Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítási praktikák

Torolt_felhasznalo_567979
Torolt_felhasznalo_567979
Létrehozva: 2004. október 19. 17:03
Sziasztok. Kerestem a régi topicok közt, de mindenki csak takarítónőt keresett, meg takarítást vállalt volna.
Arra gondoltam, hogy biztosan vannak jó ötleteitek egy-két takarítási feladat elvégzésére.

Én mindjárt kérdeznék:

Hogy lehet a WC-deszkán azokat a csavarokat tisztán tartani, amivel az ülőke oda van fogatva a csészéhez?

Vagy a kád és a csempe találkozásánál a rést a burkoló nálunk ilyen műa. habizével töltötte ki, ami állandóan penészedik. Rakom rá a penészölőt, de 1-2 nap és mintha misem történt volna:(

Szóval? Van ötletetek?
  1. 2006. augusztus 1. 13:481001.
    mister3, nálunk miért nincs a pennyben? Költői kérdés volt…
    Hogy töröd porrá?

    rézangyal, az enyémet sajna nem lehet szétszedni.((

    Most tesztelem a lidl folyékony mosószerét, néhány mosás után jónak tűnik. Van valakinek tapasztalat a lidl-s tisztítószerekkel, bármelyikkel?

    H
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. augusztus 1. 13:031000.

    Sziasztok!

    Tudna vki vmiyen jó ötletet adni arra nézve, hogy mit lehet tenni a ruhán meglátszó parfümfolttal.

    Hófehér felsőmre parfüm került és miután megpróbáltam fehérítővel kiszedni, egy nagyobb sárga folt keletkezett. (az ecetes ollót elvetettem és sajna ilyen ruhát nem igazán tudok másikat venni)

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. augusztus 1. 11:02999.

    lányok, asszonyok, 1000 hsz!!! ez a nem semmi!

    előzmény:
    mister3 (998)
    2006-08-01  10:21
  4. 2006. augusztus 1. 10:21998.
    szia

    Tény és való,hogy nem szárittom a hajamat,hanem magától szárad mindig.
    Megfogadom a tanácsodat! Lehet hogy valóban ez volt a gond.. meglátjuk..
    előzmény:
    derine (995)
    2006-08-01  08:36
  5. 2006. augusztus 1. 09:43997.
    Amikor ecetet használtok az öblítő helyett, akkor csak simán beleöntitek az öblítőadagolóba? És annyit, amennyit az öblítőből tennétek?

    Én egy olcsó folyékony mosószer használok, mert azt tapasztalom, hogy nem éri meg drágábbat venni. Ti mit használtok a foltos, vagy egyszerűen koszosabb ruhákhoz? A Vanish nem vált be.

    Ez a trisó ígéretesnek tűnne. Hol lehet kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. augusztus 1. 08:57996.

    Szia!

    Körkefe tisztitási ötlet! (ahogy nekem bejött)

    Én egy hegyes hosszú pengéjű ollóval  csinálom.

    Az olló egyik pengéjét  befeszegetem a haj alá elvágom,majd a kefe másik oldalán is elvégzem ue. Utána fellazítom az ollóval a félbevágott hajakat és könnyen ki lehet szedni!

    A.

    előzmény:
    derine (994)
    2006-08-01  08:32
  7. 2006. augusztus 1. 08:36995.
    Szia Mister!
    A fiamnak is állandóan korpásododott a feje /3 mm-es a haja/ valaki azt tanácsolta hogy fejmosás után azonnal szárítsa meg, egyáltalán nem szabad vizes fejjel lenni. Azóta rögtön szárit, és eltüntek a korpák.

    Egyébként itt valaki irta, hogy a nagyapja trisóval mos hajat.
    előzmény:
    mister3 (992)
    2006-07-31  23:14
  8. 2006. augusztus 1. 08:32994.
    Sziasztok! Szia Márta!
    Fu de utálom a hajkeféket rendbe tenni, főleg a gyöngyösvégű körkeféket.
    Általában egy másik fésü segítségével szoktam kitépni belőle a hajat, persze közben sokszor jön le a gyöngy a végéről, aztán áztatom, meg körömkefe.
    Könyveket /nagyon sok van/ egy évben egyszer leszedem a nyitott ablakhoz viszem és összeütögetem, máskor csak a tollseprű marad.

    Én a topic hatására már nem használok öblitőt, ecetet löttyintek a gépbe, szeretem a mosószer illatát, ecet illat nincs, és a mosógépet is tisztitja.

    Trisót teszek ujabban a mosogatóvizhez nagyon-nagyon jó pl a teflon edényeknél amelyeken csak úgy elfut a víz, mindig úgy éreztem hogy zsíros marad, na a trisó óta nem.

    előzmény:
    e.marta (990)
    2006-07-31  18:41
  9. Torolt_felhasznalo_500616
    Torolt_felhasznalo_500616
    2006. augusztus 1. 00:43993.
    Hogy mik vannak! Vesszek meg, de sose hallottam még gőzpingvinről... és hogy valaki a macskát is kitakarította vele? Ez érdekelne bővebben, nálam a gyerek mellett a két macska a fő kosztermelő. Viszont a mosógép adagolóját szét lehet szerelni, az enyémet legalábbis. Persze könnyen lehet, hogy amit ti fülpálcikával piszkáltok, az nálam el se éri az ingerküszöböt, mert koszosmári vagyok az itteni átlaghoz képest. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. július 31. 23:14992.

    sziasztok

    itt olvastam elöször a mosódiórol,és mikor ma este vásárolni mentem éppen lehetett kapni a Penny-ben.(Ném.orsz)

    Kipróbáltam..elöször nagyon szkeptikus voltam de az elsö tapasztalatom az,hogy a közepesen szennyezett ruháinkat 40 fokon nagyon szép tisztára mosta 5 db fél dió.Ráadásul a ruhák puhák,kellemes tapintásuak,de valamilyen öblittöt ,vagy illoolalajat mindenképpen fogok használni,mert igy nincs a ruháknak semmi illata.

    Beleolvastam német fórumokba a témával kapcsolatban,ajánlják még pikkelysömör ill korpás fejbör ellen (vizben fel kell fözni ,és az oldatot használni)

    Továbbá ablalpucoláshoz,csempe,linóleum felmosáshoz is állittólag jó.(ez utobbikat nem próbáltam)

    Holnap a hajamra próbálok tenni ,nem a diót natúr ,hanem kifözöm vízben a porrá örölt diót,ugyanis nekem kb 20 éve gondom van a fejbörömmel _korpásodik nagyon erössen.

    Ha valóban használ,azt feltétlenül közzéteszem. Irjatok a mosódiórol még ,akinek van tapasztalata.

    előzmény:
    csilda (988)
    2006-07-31  17:16
  11. 2006. július 31. 22:30991.
    árnyék*, köszi, alkalomadtán megnézem, csak nagyon messze van. Ma

    Remélem, hogy a vízlágyító segít és idővel fehérednek a töriim.

    Mire írtad, hogy jóóóóóóóóó választás? Nem értem..

    Nekem főleg fugára, tűzhelyre, zeg-zugokra, ablakra (kíváncsi vagyok, hogy a gyakorlatban mennyire bonyolult), és kárpitra kéne. Utóbbira azért, mert nincs gépem hozzá, és az 1 kanapéért nem is veszek, majd ha sok szőnyegünk lesz, az meg majd, ha nagyok lesznek a gyerekek. Addig meg csak jobb a kárpitra a semminél. Tényleg, akinek nincs masinája, mivel tisztítja a bútorszövetet?

    csilda, nem a reklám helye, nem is vagyok megszállottja, de próbáld ki az amway LOC-jét, persze, csak ha más nem használt. Előtte én megpróbálnám vanish-sel, de írtad, hogy nem jó…

    e.marta, veszek Ultraderm és Trisó párost!

    Mire jó igazán az akkus seprő? A régi csak (ha jól tudom) a szőnyegen volt hatásos meg a porcicákra, mert azok akadtak bele a kefébe. Ez viszont szív is, mint a porszívó, csak nem fér be minden résbe. A kézi porszívó meg csak az asztalra jó (gondolom), biztos nem szoktál négykézláb azzal padlót, parkettát takarítani.))

    „A porszívót viszont nem szívesen veszem elő.” Na, erre jó az akkus seprő, Neked találták ki! Ha jól tudom a szivacsos seprőről kézzel kell leszedegetni a koszt. Fúj, kisgyerek mellett nem is tudnám csinálni, szállna mindenfelé, amikor leszedem, a Fiam meg beszívná, mert mindig beledugja az orrát abba, amit anya csinál.

    Könyvekre semmi jó, a semminél több a „tollseprű”, ma már ugye nem tollból, hanem olyan porvonzó szálakból. Na, ezt jól megaszontam… És ritkábban marad az ősi módszer. Hajkefékre meg a jó kis kiáztatás, régi körömkefével kigányolás… Ja, javaslom, hogy előtte a rátekeredett szálakat minden sor tüske között vágd szét, akkor könnyebb lesz.

    H
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. július 31. 18:41990.

    Szép napot és jó takarítást mindenkinek!

    Napokban kiborult nálam egy doboz Hammmarite (fémre való festék), hígító viszont szál se. Viszont volt itthon,  hála Nektek, Ultraderm és Trisó.  Kézre, kutya lábára  ultra, felmosóvízbe trisó és remekül eltüntek a nyomok. Ha nem látom, nem hiszem el!!

