lesz a Domi onallo a suliban...Sajnalom HEniket, hogy nem mehet golfozni meg korizni! Mi is sokszor vagyunk ilyen anyagi bizonytalansagban, nagyon rossz erzes. Foleg, hogy nem erre szamitottam egy 3 diplomas PhD-s ferj mellett... Remelem idovel majd anyagilag is kamatoztatja azokat a papirokat!

    VEra, en is csodalkoztam. Junius vegen volt egy bemutatkozo a suliban, de akkor meg nem fogalmazodott meg bennem ez a sok kerdes, felteteleztem, hogy valamilyen formaban tajekoztatnak majd. NEm igy tortent. Holnap elvben mar bentvannak a tanarok, majd felhivom a sulit es kifaggatom oket. 

    Eszter, tok jo, hogy Enzo igy szereti az ovit! VEgulis oda jaratod, ami nem messze van a 7-es vegallomasatol es a lakotelepi hazak mogott van?

    előzmény:
    barackmano (62527)
    2009-08-31  16:09
  25. 2009. augusztus 31. 16:0962527.

    OK, visszaszívom, ma tényleg jó idő lett, a reggelből indultam ki. Nekem is kellemesebb ez.

     

    Tünde, hogyhogy nem írtak semmit? Szülői sem volt ahol elmondták volna? Általában nem kezdik full day-jel a sulit, Tomiéknál 1 hét volt a nagyoknak, a kisebbeknek 3 hónap a félnap, ez iskolánként változik, de valamennyi mindenhol van. Furcsállom hogy nem is tudjátok, nekünk mondták is, írták is.

     

    Tomi csak csütörtökön kezd. Nagyon menne már, de csak mert fel akarja venni az új cipőjét. Viszont ma kérdezte azt is gymbe mikor megy. Hát még az is 8 nap.

     

    Megvan az asztala, gondolom enyém a nemes feladat hogy összerakjam.

     

    Szandra, ez sajnálatos hogy nem járhat Henike. De biztos megérti.

     

    Tomiék is kapnak gyümit, 1 éve vezették csak be, nagy szerencsénkre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top