Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. 2004. október 11. 16:4551.
    Biztosan szörnyű lehetet a tevécskéket látni amint hajtják őket és még ütik is szerencsétleneket. Hááát felháborító!!!!! Régen a családi házunkban nekünk is rengeteg cicus volt, és persze én is pont azt éreztem hogy most a társasházi lakásunkban is egy cicuska hiányzik. . . . . . . Van vele probléma de örömmel viselem gondját. . . . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_661509 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_661509
    Torolt_felhasznalo_661509
    2004. október 11. 16:3550.
    Ezzel néha én is így vagyok.
    Csütörtökön jöttem vissza Egyiptomból. A teve-hajcsárokat csak azzal tudom "büntetni" vagy inkább pénzmegvonásban részesíteni, hogy nem ülök fel szegény állatra, akit egyébként sokat ütnek. Egyébként a ló évében születtem - de nincs sok közös bennünk. Talán, hogy szeretek futni - és hogy tudok nyihorászva nevetni (ezzel inkább a hugom heccel : )
    Egyébként így van ez. Ha valaki egyszer megszeret egy állatot, utána abból már nem lábal ki. Régen a kertesházban volt a tálkák körül akár nyolc macska is - mert a szomszédoké is odajött. Nekik is jutott. Azután Budapest belvárosában nem tartottunk állatot, a már említett bezártságuk miatt. De idén beszereztem egyet, mert hiányzott, hogy hazaérvén simizzek egy cicust.
    előzmény:
    momo1 (49)
     
  3. 2004. október 11. 16:1949.
    Az enyém nagyon szereti a húsos kukoricás Darling konzervet. Ha mi eszünk akkór abból persze ő is kiköveteli a részét. Már csak megszokásbol is. Nagyon jó hallani hogy te is ilyen állatbarát vagy! És tényleg sok az állatkínzás még mindig. . . . . . . . . . Lehet hogy fúrcsán hangzik de néha szégyenlem hogy az emberi fajhoz tartozom. . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_661509 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_661509
    Torolt_felhasznalo_661509
    2004. október 11. 16:1248.
    Jó, hogy más is így figyel az állatkájára.
    Én is próbálok változatos étrendet kialakítani neki. A szárazkajából a legjobban az IAMS-es juniort szereti, de azt nagyon. Az mindig van kint neki. Annyit vettem, hogy egy éves koráig biztos nem kell és még a kis társának is fog jutni : )
    Reggelire pástétomot kap, napközbenre teszek ki neki tasakost - így persze nem olcsó. Próbálom a nagyobb kiszerelésű konzervekre is rászoktatni, és van, amikor ízlik is neki. És persze, ami még akad a hűtőben (vagy szerinte még a tányérunkon lévőből is kérhet : )
    Egyébként a tavaszi aláírásgyűjtésben én is részt vettem, hátha a törvény változtatása segít valamit. Sajnos még így is sok rosszat hallani az állatok ellen elkövetett bűncselekményekről.
    előzmény:
    momo1 (47)
     
  5. 2004. október 11. 16:0347.
    Én próbálom mindig színesíteni az étrendjét, de ennek ellenére elég válogatós ő is. És persze nállunk is az a helyzet hogy borzasztóan el van kényesztetve, ezért tudja hogyha nyávog biztosan kap egy kis nasit. . . . . . . . A Ciceróm sajnos nem szereti a száraz eledelt pedig biztosan jó unaloműző a rágcsálása. Van olyan hogy csontot adok neki. Nagyon szeret rajta rágódni, persze ilyenkór figyelek rá nehogy megakadjon a kis torkán. . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_661509 (45)
     
  6. 2004. október 11. 15:5746.
    Hát tényleg nehéz eldönteni hogy mi a jó nekik. Szerintem a régóta lakásban tartott cicust nem szabad kiengedni mert nem úgy alakultak ki a védekező ösztönei, nem beszélve arról hogy nagyon tapasztalatlanok a szabad világban. . . . . . :))
    előzmény:
    solange79 (44)
     