    Mosógép. Konyharuhát, ágyneműt, fehérneműt ecettel öblítek (20%-os)Fertőtlenít, jó lesz a ruhák nedvszívó képessége és karbantartja a mosógépet. Trisót most már én is raktam a gépbe, jó lett a végeredmény, de miért nem jó a kényesebb ruhákhoz?

    DM-es WC tabletta nálam is bevált, majd ma a tartályban is kipróbálom.

    A Lidl mikroszálas kendői jók, beváltak, és ua. márkából a mintás felmosóruha is remek. .JÓ ötlet volt az ecet szórófejes flakonba, szépen hozta a vízkövet, csak tényleg nagyon büdi. Legközlebb almaecettel próbálkozom majd.

    Mire jó igazán az akkus seprő? Miben különbözik a régi szőnyegseprőtől és a kézi porszívótól? Van Viledás szivacsos partvisom (j&oacute és tiszta szivacs seprűm is (Söke), amit nagyon szeretek!(parkettára, parafára). A porszívót viszont nem szívesen veszem elő.

    Érdekelne továbbra is a könyvek takarítási praktikái és a hajkeféké, fésűké is! Ti hogyan csináljátok, milyen ötleteitek vannak?

    Köszönöm az eddigi és további ötleteiteket.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_914570
    Torolt_felhasznalo_914570
    2006. július 31. 17:46989.
    Szerintem is elég az előírtnál kevesebb mosószer. Ráadásul, amikor megvettük a mostani mosógépünket, kimértem, hogy a mosószeres flakonra írt adagolás hogy köszön össze azzal, amit a mosógép használati utasításához adnak. Van nálam egy minimum jel az adagolón, na az pont kétszer annyi, mint a flakonon az erősen szennyezett ruhákhoz ajánlott adag (ami kétszer annyi, mint a normálisan koszos ruhákhoz szükséges mennyiség). Vagyis ha a gépen jelölt minimumig tölteném, a nem túl piszkos cuccokhoz négyszer annyit tennék az előírtnál!

    Most DM folyékony színes mosószert vettem, és a magyar felirat és az eredeti teljesen más, az összetétel és az adagolás sem stimmel.


    Van valakinek olyan mosógépe, ami nem az utolsó öblítővízbe teszi az öblítőt, és teljesen elmegy az illata a mosás végére? Persze lehet, hogy csak képzelem, de szerintem rosszkor adagolja az öblítőt, úgyhogy egy ideje már nem is használok, és a puhaságban semmi változást nem tapasztalok, és amúgy a mosószernek is jó az illata (már ami megmarad).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (960)
    2006-07-28  09:23
  14. 2006. július 31. 17:16988.

     Mosódió: Nyár elején vettem, a budaőrsi Auchanban, a folyosóján lévő  gyógynövényboltban. Lehetett kapni kis zacskóban próbára, pár adagnyit is, és nagy dobozban, tán 1 kg-os, 4-5 ezer körül. Akkor nekibuzdultam, és sok mindent mostam vele, aztán abbahagytam, több mint a fele megvan még. Egy adagot többször is fel lehet használni, én kb. háromszor-négyszer szoktam.  Állitólag gyapjúra is jó, én kötött pulcsikat, kényesebb pólókat mostam vele. Tettem öblitőt a gépbe. de állitólag nem muszáj, néhány csepp illóolajat ajánlanak hozzá. Fehérekhez is ajánlják, arra nem próbáltam, de ahhoz szódabikarbónát, vagy más környezetbarát fehérítőt ajánlanak. Azért hagytam most abba  a használatát, mert mint írtam, rengeteg zsíros, paprikás stb. munkaruhát mosok, gondolom, ahhoz azért nem elég hatásos.

     

    előzmény:
    Honee (984)
    2006-07-31  16:34
  15. 2006. július 31. 16:49987.

    Jóóóóóóóó választás

    Nem tudom, nekem az a tapasztalatom, hogy nekem nem érte volna meg "spécibb" gőzpingvint venni

    Miért?

    Tul.képpen amikor megvettem, akkor kipróbáltam mindenre. Még a macskát is kitakarítottam vele: Aztán szelektáltam, hogy mire jó, miben könnyíti meg a munkámat, és nekem pont elég az említett gépecske. Kárpít tisztításra nem használom, arra ott a nagy takarítógép. Szerintem jobb. Ablaktisztításra nem használom, ill. évente talán 2-szer  redőnyre, ablakkeret rejtett zúgaihoz.

    De hát mindenki saját maga tudja, hogy mire és hányszor akarja használni Egyébként meg én sajnos olyan vagyok, hogy tudom....pár év, mert jön egy újabb csodamasina, amit nekem feltétlen meg kell vennem 

    előzmény:
    Honee (985)
    2006-07-31  16:38
  16. 2006. július 31. 16:43986.

    Nem kell feltétlen Trisót használni, de nekem bejött A 9 éves mosógépemhez szerelőt kellett hívni (csapágy) és nem hitte el, hogy 9 éves a Wörpulom (!!!) Mivel mániás vagyok - tisztaság mániás, csak fehér fürdőlepedőim, törülközőm vannak, mondván azon azonnal látszik, ha nem tiszták. Mondjuk ez így is van. Szóval a jó pár éves fehér törülközőimet még mindig meg lehetne irigyelni És semmi cécó: Trisó és bármilyen mosópor általában 40 fokon (mert nincs mindig időm kivárni a magasabb hőfokú, hosszabb programot

    Mosogatógépem nincs, így nem tudom, hogy milyen ARO termék van hozzá

    Nekem ez a WC fertőtlenítő jött be (de nagyon!!!), van egy általános lemosószer (szintén 5 l-es kiszerelésben - nagyon jó tisztít, fertőtlenít, azzal mosok fel járólapot, laminált padlót stb), a papírtörlője nagyon jó és a surólószere Eddig ezeket próbáltam ki

     

    előzmény:
    Honee (983)
    2006-07-31  16:32
  17. 2006. július 31. 16:38985.
    Köszi! Én is ezt a gőztisztítót néztem ki, a brivernél a legolcsóbb eddig, ha nem találok mást, akkor egyszer el kéne jutni oda. Ha nem lenne olyan messze, akkor már lenne ilyen márkás gépecském... http://www.briver.hu/termekek/haztartasi_gep/porszivo_takar itogep/takaritogep/12030_solac_h011_goztisztito_1200_w.html
    Van 2 másik gépe is, meg kéne nézni élőben, hogy érdemes-e a spécibbet venni.

    H
    előzmény:
    árnyék* (977)
    2006-07-31  11:04
  18. 2006. július 31. 16:34984.
    Hol vetted a mosódiót. Légyszi teljes infot adj!!! Előre is köszi!
    előzmény:
    csilda (980)
    2006-07-31  12:37
  19. 2006. július 31. 16:32983.
    Na, akkor ARO. Lehet, hogy mostanában eljutok oda is, segítséget kérek. Használod, vagy esetleg más használja a mosogatógépbe a termékeiket? Milyenek?
    előzmény:
    árnyék* (976)
    2006-07-31  10:55
  20. 2006. július 31. 16:28982.
    Én nem vettem még trisót, nem is tudom, hogy van-e értelme, mert én a kemény vízre tescos vízlágyítót használok, kell belőle egy evőkanál a mosáshoz és 1 kg asszem 399. Szerintem elég gazdaságos, azóta kevesebb mosóporral is tisztábbra mos a gép!!! És kevésbé szürkülnek a ruhák.
    előzmény:
    árnyék* (974)
    2006-07-31  10:44
  21. 2006. július 31. 14:48981.
    Sziasztok! Szia Vippa!
    Persze azért kaptam majdnem szívbajt, nem is értettem hogy lehetett ilyen ötlete, mert tőle sohasem látta, vagy hallotta. én soha nem mernék összeönteni ezt meg azt.
    De a fiam is a vizbe öntötte ezt a cuccot.
    Ezzel kapcsolatosan leírok egy történetet:
    Egy ismerősünk szintén fiu alternativ katona lévén oviba dolgozott, a gyerekek medencéjénél a darazsakat akarta elüzni hypo meg ecet, meg a jó ég tudja milyen kutyulékkal. Na őt a mentő vitte el. Az orvos azt mondta, hogy nagy szerencséje volt hogy dohányzott, mert így tüdeje nem tudott olyan mértékben sérülni, a tüdejére rakódott kátrány megvédte.

    Nagyon-nagyon óvatosnak kell lenne minden tisztítószerrel. Ezért javasoltam pl. a St.Moritz zsíroldó helyett a MIRAX-ot, meg én is inkább próbálok ecettel, trisóval / bár ez nemtudom mennyire lájtos/ mikroszálas kendővel kiváltani azt amit lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980769 (948)
    2006-07-27  17:58
  22. 2006. július 31. 12:37980.

    Sziasztok Lányok!

