Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kövér a gyerekem

larabie
Létrehozva: 2004. október 25. 08:17
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 15 éves fiam aki kb. 170 cm magas és közelít a 90 kilóhoz. Ő is érzi, hogy nehezen mozog, sokat izzad.Szeretnék valamilyen fogyókúrát javasolni neki és úgy gondoltam mielőtt körülnéznék a neten titeket kérdezlek meg. Tudni kell, hogy válás után vagyok, a gyereket nagyon megviselte és ezért -szerintem- kényszerevésben keresi a megnyugvást.Valami spártai dologra ne is gondoljatok, mert nem valami erős akaratú.
  1. Torolt_felhasznalo_437341
    Torolt_felhasznalo_437341
    2004. október 26. 17:1226.
    Sziasztok!

    Szeressétek a gyerekeiteket, és ne cseszegessétek a súlyával! Engem úgy neveltek, hogy állandóan ez volt a téma, közben meg azt is folyton sulykolták belém, hogy én úgyis béna vagyok minden sporthoz, meg lusta is. Sosem voltam kifejezetten nagyon kövér, de mindig gömbölyded. Mígnem elkezdtem táncolni 27 (!) éves fejjel, és most egy év után úgy nézek ki, ahogy életemben még soha, és hat lóval sem lehetne a táncóráktól távoltartani! Eközben úgy táplálkozom, ahogy jön, idönként Norbi lesápadna attól a kalóriamennyiségtöl, amit beviszek. Azelött minden elfogyastott édességtöl büntudatom lett. Kérdezd meg, hogy mi a gyermek titkos álma (az enyém ugyanis pontosan ez a tánc lett volna, csak senkit nem érdekelt), és a súlyát ne lihegd túl, csak még jobban fog szorongani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 25. 10:5125.
    Nem akarok akadékoskodni, de egy tény:
    én kamaszkoromban hízni kezdtem, mindenféle-fajta diétával próbálkoztunk, de az eredmény jojóhízás/fogyás lett. NEM SZABAD gyereket-kamaszt diétáztatni, se felnőttekre szabott módszert ajánlani nekik!

    Az egyetlen ami segített a küzdősport volt, akkor rátaláltam a rendes súlyomra és onnantól már egyszerűen nem kellett kínozni magam:)

    Most a második babámat várom és nem híztam el a terhesség alatt sem (eddig a másodiknál sem) pedig tavaly májusban le kellett állnom az edzésekkel, és alapvetően hízásra hajlamos vagyok. . .

    A megfelelő edzés lassú, de maradandó eredményt hoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. október 25. 10:4324.
    És nálad miért kifogás, hogy mindig rohantok, és fáradtak vagytok?
    Azért túlsúlyos a gyereked, mert nincs rá időd???
    Ne hari, de ez nagyon nem gyerebe nekem. . .
    Akkor majd ha tovább kell tanulni sem lesz időd rá, hogy foglalkozz ezzel érdemben? Akkor ki figyeljen oda a gyerekedre, ha nem te?
    Én 13 évesen kajakozni jártam önként és dalolva, mert imádtam a közösséget, és reggelire 3 nagyszelet kenyeret ettem és így is 45 kg voltam.
    Igaz rám sem figyeltek oda (meg is látszik a végzettségeimen, megérek most kapálózni felnőtt fejjel), de voltak barátaim, akikkel mindig mentünk világvégére, és főleg sportolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696865 (13)
     
  4. 2004. október 25. 10:3323.
    Szia, én is a Norbi módszert mondanám, és ha van kedve hozzá még a könyvet is elolvashatná:-) Itt sokan írták, h. nem szabad fogyóznia v. diétáznia stb. . . szerintem mindegy az, h. minek nevezzük a lényeg, h. minimális nass és kisebb adagok, valamint sport!!! Az esti futás pl. nem kerül semmibe és nincs is annál hatékonyabb zsírölő, izomfejlesztő és önbizalom növelő!Nem törvényszerű, h. aki gyerek korában elhízik annak örök életére olyannak kell maradnia, mert van megoldás!!!sok sikert!!!
    előzmény:
    larabie (19)
     
  5. 2004. október 25. 10:2222.
    Larabie!
    Az én leánykám is ezzel a problémával küzd, és most szeptemberben kezdte el a karatét!:)Abszolut megfizethető(mi sem vagyunk tulzottan "eleresztve" anyagilag), és senki még véletlenül sem froclizta a súlya miattA vezetőjük meg tényleg olyan akire azthiszem abszolut felnéznek a tanítványok. Ha esetleg érdekel az elérhetőségük szivesen megírom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. október 25. 10:1921.
    Attól szerintem ne félj, hogy a sport miatt kifárad , és nem lesz energiája a sulihoz! Tapasztalatból mondom, hogy ha rendszeresen tornázom, sokkal aktívabban tudok gondolkozni, és sokkal frissebb vagyok, mint a sok hónapi punnyadás közben.
    Felfrissíti a vért, és fizikailag kifáraszt, jólesik utána pihenni.
    előzmény:
    larabie (19)
     