  7. Torolt_felhasznalo_661509
    Torolt_felhasznalo_661509
    2004. október 11. 15:5545.
    Örültem, hogy a párom beleegyezett egy cicatartásba. Aztán kb. másfél hónappal ezelőtt mondta, hogy költözés után lehet egy társ is, mert a nagyobb lakásban majd jókat rohangálhatnak. Hurráztam : )
    Ezek szerint valószínű, hogy Marci is megszokja a lakást, csak idő kérdése.
    Következő kérdésem: mit csináltatok, amikor válogatós volt a macskátok? Az én drágám most ezt is csinálja. Igazából el tudom képzelni, hogy összefügg az unatkozás és a válogatósság. Tudja mennyire imádom, és kihasználja. Végülis a macsekok igazi egyéniségek.
    előzmény:
    momo1 (38)
     
  8. 2004. október 11. 15:5244.
    Igen, rossz volt, de nekem azt is rossz volt nézni ahogy a panelban kínlódott. Kicsi volt neki a hely, sokat volt egyedül. Vagyis mindenképp szomorú voltam miatta, de nagyon szerettem a kis lükét.
    előzmény:
    momo1 (42)
     
  9. Torolt_felhasznalo_661509
    Torolt_felhasznalo_661509
    2004. október 11. 15:5243.
    Sajnálom a cicusod : (
    előzmény:
    solange79 (35)
     
  10. 2004. október 11. 15:5042.
    Borzasztó lehetett
    előzmény:
    solange79 (41)
     
  11. 2004. október 11. 15:4741.
    Amíg elmentünk nyaralni kivittük anyósomékhoz. Ők magánházban laknak, kiszökött az utcára és elütötte egy autó.
    előzmény:
    momo1 (39)
     
  12. 2004. október 11. 15:4640.
    Megnézhetem a kutyusod képét? Jelszavas a bem oldalad. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (37)
     
  13. 2004. október 11. 15:4639.
    Mi volt a baja szegénynek?
    előzmény:
    solange79 (35)
     
  14. 2004. október 11. 15:4438.
    Az én cicám mostmár szerintem megszokta a szobafogságot. Eleinte elvittem a nagymamámhoz látogatóba hogy legyen egy kicsit szabadban. Akkor még kétségbe estem mert úgy láttam hogy sokkal jobban érzi magát, persze erre számítottam. Gondolkoztam rajta hogy mit tegyek, mire egy eset megerősített a döntésemben. A nagymamám szomszédja megsebesítette. Tudtam hogy magánházban nem fog hosszú életet élni, de legalább tartalmasat. A lakásban hosszú unalmas életre számíthat. . . . . . Mostmár nem szeret kint és megteszek mindent azért hogy jól érezze magát. . . . . . . Hát sajnos az én cicám is egyedűl van amikór dolgozunk, de ezt megszokta és a napi tennialóit is így éli meg. . . . . . . . . Az bisztos hogy nagyon jó ötlet ha van lehetőséged kettőt tartani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_661509 (30)
     
  15. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 11. 15:4437.
    Szegénykém !
    Nagyon sajállak . Nekem egy kutyusom halt meg . Van róla kép a bemoldalamon . Együttérzek veled.
    előzmény:
    solange79 (35)
     
  16. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 11. 15:4336.
    Most fogyott el tegnap, és nincs itthon nem jut eszembe a neve. . De éppen indulok venni . Ha hazaértem leírok róla mindent.
    Most mennem kell. Lesz itt valaki este?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804483 (33)
     
  17. 2004. október 11. 15:4235.
    Nekem is volt egy fekete fhér kiscicám, , de most halt meg :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. október 11. 15:4034.
    Nekem van egy 5 hónapos kislány cicám a lakásban. És elég jól viseli. Megszokta. Igaz van egy nagy teraszunk, azért oda szeret kijárni és mindig figyeli a történéseket:)) Nagyon sokat rohangál és mivel még nincs szőnyegünk, nagyon élvezi a parkettán való csúszkálást, farolást. :))
    Lehet, hogy ha nagyobb lesz, kevés lesz már neki a lakás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_804483
    Torolt_felhasznalo_804483
    2004. október 11. 15:4033.
    Mi a neve ennek az alomnak?
    Milyen kiszerelésben lehet kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 11. 15:3732.
    1 hónap . 2 részletbe teszem az alomládikába és csak a nagyobb csomagokat kell kiszedni mert az összes vizeletet felissza . Abszolút szagmentes. Onnan veszed észre hogy cserélni kell, hogy a fehér szemcsék besárgulnak . De még akkor sincsen szaga. (nem vagyok sem gyártó , sem forgalmazó , csak egy cicagazdi akinek 2 gyermeke van és szereti a szagmentességet!)
    előzmény:
    momo1 (31)
     
