Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítség, egér!!!

ajsa
Létrehozva: 2004. október 26. 11:17
Sziasztok!
Tegnap este észrevettük, hogy beköltözött hozzánk egy egér. Arra lettem figyelmes, hogy rágja a függönyt. :(
Az étkezőben vettük észre, itt egy viszonylag nagy tér van. (nappali, konyha,ebédlő, folyosó).
Segítsetek! Milyen praktikával lehetne megfogni.? Én bevallom nagyon félek tőle, félek, hogy bemegy a kislányom szobájába, félek, hogy mindent összerág...stb és egyszerűen idegesít, hogy éppen honnan fog előbujni.
Egyszer már történt ilyen, akkor a kamrába bujt be, innen mindent kipakolva végül meg tudtuk fogni, de így is egy napi munka volt.
Mielőtt hazamennék ma, vennem kellene valami hatásos szert, vagy valamit, ami segít.
Tudtok valami jó ötletet?
ajsa
  1. 2013. november 25. 03:5237.

    nekunk a garazsba volt, de eszre vettuk hogy kint a grill ne is van, de az ma ki volt okosodva, mer le ette a kirakott csemeget, napokon keresztul. 

    ugy nez ki vege .  remelem neked is az eger fogo  jot tesz. 

       EGERFOGO KELLLL. 

    előzmény:
    ajsa (1)
    2004-10-26  11:17
  2. 2013. november 25. 02:4236.
    Helló,olvastam a majd 10 évvel ezelőtt írt ötletet az egér fogással kapcsolatban,és ezt még senkitől sem hallottam soha!Tetszik is,megkérdezhetem mennyit sikerült fogni ezzel a módszerrel?És a kihelyezés után kb.mennyi időn belül lett meg,órák vagy napok múlva?Nekem szőnyeg van a szobámban és félek,hogy a doboz aljára kent ragasztó,(mert az biztos,hogy én be kenem bőven)szóval nem ázik át az alja a doboznak így?Mondjuk ha kihelyezem,és csak 3-dik nap sétálna bele?Köszönetem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139209 (14)
    2004-10-26  11:51
  3. 2004. október 27. 10:3835.
    Sziasztok!

    Győztünk, köszi a sok segítséget.
    Végülis a következőt csináltuk:
    Katronpapírra rákentük a ragacsot, középre mindenféle finom falatot, ebből vagy 3-at készítettünk és reggelre az egyikben ott volt az egér.
    Tudom, hogy ez nem valami humánus megoldás, de én nagyon örülök neki, hogy nem kell mindig arra figyelnem, hogy honnan jön elő, mit rág össze.
    Köszi mégegyszer mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2004. október 27. 07:5634.
    Palacsintasütővel? Őt akartátok tán megsütni, esetleg kínálni akartátok valami szaftosabb falattal?
    előzmény:
    Lillaréka (33)
     
  5. 2004. október 26. 13:4733.
    Én a konyhaablak két ablaktáblája közé szorulva találtam meg. . . . egyszer meg a kanapé alatt. méregtöl döglött meg.
    amikor beköltözött, palacsintasütövel üldöztük éjjel kettökor a konyhában. Nem sikerült megfogni. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 26. 13:4332.
    Köszi a sok hozzászólást, egy kicsit bátrabb :-) lettem.
    Bár mostmár a mumifikálódott egér látványa is előttem van, no meg mi van, ha tényleg nem találom meg a döglöttet. . . . . hu!
    Na jó, most elmegyek diót, ragasztót. . . stb. beszerezni, aztán összeszedve a bátorságomat hazamegyünk kismanóval /apa csak későn jön/ és nagybátran kihelyezem a csapdákat.
    /ja és persze diót, mogyorót, zsilet pengét :-) /

    Drukkoljatok légyszi!
    Majd mesélek. . . ki győzött.
    /amúgy én is sajnálom őket, de még kevésbé szeretném, hogy mindenfajta betegséget terjesszen, meg mindent megrágcsáljon/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2004. október 26. 12:4831.
    Így születik a bőregér?:)))
    előzmény:
    m-o-n (30)
     
  8. 2004. október 26. 12:4530.
    Nem egészen ide tartozik, de az egér valami miatt nem indul oszlásnak, hanem mumifikálódik. Úgy, mint az elütött béka az út szélén. De így is elég megrázó megtalálni.
    előzmény:
    Corredera (18)
     
  9. 2004. október 26. 12:4429.
    Kösz:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931865 (28)
     
  10. Torolt_felhasznalo_931865
    Torolt_felhasznalo_931865
    2004. október 26. 12:2828.
    De jó reflexeid vannak, Nyuszik@!:))))
    előzmény:
    nyuszik@ (27)
     
  11. 2004. október 26. 12:2727.
    Én nem régiben az udvaron a konyhaablak alatt néztem farkasszemet egy egérrel. Gyorsan becsuktam a bejárati ajtót és a seprűvel odacsaptam neki, de elszaladt. Utána hozzávágtam a klumpámat ami végzetesnek bizonyult számára. Nagyon sajnáltam szegényt, de nem akartam, hogy beköltözzön. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top