Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 végi babaprojekt

fló
Létrehozva: 2004. november 4. 10:35
Sziasztok!

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik 2004. novemberétől vagy decemberétől próbálkoznak élesben és akikkel együtt élhetnénk át lépésről lépésre a várakozás örömteli pillanatait. Tudom, hogy sok hasonló fórum van már, de ők jóval előrébb járnak a témában.
Mi most novembertől próbálkozunk!! És ti?
  1. 2011. február 14. 21:5788976.

    Sziasztok!

     

    Nekem sem jó. :-((

     

    Beugrott egy családi összeröffenés, szülinapok, névnapok, a múltkor el kellett halaszani, mert sokan betegek voltak.

     

    Viszont, ha később összejöhet megint egy ilyen buli, akkor nekem jobb lenne a hétköznap, mert a hétvégékét szeretném majd Gáborral tölteni, csak akkor lesz itthon márciustól, nem venném el tőle azt a 2 napot. Talán megértitek... :)

     

    Amúgy jól vagyunk, senki sem beteg szerencsére. Gábor most itthon van 2 hétig, aztán irány Bécs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 14. 18:5388975.
    Lányok, én sem tudok meni szombaton, nekem ez a sorsom, bejött egy újszülöttfotózás (a legtöbb apukának csak a hétvége jó, hogy ne kelljen szabit kivenni). Muszáj elvállalnom, ne haragudjatok.
    előzmény:
    sendi (88974)
    2011-02-12  11:18
  3. 2011. február 12. 11:1888974.

     

    Livinek és Dorcsi Livijének nagyon sok boldog névnapot kívánunk!

     

    Megkaptuk a meghívót a jövő szombati szülinapi buliba, ráadásul Lillát is hívták, úgyhogy én biztos nem tudok így menni jövő hét szombaton a talira. Sajnálom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 7. 14:1488973.
    Nagyon köszönöm Sendi!
    előzmény:
    sendi (88972)
    2011-02-06  20:38
  5. 2011. február 6. 20:3888972.

    Sziasztok!

     

    Dorcsinak és Kinga Dórijának nagyon sok boldog névnapot kívánunk!

     

    Akivel FB-on szoktam beszélni üzenem, hogy ma meghalt a gépem, így egy ideig nem fogok tudni netezni napközben.

     

    Remélem a kis betegek mind jobban vannak. Két hete Anna sem volt egy hétig suliban, de a csajok csak kisebb náthával küzdöttek, semmi komoly.

     

    Gero: Annának voltak hasonló foltjai kb. másfél éves korában, azóta sem tudjuk mitől volt, szerencsére azóta sem fordult elő. Azt viszont megfigyeltük, hogy a csípésekre érzékeny (bedagad a szeme).

     

    Partiéknál a két nagy után most a kicsi bárányhimlős (FB-ról tudom).

     

    Hétfőn volt szülői értekezlet, még nem hivatalos, de úgy néz ki Lillát felveszik Anna ovijába (szerencsére azokat fogják támogatni, akiknek mind a két gyereke egyszerre odajár, tehát pl. azok tesói kiesnek első körben, akik most nagycsoportosok, vagy egy-két éve jártak oda )

     

    Én szeptemberben (vagy október elején) megyek vissza (6 év után - baromi hosszú idő) gályázni. Nagyon várnak vissza, jó helyem van csak sok lesz a csajok nélkül töltendő idő. Emiatt nem várom, de az anyagiak miatt jó lesz.

     

    Nálam veszélyben a 19-i tali, mert azt a fülest kaptam, hogy az egyik kislánynak akkor lesz a szülinapi bulija és az egész csoportot meghívják hozzájuk. Igyekszem megoldani, de nem biztos, hogy menni fog, Misi nem egy ovisbulibajáró típus.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. február 3. 12:2888971.

    Sziasztok!

     

    Jövök már én is egy kicsit...

    Látom betegeskedtek néhányan,hát gyógyuljatok meg!(mézes tea)

    Nálunk telnek a mindennapok. Mi nem betegedtünk le,csak az ikrek taknyosak mindig, Yardennel 5 napig kórházban voltunk. Szegénykémet kiütötte a piros pötty,azt hitték előbb himlő,aztán mikor meglátta a doki,rögtön kórházba zavart minket. Cigányok között kemény 3 napot lehúztunk,csótány a szobában stb..,én széken aludtam 3 éjszakát.....mire kiürült a fizetős szoba és így jobb körülmények közé kerültünk. Na nem derült ki mi lett a gyerekkel,belém akarták beszélni,hogy mogyorót kapott szteroidokkal,infúzióval,nyomták tele,de szerintem a legjobb a fenistil csepp volt,az hozta helyre szegényt. Végülis úgy kiterjedt a pötty,hogy lángoló foltok lettek belőle,mint akit leforráztak,úgy nézett ki szegény gyerek.Még jó hogy nem viszketett neki.