    Látom, korábban volt szó a mosódióról. Én lelkesen megvettem, elkezdtem használni, aztán abbamaradt. Pedig jó, lágy fogást ad a ruhának, öblitő nélkül is. Igaz, én csak színesekhez, és kevésbé koszos holmikhoz használom. Felhasználási javaslat és egyéb tudnivaló: www. mosodio.hu. Ilyenkor nyáron viszont tele vagyok zsíros fehér, szakács ruhákkal, pólókkal. Prodfesszionális zsíreltávolítási tanácsokat szeretnék tőletek. Hideg zsíroldő, mosogatószer, szappanok bevetve, nem mindig jó erdménnyel. Segítség!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. július 31. 11:13979.
    Ezekről nem is írtam, mert még nem vettem, de azért köszi
    előzmény:
    picifruzsi (978)
    2006-07-31  11:07
  24. 2006. július 31. 11:07978.
    De azért nem minden jó, például a 200-as papírzsepi büdös, a wc-papír is szar. A sajtot is kipróbáltuk, de az sem az igazi, nagyonzsíros és málik
    előzmény:
    árnyék* (976)
    2006-07-31  10:55
  25. 2006. július 31. 11:04977.

    http://www.fotexnet.hu/sid000047/page/item/131349

     

    nan á, hogy nem találok a Clatronikról fotót a neten, de ezt találtam. Hasonló formájú az enyém is, csak az enyém 1000 Wat-os, és szerintem nem 3 perc, hanem 2 perc alatt csinál gőzt , és lényegesen olcsóbb volt, igaz akcióban

    Ha jól megnézed, akkor ez is felül töltős

    előzmény:
    Honee (969)
    2006-07-31  09:27
  26. 2006. július 31. 10:55976.

    Biztosan tudjátok, hisz sokszor elmondtam, hogy DM-es párti vagyok. Viszont azt eddig elhallgattam, hogy ARO párti is .

    Aki szokott járni a METRÓ-ba, az tudja, látta, hogy van egy ARO márkanév alatt futó termékskála. Élelmiszer, háztartási tisztítószerek, WC papír stb.

    Kipróbáltam. BEVÁLT!!!

    A múltkor vettem ARO WC ecetes WC tisztítót 5 l-es műanyag kannában (emlékem iszerint olyan 1.000.-Ft-os áron). Itthon áttöltögettem. Most nincs semmi a WC-ben (rud, tabletta), hanem időnként (naponta egyszer biztosan) körbe spriccelem a WC-t ezzel az ARO-s lötyivel. Nem dörzsölők, nem kefélek semmit, hagyom ezt a zöld színűt a WC-n. Többszöri lehúzás után is lehet érezni az illatot Aztán megint megyek használni a WC-t, aztán megint spriccelek. Nekünk bevált

    Olcsó és jó az ARO papírtörlőkendő. Igaz magyobb kiszerelésben van (azt hiszem 12 tekerecses), de csak egyszer kell megvenni.

    Az ARO folyékony súrolószer vetekszik a Ciff-el, de egyharmad árában van.

    Szóval, aki esetleg hezitált volna a Metrós ARO termékeken nyugodtan vásároljon, tapasztalatból mondom: 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2006. július 31. 10:47975.

    Köszi a seprú infókat, ha lesz egy kis szabad időm, megyek körbenézek a piacon Vagyis a kínálatok között. Nem, nem akarom porszívó helyett használni, de hát ugye macskaszőr, így naponta elővenni a porszívót.....szóval lehet, hogy nálunk is hasznos lesz ez a ketyere.

    A gőzpingvinemnek nincs tartálya, ill. maga a szerkezet a tartály. Pont a tetején van a beöntő nyílás, így nincs gond a használat közbeni újratöltéssel sem. Mindjárt megnézem a neten, hogy van-e kép róla

    előzmény:
    Honee (971)
    2006-07-31  10:29
  28. 2006. július 31. 10:44974.

    Szia

    Mosógépet elég csak ecettel átmosni. Én is úgy szoktam, ahogy Hoone írta

    Mivel nálunk is kemény a víz ezért én vettem Trisót. Lágyatja a vízet, zsírtalanítja a mosógépet. Igaz én csak fehérekhez, törülközőkhöz, tehát olyan dolgokhoz rakok belőle, ami nem kényes cucc. Férj ingeihez soha, mert még akár válás is lehet a vége 

    A mosógép tartályt nagyon jól ki lehet puceválni a gőzpingvinnel

    egyébként meg arra jöttem rá, hogy nem használom a mosószerrekeszt. Nem vagyok én őrült, állandóan takarítani

    Mosószer-Trisó zutttyyy rá a dobra, öblítőstopra állítom a gépet, aztán fedél kinyít, mehet az öblítő, fedél vissza és mehet a centri Ragyog a mosószertartályom azóta

    előzmény:
    minimaxi (967)
    2006-07-31  07:44
  29. 2006. július 31. 10:40973.

    Nálunk sajnos nincs LIDL, de a barátnőm közelében van és azt mondja hogy nagyon sok minden van ami nagyon jó áron van és nagyon jó. (persze minden ilyen "hipermarket" forgalmaz gagyit, ebből élnek olyan jól, tehát azért érdemes tapasztalatokat gyüjteni 

    A peremre akasztható szerkezeteket már régen száműztem mert azt tapasztaltam, hogy mögötte még nagyobb trutyi van a perem alatt, mint amennyit egyébként javít a helyzeten , arról már nem is beszélve hogy egyébként sincsenek horgász hajlamaim, de a WC csésze horgászat meg aztán minimálisan sem vonzó 

    előzmény:
    Honee (972)
    2006-07-31  10:34
  30. 2006. július 31. 10:34972.
    Köszi!

    Asszem kipróbálom majd vagy ezt, vagy a lidl-set, mert kéne valami. Nekem a peremre akasztható cuccok nem jöttek be, a Férjem mindig lelöki az ülés hajtogatásakor... Talán a lidl-s olcsóbb, de nem tudom, hogy mi a különbség. Aki használta már, kérem írjon. Úgyis kéne majd mennem a lidlbe (még csak egyszer voltam, sok minden gagyi, de van néhány jó dolog), mert mosogatóport is azt ajánlották a lányok, meg találtam egy jó folyékony mosószert is, ismerős ajánlotta.

    Na, most egy kicsit eldugulok, aztán majd jövök.

    H

    előzmény:
    minimaxi (970)
    2006-07-31  10:23
  31. 2006. július 31. 10:29971.
    Na, szépen kidobott... Alig találtam meg azt is, amit előzőleg írtam róla, mert valamiért az nlc-t nem tartja számon a google, egyszerűen nem találja meg benne a dolgokat...

    Először is köszi a pingvin-infot! A tartálya levehető, vagy a tetején kell önteni? Mert amit visszavittem, azt az oldalára kellett dönteni, úgy billegett, ott volt a nyílása... Még kérdezek majd, ha lesz agyam, de alig aludtam... Addig is írok, hogy segítsek.

    Mindent felszed, de ezt a lidlben akciósról is elmondták, tehát több féle is jó lehet, ide másolom akkor azt, amit eddig írtam róla:

    ez felszív mindent, morzsát, port, száradt sarat az előszobából. Persze nem 100 % porszívó helyettesítő, sarkokba nem lehet bemenni pici dolgokért, de pl. a bal oldalán van a kefe forgató motor, a jobb oldalán pedig egészen a széléig ér a kefe, így azt a fal mellett tolva mindent összeszed. A boltban ki kell próbálni, csak úgy tudod eldönteni, hogy Neked melyik kell. Íme:

    Karcher K50: http://www.kaercher.hu/navigation/powerslave,id,25,nodeid,2 5,_country,hu,_language,hu.html

    Az enyémre az van írva, hogy 50 perc, és a 100 nm-es lakást kitakarítom úgy, hogy még többször tudom használni kisebb dolgokra töltés nélkül. És felszedi a kisebb játékokat is, szóval elég erős.

    Andi, a Saturnban voltak ezek a noname-ek is, talán még olcsóbban is, mint a tescoban. Meg kéne nézni, ott még össze is tudod hasonlítani őket.
    Kérdés a könnyen kezelhetőség, a tartály levétele, űrtartalma, garancia. Nézd meg, hogy nem esik-e szét a nyele, valaki erre panaszkodott.

    H
    előzmény:
    árnyék* (965)
    2006-07-30  15:59
  32. 2006. július 31. 10:23970.

    Szia Hone!

    Köszi a segítséget.  

    Nekem nagyon jól szellőző a fürdőszobám- nagy ablak van, családi házban lekunk szerencsére  ,-  de mégis gusztustalanul lerakódik (különösen az öblítő maradék ) a tartályban.

    A DM-es tabletta kétféle:

    1. ebben két pasztilla van,  - elég nagy, - a tartályba kell tenni, szép kék lesz töle a víz napokon keresztül folyamatosan oldóik fel, most éppen már négy napja van bent és még tart 

    2. A másikban nyolc egyesével csomagolt pasztilla van ez gyorsabban hat, de gyorsabban ki is ürül (ezt leginkább akkor érdemes használni, ha hosszabb ideig nem használod a WC-t, hogy legyen hatóidő) a tartályba és a WC csészébe is lehet rakni, én először mindkét helyre tettem különösen azért mert a tartályba nekünk eléggé sok vízkő rakódott le(sajnos elég kemény a víz Érden&nbsp Ha jól emlékszem akkor nem egészen háromszáz és nem egészen négyszáz forintba kerül és DENK MIT a neve, ez állítólag DM saját termék.

    Most csak ennyit tudok róla, mert nekem is frissek a tapasztalataim 

    előzmény:
    Honee (969)
    2006-07-31  09:27
  33. 2006. július 31. 09:27969.
    Szia Éva!

