Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 végi babaprojekt

fló
Létrehozva: 2004. november 4. 10:35
Sziasztok!

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik 2004. novemberétől vagy decemberétől próbálkoznak élesben és akikkel együtt élhetnénk át lépésről lépésre a várakozás örömteli pillanatait. Tudom, hogy sok hasonló fórum van már, de ők jóval előrébb járnak a témában.
Mi most novembertől próbálkozunk!! És ti?
  1. 2010. november 9. 22:0688876.

    Sziasztok!

     

    Mi ez a sok "törölt felhasználó" az előzményeknél???

     

    Sendi, ez jó hír!! Helyesek a lányok a képen!! És te is jól nézel ki!! :-)) Meg lehet nézni valahol a többit is??

     

    Az enyémek ITT vannak, akit érdekel..... :-))

     

    Szilvi, nagyon jók lettek!! Mint mindig.... :-)
    Köszönjük szépen!!

     

    Lányok, kérek egy kis drukkot hétfőre! Megyek egy próbaéneklésre a Rádió Énekkarba, hátha lesz belőle valami......

     

     

    előzmény:
    sendi (88875)
    2010-11-09  10:23
  2. 2010. november 9. 10:2388875.

    Hoztam néhány képet! 

     

    Többiek?

     

    Beus: mi újság ovi ügyben? Elkészült már, tudod vinni Benit?

    Mikortól dolgozol?

     

    Képzeljétek tegnap voltam bent az óvodavezetőnél, mert meg kellett erősíteni a tesós jelentkezést.

    Most 31 gyerek van felírva, de ebből egyet már ki tudott húzni, egy valószínűleg visszamondja, az már csak 29.

    Szóval azt mondta talán van remény, hogy Lilla bekerüljön  Nem bízom el magam, de kicsit örültem. Januárban lesz végleges lista.&nbsp%3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  3. 2010. november 8. 14:2988874.

    Sziasztok!

    Köszi Sendi és mindenkinek aki gondolt ránk itt vagy a fb-on!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  4. 2010. november 5. 22:2988873.

    Tényleg.... :-))

     

    Boldog szülinapot a Maffiának!!!!!!!!

    előzmény:
    sendi (88871)
    2010-11-05  08:29
  5. 2010. november 5. 14:3688872.

    Ez tökjóóóó! Nem is figyeltem...

    Őrület, azért 6 év nagyon nagy idő...

     

    előzmény:
    sendi (88871)
    2010-11-05  08:29
  6. 2010. november 5. 08:2988871.
    Tegnap 6 évesek lettünk!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  7. 2010. november 4. 10:5188870.

    Livinek és Lackónak boldog születésnapot kívánunk! 

     

    Bezsu: jó sűrű programotok volt a hétvégén.

     

    Mi voltunk Veresen a Medveotthonban vasárnap, etettünk macikat is.

    Gyerekek élvezték.

     

    Nálunk most semmi különös nincs, azért is tűntem el kicsit.

     

    Találtam egy receptes oldalt, hátha nem ismeritek: www.nosalty.hu.

    Szerintem jó dolgok vannak rajta, párat már ki is próbáltam. Nézzétek meg, ha újítani szeretnétek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  8. 2010. november 1. 22:3988869.

    Sendi, Szilvi, köszi! :-) Örülök, hogy tetszenek! :-)

     

    Mi szombaton libegőzni voltunk délelőtt, majd ebéd egy étteremben, utána nagy alvás...

    Vasárnap délelőtt itthon, délután nekem gimis osztálytalálkozóm volt.
    Hétfő: anyósomékkal elmentünk Zsámbékra a temetőbe (ott vannak az ő rokonaik), ott sétáltunk sokat, aztán egy fincsi ebéd Budajenőn, utána nagy alvás, majd délután jöttek a barátaink, jót dumáltunk, meg játszottak a fiúkkal, a srácok nagyon élvezték! :-)

     

    Elment a hétvége gyorsan.... :-(

    előzmény:
    szilvie (88867)
    2010-11-01  17:44
  9. 2010. november 1. 19:1188868.

    Sziasztok!

     

    Bezsu: ez a síelés tuti! Megnéztem a honlapjukat is, én mindenképpen szeretném ha síelnének majd. Talán jövőre elkezdjük, ha már Lilla is ráállhat a lécre.

     

    Megnéztem a képeket, van egy-két nagyon klassz közötte.

    Van az a fa, aminek kint vannak a gyökerei, sok hasonló van nálunk is a Dunaparton, tuti képhátterek.

    Roli nagyon sokat változott, igazi nagyfiú már. Martin nekem még olyan babás, persze felöltözve, levelek között ülve sokáig olyan kis elesettnek tűnnek.

     

    Épp ma mondta Misi, hogy Anna már olyan nagy, Lilla meg még olyan aranyosan bújós. Mindig kellene egy picike .