    Még feldobták nekem,hogy talán penicilin érzékeny.....hát honnan tudjam én??

    úgyhogy kereshetek egy bőrdokit,aki kideríti majd vajon mi lett vele,mire allergiás. Előtte antibiotikumot kapott a Curam-ot,én arra gyanakodok.

    Aki szeretne többet tudni,látni fotót,a facebookon megvagyok már pár embernél,lehet csatlakozni.

    Ja,Yarden kopaszra lett nyírva. Furcsa,még szokni kell a csuri után.

    Mi sokan eltűntek a topikról!!!!!!!!!!! hmmmmm........... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. január 29. 13:0188970.

    Sziasztok!

    Jól vagyunk, Lackónak már a héten sem volt semmi baja, livin még nem jött ki, ha egyáltalán elkapta...péntektől 3 napig viszketett neki, utána semmi. Láz semmi...könnyen átvészeltük szerencsére. Livire leszek kiváncsi, mert ő sokkal érzékenyebb mindenre. Hétfőn délután felmegyek majd a gyerekorvoshoz Lackóval, h oviképes-e már és ha igen szerdán már mennek. Itthon nagyon nehéz már őket lekötni, nyúzzák, húzzák egymást...

     

    Jobbulást mindenkinek!!!

    előzmény:
    bezsu (88969)
    2011-01-28  21:25
  8. 2011. január 28. 21:2588969.

    Sziaszok!

     

    Kivel mi a helyzet?

     

    Dorcsi, hogy vagytok?

     

    Mi jobban, Martin már szinte tökéletes, csoda cucc ez a fokhagyma, sikerült belediktálnom mézzel együtt, 2 nap alatt már alig folyik az orra, és alig köhög! Visszajött a beszélőkéje meg a huncutsága is! :-) Jó így látni megint...

     

    Rolinak még semmi baja, remélem, most mér nem is lesz!

    Gábor is beteg lett, már nem lázas, de eléggé köhög, ő kapott gyógyszert is.... Csak kimászunk most már belőle!!

     

     

    Béccsel semmi újabb fejlemény még.... ha lesz, írok.

     

    Puszi! Írjatok!!!

     

    Olyan vacak, hogy minden nap benézek, és csak ritkán van új hír.. :-((

    előzmény:
    dorcsi76 (88968)
    2011-01-25  21:43
  9. 2011. január 25. 21:4388968.

    Sziasztok!

    Szerencsére minden rendben L-val, már nem is viszket neki.L-n továbbra sincsenek pöttyök, majd kiderül, h elkapta-e. Nem kenem neki semmivel, zuhanyozunk este és akkor szódabikarbónás vízzel öblítem le, amit hagyok h rászáradjon. Hajszárítóval szárítom meg, h ne sértse fel a törülköző neki a pöttyöket. remélem jövő héten szerdán már mehetnek oviba, nem szeretném, ha sok idő kimaradna...pláne, h hamarosan mennem kell dolgozni.

     

    Jöhetne már a jó idő...bár most is esik a hó...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. január 24. 21:3988967.

    Sziasztok!

     

    Jobbulást a betegeknek! Nálunk "csak" takonykór van, Botinak fáj időnként tőle a füle. 

     

    Dorcsi, kb. 2 hét a lappangási idő, szóval általában mire az egyiken leszáradnak a pöttyök addigra jön ki a másikon. Nálunk is így volt. Botin átlagon pötty, Benin nem volt 1 cm pöttymentes hely sem, borzasztóan nézett ki, még a doki is csodálkozott. Nálunk nem volt vakarászás, Boti hátán és a homlokán maradt heg. Benin semmi. Lehet kapni valami habot, direkt bárányhimlőre találták ki, azt használtuk. Remélem hamar kijöttök belőle én nagyon aggódtam miattuk! Főleg hogy Botinak még a szemfehérjén is jött ki, szaladgáltam vele az ügyeletre.

     

    Remélem ott tudok lenni a februári szaunázáson! Nagyon jól esne már.