    EGy kérdés: a DM WC tabletta hány darab, mennyibe kerül? Láttam a Lidlben is, ezért kérdezem. Ott asszem 10 db és 400 körül, de nem emlékszem. Ezt a tartályba kell tenni. A dm-est is? Már nem találtam meg, hogy ki írta...

    Cserébe tipp: én 1 liter ecetet szoktam a gépbe tölteni. A tartályrészekbe is töltök, hagyom állni benne, a többit meg a dobba, és a legmelegebb főzőprogin indítom el. Nekem elég rövidek a programok, így van, hogy amikor jól felmelegítette a vizet és kicsit megforgatta, kikapcsolom, aztán újrakezdem ugyanazzal a vízzel, és aztán hagyom, hogy végigfusson a progi. Sót még nem használtam, nekem ettől is szuper. Ja, és nekem is rémes a tartály, még régen nagyon párás, dohos albiban laktunk, hiába volt nyitva a fedél bepenészedett. Nem kivehető, nem hozzáférhető 4 tartályból legalább 2... Sok fogkefés, fültisztítós sikálás (már ahol hozzáfértem) fertőtlenítővel (flóraszept, domestos, akármelyik) és leginkább ecetes áztatás hatására mostanra jobb a helyzet.

    H
    előzmény:
    minimaxi (967)
    2006-07-31  07:44
  34. 2006. július 31. 09:20968.

    Sziasztok!

    Tegnap este a Tesco-ban láttam Dyras márkájú elektromos seprőt 6700 Ft körül.

    Megnéztem a honlapjukon (www.dyras.hu), azt írják róla, hogy " 8 óra feltöltés után 35-40 perc használat".

    Ez jónak számít? Vagy ennyiért ki lehet fogni jobbat is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2006. július 31. 07:44967.

    Sziasztok!

    Mindenek előtt óriási köszönet minden kedves ötletadónak akiknek a közreadott tapasztalatait már használom.  És gigomnak, hogy egyáltalán elindította a topicot  Sajnos nincs annyi időm amennyit szeretnék és bár igyekszem még nem sikerül teljesen visszaolvasni. 

    A DM WC tabletta tippet köszönöm- bocsi, hogy nem mentettem el kitől olvastam, - kiválóan működik , és nem is megfizethetetlen.

    Most segítséget kérnék . Olvastam nem túl rég hogy a mosógépet 20%-os ecet és 1 kg konyhasó keverékével kell átmosni. segítene valaki abban is hogy milyen mosó programon, hány fokon? És még valami. A mosószer adagoló tartályokat mivel tisztítjátok. Nekem felültöltős Indesitem van nagyon elégedett vagyok vele, de különösen az öblítő adagoló iszonyú ahogy kinéz és nem igazán jöttem még rá hogy a kis vékony hozzáférhetetlen járatokból mivel lehet kivarázsolni a lerakódást.

    Köszönöm a segítséget! Éva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2006. július 30. 17:41966.

    Sziasztok!

    Végre sikerült regisztrálnom. Gyarapítom a takarítási praktikák iránt érdeklődők lelkes táborát.  Egy délután végig olvastam a fórumot, kimentettem a fontos infókat, bevásároltam kb. 9000 Ft-ért, majd hajnal négyig lelkesen takarítottam. Sose csillogott még így a lakás. Hajrá mikroszálas kendők és egyéb okos praktikák!Kérdéseimet és megosztható tapasztalataimat később.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2006. július 30. 15:59965.

    Naná, hogy nem pörög a topik, hiszen mindenki nagyban takarít 

    Ugye, hogy milyen jó az étolaj a háznál?

    No meg az ecet.....

    A gőzpingvines kérdésedre válaszolok, mert én is istenítem ezt a találmányt

    Clatronic márkájú, 1000 WAT-os. 2,5 dl víz fér bele ebből csinál gőzt. Használat közben csak úgy lehet utántölteni, ha kihúzod a konnektorból, utántöltöd, és vársz mondjuk 2 percet Ennyi idő alatt csinál gőzt a kisdrága. Én már jó régen a METRÓ-ban vettem, egy akcióban 4.999.-Ft-ért ÉN NAGYON SZERETEM!!!!!Gond még soha nem volt vele. Van kárpít tisztítója, de azt nem szoktam használni. Az enyém kicsi, könnyű, ami nem utolsó szempont ha pl. az ablakredőnyt gőzölöm, mert ugye létrán állva, kézben kell tartani. Jó hosszú a vezetéke, így fel ér pl. az ablak tetejére is.

    Majd mások elmondják, hogy nekik milyen van. Nálam a fő szempont azok voltak, amiket leírtam. Én igazából se kárpíttisztításra, se ablaktisztításra nem használom. Inkább a mosógép mosószertartáylához, WC-ülőke csavarjainak puceváláshoz, gáztűzhely sütőjéhez, radiátorokhoz, redőnyhöz....szóval minden olyan helyhez, amihez egyébként nehezen tudok hozzáférni. Ezért ez a kicsi méret pont jó nekem

    Remélem tudtam segíteni, ha van kérdésed írj nyugodtan

    Cserébe viszont kérek bezsámolót az akkus seprűről, akár priviben is (visszaolvasni nincs időm Parkettán, járólapon is jó? Macskaszőrt összeszedné? Előre is köszi.

     

     

     

    Clatronik 1000 WAT

    előzmény:
    Honee (961)
    2006-07-28  11:18
  38. 2006. július 30. 15:26964.
    Na, most végre ráértem! Már többször elkezdtem, de félbe kellett szakítanom a műveletet a Család miatt, mindig volt valakinek valami gondja, ez kisgyerekek mellett nem ritka, ugye?

    De most aztán megcsináltam!!! Emlékszik még valaki, hogy a kád szélén lévő ragacs (beépítéskor okosok celluxszal ragasztották le a kád szélét sziloplasztozás előtt), valamint a semmivel sem letakarítható koszcsík a kád oldalán okozott gondot. Lévén új akrilkád tulajdonos nem mertem semmi drasztikussal nekimenni. Adtátok a jobbnál jobb tanácsokat, sok veggyel és szerrel nekimentem, de csak részleges volt a siker. Gondolhatjátok, hogy naponta súroltam a kádat.

    De ma: reggel kád ecettel bespriccelve, ablak nyitva, ajtó becsukva, még így sem volt semmi, én sem nagyon bírtam a szagot később a tisztításkor. Ám a csík, ami inkább vízkő volt, eltűnt!!!! Semmi mással nem sikerült maradéktalanul, csak az ecettel. És sokat használom, ide is ezt akartam, csak nem tudtam, hogy az akril hogy bírja. Hát bírta, és csillog!!! A kád szélét pedig étolajjal sikáltam le, hát le is hozta azt a rémes, makacs, sárga ragacsot!!!

    Ezer hála az étolajas tippért!!!!

    Ismét levontam a tanulságot: bevásároltam sok ezt-azt, aztán mégis a régi, házi szerek váltak be!

    Annyira örülök, hogy madarat lehetn fogatni velem!

    Bocs, hogy hosszú voltam , de hátha valakinek egyszer segít ez a tapasztalat.

    Úgy sem pörög a topic...

    H
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2006. július 28. 19:56963.
    A gyapjó elég kényes jószág. Biztosan van rajta olyan kis cetli, amint a kezelési útmutató olvasható. Azaz mindenféle piktogram, hogy 30 fokon kézzel mosni, nem szabad vasalni, stb.
    Na, azon esetleg rajta lehet, hogy inkább tisztítóba kellene adni.

    Egyébként meg anyukámtól kaptam olyan gyapjú kispárnát, ahol az egyik oldalon a bolyhos bariszőr van, belül ugyancsak gyapjú, a másik oldal pamut. Én ezt teljesen simán egészen langyos vízben szoktam mosni hajsamponnal. A mosószerektől nagyon durva tapintású lett, de a sampon nem károsította. Utána kicentrizem alacsony fokozaton, vagy kicsepegtetem a kád felett, és hamar megszárad.
    Mondjuk egy derékalj méretesebb jószág az ilyen művelethez, de megpróbálhatod.
    előzmény:
    f-jutka (956)
    2006-07-28  07:53
  40. 2006. július 28. 13:44962.
    Szia!Én télen rárakom a tiszta hóra,végighuzom rajta és jól kirázom.Utána a szobában megszáritom valamire rátéve
    előzmény:
    f-jutka (956)
    2006-07-28  07:53
  41. 2006. július 28. 11:18961.
    Lányok, GŐZPINGVIN!
    Részletes segítséget szeretnék kérni Tőletek a vásárlás előtt, mivel eggyel már befürödtem...
    1. milyen márkájú a Tietek?
    2.Hány dl víz fér bele, milyen nyomáson műxik? Használat közben is újratölthető könnyen?
    3. hány alkatrésze van: ablakmosó (kézben tartani vagy rácsatlakoztathat&oacute, kárpittisztító van-e?
    4. hol, mikor, mennyiért vettétek?
    5. elégedettek vagytok-e vele, avagy mi a bibije (ha van), mire figyeljek vásárlás esetén?

    Előre is köszi a válaszokat, ha láttok jót akcióban, szóljatok, légyszi!!!

    Ja, és akkus seprűre fel!!! A 9 hónapos Kisfiam néhány napja kúszik, és minden szöszt, morzsát megkóstolna, valamint ráragadna a kis meztelen, izzadt bőrére ebben a melegben. Így viszont rengetegszer előkapom és újra tisztaság van nap közben is, és Ő még élvezi is a gépet!