     

    Szilvi: Misi péntek-szombat Poroszlón volt a sógornőmékkel horgászni, tegnap délben jöttek haza. Én a lányokkal + szüleimmel tegnap Veresen voltam a medveotthonban, klassz volt, délután kertet téliesítettünk. Jó móka volt az is, három órát voltunk kint.

    Ma anyósomhoz mentünk, temető, aztán itthon. Csajok még nem álltak át az új időszámításra, így Anna ma fél 6-kor kelt .

      

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  10. 2010. november 1. 17:4488867.

    Még nem is hallottam ilyet...

    " Lötty"

     

    Ki merre volt a hétvégén?

    (Én a gépemnél ültem, nekem nem volt hosszú hétvége...)

    előzmény:
    bezsu (88866)
    2010-11-01  14:46
  11. 2010. november 1. 14:4688866.

    Hali!

     

    Igen, ez egy családi háznál van, nagy az udvaruk, és lejtős... :-)

    Tényleg jófejek és aranyosak nagyon, a srác, aki oktatja Rolit (Lél-nek hívják amúgy) állati jófej, egy nagyhangú pasas, akinek ez az élete és a mániája, hogy síel és oktat. 3 lányuk van, a két kicsi ikrek. :-)

     

    Azok a barna izék ilyen textil darabok, mire ráöntik a "lötty"-öt (ők hívják így), ez ilyen nagyon töményen szappanos víz, arra mennek rá csúszás előtt a léccel, hogy csússzon a műanyagon. Ha hó van, akkor persze ez nem kell. :-))

     

    Ez azért barátibb, mert máshol állítólag ugyanezt olajjal csinálják, ami a ruháknak annyira nem nyerő. A szappant legalább ki lehet mosni....

     

    előzmény:
    szilvie (88865)
    2010-11-01  08:51
  12. 2010. november 1. 08:5188865.

    Tök jók a képek Bezsu! Ez a sísuli egy ház udvarán van?? Baromi jó, ettől a bácsitól én is tanulnék :-)

    Amikor ilyen barna valamik vannak leterítve a hóra, az mi?

    előzmény:
    bezsu (88864)
    2010-10-30  15:22
  13. 2010. október 30. 15:2288864.

    Sziasztok!

     

    Vannak friss képeim a fiúkról, de nem tudom ide feltölteni, mert túl nagyok, és nincs kedvem tömörítgetni őket....

     

    ITT és ITT tudtok nézelődni, ha van kedvetek.... :-)

     

    Nagy a csönd megint errefelé.... :-(

    előzmény:
    szilvie (88863)
    2010-10-29  11:51
  14. 2010. október 29. 11:5188863.

    Sziasztok! Kedves fotós barátnőmnél, Csillánál, a blogjába érkezett egyetlen hozzászólással fotózást lehet nyerni. És nem csak most, hanem egészen márciusig, minden hónapban egyet! Nézzetek be hozzá és esetleg terjesszétek az iwiw-en vagy a facebook-on.

    Katt ide

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  15. 2010. október 27. 10:3888862.

    akkor biztos félelemből nem teker, mert ha laposon tud menni, akkor tudna máshol is.

    Majd jövőre megjön a bátorsága! 

    előzmény:
    bezsu (88861)
    2010-10-27  10:21
  16. 2010. október 27. 10:2188861.
    Nemrég Gábor feljebb tette a pótkerekeket, hogy ne érjenek le a földig olyan hamar.... amikor hozzáér a földhöz, akkor meg ilyen hülye csörömpölős hangja van.
    Mondtuk Rolinak, hogy próbáljon úgy menni, hogy ne csörögjön a pótkerék (mert akkor egyik sem ér le a földre, akkor csak a 2 keréken megy), a múltkor egész hosszan sikerült neki!!! Nagyon örültünk neki, de ezt csak és kizárólag tök laposon meri megcsinálni, mert akkor meri annyira hajtani a biciklit, hogy tudjon vele egyensúlyozni. És hát nálunk kevés a tök lapos utca sajnos......
    előzmény:
    duckylion (88860)
    2010-10-27  10:00
  17. 2010. október 27. 10:0088860.

    Sziasztok, 

     

    Bocsánat, hogy azt rtam megyek, Szilvinek is írtam sms-t, aztán mégse mentem.

     

    Aliz olyan hisztit vágott le, hogy őt nem akarom vinni miközben Katát viszem, hogy végül nem volt szívem elindulni :-( Pedig nagyon szerettem volna menni, és készültem is rá  :-(

     

    A beszámolóitokat olvasva pláne sajnálom, hogy nem tudtam menni, de az adventire megyek, az hétköznap van Aliz oviban lesz.....

     

    Dorcsi, részvétem!