     

    Limka, köszi a választ! Még mindig hezitálok. Biztos lenne valahogy, de most még mindig nem érzem azt, amit szerintem kellene. De még van egy kis időm, hátha.

     

    Tibi legjobb barátjáéknál most fogják beültetni 3 lombik babát, nagyon izgulok miattuk!

     

    Szóljatok, ha változik az időpont a talival kapcsolatban! De azért igyekszem benézni!

     

    Jó éjt!

    előzmény:
    bezsu (88966)
    2011-01-24  14:57
  11. 2011. január 24. 14:5788966.

    Sziasztok!

     

    Jobbulást mindenkinek, Martin 3. napja lázas, ma délelőtt csak hőemelkedése volt, de délre felugrott neki megint 38,5-ra, olyan pocsékul van akkor szegénykém... Kinn volt ma a doki néni, vírus, lázcsillapítás, orrcsepp, szemcsepp (begyulladt neki csúnyán), sok vitamin, mást nem tudunk tenni sajnos, várunk. Tegnap már hűtőfürdő kellett. :-((

     

    Dorcsi, mi tavaly túlestünk rajta, 2 hét különbséggel jött ki rajtuk, Rolin kevesebb, de nagyobb, mélyebb hólyagok voltak, Martinon rengeteg pici. Roli nem volt lázas, Martin igen, Roli emiatt sokkal jobban viselte, Martin már kevésbbé.

    Nagyon jó a Fenistil csepp, 3x adtam egy nap (orvos megmondja, hogy mennyit lehet adni), az csökkentette a viszketést egész jól. A rázókeverékkel jöttek az Ősök, kipróbáltam, de nagyon vacak volt, tartott 10 percig a hatása, rászáradt, és sehogyan sem jött le. Úgyhogy ha nagyon viszketett, akkor óvatosan langyos vízzel zuhanyoztam őket.

     

    2 hét, míg lemegy.

    előzmény:
    dorcsi76 (88964)
    2011-01-22  18:00
  12. 2011. január 24. 11:0388965.

    Sziasztok,

     

    Dorcsi, Peti is most volt bárányhimlős, nálunk is kitört a járvány, sőt sajnos Patiéknak is átadtuk, amikor év elején taliztunk:( Nálunk a lányok nem kapták el, egyébként mindhárman be voltak oltva, szóval érdekes, de az valóban igaz, hogy nem volt olyan súlyos. Jobbulást Lackónak, Martinnak és Milánnak is, minden betegnek ezúton!

     

    Beus, igaz, egyszerre lettünk háromgyerekes szülők, és éppen ezért minden tiszteletem azoké, akik kettő után vállalják a harmadikat, tudván, hogy az mit jelent. Mert mi csak belecsöppentünk. Mindenesetre a sok munka megéri, ha érzitek hozzá az erőt és a vágyat akkor vágjatok bele, a fiúk pl. nálatok már elég nagyok, kicsit dolgoztál is közben, szerintem nagyon jó lenne, ha engem kérdezel:)

     

    Most kicsit hanyagolom megint - már nem először - a terveimet, elég bizonytalan most minden, szóval majd visszatérek rá. Az adózás nekünk is nagyon kedvező most, legalább.

     

    Bezsu, a bécsi tervek izgalmasan hangzanak, bennem is mindig van mehetnék, tettvágy, csak kevés hozzá az elhatározás asszem...

     

    Livi, javult a torkod? Mi segített?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. január 22. 18:0088964.

    Sziasztok!

     

    Úgy látom nem vagyunk egyedül a betegségekkel...bár nálunk a bárányhimlő van porondon. Az oviban járvány van. Egyelőre még csak Lackó jött ki. Kiváncsi vagyok Livi elkapja-e, jó lenne egyszerre letudni. Amúgy nem sok pötty van rajta, láza nincs...remélem már nem jön ki rajta sokkal több...

     

    Kinek milyen tapasztalata van bárányhimlővel kapcsolatban?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. január 22. 08:2388963.

    Martin is péntek estére belázasodott.

    Jókedve van, nincs nagyon rosszul, kicsit taknyos, kicsit köhög, és láz... remélem, hamar elmúlik! :((

     

    Liviék, Szilviék: mindenki gyógyuljon meg gyorsan!!

    előzmény:
    ZoLivi (88962)
    2011-01-22  07:54
  15. 2011. január 22. 07:5488962.

    Jaj, remélem nem tőlem kaptad el Szilvi.Jobbulást!