  7. 2004. október 25. 10:1020.
    Ha aikidózni megy el, ott nem talál izompacsirtákat!:)
    Mondjuk gyors eredménye sem lesz, de tényleg sokat segít:)

    Inkább a karatékák izmosak:)

    Étkezés: én semmiféle diétát nem javaslok, egy barátnőm pusztán azzal fogyott, hogy a dolgokat nem olajban sütötte, hanem mindent párolt, meg sütőben sütött!
    Mi is a krumplit minimális zsiradékkal sütőben sütjük:)
    És az este hat után nem evés szuper ötlet!
    előzmény:
    larabie (19)
     
  8. 2004. október 25. 09:5919.
    Melegszik a szívem, ahogy olvasom a segítő hozzászólásokat.
    Tisztában vagyok vele, hogy fejlődő szervezet, tisztában vagyok a mozgásigénnyel. Nem is lehet azt mondani, hogy "tespedős" gyerek, de hát mégis azért hízik, mert többet vesz fel, mint amit eléget. A küzdősport valóban jó megoldás lehetne, csak az a baj, hogy egyedül nevelek két srácot és nem lenne pénzem kifizetni. Bár most, hogy ezt írom talán mégis meg tudnám oldani. Met a gyerekért ugye mindent! Csak az a baj, hogy a válás miatt a tanulmányi eredménye nagyon leromlott és nem tudom, hogy az edzés nem vinné-e el a maradék energiáját. Nagyon fontos lenne, hogy olyan edzővel kerüljön össze, aki példát, követendő mintát mutatna neki.
    Köszönöm a Norbi féle tippet. Utána nézek. És körülnézek itt Kispesten is valami küzdősport után. Csak az a baj, hogy szégyelli a zsírpárnákat és ha izompacsirták közé kerül, méginkább felerősödik benne a gátlás, hogy ő nem így néz ki. De aki nyavalyog azt az ág is húzza. Úgyhogy előre a célért!

    Mégegyszer köszönöm lányok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_312945
    Torolt_felhasznalo_312945
    2004. október 25. 09:4918.
    Szerintem szegénykének van most éppen elég baja, probálj meg esetleg kocogni vele. este 6 óra után pedig már ne egyetek, kezdésnek ez is elég lenne neki.
    előzmény:
    larabie (1)
     
  10. 2004. október 25. 09:4817.
    Szerintem a jó és lassú fogyáshoz a Atkins diéta is segíthet, he csak MÓDJÁVAL!!!! Én úgy fogytam le három hónap alatt 5 kilót (nem is volt rajtam több, tehát reális a lassúság), hogy nem ettem kenyeret. Ha vércukorszintet is mérettek, akkor tényleg jó lenne, ha minnél kevesebb szénhidrátot enne a "kölök". Ha nem tartjátok be 100 %-osan az Atkins módszert, akkor az egyáltalán nem káros. De az az igazság, hogy jó pár éve mikor még tartott a disco-s korszakom, én is 47 kg-os versenyző voltam, mert minden hétvégén áttáncoltam az éjszakát. Szóval tényleg mozogni kell. Ja és egy jó ötlet: az idősebb srácokat pl. el lehet küldeni a műjégpályára azzal az indokkal, hogy ott csajozni is lehet. Mir rájön, hogy ott mozogni kell, hogy ne fázzon, már rá fog kapni. A kolléganőmél bevált!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696865 (13)
     
  11. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. október 25. 09:3516.
    Szia! Nem akarlak elkeseríteni, de mindenki, akit ismerek, és már gyerekkorában duci volt, egyáltalán nem lett vékonyabb a kamaszkor után sem. Csak a kis dagiból nagy lett.
    Kivéve azokat, akik megunták, és maguk elkezdtek sportolni és diétázni tizenévesen, mert szarul érezték magukat.

    A baj az, hogy rengeteg szülő nem viszi mozogni a gyerekét, így aztán 3 évesen csak 2 kiló pluszból idővel 17 éves korára 20 lesz, vagy több. Gyerekkorban kell ezt megakadályozni.