    Az én nagyim is már 86 éves, de még örökmozgó, leültetni se lehet. Nagyon féltem már őt is.

     

    Sendi, nagyon ügyes lehet Anna, ha az edző is, így dicséri!

    Misinek boldog születésnapot!

    Jobbulást az anyukájának!

     

    Bezsu, Roli tényleg nem tud menni a biciklin pótkerék nélkül vagy csak fél?

    Aliz se akarta kipróbálni rá se ült úgy, hogy nem volt rajta a pótkerék, Bálint visszaszerelte őket úgy, hogy 5 cm-re a föld felett voltak, Aliz nem vette észre és simán ment vele :-) Azóta már le is lett szedve újra és nagyon jól megy neki. 

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  18. 2010. október 26. 14:0588859.

    Sziasztok!

     

    Balni boldog névnapot tegnapra (hátha zugolvasol még minket)!

     

    Jelentem én is nagyon jól éreztem magam vasárnap!

    Esztergomba pedig bármikor visszamennék, de kérlek, hogy a kajás helyet is mindenképpen iktassuk be, én azóta is emlegetem.

     

    Én most sem vittem fényképezőt és kicsit megint megbántam. Igyekszem legközelebb nem elkövetni ezt a "hibát".

     

    Képzeljétek Lilla most először aludt szombaton éjszaka anyuéknál. Anna mindenképpen menni szeretett volna és amint Lilla meglátta, hogy készülődik, közölte ő is megy. Én meg nem tartottam vissza. Ill. mondtam neki, hogy nem leszek ott, de ő csak ragaszkodott hozzá, hogy megy. Így 5 éve először volt egy teljesen gyerekmentes éjszakám. Hihetetlen. Ugyan sírt kétszer, de anyukám meg tudta nyugtatni (apu már hazahozta volna).

     

    Köszi a jókívánságokat, úgy tűnik hatott, mert anyósomat hazaengedik a héten a kórházból.

     

    Misinek ma van a szülinapja, délután még megyek ajándékot venni.

     

    Decemberi sütizősök: kitaláltam, hogy ne csak a fenekünket növesszük, hanem valami táplálóbbat (bár szintén nem diétásat) is vegyünk magunkhoz, hogy csináljunk pizzatekercset. Tulajdonképpen a terv az - Szilvivel, Bezsuval már egyeztetve - hogy Szilvi (vagy Csaba) megcsinálja a tekercseket előre és fotózás után nálunk megsütjük frissen. A költségeket - mert nem kevés sonka és sajt kell hozzá - pedig elosztanánk.

    Megfelel ez nektek? Dorcsi így te sem éhgyomorral indulnál vissza Miskolcra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  19. 2010. október 25. 11:1788858.

    Nem ezekkel van sok munka, hanem az előtte várakozó 15 család képeivel

     

    Csajok, nekem nagyon jó volt a tegnapi nap, örülök, hogy találkoztunk!

    Esztergomhoz is lenne kedvem bármikor, szerintem az a nap is tökéletes volt! 

    előzmény:
    Beuska81 (88855)
    2010-10-25  09:55
  20. 2010. október 25. 11:1788857.

    Beus, szerintem mehetünk Esztergomba, nekem is nagyon bejött az a sok szauna....

     

    De kitaláltunk megint valamit tegnap... :)

     

    Tavasszal elruccanni shoppingolni, mászkálni, nézelődni a biatorbágyi outletbe, és utána, ha van kedvetek, közel van Budakeszi, át lehet ruccanni hozzánk, és nálunk elfogyasztani a megfelelő mennyiségű szénhidrátot (kávé + süti/fagyi formájában). Hm?? :-)

     

    Dorcsi, részvétem.... Tegnap egy nagyon jó régi barátom nagymamája halt meg, ő is 90 körül járt már, sajnos agyvérzést kapott, és utána már nem volt neki sok hátra..... Jól ismertem az egséz családot, a fél kamaszkoromat náluk töltöttem, ő is egy életvidám néni volt, szerettem nagyon.... :-((

     

    Na, Rolinak meg valahogy ez a bicilkizés dolog nem akar menni, még pici biciklije van, de csak tök laposon mer tekerni, mint egy picit lejtős, megijed, és álladóan megállna vele.... és még a pótkerék is fenn van!

    előzmény:
    Beuska81 (88856)
    2010-10-25  09:57
  21. 2010. október 25. 09:5788856.

    Ja amit elfelejtettem:

     

    Esztergomba én nagyon visszavágyom! Majd megyünk még idén valamikor?

    előzmény:
    Beuska81 (88849)
    2010-10-22  22:23
  22. 2010. október 25. 09:5588855.

    Sziasztok!

