Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. 2004. október 13. 09:02101.
    Sziasztok! Hát az én Ciceróm meghazudtolta önnmagát! Pont tegnap beszéltünk az itatótálacskákról. Hát őkelme most először kiborította. Addig mártogatta bele a lábacskáit míg fel nem borította. A kiömlő vizet pedig elkezdte kaparni. Hát persze én meg kétségbe estem: Ciceróóóóóóóó! most dicsekedtem el a világhálón hogy az én cicám ilyet nem csinál!. . . . . . . . . És persze a napi teendőim között volt hogy őkelmének levágom a körmöcskéit. Na ettől képzelhetitek hogy kiakadt. Nem lehetett hozzá sem szólni. Olyan ideges lett hogy körömvágás után a simogatást is ingerülten elutasította. . . . Teljesen lehangolt engem is. Istenem! remélem megbocsájtja bűneim. Mindig velem alszik és rendszeresen felkelt a hízelkedésével, hát persze most hagyott nyugodtan aludni. . . . . . Reggel megint a régi Ciceró keltett fel hízelkedésével! Lehet hogy megbocsájtott?? Hmmm. . . . . ki tudja?. . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_661509
    Torolt_felhasznalo_661509
    2004. október 13. 08:36100.
    Sziasztok!
    És persze jó munkát!
    Ovics! Az én Marcim házicica, de tegnap majdnem én kapartam az előszobafalat. Miután hazaértünk csak nyávogott és nyávogott. . . Nem csak egyet, hanem akár egy órán keresztül is bírja, ha nem foglalkozom vele! De olyan hangon, hogy nem tudtam mit kezdjek vele: vajon baja van vagy csak unatkozik. Szerintem ez utóbbi. Szegénykém napközben egyedül van - egyelőre - és örül, hogy beszélhet velünk. Éjszaka szerencsére csendben van. Velünk szokott aludni, és édesen dorombol nekünk. Szóval egy óra után úgy döntöttem, leviszem az előttünk lévő játszótérre a hámjával és pórázzal (természetesen figyelek végig, nehogy egy kutyust sétáltassanak éppen). Hétfőn kipróbáltuk, tetszett neki! Tegnap pedig: az összegereblyézett falevelek kupacában ugrált. Nagyon drága volt. Azt hiszem, ma lehet újra gereblyézni : ) Aztán futás föl a fára, le a fáról és így egymás után a hat fán. Nekem is kis testmozgás volt.
    Reggel megint nyávogott kettőt, persze először Ő kap enni : ) Aztán várta, hogy kergetőzzünk, de reggel nincs túl sok időm. Esténként szoktunk. Bírja ám!
    előzmény:
    ovics (72)
     
  3. 2004. október 13. 08:1999.
    Szia Anicska! Majd elkérem a hugomtól a digitális fényképezőgépét és én is feltudom rakni a cicókámat, már alig várom hogy láthassátok. . . :))
    előzmény:
    Anicska (94)
     
  4. 2004. október 12. 20:3398.
    Sziasztok!
    Nekem is van egy 4 hónapos ördögfiókám!Pamacsnak hívják. Nagyon barátságos, szinte végigalussza az éjszakát csak reggel mihelyt ébren vagyok követeli a reggelit. Úgyhogy még a kávém se tudom meginni amíg minden óhaja nincs kielégítve. A bem oldalamon látható. A tesójával de ő már sajnos nincs velünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 12. 20:1397.
    Én a kaparófát parkettából csináltam, körbetekertem rajta a zsinórt és kész. És tök jó lakásdísz lett belöle. A vesszökosár nálunk állandóan foglalt, vagy a kutya vagy a macsesz fekszik benne. De ha a csincsit kiengedem még az is odamegy.
    előzmény:
    momo1 (68)
     
  6. 2004. október 12. 19:5196.
    Ugye, felháborító, hogy elment a férjem és Marci élete felborult. De holnap megjön. Telefonált , meg is mondtam neki, hogy lelketlen fönöke van, ha elküldte.

    Kaparónak jó egy kis maradék padlószőnyeg is, de durva legyen. Valahova szögezzétek fel.
    Nekünk is van macskakosarunk, de igazából inkább szétmegy a kaparástól, meg félek, hogy a drágának szilánk megy a mancsocskájába.

    A fogócskázás nálunk a lányom specialitása, nekem a kefézés, szemmosás, etetés, simizés, a férjemé a birkózás, játék.
    előzmény:
    momo1 (81)
     
  7. 2004. október 12. 18:5195.
    Most néztem meg a bemoldalakat: Ruzsmi, Pipogya, Kismeki, tök édesek a maccsok, R. és K. szerintem a mi "gyerekeink"rokonok, úgy hasonlítanak:) Miaúú!!! A ti macskáitok sem panaszkodhatnak: hancúr az ágyban, virágevés, hm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. október 12. 18:3294.
    Szia Momo, írtál privit, tehát láttad. ja, írtad is, hogy láttad. Kár, hogy nincs bemoldalad, szívesen megnéznélek benneteket, macskástól. Jé, hogy mennyi itt a macskás és mindenkinek a cicójában van valami extraság.
    előzmény:
    momo1 (70)
     
  9. Torolt_felhasznalo_306713
    Torolt_felhasznalo_306713
    2004. október 12. 17:0593.
    Köszi az ő nevében is :-) Ami azt illeti nekem a cirmosak a kedvenceim, meg a tiszta feketék, meg a vörösek, meg a szürkék. . . és így tovább.
    előzmény:
    momo1 (92)
     
  10. 2004. október 12. 16:5392.
    Hát Franci tényleg dicsekvésre méltó!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306713 (91)
     