  21. 2004. október 11. 15:3331.
    Nagyon jó hogy így megértik egymást az állatok. Biztosan nem kellemes ha hajnalban kezdik a játékot de legalább jól érzik magukat. . . . . . . . . . . . . . Láttam már olyan cicaalmot amit írtál, csak nem tudtam hogy az miért jobb mint a hagyományos. Így mostmár értem. És meddig bírja ez a fajta?. . . . . . . . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_661509
    Torolt_felhasznalo_661509
    2004. október 11. 15:3330.
    Sziasztok!
    Én a Milyen természetű a cicád c. topicot szoktam olvasni. Hasznos.
    Engem is érdekel, kinek milyen tapasztalata van a szobafogságban lévő cicákkal kapcsolatban.
    Az én Marcim majdnem 8 hónapos drága macsek. Vettem neki hámot és pórázt. Már megszokta, így a lakásból néha (kb. havonta 2x) el tudom vinni pl. kertesházba látogatóba. Egyébként viszont otthon van és amikor mi dolgozunk, bizony egyedül. Mostanában sokat nyávog és ül az ablak előtt. Persze, ki szeretne menni. Szoktam vele játszani, futkározni, nagyon szereti.
    Nemsokára lesz egy kis társa, remélem, akkor jobban érzi majd magát.
    Nektek milyen tapasztalatotok van az egyedül lévő, lakásban élő macsekokkal kapcsolatban?
    Sziasztok!
    Beaver78
    előzmény:
    momo1 (26)
     
  23. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 11. 15:2229.
    Néha a kutyám kap a pofájára a macsesztól és akkor kezdödik a futás . Olyan kis mocsok a cicám . Oda áll a kutyám mellé ráüt a pofájára persze nincs kint a karma !
    És elkezd nyávogva szaladni a kutya utána . nagyon jópofák csak van amikor hajnalban kezdik azt nem nagyon élvezem. Ja elfelejtettem írni hogy parkettás a lakásunk és ahogy szaladnak úgy csúszkálnak is . Az én almom 1400 Ft - ba kerül de teljesen beszívja a nedvességet, olyasmi anyagból van mint a pelusoknak a nedvszívója (csak keményebb. )
    előzmény:
    momo1 (28)
     
  24. 2004. október 11. 15:1328.
    Jó nektek hogy van egy kutyus aki megoldja a kergetést, mert igazán fárasztó dolog. Annyira jó ilyenekről hallani hogy a cica meg a kutya haverok. Istenem, de jó lelkű kutyusotok van. Én nem tudom elviselni amikór bántják a cicákat. . . . . . . . . . . . . . . A tiszta alom tényleg nagyon fontos. Én egyszerű almot használok ami nem drága és tényleg nincs szaga. . . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 11. 15:0227.
    Sziasztok!
    Nekem is van egy 7 éves perzscicám vörös színben. Hihetetlen egy öntörvényü állatka . Írta valaki korábban hogy kergetni kell , nálunk is ugyanaz a helyzet de nálunk ezt a kutyusom megoldja. (haverok). A szobatisztasághoz annyit tennék hozzá (bocs ha valaki már leírta), hogy a macsesz csak a tiszta almot viseli el . Tehát ha nem takarítod a helyét rendesen (bocs )akkor elöfordul , hogy máshova végzi el a dolgát. Ezért vettünk egy új fajta (legalábbis nálunk újnak számító almot)
    . Nem akarok reklámot csinálni neki akit érdekel privátba leírom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top