    Ha meg már megvan a súlytöbblet, akkor be kell iratni valami edzésre, és vissza kell fognia a chipsből, csokiból, más megoldás nincs. Csak ilyenkor a daagi gyerek elkezd sírni, hogy kinézik, meg amúgy is, oooolyan nehéz, és különben is jobb a gép előtt ülni, a szülő inkább hagyja, és minden marad ugyanúgy. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696865 (13)
     
  12. 2004. október 25. 09:3415.
    Vannak táborok is (régen Garfield-tábornak hívták), no persze most iskola van. . .
    Most alakul ki az izomzata, ezért ha gyenge is, MOST van itt az ideje, hogy megerősödjön!!
    Ne diétára fogjátok, de kevesebb kalóriájú ételek legyenek otthon elérhetőek (pl. chips helyett keksz, vagy patt. kuk. ), több szárnyas, hal, kevesebb disznóhusi, stb.
    Ééééés: ne vegyél neki olyan játékokat, ami helyhez köti!! Egy 15 éves fiatal napokat el tud üldögélni a számítógép, Nintendo, stb. előtt. . .
    Alakítsd ki benne az igényt a mozgásra. . .

    Saját tapasztalat: 14 évesen már kövér kislány voltam (65 kg, és nem túl magas. . . ) és 15 évesen nekiláttam, minen nap tornáztam.
    Egyszerűen tetszeni akartam az új osztálytársaknak (80%-ban fiúk. . . ), ezért elöször talán 3 percet tudtam futni, aztán már felüléseket is végeztem hozzá, végül 49 kg-os lettem, amit tartottam is, mikor megnőttem. Ha MOST nem fogy le, később szinte lehetetlen lesz!!!!
    (És sajna én is kényszerevő lettem, ezért 15 évvel később most megint kezdek a súlyommal küzdeni. . . De sokkal könnyebb innen, mintha 20 évesen már kétszer ennyi lennék. . . )

    Nagyon-nagyon szorítok neked!!!!
    előzmény:
    larabie (1)
     
  13. 2004. október 25. 09:2814.
    Larabie!
    Szerintem is szép lassan ki kell iktatni az "étrendjéből" a chipset, Túró Rudit, egyebeket. . .
    Legyen egy héten egyszer édesség (gyümölcstorta vagy valami más finomság:)).

    A MOZGÁS az egyetlen ami ilyenkor segít. Egyetértek azokkal kik azt mondják, a diéta ilyen korban csak árt és nem használ.

    Az kell amit a Yamakasiban mondanak a srácok: "Több mozgás, kevesebb Nintendó":)
    Én valami harcművészeti edzésre küldeném el, az önbizalmat ad, erősíti a jellemet és nagyon komoly fogyást eredményez!:)

    Ha lenne ezekkel kapcsolatosan kérdésed, nagyon szívesen segítek!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_696865
    Torolt_felhasznalo_696865
    2004. október 25. 09:2313.
    sziasztok! Az én fiam 13 éves, és szintén túlsúlyos. Kb. 5-6 évesen kezdett "erősödni", és utána folyamatosan mindig csak egy kicsi rakódott rá:( 4 éves volt, amikor az öccse született, a pszichológus szerint nem volt féltékeny, de szerintem van összefüggés. . .
    Sok mindent megpróbáltunk (és persze sok mindent nem: szokásos felállás, anya, apa nagyon elfoglalt, sokat dolgozik, mindig rohanás, hétvégén örülünk, ha szusszanhatunk, stb. ), járt gyógyúszásra (utálta). Indult gyógytorna ilyen gyerekeknek, beírattuk, s előtte volt egy orvosi vizsgálat. Kérdőívet töltöttek ki, amiből megállapították, hogy nem genetikailag ilyen (vérvétel is volt, ami kizárta a hormonális problémát), szóval a helytelen, mozgásszegény életmód miatt hízott meg. Ajánlottak egy diétát, ami annyit jelentett, hogy 1500 kalóriányit szabadott enni naponta. Egy darabig működött, aztán szép lassan "abbamaradt" (rohanás, sok munka, stb:( de eközben 1 évig járt gyógytornára, s szép lassan azért csak vékonyodott.
    A torna közben érdeklődés hiánya miatt véget ért (nagyon kevesen tesznek valamit a gyerekért, erre jöttem rá közben, hisz kifogás mindig van, tudom én is), szóval kerestünk egy másik helyet (1 év kihagyás után sikerült), most oda jár. Évközben tartja a súlyát (fogyni nem sikerül), de a nyári szünetben több kilót hízott (anya, apa elfoglalt, gyerekek egész nyáron a nagyszülőknél), most próbáljuk ismét szinten tartani a dolgokat (torna tovább folytatódik), és bízunk abban, hogy majd ha megnyúlik (éppen most kezdett kamaszodni:), akkor az arányok helyrerázódnak (persze köben vércukorszintet is nézetünk néha, mert ugye ez is lehet magasabb a kelleténél a kövér gyerekeknél).
    Ami szerencsés nála, az az, hogy az osztálytársai elfogadják, nagyon szeretik, soha nem bántották a ducisága miatt, és íyg sokkal könnyebb neki ezt elfogadni, és tenni ellene (magáért) valamit.
    Tehát mozgás, odafigyelés és tessék reménykedni!
    :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_154436
    Torolt_felhasznalo_154436
    2004. október 25. 09:0812.
    Szia!
    Én is csak azt mondhatom, hogy mozgás és ésszerű étkezés a kulcs. Az én kislánykám is minden nyáron felszed magára egy kis zsírt, de mostanra az már le is ment. Minden délután sportol vagy táncol. Így a tanulás is jobban megy. remélem segítettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 25. 09:0311.
    Gyereknek???? Diéta??? Szerintem sokkal többet árt, mint használ. Nyáron én is épp azt néztem a strandon, hogy rengeteg kövér gyerek van. És miért? Mert nem mozognak semmit, csak TV-t néznek és chipset esznek. Ezen kéne változtatni, de nem fogyúkúrával! Egészségesebb étrend, és MOZGÁS! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 25. 09:0310.
    Ketten vagyunk mi is, megbeszéltük a hétvégén, hogy pl. minden második szombaton elmegyünk uszodába.
    előzmény:
    larabie (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_692321
    Torolt_felhasznalo_692321
    2004. október 25. 08:589.
    fogyókúrázni nem is, de más étrendet kialakítani lehet szvsz. Na meg a mozgás amit itt már mindenki ajánlott. Azért is jó mert sport után az ember nagyon happy tud lenni:-))
    előzmény:
    Aida84 (3)
     