    H
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. július 28. 09:23960.

    Tapasztalatom szerint feleannyi mosószer bőven elég. Igaz, nekünk már nincsenek extrakoszos ruháink, már nagyok a gyerekek. De az a véleményem, hogy ha nagyon foltos-koszos a ruha, úgyis előkezeli az ember folttisztítóval, dm-szappannal, stb. Tehát nem kell bele a mosóporon előírt mennyiség. UGye ha jobban belegondolunk, a gyártónak az az érdeke, hogy jó sok fogyjon a termékéből, tehát eleve többet ír rá.

    De volt egy "érdekes" tapasztalatom egy folyékony mosószernél. Pár napja írtam nektek ezt a marseille-i szappant tartalmazó Persavon (szappant és) folyékony mosószert. Nos, a magyar forgalmazó "rányalt" egy cetlit a használati utasítással, és adagolással. Én meg leszedtem a matricát, és elolvastam, mit írnak alatta eredetiben. Hát érdekes volt. :-) Ugyanis a magyar szövegben két kupak volt írva, a franciában megy egy.   Egy kis eladásfokozásért a forgalmazó se megy a szomszédba...  

    előzmény:
    pingvintán (953)
    2006-07-27  22:01
  43. 2006. július 28. 08:41959.

    sziasztok! Köszönöm szépen a festéses tippeket, nagyon aranyosak vagytok! HA kész leszünk, akkor persze, felteszem a képeket, csak tartanánk már ott!

    Anyósom minden évben ecetes vízzel keféli át a szőnyegeket, és olyanok lesznek mindig, mintha újak lennének. A színűk is frissül, és a foltok is eltűnnek.

    Vörösbor nekem úgy tűnt el, hogy egy estére langyos tejbe áztattam a ruhát, másnap kimostam, és  a folt eltűnt  

     

    előzmény:
    tramini (938)
    2006-07-27  10:20
  44. Torolt_felhasznalo_685596
    Torolt_felhasznalo_685596
    2006. július 28. 08:03958.
    Eutrophizáció: a vízben lévő zöld algák elszaporodása, aminek következtében a természetes víz elveszti oldott oxigénjét, így más, azt tisztítíani rendelt növények nem élnek meg benne. Igy leegyszerűsítve, hogy mindenki értse, még én is.
    előzmény:
    bgambi (945)
    2006-07-27  15:34
  45. 2006. július 28. 08:02957.
    Nekem az egyszerű "mezei" mosószappanokkal jobbak a tapasztalataim, mint a Vanish-sel. A hét elején ebédkor pörköltszaft csöppent a kedvenc lenvászon ruhámra. Bent a munkahelyemen is megpróbáltam kidörzsölni, de csak halványabb lett a folt. Otthon benedvesítettem és mosószappannal bedörzsöltem, néhány percig rajta hagytam és szépen kijött a folt. Egyébként én azt szoktam csinálni, hogy a foltokat bekenem azzal a mosógéllel, amit egyébként a mosáshoz használok és úgy teszem be a ruhát a gépbe. Nem is használok plusz mosószert, hanem abból, amit úgyis beletennék. Van pl. egy pamut hálóingem, nagyon szép halvány türkizkék és véletlenül belekerült a mosásba egy sötétzöld zokni, ami elég ronda foltokat hagyott rajta. Ezt is a Tomi Kristály Color mosógéllel kentem be és ha nem is elsőre, de kiszedte a foltokat.
    előzmény:
    reli (955)
    2006-07-27  22:48
  46. 2006. július 28. 07:53956.
    Sziasztok! Próbált már közületek valaki gyapjú derékaljat mosni? Ami nekünk van, az már elég régi, egy darabig nem használtam és betettem a beépített szekrénybe. Az nem lenne gond, hogy megtalálták a molyok, mert időben észrevettem és még nem tettek benne nagy kárt, de hiába van minden éjjel az erkélyen (meg nappal is, amikor már nem süt oda a nap), inkább szaga van, mint illatja.  Vajon a Perwoll jó lehet hozzá?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2006. július 27. 22:48955.
    Sziasztok!

    én is lelkes háttér-olvasótok vagyok, igaz sajnos nem sikerül mindig mindent visszaolvasnom, de utólag is köszönöm a sok-sok hasznos ötletet.

    Én pedig kínomban kipróbáltam azt a trükköt, amit a Jar-Bonux reklámban mondtak. Miszerint a zsírfoltos ruhát mosogatószerrel kell kimosni.
    Előtte próbáltam vanish szappannal, meg mosószerrel, de a folt inkább csak szétterült, de nem jött ki.
    Sima egyszerű bip mosogatószert csöpögtettem rá, és kb 3 perc áztatás után a zsírfoltot nem találtam meg. Hihetetlen.
    Ok, nem kényes ruha volt, hanem egy poliészter felső, meg egy lenanyagú sort, de egy icipici folt sem maradt benne!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2006. július 27. 22:11954.
    Idesüssetek!

    http://www.e-misszio.hu

    Részletes leírás az alternatív tisztítószerekről.

    MOSÓSZÓDA (Na2CO3)
    Ára: 190 Ft/ kg

    SZÓDABIKARBÓNA (NaHCO3)
    Ára: 250 Ft/ kg

    KÖRNYEZETBARÁT TERMÉKEK BOLTJA
    Cím: 4400. Nyíregyháza,
    Malom u. 18/a.
    Telefonszám: 42/423-818
    Email: emisszio@zpok.hu

    A Tanácsadó Iroda elérhetősége

    Telefon/fax: 06-42-423-818
    Személyesen vagy levélben:
    4400. Nyíregyháza, Malom u.18/a.
    E-mail: tomoril@zpok.hu

    1054 Budapest,
    Vadász u. 29. Ökoszolgálat
    Alapítvány 1/
    311-7855
    80/
    269-446 1/
    302-3148 okosz@hotmail.com
    www.okoszolgalat.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2006. július 27. 22:01953.

    Ti mennyi mosóport tesztek a mosógépbe. A használati utasításon úgy szerepel, hogy egy adag mosópor=amit adnak hozzá pohárka azzal. Szerintem az túl sok, nekem be sem veszi a gép, másodszor úgy érzem, hogy nem öblíti ki belőle rendesen és olyan csúszóa marad a ruha?

    A TV újság hátán láttam valami csodafelmosót és akus seprűt csak nem ez volt a neve majd holnap megnézem és leírom ha érdekel valakit!

    Jó éjt! Mára befejezem a takarítást...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_980769
    Torolt_felhasznalo_980769
    2006. július 27. 19:53952.

    Köszi!

    Azt hiszem, a 2. pont lesz a befutó, a többi kicsit "gazdaságtalan".  

    Amúgy a nagyerejü gőztisztítóval tudom, hogy lehetne tisztítani, talán, ha lesz pingvinem, az is jó lesz rá.

    Én egyébként jónak tartom a vízzárót, tényleg nem folyik be semmi alá, csakhát maga a szegély lesz koszos.
    Az egybeöntött pultot nem ismerem, de ha elköltözünk majd (távoli terv), akkor beiktatom a lehetőségek közé.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914570 (951)
    2006-07-27  18:09
  51. Torolt_felhasznalo_914570
    Torolt_felhasznalo_914570
    2006. július 27. 18:09951.
    1. új vízzáró szegélyt venni
    2. átlátszó sziloplaszttal kinyomni alatta, úgy már nem megy be, de ha rosszul csinálják, penészedni fog
    3. kihúzni a sínbe tolt felső részét, ha olyan helyen van, és ecetbe áztatni. Az enyém ilyen, csak egy helyen van a konyhámban (szerencsére, mert utálom, de megkérdeztem itt a nők lapján a konyhadoktort, és azt mondja, nincs ennél jobb. bakker, nem hiszem el.).
    4. koril/korian konyhapultot venni, annak egybeöntött szegélye van, felfut a falra. Ha egyszer tönkremegy a mostani, tuti ilyet veszek, de addig gyűjtök.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_980769 (948)
    2006-07-27  17:58
  52. Torolt_felhasznalo_914570
    Torolt_felhasznalo_914570
    2006. július 27. 18:06950.
    és még:

    mosodio.hu
    mosodio.com
    www.pannatural.org/s_mosodio. html
    utóbbinál azt írják, "A 700 gramos kiszerelés kb. 70 mosásra elegendő mosódió héjat tartalmaz. Ár: 700 gr: 4 390 Ft 30 gr-os próbacsomag: 490 Ft
    de még van egy csomó, google.

    nem próbáltam.

    Vörösborra: nedvesít, só, éjszaka állni hagy, aztán ultradermben kimos. A férjem vadi új (pamut) öltönynadrágjába beleszáradt, mire hazaért, már elsirattam. Nem hittem el, hogy a sótól kijön.

    A plafon nálunk nincs sárgára festve, csak a falak, de 260-as belmagnál ez így jó, kicsit tágít rajta felfelé (onnan tudom, hogy nem egyforma színűek a szobák, meg a szomszédomnál a plafon is sárga, és nem j&oacute.
    előzmény:
    f-jutka (931)
    2006-07-27  07:59
  53. Torolt_felhasznalo_980769
    Torolt_felhasznalo_980769
    2006. július 27. 18:00949.

    Era!