     

    Naaa, képek???? Ja jó, tudom hogy sok a munka még vele Szilvinek. De azért nagyon kiváncsi vagyok! Annyira sajnálom, hogy nem mentem el végül. Tibi már jól volt, de úgy volt hogy elmegyünk együtt a reptérre megnézni a múzeumot meg a repcsiket.  Aztán esőre állt, nem mertünk elindulni pedig végül nem is esett. :(

     

    dorcsi, részvétem! Irigylem a nagyit, szép kort megélt és 100%-osan, majd szépen elaludt. Én is még fonnyadt nagyiként riogatni akarom a fiatalokat a gyógyfürdőben, hogy ők is ilyenek lesznek. (sötét most a hajam, azért ez a figura). 

    Tibi legjobb barátjának a nénje töltötte a 90-et, ő is még bringázik naponta a piacra és agyilag is teljesen rendben van. 

     

    Sendi, Boti még tavaly sem tudott egyedül megmaradni a jégen, fogni kellett. Talán a végén egy métert tudott menni egyedül. A bringázás az neki is megy, tavasz óta ő is 16-os bringán megy. Az úszásra elmegy ha mondjuk, de örül, ha elmarad. Talán ha már biztosan fog úszni fog neki tetszeni. 

     

    Na várom akkor a képeket!

    előzmény:
    bezsu (88854)
    2010-10-24  22:18
  23. 2010. október 24. 22:1888854.

    Sziasztok!

     

    Megvolt, jó volt nagyon!

    3-an voltunk, Szilvi, Sendi meg én.

     

    Összetalálkoztunk a megbeszélt helyen, aztán elindultunk sétálni Szentendre régi részén, gyönyörű ez a városka....:-) És ahol találtunk valami szépet, ott megálltunk, és csináltunk fotókat.... Piros ház zöld üvegekkel az ablakban, egy szép kapu, egy érdekes fal rajta futó pirosló-sárguló növénnyel, még egy templomkertbe is bementünk, és belefeküdtünk az avarba is... :-)

     

    Aztán, mikor már nagyon kevés fény volt (így sem volt sok sajnos, borult volt az idő), megnéztünk egy miniatűr kiállítást is, nem volt semmi!! Nem hiszem el, ha nem látom a saját szememmel!! Ilyeneket képzeljetek el, hogy egy tű fokába, vagy egy hajszál keresztmetszetére(!!) csinl egy pasi aranyból alkotásokat, kis képek igazából, egy nagyítón keresztül lehet látni, hogy hogyan néz ki, ha meg szabad szemmel nézed, akkor olyan, mintha egy kis szösz lenne...... félelmetes volt!

     

    Utána még elmentünk enni, Szilvi és Sendi megfeleztek egy pizzát (olivabogyók voltak rajta), én meg ettem egy tésztát, ilyen zöldséges-paradicsomosat. Szilvi borozott, mi kóláztunk. Közben az eső is eleredt, de ernyő alatt voltunk, bebugyoláltuk magunkat vastag pokrócba. Kinn ültünk le, mert ott volt levegő.

     

    Utána még ettünk volna egy sütit, de végül kikötöttünk egy csokiboltban, Szilvi ivott egy kávét, evett hozzá egy csokit, mi meg Sendivel vettünk ajándék-csokit a gyerekeknek. Maradtunk volna még kóstolgatni.... :-)

     

    Fél6-kor indultunk haza, én is várom, hogy milyenek lesznek a képek! :-)

    előzmény:
    dorcsi76 (88853)
    2010-10-24  21:37
  24. 2010. október 24. 21:3788853.

    Sziasztok!

    Naaaa milyen volt a tali? :-)) Szilvi, ha kész leszel a képekkel mutass légyszi egy párat, annyira kiváncsi vagyok! Meséljetek, merre jártatok, milyen idő volt, mit ettetek-ittatok? :-D

     

    Szilvi: mi az ami nagyon hiányzik még a gyűjteményedből és nagyon szeretnél? Kellékre gondolok..Hátha lapul nálunk egy olyan... :-D Elvinném neked szívesen...vagy rábukkanok valahol...hm?

     

    Betegeknek jobbulást!!!

     

    Sedi: anyósodnak különösen...még ilyet!!!

     

    Nálunk történt sajnos haláleset..L. nagymamája...93 éves volt...elaludt...kedden temetés...annyira aranyos néni volt!

    De az vígaszt nyújt, h szép és hosszú élete volt, nem volt beteges. 90 évesen még a bnőjével flangált a városba ide-oda.

     

    Jó éjt!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  25. 2010. október 24. 10:4588852.

    Sziasztok, 

     

    én is megpróbálok ma menni,Bezsu nem megyünk együtt? Mi kb egy irányból megyünk,na persze én nagyon késig nem tudok maradni, ha Te úgy tervezed, akkor nem jó. 

     

     

     

     

    előzmény:
    sendi (88851)
    2010-10-23  13:38

Címlap

top