  19. 2004. október 25. 08:568.
    Szerintem ennek a fiúnak lehetne (persze csak ésszel!!) fogyókúrázni, hiszen a túlsúlya a jelek szerint "túlevésből" alakult ki, vagyis jóval több tápanyagot vesz magához, mint amennyire valóban szüksége lenne.
    előzmény:
    Aida84 (3)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. október 25. 08:547.
    Szia, ma reggel amikor borotválkozott a fiam, mikuláskor lesz 17 éves, én is ezen gondolkoztam, 186 cm és 99 kg, 45-ös lábakkal:)) Izmos, széles vállu, szerencsés alkatu, de mostmár szerintem sem kellene tovább erősödnie. . :o)) Sajnos nem sportol, csak a számítógépet nyomja, megpróbálom a Norbi féle diétát tartani mától mindkettőnknek, remélem sikerül. . :o)
    előzmény:
    larabie (1)
     
  21. 2004. október 25. 08:536.
    Továbbra is azt egyen, amit szeret, de próbáld meg ezeket egészségesebben és zsírszegényebben elkészíteni. Pl. a sült krumplit el lehet készíteni úgy is, hogy minimális zsiradékkal, sütőben sütöd ki.
    A mozgásra szerintem igazán úgy lehetne rávenni, ha lenne olyan baráti társasága, amelyikkel el lehet menni suli után "csak úgy" focizni, kosarazni. . .
    A kutya szerintem sem rossz ötlet, ha van rá lehetőségetek, ha lehet, nagyobb testűt válasszatok, mert tapasztalatból tudom, hogy azok inkább sétáltatnak minket, mint mi őket. . . ;))
    előzmény:
    larabie (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_351662
    Torolt_felhasznalo_351662
    2004. október 25. 08:515.
    A duci kazettásban van étrend is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_351662
    Torolt_felhasznalo_351662
    2004. október 25. 08:514.
    Szia, én is Norbi féle módszert ajánlanám, de első sorban a testmozgásra helyezném a hangsúlyt. Ez mindenféle szempontból jobb, a lelki dolgokat is le tudja vezetni. Ha másképp nem akkor először a Duci tréninget, majd a kikboxosat videó kazettán, mert elképzelhető, hogy nem szívesen menne közösségbe az elején.
    előzmény:
    larabie (1)
     
  24. 2004. október 25. 08:423.
    szia
    én úgy tudom, hogy ebben az életkorban normális esetben nem lehet fogyókúrázni, mivel még növésben van a szervezet. esetleg valami sport, amit a fiad szivesen űzne? foci, kosár, stb, a fiúk többnyire szeretik az ilyesmit. ha mégis fogyókúra, mindenképpen beszéld meg orvossal, hogy mit ehet, mit nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. október 25. 08:422.
    Szia!

    Én a Norbi féle update módszerrel fogytam közel 10 kg-t. Nézd meg. Szerintem anélkül áttudnád alakítani az étkezésiszokásait, hogy észrevenné.
    Másik: kutya. Elfoglalja, felelősségre neveli, ÉS SÉTÁLTATNI KELL!!!!! Tehát több haszna is van egyszerre.
    előzmény:
    larabie (1)
     

Címlap

top