    Milyen anyag a nadrágod, milyen színe van, és milyen zsír került bele? (Pl olaj, vagy paprikás, esetleg motorolaj.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382867 (947)
    2006-07-27  16:33
  54. Torolt_felhasznalo_980769
    Torolt_felhasznalo_980769
    2006. július 27. 17:58948.

    Sziasztok!

    Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra!

    Én általában rendszeresen takarítok (nemúgy, mint a reklámokban szereplők, akiknél már centi vastagon áll a dzsuva, ezért valóban látványos a hatás.)  

    Ahogy olvastalak Titeket (sajna, csak az első és utolsó 200-ra volt eddig időm), Ti is ilyen "renitensek" lehettek!
     

    Nagyon jó ötleteket találtam, ilyen pl. a mosószer-adagolóra és ezer más dologra a gőzpingvin. Eddig fülpiszkával, fogkefével szerencsétlenkedtem, nem teljes sikerrel. Régóta vágyom gőztisztítós gépre, de a Luxos 300e-ért nem találtatott elfogadható árúnak. Pedig házhoz jöttek, csodát láttam (pl a 8 évvel ezelőtt a dudoros ajtóüvegre csöppent mázolófesték is lejött!!!) Csak éppen Gyeden lévőként  ...
    De egy pingvinbe szeretnék beruházni!

    Tehát az apró trükkök igen szükségesek!
    Kérek is egyet, ha tudtok segíteni! A konyhában a pultokon vízvető van, aminek a gumi szegélye  alá hihetelen, mi minden kerül be! Átlátszó, illetve már elszíneződött. Engem nagyon zavar! Fogpiszkálóval cincálom, de rengeteg idő, ráadásul nem tökéltes, + "elgörbül" a gumi is.

    Egy "apróság":
    Derine! Te biztos tudod, hogy savas és lúgos tisztítószert keverni szigorúan tilos! Szerencséje volt a fiadnak, nagyon súlyos következménye is lehetett volna a jó szándékának! Bár valszeg ezért kaptál a szívedhez, de aki nem tudná: klórgáz képződhet, ami halálos méreg, szétmarja a tüdőt! Volt kolléganőim akartak egyszer ecetes hypóval felmosni, nem tudtam, mi ez a szörnyen maró szag, úgy lökdöstem ki mindenkit az üzletből, mert persze a kis fiatal lány mit okoskodik...

    Köszönöm előre is a tanácsokat!

    előzmény:
    derine (939)
    2006-07-27  10:20
  55. Torolt_felhasznalo_382867
    Torolt_felhasznalo_382867
    2006. július 27. 16:33947.

    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem,hogy a zsírfoltot a nadrágomból hogy lehetne kivarázsolni.Van valami ötletetek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2006. július 27. 15:45946.

    Boddia, jo munkat a festeshez!  Nalunk is ez lesz müsoron a jövö 7en. 7fön jönnek kicserelni 3 ablakot a lakasban, utana a ferjemmel mi pucoljuk be körülöttük a falat es festjük ki a konyhat, fürdöszobat, haloszobat es az elöszobat. Csak a haloszoba lesz szines (pasztell), a többi helyiseg marad feher. Bar az elöszoban meg gondolkozom... Utana nagytakaritas! Nem is jövök addig, mig kesz nem leszünk.

    Meg annyit, hogy altalanossagban igaz: a sötet, erös szinek optikalilag kicsinyitenek, a vilagosak nagyitanak. Ha magasabbnak akarod lattatni a lakast, akkor felfele kell a vilagosabb arnyalatokat hasznalni, ha alacsonyabbnak, akkor felfele kell sötetiteni. Ugyanigy, pl. hosszu folyoso szelesebbnek latszik, ha a keskeny oldalai sötetebb arnyalatuak.

    Jo takaritast, mosast, lanyok, es jo kedvet hozza!

    előzmény:
    boddia (937)
    2006-07-27  09:11
  57. 2006. július 27. 15:34945.

    Sziasztok!

    f-jutka, a triso annyiban nem környezetbarat, hogy tömeny foszfattartalma nem nagyon hasznal a környezetnek. A triso teljes neve ugyanis trinatrium-foszfat (Na3PO4). Azt olvastam rola, hogy nagy mennyisegben hozzajarulhat a vizek eutrofizalodasahoz.  (Ez vajon mit jelent? Elszaporodnak az algak?) En is neztem az Otis honlapjat, es a 25 es 50 kg-os kiszereles mellet ott van a 1/2 kg-os is. Persze a listaban nem 1ütt szerepelnek, mert akkor 1szerübb lenne megtalalni... 

    Es ha mar a takaritasi kemianal tartunk, a mososzoda natrumkarbonat (Na2CO3), a szodabikarbona pedig natriumhidrogen-karbonat (NaHCO3). Mind2nek van vizlagyito hatasa es közömbösitik a savakat.

    A mososzoda gyartojanak ajanlasa szerint nem tesz jot az allati eredetü textilszalaknak (gyapju es selyem), valamint az aluminiumnak. Viszont nagyon jol tisztitja es fertötleniti a tejes edenyeket, termoszt, viragvazat, es szeppe teszi a fafelületeket. Kimondottan ajanlja fritöz tisztitasara (2-3 EK 5 l vizhez, ezt felforralni), es algas keritesek, falak, lepcsök, jarolapok lepucolasara. Granitnal vigyazni kell!

    kutyajo, a Csoda-szoda mososzoda?

    Engem az erdekelne, hogy a beszürkült, besargult müszalas fehernemüt mivel lehetne kifeheriteni? Van olyan melltartom, aminek a gumis reszei lettek enyhen sargasszürkek, de a kosara szep feher maradt (1x belekeveredett a szines mosasba). Pedig szerintem az is valami müszal. Regen lehetett kapni un. optikai feheritöt, de most hiaba keresek ilyet. A mosoporok összetetelenel altalaban fel van sorolva az optikai feheritö is, de az nem eleg ahhoz, hogy kifeheritse a beszürkült müszalat. Van 5letetek?

    előzmény:
    f-jutka (896)
    2006-07-26  08:58
  58. 2006. július 27. 15:11944.
    Én vidéken lakom. Sajnos, a lakóhelyemen sem tudom, hol kaphatnál, Pesten meg főleg nem.
    előzmény:
    Honee (943)
    2006-07-27  13:54
  59. 2006. július 27. 13:54943.
    f-jutka, nagyon köszönöm! Ezt én is olvastam, csak nem tudom, hogy hol lehet kapni. Mármint olyan helyen, ami megközelíthető, biztos van spéci boltokban, csak ki kéne deríteni… Valami konkrét címet nem tudtok?

    tramini:
    http://karcher.hu/aruhaz/haztartasi/k50.html
    Ez is olcsóbb, mint amit Te találtál.

    H
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2006. július 27. 13:25942.
    Köszi a tanácsokat! Akkor előbb átmegyek rajta ecettel, aztán meg ha látok a boltban JASA-t vagy valami hasonlót veszek egyet. Úgyis szükségem lesz rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2006. július 27. 11:17941.

    Olyan régen vettem volna?

    Na, meg is nézem a gyorsan a szavatossági idejét

    De, akkor ezekszerint kiadós termék, megéri az árát 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (928)
    2006-07-26  20:10
  62. 2006. július 27. 11:16940.
    Igen, én magára a fotelra fújom
    előzmény:
    piper72 (926)
    2006-07-26  18:41
  63. 2006. július 27. 10:20939.
    Sziasztok!
    Szia Boddia!
    Nálunk is mindig egyszínű a fal és a mennyezet, ha fehér akkor fehér minden, /volt ilyen is/ jelenleg szines és szines a mennyezet is én nagyon szeretem, nekem olyan egységesebb képet mutat, mint a szines falak és fehér mennyezet kombináció.

    Honee!
    Persze a régi nem szivott, abban is ilyen kefeszerű valami volt, ami ahogy tologattam szedte össze a szöszöket.

    Árnyék!
    Egyetértek Veled, én sem merném trisózni a szines, finom ruhákat.
    A mosogatóvizhez teszek mostanság és érzem, hogy sokkal lágyabb a víz, sokkal kevesebb mosogatószer kell. Máshoz még egyelőre nem használtam.