     

    Tegnap egész délelőtt orvosnál voltunk, kiderült, hogy mindenkinek más a baja: Máténak már tulajdonképpen semmi  különös, nem is írt neki semmit a dokinéni, már csak köhög, kifele megy belőle, tovbbra is inhalálnia kell; Milánnak újfent hörghurutja lett, antibiotikumot kell szednie; Nekem torokgyulladásom van + az összes mirigy a nyakamban be van gyulladva, úgyhogy szintén antibiotikumot szedek. Grrr... kimondhatatlanul utálom már ezt az egészet! Legyen már nyááááááár!!!!!

    előzmény:
    szilvie (88961)
    2011-01-21  23:22
  16. 2011. január 21. 23:2288961.

    Mi is elkaptuk, mindkét gyerek köhög, nekem kapar a torkom. :-(

    előzmény:
    ZoLivi (88959)
    2011-01-21  08:54
  17. 2011. január 21. 09:1288960.

    :-((((

     

    Livi, jobbulást!!

     

    Febr 19 a névnapom! :-)) Talán összejöhet... jó, én felírom magamnak!

     

    Livi, jó ötlet volt ez a FB-os esemény!

    előzmény:
    ZoLivi (88959)
    2011-01-21  08:54
  18. 2011. január 21. 08:5488959.

    Sziasztok!

     

    A móka sajnos úgy néz ki elmarad :( 

    Bezsu sem ér rá és engem is elkapott valami kórság, amiből nemhogy kifele mennék, egyre jobban ledönt a lábamról. Nem szoktam orvoshoz menni ilyen megfázásos dologgal, az orvos általában úgyis ugyanazokat a gyógyszereket írja fel, de ma elmegyek, mert ennyire még talán sosem fájt a torkom és semmitől nem javul.

     

    Viszont kitűzném a következő dátumot, mert az a tapasztalatom, hogy ha nincs konkrét időpont, akkor sosem szerveződik semmi.

    Szóval a program ugyanaz, a helyszín ugyanaz, a dátum pedig: 2011 február 19 (szombat)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. január 20. 09:2988958.

    Sziasztok, 

     

    welnesselni én sajna még nem tudok menni, de nektek most is jó pihizést, izzadást.

     

    Szilvi, most is csodásak a képeid!

     Én is sokszor "irigykedek" rád, hogy ilyen jól megtaláltad azt a munkát, amit szívből tudsz csinálni, ilyen téren én még keresem önmagamat. Van most is egy ötletem, de nem tudom sikerül-e megvalósítani. 

     

    Sendi, drukkolok hogy felvegyék Lillát! Mikor mennél vissza dolgozni?

     

    Bezsu, mentek Bécsbe, de jó.

    Bálint sajnos nem bevállalós ilyen téren, pedig már volt néhány megkeresése neki is külföldről, én mennék, de rábeszélni nem akarom, ha ő fél tőle.

     

    Limka, kíváncsi leszek mibe fogsz, de biztos ügyes leszel benne, bármi is az!

     

    Beus, jobbulást Nektek!

    3. baba, de jó hogy gondolkodtok rajta. Családi adózás, egykulcsos adó most nekünk is végre kedvez.

    Mi mindig is szeretünk volna harmadik gyereket is, de ugye nekünk nem csak elhatározás kérdése, így majd meglátjuk lesz-e.

     

    Karácsonyi nagy betegségből kikeveredtünk, Aliz hallása is visszatért,  így azt beszéltük meg a dokival, hogy még várunk a műtéttel.

    Viszont hétfő óta Aliz újra takonykóros, és a füle is mintha újra romlana, így lehet még se nagyon húzhatjuk a dolgot, ha ilyen gyakran visszatérő lesz ez a gond.

    Kata ma fél éves, rohan az idő. Már pörög-forog, minden érdekli, legszívesebben ugrana ki a kezemből, hogy teperjen ő is Aliz után, de az azért még odébb van. Még csak szopizik, bár próbáltunk már kanalazgatni kicsit, lelkesen bekapja ami a kanálon van, picit forgatja a szájában, majd kiköpi... 

    Aliz még mindig féltékeny, rohamokban tör rá, de akkor hisztizik napokig szinte egyfolytában.

    Tervezgetjük a nyarunkat, keresgélek balatoni szállásokat, nem könnyű, mert olyan kiadó házat kellene találnom, ahova a kutya is vihető....

    Ti mit terveztek nyárra?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. január 15. 19:4688957.

    Beus, de jó, hogy néha te is írsz... Jó lenne, ha tudnál jönni!!!