  11. Torolt_felhasznalo_306713
    Torolt_felhasznalo_306713
    2004. október 12. 16:4391.
    Gondoltam dicsekszem és tettem föl képet Franciról :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 12. 16:2290.
    Ruzsmi a te cicád is tündéri!!
    előzmény:
    momo1 (89)
     
  13. 2004. október 12. 16:0889.
    Nagyon aranyos a cicuskád!!!! Olyan dögönyözni való. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804483 (87)
     
  14. 2004. október 12. 15:4188.
    Az biztos. Meg szép kiscicák lennének, persze később.
    Az enyém jövő héten lesz 5 hónapos kislány. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804483 (87)
     
  15. Torolt_felhasznalo_804483
    Torolt_felhasznalo_804483
    2004. október 12. 15:4087.
    Tényleg. Biztos nagyot tudnának bandázni. . .
    előzmény:
    ruzsmi (85)
     
  16. Torolt_felhasznalo_804483
    Torolt_felhasznalo_804483
    2004. október 12. 15:3886.
    A legtöbb kosarasnál van ilyen. Pl. Bp-en a Deák térnél van egy kosaras bolt ott is láttam.
    előzmény:
    ruzsmi (84)
     
  17. 2004. október 12. 15:3885.
    Hasonló cirmos kiscicád van, mint nekem.
    Nagyon aranyos! Puszit neki:)

    Én is raktam fel képeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804483 (83)
     
  18. 2004. október 12. 15:3584.
    Ja igen. Hol lehet kapni?
    Vagy vki tud vmi jó ötletet, hogyan lehet olcsón megúszni és csinálni vmiből neki vmit?:)
    A filcet már mondtátok.
    előzmény:
    momo1 (82)
     
  19. Torolt_felhasznalo_804483
    Torolt_felhasznalo_804483
    2004. október 12. 15:3583.
    Van kép a bemoldalamon.
    előzmény:
    momo1 (82)
     
  20. 2004. október 12. 15:2882.
    Vessző-macskakosár? Az milyen? Én még nem hallottam erről, de nagyon kiváncsi vagyok. Ha Arninál bejött szerintem a mi cicáink is szeretni fogják. . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804483 (80)
     
  21. 2004. október 12. 15:2581.
    A sziámi cicákat ismerem. Nem semmi fajta. Anyósomnak van egy kislány példánya. Na hát az a cicus büszke a javábol. Ovics! hogy képzeli a férjurad hogy konferenciára megy és ezzel fölborítja Marci életét!. . Hááát!!. . . . . . . . . . . . . . Egyébként Ciceró sem egyszerű a tálkáival kapcsolatban. Az itató tálból csak akkor hajlandó inni ha teljesen tiszta a víz. Az etetőtálat pedig percekig kaparja miután kimostam meleg vízzel. . . . . . A tegnap délutánom kergetőzéssel telt. Szerintem az alattunk lévő szomszéd hülyének néz. De hát mit tegyek? Kedvencem mindenáron kikönyörgi a hajkurászát és ha ezt nem teszem addig nyérvog míg kötélnek nem állok. Persze tudja hogy csak engem lehet a játékába bepalizni, a páromnak esze ágában sincs le-föl rohangálni a lakásban. . . . . . . . . 190208! Nagyon jó hogy befogadtátok a cicuskát amivel esélyt adtatok az életbenmaradásának. . . . . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_804483
    Torolt_felhasznalo_804483
    2004. október 12. 15:2580.
    Tetszik ez a cicás topic. Remélem itt nem kezdjük el egymást riogatni mindenféle macsekbetegségekkel. Maradjuk a kedves sztoriknál. Az én cicám Arnold 13 hetes. Egy nagyon jó fej cica! A kaparásra javasolnám a vessző-macskakosarat. Az nem olyan drága mint egy ülőgarnitúra és Arni imádja azon koptatni a körmét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. október 12. 15:1879.
    Az enyém nem szokta kiborítani, szerencsére.
    Hajnalban sem szokott felnyávogni, jó kiscica, megvárja, amíg pittyeg a telefonom, én lenyomom, és ő egyből odaszalad hozzám és odanyomja az orrát, hogy felkeltem-e. :) Viszont utána már kéri a reggelit. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. október 12. 14:4578.
    Tegnap óta olvasgatlak benneteket. És milyen jó mert itt tudtam meg, hogy nem szabad a pisit felmosni domestossal és egyéb ilyen fertőtlenítővel, mert azt direkt szereti a cica. Nekünk egy 13 éves igazi lány házi cicánk van, kisfiam hozta haza, kidobták testvéreivel együtt, még a szemük sem volt nyitva. Én is azt hittem nem fog megmaradni, akkora volt mint egy egér, de elkezdtük pipettával etetni, és nagyobb volt az élni akarása, mert hamar lábra állt. Mostanában fordul az elő, hogy bizonyos helyekre oda pisil. A fő ilyen hely a W-ben a csempézett fal melletti rész, pedig ott van neki az almos tálja is, amire nagyon vigyázunk hogy mindig tiszta, friss legyen. Na ezt a helyet szoktam én domestossal felmosni, és mindig csodálkoztam hogy mégis oda pisil. Szerintem öregszik, mert csak éjjel, vagy hajnalban pisil oda, napközben nem. Egyébként a lábunknál alszik, vagy a fiam lábánál vagy nálam. Igazi családtaggá vált az biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 12. 14:4477.
    Ez így van . Nálam is kap tiszta vizet de a kutya a gond . Legalábbis neki.
    előzmény:
    ovics (76)
     

Címlap

top