    Pipper!
    Szegény kis Előfordul ilyesmi. Ha világos a szőnyeged, lehet hogy jó a hypo is, de csak óvatosan.
    Nekem egyszer a 16 éves fiam állt neki a szobája nagytakarításának /tényleg egyszer/ összekevert hypót meg ecetet és körömkefével ment végig a szőnyegén, dolgozóba voltam telefonon mondta hogy mit csinál hát majdnem szívbajt kaptam. Aztán mikor hazamentem csak lestem szájtátva hogy milyen gyönyörű lett a szőnyege.
    előzmény:
    boddia (937)
    2006-07-27  09:11
  64. 2006. július 27. 10:20938.
    tegyél majd fel fotót a végeredményről, ha lehet 
    előzmény:
    boddia (937)
    2006-07-27  09:11
  65. 2006. július 27. 09:11937.

    nos, az az igazság, hogy mi magunk fessük le  a falakat. Festék boltban dolgoztam, így megkértem a fiúkat, hogy inkább keverjék be az egészet színesre, különben nekünk kellett volna méricskézni, pasztázni. Így a plafon is színes lesz. Kiváncsi leszek az összhatásra, bár az eddígi tök fehér falakhoz képest csak szép lehet  

    Olyan jó tippeket adtokmindig, olyan jó 

    előzmény:
    tramini (935)
    2006-07-27  08:57
  66. 2006. július 27. 09:00936.
    köszönöm, megpróbálok elnézni a Saturnba, mert inkább Karchnert vennék, jobban bízom a márkájában.
    előzmény:
    Honee (929)
    2006-07-26  20:54
  67. 2006. július 27. 08:57935.

    szia!

    nálunk nemrég lett kész, belmagasság 275 cm, tehát nem volt cél a tér beszűkítése (ellentétben a 3,5 m belmag. régi típusú bérházban élő b.nőmékkel), tehát falak: pasztellszín, kb. 10 cm széles bordűrcsík egész a fal tetején, majd a plafon fehér.

    ja, bár ezt a festők biztos javasolják majd, de a falak árnyalatához kell igazítani a fehér szín árnyalatát is (ezt jól megaszontam...), szóval ha meleg árnyalatú a fal, akkor inkább törtfehér, ha hideg, akkor hófehár/kékesfehér

    előzmény:
    boddia (905)
    2006-07-26  12:25
  68. 2006. július 27. 08:51934.
    köszönöm, kedves vagy! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_926507 (919)
    2006-07-26  16:02
  69. 2006. július 27. 08:04933.
    Én - ahogy már korábban leírtam - színesekhez is használom és nem vettem észre, hogy kiszedné a színeket. Inkább vízlágyító, mosóhatás-növelő, mint fehérítő. Bár ha nagyon koszosak a fehér ruháim, akkor egy kicsivel többet használok belőle.
    előzmény:
    árnyék* (922)
    2006-07-26  18:20
  70. 2006. július 27. 08:00932.
    Off: Tudom már mi is ott tartunk, hogy szól. Aznap már kakilt is... csak valami meghajtotta a hasikáját, nem ért oda a biliig.

    Köszi az ecetes tippet! Már a párom is ajánlotta, hogy ha már mindenhol használom a lákásban, akkor miért nem próbálom ki erre is.
    előzmény:
    vila (930)
    2006-07-26  22:55
  71. 2006. július 27. 07:59931.

    Jó reggelt kívánok mindenkinek!

    Tegnap valaki érdeklődött a mosódióról. Jól emlékeztem, hogy a júniusi Praktikában írtak róla. Kissé kivonatosan, de kimásoltam a cikket, íme:

    Dél-Indiából származik az a szappanfa, amelynek csonthéjas dió termése van. Az érett diókat megszárítják, megtörik, kiveszik a fekete magjukat és a héjakat pamutzsákba csomagolják, így használják mosáshoz. Vízzel érintkezve kioldódik a héjból a saponin, ez egy szappanként viselkedő anyag. Jó kézi és gépi mosáshoz, mosogatáshoz, folyékony szappannak és hajmosáshoz is. Biológiailag teljesen lebomlik. Bioboltokban, biodrogériákban már nálunk is kapható dió is és a belőle készített mosófolyadék is.

    Mosószer: kis pamutzsákba 4-6 (kemény víz esetén 8-10) félbevágott dióhéjat tegyünk és helyezzük a mosógép dobjába, majd indítsuk el a gépet. Használhatjuk fehér és színes ruhákhoz 30-90 fokig és selyem és gyapjú mosásához is jó. Egy adag dióhéj a víz keménységétől függően 2-4 mosásra elegendő. (Azt nem írja, hogy amikor már az öblítés kerül sorra, ki kell-e venni a diókat.)

    Mosogatószer: 500 ml vízben 10 percig forraljuk 3-4 mosódió héjat, hűstük le a folyadékot és vegyük ki a héjakat. Ha túl erősnek érezzük, hígítsuk vízzel.

    Sampon: forraljunk 5 percig 1 liter vízben 2 mosódió héjat. A kihűtött lével úgy mossuk meg a hajunkat, mint más samponnal szoktuk, utána bő lével öblítsük le. A vékony, finom szálú hajnak különösen jót tesz.

    Kézmosó folyadék: főzzünk egy oldatot a mosogatószernél leírtak szerint és illatosítsuk néhány csepp illóolajjal. Ez is hígítható, mint a mosogatószer.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2006. július 26. 22:55930.

    Teljesen magánvélemény szobatisztaság ügyben: a gyerek tapasztalatom szerint nem attól lesz szobatiszta, ha nem adok rá pelenkát   Én ugyan csak 2 gyereket neveltem, de mindkettőt pelenkáztam egész addig, míg nem szóltak, hogy nem kell. A kicsit pl. éjszakára sokáig, mert ha nem adtam rá, bepisilt, ha ráadtam, száraz maradt (tuti, hogy a veséje vagy hólyagja volt érzékenyebb)

    Bár már késő ezen elmélkedni, mindenesetre ecettel próbáld a szagot eltűntetni: tunkold be a foltot ecettel, aztán levett fejű porszívóval - aminek nedvszívó rongyot tettél a szívőcsövéhez -próbálj annyit visszaszívni, amennyit bírsz. Ezután elviselhetetlen ecetszag lesz egy darabig, de az órákon belül elillan.

    Nagyon jó szőnyegtisztító még a Venish és a Well Don.

    Hirtelen ennyi, megyek pakolni, mert sosem leszek kész...

    előzmény:
    piper72 (921)
    2006-07-26  17:51
  73. 2006. július 26. 20:54929.
    tramini, a saturn olcsóbb, ott 10 ezer a karcher.

    derine, a karcher szára is 3 elemből van, azokat össze kell csavarni. Stabil, csak néha, ha gyorsan forgatom el a tengelye körül, akkor kicsit elkezd kicsavarodni, de rögtön vissza is igazítom. Szerintem mindegyiknek lehet valami bibije, semmi sem tökéletes. Azért részletezem, hogy tudjatok mérlegelni. Hasonló infokat, tippeket én is szívesen vennék a pingvinről. Ja, a régi viszont nem szívott, tehát csak a szőnyegről a szálakat, ugye?

    voions, köszi, és milyen tartozékok vannak? Asszem ezt láttam a tescoban majdnem 10 ezer volt és ott bomann néven fut.

    boddia, ha fehér a plafon, az nagyítja a teret, míg a színes összébb nyomja. A fehér tisztább hatást kelt, talán jobban is érvényesül a színes fal, a színes viszont modernebb, fiatalosabb. Hm…

    gyulanka, köszi!

    H
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. július 26. 20:10928.

    A DM-ben van JASA??? Már vagy két éve nem forgalmazza itthon a Henkel, személyesen érdeklődtem meg a cégnél.

    A dm-ben csak az ő sajátmárkás szagtalanítójukat láttam, persze az is nagyon jó (mint minden más denkmit termék :-) ).

    előzmény:
    árnyék* (923)
    2006-07-26  18:22
  75. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. július 26. 20:07927.
    Sajnos már próbáltam a dm ugyanilyen (gallseife) szappanjával, valamivel halványabb, de nem az igazi. Pedig az még a beszáradt vérfoltokat is nyom nélkül kihozza.
    előzmény:
    eindorh (918)
    2006-07-26  15:34
  76. 2006. július 26. 18:41926.
    Ismerem, egy időben nagyon sokat reklámozták a tévében. De nem emlékszem rá olyan régen volt, nem csak a levegőbe kell fújni, lehet szőnyegre, fotelra is?
    Szőnyegtisztító-szer meg azért kellene, mert amit használtam nem az igazi.
    előzmény:
    árnyék* (923)
    2006-07-26  18:22
  77. 2006. július 26. 18:26925.

    A hűtő gondomra még nem kaptam ötletet

    Teesék kérem hütőt olvasztani, mosni és megtekinteni, hogy a hátsó falon található-e koszos folyásnyom és mivel lehetne azt eltüntetni Vagy egyáltalán el lehet tüntetni? Pedig tényleg tisztaságmániás vagyok, ez alól a hűtőm sem kivétel, de ez most így nagyon randa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2006. július 26. 18:24924.
    VAnish???? Nem jóóóóóóó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_500616 (913)
    2006-07-26  13:17
  79. 2006. július 26. 18:22923.
    Szagra van egy JASA fantázia nevű szórófejes valami, amit kimondottan szagtalanításra ajánlanak. Én legutóbb a DM-ben vettem, mivel a fránya macsek lepisilte a fotelt Jóóóóóó!!! Érdemes lenne körülnézni, lehet, hogy kapható máshol is.
    előzmény:
    piper72 (921)
    2006-07-26  17:51
  80. 2006. július 26. 18:20922.

    Sziasztok!