    Bereczki koncertfotóim itt vannak:

    zene.hu

    előzmény:
    Beuska81 (88956)
    2011-01-14  22:36
  21. 2011. január 14. 22:3688956.

    Sziasztok!

     

    Igyekszem én is elintézni, hogy ott tudjak lenni! Klassz volt a múltkor is.

     

    BEzsu, Bécs? Elhiszem, hogy igzulsz, de szerintem jó lesz! Fiúk? Mentek síelni?

     

    SEndi, drukk, hgoy felvegyék Lillát is! Tudom milyen nehéz dolog ez, még mindig alig hiszem el, hogy Beninek lett helye. Konténerovit alakítottak ki az ovi parkolójában, ide vették fel végül. Volt egy-két napig sírás, de aztóa nagyon szereti, egyszer nem mondta még hogy nem akar menni. Minden rendben van vele, eszik, alszik, nincs panasz rá. 

     

    Limka, én is úgy érzem még mindig nem találtam meg amit igazán szeretnék. Ezért is irigylem Szilvit, látszik a képein mennyire szereti a munkáját. 

     

    Szilvi, Bz koncert fotózás? Nem semmi! Képek?

     

    Gabi, meggyógyultatok? Mandulaműtét? Botinak fájdogál gyakran a füle, de cataflam általában egy nap alatt rendbeteszi, nem tudom, lehet majd azért kivizsgálatotom. Most épp mind a kettő tiszta takony, meg én is most már. 

     

    Nálunk nagy dilemmát okozott ez a családi adózás. Mi pont elég jól járunk ezzel. Tibi magas összeggel van bejelentve, eddig a fele fizuját leadózta. Most 65 ezerrel többet kapunk. Viszont ha lenne még egy gyerkőcünk, akkor a mostani fizetésemmel együtti jövedelmünk lehetne. És erre még jönne a GYED, GYES. Szóval nem dolgoznék és lenne még plussz 100 ezer jövedelmünk (GYED alatt). Ezt sem gondoltam, hogy megélem. 

    Nem zárkóztunk el a harmadiktól sosem, de most mégis valahogy olyan jó, hogy megnőttek a fiúk. Viszont ha most nem akkor lehet már sosem és az sem jó. Nem szeretnék nagy korkülönbséget sem köztük. Szóval most ezen tipródok. Tibi rám bízta a dolgot, ő mondta, hogy 3 fiút akart mindig is. Viszont a külföldi útjait és a túlóráit nem tudja továbbra sem másra bízni ezt tudom, szóval a neheze rám marad. 

     

    Limka, bár nálatok a kettő egyszerre jött, mennyire nehéz hárommal?  Szerencsére nem sürget senki, addig semmiképpen nem vállaljuk, amíg biztosan nem érzem, hogy akarom ismét az éjszakai cicirágást, sírást, pelekázást és a többit. Az anyagi plussz csak annyiban játszik szerepet, hogy talán a GYED alatt is normális anyagi körülmények között élhetnénk. 

     

    Na megyek, elteszem magam holnapra.

     

    Hívjatok, ha van valami  a talival kapcsolatban! Meló közben nem nagyon tudok jönni, ezer dolgom van. 

     

    Jó éjt!

    előzmény:
    sendi (88955)
    2011-01-14  15:15
  22. 2011. január 14. 15:1588955.

    Sziasztok!

     

    Akkor összefoglalom: akik eddig megyünk Livi, Bezsu, Szilvi, Sendi.

    Program: punnyadás, lazítás, izzadás.

    Találkozó: jövő hét szombaton 2 óra körül Újpesten az Oxygen Wellnessben.

     

    Többiek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. január 14. 14:3288954.

    Szerintem a délután elég lesz, végülis a múltkor Esztergomban is a pancsizós rész délutánra esett, előtte a gyomrunkat kényeztettük :)

     

    Szóval akkor január 22-én délután tali?! Juhéjjjj! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. január 11. 21:5488953.
    Az nekem lehet, hogy még jobb is, ha csak délután van, mert akkor délelőtt itthon tudok lenni, és mondjuk ebéd után úgyis alszanak, akkor meg el tudok jönni nyugiban.
    előzmény:
    sendi (88952)
    2011-01-11  13:40
  25. 2011. január 11. 13:4088952.
    Szerintem mehetünk akár délután is, ez nem olyan hosszú program, mint Esztergom.
    előzmény:
    szilvie (88951)
    2011-01-10  22:23

Címlap

top