    Én a trisót csak fehérekhez használom, ill. törülközőkhöz, konyharuhákhoz - ezek akár zsírosak is lehetnek, no meg ha kiveszi a színeket, talán nem olyan nagy gond, mint mondjuk a férj kedvenc ingjének a színvesztése  Mondjuk nem hiszem, hogy pl. színes pamut polókhoz, pulcsikhoz jó ötlet lenne a trisó Habár... ki tudja...? Szóval azért én a trisóval is spórolok ám

     

    előzmény:
    Honee (893)
    2006-07-25  21:18
  81. 2006. július 26. 17:51921.
    Sziasztok! Most próbálom szobatisztaságra szoktatni a Picikémet és szegénykém végig fosta a padlószőnyeget.
    Kaptam az anyósomtól egy szőnyegtisztító habot, de nem az igazi. Folt nem maradt ugyan, de szag annál inkább.
    Kb. fél centi a szőnyeg vastagsága. Melyik szőnyegtisztító szert ajánlanátok? Olyat keresek, amelyiket kézitisztításra lehet használni. Vagy van erre is valamilyen házipraktika?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. Torolt_felhasznalo_926507
    Torolt_felhasznalo_926507
    2006. július 26. 16:04920.
    ilyennel még nem volt dolgom szerencsére. én sajna nem tudok segíteni. de, ha lesz rá megoldás, megjegyzem én is. sose lehet tudni..........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_500616 (913)
    2006-07-26  13:17
  83. Torolt_felhasznalo_926507
    Torolt_felhasznalo_926507
    2006. július 26. 16:02919.
    akkor mehet a plafonra is nyugodtan, de amint elkezditek látni fogjátok....sok sikert
    előzmény:
    boddia (910)
    2006-07-26  12:57
  84. 2006. július 26. 15:34918.
    Szia!Minden foltot Vanisch szappannal mosok ki.Próbáld meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (911)
    2006-07-26  13:08
  85. 2006. július 26. 14:00917.

    Most láttam akkus seprűt a Rossmannban 4800 Ft körül   De én most útivasalót vettem a pontjaimért.

    Folttisztításra: a vörösborfolt állítólag jól tisztítható fehérborral  Nekem gyümölcsfoltra jól bevált a mosószappan és utána mosás...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2006. július 26. 13:49916.

    kipróbálom, mert nekem az Ariel sem képes csodákra, azaz semmmire sem. Remélem találok a boltokban. Köszönöm a segítséget 

    előzmény:
    f-jutka (914)
    2006-07-26  13:21
  87. Torolt_felhasznalo_348946
    Torolt_felhasznalo_348946
    2006. július 26. 13:21915.

    koszi a segitseget! probalkozom.. :S

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (912)
    2006-07-26  13:12
  88. 2006. július 26. 13:21914.

    A trisóra az van ráírva, hogy "mos, tisztít, zsírtalanít". Én kb. egy evőkanálnyit teszek a mosógép dobjába. Színes ruhákhoz Tomi Kristály gélt használok, kb. 35 ml-t, fehér ruhákhoz pedig Ariel mosóport. Ennek az adagolásához egy olyan kis műanyag poharat használok, amit kávéautomatákból lehet "szerezni". Ez a legkisebb automatás pohár, talán valamivel nagyobb, mint fél deci. Ezt teletöltöm Ariellel, és ehhez is egy evőkanálnyi trisót teszek. Nekem félautomata Evrika-3 mosógépem van és ott mindent a dobba kell tenni, mert nincs mosószer adagolója, az öblítőszer tartályról nem is beszélve. De amíg működik (immár 22 éve), nem vagyok hajlandó lecserélni. Az újak biztosan nem bírnának ki ennyit. Még azt is megcsináltam egyszer, hogy nem a bemenő csövön engedtem bele a vizet, hanem a kijövőn. Egy kicsit bugyborékolt, de túlélte.  

    Egyébként az apósom mind a mai napig trisóval mossa a haját és azt mondja, hogy nagyon finom selymes lesz tőle. Erre a célra még nem próbáltam.

    előzmény:
    boddia (906)
    2006-07-26  12:27
  89. Torolt_felhasznalo_500616
    Torolt_felhasznalo_500616
    2006. július 26. 13:17913.

    Mit lehet kezdeni a hányásfolttal a szőnyegen? A helyzet ugye az, hogy a gyomorban lévő sav kicsit megmarja/kiszívja azt, amire ráhánytak, így nekem most a szőnyegen egy világosabb folt van.  Ráadásul a szőnyeg egyszínű... (-volt eddig, most kétszínű). Szőnyegtisztító habot már próbáltam, semmi eredmény. Esetleg ecetezzem át a szőnyeget, hátha máshol is kivilágosodik picit???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. július 26. 13:12912.

    Webes boltokban sok helyen látom, pl. gazdabolt.hu, kerteszekboltja.hu, vagy itt: http://www.agropack.hu/index_h.php?p=2

    Szerintem próbáld meg esetleg "rendes" gazdaboltban, vetőmagos boltban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_348946 (908)
    2006-07-26  12:51
  91. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. július 26. 13:08911.

    100 ft-os boltokban van magyar gyártmányú oxi-max por, kb. harmad áron. Tök ugyanaz a vegyi összetétele, és ugyanolyan jó a hatása is. Nálunk 410 ft a 600 g-os dobozzal.

    De ha már folttisztítás: egy halványdrapp pólómra fröccsent meggylé (magozáskor), de sajnos csak utólag vettem észre, mosás után, hogy benne maradtak a foltok.    Megpróbáltam tejben áztatni, de ez már a halottnak a puszi effektus. :-( Most ázik az oxi-maxban, én is ezt a sűrített megoldást szoktam alkalmazni. Egyéb ötletetek nincs? Mondjuk az ecetes olló kivételével...  

    előzmény:
    gyulanka (909)
    2006-07-26  12:53
  92. 2006. július 26. 12:57910.
    köszi, akkor ezek szerint mérlegelek. MOndjuk pici a lakás, ezért teret csökkenteni nem szeretnék. Az gondolom akkor van, ha fehérre festem... Világos, pasztel színeket fogunk alkalmazni 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_926507 (907)
    2006-07-26  12:43
  93. 2006. július 26. 12:53909.

    Sziasztok!

    Fehérítésre, folttisztításra ( vörösbor!!!) nekem nagyon bevált az Vanish Oxy Max por. Igaz, nem olcsó, de biztos a hatás. Világoszöld pólóból simán kihozta a vörösbort, pedig már előtte kétszer kimostam, mindenféle praktikával próbálkoztam, sőt mikor már végképp feladtam, kivasaltam és eltettem a pólót "játszóruhának", ekkor vettem meg a port és csoda történt))

    Annyi volt az egész, hogy sűrű pépet csináltam kb 1 evőkanálnyi porból, rátettem a foltra, fél óra után ment a mosógépbe és kész.

    Fűfolt, olajfolt ugyanígy vált köddé)

    előzmény:
    Honee (882)
    2006-07-25  07:03
  94. Torolt_felhasznalo_348946
    Torolt_felhasznalo_348946
    2006. július 26. 12:51908.

    sziasztok,

    remelem tudtuk nekem segiteni! hetek ota keresem a BIO KILL nevu hangyairto szert es nem talalom sehol   ez a szer teljesen veszelytelen a melegveru allatokra meg persze az emberre is!! ha vki tudja, h hol lehet kapni v ha ismer hasonlo termeket az irjon!!!!!

    koszonom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. Torolt_felhasznalo_926507
    Torolt_felhasznalo_926507
    2006. július 26. 12:43907.
    nálunk a plafon is színes. attól függ mit szeretnél vele elérni. optikai méretnövelés, csökkentés.....milyen egyéb színek lesznek még az adott helyiségben. neked hogy tetszene a legjobban, mennyire erősek a színek stb...ezeket vedd figyelembe
    előzmény:
    boddia (905)
    2006-07-26  12:25
  96. 2006. július 26. 12:27906.
    ha jól értem, a trisót fehérítőnek alkalmazod. Szerinted  mosógépnél hogy tegyem a ruhákhoz? Egyszerűen a mosóporral együtt tegyem be? és mennyit?
    előzmény:
    f-jutka (904)
    2006-07-26  12:24
  97. 2006. július 26. 12:25905.

    sziasztok!   

    Tudom, nem egészen pucerválós kérdés, de itt mindig kapok segítséget.... 

    Szóval hamarosan festünk. A falak színesek lesznek, csak azt nem tudom, hogy a plafon hogy szebb, ha az is olyan színű, mint a fal, vagy az szebb fehéren?

    Köszike 

    előzmény:
    gigom (1)
    2004-10-19  17:03
  98. 2006. július 26. 12:24904.

    Megnéztem ezt az Otis-honlapot. Igaz, hogy ott csak 25 és 50 kg-os trisót ajánlanak, de szerintem ők csinálják a félkilós kiszerelést is. Nekem legalábbis nagyon ismerős az a túzokfej.  A kenőszappanról pedig olyan emlékeim vannak még gyerekkoromból, hogy amikor a rózsák levéltetvesek voltak, a boltban kapható - azt hiszem, folyékony - nikotint kenőszappan oldatba tették és azzal permeteztek a szüleim.

    előzmény:
    kutyajo (898)
    2006-07-26  09:10
  99. 2006. július 26. 12:18903.

    A vízkő - vagy inkább a vízkeménység - és a ruhák szürkülése között szoros az összefüggés. Én használok egy mágneses golyót is, amit mindig beledobok a mosógépbe. Állítólag mozgásban tartja a vízkő-szemcséket, vagy mi a fenét és nem engedi lerakódni se a ruhákra, se a mosógépbe, de megoszlanak a vélemények a hatásosságáról. Szóval trisó.  

    Mosódióról a Praktikában olvastam, talán a júniusi számban (valaki kérdezte korábban).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_926507 (902)
    2006-07-26  11:42
  100. Torolt_felhasznalo_926507
    Torolt_felhasznalo_926507
    2006. július 26. 11:42902.

    na ez jó 

     a vízkővel nincs gondom szerencsére. férjem fehér ingjeinél próbálkoznék  a szódabb-vál, de úgy is mindig elfelejtem 

    előzmény:
    f-jutka (901)
    2006-07-26  11:05

Címlap

top